NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8562 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 20 MEI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V ERT E N TI ËN: PER DRIE MAANDEN* 7 Vnn 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 MwïAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (g/ JT T 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Gölïustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem" l l l l I Redacfle cn Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave deTVennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 21 MEI. Brongébouw: Concert HaarL Mu ziekkorps, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling Al berts Frères, 8 uur. Bloemeudaal, „Hortenlust": Schil derijententoonstelling. Concert in den Ilout. MAANDAG 22 MEL Soc. Vereeniging: Gemengd koor „Onder Ons": Solistenconcert, 8 uur. Bloemendaal, „Hartenlust": Scliil der ij ententoonstelling. Stadsnieuws UITBREIDING KANTON GERECHT. In de zitting der Tweede Kamer was gistermiddag aan de orde het wetsontwerp tot wijziging der wet van 5 Juli 1910 tot regeling van de sa menstelling van den Hoogem Raad, de Gerechtshoven, enz. Op het eenigo artikel verdedigt Jhr. Mr. Frank K. van Lennep, af gevaardigde voor Harlem, een amen dement om de mogelijkheid te ope nen, te Haarlem een tweeden kan tonrechter te benoemen, en den sub stituut-griffier I 500 meer salaris to geven. De heer Van Lennep, het amende ment nader toelichtend, zei, dat dit strekt tot verbetering van een fout in de wet van 5 Juli 1910. Het kanton Haarlem is nl. in de laatste jaren aanzienlijk in bevolk.ng toegenomen door de uitbreiding van de gemeen ten Schoten en A eisen. Nu biedt deze wijzigingswet gelegenheid die fout te herstellen. Spreker hoopte dan ook, dat de regeering het amendement zou overnemen. De verdeeling der kantons in kanton A. B. is juist ge maakt, om kantons naar een andere rubriek te kunnen overbrengen. De Minister make nu hiervan gebruik. De heer Regout, Minister van Justi tie, zei, dat een wetsontwerp als het onderhavige, zich niet leent voor amendeering, omdat hier te veel dis- j tnctsbelangen op het spel staan, j Daarom zou hij in het algemeen vij- j andig staan tegen amendementen, naar dit amendement beweegt zich op een andere lijn en is daarom niet j onaannemelijk. Hier wordt met ge>- vraagd om Haarlem te brengen in I een andere klasse, maar hier wordt gevraagd om een kanton 1ste klasse gelijk te stellen met een andere ru briek 1ste klasse-kantODs. Het eeuige gevolg daarvan is, dat de griffier van het Kantongerecht te Haarlem f 500 meer salaris krijgt. Daarbij krijgt men nog het voordeel, om later zonder wetswijziging even tueel in het kanton Haarlem nog een tweeden kantonrechter te kunnen ba noemen. Onder voorwaarde, dat hierom trent nu mets gepracjudiciecrd wordt en in aanmerking nemende, dat de besl.ssing toch altijd blijft in han den van de Kamer, heeft de Regee ring tegen dit amendement geen be twaar en nam de Minister het over. Het wetsontwerp, zooals het is ge wijzigd, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. EEN GEWICHTIG FEIT. Vrouw V. d'r kanarietje was weg gevlogen. Mensch, wat 'n consterna tie! 