SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. CrlcKet. liuobtvaart. Roeien. "W aterpolo. Voetbal. JULES UTERMARK Zondagavond om acht uur ia Jules Utermark, als keeper van „Haarlem" wel voornamelijk In de Nederland- sche sportkringen bekend, van ons station afgereisd, om via Den Haag (waar hij nog even aal vertoeven) over land de reis naar Genua te aan vaarden en dan per boot verder naar Indië te gaan. Zeker wel een zestigtal Haarlemle den, van de Cricket- en de voetbal club, wa'ren op 't perron present om 'den scheidenden sportsman em vriend de hand nog eens te drukken, en hem hunne beste wenscheh mee te geven. En toen de trein wegreed, Jules, uit het portierraampje gebogen, zijn Vrienden een vaarwel toewuifde toen weerklonken uit die zestig kelen spontaan de drie hoezee's. Met Jules Utermark is een goed eerlijk sportman uit het Hollandsche sporlwereldja verdwenen. Moge het hem wèl gaan in zijn ver der leven! Cricket. Ie klasse. V. V. V.—VOLHARDING. V.V.V. won met 1 wicket, na zeer spatinehde-n strijd. Volharding maak te eerst 50 (v. Loon 22) waarop Y.V. V. met 84 antwoordde. In de tweede innings scoorde Volharding 86 (Ilea- ley 34), en de benoodigde 53 wei-den door V.V.V. voor het verlies van ne gen wickets gemaakt. In totaal bowlden in deze matoh J. Grootmeyer 8 voor 59 en K. v. d. Lee 9 voor 57 (beiden V.V.V.); v. Renterghem 9 voor 52, Hisgen 7 voor 40, Healey 2 voor 24 (allen Volhar ding). 2e Klasse: JUBILEUM VAN ROOD EN WIT. De Haarlemsche cricketclub Rood en Wit bestaat a.s. Zondag dertig jaar. Dit zesde lustrum der vereeni ging valt juist samea met een belang rijken wedstrijd op eigen terrein die tegen de 's-Gr C. C., een onUüueling, die voor den strijd om liet kampioen schap van vee! gewicht is. Aangezien de andere Haarlemsche N. C. B -elf tallen vrij hebben, is een flinke be langstelling van de zijde der Haar lemsche cricketers bij deze match te verwachten. Zondagavond heeft een diner der Rood en Wit-leden in Het Groote Badhuis, te Zandvoort. plaats. En as. Zaterdag worden op het veld aan de Spanjaardslaan onderlinge wedstrij den der juniorleden gehouden in ver-gooien, bowlen, enz. BELGIë—NEDERLAND. Do Belgen hebben het Nederlandsch cricket-elftal voor liet eerst geslagen! Weliswaar was het een zeer onvolle dig Nederlnndsch elftal, maar tooh wekt dit échec verbazing. Het Nederlandsche team batte eerst, en maakte 166 (jhr. mr. C. Feith 3, Van W a veren 12, Van Boo ven 51, Van Loon 21, Rincker 8, Posthuma 11, jhr. C. W. Feith 4, Eigemau 13, Bol dert Jr. 17, De Groot 1, Kuypers n. o. 2 extra's 23). Macfarlane bowlde 4 voor 9. BelgiS maakte 199 (Knight 51, Bart- lelt 27. Maxwel 52, Wright 16, Mac farlane 16, Daumerie 12) en won dus met 33 runs. Rincken bowlde 7 voor 111, Postuma 0 voor 43, De Groot 2 voor 27, Holdert 0 voor 9. HAARLEM—VICTORIA. K ruseman heeft den toss gewonnen en laat Victoria eerst batten. J. v. d. Berg en Douwes openen dan op het bowlen van Kruseman en Bouwmees ter. Al spoedigt valt 't wicket van v.d. Berg, als Kruseman zijn rmddstump ontwortelt. Met Koopmans gaat Dou wes nu het totaal op 70 brengen als weer Kruseman succes heeft, door Koopmans te bowlen. Hij heeft 26 ge maakt. v. Brederode bowlt een paar overs voor Bouwmeester, maar wordt spoedig afgezet en vervangen doo'r „P. the Painter". Deze heeft al gauw succes als Bouwmeester in het verre veld op zijn bowlen Scbmeink voor 10 uitvangt. Bouwmeester gaat nu aan het andere wicket bowlen met de orkaan tegen en heeft spoedig Douwes op 35 met een slowball ge bowld. Achtereenvolgens verdwijnen Li n dn ér, Poppink Sr, Wijnoogst, Poppink Jr., en Sanders op zijn