NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8586 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 20 JUNI 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem «de omstreken en franco per post 1.65 I 0.02 M 0.37* 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en derAdministratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 21 JUNL Muziek in den Hout, 8 uur. BoNibz-school, L. Veerstr. 32 Tood: Openb. Duilsche proefles 9 uur des avonds. Toegang vrij. Stadsnieuws O m Ons Hoen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Wij en ouze buren'1, in de rubriek Om Ons Heen. De vergiftigingszaak ln de Nieuwe Meer. Thans is het vóór-onderzoek in de zaak Van Ex terVrouw Hoogenhout- De Haan gedpten. Waarschijnlijk zal spoedig de verwijzing dezer zaak naar de openbare rechtszitting vol gen. Inmiddels hoeft Mr. L. van Gigh Jr. een memorie tot de rechtbank richt, waar.n hij ontslag uit de v< loopige hechtenis en nie tr verwijzing van Vrouw Iloogenhout—De liaan haar de openbare terechtzitting ver zocht op grond, dat er z. i. in het ge heel geen bewijs is tegen vrouw Hoo- genhoutDe Haan. Mr. Van Gigh is de Raadsman van dozo vrouw. De Rechtbank beslist over deze me morie door de al of niet verwijzing uit te spreken. BURGERBELANGEN. Verspreid wordt een prospectus der Spaarvereeniging, uitgaande van de Nedc'rlandschc vereeniging „Burger belangen". Zij heeft o.m. ten doel: a. het be vorderen van het sparen tot aankoop, al of niet gemeenschappelijk, van verbruiksartikeleh en verdere levens behoeften; b. het treJfen van overeen komsten tot speciale leveringscondi tiën voor hare leden bij contante be taling bij de winkeliers ter plaatse; c. door alle wettelijke middelen den wooker e"n het credietmisb'ruik in ken vorm te bestrijden en het crediet der behoeftigen op betere wijze te gelen; d. het oprichten van een bu- rouu voor inlichtingen ten die'nste der leden. Over ile Spaarvereeniging bevat de circulaire bijzonderheden. Aau ver schillende firma's is tevens verzocht, als winkelier van de spaarvereeni- g.'ng op te treden. Het bestuur van Burgerbelangen besluut u:t do heeren I. Aa'rtsen, voorz tter, A. J. Heijblom, Schoten, secretaris, T. Verschoot, penning meester en administrateur, W. Beek man, Bloemendaal, Th. van Looij, Schoten en A. Stoffers, commissaris- li E F GESTICHT MEERENBERG. Verschenen is het verslag van liet. gesticht Meereriberg over het jaar 1910. Daaraan is liet volgende ontleend: Door het nieuwe reglement is de mutatie bij do mannelijk verplegen- den gedaald van 73 1/2 pet. in 1909 tot 51 pet. Bij do Vrouwelijk verplegenden be droeg de mutatie 35.8 pet. tegen 32 1/2 pel. in 1909. Het aantal verpleegden bedroeg op 1 Januari 1910: 1&0, het aantal be ambte 19, en het personeel 294 perso nen. totaal 1653. Eï kwamen 116 mannl. en 145 vrou- wel verpleegden bij, 1 mannel. be- amble en 81 vrouwelijke en 85 man nelijke personeelsleden. Er overleden 66 mannelijke en 43 vrouwelijke pa- tienten en er vertrokken 49 mann. ea 77 vrouw, verpleegden; 1 beambte en 87 man'n. en 82 vrouw, personeelsle den. De bevolking bedroeg op 81 De cember 1910; 136G verpleegden (699 Vr. en 667 mannen); 19 beambten en 290 personeelsleden. In het geheel waren er 1675 perso nen. Er waren toen, over de klassen verdeeld ln de 1ste klasse 21 m. en 17 vr.; in de 2de kl. 20 m. en 20 vr.; in de 3e kl. 24 ra. en 24 vr.; ln de 4e klassen 49 m. en 45vr.j in de 5e klasse 653 in. en 593 vr. Hersteld zijn 68 pers. (25 m. en 43 vr.), verbeterd 30 p. (13 m. en 17 vr.), biet-verbeterd 28 p. (11 m. en 17 Vr.); overleden 109 p. (66 m. en 43 vr.). Uit Haarlem en omstreken werden in