't Lieve diertje had ondankbaar z'n biezen gepakt, zonder achterla ting van adres, en was de ruimte in- gestevend. Natuurlijk werd de politie van het droevig gebeuren in kennis gesteld, en die begon eo nzeer serieus onder zoek. Bleek, dat iemand had gezien dat er 'n kanarietje was gevangen door meneer Zus-en-zoo, wonend daar-en-daar. Best: een rechercheur ging er op uit, bezocht meneer Zus- en zoo en informeerde naar het (even tueel) door hem gevangen vogeltje. Jawel, meneer had er een. Juffrouw V.'s kans op terugverkrijgen van den verloren schat scheen groot. Een nieuwe lauwer zou geihecht worden aan den krans van scherp zinnigheid, die onze recherche tooit... Helaas! De gevangen vogel was geen kanarie, maar... een sijsje! Nóg treurt juffrouw V. in diepe smart over haar lieveling, en vermoedelijk zet de recherche nog steeds „haar onderzoek in deze zaak voort." Ter wijl de kanarie misschien ergens op een boom in z'n vuistje zit te lachen over de openbare macht, "die haar bemoeiingen zelfs tot zijn onbedui dend klein persoontje moet uitstrek ken... Hoeveel zoo'n kleine vluchteling wel aan politie-atbeidslooh zou kosten? Weggehaald. Van het land aan de Leidschevaart van den veehouder Wallekes (Essen- straat), is onder toezicht van de po litie het bord „besmettelijke veeziek te" weggenomen. Gesnapt. De recherche Is er in geslaagd den boekbinder C. B. v. B., uit de Lange Annastraat, tegen wien ter znke van verduistering rechtsingang was ver leend met bevel tot gevangenneming en Instructie, op te sporen. EEN REEKS DELICTTN De inspecteur van politie V. d. Broeke heeft vannacht in de Begijne- steeg tegen twee personen, die zich aan gezamenlijk v ij f delicten schul dig maakten, proces-verbaal opge maakt. De lijst van wandaden luidt: lo. B. v. A. heeft hem, inspecteur, mishandeld, door hem een slag op het hoofd, éen op den linkerwang en een trap tegen het linkerbeen toe te dienen 2o. Dezelfde heeft, in vereeniging met 3o. A. M. N. Z. (ook een welbekend heer) den schoenmaker J. S. uit de Sm edestraat mishandeld 4o. Meergemelde 7.. heeft „een on der zijn hoede slaand dier" (zóó def tig wordt de hond in wetstermen be titeld) aangehitst, op den schoenma ker. De hond reageerde op de aan sporingen van z'n baas en beet S. in 't zitvlak. 5o. Z. veroorzaakte nachtrumoer. I Zoo is dan v. A. voor twee, en Z. voor drie overtredingen geverbali seerd. De luiste volgorde der delicten reeks is niet precies bekend, maar men kan er zonder veel moeite een boeiend tafereel van ophangen Muziek In den Hout. Van het concert in den Hout op Zondag 21 dezer luidt het program- 1. Münchener Marr.ch, Fall 2. Ouverture „Die Meistersingel' von Nürnberg", Wagner. 3. a. Entre acte aus „Rosamunde", Schubert. b. Toréadore et Andalouse, Ru-1 binstein. 4. Grande Fantaisie de l'opórai „Hamlet', Thomas-Coenen. 5. Ouverture „Lu poupée de Nürn- berg", Adam. 6. „Déclarntions", Walzer. Wald-1 teufel. 7. Grosse Fantasie a. d. Oper „Die Zigeunerin". Balfe. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen te 6 uur 58 gr. heden middag 12 uur 59 gr. BEKROONDE NARCISSEN. Door de Royal Horticultural Society zijn bekroond o. m. N. poeticus Miss j Wilmott, die ontstaan is uit een krui- sing van poeticus ornatus en eeno Bami-verscheidenheid, op de tuinen van de firma C. G van Tubergen Jr., alhier. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID Voor de 134ste jaarlijksche alge meens vergadering der Mij. van Nij- verhe d. op 30 Juni en 1 Juli a.s. hier ter stede te houden, is het program ma vastgesteld. Op Donderdag 29 Juni is er een sn- menkomst in de bovenzaal van De Kroon en 's avonds ontvangst van heeren directeuren, afgevaardigden en donateurs der Mij. van Nijver heid door het gemeentebestuur, ten stadhuizc. Vrijdagmorgen de eerste zitting, in de vergaderzaal der maatschappij van Wetenschappen, in de pauze noenmaal Ln do Kroon, 's middags omstreeks 3 1/2 uur: rijtoer door de omstreken met einddoel: de bad plaats Zandvoort; te half zeven geza menlijke maaltijd in hotel het Groote Badhuis aldaar; 'a avonds: concert in de concertzaal aan zee. Zaterdagmorgen voortzetting der A. V., daarna noenmaal in De Kroon, terwijl het middagprogramma later zal worden vastgesteld en 's