van HAARLEM'S DAGBLAD CANDIDA AT-NOTARISSEN. Do broederschap van candidaat-no- t irissen in Nederlan<l vierde te Am- siot in haar GO-jarig bestaan. Mr. M. Slingenberg. van Haarlem, is als bestuurslid herkozen. Do heer P. T. v. d Borg to 's-Gra- vonhage werd als secretaris herkozen. NED. POST- EN TELEGRAAFBOND. Do 17o jaarlijksche bondsvergade ring van den Ned. Post- en Telegraaf bond wordt Zondag 9 Juli a.s te Utrocht gehouden. BRAND. Men meldt ons uit Valkenburg: Zondagavond zijn twee groote pachthoeven te Ilonthem bij Valken burg totaal afgebrand. ONZE TORPEDOBOOTJAGERS. Naar uit Nicuwediep aan 't Hbld. wordt medegedeeld moeten de laatste proeftochten der nieuwe torpedoja gers „Wolf en „Fret" hebben aange toond, dat in de praktijk aanmerke lijk minder maximum snelheid kan worden gehaald dan 30 mijl en dat de werkingssfeer bij ongeveer 12 mijls vaart ver onder de verwachtingen is gobleven. In deskundige kringen wordt uit toegeschreven aan de omstandigheid, dal de wijze van toelading in de wer kelijkheid nog al veel verschilt van die op den officieelen proeftocht, zoo dat de vaartuigen veel minder stuur- last hebben, daardoor anders in het water liggen, en een voor de voort stuwing minder gunstigen stand van liet ondergedompelde gedeelte van den romp wordt verkregen. DE KERSEN-CAMPAGNE. Men meldt uit de Betuwe: De kersencampagne is thans in vol len gang; overal heersoht drukte en bedrijvigheid. Algemeen is men van oordeel, dat de Meikersen dit jaar spoedig afgeloopen zullen zijn. De vrucht is over het algemeen klein van stuk, waarvan het langdu rige droge on schrale weer de oor zaak is. De pluk valt evenmin mee, zoodat het nu reeds te voorzien is, dat vele pachters slechte zaken ma ken. PF.ST OP JAVA. Rij het Departement van Koloniën is het volgende telegram ontvangen van den Gouverneur-Generaal van Nod.-Indië Afdeeling Malang 16 dezer zea ge vallen, waarvan vijf dooden, van de lijders van vorige dagen overleed er nog 1. Soerabaja en Kediri geen gevallen. VERDRONKEN. Men meldt ons uit Amsterdam Een man was bezig met schilderen op een hangende steiger, aan het s.s. Hasloy bevestigd, toen plotseling een der touwen, waaraan de steiger hing, brok. Daardoor -deze met den man in bot water. Na tien minuten 'daarin te hebben gelegen, werd de man opgehaald. Er is nog getracht de levensfeesten weer op te wekken, doch dit bleef vluchteloos. VOOR PRINSES JULIANA. Zooals men weet, ontving Prinses Juliana op haar jongsten verjaardag van hare ouders 'n boerderij in mi niatuur ten geschenke. Naar aanleiding hiervan kwam de heer J. Bakker te Purme'rend op het denkbeeld, de Prinses 'n door hem in vrijen tijd vervaardigd stel benoo- digdheden in miniatuur voor deze boerderij aan te bieden. Hij vroeg en verkreeg daartoe van H. M. de Koningin verlof, zoodat dit ove'r ee- nige dagen door hem zal worden aan geboden. Het geheel bestaat uit 42 stuks; al le voorwerpen zijn geknipt. BEZOEK PRESIDENT FALLlèRES. President FaJlières heeft hot voor nomen bij zijn aanstaand bezoek aan Amsterdam het Hospice Wallon", Prinsengracht te Amsterdam, tc be zoeken. IIET CIRCUS CARRé WORDT ONTBONDEN. Do Tel. schrijft -. Naar w!: vernemen, wordt het cir cus Carré binnenkort ontbonden. Het Korninklijk Ne4erlandsch circus Os car Carré, dat hier zulke triomfen heeft gevierd en vóór ruim 'n tiental jaren aan de spits stond, zal weldra niet meer zijn. Na het beëindigen van do verbintenissen to Kopenhagen en te Breinen worden do paarden en an dere dieren, de requisieten, costuums enz., verkocht. Ook de balletten, o. a. Constantinopel, Monte Christo en Aan de Riviera, benevens de reistent met toebohooren, zijn voor gegadigden