de 5e kl. verpleegd: Haarlem 148 p., HaarlemmeïLedo en Spaarnwoude 1, Haarlemmermeer 11, Heemstede 5> Beverwijk 4, Bloemendaal 7, Schoten 9, Sloten 9, Velsen 13, Wijk aan Zee en Duin 2, Zandvoort 7. Er ontvluchtten 6 personen, die ech ter spoedig werden teruggebracht. Do school werd bezocht door 9 pa tientjes. Ter ontspanning der verpleegden word een kinematograaf aangeschaft. Er werden 12 uitvoeringen vooï de verpleegden gegeven. In 1910 daalde het verbruik op ab solute alcohol, per hoofd en per dag van 1.91 in 1909 tot 1.70 kub. c.M. De rekening en verantwoording ove'r 1909 wijst een ontvangst aan van f 547.726.46, waarvan f 13 888.20J buitengewone ontvangsten. De uitga ven bedroegen f 551.627.18 1/2, waar van f 11.887.67 1/2 buitengewone uit gaven. De voorloopige bekening over 1910 wijst aan een ontvangst van f 562.307, en een uitgaaf van f 562.307. De rekening sluit dus met een slot van nihil, tegen een nadee- lig saldo van f 3.900.72 12 over 1909. Aan buitengewone werken werden dit jaar verricht: negen verbouwingen en verbeteringen, het bouwen van één blok van twee woningen en vier blok ken elk van vier woningen voo'r petrso neel e'n het maken van 21 kamers op den zolder van het Zusterhuis. Men kwam nog met tot de verbetering in zake vermindering van brandgevaar. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo-kerk, te Haarlem, op Donderdag 22 Juni 1911, des namiddags van 2 lot 3 uur, dooi den heer W. Ezerman. Programma N. 1 Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Andante uit Volckmar's quar tet, R. Schaab. No. 3. Sonate No. 2, A. Guilmant. a. Allegro moderato. b. Larghetto. c. Allegro, vivaoe. No. 4. Andante funèbre, J. Svend- sen. No. 5. Aria uit Elios, Mendelssohn. Drinkhui. De Drinkhal der Haarleznsche Staalwaterbronnen is Maandag door 74 personen bezocht. Benoemd. De heer M. Mauritz, alhier, arts en inwonend assistent in de Mariastick- ting, is Maandagnamiddag door den gemeenteraad van Zwolle benoemd tot gemeente-geneesheer aldaar. Naar men ons mededeelt, wordt zijn vertrek in do Moriastichtlng zeer betreurd, omdat hij er wegens zijn bekwaamheid en zijn eigenschappen als mensch de algemeene sympathie had verworven. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. PATIËNTEN OP DUIN EN BOSCH. Ged. Staten deelcn mee, dal het contract in zake de opneming van rijkspatienten in het gesticht „Duin- en-bosch" o peen tweetal punten ge wijzigd is. In de eerste plaats is de mogelijkheid geopend, om een 30-tal; der voor vrouwen beschikbaar gestel de plaatsen door mannelijke patien ten te doen innemen. In de tweede plaats zijn van plaatsing uitgesloten de rijkspatienten, die nog gevangenis straf hebben te ondergaan, tegen wie nog een bevel van den strafrechter hangende le, of w.er verpleeglijd bin nen drie maanden zou afloopen. Aangeboden wordt de rekening dor provinciale inkomsten en uitga ven over het dienstjaar 1909. Het na- deedig saldo Is f 93.317.28. Aangeboden wordt de rekening van het gesticht Meerenberg over 1910, sluitend met voordeeiig saldo van f 37.678.12 1/2. Ook is ingediend een 2e suppletoi're begrooting voor den dienst 1911 van dit gesticht, tot een bedrag van f 130.406.51 1/2. Voor do uitvoering van buitengewone wer ken is f 85.488.88 op deze rekening ge bracht. De begroeting van t gesticht voor 1912 is opgemaakt tot een be drag van f 535.707. De rekening van het gesticht ,Duinenbosch" over 1910 sluit met 'n bedrag van f 200708.74 1/2. Ged. Staten stellen voor hen te machtigen, om de verpleging van pa- tienten in Duinenbosch te doen voort duren ook nadat gebleken Is, dat zij voo'r rekening komen van gemeenten bulten