NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 8587 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 21 JUNI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D VE R T E N TI N: per drie maaNDENi Van 1—5 regels 50 Cts.- iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem*3Haarlem van 1—5 regels 1.r elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der (C& Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 C/ Sjjfr voor 3 P^^ingen contant oSSSSli/voatolm' :8Sh Redactie eo Adn.lnistr.ae: Groote Houtstraat 53. - de omstreken en franco per post 0.45 Intercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zulder Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BES IAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 22 JUNI. Orgelbespeling in de Groote Kerk, 1—3 uur. Stadsnieuws Dit Haarlems oude keuren. BEDELAARS. Op bedelaars waren onze voorvade ren evenmin uls wij dat zijn, gesteld. Conirar.e aile voorgaande keuren en ordonnantiën wordt, zoo zeide de magistraat van 1648, „deeze Stad, met groote menigten der Beedeiaars vervuld ea de Inge-zeetenen van dien daar mede gequeld, hetwelk n.et Lin ger te lyden, noch te verdraag en is." Niemand mocht dus voortaan be delaars oi bedelaressen in huis ne men, logee'ren of herbergen, „onder wat scbyn, deksel of pretext 't zelve zoude inogo'n wezen, op straffe van, zulks bevonden wordende, de Innee- iners of Logeerders daar over in de Gevangenisse zullen worden gebracht en voorts ter stede uytgeleyd, zonder e enige Rechtspleeginge of Figuure van Proces en daar uyt te blyven, zander daar moe weder te mogen ko men, op verdere straffen." De overtreder werd dus niet meer of mmder dan verbannen. De rnoei- lykliexd zal wel geweest zijn, uit te maken, dat de logés inderdaad bede- laas waren. Waarschijnlijk is dat be zwaar destijds ook wei geopperd door Commissarissen van de veeren op Le.deu en Amsterdam, die op t stad huis waren ontboden om daar het be vel der stedelijke regeeruig in ont vangst te iiemefu, dat „geene Schip pers eeltige Bedelaars van Leyden of Ainaieroo.nl naar deeze Stad zuilen vermogen te brengen, maar wei", voegen Burgemeester en daar schalks aan toe, „die van hier willen, der waarts te mogen neemen." EXCURSIE. De vereeniging „Haerlem" noodigt de leden met limine dames uit tot het deelnemen aan een oudheidkundige wandeling, waarvan do kosten voor rekening der deelnemers komen, in Amsterdam, op Dinsdag 27 Jum a.s. Evenals voor twee jaar is de heer J. F. M. Sterck vvedeiom zoo vriende lijk, do leiduig op zich te nemen. Hel programma bestaat uit een be zoek aan a liet Rembrandthuis, geopend door H. AL de koningin op 10 J uiü LI. (Jodeubrêestraat 4j dit was de wo ning van den meester in zijn Desteen gelukkigste jaren hier voltooide hij tal van zijn fraaiste werken, ouder de 'oogen van Saskin van Uilenburg, tot dat hij, na haar dood, in löób failliet werd verklaard. b. De Portugeescho Synagoge, ge sticht in 1672, :s een werk van den bouwmeester Elias Bouman. Zij bevat een aantal zeer merkwaardige voor werpen, bij den eeredienst in gebruik, als verschillende rijk versierde exein- plaren der boeken Mozes, vvaschvalen j en schalen van zilver. Vele zijn mees terwerken van drijfkunst, zoowel van den Nederlandscheu kunstenaar Adam van Vianen. als van oude Spaansclie en Portugoesche meesters. c. Li de nabijheid het Arsenaal, dat tea vurigeu jare dreigde afgebroken to worden en vervangen door de Dia mantbeurs. Door luide protesten van vele kunst- en oudheidkundigen bij de Tweede Kan kt ingediend, werd do afbraak van dit merkwaardige ge bouw voorkomen. d. De Dieren- en Plantentuin van het Genootschap Naiura Artis Ma- gistra, en e. liet Museum Willet—Holthuysen, Heerengracht werd in 1895 aun de gemeente Amstardam gelegateerd, en omvat het huis met zijn rijken in houd van meubelen en kostbaarheden aan porcelein, glas, zilverwerk, enz., benevens een belangrijke