NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. DE GOUVERNANTE 28e Jaargang. No. 8686 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 20 JUNI 1911 B HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drib maanden: '5' Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlemt ƒ120 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der I Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland«•65 (Sgv 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. GeïHusUeercf ZonxlTgsblad, 'voor Haarlem I I I 037M Hedacfle en Administratie! Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN No. 1372 Wü en onze haren. Verschillende malen is gebleken, dat het dagelljksch bestuur van onze gemeente en niet het minst de burge meester, heenstuurt naar een aange name en vriendschappelijke verhou ding met de kleinere gemeenten om ons heen. Ook de Raad wordt daartoe meer en meer geneigd, voor dit Col lege zeker een nieuwe koers. Tien jaar geleden, en mis schien nog wel korter, gold vrij algemeen de stelling, dat het niet goed voor Haarlem was, om onze bu ren in hunne wenschen en behoeften te gemoet te komen. Al weid het zoo niet ronduit gezegd, de gedachte was toch „gij buitengemeenten neemt ons herhaaldelijk goede belastingbe talers af, welnu, redt u zelf, wij zul len niet nalaten om, waar wij kun nen, u deze mededinging betaald te zetten." Daaruit vloedde onder ande ren de bepaling voort, dat ons duin water over de grens alleen tegen an derhalf maal den prijs, die in Haar lem gevergd werd, zou worden gele verd. In de laatste jaren, vrij snel, ls in deze opvatting een kentering geko men. Wij zien Haarlem grooter dan toen, wij zien het over zijn grenzen heen, als een belangensfeer, die ver uitgaat buiten de steenen grenspalen. Grooter Haarlem strekt ziah van Be verwijk tot HiLlegom uit en de vraag, of iemand wel in onze gemeente be lasting betaalt, wordt op den achter grond gedrongen door deze veel be langrijkere, of en hoe het mogelijk is, den bloei te bevorderen van een streek, waarvan Haarlem het mid denpunt zal zijn. Ik sprak van een belangensfeer. Zeker, aan dezen wensch van velen in Haarlem om met de buren op aange- namen voet te leven, zijn stoffelijke overwegingen niet vreemd. Waarom ook niet Gemeente-administratie kan en mag niet alleen een zaak van ethiek zijn, maar dient ook te worden geleid langs lijnen van nuchtere prac- tijk. Waar dezen voeren tot ge meen s c 'h appel ij ke belangen, ontstaat in elk geval een ethische on dergrond. En nu behoeft niet te wor den ontkend, dat sommige pogingen van Haarlem tot samenwerking met naburige gemeenten, schipbreuk gele den hebben. Liever hadden wij niet gezien, dat Heemstede en Öchoten hun eigen gasfabriek hadden gesticht, maar erkend dient te worden, dat Haarlem, eenmaal over die teleur stelling heen, geen wrok daaruit heeft overgehouden. Aan Heemstede is een deel van haar gemeente, waar Haarlem gas leverde, op onbekrom pen wijze terug gegeven en ons ge meentebestuur heeft het recht te zeg gen, dat tot de aardige winsten, die de Heemsteedsche gasfabriek in haar eerste levensjaar heelt gemaakt, de afstand door Haarlem van een aantal goede gasverbruikers heeft bijgedra gen. Aan Velsen zal gas uit Haarlem worden geleverd en met Bloemendaal wordt onderhandeld. Maar sedert een paar dagen heeft het College van B. en W. een ander punt aan de orde gesteld, dat vooral niet minder be langrijk is, dan de gaslevering, na melijk de watervoorziening door Haarlem in de omliggende gemeen ten.. Terecht doen B. en W. opmerken, dat dit vraagstuk in den laatsten tijd voortdurend van gedaante veranderd is. Een van de merkwaardigste pha- sen was die, waarbij werd overlegd omtrent de mogelijkheid tot stichting van een gemeenschappelijke waterlei ding door de verschillende kleine ge meenten. Aanvankelijk werd dit denk beeld met vreugde begroet, maar het duurde niet