NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8583 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 16 JUNI 1911 A ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1, 0 $£-3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der É&Jm Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Ctsl per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 'gss®Ja 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. ^elHusfreen? Zondagsblad, 'voor Haarlem' 037M RedacHe en Administratie: Groote Houtstraat 53. w de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. dit nummer bestaat uit acht bladzijden. eerste blad. AGENDA ZATERDAG 17 JUNI. Koloniaal Museum: Ten toonstelling van wilde planten door de Ned. Na- tuurhisL Vereeuiging, 24 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Vliegende Winkels in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. SUPPLETOIRE BEGROOTING. DIENST 1911. B. en W. deelen mede, dat de ge meente eerstdaags aan vlottende schuld zal hebben uitstaan een be drag van '510,000, waarvan 400,000 benoodigd is geweest voor uitvoering van buitengewone openbare werken, aankoop van gronden enz. Zij zijn voornemens binnenkort een definitie ve geldleening ter bestrijding van de uitgaven voor den openbaren dienst, voor te stellen, waarvan gemeld be- dr8cr van (400.000 kan worden afge lost en eveneens de (vóór de uitgifte vun die leening voor buitengevvonen dienst) no" op te nemen gelden. B. en W. stéllen dus voor een suppletoire begrooting strekkend tot de verhoo ging van de leening van kasgeld niet 400,000 en verder hen te machti gen om in 1911 naar gelang de be hoeften der gemeentekas zulks vorde ren gelden tijdelijk op te nemen met dien verstande, dat het terzelfder tijd opgenomen bedrag nimmer de som van 1.000.000 zal overschrijden, enz. Bovendien, dat in afwachting van een nadere voorziening in de behoeften der gemeentekas aan tijdelijk op te r.emcn, gelden bij de begrooting voor 1912, deze tijdelijke leening vóór 15 April 1912 geheel zal moeten zijn af gelost. BENOEMING VAN EEN ONDERWIJZERES. Mej. J. C. E. Poelen, tijdelijk leerares in de kunstgeschiedenis aan de meis jes II. B. S.. wenscht geen herbenoe ming voor den nieuwen cursus. B. en W. bevelen ter benoeming in de vaca ture aan (om 3 lesuren per week geven tegen een vergoeding van 300 per cursus en vergoeding van kostenj 1. de beer W. A. E. v. d. Pluyin te Amsterdam. 2. Alej. A. E. C. v. d. Looy v. d. Leeuw, te id. Onderwijs. Tot plaatsvervangend lid van de coium ss.e, aan welke wordt opge dragen het examineeran van hen die akt<-n van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van mid delbaar ouderwijs in de handelswe tenschappen, is o.m. benoemd de heer G. Smits, leeraa'r aan de openbare handelsschool te Haarlem. HAARLEMSCUE SCHOUWBURG. Voor het a.s. winterseizoen, dat ge lukkig nog ver is, heeft de directie van den Ilua'rletnschen Schouwburg afgesloten met Het Nederl. Tooneel, het Rotterdamsch Tooneelgezelscliap onder directie van Van Eijsden, de Nederl. Tooneelvereeniging en de N. V. Het Tooneel, directie Willem Roy- aards. Bigot heeft, ook een bewerking van Sarah Burgerhart gemaakt, die door de Nederlandsche Tooncel- vereeniging met groot succes te De venter viermaal voor uitverkochte za len is gegeven. Deze vereoniging zal met de kermis in den Schouwburg op treden. DE RAADSVERKIEZINGEN. Thans hebben de soc.-demokraten de reeds vroeger aangewezen Candi da teil d.stricts-gewijs ingedeeld. In district 1 wordt gesteld de heer L. J. C. Poppe, in district II de lieer J. Joosten, in district III de heer A. Nagtzaam. Naar men weet heeft de Liberale Unie besloten den soc.