Di baitjes-IkMiën van HAARLEM'S DAGBLAD Met een handdruk nam ik' afscheid van den lieer Knobel, dankbaar voor de zoo belangrijke inlichtingen, die bij mij wel had willen verschaffen. Buitenlandsch Overzicht DE BEWEGING VOOR ARBITRAGE. Volgens een meedeeling uit New- York zou president Taft de aan Duitschland, Engeland en Frankrijk voorgestelde arbitrageverdragen gaar ne tegelijkertijd onderteekenen, einde daardoor ook naar buiten volledige overeenstemming van alle onderdeelen van het verdrag te doen blijken. De verdragen zullen ook niet af zonderlijk. maar tegelijk bij den Se naat worden ingediend. Taft heeft aan vrienden medege deeld, hoezeer hot hem verheugt, dat ook Duitschland onderhandelingen wii beginnen, omdat daardoor een einde zal komen aan de praatjes oi een verkant verbond met Engeland 'do werkelijke bedoelingen van de Ver- eenigde Staten nu ook erkend worden door de mogendheid, die tegen soortgelijke verdragen tot dusverre do grootste bezwaren had. Wijn gist, maar ook onder DE ONTEVREDEN WIJNBOEREN In Frankrijk is 't weer aan 't gisten. De beslissing van den Raad van State in het champagne-conflict is, zij het dan ook nog niet officieel, bekend geworden. Deze uitspraak, die voor- loopig nog niet moer is dan een ad vies aan de regeering. maar waar van de minister-president Monis voor uit heeft aangekondigd, dat hij er, zonder er eenige wijziging in aan to brengen, zijn handteekening onder zetten zal, wordt eerst na den mi nisterraad van a. o Woensdag 'e x t e n s o gepubliceerd, maar worden al uittreksels in de officieuse bladen gegeven, 't Blijkt, dat de Mar- ne, die het hardst geschreeuwd heeft én zich het oproerigst heeft gedragen, bijna geheel haar zin krijgt, behou dens dan een kleine concessie, op 't punt van den naam „Champagne", aan de ontevreden Aubers. Met do wenschen van Bar-sur-Seine en Bar-sur-Aube is weinig rekening gehouden. Hard schreeuwen, klagen, veel la waai maken schijnt dus in dergelijke gevallen gewenscht, wil men bewer ken, dat aan klachten aandacht ge schonken wordtNu zien de Aube- bewoners dit ook in. In hun departe ment is, na de bekend-wording van 't advies van den Raad" van State, Veel ontstemming gewekt. De moeste wijnboeren protesteeren tegen de verdeeling van de Champag ne in zones en de enkelen, die zich er mede kunnen, vereenigen, maken toch nog bezwaar, dat er geen maat regelen tegen v©rval6chhig van wij nen uit de tweede zone zijn voorge schreven. De boeren zijn Zondag reeds te boop geloopen, maar weder uiteenge gaan, toen een compagnie infanterie op hen word afgezonden. Ook zijn er gevallen van sabotage voorgekomen op verschillende plaatsen zijn n.1. de telegraafdraden doorgesneden. 't Leventje begint dus blijkbaaT Weer Terwijl de commandant van 't Wes- teiieger IN MAROKKO, generaal Moinier, zich volgens de uit Parijs ontvangen bevelen bezig houdt met de pacificatie a an de omgeving van Fez en met de bevestiging van de verbindingslijnen met de kust, maakte het Oosterleger, onder generaal Tou- tée, zich gereed de Moulouyarivier te verlaten en terug te keeren naar Al giers. Slechts zullen kleine detache menten achterblijven, om de veilig heid langs do karavaanwegen te ver zekeren. Tot dezen terugkeer is besloten, schrijft de „Matin", omdat bereikt is, wat men met den opinarsch van het Oosterleger nastreefde. Fez is ontzet en de stammen toonen zich geneigd in onderwerping te komen al weet men zeer goed, dat met deze gedweeë houding der inlanders het feit in nauw verband staat, dat de oogsttijd na dert, zoodat den Berbers andere be zigheid wacht dau het ooriogswerk. De Temps" geeft een geheel ande re verklaring van den