verkrijgbaar gesteld. Het gebouw aan den Amstel te Am sterdam zal op de gewone wijze on- 'dcr directie van een der heeren Carré worden bespeeld. DE BRAND TE BINNENWIJZEND. Over don vreesel ijken brand in dit dorpje bij Hoorn wordt nader ge meld. dat 11 boerderijen, drie wonin gen en de kork der Ned. llerv. Gem. in puin liggen, 't Bericht, dot de zui velfabriek ook vernield was, is on juist. Eeni' vee is verbrand, o. a. een mooie fokstier. In tegenstelling mot de vorige be richten wordt gemeld, dat bijna al 't verbrande is verzekerd. Verbrand zijn de woningen van Muis, Silver, Donker. 2 buizen van Berkhout, de woningen van Tast en Stapel en do woningen van Boot, Laan, Besseling. Bijvoet en Snip. De aangerichte schade is niet te schatten, zelfs niet bij eeni go benade ring. De boerenplaatsen toch, die door het vuur zijn gered, hebben enorme schade door het water gele den. En bovendien, wie zal iaxoeren naar waarde die schatten antiek, gou den cn zilveren sieraden en juweelen? Zeker, a an een en ander is nog wat gered kunnen worden. Maar daar tegenover staat, dat van een boeren plaats kasten met antiek zilver en sclmtten van ond-porcelein zijn ver nield geworden. Temeer ook niet, daar de assuran tie-maatschappijen juist die schatten, die voor de eigenaars een bijzondere waarde soms hébben, niet zullen kun nen betalen. HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is to Lerwick aangekomen. Alles wel aan boord. VACANTIEKAARTEN. Naar bet. „Hbld." verneemt, wor den door de 1L IJ. S. M. gedurende de maanden Juli, Augustus en Sep tember Vacantiekaarten verkrijgbaar gesteld voor het afleggen van eene reis in Nederland over de lijnen der 11, IJ. S. M. naar keuze van den reiziger. EEN MOEILIJKE REDDING. De bemanning van den Urker bot ter No. 10-4 heeft in een der laatste onstuimige nachten benauwdo oogen- blikken doorleefd. Schipper Andries Ras, zijn knechts Wichert Wakker en Dubbele Weer stand, hadden ter hoogte van Ter schelling gcvischt on besloten naar binnen te zeilen. In de nabijheid der gronden van -Startemel k (een der ga ten vóór liet Vlie werd het vaartuig door een zeer hooge grond zee over stelpt, welke den botter zóó deed overhellen, dat de zeilen op de golven lagen. Allen werden door deze stort zee medegcsleurd, maar twee hunneir luidden bijtijds den zeilschoot en liet stuurtouw gegrepen, zoodat zij bij hot oprichten van het schip er weer in klauteren konden. Wakker echter werd van den botter meegesleurd, aanvankelijk drijvend op do ruaine oliekleedmg, welke hem in zijn bewegingen belemmerde. Het waren moeilijke stonden voor de twee jonge mannen aan boord, wijl het schip al meer in de nabijheid der branding en der gevreesde gron den was geraakt, terwijl alles inoest worden gewaagd, om den makker to redden. Daar brak plotseling het zwaardtouw, het zwaard ging „op den kop", de botter werd „over den wind" geworpen en dreef juist in de richting van den direnkeling, die door do hooggaande golven op en neer ge smakt werd. Het duurde nog wol een kwartier, eer men dicht genoeg ge naderd was om hem een lijn toe te werpen. Het alleruiterste eind daar van kwam in zijn bereik, terwijl men aan hoovd niet eens lengte genoeg over had, om het touw vast te maken. Krampachtig hielden allen dio lijn vast, en toen eindelijk Wakker langs zij van den botter was getrokken, bleek hij rnet zijn doorweekte klee ding te zwaar om hom uit bet. water te heffen, te meer wijl de drenkeling te veel uitgeput was om mee te wer ken Op gevaar zelf te water te raken, hield Weerstand, zoo ver mogelijk overbuigend hem bij den arm, terwijl schipper Ras een touw vastbond, om dit liem om het lijf te werpen. Toen