NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8555 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 12 MEI 1911 A AARLEN S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an 1—1regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - - - - 1Z0 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—-, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1.65 fct>ï 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant GoSüstread zïïagïtad, voor H^ilan' 0-3TA M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. nn de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uigave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd liet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BES 1 AAI UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 13 MEI. De Kroon: Voordrachtoefening leca- lingen van Joh. Steeumon, 7 uur. Bloemondaal, Hotel „Hurtenlust": Tentoonstelling van schilderijen. Stadsnieuws NEDERLANDSCHE WINKELWEEK TE HAARLEM. Door het dagc-lijksch bestuur van het Co'iufë voor de Nederlandsche Winkel«veek is de navolgende circu laire vei zonden Aan firma's, die bij vergissing mochten zijn o\ergeslagen. wordt vriendelijk verzocht er nog een aan te \;agen bij het Secretari aat, Barteljonsstruat No. IS en 3lJ. Het '—stuur van liet departement Haarlem der .Maatschappij van Nij verheid heeft eene Commissie inge- - steld tot voorbereiding van een Ne- deriajidsche W inkelweek te Haarlem. Wat is hiervan de bedoeling Gedurende éèu week, namelijk van 29 Juni tot 5 Juli a.s., in de etalage van de Haorlemschc winkels alléén producten van Nederlandsche of Ne- derlandsc-h-Indische nijverheid te eta- ieeren. Dit zelfde denkbeeld is eenigen tijd geleden in verschil lende Eiigelschc steden uitgevoerd voor de Engelsclie nijverheid en met veel succes, zoowel voor de Engelsclie Industrie, als voor de winkeliers, die er aan deelnamen. Daarom doen wij gaarne oen be roep op uwe medewerking, om ook do Nederlandsche Winkelweek in Haar lem goed to helpen doen slagen. Kos ten zijn daaraan niet verhouden, al leen de moeite om van 29 Juni tot 5 juli a.s. uitsluitend producten van Nederlandsche nijverheid uit te stal len en daarbij de vlag uit te steken W ij zorgen a dan voor, dat u een nette rood-wit-blauvvo strook ont vangt niet de woorden „Nederland sche Winkelweek", oiu op de winkel ruit te plakken. Hiermee kan een drievoudig doel worden bereikt lo. de kennis te vergrootcn van den omvang en de beteekeius der Neder landsclie Nijverheid 'ito. de. bewoners van Haarlem cn omstreken meer en beter nog te doen beseffen, dat zij voor hunne inkoopen waarlijk niet naar elders behoeven te gaan 3u. het publiek te bewegen in deze week flink van de uitgestalde Neder landsche artikelen te koopen. Bovengenoemde tijd is daarom ge kozen, omdat in die dagen de alge- meene vergadering plaats zal hebben van de Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid vele nijveren van elders vertoeven dan m liaarlem en bovendien zullen, daar liet reisseizoen dan in vollen gang is, vele buitenlan ders in de stad aanwezig zijn, wier aandacht door do uitstalling van al die Nederlandsche artikelen zeer zal worden geboeid. Zeggen wij te veel, aJs wij veron derstellen. dal de deelnemer non de Nederlandsche Winkelweek, behalve het belang van de Nederlandsche nij verheid, ook zijn eigen belang zal be vorderen Oin al deze redenen nwxligen wij u beleefd