-demok'rati- echen candidaat in district III te steunen. IXt is dus do heer Nagtzaam. Wij meenen te weten, dat de kies- vereeaiging de Liberale Unie de voor keur zou hebben gegeven aan den hoer Joosten, die men nu echter in j II heeft gesteld. EEN POES GEVRAAGD. Onze redactie en onze administra tie zijn uitgebreid moeten worden, zoodat de ruimte in ons benedenhuis Grooto Houtstraat 53 te kor) schoot en wij het bovenhuis er bij moesten nemen. Dat wordt nu in orde ge maakt en binnenkort door de redactie betrokken. Helaas, pas twee dagen zaten nieuwe behangsels op de muren, of er waren "aten in gebeten.. door de- muizen. Redactie en administratie slaakten één gezamenlijken nood kreet „een kat!" Hoe dio te krijgen: Natuurlijk langs den steeds meer en meer gebruikelijken weg door een kwartjes-advertentie in de rubriek Vraag en Aanbod von Haar lem's Dagblad. En zooals we verwachtten ge schiedde. Van alle kanten kwam men 's-avonds mei katten aan. Er scheen een meisje met vier katjes in een hengselmand we mochten uit zoeken of ze ook wel alle vier houden; een ander meisje mei een mooi, zwart peesje en het verzoek, of we het asje blief wilden houdener waren er thuis nog meer. een ander meisje met een cypersch puesje, met hetzelfde verzoek z« bad heusch de mooiste uit bet nest uitgezochtalweer een ander meisje met het bericht, dat we thuis konden komen uitzoeken. En nog an deren een jongen, die poes in een boterhammenzak gestopt had en een juffrouw met een aardig dier onder den mantel, die het erg speet, <Lat zo te laat kwam en hoopte, dat er een nieuwe liefhebber voor haar beestje zou komen opdagen. En 's avonds tegen het uur van kan toorsluiten kwam er nog een heer, die wel dacht dat we al voorzien zouden zijn: hij had hot wel aan zijn vrouw gezegd. En dat was dan ook waar. We had den er maar één willen hebben, maar waren tegenover de tientallen die aangeboden werden bezweken en heb ben er dus twee genomen. Maar méér kunnen we er ook niet gebruiken, zoodat ons nu niets meer te doen overblijft, dan de talrijke le zers van onze courant, die ons aan een poesje wilden helpen, vriendelijk te bedanken en te coustateeren. dat vooreerst geen kattengebrek behoeft te worden gevreesd. CONCERT IN DE BRON. In den tuin van het Brongebouw gaf Haarlemsch Muziekkorps gister avond een concert, dat dank zij het goede weer zich in veel belangstel ling verheugen mocht. Buiten, rond het hek, was 't misschien nog wel drukker, dun daarbinnen. Talrijke groepjes toehoorders genoten van hot spel, dat de musici van den heer liriens ten gehoore brachten. J. F. HULK. Hier ter stede is m den ouderdom van 82 jaar overleden de kunstschil der J. F. Hulk, die de laatste jaren te Haarlem woonde en bekend was om zijn kleme stadsgezichten, T „N, v. d. D." geeft de volgende bijzonder heden. De heer J. F. Hulk werd geboren te Amsterdam 9 Januari 1829. Hij ont ving zijn opleiding aan de Kon. Aca demie van Beeldende Kunsten en werd leerLng van zijn broeder A. Hulk, een marine-schilder, en van K. Kar sen, een bekend schilder van het stadsgezicht naar men weet. Nog enkele jaren geleden kun men in „Arti'' geregeld werk van zijn hand zien, stadsgez-chten, d:e den stempel droegen van een vroeger tijdperk. De overledene was de vader van den dierensehüder John F. Hulk, te genwoordig conservator van Teyler's Stichting. Diens zoon is in dit schil- dersgesbicht ontrouw geworden aan penseel en palet. We bedoelen den jongen J. Fred. Hulk, arts, off. van gezondheid 2e kL bij de Kon. Marine, die juist in deze dagen gevierd wordt als medegeleider van de expeditie naar de Corantijn. Heden is het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. F. Hulk te Mul derberg ter aarde besteld. GEREF. KERK. De heer Joh. Kwak, cand. te