avonds i te 6 1/2 uur feestmaaltijd in Hotel I Funckler.. Serenade. Maandagavond wordt ter gelegen heid van het 50-jarige huwelijk van P. Blad en A. Blad—Luang door het fanfarekorps „Na Arbeid Kunst" een trompetten-hulde gebracht De feestelingen wonen gedurende 50 jaar op het Wilsonsplein 71. SCHADELIJK SUIKERGOED. Voor eenige dagen kocht mej. A. c. D., wonend Jansweg, een ons sui kergoed bij een winkelier, en gaf het aan haar dochter, juffrouw H. M., als cadeautje voor haar kleinkinde ren te Lisse. Mej. M. gaf het snoep goed aan de kinderen, maar die wer den na het gebruik ongesteld; ver schijnselen van braking en buikpijn deden zich voor. Dr. De Graaft te Lisse uitte het vermoeden dat het suikergoed van ondeugdelijke samen stelling zou zijn. De politie werd met de zaak in kennis gesteld, en die nam bij den bewust an winkelier een hoeveelheid van het suikergoed in beslag. Voor chemisch Onderzoek is een en ander naar d'r. W. M. J. Borst Pau wels, directeur van den gemeentelij ken keuringsdienst, gezonden. Inmiddels heeft, naar het schijnt, de winkelier reeds meerdere hoeveel heden van hetzelfde artikel ver kocht, zonder dat klachten over na- deelige gevolgen zijn ingekomen. Benoemd. Tot hoofd een er openbare school te Nijmegen is benoemd de heer J. H. Peters te Haarlem. Benoeming. Bij beschikking van den Minister van Justitie is benoemd, met ingang van 1 Juni 1911, tot Rijksklerk der 2de klasse ter griffie van de arron- dissements-rechtbank te Haarlem, de lieer H. K. Kerkhoff, hulpschrijver ter voormelde griffie. DE NEDERLANDSCHE WINKEL WEEK. In het Tijdschrift der Mij. van Nij verheid vinden we een artikel over de Nederlandsche Winkelweek te Haarlem, opgedragen aan de Neder landsche fabrikanten. Daaraan zij hier het volgende ontr leend: „Wij vestigen uwe aandacht op hetgeen te Haarlem gaat gebeuren. De algomeene vergadering der Maatschappij is dtiar de aanleiding om een zoogenaamde Nederlandsche Winkelweek te organiseeren, d. w. z. een tentoonstelling ir> de winkels van nationale nijverheids- en landbouw producten. De winkeliers, die er aan deelne men, verplichten zich, gedurende die week, in hun uitstalkasten aan de straat niet anders ten toon te stellen dan goederen, geheel of voor het grootste deel, in Nederlandsche fa brieken vervaardigd. Er is in den boezem der Maat schappij herhaaldelijk van gedachten gewisseld over de vraag op welke wij ze het publiek er toe zou kunnen worden gebracht om het nijverheids product van het eigen land niet lage) te stellen dan het Vreemde product. De Vraag is behandeld in de de partementen; in het tijdschrift werd jaar in jaar uit op het aambeeld ge hamerd, maar het bleef tot uitingen van platonischen aard. want ook bet plan van den heer J. C. Peereboom in de alg. verg. te Leiden van 1909 ontwikkeld, om een speciaal Bureau voor de bevordering van de Ned. nij verheid te stichten, bleef onuitge voerd. Toch hebben al die bescheiden po gingen wel nut gehad. Wie goed op let, zal moeten toegeven, dat de stemming verbetert. In de toongeven de kringen begint zich een voorkeur voor het nationale product te vertoo- nen en in de advertentiën wordt reeds herhaaldelijk met de Neder landsche kleuren gewaaid om tot koopen over te halen. Welnu, gelukt het plan vaïi ons departement „Haarlem", dan zullen de straten er gedurende de dagen der algemeene vergadering van vlag gen wemelen, ten toeken dat overal waar de driekleur uithangt het ar beidsproduct van den eigen landge noot de aandacht vraagt. Het departement Haarlem neemt ln deze het initiatief, gelijk het vijf ja ren geleden het initiatief nam voor het uitgeven van de rijk geïllustreer de albums aan handel en Industrie gewijd, eeh hoogstaand reclamemid- del, dat