bibliotheek, bijeen gebracht door den kunstliefheb ber Abraham WilleL Bevordering. Aan de Electrische Spoorweg-Mij. Is met intrang van 18 Juni 1.1. de con ducteur 11. Vonk bevorderd tot assis tent haltechef, met standplaats sta tion Heerenhek, alhier. De Kermis. Met de kermis treedt In de Kroon Nederl. Operette-ensemble van den heer Janmart en in de „Vereeni ging" weer het Specialiteitengezel- schap van Henri ter IIull. SCHEIDSGERECHT BLOEM BOLLEN HANDEL. In het Weekblad voor Bloembollen cultuur lezen wij, dat het hoofdbe stuur correspondenten voor het scheidsgerecht heeft aangesteld, in overleg met en op voorstel van het scheidsgerecht zelf. De bedoeling is, de zaak te bespoe digen. Correspondenten zijn in hoofd zaak belast met hel instellen van een voorloopig onderzoek, zij nemen ma ten en monsters en verzamelen gege vens, welke zij voor een eventueel ge ding noodig achten. Hun aanstelling geschiedt voor drie jaar, maar zij zijn herbenoembaar, verder ontvangen zij vergoeding van reis- en verblijfkosten en een tegemoetkoming van 3 voor elke vacatie, waarvoor zij langer dan drie achtereenvolgende uren in beslag genomen worden. Valach geld. De firma A. F. Kremer ln de Zijlstraat heeft gistermorgen van een onbekend persoon een valschen rijksdaalder ontvangen. DE ZEELIEDENSTAKING. Veertien Haarlemmers zijn door den waterschout in Den Helder aange monsterd voor de „Rijndam" van de Kon .Holl. Lloyd. Vijf hunner zijn op verzoek van oen dezer menschon. uit vrees door stakers bemoeilijkt te wor den, onder poliliegeleide naar den trein van 8.43 naar Den Helder ge bracht Van 't Kantongerecht Heden werd voortgezet de geschors te zaak tegen den lieer G. A. C. van NEDERLANDSCHE WINKELWEEK. Do Nederlandsche Winkelweek, die hier van 29 Juni tot 6 Juli gehouden wordt, belooft een groot succes te worden. Meer dan 250 firma's uit de meest velschillende vakken hebben zich voor deelneming aangemeld; vele honderde brieven zijn door hen verzonden aan Nederlandsche fabri kanten, waarbij om de medewerking van deze fabrikanten wordt verzocht, zoodat het zeker Is, dat ér op het ge- b.ed van de vaderlandsche industrie veel te zien zal zijn. In de wijze van etaleeren is iedere firma natuurlijk volkomen vrij, on der voorwaarde evenwel, dat geen artikelen van Nederlandschen en van buitenlandschen oorsprong door elkaar worden uitgestald. Het kan natuurlijk voorkomen, dat men Ne derlandsche fabrikaten voor bet eene winkelraam en buitenlandsche voor "t andere ter bezichtiging legt; daarte gen kan geenerlei bezwaar bestaan, wanneer de afscheiding maar duide- delijk zichtbaar is en gehandhaafd wordt. Om het publiek op de artikelen van eigen bodem opme'rkzaam te maken, ontvangt elke deelnemer op Dinsdag 27 dezer thuis bezorgd eon afbeelding in kleuren, voorstellende de Neder landsche vlag en in de banen de woorden: Winkelweek Nederlandsche Nijverheid. Dit kenteeken moot wor den geplakt of op andere wijze beves tigd op het winkelraam, waarachter de Nederlandsche artikelen zijn ge ëtaleerd. Heeft een firma haar Ne-Dobbert, die in de Aerden houtslaan te de'rlandcche w iren achter verschelde i 31101 «ei"«lan °P zijn motorfiets. aeriancKcne waren achter verschelde- Mf_ Jh6ne deed tnans mecledeeling, ne ruiten uitgestald, dan kan zi> de burgeme<ster van Bloemen meel' afbeeldingen van de vlag aan-daal hem, op zijn vraag, geantwoord •vragen bij de firma A. van der Laan i had, dat in de vergadering van B. en en Co., Barteljorisstraat alhier. W. de maximum snelheid voor debe- Donde.'rdagmorgen 29 Juni te 9 uur doelde plaats was vastgesteld op 20 KUlui d» etaKses voor d. Nederl. T(ul Dübbon Uer. Winkelweek gereed zijn. Op den I tegen ïan avond van dién dag worden Di'recteu-Bloemend aal, op 2 Maart, door den ren en afgevaard.gden der Maat-burgemeester Is medegedeeld, dat ,,de schappij van Nijverheid door het ge-gevolgen der verordening opgeschort meentekeetuur op hel Stadhui» onl- louden worden' en dal de Raad hier- uu.geu Men weet. dat het denkteeld j Ba3 '°«cta;mhad hem gewelgenl van het organiseeren deir Nederland-1 ina,age van de notu]en te nemen. De sche Winkelweek ter gelegenheid heer Van Dabben verzocht daarom het van de algemeen© vergadering dér bewijs te mogen leveren, dat de bur- Maats. van Nijverheid, van het de- genieester ln dien Raad verklaard partement Haarlem diér Maatschap pij is uitgegaan. Waalsche kerk. II.