bow len dat zeer afwisselend was. Dan komt de laatste man in: M. Boel jon, en valt als laatsie slachtof fer op een full pitch van Bouwmees ter. Het totaal is 140 geworden en het is net lijd voor den lunch. Haarlem gaat nu batten met P. Heye-en Kru seman als openingspaar. Victoria zet J. Boeljon en Sanders aan het bow len. Kruseman laat een bal van J. Boelion in ziin wicket en is voor 16 uit Spoedig heeft deze weer succes als Paul Heye met 18 door bem ge bowld wordt. Bouwmeester, die zeer „zijn dag" heeft, ziet dan Jan v. «L Berg, die hem een tijd gezelschap heeft gehouden, A. v. d. Berg en J. Oostenbroek vertrekken, v. Bredero de speelt dan zeer kalm met hem ver der en heeft zoowat een 20 minuten voor zijn 10 runs mogen blijven als Schmeink hem bowlt. Het veld staat bij Victoria uitste kend uit en het fielden is goed, zoo dat runs slechts langzaam komen. Bijleveld slaat in een oogemblik 14 en heeft aan Schmeink zijn vertrek te danken, die met den wind mee gaan bowlen. P Angenent en Jules Ute'rmark passeeren het totaal als op 137, door de onoplettendheid van een der fielders 4 byes komen Elke slag van Utermark, die denzelfden avond naar Indië vertrekt, wordt luid toe gejuicht. Ten slotte heeft Jules 17 runs als hij de bal in de handen van Koopmans slaat. Peter the Painter wordt op 4 gebowld en Aügenent is met een mooie 24 not out. Bij Haarlem hadden P. Heye met 18, Kruseman 16, Bouwmeester 48, v. Brederode 10, Angenent 24 n. o. en Utermark 17. dubbele cijfers. De vei led ge scores zijn: Victoria: v. d. Berg b. Kruseman 4. Douwes b. Bouwmeester 35, Koop mans b. Kruseman 26, Schmeink c. Bouwmeester b. the Painter 10, San ders b. Bouwmeester 31, Lindner o. Bijleveld, b. Bouwmeester 7, Poppink Sr. b. Bouwmeester 2, Wijnoogst b. Bouw meestér 0, Poppink Jr. b. Rouw- meester 8, J. Boeljon not out 2 en 16 Boeljon b. Bouwmeester 0; extra's 15. Totaal 140. Bowlingcijfers: Kruseman 224; .the Painter 1—23; Bouwmeester 7— 50, Bijleveld 07; v. Brederode 07; Oostenbroek 04 „Haarlem": P. Heye b. J. Boeljon 18, Kruseman b. J. Boeljoh 16, Bouw meester c. Poppink Sr. b. Schmeink '18; J. J. v. d. Berg b. Schmeink 7, A. d. Berg b. Schmeink 0; 3. Oos tenbroek b. J. Boeljon 9, K. v. Bre derode b. Schmeink 10; Bijleveld b. Schmeink 14, P. Angenent not out 24, Utermark c. Koopmans b. Schmeink 17, „Peter the Painter" b. Schmeink 4, extra's 30, totaal 197, zoo dat Haarlem met 57 runs wint. Na afloop van den wedstrijd werd Uter mark ïn een wagen met rood blauwe kleuren versierd het veld 'rond gere den onder luid gejuich der aanwezi gen. ALBION—OLYMPIA. Dit werd ee ngelijk spel. Beide elf- Lallen maakten in hun eerste innings 71. Daarna haalde Olympia 128, en toen de speeltijd verstreken was had Albion 114 runs voo'r 9 wickets. De eerste innigs besliste dus gelijk spel! VOLHARDING II—A. C. C. II. A. C. C. maakte 154 tegen Volhar ding 56 en 56, en wint mst een innihgs en 42 runs. 's Gr. C. C. II—ROOD EN WIT II. Rood en Wit bat eerst en maakt 169 (G. Sypesteyn 32. W. Sypestcyn 30, L. Reydon 17, H. Julian 16, Jhr. C. van Lennep 15, Davidson 14, de Jong 14, Jacques Francken 10), Erdman bowl de 1 voor 23, (v. Goudoever 3 voor 65. Kerltüg 2 voor 35, Isbrücker 4 vooi 34. "s Gr. C. C. maakte daarna 92 (Beuth 53, Nolet 21), Julian bowlde voor 31, de Jong 1 voor 23, Francken \oor 16). Daariia maakte 's-Gr. C. C. II nog 6 7runs (Nolet 45) voör 7 wickets, eu gaf daarna den strijd gewonnen. Ju lian nam nu voor 29. Rood en Wit won met 77 runs. Luchtvaart. De Europeesclis rondvlucht. De weg, dien de vliegers nemen Soesterberg LONDEN Brighton DE START. Het vertrek der deelnemende avia- teurs