dit gelukt was, konden zo hem met don lier binnen boord halen. In be- wusteloözén toestand word hij ter kooi gelegd, waarna men zich haas- ton moest om de UK. 104 in veiliger vaarwater te brengen. Behouden kwamen schip en bemanning te Urk aan, waar een talrijk gezin zicb. ver heugen mocht in het behoud van den man en vader. GEVAARLIJKE SPORT. Zondagmiddag om ongeveer S uur stuken een heer en dame uit Amster dam in een klein roeibootje te Muider- berg yan wal, om een tochtje langs de hier zeer ondiepe kust te doen. Door don hevigen Zuid-westen wind drevon ze echter" al verder en verder af, zoo dat menig Muiderberger aldra be speurde, dat dit niet goed zou afloo- pen, daar rceien tegen den opkomen den stroom bij vrijwel ongeoefenden oen onmogelijkheid Is. De aan het strand achtergebleven familieleden maakten zich zeer ongerust, en spoe dig ging een andere roeiboot met be kwame roeiers van wal, om te trach ten ben in te halen en te redden. Doch ook deze boot werd t»'i prooi aan de forsche zeegolven, en héél ver nan den horizon dobberden de twee bootjes, nageoogd domr velen Nu werd naar Muiden getelefoneerd, en weldra ver trok van daar een zeilboot, die ze wel gauw inhaalde, doch zeer voel moeite had hen te bereiken en op i sleeptouw te nemen. Toch gelukte het I na eeni ge uren, en degenen die met j een verrekijker gewapend waren, meldden den anderen, dat de onge-j lukkige roeiers en hun eerste red-1 ders waren overgestapt in de zeilboot. Nu moest liet terug en tol een uur of negen had ook do boot groote moei te tegen den wind iu aan. land to ko men. Om 10 uur kwamen eindelijk de ongelukkigen aan wal. koud, hon- cerig en dorstig on ziek van don door- gestanen angst- Rundveesitamboek NooTd-Holkuid be sloten, de in Juli a.s. te houden jaar- lijksche stierenkou ringen niet te laten doorgaan. Uit de Arbeiderswereld DE ZEELIEDENSTAKING. Te Amsterdam. De bootwerkersvoreoniging „Recht en Plicht" verzond aan de drie rnaat- schappijen, die afwijzend op den go- stelden looncisch antwoordden, het volgende schrijven: „Wij hebben uw schrijven in goe de orde ontvangen en daaruit de con clusie getrokken dat u ons billijk verzoek om verhoogiug van liet uur loon niet voor inwilliging vatbaa'r acht, noch oanigo wijziging in de gel dende loonregeling wenscht te bren gen. „Onze vergadering van Zondag jl. besloot met een dergelijke afwijzing geen genoegen te nemen, op grond dat deze nergens mede te moüveeren is en de eisch dan ook te handhaven, terwijl wij oventueele gevolgen voor uwe rekening stellen." Aan het bestuur der Werkgevers- ve'reenlgang, dat geen antwoord zond, is een gelijkluidend schrijven verzonden. Zondag kwamen binnen de s.s. Ne- reus en Diana en boden Aurora, Nio- l>o en Iris, alle van de „Koninklijke". Gister behoefde geen schip van de maatschappij te vertrekken. De maat schappij lioopt haar booten acht schepen moeten deze week zee kiezen zonder vertraging te kunnen uit zenden. De zeelieden verwachten, dat dit niet gelukken zul, omdat de Ara- stardamsche georganiseerde zeelie den, die niet door contractueele ver plichtingen weerhouden daarvan wor den, aan de staking deelnemen. Aan stokers vooral moeten de Noderland- sclfe reederijen gebrek krijgen. Het technische personeel der K. N. S. M. heeft (zich 9olidair verklaard met de stakers. De kapitein van de „Frement" van de firma I-amnorte deelde aan het oude personeel merle, dat hij gemach tigd was een loonsverhooging toe te staan, waarop de equipage de nieuwe monsterrol teekende. Er worden krachtige pogingen aan gewend, om de kolendragors over te halen, zich bij do beweging aan te sluiten. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Jnles Otermark. In een kort bericht meldden we reeds het verrek van den popuiairea Haarlemschen sportman J ui es Uier- mark. Maar hierbij blijve het niet. een kort „in niemoriam" verdienen Uterma'rk's sportprestaties (die mis schien met zijn vertrek naar Indiè wel hun einde zullen hebben gevon den) zeker. Voor liet eerst verscheen Utermark in liet seizoen 19011902 in Haarlem's elftallen. 11:j bekleedde als vijftienja rig voetballer den gewiebtigen post van aanvoerder van 't derde elftal en besche'rmde toen al het doel. Keeper scheen wel z'n aangewezen post te zijn. Hij bleek 'n goed oog op den bal te hebben, was snel on solide in z'n stoppen en bezat oen bijzonder krach tige methode oni den bal weg te wer ken. Maar Utermark was nog zoo'n echt jong broekje, onder de oudere spelers kun hij nog niet meetellen en 't „eerste" was voor hem voorloopig een onbereikbaar oord. ZooaJs "t met vele talenten, ook die in de sport, gaat: Jules werd op een goeden dag „untdekt". Dat was al een paar jaar later, in Februari 1904. Toon gebeurde het eerst, dat hij als invaller met hot eerste elftal meo moest naar Wageningen, om te „be keren" tegen G. V. C. Dat debuut was nu juist niet gelukkig, al lag 't minder aan den Haarlem-keeper. Do strijd was nL zoo eenzijdig en ln Haarlem's voordeel, dat Utermark in den heel en wedstrijd maar één bal te behandelen kreeg. En die was nu juist onhoudbaar en zat! De volgende week had Jules weer, De bal kroop tusschen Utermark's handen door, en bleef 'n decimeter achter de lijn. ,,bij gebrek aan vaart", stilliggen. Dat was zeker een minder aangenaam momentje in Jules' koe- persloopbaan. Maar 't viel mee Haar lem won den wedstrijd ten slotte nog. Tegenover zoo'n minder-gelukkigen dag staan tal van wedstrijden, waar in Utermark schitterde, als bij haast onpasseorbaar leek en lederen aanval met dezelfde resolute kalmte afsloeg. Zoo indertijd met een elftal-vol-invui- lers, dat de zware taak voor zich had H. V. V. te Den Haag te bestrij den. Haarlem was ver de mindere. H. V. V. viel haast onafgebroken aan, maar Utermark scheen niet van zins een enkelen bal door te laten, en stompte, trapte en sloeg alles uit zijn doel. Zelfs Feitb, toen nog in tijn glo rietijd als doelpunten-maker, zag maar geen kans om den dikken Haur- lommenner te verschalken. Rust o—o. Haarlem verdedigde daarna maar dóór, met den moed der wanhoop. En bijna zou 't een gelijkspel geworden zijn... Maar oven vóór tijd kwam Feitb vlak voor doel met den bal. en zelfs Utermark kon er toen niets meer aan doen. H. V. V. won met 1—0 een wed strijd, dien ze met ren flinke score in de wacht hadden gesleept, zonder dat buitengewone doelverdedigen bij de tegenpartij. En Utermark werd door het enthousiaste publiek van 't veld gedragen.... 't Geen zeker een zware taak was 1 Jules was als sportsman een over al populaire en gaarne-geziene fi guur. Daar droeg zeker z'n gemoede lijkheid veel toe bij. En hij is steods de eerlijke sportsman geweest, dio graag de verdiensten of de meerder heid der tegenpartij erkende, die al tijd met z'n tegenstanders op oen vriendschappelijkcn voet stond en wanneer van toestaan van invallers idikwijls een moeilijke kwestie voor den aanvoerder) sprake was, steeds de meest sportmanlike opvattingen heeft gehuldigd. Bij *t publiek was hij steeds favoriet, on speciaal op hot Sparta veld te Rotterdam werd altijd de verschoning van Haarlem's dik ken deelman met een spontane ovatie begroet Dio populariteit genoot hij ook ln de sportkringen, en vandaar dat hij menigmaal in 't buitenland uitkwam, trouwens meestal op de touren van Haarlem. Z'n 'fiitaar-sjjel hoorde, naast z'n keepen, tot zijn