EwaWce Kinderen Scoffs Emulsion J. TH. BORNWATER, Huwelijk MANUFACTUREN. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 19 Juni 1911. Hoogste barometerstand 769.9 m.M. te Horta (Azoren); laagste 749.0 m.M. te Malln Head (Westkust van Enge land). Verwachting tot den avond van 20 Juni Windzwakke tot matigen Zuid- OoateJlJken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtmeest ewaar bewolkt, waarschijnlijk regen en onweersbuien. Temperatuurgeringe verande ring. •BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Jjftur 758 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 755 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT .Optlolen 89 zijlstraat - HAARLEM. Thermometerstand Zondag 18 Juni .Hoogst* gisteren F. 86 Laagst* hsdsn naehl P. 64® Hedenmiddag 19 nar F. 68* Maandag 19 Juni Hoogste gisteren F. 68 Laagste heden naohL F. 56 Hedenmiddag 12 uur F. 68* HOOQ- sn LAAO WATER STAN DEN 90 Juni. Hoogwater. IJmuiden v.m. iu.l5m.;n.m. 9u. 26m Katwijk v.m, 8u. 80 m.; n.m. 9u. lm Petten v.m. 9u. 15 m.; n.m. 9u. 46m Laag water. iJmuidenn.m. 4u. 66 m.; v.m. 6u. 26 m Katwijk n.m. 4u. 86 m.; v.m. Bu. 6m Petten n.m. 6u. 86 m v.m. 6u. 66 m Hot aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 8 u. 53 m. geschieden. van liem af. Dij de volgende schoten ongeveer drie Meter. Koelemey had toen h'ij weer terugkwam zijn ex cuses gevraagd toeu was een soort verzoening gevolgd. Koelemey zegt, dat hij zich niet her inneren kan, op lt. geschoten te heb ben. Hij was niet gekomen voor een aanslag alleen om Le Noble reken schap van zijn woorden te vragen. Dr. Van W averen is niet verschenen en kan op het oogenblik niet gehoord worden. Dr. Risseeuw Iieeft met Dr. Van Waveren samen, uit het rechter dij been een kogel gehaald. Dit been ver toonde een sterke zwelling. Spieren waren gescheurd. Dr. Risseeuw ge looft, dat Rónfanz' toestand wel ver beteren kan, maar omtrent algeheele genezing verkeert spr. In twijfel. Hij is er bijna van ove'rtuigd, dat het been nooit geheel weer in orde zal komen. Zijn werk zal hij wed weer kulnnen waarnemen, ten minste wan neer dat niet te zwaar is. Rönfanz, daarover gevraagd, zegt dat hij slechts toezicht houdt, en den anderen we'rklieden alleen som tijds wat voordoet; zelf meewerken doet hij over het algemeen niet. Dr. Risseeuw verklaart verder, dat de andere wondeta zonder blijvend nadeel voor Rönfonz genezen zijn. Mr. Moens vraagt waarom de ko gel niet verwijderd Is: dan zou mis schien geen infectie ontstaan zijn. Dr. Risseeuw verklaart daarop, dat de kogel geen infectie veroorzaakt. De verwijdering kan soms slechten invloed op liet spierweefsel uitoefe nen. De geweermaker Brassois wordt als deskundige aangaande de revolver gehoord. De hee'r B. heeft 18 schoten met het wapen gelost. 56 m.M. zijn de kogels op 5 en 7 M. afstand in een stuk hout gedrongen. Een schot uit het wapen kan, wanneer dat op kor ten afstand gelost wordt, doodelijk zijn. Bij den heer Giebels heeft K. de revolver voor f 6 gekocht, en 12 scher pe patronen. Bekl.'s houding vond de hoer Giebels wat opgewonden. Do revolver werd gekocht in den morgen van 10 AppU. De bankwerker, H. Kleefman, te Schoten, was op den bewusten dag ook in de loods van de firma Gönner- mann bezig. Le Noble was met hom werkzaam. Hij vertelt de gebeurtenis als Le Noble. Nieuws leverde zijn ver hoor niet op. Getuige vond IL dien middag wel