Noord-Holland en wel tegen een verpleeggeld van f 452.20. Ged. Staten stellen voor af te wijzen de aanvrage om subsidie van de vereeniging „Voor de jeugd" te Amsterdam, omdat dit een philantro- p sche instelling is, welker arbeid niet voor provincialen steun in aan merking komt. Aangeboden wordt een herziend reglement van orde voor de vergade ring der Prov. Staten. Het in 1910' door Mr. Hazel hof f Roelfzema gedane voorstel, om art. 59 te doen verval-, len, wondt dloor Ged. Staten over- genomen, handelende over het indie-1 nen va namandementenOok stellen1 Ged. Staten voor de notulen voortaan te laten vervallen, omdat deze naast het stenografische verslag overbodig zijn geworden. Ged. Staten stellen voor het verzoek van den Ned. Bond voor li chamelijke opvoeding om subsidie, van de hand te wijzen. Verstandig geleide sport moge de lichamelijke ontwikkeling ook van Noord-Hol land'^ jongelingschap bevorderen, Ged. Staten kunnen niet inzien, dat daarom een vereeniging als deze, die zich geheel op sportgebied beweegt, aanspraak heeft op steun nit de pro vinciale kas. De heer Prof. D. van Embden. heeft een nota ingezonden, houdende bedenkingen tegen de beant woording door Ged. Staten van de vraag, of naar de provinciale wet een progressieve heffing van op centen op de hoofdsom der personeele belasting mogelijk is. De meening, dat het ontbreken van progressie dwang, meebrengt verbod van pro gressie, kan hij niet deelen. Daarom heeft z. i. de uitgesproken wensch nopens een progressieve heffing der opcenten op het personeel nog steeds reden van bestaan. Ingediend Is de begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1912, opgemaakt tot een bedrag van f 228.729.96, met een post van f 34.516.76 voor onvoor ziene uitgaven. Er worden geheven 12 opcenten op de hoofdsom der be last,ng op de gebouwde eigendom men, 12 opcenten op de ongebouwde eigendommen en 11 opcenten op de hoofdsom dc'r personeele belasting. De schuldenlast der provincie is op 1 Jan. 1912 f 4.385.000, de verplich te aflossing f 181.000. Ged. Staten stellen voor een geld leening aan te gaan om een som van f 45000 te verkrijgen, ter voldoe ning van een bijdrage in de kosten van buitengewone werken voor de verdediging der kust tegen de Noord zee. De rente zal hoogstens 4 zijn. Ingediend is een herziend regle ment voor het hoogheemraadschap van Zeebrug en Dieine'rdijk. Ged. Staten stellen voor aan de gemeente Hoorn in de kosten van het inrichten der Kielliaven aldaar tot vluchthaven, een bijdrage te verlee- nen van ten hoogste f 13500, onder voorwaarde, dat het rijk een gelijk bedrag geeft en de gemeente Hoorn zich met de uitvoering van het werk belast en met het voortdurend onder houd der haven. De kosten zijn f 37.600. Ged. Staten achten de tot stand koming van de vluchthaven ook van provinciaal be lang. Ged. Staten stellen voor het ver zoek van het gemeentebestuur van Krommenie, om subsidie voor de ver- botering van den Helligenweg, af te wijzen. De verbetering is niet van zooveel belang, dat een belangrijk provinciaal Bubsidle gewettigd is. Voorgesteld wordt voor elk der jaren 19121915 f 600 subsidie te ver- Ie enen aan de Vereeniging tot ont wikkeling van den landbouw In Hol land's Noorderkwartier, voor een p'roef tot het geven van landbouw- haishoud-onde'rwijs. SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. In verband met het antwoord door de afdeeling Haarlem van de Neder- landsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel van den Raad van Beheer der Electr. Spoorwegmaat schappij in zake het verzoek om loonsverhooging ontvangen, zal deze organ.salie op Vrijdag 23 Juni a.s. een vergadering beleggen voor het gelteele E. S. M.