aan de Europeesche rondvlucht heeft Zondagmorgen onder overweldi gende belangstelling van liet publiek te Vincennes plaat3 gehad. De orde-regeling was buitengewoon slecht in een minimum van tijd had het publiek de omrasteringen omver- ge worpen en bezette een groot deel van het vliegterrein. De politie-prefect Lépine liet de bereden politie charges op liet volk maken, waardoor de her rie vermeerderde. Om zes uur, toen de eerste vlieger, Tabuteau, startte, was het vliegterrein sterk ingekrom pen een beperkte ruimte. Evenwel waren de hangars en de padlock (met moeite) vrijgehouden, en precies te zes uur kon Tabuteau (de wereld recordhouder voor duur en afstand) od zltn Bristol-monoplane vertrek ken. Hem volgden achtereenvolgens Bathiat, Tétard, Védrines, Kimmer- ling, Gaget, Vidart, Henri W ij n- malen, Garros, Prévost, Morin, Bielovucïe, Amérigo, Duval, Bobba, Beaumont, Comte d'Hespel, Loridan, Contenet, Charlix, Labourot, Le Las- seur de Ranzay, Allard. Weymann, Barra, Valentine, Landron, Bill, Le- mariin, Gibert, Marisson, Train en Renaux. Het enthousiasme bij het vertrek der twee-en-dertig deelnemers was ge weldig speciaal Védrines kreeg een grootsche ovatie. HET EERSTE ONGELUK. Dat gebeurt al onmiddellijk na de opstijging van Lemartin, te 7 uur 31. Een paar honderd meter is hij op zijn Blériot monoplane onderweg, als men plots het toestel omlaag ziet schieten. In een naburig boschje wordt Lemar tin gevonden. Hij is schier onherken baar door de vreeselijke kwetsuren, en overlijdt een paar uur later. Van alle aviateurs is Renaux de eenige, die met een passagier vertrekt (de heer Senouque), Train (de vlieger van het ongeluk te Issy) vertrekt eerst, nadat de vliegbaan goed is vrij gemaakt. Tegen acht uur ertrekken de honderdduizenden toeschouwers van het terrein De start is geschied, de groote tocht aangevangen.... HET TWEEDE ONGELUK. Te Issy-les-MouIineaux heeft inmid dels een tweede ongeluk, in z'n om standigheden nog tragischer dan dat van Lemartin, plaats gegrepen. Een der twaalf militaire vliegers, die buiten mededinging den tocht-zou- den medemaken, luitenant Prince- teau, daalde na een korte vlucht op liet vliegterrein. Toen hij den grond raakte, sprong een buis van het ben zine-reservoir en het toestel stond in oogwenk in volle vlam. De om standers zagen 't afgrijselijk schouw spel aan, zonder hulp te kunnen bie den. Daar stond de vliegmachine, één en al vuur, en haar bestuurder kon niet meer bijtijds uit zijn zitplaats komen. Hij verbrandde eenvoudig zijn verkoold lijk werd uit het ver nielde toestel gehaald. Juist was lui tenant Princeteau Zaterdagavond op de lijst ter bevordering tot kapitein geplaatst. Hij stierf een ontzet ten den dood. HET DERDE ONGELUK En nog v/as dit niet genoeg. Luite nant Gaubert (schuilnaamDalger), officieel mededinger aan de rond vlucht, viel van vrij groote hoogte na bij Villers-Cotterets. Hij is zeer ern stig gekwetstdirect levensgevaar be staat evenwel niet. DE DALING TE REIMS. De eerste verplichte dtaling was die te Reims (vliegkamp van Béthény). Daar kwamen achtereenvolgens aan Vidart, Védrines, Marin, Prévost, Beaumont, Loridan, Duval, Le Las- seur, Barra, Wijnmalen, Kimmer- ling, Weymann, Garros, Verrept en Renaux, terwijl vele andereu nog on derweg waren. Onze landgenoot Wijnmalen was, naar de „Ct." schrijft, zeer voldaan over zijn vlucht, die Hij op een hoogte m 400 M. gemiddeld had volbracht. Spoedig na zijn vertrek uit Reims, nog vóór dö Fransch-Belgische grens, kreeg de Hollander een motor-panne en moest daten, waardoor hij eenigen tijd verloor. VIDART WINT DE EERSTE ÓTAPE 1 De eerste étape (325 