Haar lem, heeft het beroep bij de Ge'ref. kerk te Heerde (Geld.) aangenomen. MOND- EN KLAUWZEER. In de „St CL" komt een opgave voor van het aantal mond- en kiauw- zeer-gevallen dat zich tot nu heeft voorgedaan. Voor Haarlem en om streken vinden we da volgende cij fers: Haarlem 8; Bloemendaal 1; Haarlemmeriiede c.a 109; Haarlem mermeer 103; Heemstede 3; Schoten 18; Sloten 120; Velsen 18. Het Synagogaal feest der Israëlieten. In het Tweede Blad van heden ge ven we een beschrijving van de aan bieding van geschenken voor de Syna goge. Die geschenken zelve konden uitteraard niet in 't Vereeniglngsge- bouw in de Lange Wijngaardstraat overhandigd worden. Vanmorgen hebben we nu de ca- deaux gezien in hun intérieur, in de Svnagoge in de Lange Begijnestraat. Het gewijde gebouw maakt een stem- mic-fraaien indruk. De ingang en de hoeken van de Synagoge zijn opge vuld met groenversiering, waartus- schen rhododendronplanien kleuren. Het inwendige van 't gebouw is ge heel gerestaureerd en geschilderd voor rekening van de Al gemeen e Feestcommissie. in 't middengedeelte bevindt zich de nieuwe Biema, een zeer Iraai bewerkt eikenhouten podium, waartoe ©enige treden ter weerszijde toegang geven. De Biema is omsloten door een zwa re eisen bailustrade Dat is de plaats, waar de ODpervoorzanger, de hear M. Petzon de Thora leest en de gezangen voorzingt. Aan de voorzijde v»n de Biema zijn de eveneens zeer kunstvol in de zelfde houtsoort bewerkte parnassijns- banken voor de ouderlingen der meente. Hier zijn drie zetels aange bracht. De Biema is vervaardigd door den heer C. Breedveki te Rotterdam. Ter verlichting van de Biema dienen o. a. twee van de door den Kerkeraad geschonken kandelaars. De twee an dere verlichten de ruimte tussehen de Biema eu de Heilige Arke. Links en rechts zijn de in denzelfden stijl, als de Biema. uitgevoerde standaards door den heer Van Gelder geschonken. Deze standaards dienen voor de Thoramantels. Recht tegenover de Biema is de Heilige Arke, waarvan men uit de Sy nagoge de zuilen op de trappen ziet oprijzen. I-Iet inwendige van de Heili ge Arke is door de Feestcommissie uitgebreid en verbouwd. O. a. zijn er twee nieuwe eiken deuren geko men. In den stijl van de Biema ge bouwd. Achter de pilaren hangt het nieuwe voorhangsel van blauw fluweel met gouden versieringen. Dit prachtig stuk werk van de VrouwenvereenigLng tot vervaardiging van Heilige kleederen, neemt het middenstuk in. Aan den bovenkant hangt er een draperie van dezelfde stof voor. Up het voorhangsel prijkt de gou den Kroon der Wet. Daaronder slaat in Hebreeuwsche karakters „Nieuw geschenk van de Vrouwenvereemging „Bigde Kodesch". Daaromheen slin gert zich een krans, met de symbolen vun de voortbrengselen van het Hei lige land honig, gerst, tarwe, wijn, vijgen, granaatappelen en olijven. Daaronder, weer in Hebreeuwsche teekens't elk in hei Heiligdom gebracht is ter gelegenheid van het O-jarig bestaan oer synagoge' Achter dit voorhangsel worden de Heilige Wetsrollen bewaard. Boven de Heilige Arse prijken de drie gebrande Golmscbe vensters, door den neer Goldslein geschonden. In t middenvak is de ster van David, het Davidsschiid, aangebracht. Aan den tegenovergesteiden wand, aan de voor zijde der Synagoge, zijn drie derge lijke vensters aangebracht, door de Joodscne jougelieuenvereeniging „Sje- wet "Achim". VAN DE ZEELIEDENSTAKING. In den afgeloopen nacht is hier een sleepboot uit Amsterdam gearriveerd, die aan 't Noorder-Sjiaarne nabij de Kikkert is gemeerd. Die boot is be stemd om een twintig man af te ha len, die per trein van Rotterdam zou den komen en van hier naar de Am- sieroainscue petroleumhaven gaan daar in de plaats te treden van aantal