uit, met ons mede te .werken, oin d-'ze zaak naar belmoren te doen slagen en, als bewijs daarvan, aan gehechte verklaring toe te zenden aan een van onze secretarissen. De mogelijkheid bestaat, dat u aan een of meer van de fabrikanten, met wie u zaken doet, wilt verzoeken u voor deze bijzondere gelegenheid eens aardige, of mooie of merkwaardige dingen (natuurlijk met zijne mede werking, daar voor zijn fabrikaat reclame gemaakt wordt) toe te zen den. Om u dit gemakkelijk te maken, stellen wij gaarne getypte brieven ter uwer beschikking, die u maar heeft te adresseeren en te teekenen. Bij aanvraag zendt een onzer secretaris sen u hei gewenschte aantal gaarne loe. Gunstig antwoord wordt gaarne in gewacht vóór 15 dezer. Vergroeiing van ons Post kantoor. De Tweede Kamer heeft de lieeren Van Hoogstraten, Duynslee, Snoeck Henkemans, De Jongh en Van Karne- beek benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp tot onteigening voor de vergrooting van het post- en tele graafkantoor alhier. A k t e-E x a m e n 8 L. O. Haarlem, 11 Mei. Geslaagd de liee ren J. Winkelman en M. H. J. Zuid- weg, beiden te Haarlem J. A. Woel- ders, te Oostzaan C. Riontsmn, te leiden P. Zwart, te Vèlsen. REGENTEN VAN HET OUDE MANNENHUIS. Wij zijn in de gelegenheid geweest, een kijkje te nemen van dit stuk van Frans Hals, dat de heer de Wild, de bekende restaurateur uit Den Haag, thans bezig ls op het atelier boven ons gemeentelijk museum te herstel len. Een gedeelte van het stuk, onder en boven, heeft de hoer de Wild gela ten zooals het in den laatsten tijd was, maar van het overig© is de ve'r- nis verwijderd en daarmee tevens de daartusschen gelegen overschildering weggenomen, zoodat het verschil dui delijk is waar te nemen. De twee plekken, waaraan niet ge raakt werd, vertoon en een glanzen de, grootte oppervlakte, die voel- en zichtbaar belangrijk hooger is, dan de rest. Geen wonder, er zijn in den loop der jaren waarschijnlijk niet minder dan vijf nieuwe lagen op ge smeerd en het laatst de copaïva, die aan het stuk het glimmende vAn een theeblad gaf. Na het wegnemen van de gele vernis, kwam eerst een blauw zwarte overschildering van het tafel kleed en het gordijn voor den dag, daarna weer andere vern.slagen. Op de in stand gebleven plekken is, zelfs wanneer men tot de blauwzwarte overschildering doordringt, de cra quelure nog niet eens zichtbaar, ten gevolge van den dikken koek. De heer de Wild veronderstelt, dat Hals, die dit stuk wel zeer vlot ge schilderd heeft, op zijn palet een sic catief heeft gemengd önde'r de lang zaam drogende lakken, daar vooral op de plaatsen waar diep zwart e<n Florentijnsche lak waren opgebracht, scheuren zijn waa'r te nemen. De mo gelijkheid is dan ook niet buitenge sloten, dat zeer kort 'na liet ontstaan van de schilderij dit reeds voor de eerste maal is hersteld. Merkwaardig is het, dut nu de ver nislagen zijn verwijderd, liet stuk zeer goed blijkt te zijn geconserveerd, beter dan menigeen wel heeft durven denken. Wel moet hier en daar wat aangestipt worden (door te late ver- doeki'ng zijn vroeger blijkbaar stuk jes verf uitgevallen) wel heeft de hoed van de uiterst linksche figuur een groote scheur, wel is een ander deel van dien hoed verpoetst, maar ei- is tocli meer van overgebleven, dan ver wacht werd. Tegenover deze ondergeschikte punten staat, dat de voornaamste ge deelten va'n het schilderij zeer goed bewaard