AQ1ESVERAHDERIHG. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8554 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DOND^RHAG 11 MEI 1911 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor HaarlemljM T Haarlem van 1—5 regels ƒ1.f elke regel meer /0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der N?\ Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 jyf\T Advertcntiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland 1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GöSS^Sd Sb^blad, voor Haarlem 1 a37tf V Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. it de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Om vertraging of vergissingen in de bezorging der Courant te voorkomen, wordt men be leefd verzocht, bij verandering van adres naast het nieuwe, óók het volledige oude adres te vermelden. Stadsnieuws Om One Iieen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel De zaak-Schooieman", in de rubriek Om One Heen. POLITIEZAKEN. Namens het bestuur der Haar!em oe he Politievereeniging „Verbetering tij ons Streven" is aan den Raad Verzocht om een vrijen dag tan de negen dagen om wijziging van de verordening op de pensioenen in dien zin, dat zij voortaan op 55-jarigen leeftijd en met dertig dienstjaren aanspraak op pen sioen kunnen laten gelden. De agenten van politic der 4de klasse hebben verzocht, hun uurloon te brengen op f 0.23 en verder twee, of meer, periodieke verhoogingoii daarop toe te kennen. Doze stukken werden door B, en W. in ho.ndeu gesteld van den Burge meester, ol3 hoofd der politie. Do Burgemeester, de agenten 4de klasso vergelijkende met losse werklieden, stelt voor, hun loon te brengen op 22 cts., hetgeen voor het tegenwoordig aantal een meerdere jaarlijksche uit gave van 700 A 800 vorderen zal. Periodieke loonsverhooging moet, naar 's burgemeesters oordeel, even als bij de Josse werklieden, uitgeslo ten zijn. Voorts is de burgemeester van plan, o. a. wegens den hier bestaanden veiligheidsdienst, geen agenten 4de klasse meer beschikbaar te stellen voor particulieren. De burgemeester verzoekt den Raad, gunstig te beschikken op het verzoek aangaande een vrijen dag om de negen dagen, maar niet alleen voor de agenten, ook voor den hoofd inspecteur, den adjunct-hoofdinspec teur, de inspecteurs en de adjunct- "■nspecteurs. Voor een en ander zal noodig zijn de uitbreiding van het politiepersoneel met één adjunct-in specteur, zeven agenten derde klasse, een recherctieur en drie agenten 4de klasse, waarvan de meerder© kosten in liet eerste jaar zuilen bedragen i 10.0U5. Op een verzoek van de Haarlemsche Politieverecniging, om verandering te brengén in het wezen van den vrijen dag, vindt de burgemeester geen ter men gunstig te adviseereu, omdat dit moeilijk met de belangen van den dienst overeen te brengen is. Burgemeester en Weinouders kun nen zich geheel met deze adviezen van den burgemeester vereeuigen en doen dei halve de noodig© voorstel len aan den iload. Omtrent het request aangaande de pension neerlag bestaat hij B. en W. verschil van gevoelen. De meerderheid wenscht die pen- aioiineeriiig afzonderlijk te regelen, daar aan de pliysieke krachten van den politiedienaar zware easchen worden gesteld en stelt dus voor te besluiteu, dut aan politiedienaren aanspraak op pensioen worde verze kerd, indien zij ua liet bereiken van hun 55ste levensjaar door den burge meester, na ingewonnen advies van twee geneeskundigen, worden ontsla gen uit hoofde van vermindering van ziels- of lichaamsvermogens (of bei- dej, waardoor zij voor de verdere be hoorlijke waarneming van hun be trekking ongeschikt worden geacht- Een wijziging der verordening is daarvoor noodig. De minderheid van B. en W. acht bijzondere bepalingen ten aanzien van het penaionneeren van politie dienaren ongewenscht. Baldadigheid. Een 12-jarige jongen Mart. K v.o nende Bogijneslr&at, had