stakers. De stakers-organi satie had dit voornemen blij tornar gauw genoeg bemerkt, want vannacht waren er al een vijftal „posters" op den weg van 't station naar het Spaarne, present. Een paar van hen gingen eens naar de sleepboot kijken, en gaven der bemanning daarvun minder vriendelijke qualiicatiea te hooren. De twintig man waren vanmorgen nog niet "©arriveerd men bleef in afwachting van hunne eventueel© komst. JAARVERSLAG der Algemeen© Haarlemscho Vereenl- ging „Bestrijding van Werk loosheid." Men schrijft ons: Het aantal leden van bovengenoem de vereeniging bedroeg op 30 Apuril 1910 137 leden, bij afsluiting van dit boekjaar was het aantal leden ge daald tot 111. Deeze vermindering in ledental is echter niet als een verlies aan te merken. Op een enkele uitzondering na zijn bijna allen, wegens nalat.gheid in het beialen der contributie geroy eerd; bovendien bleken deze voor het grootste deel tot de slechte risico's te behooren. Wij meenen dan ook te mogen con- I cludeeren, in aanmerking genomen de geringe toeneming van leden: (een 8-laJ wéTden ingeschreven) het niet voldoen aan hunne f.nancieele ver plichting van hen, die bij het lid maatschap eener werkloozenkas van zéér nabij belang hebben, dat het so ciaal inzicht bij vele arbeiders nog niet van d.en aard is, dat d.t hen er toe besluiten doet, aan de verzekering tegen de geldelijke gevolgen der werkloosheid deel te nemen. Hoewel onze vereoniging het vorig jaar besloot, de uitkeer:ng n.et meer gedurende enkele maanden per jaar te doen plaats hebben, doch de gele- I genhcid geopend heeft, dat men over een vol boekjaar, gedurende vijf we ken eene uitkeering kan erlangen, bleek deze verandering geen nadeeli- gen invloed uit te oefenen op den fi- nancieelen toestand onzer vereoni ging. De jaarvergadering kon dan ook besluiten den uitkeeringsduur met één week te verlengen, zoodat deze thans is vastgesteld op 6 weken per boekjaar. Het aantal werkloozen bedroeg in "de maanden: Juli 1910 1; Augustus 3; September 0; October 9; November 45; December 95. Januari 1911: 71, Februari 31; Maart 7; April 7; Med 1. Het aantal werkloozen bedroeg 63 met een werkloosheidsduur van 1704 dagen; verdeeld over de volgende vakken, terwijl voor een juiste verge lijking, het aantal ledeu van elk vak hieraan is toegevoegd: Aantal Aantal laden Aantal werkloozen dagen vereen. 15 Timmerlieden 444 45 11 Schilders 318 21 13 Metselaars 286 16 6 Opperlieden 168 16 15 Grondwerkers 403 23 1 Stucadoor 31 4 1 Smid 12 1 1 Bloemist 42 2 Totaal 1704 128 Ove'r plaatsing. De majoor W. C. fechönstedt, van het 10e reugment infanterie, wordt, naar het Vad. verneemt, binnenkort overgeplaatst van Hoorn naar Haar lem. Vallende ziekte. De Staatscourant bevat een Ko ninklijk goedgekeurde wijziging in de statuten van de Christelijke vereeni- ging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, te Haarlem. Nieuw blad. Dezer dagen is hier ter stede voor bet eerst uitgegeven een nieuwsblad van Christelijke strekking. Het blad zal tweemaal per week verschijnen. Schoolfeest. lJoden maken de leerlingen van de 2e klasse van de school aan het Kei zerrijk een uitstapje naar Bloemen daal met de train. Dit reisje, waar voor gewoonlijk elke week door de leerlingen iets wordt afgezonderd, wordt andere Jaren in het voorjaar gehouden, doch moest nu worden uit gesteld. (Zie verder Stadsnieuws onder laat rte berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Alhier is opgericht een vereenlging van lijkbezorgers eu aansprekers, aanvankelijk met 12 leden. Het maxi- mum-oantal zal 17 bedragen. Het bestuur is samengesteld als volgt 11. Grootegoed, voorzitter j. D. Toebes, secretaris, Adr. Cassée, penningmeester en 1ste