ér ter stede wordt een 'bijeen had, dat de verordening tijdelijk niet zou toegepast worden. Om dit te be wijzen verzocht de heer Van Dobben dagvaarding van den burgemeester, den toenmaals-tijdelijk-wethouder A. Koolhoven en den secretaris Van der Fleir, en opvraging van een afschrift komst gehouden van afgevaardigden der notulen der Raadszitting van Maart, waaruit blijken zou, dat de der Waalsche kerken. Ter opening dezér 46ste bijeen komst zol morgenochtend een dienst in de kerk worden gehouden. VRIJE LIBERALEN. In de op Dinsdagavond gehouden vergadering van de afdeeling Haar lem van den Bond van Vrije Libera len is besloten, bij de a.s. gemeente raadsverkiezingen in district 1 Ln dé vacnture-Jah. Winkler candidaat te stellen den heer Ed. II. Hijmans. Zoools men weet is door de Unie- Liberalen en de Vrijz. Dera. gezamen lijk in die vacature de heer J. F. van Emmerik gesteld. Tevens zullen door de Vrije Libera len worden gesteld de aftredend© link- scho raadsleden, namelijk in district I de heer A. Rlnkema, in district II daiTvreI bevoegd burgemeester de bedoelde verklaring heeft afgelegd. Do kantonrechter zal dit overwegen en uitspraak doen over 8 dagen. De ambtenaar van het O. M. persis teerde bij zijn eisch f 5 boete of twee dagen hechtenis, daar de heer Van Dobben niet aannemelijk luid ge maakt, dat de bepaling geschorst was. do lieer W. L. Schram, en in district ITde heeren Vincent Loosjes, A. van Rossom en L. Modoo. De heer II Ij mans is van huis uit een Handelsman. Te Amsterdam, waar hij geboren is, maakte hij deel uit mui de firma Hijmons en Co., en heeft ui verband met handelstaken dezer firma eenige jaren in Indié ver toefd. Nadat hij zich te Amsterdam uit de zaken had teruggetrokken, vestigde hij zich te Haarlem, Nudat hij een jaar hiér woonachtig was geweest, Do heer Samuel S„ zoon van Dr. S., tandarts to Amsterdam, had ui Ja nuari lull op een kamer ui de Kruis straat een julfrouw twee kiezen go trokken, ofschoon hij niet toegelaten was tot het uitoeleneii dor tandheel kunde. „Niet in Holland was hij daartoe be\uegu zei de neer S». Jr. \V aax hij dan wei bevoegd was, daarover, ze ine de beer S„ moest hij het antwoord schuldig blijven. De lieer b. Jr. beweerde, dat zijn vader aanwezig was bij de operatie en hem gezegd had, dat hij de twee kie zen moest trekken. De behandelde juffrouw en de huis juffrouw verklaarden, dat de heer S- Sr. met in de kauier aanwezig was. Beklaagde, die zeer vrij in zijn op treden was, zei, dat beide juffrouwen erg zenuwachtig waren en zich zeker niet herinnerden, dut zijn vader er bij was. Beklaagde was zóó begaan met de Algemene VlsselieriJ-maaisctopp,, la „awr ïoor p„r „rwcM. Mr. ThöneU liecft alleen te spre- IJ in uiden. De heer Hijmans woont nu om streeks 7 jaar te Haarlem en is 4i jaar oud. DB ZAAK-SCHOOLEMAN. De heer R. C. Schooleman heeft thans cassatie aangevraagd bij den Iloogen Raad van het veroordeelend vonnis van het Anisterdamsche Hof, inzake het magnetisch behandelen van zieken. ken als ik u iets Bekl. erkende, dat lüj geld had ont vangen, maar voor zijn vader. Hij was in betrekking bij zijn vader als adsistent en kreeg er kleeding, voe ding en zakgeld voor. Nog een ander geval had bekl. be handeld. Een juffrouw had hij tweo tanden getrokken. Ook daarbij wus beklaagde's vader niet aanwezig. Beklaagde beweerde, dat dit niet waar was. Hij had die tanden bijge vijld. M.r. Thöne vond 't vreemd, dat dit zou