-personeel, waar de heeren S. Sneevliet en Joh. Verton zullen spreken. LANDWEER. De inlevering van wapenen, enz., door de Landweermannen, die in 19U4 naar de Landweer zijn overge gaan, moet geschieden op het Raad huis te Heemstede voor de landweer- plichtigen van het 21ste district te Beiinebroek, Heemstede en Zuudvoort op Maandag 3 Juli, des morgens te half tien uur. 'Ie Schoten in het gymnastieklokaal der nieuwe openbare school voor die van het 21ste district te Schoten, op Dinsdag 4 Juli, des morgens ,te half tien. Te Hoofddorp in het Raadhuis voor die van liet 21ste district te Haarlem mermeer op Donderdag 1 Juli, des morgens te 10 uur. Te Velsen in het lokaal der Rijks normaallessen op Vrijdag 7 Juli 1911. des morgens te half tien. Deze landweermannen behooren tot de infanterie, vesting-artillerie, genie, pontonniers, hospitaal-soldaten en administra tietroepen Te Haarlem leveren de mannon van het 21ste ln aan de Infanteriekazerne. En wel de 1ste compagnie infanterie Maandag 10 Juli, 9 uur; de 4de com pagnie op Dinsdag 11 Juli, om 9 uur de 3de compagnie Donderdag 13 Juli, om 9 uur; de vesting-artillerie, genie, pontonniers, hospitaal-soldaten en udministratietroepen, Vrijdag 14 Juli, om 9 uur te Haarlem ook ao man- uon uit Bloemendaal van de infante rie, vesting-artillerie, genie, ponton niers, hospitaal soldaten en adminis- tratie-troejwn. Te Beverwijk leveren de mannen van het 26ste district van de infante rie en de hospitaal-soldaten in, in liet gymnastieklokaal der openbare lage- de school op Donderdag 20 Juli, des morgens te 9 uur, en wel die te Be verwijk, Castricum, Heemskerk, Uit geest en Wijk aan Zee en Duin wo nen. De vesting-artillerie, genie, ponton niers en administratie uit dezelfde plaatsen, die behooren tot het 27ste district, leveren op dezelfde plaats in op Donderdag 20 Juli, te 12 uur De mannen van het 20ste district der infanterie, vesting-artillerie, ge nie, pontonniers, hospitaal-soldaten en administratie-troepen, wonende te Sloten, Haarlemmer Li ede, Spaarnwou- de en Spaarudam, leveren in te Slo- teixiijk in de lagere school. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten), Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. In de op 17 Juni j.!. te Bloemendaal gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders dor Eiectricileit Maatschappij „Rijswijk", alwaar alle aandeel on vertegenwoor digd waren, werd na opneming der rekening en verantwoording met al gemeene stemmen aan den liquida te ur en aan de directie volledig dé charge verleend- Nadat geconstateerd was, dat olie baten en schulden ver effend waren en de Maatschappij had opgehouden ie bestaan, werd als plaats waar haar boeken en papieren zullen worden bewaard, aangewezen het archief der Kennemer Electrici- teit-Maatschappij te Bloemendaal. De heer W. D. G. Reinders van hier heeft met gunstig gevolg het wis kundig gedeelte van het propaedeu- tisch examen voor werktuigkundig ingenieur aan de Technische Hooge- Bcliool te Delft, afgelegd. SCHOTEN. Ned. Herv. Kerk. Men sclirijft aan de „N. R. Ct." Aan den ijver voor de stichting der Juilanakerk te Schoten paart zich bij j verschillende personen het streven naar de totstandkoming eon er zelf standige Hervormde gemeente Scho- I ten (los van Spaarndam). Of deze zal ontstaan, hangt onder meer af van i de houding van den Minister van Fi- nanciën en van de volksvervegenwoor- diging. Aan eene deputatie uit Scho- ten gaJ do Minister dezer dogen wei nig hoop op de toekenning van een rijke-tractement aan den predikant der te vestigen Hervormde gemeente van Schoten. En