speciale ver- kosten een zijn een -sari 1.x0 cl, omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer groot is en steeds blsfft stijgen. I— Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. vooral toot moet zorgen de orde te bewaren. Uitstekende veiligheids maatregelen zijn getroffen en met me dewerking der kijklustige» blijven, zeer zeker rommelige tafereelen als (o Parijs achterwege. Wij spraken Zondag 1.1. to Soester- berg nog den Belg Verschaeve. Hij deelde ons mede, dat tal van Fran- sche aviateurs beducht waren vxVr de Holkmdsche boeren. D:e kunnen er aardige praktijken op na houden. Daalt een vliegmachine in een wei land en wil do aviateur weer opstij gen, dan geeft boertje eerst zijn too- stemming als hem voor vl.eglogies 'n flink sommetje is betaald. Gebeurt dat thans, dan zijn de gevolgen niet te overzien. Laat iedereen daarom mede helpen het den vreemdelingeen in ons land. zoo gemakkelijk mogelijk to maken. Laten er vooral gceu lan delijke schandalen plaats vinden. Wat do veiligheid langs de vlieg baan betreft nog het volgende: Do directie der Mij. L Exploitatie van Staatsspoorwegen stelde op verzoek van den A. N. W. B. me! de meeste welwillendheid haar vürbondkisten draagbaren op de stations, aan of nabij de vliegbaan gelegen, ter be schikking. Ook dc H. IJ. S. M. deed dit, mits verbandkisten aan de sta tions blijven. De heer G. M. v. d. Graaf, consul van den A. N. W. B. te Druten, bericht, dat de pont aldaar op 21 Juni en zoo noodig volgende dagen inel versterkt personeel steeds gereed zal liggon, en wel aan den linker Waaloever. ROEIEN. DE JONGE TWEE VAN HBT SPAARNE". Vanavond zet de Spaarne-pl reg haar dagelijkschc oefeningen weer voort, om die gedurende deze week te ver volgen en don met vernieuwden moed te trachten op de jubileumswedstrij- den van Nereus succes te behalen. Er bestaat roede hoop op succes ook de coach ziet do zaak hoopvol in. Z. L beeft de loeg Zondagmorgen abso luut beneden baar gewonen v orm ge roeid, 'tenen grootendeels ligt aan' het sleclit-^edisponeerd zijn van den slug-rooier, die wel er hard aan trok, maar z'n stijl kwijt was. Op een G0Ö M. kortere baan (lengte 1400 M.) en hopolijk onder vrat meer gelukkige omstandigheden wat dispositie der roeiers en weersgesteldheid aangaat, bestaat er veel kans on 'n revanche teeen Amstel's jonge ploeg. Kerk en School 'ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Geslaagd 2e natuurk. ex. J. Harkink, W. S. Gobel, C. Goekoop J. Westerling. Cand. theologie II: H. H. Dorgelo en H. Ewoldt, Koloniën CHOLERA. Van 19 tot en met 21 Mei deden zich te Batavia ten gevolge van cho lera 58 ziekte- en 51 sterfgevallen Land en Tuinbouw UITGESTELD Wegehis het heerschenQe mond- en klauwzeer heeft het bestuur van het In een motie is uitgesproken, dat deze werklieden zich niet zullen Ja- ten aanmonsteren oon de plaatsen van stakers in te nemen, noch sche pen naar IJmuiden te brengen. De zeelieden en bootwerkers heb ben aan hot Ilbld. verzocht twee fei ten te willen mededeelen. In den nacht van Zaterdag op Zondag, te half een, beeft de Waterschout aan de Ukade nog votfr de „Koninklijke" ge monsterd. Waar de kantooruren van den Waterschout van 93 uur en van 6—8 uur 's avonds zijn, meenen de zeelieden te moeten opkomen te gen zulk een partijdig© houding van dien ambtenaar, die, zeggen zij, een bijzondere solidariteit met de werk gevers aan den dag legt. De zeelieden zijn voornemens bij de regeeïing te protesteeren. Zij deelden voorts mede, dat een jonge zeeman Zaterdagavond op het Stationsplein door de politie mishan deld is, welke mishandeling naar hun beweren ten aanhoore van vele buitenstaanders op het