zenuwachtig. H. Meijer, bankwerker te Schoten, Is van meening, dat K. de revolver niet richtte. Van praatjes omtrent on- mtsbaar-zijn enz. had getuige niets gehoord. De Haarlemsche bankwerker, F. C. Blok, die ook bij de firma Gönner- mann werkt, heeft K. gezien, tervfljl hij met de revolver Rönfanz achter volgde. Blok acht K. niet driftig, maar wel zenuwachtig. Mr. Moens heeft drie getuigen H dé charge doen dagvaarden. In de eerste plaats Georg Hofstee, do stiefvader van beklaagde. Op den 6en deelde K. zijn stiefvader mee, dat hij den lOen weer aan het werk mocht gaan. Toon is hij 's morgens ook gegaan. Om 12 uur 's middags zegt getuige w K. „als een onmensch." Hij huilde lang tegenover zij'n moeder, en liep maar heen en weer. Over wraakne ming liet hij zich niet uit: had hij dit gedaan zegt get. dan was het zoover nooit gekomen. Ook over den revolver sprak hij niet. K. nuwachtig. Ik heb aa'n hem zegt de stiefvader steeds een bovenste best 0 jongen aan hem gehad. De stiefvader vroeg zeer ontdaan toch asjeblieft een beetje gratie to gebruiken. K. begint nu te schreien de woorden van den pleegvader hebben hem blijkbaar zéér ontroerd. Het meisje van beklaagde, heeft hem ook ln opgewonden toestand aangetroffen. Over een revolver ol wraakneming heeft hij zich ook tegen over haar niet uitgelaten. De kantoorbediende P. H. Huizin- go uit Amsteredam, heeft bekL even na de daad gesproken, en den indruk gekregen, dat bekl. niet goed wist wat hij deed. Bekl. verklaart nogeens, dat hij de revolver gekocht heeft om Le Noble tot een bekentenis te dwingen. REQUISITOIR. Mr. Hoyer, zijn "requisitoir nemend, mierkte op, dat tusschen Le Noble en beklaagde, geen twistge sprek heeft plaats gehad. Alle getui gen zijn liet er over eens, dat Koele mey onmiddellijk tot de daad is over gegaan. De schoten hebben een geluk kig verloop gehad, ten minste voor zoover Le Noble betreft. Eén kogel is op het borstbeen afgestuit; was dat niet gebeurd, dan was Le Noble ge dood, of in ieder geval zwaar ge wond. Bij Rönfanz zijn de gevolgen veel ernstiger geweest Zelfs bestaat de waarschijnlijke mogelijkheid, dat de werkmeester het gebruik van het rechterbeen nooit meer geheel her krijgen zal. Er is dus hier ongetwij feld sprake van blijvend lichamelijk letsel. Konden die schoten nu den dood ten gevolge hebben? Ja zeker. Het wapen is deugdelijk; de proeven door den heer Brassois genomen bewijzen het. Het dunkt spr. dat Koelemey het opzet gehad heeft Rönfanz en Le Noble te dooden. Op korten afstand heeft Koelemey met scherpe patronen geschoten, en niet met één schot was hij tevredén: hij loste er verscheide ne. Ook meende spr.. dat. in ieder ge val ten opzichte van Le Noble, de voorbedachte rade bewezen is. Koe lemey meende, dat Le Noble hem be lasterd had; hij gaat naar huls, neemt zijn spaarbankboekje, haalt f 25 op, en koopt een revolver met scherpe pat'ronen. Hij gaat naar de fabriek, roept Le Noble naar zich toe, en komt dan bijna onmiddellijk tot de daad. Hoe opgewonden hij dan was, tegenover zijn stiefvader, zooala tegenover zijn meisje zwijgt hij over de revolver, hij uit zelfs geen bedrei ging. Bekl. zegt, dat hij Le Noble slechts tot een bekentenis wilde brengen, maar zegt spr. die verklaring snijdt geen hout: Koelemey toch liet Le Noble nauwelijks zeggen: „Neon, ik heb het niet gedaan", en toen volg de dadelijk het schot. Wat Rönfanz bet'roft, liet