zulks in verband met de indertijd ln de Eerste Kamer ge vallen beslissing ten opzichte van het verzoek uit Rotterdam om rijkstrakto- ment voor een nieuwe predikants plaats in de Hervormde gemeente al daar. HAARLEMMERMEER. Benoemd. De heer D. C. ICooyman, onderwij zer aan de openbare lagere school No. 4, is als zoodanig benoemd te Gorin- chem en heeft deze benoeming aange nomen. Brand. Tijdens het korte maar zware on- weór, dat boven deze gemeente giste renmiddag woedde, sloeg de bliksem in een bergreede van een hooiberg van den landbouwer Oostwouder, wo nende aan den Spieringweg, nabij Vijfhuizen. De hooiberg, waarin zich nog een partij hooi bevond, stond in een ougenblik in lichtelaaie vlam. welke oversloeg op de boerderij. De brand was zoo hevig, dat in korten tijd al les in asch lag. Alleen een gedeelte huisraad kon nog gered worden. De brandspuit, die spoedig ter plaatse was, deed nog eenigen tijd dienst, doch kon niets behouden. Ver zekering dekt de schade. VELSEN. Raadsvergadering. In do heden gehouden 'raudsve'rgo- dering is breedvoerig over het voor stel van den heer IL de Boer, tot in voering van progressie in de gemeen tebelastingen gesproken. Met 8 legen 6 stemmen is het voor stel ten slotte aangenomen. Voor stemden de heeren de Boer, v. d. Does, Van Splunlcr, Zegel, Brok, Schuitenmaker, Netscher en J. L. Mulder. In ons volgend nummer zullen we van het debat een verslag geven. Plaatsruimte noopt ons dit thans achterwege te laten. Bij den heer J. Rutte, wonende op den Hofgeest, wiens vee lijdt aan mond- en klauwzeer, is oen koe aan miltvuur gestorven. IJ MUIDEN. Aanhouding. De politie alhier heeft drie knapen aangehouden, die betrokken zijn bij het brandje stichten in de duinen Zondagmiddag, waarbij de 7-jarigo v. d. Pol verbrandde. Onder de drie jongens Is ook een broertje van liet slachtoffer. Russische vluchtelingen. Aan boord van het stoomschip Dwina heden van Archangel te 1J- muiden binnengekomen, liadden zich twee jonge Russen in de kolenbun kers verstopt. Vermoedelijk om aan de militie te ontkomen. Vreezende door de polit.e gevangen genomen te worden sprongen ze bij het binnen komen van de oude sluis op een duc- dalf, vandaar Ln een vlet en voor dezo aan den wal was te water, zoodat zo zwemmende den wal konden berei ken. Ze vluchtten de duinen in, waar ze door de politie vervolgd worden. Ongeluk. Aan boord van den stoomtrawler Shamrock is Maandagmiddag de ma chinehersteller J. Poel, van Velser- oord, bij het binnengaan van hot mangat der machine door ontbran dende gassen levensgevaarlijk ge brand. ZANDVOORT. Heden was de temperatuur van het water 13 gr. R. Jute-zakken is aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin zij opko men tegen het voorgestelde recht van 10 der waarde op paklinnen, zak- ke'ngoed en soortgelijke emballage- stoffen en zakken. De Kanier van Koophandel te Rot terdam .heeft met IC tegen 2 stemmen besloten, de Tweede Kamer te verzoe ken liet wetsontwerp niet aan te ne men. SCHEVENINGSCHE VISSCHERS- HAVEN. De gemeenteraad van Den Haag heeft gisteren besloten tot uitbreiding van de Visschershaven. Sport en Wedstrijden ROEIEN. PROPAGANDA WEDSTRIJD. Door de verbonden Nedorlandscho Roeivoreenigingen is tegen 1 Juli u.s. een propaganda-roeiwedstrijd voor de Roei- en Zeil vereeniging „Gouda" uitgeschreven, welke zal plaats jteb- ben op den Reeuwijkschen plas. Leng te der baan 1000 Meter. De volgende nummers zullen ge roeid worden 1. achtriems gieken, 2. vierriems gieken, 3. tweeriems gie ken, 4. sciffs, 5. wherry roeien en zei len, 6. wherry roeien. WATERPOLO. DE UITSLAGEN. Nog is Zondag voor de 2de klasse- oompetitïe B de wedstrijd Amersf Zw em el dbAm ste rdamsche Zwdm- club te Amersfoort gespeeld, De ont moeting eindigdo in een gelijk spel, (0-0). ïn de 2de klasse B is nu de stand iiiïiii ttïïSA A. Z. 2 110 2-03 Amersfoort 10 10 0—0 1 Triton 10 0 10-20 En in de eerste klasse Het Y R. Z C. D. J. K. Maas 2 2 0 0 17-1 4 2 10 1 4-3 2 2 10 1 3—». 