gisteren de aardigheid de roef van een schuit van do gemeente-reiniging, die in 1 Spoarne aan de Friesche Varkon- markt lag, open te trappen. Tegen H baldadige, knaapje Is proces-verbaal oozemaakL Mishandelingetja Mej. P. T., wonende Spaamwou- derstraat, kwam zich gisteren bij de politie beklagen, omdat een Jongen haar met den klomp op 't hoofd ge slagen had. Een onbeduidend wondje was daardoor ontstaan. Tegen het Jongememach is proces-verbaal opge maakt EEIN NIEUW LIEFDEWERK ZONDER GELDELIJKE OFFERS. Hedenmorgen hebben wij een bezoek gebracht aan 't Viucentius-gebouw In de Zoetestraat alhier, waar op vele ta fels en aan de wanden tal van door in woners geschonken voorwerpen zijn geëtaleerd, die werkelijk de bezichti ging en... het koopen waard zijn. Een verscheidenheid zóó groot, als men in geen enkel magazijn aantreft. Naast kleedingstukkenrokken, broeken, vesten, jassen, hoeden, treft men er aan wandelstokken, parapluiea, en al les tegen uiterst lage prijzen. Om uit te gaan kan men zich dus daar voor een koopje Instaliee- ren. Maar ook voor een huis-inatal- latie kan men er zeer billijk terecht. Wij zagen o. a. een prachtige salon tafel, een dito vogelkooi, flinke, dege lijke stoelen, tafel-stoelen, sportkar ren, mooie fantasie-tafeitjea, bloemen- standaards, lampen en gasornamen- ten in alle grootten en soorten, ka chels, spiegels, naaimachines, koffie kannen, viachschotels. enz., enz., te veel om op te noemen. Dan nog ledikanten, matrassen men ziet 't. men kan zich er geheel install eeren. Heel nuttig schijnt ons deze nieuwe instelling der Vincentlus-vereenlging onder den naam „Het Liefdewerk der Haarlemsche Brckkenverzameling" dart ook toe. En dat er een toekomst in zit, daar zijn wij zeker van omdat een leder aan .dit liefdewerk zonder geldelijke offers zijn steentje kan bijdragen. Eén boodschap aan do Viucentius- Vereeniging, wanneer men thuis iets heeft, waar men geen raad mee weel, en zonder eenige kosten wordt het weggehaald. Is het stuk, het doet niets tor zake bekwame reparateurs we zagen dit op de expositie maken er weer een prachtwerk van. De schenker van de sportkar zal zijn geschenk ze ker niet herkennen, wanneer hij ze nu terugziet en denkt aan het oogen- blik, waarop ze in verschillende brok ken zijn huis verliet. Het liefdewerk ..De Haarlemsche Brokkenverzameling" een zeer Juist gekozen naam dan, maakt alles wat in een huishouding als ballast of rom mel afgedankt wordt, dienstbaar aan de liefdadigheid. Tot dit doel verzamelt het alles oude meubels, kachels, keukengereed schap, boeken, kleeren, zoowel boven- als ondergoed, schoenen, kousen, stok ken, parapluies, ledige llesschen, groenten- en sardinebussen, oude me talen, loodafval, enz., enz., kortom al les wat met de schoonmaak moet worden opgeruimd. Niets wordt gewei gerd alles is welkom. De afgehaalde goederen, „brokken" genaamd, worden door eorteeren, re- pareeren, enz., wederom nuttig en bruikbaar gemaakt voor de armen, hun dient „de brokkenverzameling" om voor enkele centen en naai' eigen keus in het bezit te komen van de ge- wenschlo kleedingstukken, of het on- ontbeerlijkste huisraad, met het be wustzijn een en ander door eigen middel eekocht te hebben. Elke arme, zonder onderscheid van godsdienst, kan in het „Brokkenihuis" koopen. En elko inwoner, zonder onderscheid van godsdienst, kan aan dit heerlijke liefdewerk mede-arbeiden. Aan deze onderneming ligt geen winstbejag ten doel, daar de netto- opbrengst elk jaar wederom den hulp behoevenden ten goede komt. Het af halen der goederen, zoomede het re- parceren, ceschledt door hen, die om een of andere gegronde redenen en buiten hun schuld zonder werk zijn, en aan wie dus ook door dit liefde werk een eerlijk verdiend stuk brood wordt bezorgd. A. s. Zate rdag wordt bet „Brok- kenhuis" voor het publiek geopend. Het is iedere week geopend Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 