terugkeer der Fransche troepen. Volgens dit blad zou nl. de Fransche regcering het Spaansche kabinet daarmede een voorbeeld hebben willen geven, dat tegelijkertijd als EEN DIPLOMATIEK LESJE is bedoeld. Natuurlijk is ook de overweging, dat de troepen, nu Fez is ontzet, aan 'de Moeloeja feitelijk niets meer te doen hebben van invloed geweest op het besluit der regeering. Hun taak was immers te beletten, dat de stam men uit die streek zouden oprukken naar Fez en tevens om als reserve te dienen, wanneer de hulpcolonnes van generaal Moinier ontoereikend moch ten blijken. Nu dit overbodig is gewor den, zou het blijven der Franschen als een uitdaging kunnen worden op gevat én 'dat wil 'dé rogeering HeVèr vermijden. Intusschen blijkt *t besluit 'der re- geeriug hoewel het geheel valt de gedragslijn, welke zij zich bij den aanvang der Fez-expeditie in hare of- fieele verklaringen gesteld heeft niet aller instemming te hebben. Do bekende senator Gaudin de Villaino zal een interpellatie houden naar aan leiding van dezen maatregel, wolken hij een „diplomatieke lafheid" noemt. Men maakt zich in Frankrijk onge rust over DE MAATREGELEN VAN SPANJE IN MAROKKO. Er zijn oorlogsschepen mot troopen aan boord naar Larrasj gezonden, naar het heet. om de hcerschende op winding te doen bedaren. Ook trekt de voorwaartsche beweging i Spaansche troepen in do richting Te- toean de aandacht. Canalejas, Spanje's eerste minister, heeft een journalist in gehoor ontvan gen. Dwaze plannen hebben we niet, we hebben er nooit aan gedacht Te- toean in bezit te nemen, en we zijn niet van nlan het oor te leenen aan drijvers en intriguanten. Maar, zei de minister, mochten do omstandig heden ons tot ingrijpen dwingen, dan zullen wij dat toch nooit doen zonder Frankrijk er in gekend te hebben. Wij zijn met Frankrijk bevriend en In de- aangelegenheid is Frankrijk onze bondgenoot. In Marokko weet men wel. wat wil, maar niet waar men toe komt. Het ideaal is Marokko te helpen in zijn ontwikkeling tot beschaafden staat, die voor geheel Europa open staat. Maar dat is bij deze onsamen hangende opeenhooping van wilde stammen zoo goed als onmogelijk. Frankrijk en Spanje moeten de plich ten maar vervullen, di© de acte Algeciras hun heeft opgelegd. Het Spaansche publiek is overtuigd, dat Frankrijk de perken te buiten gaat. Het vindt, dat Frankrijk op een protectoraat afstuurt. De regeering denkt er natuurlijk anders over, maar zij kan niet ontkomen aan den in vloed van een groot gedeelte van de openbare meening. Canalejas heeft later nog eens ver klaard, dat alle beweringen over een of meer slechte verhouding van Spanje en Frankrijk volmaakt onzin nig zijn. Over «DE BELGISCHE POLITIEK seint de coxresp. der N. R. Ct. te Brussel Ik meen u te kunnen mededeele®, dat de Koning binnen zeer korten tijd de Kamers ontbinden zal. Na minis ter Scbollaert en enkele ministers van staat, waaronder den liberaal Dupont hebben gehoord, zou Zijne Majes teit besloten hebben, tot dezen maat- dien ik u een maand geleden als mogelijk aankondigde, o vraag der schoolwet tot een voorloo- pige oplossing te leiden. WOELINGEN IN MACEDONIë. De Times-correspondent te Konstan- tinopel meldt, dat tot dusver niet penbaar -emaakte b ij zonde rhod en van de woelingen van Turksche na tionalisten in Monastir en Saloniki, die gericht waren tegen alle niet- Turksche bewoners der Balkan-sta- ten, te Konstantinopel groot opzien baren. De Turksche regoering stelde eeu strafvervolging in togen het op ruiende blad der nationalisten, Soen- goe, dat te Monastir uitkomt. De Turk sche regeering zou bovendien van plan zijn te Monastir en Saloniki den staat van beleg