politie-bureau in de Warmoesstraat voortgezet zou zijn. Rotterdam. De „Louise" is vertrokken. Het stakings-comité stelde een per manent bureau in, waar de stakers, die een geldelijke ondersteuning wen schen, zicb kunnen laten inschrijven. Reeds driehonderd meldden zich aan. Het syndicaat, van den Belgischen Zeelieden bond gelooft, dat het aantal stakers tegen het einde dezer week meer dan 500 zal bedragen. Engeland. Verschülende reederijen hebben den looncisch ingewilligd. De dokwerkers te Glasgow zijn tot staking overgegaan handel en kust vaart zijn verlamd. De klerken der bureaux van de zeevaart-maatschappijen laden en ontladen de schepen. De karrevoer- do.rs dreigen eveneens mot staking. Pclitievcrsterking is naar de dokken gezonden. De Zeeliedenbond verklaart, dat meer dan 180 Engelscho schepen verschillende havens van het Veree- ningd Koninkrijk genoodzaakt zijn, stil ie blijven liggon. gelegenheid om zijn capaciteiten te i toonen, want Haarlem H moest een bekermatch tegen H. F. C. I spelen. In dien wedstrijd werd, zooals ons 'n bekend Haarlemspeler vertelde, „üterma'rk ontdekt". H. F. C. was natuurlijk den jonge'reu roodbroeken verre de baas, en de Haarlem-doel man werd op een zware proef ge steld. Zevenmaal werd hij gepas seerd, maar gezien het legio aantal ballen, dat hij uit z'n doel werkte was dat aantal zelfs niet groot, t Lijkt op pervlakkig gezien wat grappig, dat een keeper die zevenmaal moet vis- schen juist in dien wedstrijd zijn kracht op het voordeoligst doet uitko men. Maar onmogelijk is het niet. Toen Utermark dan voor vast in het eerste elftal was geplaatst, als opvol ger van Bos, bleek al spoedig dat de keuzo een goede was geweest. Was hij in do eerste jaren eenvoudig eem betrouwbaar doelverdediger, een paar jaulr later word hij onder de bes te keepers gerekend. Door velen is beweerd, dat zijn succes voor een deel school in z'n onrvang. Op deu aanvallenden speler zou dia groot© figuur midden tusschen de palen zoo'n intimideerenden invloed heb ben, dat hij den bal dr recht op aan scliOQt! Het is mogelijk, dat c" lezing eouige waarheid bevat, maar zeker is het, dat Utermark in het stoppen van hoekschoten dikwijls een verwonderlijke vlugheid aan den dag legde, zich languit liet vallen om den bal er nog uit te slaan, en elegante sprongen uitvoerde om een hoogen bal met forschen armzwaai weg te stompen. Als bijna Iedere voetbalier, had Üterma'rk z'n tijden van betere of mindere spelconditle. In dat laatste geval kon hij dan wel eens 'n ergen blunde'r maken (al kwam het niet reel voor). Iedere doelman heeft dat op z'n tijd. Het gebeurde zoo eens in een wedstrijd VelocitasHaarlem te Breda, dat oen der cadetten 'n aller- onnoorelst rollertje Inzond, recht op den keeper aan. Het publiek keek belangstellend, of de bal de doellijn wel zou balen. Nie mand dacht aan 'n doelpuntDat toch kwam. maardlieden. Van de buitenland- sche matches gesproken vermeld dient nog. dat Utermark meermalen een ernsti- candldaat voor 't Neder- landsch Elftal was. en een paar maal als no. 2 in aanmerking kwam. Maar Beeuwkoe Beeuwkes was er altijd! Eens ginc Utermark als reserve met het nationaal team mee naar Enge land, en eens keepte hij voor de II. B. S.