commissuiris H. van Kempen. Dinsdagavond zal een vergadering worden gehouden, waarin een tweede commissaris zal worden benoemd en de statuten zullen worden vastge steld. HAARLEMMERMEER. Op de monstering te Hoofddorp wa ren Donderdag J.l. aangevoerd 13 paarden van verschillenden leeftijd. Verkocht 3 voor het buitenland. Prij zen 487.50—/ 500. Publieke veiling. Te. Vijfhuizen is door notaris Buer- lage te Heemstede publiek geveild een woonhuis, pukhuis en paarden stal benevens het erf. te zaïneu groot 4.40 Aren. Tevens is daarin begrepen het recht van opstal van den grond, waarop de gebouwen staan tot 1928. Geboden tol 1375 door J. Kuiper aldaar, werd het afgemijnd op 20 door H. Weber te Haarlemmermeer, die alzoo kooper werd voor 1395. VROUWENKIESRECHT. In de Donderdagavond hier gebon den feestelijke bijeenkomst, uitgaan de van de afd. Haarlem der vereeni- ging voor Vrouwenkiesrecht, zijn tot die afdeeling 25 nieuwe leden toege treden. HAARLEMMERLIÊDE C.A. De Katholieke kiesvereeniging stel de tot Candida ten voor den gemeente raad de heeren M. W. v. d. Vlugt en F. L. Faas, aftredende leden, B. Mes man en N. van Lieshout; de anti-re volutionaire kiesvereeniging besloot die candidaten te steunen, terwijl de liberale kiesvereeniging hare kiezers vrijlaat. Door kiezers buiten de vereenigin- gen staande, worden echter candi daat gesteld de aftredende leden de heeren D. Vriesekoop, wethouder, en L. Kroon, roodat stemming moet plaats hebben. BENNEBROEK. Door de R. K. kiesvereeniging zijn tot candidaten voor den Gemeente raad gesteld de beide aftredende le den, nl. de heeren S. Roozen en W. v. Lierop Jz. (Echo). SLOTEN. Alhier werden na monstering 4 van de 9 aangeboden paarden ter uitvoer naar Duitsclilaud aangekocht; prijzen f 375 A f 450. VELSEN. STUKKEN VAN DEN RAAD. PROGRESSIE IN DEN JIOOFDEL1J- KEN OMSLAG. De meerderheid van B. en W. acht de invoering van progressie in den hoofdelijke» omslag (het voorstel van het Raadslid R. de Boer) voor de ge meente Velsen niet gewenscht. Of schoon niet in beginsel tegen progres sie gekant, achten zij de invoering in Velsen een gewaagde stap. De vrees Is niet denkbeeldig, te eer waai- Vel sen grenst aan een gemeente met veel natuurschoon en uiterst lage gemeen tebelasting), dat verschillende perso nen, die thans hun domicilie in deze gemeente hebben daar zouden gaan wonen bij invoering van progressie. Een belangrijk© achteruitgang van het belastbaar inkomen 6taat dus te vreezen, terwijl bov endien de bloei en vooruitgang van Velsen sterk geremd zouden worden, omdat velen zie hel ders zouden gaan vestigen, die oor spronkelijk lust gevoelden in Velsen te gaan wonen. Beter acht de meer derheid van B. en W. het, uit te zien naar alle middelen, waardoor ook Velsen geeoede ingezetenen tot zich kan trekken, terwijl ze ten slotte van oordeel is dat, aangezien binnen kor ten tijd verruiming van bet gemeen telijk belastinggebied kan worden te gemoet gezien op dit oogenblik een aeigelijke ormcipieeie wijziging vun de verordening op de heffing vun den Hoofdelijken Omslag op het meest on gunstige tndstip wordt voorgesteld, daar het zich zeer wel laat denken, dat wanneer deze wetswijziging van kracht wordt, andere wegen zullen worden gevonden, waardoor de in voering van progressie ook voor de voorstanders veel van hare waarde verliest. UMUIDEN. Brand. Donderdagmiddag is de op zichzelf staande bakkerij van den heer K. DaLmeijer, wonende Enschedéstraat, in brand geraakt De koolzuurspuiten van de politie en het door buien aangebrachte wa ter hebben den brand gobluscht. Het gebouwtje is uitgebrand. Ver zekering dekt de schade. Tentoonstelling van gasornanienten. Door het gemeentelijk gasbedrijf te Velsen