912 urn en van 25 uur. Weldra zal o. i. blijken, dat deze nieuwe Vincentilis-Instelling in een groote behoefte voorziet. Des te grooter is de voldoening voor de Commissie, bestaande uit de hoe ren A. F. Nieberg, president, P. Ho- noré Motz, secretaris, J. Otifiers, A. F. v. d. Vaart en H. A. Kroes, die tijd noch moeite ontzien om hun arme me- demenschen In den levensstrijd te steunen. Een bravo I voor deze mannen. Adspirant en-a f d e e 11 n g. Woensdagavond is alhier opgericht een adspiranteh-afdeeJing als onder- afdeeling van de afd Haarlem van den Alg. Ned- Typografenbond, met aanvankelijk 23 leden. Het beatuur werd als volgt verko zen: P. Kikkert, le Voorz., W. Snoek, 2e Voorz., J. Smeenk, le Seer., J. de Long, 2e Secr., en G. Windt, pen ningmeester. AMSTERDAMSCHE SMEDENPA TROONS VEREEN IGING. Door de Amstendamsohe Smeden- patroons-vereeniging wordt heden haar 80-jarig bestaan herdacht. Aan die herdenking is het houden van een tentoonstelling van werkstukken ver bonden waarbij door het beatuur der veree'mging o.a. de heer H. v. Putten, mr. smid, alhier, tot Jurylid is be noemd. Hekomdefonteln. Als een gevolg van de vele en her haalde baldadigheden en viezigheden, die in den laatslen tijd in en aan de fontein over het Paviljoen door de jeugd plaats hadden, is nu van ge meente wege een liet daarom ge plaatst, zoodat zij ar nu met meer l»j kan komen. Benoeming bij de politie. De klerk bij de politie, de heer C. Bos, is door den burgemeester be noemd tot adjunct-inspecteur in de plaats van den heer C. C. L. Dokter, bevorderd tot adjunct-hoofdinspec teur, en zulks met ingang van 1 Mei l.L Overreden. Woensdagnamiddag omstreeks half drie is op den Schater weg op den hoek van de Kennemerstraat een groote ruigharige hond door de stoomtram, komende uit de richting Scholen, middendoor gereden, de eene lielft lag aan de eene en de tweede lieift aan de andere zijde van de rails. Het cadaver is door een der bewo ners aldaar opgeruimd. De hond was vermoedelijk doof en liep daar zon der toezicht van den eigenaar. BILJARTWEDSTRIJD HAARLEM—LEIDEN. Woensdag tusschen 12 uur 's mid dags en 11 uur 's avonds, heeft In het café van den heer L. A. Metz in de Smedestraat, de door ons reeds dezer dagen aangekondigde biljartwedstrijd tusschen Haarlemsche en Leidsche vijftallen nlants gehad. De strijd is met een grooten voorsprong gewonnen door liet 5-tal Haarlemmers, die alzoo de vijf uitgeloofde verguld zilveren kruisen hebben veroverd. Aan den heer C. Perquln, behooren- de tot het Haarlemsche vijftal, die de hoogste serie heef! gemaakt. 45 caram boles. Is uitgereikt een verguld zilve- ren medaille, uitgeloofd door de bier brouwerij „De Gekroonde Valk" te Amsterdam, en aan een van hot Leid sche vijftal is een zilveren medaille toegekend voor het hoogste aantal punten gemaakt in het vijftal, waarin niet de verguld zilveren medaille ge vallen la. De voorsprong van Haarlem op Lei den was 525 caramboles. De heer De Vries, de bekende oud-kampioenspe- ler, heeft van de door hem gespeelde partijen niet éen verloren. Wel een bewijs, dat hij het spel, niettegen staande ziln leeftijd, nog niet verleerd is. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij H. Walter, Spaarndommerweg, een ledig biervat. H. v. d. Hoeff. Maarten van Heems kerkstraat 33. een knipmes. Het bureau van politie, een gedrag boekje en een bal. H. Spier, Schneevoogtstraat 12 zw., een broche en een bal. W. Dornaadt, Groote Houtstraat 8, een fox-terrier. J. Schouten, Lomhardsteeg 5. een rijwielketting, J. Kroon van Diest, Ruysdaelstr. 12, een portemonnale met inh. M Blom. Voortingstraat 86. een broche. P. Hofsté. Leldschestraat 71 een da- mesportemonnaie. Niet geven. Een 84-jarig© koopvrouw, N. v. 