KM.) eindigde te Luik. Daar arriveerde het eerst Vidart, op monoplane Deperdussin. Te ruim half tien landde hij als over winnaar dér eerste étape, na een vlucht van ongeveer drie-en-een- kwart uur. Als tweede kwam, met achttien mi nuten verschil. Védrines aan derde PARIJS was Weymann vierde Beaumont (de man van ParijsRome), vijfde Barra, zesde Duval en zevende Garros. Re naux en Prévost waren door pannes genoodzaakt, vlak bij Luik te dalen. Renaux was op 1 K.M. van het aéro- drome gekomen. Om half twaalf waren de zeven bo vengemelde aviateurs allen „binnen", maar wel een twintig waren nog on derweg vijf tusschen Reims en Luik, terwijl vijftien Reims bereikt had den. De tweede étape is LuikSpaLuik en bedraagt maar zestig kilometer. MARIN GEVALLEN De aviateur Marin viel onderweg. Zijn toestel is beschadigd hij zelf on gedeerd, naar de „Ct." Van verschillende zijden is ge vraagd, op welke uren het publiek 'in de vliegkampen te Venlo, Soesterberg en Giise-Rijen moet zijn om zooveel mogelijk vliegers te zien aankomen. Te Parijs is men optimistisch ge stemd omtrent het aantal vliegeniers, dat te Luik verwacht kan worden Men noemde mij daar het getal der tig. Vertrekken a:e allen naar Soes terberg, met 5 minuten tusschen- ruim te, dan duurt het wegvliegen, dat om acht uur begint, tot circa half tien voorm. Zonder gedwongen tus- scben-landingen kunnen dan dezen tusschen 10 en 12 uuT te Venlo landen zoodat het geraden is, zich op het vliegveld te Venlo voor tien uur te bevinden. Waar er nog kahs is, dat nog enkelen later op den dag zullen landen, is lang oponthoud aan te be velen. Voor zoover deze heeren dén- zelfden dag de reis nog voortzetten, doen zij Venlo nog aan. Het is dus aa'n te bevelen, om van 10 uur tot laat in den namiddag op het terrein te blijven. Voor Soester berg geldt hetzelfde. Daar kunnen de vliegers echter eerst later verwacht worden. Hier worden dien dag vlieg wedstrijden gehouden. Het vertrek uit dit kamp is vastgesteld op 23 ni, des morgéns om 10 uur. Als vijf tien deelnemers opstijgen, dan vér- laat de laatste om circa kwart over tien des morgens den grond. Men dient er echter aan te deneken, dat het In ons land tegen dien tijd nog stevig kan waaien en de wind eerst Legen 4 A 5 uur gaat liggen. Is dit iLen dag het geval, dan vertrekken de deelnemers eerst tegen den avond. Echter zoo laat, dat zij nog voor donker m het vliegkamp bij Be'r- chem bij Brussel aankomen. Te Gilse moet op dezelfde voorwaarde als te Venlo worden geland. Te verwachten is, dat daar niemand voor 11 uur 's morgens aankomt en dat daar den ga'nsohen dag deelnemers zullen i seeren. De kampen zijn telefonisch verbonden. DE AVIATEUR M. VAN MEEL. Naar bekend is, zou onze landge noot, de heer M. van Meel met zijn Farman-tweedekker (militair type) meedoen aan de Europeesche vlucht Hij stond reeds ingeschreven. We ver nemen titans, dat hij niet tijdig met zijn toestel in Vincennes zal kunnen zijn. Daarom heeft hij zijn plannen gewijzigd en zal nu morgen van het vliegplein te Hasselt naar Luik vlie gen, om vandaar mee te doen aan den strijd op het baanvak Luik—Soes terberg. In Belgische bladen wordt de vlie ger Van Meel herhaaldelijk geprezen. Roeien. „HET SPAARNE" IN DE FINALE JONGE TWEE GEKLOPT! Zondagmo'rgen te half tien zijn de roeïwedstrijden van De Koninklijke voortgezet. De Spaarne-Jonge twee opent den dag door de finale van haar nummer tegen „De Amstel" te roeien. Er staat een vrij onregelmatige zij-wind op de baan, die evenwel voor De Amstel meer hinderlijk is dan voor de Haar lemmers, die de boei aan de sl'raat- wogzijde hebben. Veel Spaarne-ledén zijn als