zijn gebleven. Al de koppen bevinden zich in uitstekenden staat, evenals de, handen. Nu de vernisla gen verwijderd zijn, komen de kleu ren weer zeer mooi uit, o.a. ver schijnt zeer fraai de bruinroode kleur van de tafel. Kussens die vroeger nauwelijks zichtbaar waren, de af scheiding van de stoelen waarop de tsvee uiterste figuren en de midden figuur zitten, zijn wéér goed voor den dag gekomen. In den reehtschen hoek scheen de muuT door te loopen, thans blijkt, dat er een boom staat, die door een open deur zichtbaar is. Links komt een roodbruin gordijn te voorschijn. Niet het minst merkwaar dige is, dat het kraagje van de link sche figuur, dat geheel overschilderd was, thans nu die overschildering ls weggenomen, geheel weer vóór den dag is gokome'n, zoodat liet blijkbaar alleen voor een daarin ontstane scheur geheel overgeschilderd werd. De inktkoker, waarboven de hard nekkige blinde plek was op te mer ken, en die er onder de vernislagen haast als koper uitzag, heeft nu de echte ünkleur weer terug en blijkt niei geleden te hebben. Eigenaardig is het, dat de scheur in den hoed er uitziet alsof die er in geetooten is, waarschijnlijk een over blijfsel uit den tijd, toen niemand zich om de stukken bekommerde en o.a. schuttersstukken van Hals hin gen in den Doelen, waar allerlei par tijen werden gegeven en de witier van tijd tot tijd meteen de schilderij en verniste! De conclusie waartoe de heet de Wild komt, is deze, dat hot schilde rij zal moeten worden verdoekt ten gevolge van T opstaan van de scheur in den hoed, dat hier en daar wat moet worden aangestipt, maar dat overigens het schilderij uitstekend gaaf is gebleven, zoodat hot welsla gen van de herstelling vaststaat. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 17 Mei 1911, des namiddugs te 1 1/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift H. J. de Vries, eer vol ontslac Directeur Burgeravond school en leeraar H. B. S. met 5-j. cur sus. Id. G. Smits, ld. vakonderwijzer school voor m. u, 1. o. no. 1. Id. A. H. D. Wepster, ld. onderwij zer Buiteng. School voor L. O. 2. Onderzoek geloofsbrief nieuw in komend lid. 3. Vergadering met gesloten deuren. 4. Voorstel B. en W.W. vaststelling 2e suppl. pegrooting en staat af- en overschrijving begrooting dienst 1910, met advies Conun. Bijstand gemeente- financién. 5. Id id. goedkeuring rekening en verantwoording Stads-Apotheek. dienst 1910. 6. Id. id. machtiging af- en over schrijving begrooting 1910 huiszittende armen en Stads-armen en ziekenhuis. 7. ld. ld. goedkeuring rekening 1910 en begrooting 1911 2e douchebadhuis. 8. Id. id. vaststelling 3e suppl. ko hier pi dir. belasting, dienst 1910. 9. Id. id. goedkeuring aankoop gronden Kleverpark. 10. Id. id. aankoop grond tusschen den Doodweg en de Delft. 11. Id. id. verzoekschriften verhoo ging loon agenten van politie 4e kl., uitbreiding vrije dagen en wijziging peiisioetibepolingen politie-agenten. 12. Id. id. invoering werkliedenregle ment en vaststelling besluiten tot uit voering van dat reglement, met udvies Commissie's Bijstand beheer gemeen tebedrijven en beheer openbare wer ken, afdeelingsverelngen on memorie van antwoord B. en WAV. 13. Id. id. vaststelling verordening, regelende de aanstelling en de bezol diging van brugwuc.hters. 14 Td id. wijziging besluit d.d. 80 November 1898 No. 4. 