-combinatie in haar jaarlijkschen wedstrijd tegen het Belgisch elftal met heel veel rendiensie Dan nog dient genoemd zijn doelverdedigen in het Westelijk elftal, nu twee jaar ge leden op de districts-seriewedstrijden. Als cricketer speelde Jules in de laatste jaren verdienstelijk voor de H. C. C. Haarlem. Vooral als wicket- lceeper had hij z'n verdiensten, en ook het cricket-elftal mist in hem een flinken steun. Een goed en loyaal sportsman is Utermark steeds geweest, en die repu tatie geniet hij dan ook overaL Letteren en Kunst TIJDSCHRIFTEN. REVUE DER SPORTEN. Tnhond Iets over Cricket. Golf. Schletweds' ri ïden on dny-pigeone, welke Zond aop de baan te Haarlem plaats vonden De Internationale Atliletische wedstrijden Zondag 1.1. te Breda. Het driedaagsch concours Hippiquc op de Amsterdumschc IJs club te Amsterdam gehouden. Van deu bclamn-nken Derby-dag Woens dag 1.1. o- de renbaan Duindigt. De scherm- en turaieeraar G. Hesse. Hei vertrek van Dr. L. Otten naar Indié. De Hollandia-rociwedstrij- den. De Internationale, Nationale Onderlinge Zeilwedstrijden van „Hollandia" op het moor. Biljarten. Rechtszaken DE VERGIFTIGDE TAART. De Hooge Raad verwierp het cas satieberoep van J. J. Beek, ontslagen gemeentebode te Hoorn, door het Hof te Amsterdam veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf wegens moord op de vrouw van den marktmeester W. Markus te Hoorn en poging tot moord op Markus, wien bij een ver giftigde taart had gezonden, waarvan echter met Markus doch diens vrouw en dienstmeisje gegeten hadden. Marktnieuws VLIEGEN. DE DEELNEMERS AAN DE EURO- PEESCHE RONDVLUCHT IN NEDERLAND. Men schrijft ons: Vaulo, Soesterberg en Gilse-Rijen zijn gereed de kunst-vogels, waarover oen ieder thans spreekt te ontvangen. Wij bezochten Zondag 1.1. nog Soes terberg, waar men dag en nacht ge arbeid heeft om tot goede resultalen te komen. Nu, zoowel vliegers als pu bliek kunnen tevreden zijn. Naast de fabriek is een afdak gebouwd, waar tien éóndekkers kunnen overnachten. In het midden van de paddock bij den seinbal is een groote tent verrezen voor autostalling, terwijl er in het kamp nog vier auto-p3rken aanwezig zijn. Dan heeft men tusschen twee hangars een ferme tent gebouwd, waai- 'n paar bipians en een vijftal eendekkers rust kunnen vinden. Voeg daar de loodsen dan nog bij. Een wil een weg, overal kan men de waarheid van dat gezegde te Soesterberg den. Ook Venio en Gilse-Rijen komen keurig voor den ïïag. Zoo werd ons nog Zondag door den Commissaris- Generaal bciicht. Nu nog de mede werking van het publiek. De volle medewerking! Wij bedoe len daarmede, dat het publiek er Botermarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 19 Juni 1911 Boter. 50 K.G. Hoogste prijs 1.60, laagste 1.50 per K.G. Biggen 9 stuks. Hoogste prijs f laagste f 11 per stuk. N. Kalveren. 18 stuks. Hoogste prijs f 14, laagste 9 per stuk. Groenton markt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 19 Juni 1911 Aardappelen. Aangevoerd 170 ILL., verkocht 120, 5—f 8. Bloemkool 5000 stuks, 711 ct. Spinazie 193 mnd., 30 GO ct. Salade. Aangevoerd 570 mnd., ver kocht 490, f 0.351.50. Wortelen. Aangevoerd 3000 bos, verkocht 2500, 5—8 ct Gemengd Nieuws EEN FAMILIE-DRAMA. Een sensationeele vergiftigingszaak heeft Moskou en Petersburg in beroe ring gebracht, De voormalige com mandant van Koerst, kolonel von Mal zcff, een op den voorgrond tredend lid van de Zuid-Russische aristocra tie is in hechtenis genomen, onder verdenking, zijn vrouw vergiftigd te hebben, om in het bezit van haar ve le millioenen te komen. Hij was met de jonge, schatrijke generaalsdochler Jaroscb in het huwelijk getreden. Spoedig evenwel werd de jonge vrouw ziek en stierf na een paar maanden. liet testament, dat gevon den werd, maakte Malzeff tot haar universeel erfgenaam. Naar aanlei ding van een anoniemen brief, werd bij den kolonel een huiszoeking ge houden, waarbij zeef bezwarend ma teriaal aan den dag gekomen Mal zeff werd in hechtenis genomen en aan de politie overgeleverd. Voor zijn vrijlating bood hij een waarborgsom

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7