af te kondigen. Men is niet geheel gerust over DE REIS VAN DEN SULTAN VAN TURKIJE naar Macedonië. Een zee-officier heeft tegen een journalist van een zeer ge vaarlijke onderneming gesproken en volgens een telegram uit Saloniki is bij een weg. waar de Sultan langs zal gaan, 42 kg. dynamiet gevonden met alles wat tot vervaardiging van bom men noodig is. Ook wordt verzekerd, dat alle lichtingen onder de wapenen zijn geroepen. Thans is DE KONING VAN BULGARIJE TE WEENEN. De Keizer ontving gistermorgen don Koning van Bulgarije, dien hij op de meest hartelijke wijze, be groette. Als men er in Konstantinopel nu maar weer niets achterzoekt 1 UIT MEXICO. Madero's reis naar de Mexicaan- sche hoofdstad is een ware triomf tocht. Hij wordt overal bijzonder har telijk ontvangen en spreekt aan de stations het publiek toe. Op één dag is hij door meer dan 50,000 personen begroet. Hij reist alleen overdag om meer gelegenheid tot aanraking met het volk te hebben. Stadsnieuws Van een nauwrokje. Aangelokt door het mooie weer op den tweeden Pinksterdag maakten velen een wandeling naar „het Kop- Je" en verder na'ar dé 'duinen achter „het Kopje" gelegen. Bij die velen be vond zich ook een dame met een nauw rokje. De duinen daar zijn ta melijk steil en een aantal kinderen vermaakten zich met het beklimmen en afhollen der duinen ook eenige grootere personen. Bij dozen bevond zich ook weer de dame.met hot nauwe rokje. Het beklimmen ging voetje voor voetje, de dame kon blijkbaar haar knieën niet genoeg buigen.... maar de hoogte werd bereikt. Een haar ver gezellende heer gaf haar een hand en nu ging het in volle vaart den berg af, althans moest het gaan. Niet alzoo met de dame, na eenige passen ging het niet meer, er volg den eenige duikelingen over het hoofd, tot groote pret van de vele aanwezigen, waardoor zij den durf kwijt was en verder glijdend als in de toboggan naar beneden kwam. Van duinen beklimmen kwam niets meer. Concert. Op uitnoodiging van de directie van ït Brongebouw zullen eerstdaags muziekvereeniging „Lourens. Coster", dir. de hoer Kerkhóff. en de gemengde zangvereeniging „Poly hymnia", dir. d© heer Grootendorst, een concert geven in den tuin van het Brongebouw, met na afloop bal. CONSULTATIEBUREAU VOOR DRANKZUCHTIGEN. Men schrijft ons Vrijdag 2 Juni j.l. is uit den aard der zaak zonder eenig feestelijk ver toon een instelling haar werkzaam heden begonnen, welke rijken zegen voor onze stad zal kunnen afwerpen. Het Consultatiebureau voor Drank zuchtigen hield n.l. in het Gebouw der Toynbee-vereeniging zijn eerste zit ting. De jonge vereeniging mag van ver schillende zi.iden modewerking ont- OTignn, Zoo stonden een veertigtal doktoren welwillend toe. dat in hun wachtkamer een karton, vermeldende plaats en tijd der zittingen, werd op- P. W. de Jong, Arnsterdamstraat 39, een portemonnoie met Inhoud, Het Bureau van Politie, een R.-K. kerkboekje in étu». De Drink hal. De drinkhal is gisteren door G6 per sonen bezocht. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. STUKKEN VAN DEIN RAAD. Aftreding van Gemeente raadsleden. B. en W. stellen voor, om vast te stellen, dat het aantal raadsleden, dat in het jaar 1917 en vervolgens moet aftreden, vijf bedraagt. Overneming van wegen. B. en W. stellen den Raad voor. om te besluiten tot overneming voor de som van één gulden (in verband met een adres van de directie der Eerste Kennemer Bouwmaatschappij) van den Prof. van Vlotenweg, den verbin dingsweg tusschen dezen laatsten en de Korte Kleverlaan. benevens de daarbij behoorende voetpaden en trap en d© daarin gelegen kunstwerken, zoomede d© op die wegen aanwezige beplanting. Hoofdelijk© Omslag. B. en