Mr. Hoyer de voorbe dachte rade vallen. Van oen man als Koelemey had spr. verwacht, dat hij de waarheid gezegd zou hebben. Maar hier heeft hij gedraaid en met de waarheid ge speeld. Spr. heeft alle sympathie voor beklaagde verloren. Mr. Hioyer eeDooft ten slotte tdlat een zware straf moet volgen en eischt K.'s jeugd in aanmerking nemend - 4 JAAR GEVANGENISSTRAF. PLEIDOOL Vervolgens is Mr. Moens aan het woord. De verdediger gelooft niet, dat de voorbedachte rade betreffen de Lo Noblè bestaat. Als hij de go sollied en is van deze zaak memoreert, moet hij wel tot de conclusie komen, dat K. in een toestand, als waarin hij verkeerde, niet zijn plannen voor zich houden kon. Als K. een plan gehad had, zou hij zeker iets van van zijn voornemens hebben laten blijken vooral tegen over menachan met wie hij op zóó in- tiemen voet stond, als zijn stiefvader en zijn meisje. K, schoot maar zonder het zelf goed te weteh wat ook hieruit blijkt, dat hij nog bleef doortrekken, toen de revolver reeds afgeschoten was. Kal moverleg kan hier niet heb ben plaats gehad geen oogenblik is bekl. in een toestand geweest, die kalm nadenken toelaat. Spr. hoopte, dat de rechtbank bekl. in ieder geval van den voorbedachten rade onbewezen zou achten. We hebben hie"r overigens niets dan de feitelijkheid vah het schieten. Be klaagde ontkent te hebben willen dooden .zelfs te hebben willen mis handelen. Hij had Le Noble slechts willen dreigen van het begin af heeft bekl. dat in deze procedure ge zegd. Wat zijn trier de gevolgen ge weest? Bij Le Noble eenvoudige ver wondingen, bij Rönfanz is twijfel toe laatbaar. Wanneer Rónfanz zich in het ziekenhuis had laten opnemen, zou de wond misschien wel zonder blijvend letsel genezen zijn. Wanneer dat aangenomen wordt, zou nog slechts overblijven eenvoudige mis- itandeling. Hier kan geen zware straf opgelegd worden ale omstandighe den pl. wijst nog op de grievende bejegening, die bekl. is aangedaan zijn in K.'s voordeel. Korte re- en dupliek volgden. Uitspraak 26 Juni a.s. HENGELEN. Do onderaJdeeiing van den llaar- iemschen Hengelaarsbond „Vischlust" heeft in de Amsterdamsche Vaart van do Liede tot Vinkobrug prijsvisscherij gehouden. 129 stuks visch weiden ge vangen. De prijzen waren als volgt: le Fennis 21 stuks, 2, Veldkamp 13 st., 3e en 4e 20 st.. 5o. Krijne 9 st.. 6e. Breems 8 st.. Janus Jr., 7 st.. 8e. Scl- horst 7 st, 9e. D'i'cstro, kleinste ischje. Temperatuur. De temperatuur van het water de zwemschool aan de Hout vaart was hedenmorgen 6 uur 02 graden en lie- denniiddag 12 uur 64 graden. C h r s t. G e r. Kerk. Zondagmorgen is de nieuwe predi kant bij de Christ. Geref. Kerk (Zui- dertsraat) Ds. J. W. Geels bevestigd door Ds. De Boer, van Dordrecht. '3 Avonds hield Ds. Geels zijn in treerede. Het kerkgebouw was geheel met be langstellenden gevuld. Te water. Hedenmorgen om twaalf uur viel m 10-jarise jongen van de Korte Jansbrug af in de Ba.kenessergracht Hij was al zinkende, toen hij langs ean ladder uit de gracht gehaald en in een nabiizijnde apotheek gedragen werd. J ubileum. Heden herdenkt de heer F. W. Pee- te rs dat hij voor 12 1/2 jaar bij de firma M. A. Jacobson in betrekking kwam. Van den patrooD als van het personeel ontving de jubilaris stoffe lijke blijken van sympathie, name lijk een zilveren remontoir-horloge en een koekoeksklok, die hem met een toespraak en hartelijke gelukwen- schen overhandigd