werd Donderdagmiddag in de politiepost te IJmuiden een expositie gehouden van gasomomenten in vele soorten. De bedoeling, meerdere bekendheid te geven aan de voordeden van een aansluiting bij het gemeentelijk be drijf, is zeker als geslaagd lo noe men, daar de belangstelling groot was. Een aantal deskundigen gaf den bezoekers en bezoeksters met de meeste bereidwilligheid ongevraagd de benoodigde inlichtingen. De zeeliedenstaking. Van het stoomschip Beijerland van de Scheepvaart- en Steenkolen Mij. te Rotterdam, te IJmuiden in lossing, hebben 4 matrozen, 3 stokers en een donkeyman gestaakt. Pogingen of hier of in de omstreken hulppersoneel te doen monsteren, mislukten. (Hbld.) Sport en Wedstrijden ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Donderdagavond heeft de loting plaats gehad. Het Spaarne roeit in Je .Jonge Twee Zaterdagmorgen te half i twaalf tegen Willem 111 een niet- ongelukkige loting. In de andere heul roeien de Cercle des Régates de Bruxelles en De Amstel. Finale Zon dagmorgen om lialf tien. W'e wenschen de Spaarneploeg alle succes toe 1 VLIEGEN. DE EURIPEESCHE RONDVLUCHT. Van drie banen starten a. s. Zon dagmorgen te Vincennes de deelne mers aan de groote Europeesche rond vlucht. Het eerst, te 6 uur, start de Franschman Tabuteuu het laatst, te 7.42, de Hollander Van Meel. Wijnma len gaat te 6.42 omhoog. Er zijn 68 deelnemers. DE DUITSCHE RONDVLUCHT. De derde étape is gewonnen door den aviateur Büchner, die het traject Maagdenburg—Hamburg in 2 uur 21 min. aflegde. Lindpuinter deed er veel langer over, maar arriveerde toch ook te Hamburg. Rechtszaken VERGIFTIGINGSZAAK. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond heden terecht een 67-jarige vrouw, beschuldigd getracht te heb ben haar 70-jarigen man met zout zuur in brood ie hebben willen v er giftigen. De toeleg was niet gelukt. De vrouw ontkende. Wel zei ze, dat ze zoutzuur voor huiselijk gebruik in huis had, maar dit was door haar niet in het brood voor haar man ge daan. Misschien is er een vergissing of ongeluk voorgevallen. De man zon als getuige gehoord worden. De verdediger, Mr. Kokosky, verzette er zich evenwel tegen, dat de man onder eede gehoord werd. Het O. M. zag zich toen genood zaakt om vrijspraak van de beklaagde te vragen, omdat zonder de beêedigde verklaring van den man geen bewijs is te verkrijgen. De rechtbank wees dit verzoek toe' Kerk en Schooi NED. HERV. KERK. Beroepen to Krommeniedijk de heer J Nijenbuis Ockhuijsen, candidaat te Winschoten te Donkerbroek en Haule (loez.j de lieer H. J. Witkop Jr., candidaat te Winschoten. GER. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Char- lois ds. G. van Reenen. te Leiden te Waardhuizen de heer Joh. Kwak, candidaat te Haarlem. Beroepen te Amsterdam ds. H. Klei vit, te Aagtekerke. ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd voor het eer< sta natuurkundig examen de heeren J. R. Hospers en B. H. Hardenberg voor het kerkelijk voorbereidend exa men de heer P. G. Dijkema. Leiden. Geslaagd eandidaatscxa* men geneeskunde de heeren J. W. Le- ly, E. D. MeetdT en B. Nierstrasz. Doctoraalexamen rechten, de heer" J. H. Meiss. Eindexamen o. d. Nederl. Ind. ad- ministratieven dienst de heer L. J. C. Beukers, Leiden. Examen Indische rechterlijk ke dienst mr. K. Corporaal. Groningen. Geslaagd voor het tlieo* retisch© geneeskundig examen, tvveo- de deel, de heer E. L. Marvvitsvoor het candidaats-cxamen in de genees kunde, de heer G. J. van Tienen voor het tweede natuurkundig exa men de heer M. J Roessingh voor het eerste natuurkundig examen de heer D. J. Weg; voor het eerste na tuurkundig examen de heer J. van Gu- lik.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1