W. stellen voor te wijzigen de verordening' op de heffing van een hoofdelijken omslag en art. 1 te le zen a. v. „Te beginnen met den lsten Januari 1912 zal ten behoeve der ge meente jaarlijks worden geheven een hoofd, omslag tot een maximum van f50.000. Elk jaar zal bij de vaststel- lino- van 't kohier het percentage wor den bepaald, dat van het inkomen der belastingplichtigen zal geheven orden." In art. 2 worde bepaald, dat de ver ordening op de invordering van een hoofd, omslag, vastgesteld bij raads besluit vau 22 Aug. 1901, veran derd mede op de gewijzigde ve.rordr- tijd niet gezien hadden, ontmoetten elkander hier. De belangen der leden en de werk zaamheden van het bestuur worden, behartigd en verricht door een admi nistrateur aan den wal. Bij mededeo- ling van c©n kort uittreksel uit het jaarverslag bleek, dat in de arbeids voorwaarden on de rechtspositie de'r schippers, dit jaar een belangrijke verbetering is verkregen, inzonderheid wat de ontslagkwestie betreft. Uit het vorslag van den penning meester bleek, dat ondanks een be langrijke uilkeéring aan ontslagen schippers de financieele toestand van de vereeniging zeer gunstig is. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen M. Pastor, Crefeld, idem, 5 pers. J. A. Reuchlin, Tiel, hotel l'Ocean, 5 pers. J. Zeegers. Amsterdam, id.. 5 p. E. Kamnhauzen, Crefeld, id.. 5 p. Dames De Beer, Rotterdam, idem, 2 pers. H. Judel. Amsterdam, hotel d'Oran- ge. E. Barmelmep, Neuss, id. M. Kelch, Bern, id. Prof. Milane, Bonn. id. E. Heinemann, Neuss. id. Aangekomen vreemdelingen. Fam. Vos, Amsterdam, Hoogeweg 50, 5 pers. Fam. Jhr. Prins, Haarlem, Hooge weg 50, 5 pérs. Fam. Thyssen, Arnhem, Hoogeweg 50, 2 pers. Fam. Hure Meier, Manchester, Hoo geweg 50, 2 pers. Fam. Van Essen, Amsterdam, Sta- tio'nsweg 9, 3 pers. Fam. P. Otto, Amsterdam, Park straat 34, 8 pers. Fam. J. S. II. Bertram, Amsterdam Hoogeweg 20, 7 pers. Fam. P. do Haine, Amsterdam, Hoo geweg 18, 7 pérs. een Mwax»tje maar zijn een omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot Is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. gehangen. Dit verlof gaven ook de E. S. M. voor haar wachthuisjes, het Gasthuis, de Mariastichting, het Dia- conessenhuis, het gebouw „Vooruit gang", enz., terwijl het nog van meer dere personen ©n instellingen kan warden tegemoet gezien. Leiders van het Bureau zijn, zooals e reeds meedeelden, de heeren Pr. L. Coenen en W. L. Schram A.zn. Nut s-S paarbank. Het gebouw der Nuts-Spaarbank in de Jainsstraat no. 19, aal op Dinsdag 13 Juni a.s., 's namiddags te 4 uu'r, officieel worden geopend. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Het bureau van politie, een jongen je met inhoud. G. Paardehaar, Soutmanstraat 36, een broche. B. van Dijkhorst, Schouwtjesla&n een portemoimaie met inhoud. H. Lieuwes, Schoterweg 48 rood, een portemonnoie met inhoud. G. Ooms, K. Lakenstraat 17, een paar handschoenen. M. v. d. Ham, Burgwal 79, een heerenhandschoen. Ch. van den Broek, Rollandstraat I. een medaillon. F. Pauw, Vroomstraat No. 9, een hondenhalsband. W. Zoet, Magdalen astraat 8A, een zwembroek. Ch. de Boer, Rijksstraatweg no. 17, Schoten, een broobe. Het Bureau van Politie, een paar kousen. B. Mossinkoff, K. Begijnestraat 13, een tafelkleed. A .J. van Wiellink, Harmenjansweg 10, een koralen ketting. J. M. Been, Harmenjansweg 26, een knipmes. C. D. F. E. van den Berg, Groote Houtstraat 143, een stuk speelgoed. G. van Es, Romolenstraat 52, een bus lak en een bus verf. ning van toepassing wordt verklaard, en in art. 3, dat de verordening wordt geacht den lsten Januari 1911 in wer king te zijn getreden. HEEMSTEDE. Heden