15. Id. id. verzoekschrift in zake as- phalteerine- hoofdstraten. IC. Id. id. verzoekschrift Vereeni- ging Ned. Loodwitfabrikanten, in za ke gebruik loodwit. 17. id. id. afwijking art. 7, la Bouwverordening, vergrooting fa briek Droste Co in den Veerpolder. 18. ld. id. id. bouw gebouwtje firma Klaas Tillv aan Zuider Buiten Spaar- ne. 19. Id. id. verzoekschriften wijziging verordening toezicht gezondheidstoe stand ambtenaren enz. 20. Benoeming Regent St. Elisabeth's of Groote Gasthuis faftreding-Dr. H. D Kruseman). 21. Voordracht B en WAV. benoe ming onderwijzer School voor m. u. 1. o. No. 1. 22. Id. id. id. onderwijzeres school no. 1. 23. ld. id. id. id. id. No. 9. 24. Voorstel id. vaststelling lijs tbe- noembaren in stembureau's. RAADSSTUKKEN. Aankoop ,,'t Huis ter Spijt". B. en \V. doen den raad mededee- liug van den aankoop van de boeren woning en landerijen ,,'t Huis ter Spijt" aan de Kleverlaan. De aankoop is geschied voor 170 600, terwijl de kosten van aankoop 13.386.50 bedra gen. B en W. stellen den raad voor, be houdens goedkeuring van Ged. Staten den aankoop te bekrachtigen en B. en W. uit te noodigen voorstellen te doen in zake de aan den grond te geven bestemming. Bogruufplaals. Binnenkort zal moeten worden over gegaan tot vergrootin - van de terrei nen der alzemeene begraafplaats. Het R. K. kerkbestuur van de paro chie St. Jozeph heeft zich bereid ver klaard voor 31.000 in koop af te staan do nerceelen kad bekend sectie G. nos. 7, 8 ou 9, groot 5 H.A. on 10 A., gelegen tusschen den Doodweg en de Delft, aansluitende op de terreinen van de vroegere boerderij „Het toren tje" aan de Klcverlaan. B. en W. stellen voor, tot dezen aan koop over te gaan. Het ligt in de bedoeling van B. en W. aanvankelijk voor de vergrooting van de begraafplaats te bestemmen den reeds aan de gemeente toebehoo renden grond en den aan te koopen grond, gelegen tusschen den Doodweg, de Kleverlnan en het Scbotervoetpad, ter oppervlakte van ruim 19,000 vlerk, meter. A. H. D. Wepster. onderwijzer aan de buitengewone school voor L o., vraagt met 1 Juli ontslag, wegens zijn benoeming tot hoofd te Dordrecht. B. en W. stellen voor. aan de Maatsch. tot voortzetting dor zaken ?'dreven onder den naam van Klaas Uly, afw>"king toe te staan van 't be paalde bij art. ,7 la der bouwverorde ning, ten behoeve van een gebouwtje op een terrein aan T Zuide rBuiten Spaarne. Asphalt ia de boofdstraien. B. en W. hebben advies uitgebracht over de reeds bekende udressen van verschillende vereenigingeu inzuke asphalteering. Li verband mot den aanleg van de nieuwe tramlijnen in de gemeente, wordt u.l. aangedron gen op asplialteering van verschillen de straten. De inhoud van die verzoekschriften heeft B. en W. geleid tot het doen in stellen van een uitgebreid onderzoek in zake het vraagstuk der verschillen de soorten van bestrating. Daarbij is gebleken, dat, herziening van de bestrating van Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Groote Markt Lgeaeellalijk.) en Groote Hout straat, met dien verstande, dat als materiaal voor liet rij vlak asphalt zal worden gebruikt, op een uitgaaf van 13Ü.UG0 zal koureu ie staan. Herziening op gelijke wijze van de bestrating van Anegung, Lange- en Korte V eerstraat, arnioeBstraat, Damstraat, Groote Markt (ged.; met Riviervisclunarkt en Klokhuisplein, Jansstraat, Smedestraat en Zijlstraat wordt geacht een bedrag van ƒ114 UÜ0 te zullen vorderen. Voor bedoelde hoofdverkeerswegen alzoo te zamen