werden. middag een brandje hadden gesticht, waarin de jongen gevallen was en verbrandde. Zijn vriendjes gingen weg zonder iets te zeggen. Voor het toezicht aan de sluizen te IJmuiden tot handhaving der orde aldaar en het voorkomen van desertie in verband met do zeeliedenstaking, is een detachement veldwachters ge- requireerd. Men vreest wanordelijk heden. Tot onderwijzer aan de openbare school to Burgorbrug is benoemd de heer J. Hoogbruin van IJmuiden. ZANDVOORT. Heden wa® de temperatuur van hel water 13 1/2 gr. R. Het badhuis voor minvermogenden voor dit seizoen geopend met 79 patiënten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel Uit de Omstreken SCHOTEN. DE RAADSVERKIEZING. Er wordt door verschillende par tijen hard gewerkt voor de Raadsver kiezing. De sociaal-democraten zul len een verkiezingsbureau instellen, gevestigd op den hoek van de Reitz- strant, tegenover do Javastraat, en lederen avond houdt het bestuur daar zitting. BENNEBROEK. De Christelijke zangveroeniging „Bennebroek" hoopt ln het laatst van deze maand het 121/2-jarig bestaan te vieren. In die Jaren wisselde het ledental nog al eens af. Onder lei ding van den ijverlgen directeur Snippen berg, Is het koor flink voor-: uitgegaan. HILLEGOM. De R. K. Kiesvereeniging heeft can- didaat gesteld voor <ien gemeente raad de heeren R. A. v. d. Schoot (affcr.) en A. W. Nieberning. HALFWEG. Zaterdag ia een met liooi beladen agen van den veehouder Rutte, uit Sloten, van de Kluft alhier rijdende, door een electrische tram (zandver- voer) aangereden en zwaar bescha digd bestuurder en paard bleven ongedeerd. De tramwagen reed als t ware op den hooiwagen, dooh viel woer in de rails terug. SLOTEN De toestand van mej. Schoonewolff, die vérleden week door een automo biel werd overreden en nog steeds in hot Wilhelminagasthuis te Amster dam wordt verpleegd, is bedenkelijk. Hoewel het nummer van de auto mobiel niet bekend was, is het den heer Verplanke, chef-veldwachter al hier, na een Ijverig onderzoek, mogen gelukken aen chauffeur, die te Haar lem woonachtig is, op te sporen. Tegen hem is p'roces-verbaal opge maakt. Zondagmiddag waren een 5-tal heeren uit Amsterdam in de Ring vaart in de Haarlemmermeer, nabij Sloten, aan 't zeilen. Door den hevi ge n wind sloeg het vaartuig om, waardoor de inzittenden te water ge raakten. eGlukkig konden allen wor den gered, zoodat inen met een nat pak en den schrik vTij kwam. Per rijtuig zijn zij naar Amsterdam te ruggekeerd. VELSEN. SUPPLETOIR E AGENDA. Suppletoirs agenda der vergadering van den Gemeenteraad van Volsen op Dinsdag 20 Juni 1911, des voormiddags te 10 3/4 uur (op voorstel van een drie tal leden is het aanvangsuur gewij zigd). Punt 5a Benoeming van een ad ministrateur voor het gemeentelijk gasbedrijf. De voordracht voor deze benoeming luidt No. 1. A. de Wit, adjunct-dinecteur- boekhouder der gemeentelijke gasfa briek te Siiedrecht. No. 2. A. H. Struljk, klerk-boekhou der bij de semeentelijke gasfabriek te Delft. IJMUIDEN. Ongeluk. .Maandagmorgen is achter do ijsfa brieken aan de Zr Vlzijde der Vis- schershaven, fe IJmuiden, het gedeel telijk verkoold kinderlijkje van den zevenjarigen jongen Van de Pol ge vonden, nadat men den ganschen avond en nacht te voren naar hem hul gezocht. Van andere knapen werd nu vernomen, dat zij Zondag doet Scott's Emulsion veel goed In tegen stelling met de ruwe levertraan is Scott's