is het voor de vijf-en-veertig kinderen, meisjes o'n jongens, der Vereeniging „Hoop der Toekomst", betreffende drankbestrijding, een hoogst angename dag. Onder begelei- ding van het bestuur wordt de dag genoeglijk op Zandvoort doorge bracht. IJMUIDEN. Een evenement in het Stoomvissche- rijbedrijf. Onze correspondent schrijft d.d. 6 Juni: De aanblik van de vissohersihaven heden deed ons aan het bela'ngrijk evenement in het Stoomvisscherijibe- drijf van November 1909 denken de staking van het ondergeschikte stoomtrawle'rpersoneel toen even als heden de visschershavén te klein bleem om aan alle stoomtrawlers een behoorlijke ligplaats te bieden. Ongeveer zestig stoomtrawlers ge lijk in de VisscherShaven is voo'rzetker een evenement. Gelukkig voor het be drijf was de oorzaak een vredig© en bevredigende. De Vereeniging van Schippers van Stoomtrawlers „Eensgezindheid", ge boren in onspoed, n.l. in de staking van 1909, toen zij trachtte bemidde lend op te treden tusschen readers en stake'rs, wenschte den tweeden Pinksterdag eén algemeen© jaarver gadering te houden en daaraan een feestelijk karakter te geven. Te dien einde was aan de re ede- rijen verzocht en verkregen zooveel mogelijk te bevorderen, dat de leden dien dag gelijkertijd met huil sche pen binnen wa'ren, ten einde te kun nen vergaderen, waartoe tot heden de gelegenheid ontbroken had. Die jlaarvergadérihg, .gehouden in den schouwburg „Cycloop" is dan ook opgewekt gehouden en recht fees telijk besloten. IVele leden, die elkander firn langen Fam. H. Postor, Duisburg, Pajrk- weg 5, 6 pers. Fam. v. d. Pol, Apeldoorn, Hooge weg 94, 5 pers. Fam. J. Wagenér, Amsterdam, Kost verlorenstraatweg 8, 6 pers. Fam. C. van Delft, Amsterdam, Kerkdwarsstraat 1, 6 pers. Fam. E. Ziihe, Berlijn, Grand Hotel Mr. Veder, Brussel, Grand Hotel. A. Freudenreich, Berlijn, Grand Hotel. BEVERWIJK. De heer J. Pinxter, onlangs naar Nederlandsch Oost-Indië vertrokken, is benoemd tot opzichter bij den tech- nischen dienst van den Cultuurraad ter Oostkust van Sumatra, stand plaats Tand joon g-Balai DelL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cto. per regeL Bij Gabrak aan eetlust Dr. Hommel's Haamatogen Snelle zekere werking I 20-jarig euooes WAARSCHUWING 1 Binnenland HET KONINKLUK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. (Vervolg 1ste dag). Eerst maakten gistermiddag de ver schillende gewestelijke besturen hun opwachting bij Koningin en Prins. Daarna volgde het gemeentebestuur van 'Amsterdam, vertegenwoordigd door den burgemeester, jhr. mr. A. Roëll, de wethouders dr. N. M. Jo- sephus Jitta, Th. F. D. Delprat en mr. S. de Vries Czn., den gemeen te- eecretaris mr. J. A. B'aeza en een twintigtal Raadsleden, de meesten in ambtsgewaad. De burgemeester richtte het woord tot het Koninklijk Echtpaar en zei o. a. „Het jaorlijksch Koninklijk bezoek aan de hoofdstad is voor de xegee- ring van Amsterdam wederom eene welkome gelegenheid, om getuigenis te kunnen afleggen van de gevoelens van verknochtheid, die bestuur en burgerij aan Uwe Majesteit en aan Haar Huis verbinden. En met groote vreugde grijpt zij juist ditmaal deze gelegenheid aan, omdat de toestand van Amsterdam in tal van opzichten op vooruitgang wijst en zij bij voorbaat verzekerd is van de warme belangstelling, waar mede de vermelding van dit feit Uwe Majesteit zal vervullen. Na een tijd van stilstand is op alle gebied verlevendiging ingetreden, die zich in toenemende welvaart open baart." „Mag ik in dit even toevallig als gelukkig samentreffen een goed voor teeken zien, niet slechte voor de ont wikkeling van de zich verjongende hoofdstad, maar ook en