sedert door andere departe menten is nagevolgd. Zullen do fabrikanten in Neder land het belang dezer zaak begrijpen; er de verstrekkende gevolgen van overzien? Wij vertrouwen van wel ein hopen dat dit o.m. zal blijken uit ham krach tige medewerking. Wie te Haarlem een agent heeft, verschafte hem iets nieuws of iets bijzonders. Men late iets zien van de bewerking van het product of helpe den winkelier, op de een of andere wijze, om gedurende de nationale winkelweek de voorbijgangers te boeien. Zooals men weet, uit het artikeltje van den heer Tutein Nolthenius in de Maart-afl. van ons tijdschrift, word onlangs in Londen en 40 pro vincie-steden een dergelijke winkel week gehouden. Dat deze, ondanks het slechte weer, oen succes is geweest, kan voor de Haarlemsche winkelweek als een goed voorteeken gelden. Zooals altijd in Engeland het geval is, hebben de autoriteiten zich ook voor deze zaak weder zeer geïnteres seerd. hetgeen o.a. daaruit blijkt, dat de Lord Mayor van Londen, het uit voerend comité van ,,de winkelweek" op het Mansion House ontving ten einde door een waardeerende toe spraak deze nationale tentoonstel ling langs den weg voor geopend te verklaren. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. De heer Jac. Waterdrinker alhier is te Utrecht geslaagd voor het exa men van assistent-apotheker. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG ONGELUK. Terwijl schipper Zegveld, varende met zijn motorboot in de Ringvaart nabij den Bennebroekerweg, de ma chine nakeek, kwam hij daarmede in ranrakin- met het gevel" dat hij ge dood werd. Met het lijk aan boord werd de reis onmiddellijk huiswaarts gedaan. VELSEN. DE GASLEIDING. Een onzer lezers bericht ons. dat het leggen van de gasbuizen in de gemeente Yelsen thans goeden voort gang maakt en brengt den raad hul de voor het besluit, dat der gemeente eon gasleiding schonk. Over de wijze van uitvoering is onze lezer evenwel minder goed te spreken. „Er worden" schrijft hij slechts enkele gemcentenaren voor 't werk gebruikt Er is een 12-urige ar beidsdag. Z. L had het anders kun nen zijn. Wanneer de arbeidsdag op 10 uur was gesteld, zouden verschei dene. tevens werkloozo, gemeentena ren aan het werk kunnen gezet zijn op die wijze zou de werkloosheid in do gemeente met goeden uitslag zijn tegengegaan. OVERVEEN. j Regelio-Cyclus Irissen. Naar liet „Weekblad voor Bloem bollencultuur"' meldt, is het den heer P. W. Voet, van O verveen, gelukt een nieuw Iris-ras te winnen, dat dezelfde groote bloemen van don Oncocyclus voortbrengt en in groeikracht de meer sterke Korolhordi's evenaart Reeds verscheidene jaren had de heer Voet ,*zich hierop toegelegd. Binnenland INKOMSTENBELASTING. Naar het „Centrum" verneemt, zal het ontwerp op de voorgenomen alge meene inkomstenbelasting eerlang, in elk geval vóór de opening der nieuwe zittlr g in September, worden inge diend. ONGELUKKEN. Op de Staatsmijn Wilhelmina, te Terwinselen, brak de arbeider Ali- chiels beide beenen. Te Nievelstein, bij Heerlen, is een werkman, een maand geleden ge huwd, onder een afstortende zand- massa bedolven geraakt en als lijk te voorschijn gehaald. Te Akkrum is een 7-Jarig jongentje in een spoorput verdronken. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN TE AMSTERDAM. De federatie der S. D. A. P. heeft de volgende candidaten gesteld voor de komende verkiezingen in district I E. Kupersdistrict IIW. II. Vliegen in district III W. H. Vliegen en Jos. Loopuitdistrict IV S. de Miranda en A. B. Kleerekoper district V S. de Miranda en W. F. Dekkers district VI G. J. A.. Smit Jr. en E. Kupers district VII J. II. Huijbers en J. J. de Roodedistrict VIII L. v. d. Wal en J. II. Huijbers; district IX G. J. A. Smit Jr. VERBETERING POSITIE OFFICIEREN. Er is gemeld, dat aan het departe ment van Oorlog hel ont werp lot ver betering van de positie der officieren is gereed gekomen. De „N. Ct." voegt hieraan toe, dat er naast en in vel band er mede zijn ontworpen een her ziening van ds legerorgauisatie, voornamelijk betrekking hebbend op de samenstelling van infanterie en artillerie, alsmede regelen betreffende het overgaan van officieren van leger naar landweer. STEENHOUWERS WET. De Minister van Landbouw heeft nog enkele wijzigingen gebracht in het webontwerp houde'nde bepalin gen tot beveiliging van werklieden bij steenhouwersarbeid. R. K. RAADSLEDEN TE AMSTERDAM. In een vergadering van de R. K. Kiesvereeniging in district III te Am sterdam is zoo meldt De Tijd, de vol gende. door meer dan 20 leden inge diende motie, met 35 tegen 7 stem men aangenomen „gehoord hebbende de besprekin gen in de gemeenteraadsvergadering van 22 Maart 1911, over het voorstel van B. en W. om de gelijkheid van werktijd, die in het reglement voor gemeente-werklieden is opgenomen, zooveel mogelijk te verkrijgen door den gemiddelden negeuurigen werk dag tot grondslag te nemen „gehoord hebbende de bestrijding van dit voorstel door meerdere raads leden, waarbij zich bevonden eenige R. K. ledea van deu gemeenteraad „overwegende, dat niet alleen de eischen der productie de grenzen moe ten regelen van den arbeidsduur „overwegende, <lat die grenzen veel meer moeten bepaald worden door de eischen van zedelijkheid en gods dienst „overwegende, dat een Katholiek, ook als raadslid, meer op de geestc- liiko en godsdienstige, dan op de stof felijke eischen in deze dient acht te geven, betreurt de houding der ka tholieke raadsleden, van wie zij ver wacht had dat zij om stoffelijke, en meer nog om zedelijke on godsdien stige redenen met liet voorstel van B. en W. waren meegegaan „betreurt, dat de katholieke raads leden. teeen hun beginsel in. die ze delijke en godsdienstige'beweegrede nen zelfs niet genoemd hebben „besluit, dat zij het bestuur op draagt, deze motie te publiceeren. te vens te zenden aan bet Centraal be stuur der R. K. Kiesverenigingen te Amsterdam, opdat deze die middelen beziet, waardoor de zedelijke en gods dienstige redenen, indien zulks noo- dig is. meer en beter worden verde digd bij de besprekingen in den ge meenteraad „gaat over tot de orde van den dag." De motie zal worden verdedigd door een deputatie von 5 voorstellers ineen vertrnderine van het Centraal Be stuur, waarbij de katholieke raadsle den zullen worden uitgenoodigd. DE WATERSTAND IN DE DUINEN. Prof. dr. Eug. Dubois schrijft in liet Tijdschrift van 't Kon. Ned. Aardr. Genootschap over de Hollandsche dui nen. grondwater en bodemdaling. Hij schrijft o. a „Men kan het gevaar, dat tengevol ge der verzakking van den bodem, do Hollandsche duinen als zeewering be dreigt, als niet bijzonder zorgwek kend beschouwen. Het zij mij nu ech ter noc vergund om. in verband daarmede, met eenigo woorden te be spreken een ander gevaar, dat do Hollandsche duinen zou bedreieen, waarover onlangs een onzer groote dagbladen, in zes lezousvv aardige tikelen, een alarmtrompet heeft opge stoken. welke ook in de vergaderzaal der Provinciale Stalen van Noora- ii oil and. weerklank vond. Door zaïid- aigraving en walerouttrekknig zouden de duinen zoodanig uitdrogen, dat er ten slotte van onze prachtige na tuurlijke zeewering niet§ meer zal overblijven dan een dor verstuivend heuvelrijtje. Is nu zeker die beschadiging van ons heerh'kste natuurmonument door verregaande zand af graving (ten bate van enkelen) onvoorwaardelijk te ver oordeel en en heeft men ook niet roeke loos om te springen met den kostba ren zoetwaterinhoud van het duin, zoo