heel lang, of verschillen de genoodigden trokken zich, om ver schillende redenen, terug. Op dit oogenblik schijnt Eet plan wel ten doode opgeschreven, maar wie dit constateert, dient er bij te bedenken, dat daarmee noch Velsen, noch Schoten of Bloemendaal aan water zijn geholpen. Toch zijn B. en W. van Haarlem bereid, hun duinwater uit de Haarlemsche leiding te leveren, zij waren daartoe reeds lang bereid, maar zooals uit het laatst versche nen Raadsstuk blijkt de Raad stemde daarmee niet in. Althans niet geheel, want in Raadsvergaderingen met gesloten detiren va-n 11 Mei en 8 Augustus 1910 werden B. en W. in hun wensch beperkt door 's Raads besluit, dat alleen aan Sciioten'a stadskwartier water zou kunnen wor den geleverd ook werd bepaald, dat wanneer de capaciteit van de prise d'eau der gemeentelijke duin waterleiding voldoende zou zijn ver hoogd, kon worden overgegaan tot de levering van duinwater aan Velsen en omliggende gemeenten. Maar Schoten wenscht ook voor zijn dorpsgedeelte water en in Velsen is de nood nijpend, en nu schijnt ook Bloemendaal water uit de Haarlem sche waterleiding te verlangen. Zoo komen B. en W., zij het ook met ze keren schroom, bij den Raad vragen om herziening der vonnissen van Mei en Augustus van het vorige Jaar, maar, gelijk past aan een goede jus titie, dragen zij daarbij tevens voor een nieuw feit, dat daartoe aanlei ding geeft. Dit fait nouveau is de zeker heid, dat er in de Haarlemsche wa terleiding voldoende water, ook voor de omliggende gemeenten, is en te verwachten is. Zoo luidt het oordeel van de Commissie van deskundigen, aan welke eenigen tijd geleden werd opgedragen te onderzoeken, of diep- boring voor onze waterwinning wen- schelijk zou zijn. Naar haar oordeel kan Haarlem, zonder vrees voor haa eigen watervoorziening, toezegging doen tot waterlevering aan de ge meenten Schoten, Bloemendaal en Velsen. Derhalve zonder verhooging van de capaciteit der waterleiding, die de Raad ten vurigen Jaro als conditie voor de waterlevering had gestold. „Zien wij goed", zeggen B. en W., „dun vervalt door deze uitspraak van de Commissie een der hoofdbezwaren van Uw vergadering (dat is de Raad) tegen onze hierboven aangegeven voorstellen." Die voorstellen zijnB. en VV. thans te machtigen, in overleg te treden met do besturen van omliggen de gemeenten in zake levering van duinwater aan die genieenten. Om welke reden-zal de Raad nu die machtiging geven Niet om directe financieele voordeelen. De waterleve ring, wij kunnen dat aan onze eigen waterleiding opmerken, is geen on- derneming van groote winsten een bescheiden winst-saldo is al, wat er moe te behalen valt. Onze gemeente raad zal zich dus deze ethische feite lijkheid hebben voor te houden, dat wie over een zoo belangrijke eerste levensbehoefte als goed drinkwater beschikt, zijn naaste buren daarnaar niet behoort te laten smachten. Voor al niet, wanneer daaraap toch indi recte voordeelen van stoffelijken aard verbonden zijn. Vooreerst de grootene aan trekkelijkheid als woonplaats van die tot Grooter Haarlem be- hoorende gemeenten, dan de wensche- lljkheld, dat er eenheid van stelsel zijn zal in de waterwinning In Ken- nemer land, in het belang van de prise d'eau en het duingebied, en eindelijk een voordeel van openbare gezond heid, hierin bestaande, dat zoodra onze buren over duinwater beschik ken, ook daar krachtig kan worden opgetreden tegen het gebruik van minder goed water, dat zijn kwaden invloed ook gevoelen doet op de leve ring van melk in die gemeenten zelf en naar de stad. Dat tevens een haard van verweer tegen besmettelij ke ziekten wordt gesticht, stip ik even aan. Ik heb dan ook goede hoop, dat de Rood een ander standpunt zal inne men don in 1910 en, nu zijn vrees voor watertekort door de verklaring der Commissie wordt ter zijde gescho ven, met hot voorstel van B. en W. meegaan. Slechts een enkel woord van cntiok zou ik op dat laatste wil len doen hooren. Ter meerdere on partijdigheid as aan de Staatscommis sie voor de drinkwatervoorziening verzocht, de grondslagen aan te ge ven, waarnaar de waterprijzen behoo- ren te worden berekend. Is dit de on partijdigheid niet wat overdrijven, hadden de gemeentebesturen zelf dit niet onderling kunnen regelen, en vooralzou langs dezen weg niet het doel sneller zijn bereikt, dan over den nu in geslagene Staatscommissies, jhet zij met gepast-en eerbied gezegd, worden zelden als voorbeelden van vlugheid in den arbeid geroemd. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht Er wordt in deze dog6n veel ge schreven en gesproken OVER ARBITRAGE en 't eigenaardige is, dat bijna alle sprekers en schrijvers een pleidooi te gen 't oorlogsgeweld houden. Af en toe komen ook sommige te genstanders wat roet in 't etenspot je gooien. Nu ook weer. t Komt thans van den ex-president Roosevelt. Van iemand waarvan men 't dus op z'n minst verwacht bad. Roosevelt heeft te Brooklyn een groep veteranen uit het Amerlkaan- sche leger toegesproken Bij die gele genheid bestreed hij de arbitrage denkbeelden van president Ta ft. De oud-president verklaarde, dat het volk der Vereenigde Staten geen ar bitrage zou dulden over de Monroe- leer, en dat het zijn toestemming niet zou geven voor een overeenkomst, die aan Aziaten toestaat in onbeperkt aan tal naar de Vereenigde Staten te ko men. Dan bepleitte Roosevelt de instand houding van-een krachtig© vloot Een sterke vloot zoo oord eel do hij lokt niet tot oorlog uit. ..Alle volken rullen den vrede met ons bewaren zoolang w!: een eerste-klnsse vloot in stond houden en mannetjes, die be kwaam zijn om met die schepen te manoeuvreeren." Gister heeft te Lissabon de bijeen komst der Portugeesohe constitueeren- de vergadering plaats gehad, waarin DE REPUBLIEK OFFICIEEL IS UITGEROEPEN. 't Decreet tot afschaffing der mo narchie en tot uitroeping <ler repu bliek werd voorgelezen. De dynasty Braganza werd van den troon verval len verklaard. 't Was een stralende dag. De vlag gen wapperden en er was veel geest drift onder de bevolking. Om de vreug de te uiten werden zelfs vuurpijlen afgeschoten. De rustverstoringen, dio men vrees de, van de zijde der koningsgezin den, zijn niet voorgekomen. Heden zal door den president der eonstitueerende vergadering de bood schap der voorloopige regeenng wor den voorgelezen, waarin verslag zal worden gedaan van lietgeen door de verschillende ministers dezer voorloo pige regeering is verricht en ten slot te de macht zal worden overgedragen aan de volksvertegenwoordigers. Ook zal worden voorgesteld, leedwe zen te betuigen over den dood van hen, die in den strijd voor de repu bliek zïin gevallen, dank te brengen aan hen, die de republiek hebben ge sticht, cm hulde te betuigen aan do stad Lissabon, voor den steun aan republikeinen verleend, en aan het land, voor de eensgezinde instemming met het nieuwe bestuur-stolseL Herluuudelijk is van Portugeesche zijde beweerd, dat de uitgeweken in Spanje vrijelijk konden samen- apannen tegen de republiek. De Spaansche minister-president heeft vertelaard, dut uitgeweken Por- tugeezen in Spanje veilige toevlucht kunnen vinden, mits zij zich uutliou- den van samenspanningen tegen de overheden van nun land. Hij heeft den gouverneurs der grens-provinciën nogmaals den lust voorgehouden om alles te beletten, wat een samenzwe ring tegen den bes taanden slaat van zaken m Portugal zou uitmaken. De Spaansche regeoring zal met de meeste gestrengheid optreden tegen lederen ~ouverneur. die inbreuk op dien last maakt of toelaat. Braga, de voorloopige president, legde in naam der voorloopige regeo- ring het -«v/.ag neer. De voorzitter stel de voor, de voorloopige regeering aan het bewind te laten. Dit voorstel ls bij acclamatie aangenomen. DE FRANSCHEN IN MAROKKO. De consulaire agent van Frankrijk