vooral niet minder voor het voorspoedig op groeien van de jeugdige Prinses, op tweede komst binnen deze muren de burgerij in al hare schakeeringen a'cll zóó oprecht verheugt, dan kan ik besluiten met aan Uwe Majesteit de eerbiedige verzekering te geven, dat het gemeentebestuur van Amsterdam zal voortgaan met zijn beste krachten te wijden aan de behartiging der aan zijne zorgen toevertrouwde belangen, maar ook de bevestiging en verster king van de aloude tusschen de hoofd stad en Oranje geknoopte banden Op de toespraak van den burge meester antwoordde H. M. het vol gende „Mijne Heeren 1 Met groote voldoening herinner lk mij de dagen van het vorig jaar, waarin deze stad Mij en Mijn Dochter zulk een hartelijke ontvangst heeft bereid. Het bewijst, dat de bevolking van Amsterdam meeleeft met Ons Huis en de geboorte van Mijn Dochter met groote vreugde, heeft begroet. Ik hoop dan ook spoedig de Prinses weer binnen deze stad te doen bren gen, om de bevolking andermaal in de gelegenheid te stellen Haren wel stand te aanschouwen en Ilaar har telijke blijken van belangstelling te geven. Met genoegen heb Ik uit den mond van den burgemeester dezer stad de verblijdende mededeelingen vernomen omtrent den toestand van deze ge meente. Ik wil dan ook niet eindigen, alvorens de beste wenschen te hebben uitgesproken, ook voor de toekomst dezer stad". MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN Men meldt ons uit Amsterdam De 125ste algemeene vergadering van de Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen werd hedenmorgen te tieu uur in liet gebouw der Vrij© Gemeente door den voorzitter, den heer D. H. de Vries, geopend met het uitspreken een rede, waaraan het volgende is ontleend Ik verzoek u een oogenblik te mogen bezig houden met een xeiskerinne- Twee jaren geleden was ik op naar Indië en vertoefde toen ook eenigen tijd op het eiland Ceylon, daar bracht ik een bezoek aan de VToeg&re Nederlandsche nederzetting te Point de Galle en stond toen, bij tropischen zonneglans, op de wallen het oude Nederlandsche Fort al daar. Sterk werd ik toen aangegre pen door de macht van dit trotsche bouwwerk, ruim 250 jaren geleden door onze voorvaderen gebouwd, om Ceylon, ook toen reeds een parel van het Oosten, te kunnen beheerschen bijna ongeschonden staat het daar nog in al zijn majesteit, hecht en sterk, den tand des t. ds trotseerend. ■Een gevoel van eerbied maakte zich van mij meester, toen ik bij het bin nentreden van de poort daarboven don Nederlandschen Leeuw zag afge beeld, met de initialen der V. O. C., en het jaartal 1659toen ik verder op tal van andere plaatsen van Ceylon aanschouwde, hoe de oude Hollan ders daarop den stempel hadden we ien te drukken van hun sterke per soonlijkheid, toen ik oen blik mocht slaan in de oud-Nederlandsche ar chieven, die door het Engelsche gou vernement met zorg bewaard en voor eein doel in liet Engelsch vertaald worden, en toen ik zag, hoe systema tisch e<n nauwkeurig onze voorouders te werk gingen toen ik mocht onder vinden, hoezeer de Nederlandsche naam door de nakomelingen van Ne derlandschen stam aldaar in eere wordt gehouden. Doch. wat door onze voorouders ge wrocht werd op Ceylon, was slechts een klein deel van hun arbeid. Spre ker herinnerde er aan, dat zij de grondslagen legden voor het heerlijk rijk van Insulinde, dat thans in de oogen van het buitenland het kleine Nederland, verbonden met Neder- landsch-Indië, stempelt tot een we reldrijk. En niet tevreden met hun tochteu naar het verre Oosten, bezochten zij ook het koude Noorden, dreven han del met Groenland. In allo wereld-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6