2 2 0 0 2 1-15 0 Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag Het debat over het eerste vraag punt betreffende de Ziekteverzekering werd ingeleid door den heer Duys, met een betoog, dat de wettelijke re geling niet moest beperkt blijven tot ziektegeld, doch tevens moest omvat ten geneeskundige verzorging. Te meer was dit noodig, waar volgens het ontwerp degene, die verzuimt zich van geneeskundige behandeling te voorzien, gestraft wordt met inhou ding van de uitkeering. Dwang was hier ge wensch t, om zorgeloosheid te gen te gaan, en om het hooge belang van den arbeider bij goede geneeskun dige behandeling. Spreker bestreed de pvactische en technische bezworen van den Minis ter met een beroep op de UugevoUea- wec, die geneeskundige behandeling waarborgtook bet ontwerp-Kuyper deed dat. Principieel ontmoet ook in het buitenland de geneeskundige hulp geen beawaar, pructisch evenmin. De Minister liet nu de arbeiders, vooral ten platten lande, over aan den wille keur der geneeskundigen de erva ring in Denemarken niet vrijwillige ziekteverzekering had dit geloerd. TARIEFWET. Door de Nederlandsche Gist- on Spiritusfabriek te Delft en 85 andere verbruikers van jute-stukgoedcren en VLIEGEN. De Europeescbe rondvlucht. Te Luik zijn nu achttien uviateurs aangekomen. Tabuteau, Rcnaux cu Train arriveerden nog. zoodat dertien één- en vijf tweedekkers vandaag ge reed waren voor den start der tweede étape LuikSpa, vice-versa. Dat vertreksein is om één uur vanmiddag gegeven. Dc vijf, die een biplane „bevliegen", zijn Wijnmalen (Henry Farman;, Barra en Renaux (Maurice Farinan. Duval (Gaudron) en Tabuteau (Bris tol). Eéndekkeis hebben .Beaumont, Garros, Le Lasseur de Raiizuy (Dié- riot1, Yidart, Prévost (Deperdussiu Kimmerling, Bathiat (SommeeYc- drines, Verrept (Morane), Gibc-rt, Amérigo (R. E. P.), Weymann (Nieu- port) en Train (Train). LANDRON'S ONGELUK. De dood van den aviateur Land i on, die levend verbrandde, greep op schier dezelfde wijze plaats als da- van luitenant Pririceteau. Landi'on daalde bij Chateau-Thierry, wegens een defect. Zijn landing was te bruusk, het benzine-reservoir ontplof te, de vlieger kon zich niet bijtijds meer uit het toestel werken en er- brandde, op den vasten grond, mot zijn uéroplane, zonder dat de tocee- snelde omstanders hem konden hel- GAGET GEVALLEN. De aviateur Gaget kwam ie Möziè-; res. Na een korte rust wilde hij weer opstijgen, maakte een val en werd aan beide beenen gekwetst. I Uit Charlesville seint Reuter, dat een monoplan van vrij groote hoogte tussclien Saint Laurent en Ville I.ume viel. Bijzonderheden zijn nog niet bo-j kend. DE OVERIGE DEELNEMERS Verscheidene andere deelnemer»! waren Maandag nog onderweg tus-i 1 schen Reims en Luik. Con tenet be- 1 vond zich op 15 K.M. van Luik, waar; hij wegens een defect aan zijn toestel; geland was- Dolger, zoouJs men weet! door een val ernstig gekwetst, maakt) liet nu vrij goed. I Bille en Gaget waren te Reims de: (laatste repareerde zijn beschadigd toestel. Morin en Lorldan waren ln jde buurt der Fransch-Beigische grens. Bobba te DouuviHiers, Pascal te Bar-le-Duc en Comte d'Hes pel na bij Reims. Morisson zit, evenals .Mo rin, meteen gebroken toestel nabij (te grens on Tétard heeft 't opgegeven.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1