te El Ksar ls op een muilezel van daar naar Lurrasj gereden, met enkel één bediende bij zich. Hoeft men sterker bewijs hoodig. dat de streek rustig is vraagt de Temps. Gelukkig heeft luitenant-kolonel Sil- vestre In het hotel van Larrasj een.... feestmaal kunnen geven, waar alle Franschen aanzaten, die in de stad waren, en waar gedronken is ,,op de beschaving van Marokko, voor welke de Spaansche soldaten bereid zijn hun bloed te vergieten, evenals hun Fransche kameraden." Na het diner is de luitenant-kolonel met een oonvooi en een escorte van mariniers naar El-K sar verti ukken. Na van Mekines naar Moelai-Idris te zijn getrokken en daar de onder werping van stammen te hebben ver kregen, hinkende uit de bereidverkla ring om een schatting van 10.000 doo ro's, gedeeltelijk in natura te betalen, ls generaal Moinier naar Fez terug gekeerd. In verband met DEN OPSTAND IN ALBANIë Do - baar niet gediend van de hun toege zegde straffeloosheid. Ze vertrouwen do Turken niet Duitschland's optreden dat de mogendheden er samen toe wil krij gen om in het belang van Turkije Montenegro te vermanen wekt in Montenegro verbazing en ergernis. Men trekt in twijfel, of Duitschland's bemoeienissen voor den vrede bevor derlijk zijn. In verband met 'T GRENSINCIDENT TUSSCHEN TURKIJE EN RUSLAND wordt meegedeeld, dat Turkije bij de Russische regeering een protest inge diend heeft. Of dit veel zal helpen ERNSTIGE VERKIEZINGS ONLUSTEN hebben plaats gehad Ln Drohobycz i,Galicie, bij stemmingen vxjog den Rijksraad Er ontsLonaeu botsingen tusscheil bevolking en militairen, 't Kwam tot schieten, waarbij 8 perso nen gedood werden. CASTRO is nog altijd zoek. De Vossische Ztg. 't blad, dat over Venezolaanse! te zaken meestal goed is ingelicht houdt vol, dat Castro zich wel degelijk bevindt aan boord van het geheimzinnige stoom schip, dat te Port-au-Prince was bin nengevallen. Het blad beweert, zijn berichten uit welingelichte bron te hebben. Ook heet het in de Vossische Ztg., dat het -eheime schip Venezuela reeds nadert. 't Blijft een geheimzinnige zaak. 'l Zou, geloo\en we, niemand verwon deren, als vandaag of morgen 't be richt komt Castro is in Venezuela geland. Aan de rust op Venezuela zou dit evenwel niet bevorderlijk zijn. Van onzen Roizondei Redacteur. DE KRONINGSFEESTEN TE LONDEN. II. Midden in de drukke straat, „St'rand" genaamd, waar de groote Engelsche bladen bun bureaux heb ben, en verbindingsweg tusschen twee brandpunten van veVkeer, staat opeens in de menigte een oude, def tig gekleede dame stU, bukt zich en schrijft met krijt op 't asfalt van het trottoir *n lange zin. Ik wacht, tet rij gereed is en leee- „Vote for wo men. Coronation procession at 5.30 p. m. Trafalgar Square". (Kiesrecht voor vrouwen. Kroningsoptecht te 5 30 post meridiem, (namiddag). Vele anderen lezen het, maar niemand lacht om de suffragette Men heeft op het vaste land nog altijd de ietwat kinderach tige opvatting van de Engelsche be weging voor vrouwen-kiesrecht, door het eerste optreden der voorstand sters veroorzaakt. Maar deze bewe ging is thans reeds zoover, dat het succes ve'rzekerd is, al kan het ook nog wel eenigen tijd duren, voor vrouwen n het parlement zitting krijgen.. Waarlijk, de internationale parlementaire wetgeverij is niet zoo schitterend geweest, dan dat vrou wen er niet veel aan zouden kunnen verbeteren. Maar toch, wat ik Zater dagmiddag zag, overtrof mijn ver wachtingen. Het gelukkig toeval schonk mij een plaats boven op een omnibus, die vlak bij Trafalgar Square, dat is het groote centrum- plein van Londen, wat de Dam te Amsterdam ls, stil hield om den stoet dein ©indeloozen stoet van suffragettes te laten passeeTen. Ruim twee uren zat ik op mijn hooge zitplaats, en twee uren achtereen zag Ik den kro- n ngs-optocht der suffragettes voor bij mij trekken, vijftigduizend vrou wen en meisjes, van alle klassen en standen, int alle