Di Kwartjes-Advertentiêi van HAARLEM'S DAGBLAD Sisten Mei (den dag das, dat generaal Meinier de stad ontzette) Fez uittrok ken, om de bewoners van een op twee uur afstand gelegen dorp te tuchtigen voor den moord op een paar koeriers. l i ij die gelegenheid moeten de in- landsche soldaten het plaatsje Lemta, waar vele rijke kooplieden uit de hoofdstad hun buitenverblijf hebben, eenvoudig hebben uitgemoord. En dit, niettegenstaande de bewoners do ver zekering hadden gekregen zoowel van den Mukhzen als van de Fransche officieren en den Fransehen consul dat hun geen leed zou geschieden. Alle huizen zijn platgebrand, het vee is Tiaar de hoofdstad gedreven En, boe ongelooflijk hot moge klin- ken, ongeveer 8u vrouwen en kinderen /zijn te Fez. in het openbaar als sla vinnen verkocht. Verschillende door Engeland beschermde inlanders heb ben zware verliezen geleden. Het ge beurde heeft natuurlijk allerwege een zeer slechten indruk gemaakt. Uit een politiek oogpunt is deze moordpartij alleronhandigsthet pacificatiework zal hierdoor niet woerden bespoedigd Moulav Hafid schijnt het er boven dien op toe te leggen, dat zoo weinig mogelijk stammen hun onderwerping aanbieden, om zoodoende een straf expeditie door Fransche troepen uit te lokken. Volgens do laatste berichten dringt de Sultan thans er op aan, dat zoowel te Fez als te Mcquinez EEN BLIJVENDE FRANSCUE BEZETTING wordt gelegerd van 5000 man troepen. Hij verklaart, dat er geen sprake van kan zijn, dat de Franschen de hoofd stad weer zouden verlaten. Zou Frankrijk daartoe genegen zijn, of juister gezegd, het tegenover' de andere jaloersche mogendheden dur ven doen? Van de Residentie en haar hewoner8. CXI. De wereld wil nu eenmaal bedro gen zijn en bij de worstelwedstrijden in den Dierentuin is hot eiken avond dus stampvol. Toch ligt het opzette lijke op al de vertoonde partijen er zoo dik op dat zelfs iemand, die van worstelen niet het minste verstand heeft, kan bespeuren, dat alles geen zuivere koffie is. Wie ter wereld weet vooruit, dat die wedstrijden altijd rond 15 dagen zui len duren en eiken avond ongeveer één uur. Hoe komt het, dat als een partij, eens bij ongeluk in twee minu ten afloopt de volgende onbeslist blijft, zelfs al schelen de worstelaars een 50 kilo in gewicht en ottelïjko paardekrachten in spiervermogen Wat is de oorzaak dat oen zwakke nooit eens winL door een onhandig heid van een sterke. Waarom is on der de kampioenen" die zich aan melden steeds oen wilde man en een clown? Alles natuurlijk louter toeval, maar ten slotte kan toch een teveel aan toe val gerechten twijfel doen opkomen aan de ernst waarmee geworsteld .wordt. Verleden jaar hadden die parodieën op de Grieksch-Romeinsch© sport in Flora plaats en het spelletje spelen liep daar zoo in den kijker dat de di rectie dit iaar weigerde den troep te engageeren. De troep, want deze worstelaars reizen rond onder aus piciën van een hunner om voorstel lingen te geven. De schoonste poppekasterij van deze wedstTiiden is steeds de jury. Die be staat alt:;d uit „liefhebbers en ken ners", maar de kennis van de leden is meestal zoo groot, dat ze op alles wat de scheidsrechter belieft te doen niet anders dan ja en amen kunnen zeg gen, Is de man wat talctisoh aange legd, zooals Ilerr Holthauser, die dit maal de fluit hanteert, dan verkeeren de juryleden werkelijk in den zoeten waan dat onder hun leiding gewor steld wordt. Ook de jury wil bedrogen zijn. Maar is het eigenlijk niet om je nijdig te maken, dat eiken avond een kleine duizend gulden neergeteld wordt om een schouwspel bij te wo nen, dat van humbug aaneeiihangt en dat hijster geschikt is om de wer kelijk mooie wo'rstelsport in diskre diet te brengen? Na lange jaren van rust is de Sein post weer uit haar assche herrezen. Dezen zomer wordt het gebouw