supporters hunner ploeg pre sent, een twintigtal volgen per fiets Je raoe. Te ruim halftien valt het start schot, en do Haarlemmers maken een zenuwachtigen ongel ij kmatigen start die dus vrijwel mislukt. Even ligt de Amstel een halve leng te vóór dan zet het Spaa'rne er een flinkén spu'rt in en komt spoe dig gelijk, neemt even later zelfs de leiding, die bij het schuitenhuis van Willem III tot anderhalve lengte is vergroot. Hoewel de ploeg niet zoo gelijk en zuiver als Zaterdagmorgen roeit, schijnt de kans op een overwinning nu vrij goed. Maar de Amstel-ploeg trekt steady door in 't zelfde tempo, maakt minder slagen per minuut dan de Haa'rlemmers en vérliest nu geen terrein meer. Taai zet de Amsterdam- sche ploeg dóór. En plotseling begint zij In te loopen, is in een minimum an tijd een lengte bijgekomen... Bij Nereus' schuitenhuis, waar het Spaaxne weer krachtig wordt aange moedigd, is de wdr-roode ploeg de lichtblauwe nog een meter vóór. Dat is op 1400 M. Maar e'r liggen nog 600 voor de boeg. En op dat laatste eind vérliest de Haarlemsche twee. De slag, vóór de race al niet wel gedisponeerd, is nu totaal „uitgeroeid trekt slechts als werktuigelijk verder. De wellicht-te-smelle slag tijdens de boord aan boordrace is blijkbaar te fnuikend voor de ploeg geweest. En de twee taaie Amstel-'roeiers loopen meer en meer uit, vele lengten vóór, gaan ze met een verschil van 21 se conden het eerst door den finish. Eere wiien eere toekomt: deze race was een kranige prestatie van de overwinnaars. Voor de Spaarne-menschen was de uitslag inmiddels een teleurstelling, 't ls dus bij een tweeden prijs gehle- ven! Maar er is nog kans op méér succes, want op de a.s. Nereus-wed- strijden wordt ook het nummer-jonge twee op een 1400 M.-baan verroeid. En wellicht zal op een korter baan de Haarlemsche ploeg, die toch zuiver der roeien kan leveren dan De Am stel, wellicht door snelheid overwin naar blijven. Misschienl De Spaaxneploeg bestond uit dé heêren C. J. Merens (boeg), luitenant A. Steup (slag) K. C. A. Valken (stuurman) die van De Amstel J. A. Th. Wausink (boeg), Chr. v. d. Zee (slag), A. B. M. Hanssen (stuurman). De races op Zaterdag, do voor-wed strijden, liadden tot resultaten Jonge Twèe (2e heat) 1 Amstel, 2 Cercle des Régates de Bruxelles. Jonge Vier (le heat) 1 Amstel, 2 Willem UI. 2e heat1 Dclftsche Sport, 2 Po seidon. Oud© Acht. 1 De Hoop, ©en halve lengt© voor 2 Nereus. Dit was de mooiste race van den dag, ©n De Hoop verzekerde zich eerst in de laatste 100 Meter van de eerste plaats. Tijd 6 min. 44 3/5 sec. Jonge Vier. Deutsche Turn und Ruder Verein, (row-over; 3e beat). 4e heat: 1 Deutsche Turn und Hudor Verein 2 Delftsch© Sport. Jonge acht 1 Laeo, 2 Nereus (een halve lengte verschil). 2e heat 1 Amstel, 2 Njord. De eind wedstrijden hadden Zondag (behoudens de iiierboven reeds ver melde jonge-twee-finale) de volgende resultaten Overnaadsche Twee 1 Dordrecht- sche Roei- en Zeilvereeniging, 2 L.'iga. Jongo Skiff: 1 Poseidon (Van Oven)i 2 Van Sevenler (door een knie- ongemak opgegeven). Jonge Acht 1 De Amstel, 2 Laga. Oude Vier 1 Nautilus, 2 Nereus. Overnaadsche Vier. 1 Laga, 2 De Maas. Double-sculling 1 Cercle des Réga tes (row-over). Jonge Vier 1 Deutsche Turn und Ruder Verein, 2 De Amstel (verschil één Meter). Oude Acht1 De Hoop, 2 Laga (drie lengten achter). DE MINER VA-P r.OEGEN TE GENT. Triton (Utrecht) roeide voor Miner va, te Gent, in de nummers oude acht en oude vier. De Hollanders wonnen het acht-nummer; zij klopten de acht van de Ro.val Sport Nautique. In de oude vier nam de Royal Sport revanche, en liet Triton achter zich. Waterpolo. WATERPOLO. DE