Emulsion heerlyk van smaak en no glichter ■■erteeibaar dan melk. En de weldadige uit werking vertoont zich reeds na de eerste doses, ren gevolg van de zuiverheid en kracht van alle bestanddeelen in de echte Scott's, die uitsluitend Oi reid wordt door Scott Bowne, Ltd., Lon den, Engeland, wier naam zoowel op de vcr- kking als op de flcsck voorkomt. Tracht krygen en baan zoodoende f Uw kind nog heden den weg tot volmaakte gezondheid. By alle Apothekers en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der ecnige echte :'s Emulsion. In alle Kinderkamers zal de rroolijkheid en het geluk tos- nemen, wanneer men te gelegener t?d „Califig" toedient; de kleinen nemen dit zóó heilzaam, aangenaam smakend en zacht werkend middel gaarne in, ja, beschouwen het ala eene lekkernij I De werking ls zóó zocht en toch zóó be trouwbaar, dat men zon meenen met de natuurlijke normale functie van een on gewonen lichaamstoestand te doen te hebbent „CaUBg"-etroop ls een ideaal huismiddel, dat zoowel by de oudera ala by de kinderen spoedig eene wel dadige uitwerking teweegbrengt. Ver krijgbaar in Apotheken, Pry* 1.28 per flaouu. Binnenland DE TARIEFWET. Het departement 's Gravenhage van de Maats vim Nijverheid stelt voor, om nu in de Tweede Kamer zooveel spoed met het ontwerp-tarlefwet go- maakt wordt, reeds in de a. s. alge- meene vergadering der Maats, een be spreking over dit ontwerp te houden, zij het dan ook in meer algemeenen zin. De departementen Almelo, Enschedé en Hengelo dienen voor de a. s. al gemeen© viergaderin<r twee voorstel len in. Bij het eerste wordt de overhaaste behandeling van het tarief-ontwerp afgekeurd en het hoofdbestuur uitge- noodigd, in deze zelfstandig op te treden, onder voorlichting eener Com missie van afgevaardigden uit de de partementen, zoodat het hoofdbe stuur reeds in September een oordeel over het aanhangige wetsontwerp ter kennis der Tweede Kamer brenge. I-Iet tweede voorstel gaat verder. Daarbij wordt overwogen, dat door kunstmatig ingrijpen in de concur rentie-voor waarden en in de produo- tieverhoudingen goen duurzame be vordering en geen gezonde ontwikke ling van onze nijverheid zullen wor den verkregen en van dit inzicht (eventueel der algemeen© vergade ring) mededeeling te doen aan de Tweede Kamer. BURGEMEESTER VAN LEEUWARDEN. Voor het burgemeesterschap van Leeuwarden wordt ook genoemd mr. Patijn, referendaris aan het departe ment van Landbouw, vroeger afdee- lingschef ter gemeente-secretarie te 's-Gravenhage. LEGERTOESTANDEN. De Staatscommissie voor de leger toestanden is in de laatste dagen weer op reis geweest, thans tot voort zetting van haar onderzoek in eenige garnizoensplaatsen in Gelderland. SLACHTHUIS TE 'S-GRAVENHAGE. Het nog na.n do gebouwen te ver richten werk en andere voorbereiden de maatregelen doen voorzien, dat de in gebrulkstelling van hot gemeente lijk slachthuis niet vóór 1 Aug. te verwachten is. NATIONALE VERLEN'IGING TEGEN DE WERKLOOSHEID. Zaterdmr hield dezo Vereeniging te Amsterdam haar algemeene vergade ring, onder voorzitterschap van prof. M. W. F. Treub. Hot bestuur werd op voorstel van het bestuur met drie loden uitge breid, nl. met de dames Martina G. Kramers uit Rotterdam en mr. E. C. van Dorp "it Den Hang en den heer J. Gerritsz uit Haarlem. Hierna kwamen ann de orde do prae-adviezen over Vakonderwijs en Werkloosheid, onderscheidenlijk uit- gebracht door mej. Henrietta