weer bespeeld, het heeft een geduchte res tauratie ondergaan. Van het oude, slordige, ongezellige inter.eur is niets meer over, de groote vlakte die den naam zaal droeg en waar de men- schen op rieten banken moesten zit ten, is geheel verdwenen en omge bouwd tot een knus, gezellig thea- tertje, niet te klein en niet te groot, aardig van kleur en practisch van indeeling. Het tooneel, vroeger wat "ruimte betreft een aardige concurrent van dat uit bet Rembrandt-thoater, meet thans 15 bij 15 meter en is voorzien van alle gewenschte moderne con structies. Achter de galerij, of er voor, net zooals men het nemen wil, is een promenoir, de ee'rste in Den Haag en we zullen moeten afwachten of deze "nieuwigheid aan de verwachting vol doet. De ondernemers zijn zoo verstan dig geweest geen geld te 3paren om met was goeds te komen. Hagenaars zijn alleen te vangen in een mooie zaal met prima bediening. Het pro gram komt dan pas in de tweede plaats. Voor Scheveningen is dit theater een aanwinst; werkelijk een voor zien in een behoefte. Zonderling trcit het alleen., dat de maatschappij Zee bad, die zich zoo graag het monopo lie ve'rzekert van allo drink- en the- aterg' legenhcden, geen cent in deze onderneming gestoken heeft. Toch zal zo later, als Seinpost gaat trek ken. het theater onder de vermake lijkheden rangschikken waarmee Zee bad reclame maakt... Zoo is dan eindelijk het Koninklijk besluit afgekomen en weten we wie burgemeester van Den Haag zal wor den. De benoemde is hier zoo goed als onbekend. Den naam Van Karne- boek kent wel iedereen, maar den persoon herinnert niemand zich. De nieuwe burgemeester gaat een rustig, besloten leven verlaten om een onrustig en pubüek te beginnen. Hij doet een grooten stap en het pleit voor zijn aanpassingsvermogen als blijken mocht, dat de afstand niet te groot was om ineens oversclireden te worden. Het niet hebben van een politiek verledon brengt echtor ook voordee- len. Het plaatst den man onbevoor oordeeld te midden van een nieuwe omgeving en daardoor kunnen we met evenveel recht heel veel ais heel weinig van hem verwachten. Als pu blieke figuur is hij een onbeschreven blad, moge de geschiedenis van de stad, die met- hem verhonden zal wor den, een mooi en vruchtbaar tijd perk zijn. Hier in Den Ilnag is veel werk, groot werk te doen. Bovenal moet hij echter tot twee dingen in staat zijn, wil hij een burgemeester worden, die onder de grooten een plaats gaat innemen. Hij moet de politiezaak afhandelen en den Raad krachtig weten te leiden. Mocht hij daartoe in staat blijken, dan zal Jhr. Van Karnebeek den dank verdienen van allen, die het welmeenen met on mooie stad. SINTRAM. Stadsnieuws Baden. In het Douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week genomen 1019 baden in dat aan het Leidscheplein 1431 baden. .T a n g e V r ij z i n n i g e n. In de gisteren gehouden vergade- ing van de Jonge Vrijzinnigen Propa- gandaclub „Haarlem", werd na lang durige besprekingen tot naamsveran dering besloten. De club zal voortaan niet meer „vrijzinnig", maar ,.voor- uitstrevend-vrijzinnig" heoten. Rede nen van practischen aard hebben de ze verandering W8nsclielijk gemaakt. uitgesloten. Zulke dingen moeten echter met zorg behandeld worden en als u op de hoogte zijt van de wa re toedracht der zaak, 'raadpleeg dan eerst eens een advocaat over de fei telijke uitvoering van hetgeen u zoudt wenschen. VRAAG: Ik heb eene zuster, welke zich naar het buitenland wenschte te hegeven, om daar in het huwelijk te treden. Haar aanstaande bevindt zich daar. Mijne ouders willen het haar beletten. Zij is meerderjarig. Kun nen zij dit? Zoo ja, weiken weg moet zij volgen om tot haar doel te komen? ANTWOORD: Zij zal toestemming van hare ouders moeten vragen en, die niet bekomende, zich moeten wen den tot den