ƒ250.000. Hoofdzakelijk op grond van finan- cieele overwegingen ineenen B. en geen vrijheid te nebben de verzoeken, om over te gaan tot uspiiuiteermg, bij den llaad te steunen. B. en W. merken duarbij nog op, dat, indien zoude worden besloten tot het usphalteeren der straten tusschen het Stationsplein en de Groote Hout- brug, daarvoor thans alleen in aan merking zouden kunnen komen de Kruisweg, de Kruisstraat en de Bar teljorisstraat, terwijl het overig deel zoude moeten wachten totdat zal zijn beslist over de proeflijn Koningstraat —Gierstraat. Voorts wijzen B. en W. er op, dat in zake bestrating nog veel valt te ver richten. lil verband ook met hot tram vraagstuk is ten aanzien van de hoofdstraten liet onderhoud tot het hoognoodise beperkt geworden. B. en W. stellen dus voor, de ver zoeken van de hand te wijzen. In verband met het In het adres van de R. K. Middeustands-vereeniging „St. Jozef" vervat verzoek, om bij de op handen zijnde werkzaamheden aan tramlijnen in de voornaamste \er- kec-rswegen onzer gemeente rekening ie willen houden met de belangen der winkeliers en middenstanders, mee- nen B. en W. ie mogen coustaleeren, dat bij elke uitvoering van openbare werken er naar wordt gestreefd de particuliere belangen van ingezetenen zoo\eel mogelijk te bevorderen. Wat betreft de keuze van stopplaat sen voor de wagens der nieuw te ma ken tramlijnen deelen B. en W. mede, dat bij de beoordeeliug van de deswe ge door de concessicnarisse in te zen den voorstellen door B. en W. zooveel mogelijk rekening zal worden geiiou- den met de door de Haarlemsche Han- delsvereeniging" in baar verzoek schrift gegeven wenken. Ten slotte merken B. en W. op, dat de Ged. Oude Gracht zoo breed is, dat voor het gewone verkeer, bij een lig ging van de tramrails ongeveer in het midden, voldoende ruimte overblijft. Uit het adres van de Haarlemsche I-Iandelsvereenigiug, waarin wordt ge vraagd de rails aldaar eenigszins aan den rochtcrkant to leggen, is de be doeling van die vruug moeilijk op te maken „rechterkant'' toch is in deze eene ©enigszins vage aanduiding van plaats. Tot zoover het voorstel van B. en W., waarvan wij met leedwezen heb ben kennis genomen. Niet alleen om dat het tot een afwijzende conclusie komt, maar ook omdat de molivee ring zoo bijzonder mager is. Tegen over de belangstelling, die (blijkens de adressen) in het. asphalt-vraagstuk door de bui-gerij wordt betoond, had den wij wat meer verwacht, dan de 6impele verklaring, dat de asphaltee ring om financieele redenen op dit oogenblik geen aanbeveling verdient. Het voorstel komt op de Raads vergadering van Woensdag a.8 aan de orde Veel te snei, meenen wij, voor een zaak van zoo groote beteekeuis. Wij vertrouwen dan ook wel, dat de Raad niet bereid zal zijn, die zoo overhaast af te doen. Er is heelwat meer van te zeggen, dan uit het voor stel van B. en W. zou zijn af te lei den. De ingezetenen moeten zich nog meer doen hooren. Daarvoor is oeni- ge tijd noodig. Aangereden. Een driejarig kind H. M. uit do Korte Heerenstraat, is Donderdag avond om kwart voor negen op den Kruisweg aangereden door eon auto. Het kind stond op ee.n dor trottoirs, en wilde plotseling de straat overste ken juist toen de auto G 2C99, be stuurd door den chauffeur B., pas seerde. De chauffeur stopte zoo spoe dig als hij vermocht, maar kon met verhinderen dat de kleine M. op straat viel. De geroepen arts consta teerde dat