moet ik bet toch bepaald onjuist achten, dat door verlaging van den grondwaterstand de eenige meters daarboven gelegen zandheuvels meer zouden gaan afstuiven. Door natuur lijke invloeden verandert periodiek de grondwaterstand in hot geheele duin in veel aanzienlijker male dan de waterleidingen en zandafgravin- gen vermogen te bewerken, zonder dat daardoor de afstuiving der duinen toeneemt of vermindert. Slechts op misvaUïntr van het beginsel van Ba- don Glivben. dat tot zekere hoogte den toestand van liet «rondw vier in hei duin belieerscht. berust do mor ning dat de zoutwatergrens onder het duin veertig maal zoo snel zou ;on als de zoetwatorsniwel daalt. Dat is een physisclie onmogelijkheid. Het moet intusschen in het belang van ons kostelijk natuurmonument wenschclijk geacht worden. Jat de wateronttrekking geschiede uit het diluvium, niet uit bet duinzand zelf er. de alluviale lagen daaronder. Want, al is ook de natuuriüke bewc- gingssnclheid van het grondwater in het duinzand niet noemenswaard klei ner dan in hel diluvium, zoo is zij toch zeer nering on is de hoeveelheid van het daarin afvloeiend en voor den plantengroei van de duinvlakten on laagten nuttige water onbeduidend in veresiiiking met heieeen in tot machtige diluvium geheel nutteloos weezakt. Ontetwiifeld wordt derhalve de schadelijkheid van kunstmatige wa teronttrekking aan het duin, zoowel voor de naburige geestgronden als voor het duin zelf, veelal zeer over dreven voorgesteld. Feitelijk is ge bleken. dat de invloed der natuurlij ke periodieke klimaatsveranderingen de schuld draagt van veel wat men non die kunstmatige verlaging van liet erondwatervlak, door waterlei dingen, kanalen en znndalgravingen, pleegt toe te schrijven". Letteren en Kunst SCHUNDLITERATUUR. Tn een 15 dezer te Berlijn gehou den veVgaderihg is besloten een cen traal bureau op to richten voor da bestrijding der Schundliteratuur.. LATE ROEM. Te Londen is de 70-jarige schilder Walter Grcanes, eeu leerling van Whistier, door een tentoonstelling bij Goupil plotseling tot roem gekomen. Tot nog toe kon de bescheiden kun stenaar er juist komen, thans heeft hij plotseling vijftien schilderijen voor liooge prijzen verkocht. Rechtszaken DE HOOGE RAAD. DE POLITIE EN DE SPEEL HUIZEN. Adv.-gen. mr. Ledcboer heeft ge concludeerd tot verwerping van het cassatieberoep, ingesteld door de ei genaars van het perceel Ilarstenhoek weg te Scheveningen, waarvan de toegang dooï de politie wordt ver hinderd, tegen het arrest van het hof te 's-Gravenliage, hetwelk het vonnis van den president der recht bank te 's-Gravenhage, mr. Teilegen, gelastend de opheffing van die l^e- lemmeribgen, had vernietigd. Adv - gen. was van oordeel, dat de voor gestelde cassatiemiddelen niet kon den opgaan. Uitspraak 23 Juni. MELKVEUYALSCH1NG. Het O. AL bij de Rechtbank Leeuwarden vorderde tegen een 25> jar.ge vrouw uit Murmerwoude, d.e de voor de fabriek bestemde melk met 50 water vermeugde, 1 maand gevangenisstraf. Koloniën EEN DRAMA. Uit Bangkalan schrijft men aan het „Soer. Hbld.". dat in het naburi ge district Sepoeloe onlangs in den nacht zich ecu ontzettend drama heeft ufgesueeld. De Madoerees Puk Koesen had reeds eenige malen bezoek ontvangen van dieven en hij besloot daarem eens eenige nachten de wacht te hou den, ten einde hen te betrappen. Toen hij nu Zondagnacht, met een lans gewapend, achter de deur zijner woning de wacht hield* hoorde hij plotseling geritsel op het erf en iemand óp de deur afkomen. Een cogenblik daarna werd de deur be hoedzaam geopend en werd een ge daante zichtbaar. Pak Koesen be dacht zich geen oogenbiik, greep ziin lans en boorde haar met geweld in

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1