kantonrechter, om diens tusschenkomst te verzoeken. De akte van tusschenkomst, behoorlijk door alle betrokken autoriteiten gelegali seerd, wordt dan in het buitenland, bij do voltrekking van het huwelijk overgelegd. VRAAG: Is iemand die 'niet dienst plichtig is en geen gemeente- of postbode, verplicht assistentie te ver- leenen als het hem verzocht wordt, b.v. hij een vechtpartij tusschon po litie en burgers? ANTWOORD: Neen, eene dergelijke verplichting bestaat bij ons niet. Binnenland BEZOEKEN VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. De Koningin-Moeder, die naar men weet de volgende week eenige dagen te Amsterdam zal vertoeven, zal te gelijkertijd met de Kóningin en Prins Hendrik bezoeken brengen aan het Oude-Vrouwen- en Manuenhuis der Ned. Herv. Diaconie en aan het Mo- delhuis van den heer N. 1© Grand. DE PRINS INSPECTEERT IIET REDDINGWEZEN. Gistermorgen om zeven uur was het instappen en, voortdurend langs on gebaande wegen .in één trek door, reed men naar De Cocksdorp. De Prins noenmaalde in De Cocks dorp in het logement van Jacob Buys, den welhaast blinden ouden post- hoid van naaaelen. Welnu, aan eisch kan ik niet voldoen. „In de partij der S. D. A. P. heb ik steeds veroordeeld de totale opoffe ring van de persoonlijke vrijheid, die zij van haar leden eischt; v ik meen, dat u zich ook op dit stand punt plaatst, daar moet ik heengaan, doch het doet mij innig leed, omdat uwe beginselverklaring de mijne is en blijft, en ik overtuigd ben, door mede te werken aan do concentratie in Friesland, niets te kort te doen aan mijne politieke beginselen." JUBILEUM II. R. KRAPELS. Aan ecu ons toegezonden mededee- ling ontleenen wij het volgende De heer H. R. Krapels, stationschef le kl. der Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij, chef van het Cen- traal-Station te Amsterdam, hoopt 26 Juni e. k. zijn zilveren jubileum als spoorweg-ambtenaar te herdenken. Allen, die den chef kennen en voor al zij, die dagelijks met hem verkee ren, dragen hem zeer hartelijke gevoe lens toe. Nooit heeft deze stationschef eenige moeite gedaan om zich popu lair te maken. Als 't niet strikt noodig is, loont hij niet langs de treinen, maar bevindt hij zich steeds op plaat sen .waar het oog van den chef dient te zijn en dit oog zorgt steeds voor stipte uitvoering van de voorschriften en bepalingen in het belang van den dienst. Krapels is steeds streng rechtvaar dig, hij arbeidt om den arbeid, be steedt steeds zijn tijd zoo nuttig mo gelijk voor de maatschappij, die hij opgewekt dient en ook voor het per soneel, dat onder zijn bevelen staat Het is voor hem een behoefte om ijverig werkzaam te zijn en het re sultaat van die behoefte is geweest, dat het personeel der H. IJ. S. M. ve le verbeteringen en nuttige instellin gen aan den heer Krapels te danken heeft. De chef ving zijn loopbaan bij de spoor aan in dienst der Nederl. Rhiju- spoorweg-Mjj., waarvoor hij werk- 7-aam was te Arnhem. Zevenaar en Elten. In 1886 werd hij benoemd tot onderchef te Nijmegen, een jaar later volgde ziin benoemin- tot chef te Cra- nenburg, 1 Februari 1893 kreeg hij de leiding van het station Oldenzaal, .1 April 1900 als chef le klasse van het station Bentheim en in 1902 volgde IgEOis-fceikb. een jes maar zijn een gztldLen omdai de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. STUKKEN VAN DEN RAAD. Ingevolge art. 3 van de verordening op het Burgerlijk Armbestuur treedt jaarlijks op 1 Juli een lid van dat be stuur af. Vólgens den rooster moet dit jaar aftreden de heer F. II. Smit. In verband met art. 2 der verordening bevelen B. en W. den heer Smit we derom ter vervulling van deze be trekking aan. Ingevolge ark 6 van de verordening, regelende het gemeentefonds Ier bo- ordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloos heid, treedt jaarlijks een lid van het bestuur af. Dit jaar moet volgens den rooster aftreden de heer Jhr. Ch. F. v. d. Poll. In verband met art. 6 der verordening bevelen B. en W. den heer Van de Poll wederom ter vervul ling van die functie aan. Akte-examens L. O. Haarlem, 2 Juni. Geslaagd de da mes A. Voenstra, te LeidenA. H. Graaff en A. II. do Zwart, Haarlem. Rubriek voor Vragen Genbonneerden hebben het voorrecht, vragon op verBohilleud gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de ltedactlo van Haarlein'a Dagblad, Groote Houi-traat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en eoo spoedig mogolijk. Aan vragen, die niet volledig naam en vroonplaats van den inzondor Tormeidea Wordt goon aandacht geschonken, VRAAG: (Op verzoek wegens fami lieomstandigheden niet overgeno men). ANTWOORD: Het is eenvoudig maar de vraag, of er burgerlijke be trekkingen bestaan tusschen do moe der en de door u bedoelde kinderen. Zulke bu'rgerlijke betrekkingen wor den door erkenning geboren. U zult dit dus moeten onderzoeken. Indien die betrekkingen bestaan, da'n erven de door u bedoelde personen wel me de, doch in mindere mate. VRAAG: (Als boven). ANTWOORD: Indien de erkenning niet heeft plaats gehad, dan zijn do bedoelde personen vreemd. Er zou dus sproke kunnen zijn van verkoop, met voorbehoud van vruchtgebruik; maat dan zonder dat daardoor do eenige wettige erfgename met meer dan het geoorloofd gedeelte benadeeld werd. Ook het maken van legaten la niet schipper en plaatselijk lid van het Reddingscomité. De geheele rijtoer heeft ongeveer 12 uur geduurd. De Prins droeg een sportpak met korte broek. Overal was veel belangstelling, vooral in de dor pen. De heer Thysse, do bekende natuur liefhebber, maakte, zooals men weet, de reis mee, om den Prins in te lich ten over de vogelwereld op 't eilaud o. a. bij de beschermde vogel-broed plaats do Staart. Op enkele plaatsen hadden oefenin gen met 't reddingsmateriaal plaats. 'z Avonds was er op De Burg con cert. De Prins maakte nog een wan deling door 't dorp. EERELEDEN DER MAATSCHAPPIJ VAN BOUWKUNST. De heer A. Salm GBzn., voorzitter van de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst, zal morgen in de bij eenkomst van het Comité permanent International des Architectes te Pa rijs aan de heeren Daumet, voorzit ter van dat comité en oud-voorzitter van de Sociétó Centrale des Archi tectes en nestor der Parijsche Archi tecten, en dr. P. H. J. Cuypers te Roermond, den nestor der Nodcr- landseho architecten, liet eerelidmaat schap van de Maatschappij tot Bevor dering der Bouwkunst a anbieden. DE VRIJZINNIGE CONCENTRATIE IN FRIESLAND. De heer J. Woltman, te Heerenveen, die aLs lid van den Vrijz.Dem. Bond tot de concentratie heeft medegewerkt heeft thans, na het besluit van het hoofdbestuur van dién bond omtrent de vrijzinnig© concentratie in Fries land, als lid van den Vrijz.-Dein. Bond bedankt. In zijn brief aan bet hoofdbestuur, opgenomen in Laïid en Volk, schrijft hij o.m.: „Thans ben ik door u be>- en ver oordeeld, uw vonnis berust op m. 1. minder juiste overwegingen; ik zal echter, hoewel bij verstek veroordeeld niet in verzet komen, omdat aan uw optreden een gedachte te'n grondslag ligt, die mij het langer lid zijn van uwen bond onmogelijk maakt. Ik meen uit dit optreden te mogen aflei den, dat u van uw leden eischt het prijsgeven van elke mogelijke vrij- zijn benoeming tot chef te Amers foort. Na aldaar 5 jaren de maatschappij gediend te hebben, werd hij door de directie geroepen naar het drukke Amsterdam C.