een been gebroken was, en liet kind werd naar het gasthuis vervoerd. Het is niet levensgevaarlijk ver wond. Drinkhal De Drinkhal der Staal waterbron nen is gisteren door 83 personen be zocht. ZANGWEDSTRIJD KWARTET „LORELEÏ". Vóór den op 3 en 10 Sepu a.s. te houden zangwedstrijd voor Manncn- en Gemengde Kwartetten, ter her denking van het 25-jarig bestaan op 2 Juïii a.B., heeft het kwartet „Lo- reley" ter geschenke ontvangen van het Bestuur van den Volksliond 4 verguld zilveren- en van de Directie der Sigareitenfabrrek Arduth-ci-mp. te Rotterdam 8 zilveren medailles. Aanbesteding. Hedenmiddag te twaalf uur werd door den kolonel-commandant -.au het 10de regiment infanterie op liet bureel van den garnizoens-comman- dant in het openbaar aanbesteed - de levering van pLm. 10.000 K.G. Ruiideryleescfi, pl.ru. 2000 K.G. Rurid- vot, 120Ö K.G. gex-ookt- en pekel spek, noodig voor de soldatenmemiges (e Haarlem, gedurende het 2de half jaar 1911. Vier biljetten waren ingekomen. Ingeschreven werd als volgt O. Frans, te 's-Graveuhage, rund- vleesch en -vet, ƒ0.708 per K.G. M. F. Staverne, spekslager te loei den, spek, ƒ0.62 por K.G. Jac. P. Stol, te Haarlem, gerookt- en pekel-spek, 0.57 per K.G. A. M. Mok, te Haarlem, rundvleesch on -vet, 0.70 per K.G. De levering is voorloopig gegund aan de heeren Jac. P. Stol en A. M. Mok. Gids voor Haarlem en Omstreken. Het Informatiebureau voor vreem delingen te Haarlem geeft wederom een gids voor Haarlem en Omstreken uit. Het boekje lijkt ons ook thans een zeer handig. Het bevat een drietal kaartjes, een van Haarlem, een van de Omstreken en een spoorwegkaart van Nederland. Voorts vele ■wetenswaardigheden betreffende hel onderwijs, de kerke lijke gemeenten, de vervoermiddelen, het stadhuis, de musea, de bibliothe ken, de kerken en oude gebouwen Verder bevat liet duidelijk besclirc- ven wandelingen door Huarlem naar den Haarlemmerhout en terug, naar Over.een, Bloemendaal, Aerdenhout, Zandvoort, Heemstede, Beunebroek en IJ muiden. Lijsten van rijtoeren met tijd, kos tenberekening, van hötels en pen sions, en van de dienstregelingen van tranis en treinen, ontbreken niet. Het practïsche gidsje zal zijn succes ook ditmaal zeker niet misseti. HET MILLIOEN. De volgende week zal hier door het Rotterdamsch Tooneelgezelschap, di recteur P. D. v. Eijsden, „liet Milli- oen", kluchtspel in 5 bedrijven naar het Fransch door Georges Benr en Marcello Guillemaud gegeven wor den. De m use-en-scène is naar die van het „Théatre du Palals Royal" te Pa rijs, door Louis Moor. De recensies der bladen zijn zoor gunstig. ROODE-KRUIS TRANSPORT COLONNE. De St. Ct. bevat de Kon. goedge keurde statuten der vereemiging ter formatie en instandhouding eener Haarlemsche Roode-Kruis Transport- colonne, te Haarlem. De vereeniging stelt zich ten doel: le. het verkenen van hulp aan zie ke of gewonde personen, behoorende tot de legers of vloten van oorlogvoe rende mogendheden; 2o. mede te werken tot leniging van den nood bij rampen in binnen- of buitenland; 3e. het doen verlenen van eerste "hulp bij plotseling voorkomende on gevallen, c.q. door ieder der leden af zonderlijk. En tracht haar doel te bereiken dóór: lo. het organiseeren en houden van verband- en transportcursussen; 2e. het in bruikleen afstaan van verband-, transport- en verplcgings- materieel aan geoefende leden; 3e. alle wettige doeltreffende mid delen. Oranjebon d. Door het