deeelen van G'root- Brittanje, allen met vlaggen, vaan dels en emblemen, allei^ ernstig en bewust en doorgaans waardig. De vrouwen hadden besloten een optocht te organiseeren, ten einde de vorde ringen van de vrouwen-k.esrecht-be- weging te toonen en van het begin der vorming van dezen mijlen-langen stoet tot het uiteengaan heb ik slechts kunnen bewonderen. De stoet stelde zich te half drie op aan don breedon Theems-oever. Te voet, in rijtuigen. In equipages, in huur-automobielen, in luxe-auto's kwamen de vrouwen aan. Reeds had den nieuwsgierigen, honderdduizen den, zich ter zijde van de stra ten gesteld, die dc 'stoet zou volgen. Ruim een uur bewoog ik mij 'tus schen het publiek Nergens een kwink slag. een spotternij of een 'ruwheid. Alles ging ordelijk en fatsoenlijk. Men gaat van dit Londensche volk hou den, als men riet. hoe het, goed opge voed en met grootsteedsche traditie, zich weet te bewegen, weet te verza melen, hoe elk don ander respecteert, en de politie, slechts spaarzaam ver- PtUlLLfci i ON door Headon Hill. 21} Nu. informeer dan eens iu die richting en ik zal den rechter een wenk geven hem daarover bij het ver hoor streng te ondervragen, zei do majoor. En intusschen moeten wij het verlies van den ring van Mrs. Wenslade en den zelfmoord van de gouvernante niet vergeten. Ik begrijp heeleinaal niet, hoe het verdwijnen van Miss Vaughan iets met deze zaak te maken kan liebben. Sergeant Scott schoof zijn stoel ach teruit en wierp een blik vol veront waardigd verwijt op Peaiman. Het is voor het eerst, dat ik Iets hoor omtrent een vermisten ring en zelfmoord, ofschoon ik sinds gisteren al in Wrox ford ben, zei hij woe dend. Dat is geen manier van doen, en ik zeg u ronduit, dat als ik niet van alles op de hoogte word ge bracht, ik er hot bijltje bij neerleg. Alle materiaal moet mij verschaft worden, of ik vertrek met den volgen den trein weer naar Londen. Je hadt het hem moeten zeggen, Pearman, zei de politiechef op een toon van vriendelijk verwijt. Ver tel het hem nu. Aldus op zijn plaats gezet, vertelde de inspecteur, hoe Chaloner Wenslade don dag vóór zijn dood naar Wrox- ford was komen rijden en het verbos van een kostbaren diamanten ring, dae aan Mrs. Wenslade behoorde, was komen aangeven, de opinie uitend, dat Miss Vaughan, de gou vernante, hem had weggenomen, en dat, als er op haar gelet werd, zij waarschijnlijk gesnapt zou worden op het oogenblik, dat zij hem van de hand wilde doen. Mr. Wenslade wei gerde evenwel de redenen op te geven, die hem tot die verdenking aanleiding hadden gegeven en hij wenschte ook niet tot een openlijke aanklacht over te gaan. De inspecteur had zich daarom niet gehaast om de jonge dame op zulke zwakke gronden te laten bespieden, maar had zich tevreden gesteld met de gewone waarschuwing aan lom bardhouders. Den volgenden dag was de hoed van Miss Vaughan gevonden op den rand van de klippen bij het voor gebergte, en daar men haar sinds dien tijd niet weer teruggezien had, werd er uit opgemaakt, dat zij zich zelf van kant gemaakt had. Denzelf den avond nog had Mr. Wenslade ge schreven, om de inlichtingen en de insinuaties in te trekken, hoofdzake lijk, zooals hij zich uitdrukte, om de gevoelens van het overleden meisje te sparen. De brief bereikte mij enkele uren voordat ik weid opgeroepen om een onderzoek in te stellen naar den moord op den schrijver, zeide Pear man. Het deed mij genoegen, dat ik hem ontvangen had, want die brief gaf blijken van een gentlemanliken geest. De detective van Scotland Yard liet een sardonisch lachje hooren, als het blaffen van een wolf. Is de ring al gevonden vroeg hij. Wij hebben er niets van gehoord. Majoor Wilbrahatn nam nu weer de leiding van het gesprek van den blijkbaar gokrenkten Pearman over. De zaak hield op, ons officieel te interesseeren, toen Mr. Wenslade zijn beschuldiging introk. Dus be schouwt u de episode van den