'd. W., trachtte gisteren in de Kruis straat. al weenehde, het medelijden van de voorbijgangers op te wekken. De Vrouw had bij zich een kinder wagen, waarin het kind niet ont brak. De vrouw is een ernstige ver maning gegeven, en daarna is ze heengezonden. B e 8 m. Z i e k t e n. In de week van 3 tot en met 9 Mei kwamen ter kennis van den Central en Gezondheidsraad 1 geval van rood vonk ie Haarlem en 8 gevallen van roodvonk te Haarlemmermeer. De zaak Schooleman. Heden d.eude de zaak-Scliooleman voor het Gerechtshof te Amsterdam. Daar de voorafgaande pliasen van deze vervolging alweer eenigen tijd achter ons liggen, zullen wij die hier even in het kort nagaan. Op 14 Maart 1910 stond de heer Schooleman voor den kantonrechter terecht ter zake, dat hij ln 1909, zon der tot de uitoefening der genees kunde te zijn toegelaten, verschillen de personen onder behandeling lieeft genomen ter genezing van nekten en kwalen. Beklaagde verdedigde zichzelf. Al deskundige werd Dr. W. G. Huet gehoord. ÉLsch was veroordee- ling tot acht geldboeten van honderd gulden elk. Uitspraak. 8 geldboeten elk van f 50. De heer Schooleman kwam in hoo- ger beroep en 13 Juni 1910 diende zijn zaak voor de Rechtbank alhier. Het O M. vorderde 8 geldboeten elk van f 100, Mr. Tideman, die ditmaal als verdediger optrad, betoogde o m. dat magnetiseeren n.et ais onbevoegd uitoefenen van geneeskunde is te be schouwen en concludeerde tot vrij spraak. De rechtbank veroordeelde 23 Jitni 1910 den heer Schooleman tot drie geldboeten van f 5 elk. Van dit vonnis kwam de heer S. in cassatie bij den Hoogen Raad, die na de zaak behandeld te hebben op 13 Fe hruari 1911 een nieuwe berechting door het Amsterdamsche Gerechtshof gelastte, omdat naar de meeuing van den Hoogen Raad een Juridisch on juiste motiveering ln het vonnis der Rechtbank voorkwam. Deze nieuwe behandeling voor het Hof had nu hede'n plaats. Hedenmorgen te 11 1/2 uur werd de zaak voor 't Amsterdamsche Gerechts hof behandeld. Het Hof was samengesteld uit mr. Vogel, president; ïrirs. Bijleveld en Kru8eman, raadsleden; mr. baron v. d. Feltz, advocaat-generaal, en mr. Claassen, griffier. Eeniee Haarlemsche belangstellen den hadden op de gereserveerde tri bune plaats genomen. Eerst werd door een der raadsle den een uitvoer g rapport uitgebracht over de behandeling der teak ln ver schillende instanties. Na deze voorlezing werd de heer Schooleman door den president on dervraagd. Mr. ogel deelde mee, hem niet veel te zuilen vragen, omdat het hier een juridische quaestie geldt, d.e wel door mr. Tideman, ais advocaat, be handeld zal worden. Toch stelde de president eenige vragen. Als ant woord daarop erkende de heer Schoo leman de zieken behandeld te hebben. Het waren zieken die, volgens zijn zoggen, door de geneesheeren waren opgegeven. Onderzoeken deed de heer Schooleman de zieken niet; ze kwa men bij hem, zeggend: „ik mankeer dit of d:.t", en dan begon hij zijn magnetische behandeling, om de ziektestoffen uit het lichaam te drij ven. De adv.-generaal bracht de qultah- ties ter sprake, die de heer Schoole man aan behandelde personen heeft afgegeven. De heer Schooleman erkende de gelden aldus ontvangen te hebben. Op eed vraag van een der raads leden ontkende de heer Schooleman beslist dat hij hetzelfde doet ais een geneesheer. Getuigen of deskundigen waren niet gedagvaard. De advocaat-generaal zei ln zijn REQUISITOIR, dat de feiten, die nu ten laste gelegd zijn, volkomen bewezen zijn. Daar over behoeft niet gesproken te wor den. Ook staat vast dat beklaagde den geneeskundigen bijstand buiten noodzaak verleend heeft, want er zijn voldoende doctoren in Haarlem. Spreker maande, dat ook aan het juridisch bewijs niets ontbreekt. De Hooge Raad heeft uitgemaakt, dat onder geneeskundigen bijstand moet worden verstaan elke strekking of voorgewende strekking, om ge neeskundigen raad te geven. Beklaagde oefende de geneeskunst uit als bedrijf, hij hield een spreek kamer, Inde geldelijk© bijdragen. Het bewijs is dus geleverd. Do straf is hier bijzaak. Deze behoeft niet zwaar te zij'n, want spreker ver trouwt, dat de beklaagde zijn bedrijf zal staken, indien in hoogste instan tie is uatgemaakt, dat hij iets doet, dat door de wet veroordeeld wordt. De adv.