bestuur van den Kinder- Oranjebónd Prinses Juliana zijn aan de volgende kinderen, die deelgeno men hebben aan den optocht, ter ge legenheid van het Prinsessefeest, nog do volgende prijzen uitgereikt: 3en prijs aan Marie Knoop alsHollandsch herderinnetje en aan Gezina Brandt, Anna Brandt, AdriaanBrandt en Piet Klop, vormende een groep met ver schillende kleederdrachten, eveneens een derden prijs. ROOD EN WIT. De Haa'rl. Cricket-club „Rood en Wit speelt Zondag a.s. een cri ei- wedstrijd tegen A. C. C. uit Amster dam. (Zie verder Stadsnieuws onder liat- ■te berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Mond- en klauwzeer. Bij den veehouder A. Rutte is liet mond- en klauwzeer uitgebroken. Nu er meerdere hoeven besmet worden, is de bewaking opgeheven Vermoe delijk zal er een zeker gedeelte der gemeente gesloten worden. Gisteravond is bij den veehouder Van Staveren een aan een ziekte ge storven koe (pink) door de politie vernietigd en begraven geworden. HAARLEMMERMEER. Publieke veiling. Door notaris Heinsius te Hoofddorp zijn in het café van Klaver en aan de Niouwo Meer in deze gemeente pu bliek geveild twee woonhuizen onder één kap. schuren, erven eu tuin, ter gezamenlijke grootte vun 7.90 Aren, gelegen aan de Nieuwe Meer ou m eigendom toebelioorende aan M. van Exler. Koopcr werd J. Ravensloof, sil- daar voor 1575. Het bestuur der liberale kiesverconi- ging „De Grondwet" is na gehouden verkiezing en onderlinge functiewr- deoling samengesteld als volgt J. II. M. Evelein. voorz. C. v d. Laan, vice-voorz. J. Berrevoets. secretaris; J lvooy, 2e secr. J. van Zijverden, penningm. A. Voordendag. B. Yer- nulp, C. Eijken en D. Treur, leden. Gasverlichting. Wij vernemen van welingelichte zijde, dat tusschen het bestuur onzer gemeente en dat der gemeente Li we onderhandelingen gevoerd worden be treffende de levering van gas aan de bewoners van Lissorbrook, die slechts door de Ringvaart van de fabriek ge scheiden ziin. Komt dezo levering van f as tot stand, dan is het niet onmore- ijk, dat ook N. Vennep en Hoofddorp bij het buizennet aangek ppeld zul ion worden. Het wederopbouwen van de onlangs afgebrande boerderij van G. En'.ho ven, aan den IJweg nabij Nieuw-Yen- nep. met veestalling voor 50 stuks hoornvee, paardenstolling, graanschu ren enz is onderhands aanbesteed en Séguiid aan den aannemer A. den 'udén te Nieuw-Vennep. Do nu afge brande boerderij is vijf juur geleden ook door denzelfden aannemer ge bouwd. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen J Rernker, Stuttgart, Hotel Gr>' t Badhuis. 11. G. I. Eschauzier, Baarn, Hotel Driehuizen. Fam. Van Dam, Amsterdam, P.;k- veldslraat 30, 5 pers. Fam Cohen, Rotterdam, ui.. 3 p. Fam. König, Amsterdam, Villa Mi nerva, 3 jjers. Fam. A Vlieger Jzn.. id id., 6 p Mevr H. M. Mos. Apeldoorn. Iluire Bennoheim. Fam. Boogerts, Amsterdam, II- ge- weg 39, 5 pers. Fam. Joling, id., id., 7 pers. Door B. en W. dezer gemeente is aan belanehebbenden bekend gemaakt dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente, over het dienstjaar 1910 vóór of op den laatsten Juni a. s. moeten zijn inge diend. Alle op dien termijn niet inge diende vorderingen worden voor ver jaard en vernietigd gehouden. Binnenland DE MOORD TE 's-GRAVENHAGE. Uit verschillende omstandigheden wordt afgeleid, dat de moord op den Perzischon Winkelier. Murnd Rnv

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1