Goud- smit en de hoeren J. W. Albarda en H. Enno van Gelder, ONGELUKKEN. Tusschen Wadenoyen en Gelder- malsen is door den trein een bejaard man overreden, werkzaam bij de ver- eeniging „Een nationaal Belang" en belast met het onderhoud der vrucht- boomen langs den weg. Hij liep voor don trein been zijn geheele schodol werd verbrijzeld. De naam van den ongelukkige uit Geldormaisen is A. Noul. BELEEDIGING. „Do Volkswil" deelt mede, dat de Kamor van Toezicht op de notarissen en candidaatr nota rissen te Middel burg op verzoek van den heer Schels den heer II. A. van Dalsuim, notaris te Hulst, heeft gehoord, omdat pas toor Schots zich beleedigd achtte door het opgenomen stuk „Recht of Krom" in het blad „De Volkswil", het hlad van den heer Van Dalsum. De Kamer was vah oordeel, dat de heer v. D. door dat stuk had gehan deld in strijd mot do eer en waardig heid van het notarisambt. De heer v. D. werd gewaarschuwd te kiezen of te deelen. Bij herhaling zou hij moe ten bedanken als redacteur van „De Volkswil" of als notaris. Heden overleed na een lang durig lijden, 1 voorzien van de H.H. Sacramenten der Sténen den onze lieve Zoon en Broeder in den ouderdom van 19 jaar. Uit aller naam, Th. H. PELTENBURG. Haarlem, 15 Juhi 1911. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Rechtszaken „LOTISICO". De kantonrechter te 's-Gravenhage eroordeelde de beide directeuren der maatschappij „Lotisico", die terecht stonden wegens overtreding der Lo terij wet, ieder tot 100 gulden boo- te, subsidiair tien dagen hechtenis. Hoden overleed te Wormo'r- veer onze beste Vader en Be- huwdvader, de Heer C. SCHOUTE, in den ouderdom van bijna 76 jaar. B. C. PEEREBOOM SCHOUTE. P. W. PEEREBOOM. Haarlem, 17 Juni 1911. Sport en Wedstrijden 08 Europeesc&s ronüvlucht. Uit het vliegkamp Ane bij Luik wordt aan 't Hbld. geseind Hedenmorgen zijn hier aangeko men Kim marling om 4 u. 54 min. 35 sec. Amerigo om 5 u. 58 min. 41 sec.; Provost om 6 u. 34 min. 51 sec.Wijn malen om 6 u. 40 min. 15sec. Bathiat om 7 u. 54 min. 54 sec. Gibert om 8 u. 20 min. 8 sec. Verrept 8 u. 36 min. 40 sec. I,© Lasaour de Ranzay kwam om 9 uur 23 min. 34 sec. aan. Uit Gioet wordt geseind Wijnma len steeg met mooi weder te Meziè- res tot een groote hoogte op, ten einde de moeilijkheden von de Fransche en Belgische Ardennen te vermijden. Hij giric over de Fransch-Belglsche gTens >en hoogte van 2000 Meter, vlie gend. Na om 5 uur 15 min. vertrokken te zijn, arriveerde hij' om 6 uur 40 min. te Luik. Ziin toestel is in uitstekenden staat. DE EERSTE VLIEGER OP HOL- LANDSCHEN BODEM. Men seint uit Maastricht aan het Hbld. De Antwerpsche vlieger Verrept, die vanochtend uit Reim9 vertrok, is om 7 uur op dep Pietersberg bij Maas-i tricht geland, 't RW- dat hij, we gens den mist Luik was voorbij ge vlogen. Om half acht vloog hij weer terug naar Luik. (Volgens bovenstaande telegram men is Verrept daa rreeds gearriveerd, j DE DERDE DOODE. Uit Chateau Thierry wordt geseind dat de aviateur Landron een doode- 1 ijken val te Eipieds deed. Het benzine reservoir ontplofte, waardoor Lan dron verkoold werd. Men seinde uit Mezières in de Ar dennen, aan het Hbld., dat Wijnmalen onder de eersten was, die te Reims aankwameu. Bij Railincourt geraak te z'n toestel en panne, doch des avonds vloog hij naar het aerodrome bij Mezières. lieden overleed zacht en kalm na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze innig geliefde Echtgénootc en Moeder AlldaJohannaGeertruidaStam geb. Van Soholjndel. in den ouderdom van 45 jaren. J. P. STAM. J. M. A. STAM. W. J. M. STAM. A. J. R. STAM. Haarlem, 19 Juni 1911. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Hiermede betuigen wij aan allen onzen hartelïjken dank, voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij het overlijden van onzen go- liefden Zoon JACOB VAN DER WERFF. G. VAN DER WERFF. A. VAN DER WERFF— WEBER. Zandvoort, Schelpweg I. Bij deze betuigen wij onzen dank aan allen voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootva der!. Wed. P. TIMMER—BROUWER Kinderen en Kleinkinderen. ARTS, te Overveen, is tot nadere aankondiging afwezig. HUWELIJK Een net nersoon wil kennis maken met een net Meisje of Weduwe. P. G. Brieven met jjortret onder No. 27910 Bur. Haarl. Dagblad. Marktnieuws Haarlem. 19 Juni 1911. Graan- en Zaadmark t. Geen aanvoer. Een net Meisje, P. G-, wciischt ken nismaking met beschaafd Heer, vaste positie. Leeftijd tusschen 25 en 30 j. Br., no. 27855, bur. van dit blad. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 18 Juni: J. van Leeuwen—van Heer den z. 17 M. Th. C. Rosekrans— Do denhuis z. 19 G. MooijSwart d. OVERLEDEN: 17 Juni: M. RoggeveenHoogeduin 34 jaar, Saenredamstraat; H. B., 2 Jaren, zoon van J. Rosenhart, Kla verstraat; A. C., lm., dochter van J. Taag. Krom. ZANDVOORT, BEVALLEN S. van der Plas, geb. Bakhuizen, d. - A. Vossen, geb. Visser, z. OVERLEDEN W. van Zadel, 72 J. A. Molenaar, 18 mnd. EEN DAME biedt zich aan tot assistentie in do huishouding of tot gezelschap van een zieke, te Bloemendaal of Zand voort. Br., no. 27850, bur. van dit blad. EEN DAME van 27 uur vrij hebbende, zag dien tijd gaarne bezet om met kinderen te wandelen en uitstapjes te maken. Sa laris geen vereischte, wel vergoeding van de uitstapjes. Br., na 27378, bur. van dit blad. Aauterdamielie Bear» Openingskoersen van 19 Juni 1911, LABOUCHERE OïENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt Nó. 1 en 3 Tel. No. 577 PETROLEUM-AANDEELEN. Vast. Koninklijke Petr. 481 1/2—483 1/2, Dordtscho Olie 178 1/2, Geconsolideer de 388—90, Sumatra Palembang 179 1/2, 'l'arakan 145, Orion 119. MIJ NA AN DE E LEN. Ketahoens 130, Pref. 195, Cultuur Vorstenlanden 154, Winstbew. 119, Redjang I.ebong 725, Preanger Re- gentsch. 83. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison Topeka 113 1/—3/4, Derives 29 1/2, Erie 35 3/8—1/2, Kansas 36 1/4 Preferente 69, Missouri 37 1/4, Rock Island 34 1/16, Southern Rails 31 3/8, Union Pacific 187, C. Wabash 17 1/2, Wabasli Pittsburg 5 5/8, Steel 80 3/16- 1/4, Carren 57 3/4, C. Marine's 5 7/16, Preferente 18 5/8, Amalgamated 71 11/16-7/8, C. Cigars 57, Bonds 67 7/16 Id bovengenoemd vak kan eene aankomende Jnffronw of Leerlinge geplaatst worden. Br. No. 29708 9ur. v. 4. U. Verkoopster (liefst Haarlemsche) gevraagd, volko men bekend met 't linnenvak en ia staat als Cheffin op te treden. Brie ven lett. K. Boek- en Kunsthandel, Bosboom Toussaintstraat 70. Am sterdam. Banketbakkerij Een leerlinge Winkeljuffrouw kan geplaatst worden. Br. fr. onder No. §7897 Bur. Haarl. Dagblad. Op een BUITENPLAATS bij HAAR» LEM wordt met 1 Aug. een bekwame Keukenmeid gevraagd, v. g. g. v. Loon 7160. Waschgeld 26. Br., na 25, NIJGH <St v. DITMAR'b Alg. Adv. Bur. Spaar- n* No. 3

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2