-generaal stelde daarom den volgenden EISCH; vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Haarlem en veroor deeling van den beklaagde tot DRIE BOETEN VAN VIJF GULDEN, SUB SIDIAIR DRIE KEER EEN DAG HECHTENIS. Hierna was 'T WOORD AAN DEN VERDEDIGER Mr. P. Tideman Deze wees cr op, dat deze zaak wetenschappelijk bespro ken moet worden. Men kan er zich niet zooals Mr. J. A. Levy in zijn bekend artikel over deze quaestie ge daan heeft mee afmaken door kort weg te zeggen liet geloof In 't nag- nelisme is abnormaal. Door dit te doen zegt men, dat alleen in ons land daardoor duizenden menschen abnormaal zijn. Het succes van den heer Schoole man als magnetiseur kan niet tegen gesproken worden. Bij de behande ling voor de rechtbank hebben ver schillende getuigen onder eedo ver klaard, da: zij door de tusschen- komst van den heer Schooleman ge nezen zijn. ln ons land zijn veel magnetiseurs in Den Haag en omstreken alleen wel 30 Veel menschen laten zich door magnetiseurs behandelen. Dit zijn niet alleen weinig-ontwikkelden, maar de gevallen zijn hekend, dat zelfs personen uit do rechterlijke macht gevonden zijn, die er niet te gen opgezien hebben, als ze bij do ge- neesheeren geen baat vonden. Hoe dit magnetisme te verklaren Er zijn menschen, die kortweg zeg gen suggestie. Spreker kan daar mee evenwel niet meegaan. In da levende natuur zijn in de laatste jaren verschillende krachten in de lucht gevonden, die nu ook we tenschappelijk geconstateerd zijn ge worden. Is liet nu zoo onlogisch, dat er menschen zijn, die gelooven, dat er ook uit het lichaam van sommige menschen stroomingen uitgaan, en dat deze uitstralingen heil aan zieken K unnen aanbrengen 't Pleiter haalde aan, wat verschillen de geneeskundigen over het magne tisme in couranten en UjdscJinitc-n geschreven hebben. Dr. Reddinguis neeft o. a in de „Nieuwe Courant" geschreven, dat de geneeskundigen het magnetisme niet kunnen ontken nen. Maar de groep van doctoren, waarvan deze schrijver zich tolk ge maakt heeft, zou graag willen, dat de magnetiseurs bij hun werk de hulp en den raad van de geneeskundigen zouden inroepen. Nu de magneti seurs dit niet doen, moeten ze zoo reden ©eren deze doctoren maar vervolgd en bemoeilijkt worden. Hierna memoreerde pleiter wat aan de universiteiten over het magnetis me, hypnotisme en aanverwante -ismes geleerd wordt. De wetenschappelijke geneeskunde kent het hypnotisme. Indien er dus een deskundige was, die kan beweren en ook bewijzen, dat magnetisme be hoort tot het hypnotisme, dan kan aangenomen worden, dat het magne tisme valt onder de wet op de genees kunde. Maar magnetisme is geen hypno tisme. De deskundige voor de Haarlem- sohe rechtbank, dr. Huet, zei maar steeds „dat is suggestie". Maar wat is suggestie eigenlijk (De zitting duurt voort). Niet betaald. Een waarschijnlijk Engelsche da me, mevr. F., die slechts gebroken Hollandsch spreekt, stond bij de mo- d.ste W. G. v. d. L. voor f 130 in het krijt, én had Haarlem al verla ten, zonder dat die rekening vol daan was. Daarentegen had de dame bij de modiste een hoed, waarop een struisveer ter waarde van f 80 achter- geaten, toodat de hoedenmaakster tenminste eenige compensatie heeft. De dame had drie weken in hötel Funckler gelogeerd, en den hotelhou der wèl betaald. Uit de Rechtszaal UIT DE RECHTSZAAL. NIEUWJ A ARW ENSCHERS. Bij een dame, wonende Kruisweg alhier, vervoegden zich op den 2den Januari een tweetal mannen, dte een kaartje overgaven, waarop te lezen stond „Het Personeel van de Haar lemsche brandweer wenscht u een gelukkig Nieuwjaar". Mevrouw gaf aan de dienstbode een kwartje, om dat als fooi aan de mannen te over