-S. Vooral daar ter stede heeft de heer Krapels gelegenheid gehad te töonen, dat hij een door en door kundig lei der is, o. a. bij de vele veranderingen die den bouw van de nieuwe westelijke viaduct noodig maakten en bij extra drukke dagen. Tijdens de Juliana- feesten moesten op den illuminatie- avond meer dan 40,000 menschen in verschillende richtingen vervoerd worden, zooals men zich herinneren zal. Daarop was natuurlijk door den chef van dienst van het vervoer gere kend en de inspecteur met zijn ad junct-inspecteurs, die „den dienst maken", zorgden voor een uitsteken de regeling. Maar chef Krai>els, die do uitvoering er van kreeg, gaf toen oerst blijk van wat liet zeggen wil chef ts zijn op een groot station in zulke dagen van buitengewone drukte. Geen mannetje van de ruim 40,000 bleef op de perrons staan. Dit is der vele staaltjes van zijn buitenge wone nraestaties. Voor een goede opleiding van per soneel voor den stationsdienst en voor de vorming van commiezen bij dien dienst heeft chef Krapels veel gedaan. De Regeering erkende indertijd zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen spelde persoonlijk den ver dienstelijken chef tijdens een kort be zoek aan de hoofdstad namens H. M. de Koningin het kruis der Huisorde van Oranje op de borst. Ook is hij ge rechtigd tot het dragen van verschil lende buifcenlandscho ridderorden en versierselen. 't Zal den wakkeren chef, die met groote voldoening op de afgeloopen. kwart eeuw kan terugzien, den 26en Juni wel niet aan sympathiebew ijzen ontbreken. INVOERRECHT OP COURANTEN-PAPIER. Door de „Vereeniging van uitgevers van dagbladen De Nederlandsche Dagbladpers" is tot de Tweede Kamer een uitvoerig gemotiveerd adres ver- zondeu, met verz-oek, de voorgestelde verhooging van Invoerrecht op cou ranten-papier niet aan te nemen, in tegendeel, het bestaande recht, zoo mogelijk, te verlagen. Aan het adres is een „Nadere Ver klaring" toegevoegd, waarin wordt etsontwerp, bij het hier behan delde artikel, berust op een voorstel ling van zaken, welk© volkomen on juist is. Uitgevers van niet dagelijks ver schijnende couranten, die bij de Ka mer adhaesie wenschen te betuigen aan het adres, kunnen afdrukken daarvan aanvragen bij den secretaris der veroeniging, den lieer Ferd. Wier- dels, Vondelstraat 59, Amsterdam. BESMET WATER. Te Gross-Solt bij Flensburg is een waterput plotseling besmet geraakt. Menschen en dieren, die liet water dronken, werden ziek. Drie kinderen zijn reeds bezweken. Do overige ze ven leden van het gezin zijn in een ziekonliuis opgenomen. Men heeft hoop, hen te kunnen redden. OVERREDEN. Te Berlicum is een kindje van an derhalf jaar van den veldwachter G. door de stoomtram overreden en ver pletterd. E A. S. GEMEENTERAADSVER KIEZINGEN TE AMSTERDAM, 't IIbid. schrijft Wij hebben enkele dagen geleden uit „De Tijd" het bericht overgeno men, dat de kiesvereoniging Vooruit gang voornemens was den districts schoolopziener, dr. Gunning, een eandidatuur voor den Gemeenteraad .an te bieden, welke eandidatuur in erband zou staau met een beoogde asseling van het wethouderschap an onderwijs, bij de periodieke af treding in September" von mr. S. de Vries Czn. als wethouder. Wij vernemen echter, dat dr. Gun ning verklaard heeft in de gegeven omstandigheden geen eandidatuur te kunnen aanvaarden. DE NIEUWE PRESIDENT VAN 1-IET GERECHTSHOF. De nieuwe president van het Ge rechtshof te Amsterdam, mr. Taco Henny, wiens benoeming do „Staats courant" meldde, was sedert 26 Octo- Der 19U3 raadsheer in dat Gerechlshoi. voren bekleedde mr. llenny, se dert 16 Januari 1897, liet ambt van rechter in de arrondissements-recht- bank te Amsterdam. TEGEN HET DEBIETREC11T. Het dagel. bestuur der Utechtsclic handelsvereeniging heeft besloten een adres te richten aan de Tweede Ka nier, houdende betuiging van instem ming met de door de Nederlandsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers gezonden adressen om het voorgestel de wetsontwerp tot heffing van de- lietrecht op tabak nietjian te ne men. WEESHUIZEN. Een commissie, bestaande