ring als belangrijk, sergeant Scott De zwijgende Londenoar stond op en begon zijn hoogen zijden hoed met een zakdoek af te stoffen. Belangrijk I herhaalde hij ruw. Wel, nu Ik dit gehoord heb, openen zich voor mijn geest allerlei mogelijkheden en motieven. Het goe de, oude motief van cherchez la fem me. Bij het bedenken van dat motief drlDgen rich twee denkbeelden aan ml] op. De oude Wenslade verdenkt het meisje van den ring gestolen te hebben. De jonge Wenslade is op haar verliefd, een verwijt later zijn vader haar dood. De oude Wenslade krijgt een schrik en trekt de beschul diging in, maar daarmee is de beroof de minnaar niet tevreden. Hij wreekt zich met behulp van dat ouderwetsche pistooL Hoe denkt u over die theorie Zij klinkt niet kwaad, stemde de majoor toe. Dan is er nog een andere moge lijkheid. Hot meisje Uttn zich wel hou den, alsof zij zich in den afgrond ge worpen heeft, misschien is zij ge vlucht en ging toen ergens op den loer liggen, totdat zij gelegenheid had, zich op Wenslade te wreken. Wat zou er tegen zijn, dat zij kans gezien heeft het huis binnen te dringen en den man dood te schieten Als er iets be stond tusschen haar en den jongen man, dan zou hij er niet over gespro ken hebben, zelfs al was hij er ge tuige van geweest, doordat hij haai de trap af had gadegeslagen, misschien is hij van het begin tot het einde haar bondgenoot geweest. De politiechef keek den ijverigen detective vragend aan. Ik durf niet met zekerheid te zeggen, dat er niets tegen Richard Wenslade is in te brengen, zei hij. Maar je hrengt nu noodeloos allerlei moeilijkheden te berde, Scott, als je zoo iets omtrent Miss Vaughan veronderstellen, die ik toevallig per soonlijk ken als een zeer achtens waardige jonge dame, heelemaal met in staat tot zulk een misdaad. Maar, och I je spreekt als een vreemdeling, die haar heelemaal met kent Ik spreek als iemand, die geheel onbevooroordeeld alleen let op de kracht der feiten, die niet ontkend kunnen worden, antwoordde dc licht geraakte sergeant. En, met uw verlof, mijnheer, zou het nu wel verstandig zijn, om aan ons practisch werk te beginnen Als 'u er niets te gen heeft, zou ik wel willen voorstel len om te trachten op te sporen, waar dat pistool gekocht is. Dat kan niet moeilijk zijn. Tegenwoordig ziet men dergelijke wapens niet meer. behalve ui particuliere collecties en bij anti quaren. Ga in elk geval uw gang, stemde de majoor toe. Als u succes lieeft, dan zal het toch in ieder geval veel tijd in beslag nemen, het geheim op te lossen. HOOFDSTUK IX. „Een van en P a ar". Het was een nieuwe wereld, die Phyllis Vaughan in het antiquiteiten magazijn in de Wardourstraat was binnengetreden wat aanzien, gelui den en lucht om haar heen aangaat, zóó verse!rillend van het leven te midden der met zout doortrokken wonden van Beacon Audley, dat zij rich eerst met verbazing afvroeg, of het ook een afschuwelijke droom was geweest, en of zij straks niet in haar bekoorlijk slaapkamertje onder de pannen wakker zou worden. Maar gewoonte wordt een tweede natuur, en op den vijfden dag schikte zij zich in de doffe eentonigheid van haar nieuw bestaan, als de persoon, die de schatten van Mr. Raphaël moest catalogi seeren. Op den morgen dien dag kreeg haai' rusteloos verlangen, om terug te keeren te mid den der moeilijkheden, waaraan zij op zoo onzelfzuchtige wijze ontvlucht was, een schok in den vorm van een brief met haar vaders onvaste hond. geschreven, met zijn beverige hand- teekoning onderaan. De brief kwam met dc eerste, post, en zij moest rich vergenoegen met hem te lezen onder het vriendelijk, maar waakzaam oog van Mrs. Raphaël, terwijl zij samen aan het ontbijt zaten in de langwer pige huiskamer boven den winkel. De onderzoekende blikken van Mr Ra phaël werden haar bespaard, daar de antiquaar niet gewoon was vroeg op te staan. {Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5