handigen. Dezen namen dat vlug aan, maar de agent van politie 1L Maathuis had achterdocht gekregen, en hem bleek weldra, dat de fooien- vragers niets met de brandbluss'.ii-.ri] uitstaande hadden. Dit zaakje was reeds voor den kan tonrechter behandeld een der man nen, J. j. van E., was als beklaagde gedagvaard, maar niet verschenen. Na hei getuigenverhoor eischte .Mr. Huyor bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. PAARDEM1S HANDELING. De voerman W. A. heeft op zekeren dag op het Stationsplein een paard ergerlijk mishandeld, door hel du-r herhaaldelijk tegen den buik te schop pen. Beklaagde ontkende de mishande ling natuurlijk. Wèl had hij geseliopt, maar slechts eens èn hei paard kon er onmogelijk pijn van gehad heb! u. Daarvoor kende hij het „stomme 'her tje" al te lang. Geen diereumGhan delaar, maar een dierenvriend was hij. la dit geval had hij zich cemgs- zins door zijn drift laten meesleepen het paard, had hem in den duim ge beten. Waarom, bleek niet. Maai liet „stomme diertje" zal daar wel reden voor gehad hebben. Mr. Hoyer eischte vijf dagen ge vangenisstraf. MET EEN BIERGLAS. De katoendrukker Fr. S. kreeg liet in den nacht van 2 op 3 April op de Parklaan mei een zekeren V. te kwaad en gaf dezen teri slotte met een iedig bierglas een slag tegen do Linkerwang, waardoor een bloedende wonde ontstond. Daarvoor stond S. nu terecht. Hij bekende, maar beweerde, dat de schuld bij V. lag. V. zelf zei weinig van den slag ge voeld. te hebben, ofschoon hij ei gens ooggetuigen na de ontmoeting met het bierglas „betoeterd" te kijken stond. Mr. Hoyer eischte 5 boete subs. 10 dagen hechtenis. Tegen een anderen mishandelaar, W. B., die A Casséc een paar ferme stompen toegediend had, werd veer tien dagen gevangenisstraf gecisclil- EEN MUZIEKLIEFHEBBER Op 27 Maart van dit jaar vervoegde zich bij den heer Rijbroek in de V ar- moesstraat de losse werkman Th. v. d. H., die een mondharruunika kocht. Met dit „muziekkie" was hij blijkbaar nog niet tevreden, want hij zag de kans schoon, meteen een hormon ik a ter waarde van f 8.50 „in de wacht te sieeperi". Gespeeld heeft Van der H. er niet op, want voor hij gelegenheid had, het instrument zijn zoete mei oei mén te ontlokken, was het ding reeds niet meer in z{jn bezit Beklaagde bekende. Mr. Hoyer eischte 1 maand gevan genisstraf. EEN ONGELUKSVOGEL Van het vonnis van den km.! n- rechter was in verzet gekomen een pasbeginnend strooper, D. N. De man deed een droevig verhaal vau zijn ervaringen. Eén week slechte had hij gestroopt, en in die week u s hij vier maal bekeurd. Men moet maar ongelukkig zijn zuchtte beklaagde, en hij vroeg ver mindering van straf. Mr. Hoyer eischte bevestiging van het gewezen vonnis. Uitspraken 18 Mei a.s. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. Hst gegoten huls. DE ONTMANTELING Die heerlijke omgeving van Duin- lust-iu-lentetooi, met luiur veelkleu rige villa's en villatjes tusschen het frissche voorjaarsgroen, waarop de zonnestralen spelen uit blauwen he mel die stemt tot poëtischer uiii-ig dan de ontegenzeggelijk zeer prozaï sche beschrijving van de proefnemin gen met een nieuwe bouwmethode^ voor massaproductie Maar dat is toch het duel van «le reis. En als men dan de vierkante uil- hei ning nadert, hoog waarboven aan de stelling weer de brulaai-felle kleu ren van een chaos van vlaggen in Ivet zonlicht schitteren, wanneer men daarbinnen in die ganach-an<lere kleine omgeving 1b binnengewandeld, blijft alleen het leeiijke van een huis- in-aanbouw, een onafgemaakt dino te midden van een rommel van keeten eu hout en ijzer en kruiwagens en stofVooral stofMaar dart ook dadelijk ziet men weer het merk waardige. het belangrijk© van «ten arbeid, die hier volvoerd wordt. Twee der leden dor M(onogram) C(onstruciion) C(ompany), de hoeren Harms en Hana, zijn natuurlijk weer

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1