uit de heeren Sluys, Victor de Vogel en Smelten, zal volgens de Etoile Belg© in opdracht van den conseil général des hospices te Brussel een bezoek brengen aan weeshuizen in hot bui tenland ,w. o. te Rotterdam, Delft. Amsterdam en Utrecht. Deze opdracht houdt verband o. a. met de voorgenomen oprichting van een jongens-weesbuis te Brussel, waar de mannelijke weezen thans nog uitbesteed worden. EEN ONDERSCHEIDING. Naar de Neue freie Presso meldt is prof. dr. H. A. Lorentz te Leiden be noemd tot correspondeerend lid van de Academie van Wetenschappen te Ween en. BRANDEN. Niet twee boerderijen zijn te Aalst, gem. Pouderoyen, afgebrund, doch vier, n.l. die van A. Maas. K. de Noo, od. Biesheuvel en G. van de Wer ken, benevens drie hooibergen en twee hooischelven. Gisteixin heeft in de Vleddervenen, Dr., een omvangrijke brand gewoed, waarbij eenige huizen zijn afgebrand. Onder Steensel, N.-B., zijn groote n-tgestrektheden donin-enbossoheai door brand vernield. Door omkapping en zandopstuwing kon grootcre uit breiding worden voorkomen. De ver schillende eigenaren der bossclien lij den groote schade, daar géén hunner verzekerd was. VEENBRAND. Uit Assen wordt gemeld Tengevolge van den grooten veen brand te Emmer Eifscheidenvcen zijn 9 woningen een prooi der vlammen geworden. Voorts zijn meer dan 200 dagwerk turf verbrand. Men vreest voor uitbreiding. Over verscheidene H.A. woedt onder Appelscha (Fr.) een ernstige veen brand. Men is niet in staat het vuur te stuiten. Men verlangt naar genbuL AUTO-ONGELUK. Gistermiddag kwamen op den Ainst. straatweg bij Naarden twee auto's, de nrs. G 820. toebehoorende aan den heer Foekens te Amsterdam en G 210, toebehoorende aan den heer. Mesdag te Hilversum, op zoodanige wijze met elkaar in botsing, dat de eene 't onderste boven over de tramrails werd geslingerd en de andere, zoo er geen zandmassa gelegen had, in de Am- sterdamsche vaart zou zijn terechtge komen "Van de inzittenden werd mevr. Mesdag aan arm en been gewond. OUDERS, WEEST GEWAAR SCHUWD 1 Voor enkele dagen, meldt „de Tijd", heeft een kleine knaap in een onbe waakt oogenblik in het Vondelpark te Amsterdam van een gouden regen ge plukt. I-lij stak eenige van de bloemen in den mond en kreeg daardoor ver gif binnen. I-Iet kind werd ernstig ziek en overleed nog dienzelfden avond. STAKING ZEELIEDEN. Volgens een te Amsterdam o'ntvan- gen telegram van de „Internationale Shipping Federation" te Londen, wor den de geruchten als zoude de staking onder de Engelsche zeelieden zijn uit gebroken, tegengesproken. VERKIEZING PARTIJBESTUUR EN REFERENDUM CONGRES- Rrr'T L'ITEN HER S. A. P. Bij de verkiezing van 6 leden van het Partij-bestuur, wonende ln.U!'3!t Amsterdam, werden uitgebracht 4CÖ2 stemmen hiervan waren van onwaar de of blanco 47 stemmen. liet aantal geldigo stemmen bedroeg dus 4555, volstrekte meerderheid 2278. Uitge bracht werden op de heeren P. J. Troelstra 4425, op J. II. Schaper 4230, op Mend els 3890, op F v. d. Goes 37C2, op II. Spiekman 3502, op L. M. Her mans 2973, op J. van Leeuwen 1383, op G. AA'. Sfinnes 1109 -p J. A_ Berg- mcijer 1125 en op S. 1'. Baart 336/ stemmen zoodat de eerste zes geko zen zijn. Het bestuur der S. D. A. P. vo 1911'12 bestaat uit de heeren AV. H. A'liegen, voorzitterJ. G. van Kuijkhof, secretaris-penningmeester F. M. Wibnutallen te Amsterdam en vormende liet Dageiijksch Bestuur vérder F. van der Goes en M. Men- dels, beiden tc Hilversum L. M. Her mans te Arnhem J, H. Schaper to Rijswijk (Z.