UITSLAGEN. Eerste klasse D. J. K— Het Y, 1—6. MaasR. Z. 0., 14. Tweede klasse R. Z. C. II—Het Y II, 1-0. In de tweede kltsse A. is nu do stand ■3 "S H V. G. B. Z. C. II Y II 1 0 0 0 0 2 is: 6—0 2 1-0 2 0-7 0 Stadsnieuws Het Synagogaal feest der Israëlieten. Was Donderdagavond liet synago gaal feest door de Israélietisolie ge meente officieel gevierd en Vrijdag kerkelijk herdacht, de Zondag was bestemd voor het algemeene feest voor klein en groot, dat de gemeente door de algc-meenc feestcommissie aangeboden was Zondagmorgen om 10 uur vuig het feest der kinderen aan in de Sociëteit „Verceuiging". Eon honderdtal jon gens en meisjes namen daaraan dooL De heer L. Swaab, voorzitter van do feestcommissie, sprak het welkom Lot de kindoren. Na de plechtige her denking van liet 70-jaiig bestaan der synagoge, zei de heer Swaab, sprak het als van zelf, dat ook een feeste lijke herdenking zou volgen. Die zou nu Zondag geschieden en op t oogen- blik, dat de voorzitter der feestcom missie sprak, waren de kinderen aan de beurt. Hij wenschte den jongelui een prettig feest en wees hen er op, dat het hun plicht was de kerk te ge denken ©n den godsdienst hoog te houden. Daarna nam het kinderfeest oen aanvang. Door den heer De Haan werden de jongelui prettig bezig ge houden. De feestleider wist allerlei aardige dingen te bedenken, om de feestgonootjes genoeglijk bijeen te doen zijn. Er heerschte dan ook een zeer opgewekte geest onder de jonge ren. De vreugde steeg ten top, toen professor Lion zijn vermaarde goo- cheltooren ten beste gaf. Onderwijl werden versnaperingen ron gediend. Tijdens het feest werden geestdrif tige ovaties gebracht aan den Rab bijn, de feestcommissie e. a. Toen de jongens en meisjes te half 2 welvol daan naar huis gingen, werden zij nog verrust met een aandenken aan deze belangrijke dagen. Elk der kin deren ontving namelijk ©en plaat, voorstellende den gevel van de Syna goge, in de werkplaatsen van de steendrukkersfirma M. A. Jacubson vervaardigd. Des avonds was het feest voor de ouderen. De groote zaal van de Socië teit Vereeniging was tegen half negen flink gevuld, toen het koor, ouder iei- diug van cl>u heer P. de Nobel, liet plechtige „Boroeg Uabuo" 7an A. Ber lin inzette. Op fraaie wijze werd dit gowijde lied gezongen. Daarna was het woord aan den voorzitter der feestcommissie, vooi liet houden der openingsrede De beer L. Swaab sprak een wol komstWoord tot de autoriteiten en gemeenteleden, en huldigde de Inden van het bestuur der feestcommissie, voor hun arbeid voor dit feest, terwijl de aanwezigen hun bijval hiermee te kennen gaven en de muziek de fan fares speelde. Voorts huldigde hij den lieer Italië, uit Amsterdam, den leider van het koor. Ook wijdde Hij wanne hulde- woorden aan den Rabbijn, den heer do Vries, en de andoren, die zich ver dienstelijk maken bij de leiding der Israélietisolie Gemeente. Daarna zong wederom het koor. Ook de uitvoering van „Psalm 133". van den heer P. de Nobel, en het O, Herr der Welt getuigden van den invloed van de leiding, die de heer De Nobel op zangers en zangeressen weet uit te oefenen. Voor de Dauze werden voorts een zang- en tooneelstpkje opgevoerd. Het na-de-pauze-gedeelte was ge wijd aan zang, iooneel en dans. Hierbij werkten mede de lsrné'.ieti- sche Letterkundige Vereeniging „On derling Genoegen" en de „Joodsche J on «el i eden vereen-ging". Het slot van het programma werd gevormd door een groep van zes da- incs, voorstellende een hulde aan den dans. Het bal stond onder leiding van den heer M. Menist. In den'loop van den avond bood de

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6