-TT.) II. Spiekman. Rot terdam, en P. J. Troelstra te Scheve- lingen. De Resoluties in zake Sociale Verze- :©ring en Jeugd-Organisatie zijn door het referendum bekrachtigd. (Het Volk).. KINDEREN IN GEVAAR. Gisteren is er oen felle brand ont daan bij den heer Rosier te Werken dam, die met zijn vrouw afwezig was. De ledikanten, waarin 5 kleine kin deren sliepen, waren al flink aan 't branden, toen er op 't angstgeschrei de kleinen hulp kwam opdagen. •Alles is uitgebrand. De brand schijnt ■ntstaan te zijn door 't omvallen van een lamp. Verzekering dekt de schado. VEREENIGING VAN NED. GEMEENTEN. In den raad van Amsterdam kwam in behandeling het prae-advies van B. •n AV. op het adres van mr. E. P. van bunschot c. s. in zake toetreding van Amsterdam Lot de Vereeniging van Ned. Gemeenten. De conclusie strekte, om op het verzoek van adressanten niet in te gaan, omdat B. en W. mee- non, dat van toetreding tot de veree- "jing voor Amsterdam weinig heil is'te verwachten. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. OUD-MINISTER Jhr, Mr. AV. F. ROCI-IUSSEN. Naar de Rott. uit goede bron ver neemt, is de toestand vuil den héér jhr. mr. W. F Rochussen, oud-minis ter en Staatsraad, die nog steeds bij zoon in Amsterdam wordt ver pleegd, de laatste dageu zeer achter uitgaande. EERSTE KAMER EN ART. 461. Tegen een lid van onzen achtbaren Senaat is dezer dagen proces-verbaal opgemaakt. De lieer C. M. E. van Löben Seis, a.-r.lid van de Eerste Kamer, wan delde oen der laatste Zondagmidda gen met dochte'r en zoon en een jachthond op een terrein, waarvan de toegang door twee bordjes mot art. 461, Wetb. v. Strafrecht verbo den was. Een onbezoldigd rijksveldwachter maakte proces-verbaal op, ondanks mededeeling tegen wien hij sprak, en aan het proces-verbaal zal door de justitie gevolg gegeven worden, we der ondanks protesten en een ande'ro lezing van het geval door den gever- (Vad.) Sport en Wedstrijden Over Zomersport te Haarlem. III. CRICKET. Dit is een ©enigszins lastig onder werp om ever te schrijven, en dé reden daarvan is de aard van liet spel. De cricketrégels zijn moeilijk, niet zoo maar eens in een dag te lee- ren, en het spel-zelf is, in overeen- eensteniming daarmee, heel moeilijk te begrijpen voor den leek-in-cricket. Zwemmen nu ja, iedereen weet wat dat is, al is het dan gewoonlijk in een primitieven vorm. Roeien dat kan elk (of tenminste hij ver beeldt zich dat hij 't kan). Maar cricket Nu is het 't doel van deze cause rietjes niet, om uitvoerige speluitleg- gingen te gaan geven. Trouwens, in ruime trekken hebben wij betrekke lijk korten tijd geleden in dit blad nog een beschrijving van het cricket spel gegeven. Ditmaal laat ik daarom de regels maar buiten beschouwing, om eenvoudig iets te vertellen over het Haarlemsche cricket. In de laatste jaren is de belangstel ling voor cricket hier aanmerke lijk toegenomen. Rood en "Wit., do aloude Haarlemsche club, krijgt ieder seizoen meer publieke belangstelling, en al is het. nog niet te vergelijken met de Engelsche cricket-matehes, die door duizenden en nog eens dui zenden toeschouwers worden bijge woond toch zijn de beide rangen dikwijls vrij aardig bezet met men schen, die genoeg belangstelling voor het spel hebben, om een uur of zes (desnoods langer) op het cricketveld zoek te brengen. Rood en Wit heeft, evenals de roci- vereeniging, dit jaar weer een be langrijke stijging van ledental. Maar, de oude Haarlemsche club staat niet ineer alleen, zooals jarenlang het go- val was. Kort geleden is do cricket club Haarlem opgericht, en die jong©, krachtige vereeniging begon dadelijk kranig, door het kampioenschap der geheele tweede klasse te vermeeste ren. Promotie naar hooger regionen meende ze evenwel nog wat te moeten uitstellen, en ook dit seizoen speelt Haarlem weer in de 2de klasse N.; C. .13, waarin het al een mooien start maakte door twee royale overwinnin gen. Rood en Wit begon er met drie, en het Haarlemsche cricket laat zich, dus wèl gelden in de Nederlandscho. I sportwereld. I Beide Haarlemsche cluos hebben

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 10