geschkd zijn. daar de Juffrouw de tanden heeft gezien. Bekl. beweert, alleen gevijld te heb ben, en geen operatieve handeling verricht. De ambtenaar U moogt ook niet vijlen, u moogt heolemaal niet aan tanden komen. Bekl O. dat wist ik niet. De huisjuffrouw erkent, dat de heer S Jr. wel eens alleen was, zonder dat de vader aanwezi-r was. Zelfs bleef deze wel een heelen dag weg. Dan ontving de zoon de patiënten. Beklaaode zegt dat er geen opera tieve behandelingen plaats hebben, uls zijn. vader ei- niet is. Dan komen er alleen -aliënten om kunsttanden en kunstgebitten. Komen er menschen oin getrokken te worden, dan wordt die behandeling uitgesteld. De kantonrechter acht deze verkla ring wel wal apogrief, daar de ge hoorde getuigen dadelijk behandeld De rechercheur Van Zomeren, die nog verschillende andere gevallen heeft geconstateerd, verklaart, dat de zaak zoo is, dat de vader den naam heeft en do zoons de daad uitvoeren. Eekl. protesteert hiertegen De ambtenaar van het O. M. meen de, dat de leii lastelegging bewezen is. Dr. S. oefent het bedrijf te Am sterdam uit en blijft daar en laat zijn zoons te Haarlem werken. Bekl. heeft zich volkomen als zelfstandig tand arts gedragen. Hij vroeg daarom veroordeeling tot een boete van f 200 of 20 dagen hech tenis. Mr. Perel, Raadsman van bekl., wees op eenige misstellingen ln de dagvaarding. Bij den naam van, een der Vrouwelijke getuigen is niet haar eigen naam vermeld geworden. Bo vendien wordt als adres genoemd Kruitstraat, icplaats Kruisstraat. En het huisnummer is vermeld als 49 In plaats van 40. Verder achtte de verdediger de be- •.vijscoiistruct.e van dén ambtenaar niet voldoende. ITlj meende ook, dat de héér S. Sr. in de suite van het perceel wel aanwezig geweest kon zijn, otechoon de beide zanuw ichtige juffrouw hem niet gezien hadden. Ten slotte ontkent pleitér, dat niet bewezen is dat uitgeoefend is de tandheelkunde als bedrijf, daar het geld niet voor hem, doch voor zijn vader bestemd is. In zijn repliek meende de heer Van Lier, de ambtenaar van. het O. M., dat de misstellingen in de dagvaar ding weinig te beduiden hadden. Tegenover Mr. Perel hield 'de amb tenaar staande, dat de héér S. Jr. aan te gevén heeft, wanneer KIJ ér- gens in het buitenland bevoegd Is, ln w elk land hij dan bevoegd Is. Het is immers onmogelijk, dat het Openb. Ministerie zou kunnen bewij zen, dat de bekl. in geen enkel land bevoegd is. Voorts meende Mr. Van Lier, dat als Dr. S. aanwezig was geweest, dit had moeten blijken daaruit, dat hij onmiddellijke leiding aan zijn zoon had gegeven en dan hadden de drie getuigen dat wel gemerkt. Mr. Perel merkte op, dat ln de dag vaarding ten laste Is gelegd, dat de heer S. Jr. in het geheel niet bevoegd ls. De beklaagde «egt nu, dat hij „in Nederland niet bevoegd ls." Het Openb. Min. nu heeft te bewij zen, dat bekl. ln geen enkel land be voegd is. Want dit heeft zij bekl. ten ten laste gelegd. Kan zij dit niet dan had zij het niet moeten ten laste leg gen. Ten slotte zegt Mr. Perel, dat de aanwezigheid van den bevoegde niet behoeft te blijken uit onmiddellijke leiding. Aan de Tandheelkundige school te Utrecht werken verschillende stu denten tegelijk, terwijl de professor zonder meer, door zijn tegenwoordig heid alleen de verantwoordelijkheid op zich neemt. Bekl. tracht nu nog eens breedvoe rig uiteen te zetten, dat het altijd go- beurt, dut tandtechmci bij den tand arts we'rkea, wanneer deze bv. in eön andere kamer bezig is. Zoo is er een, in Den Haag, die naast H. M. de Koningin woont Mr. Thöne acht de zaak nu vol doende toegelicht en verklaart de be handeling der zaak voor gesloten. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uii- Bp'mkon gedaan: J. H. R. to Veisen, overtreding Drankwet, f 0.50 boete of 1 dag hech tenis. J. H. en A. van H., te Schoten, overtreding Jachtwet, 1 2 boete of 2 dagen hechtenis, H. M. Z., te Haarlem, overtreding Wapenwet, f 1 boete of 1 dag hech tenis. H. M. te Heemstede en J. B., te Haarlem, overtreding Arbeidswet, 2 maal f 8 boete of 2 maal 1 dag hech tenis. P. L„ te Haarlem, overtreding Spoorwet, f 1 boete of 1 dog hechtenis II. B., te Schoten, overtreding Leer plichtwet, f 2 boete of 2 dagn hechte nis. G. van E., te Beverwijk, straat© schenderij, vrijgesproken. R -K., te Haarlem, en 2 andeten, nachtrumoer, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. J., te Haarlem, loopen op verbo den grond, 2 maal f 3 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis. G. M. v. d. H., te Haarlem, overtre ding ProstitutieveTordening Haar lem, 5 dagen hechtenis. G. P., te Haarlem, en 2 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, f 1 boete of 1 dag hechtenis. te Velsen, én 5 anderen over treding Politieverordening Velsen, f 1 boete of 1 dag hechtenis. B. S„ en J. H., te Haarlem, over treding Politieverordening Schoten, f 1 boete of 1 dag hechtenis J. M. B., te Nieuwkoop, en 5 ande ren, overtreding Verkeersvérorde- ning Bloemendaal, f 2 boete of 1 dag hechtenis. J. J. G-, en 4 anderen, te Zand- voort, overtreding Politieverordening Zandvoort, f 1 boete of 1 dag hech tenis. J. 8. te Haarlem, en 3 andéren, overtreding Motorvérordening Ilaar- lemmerliede, f 2 boete of 1 dag hech tenis en f 10 boete of 4 dagen hechte nis. J H. W., te Beverwijk en 11 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement, f 3 boete of 1 dag hechte nis, ea f 2 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 36 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 8 en 5 dagen hechtenis, f 4 boete of 2 dagen hechtenis, f 3 boe te of 2 dagen hechtenis en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. GEHEELONTHOUDERS FIETSCLUB. Deze pas opgerichte vereeniging weet ontspanning saam te voegen met bevordering van het doel. Den llden maakte zij een tochtje naar Wijk aan Zee, den 25sten a.s. is een tochtje naar Amsterdam op het programma en bij die gelegenheden wordt lectuur voor verspreiding meegenomen. Geregeld zullen om de 14 dagen, naar ons wordt medegedeeld, aldus tochtjes worden gehouden of mee tings bezocht. StaalwateT. De drinkhal is gister door 79 per sonen bezocht. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen le 6 uur 61, en 'g mid dags 62 gr. Typografenbond. Door het Beduur der afd. Haarlem Alg. Ned. Typografenbond is heden aan alle patroons ln de Graf. Vakken en aan de Ver. van Boek- en Steen drukkorspatroöna verzonden een cir culaire, waarin zij, in opdracht eeuer ledenvergadering, verzoekt de navol gende bepalingen in te voeren. a. Voor overwerk wordt 25 extra betaald. (Overwerk wordt geacht te zijn ingegaan na 10-urigen arbeids dag). b. Voor nachtarbeid wordt 50 ex tra betaald. (Nachtarbeid van avonds 11 tot 's morgens 6 uur). c. Voor arbeid op Zon- en Feestda gen wordt 100 extra betaald. (Als Feestdagen worden beschouwd Nieuwjaarsdag. 2e Paaschdag, melvoartsdag, 2e Pinksterdag en bei de Kerstdagen). In de toelichtihg wordt er op ge wezen, dat aan bovenstaande bepa lingen reeds door een enkele patroon wordt voldaan; wenschelijk is het evenwel dat dit door allen wordt ln gevoerd, waardoor de regeling nut afwerpt. Thans wordt door enkele pati o ons eerst na 12 en niet na 10 uur arbeid erwerk betaald. Door een en ander hoopt men ie bereiken, dat tevens het overwerk zal verminderen. Gewapende Dienst. De collecte voor het fonds ter aan moediging en ondersteuning \a:. Jen gewajamden dienst heeft f 202.95 1.2 opgebracht Daarbij wordt aangeteekend Dit is al zeer weinig. In 1906 bracht de collecte nog ruim f 300 op en niet tegenstaande do bevolking van onze stad toeneemt, daaJt de opbrengst der collecte van jaar tot jaar. Telefoontarief. Het hoofdbestuur van de Alg. er- eeniging voor Bloembollencultuur heeft geen bevredigend antwoord ge kregen op zijn request tot verlaging van liet telefoontarief. Do Minister hoeft doen weten, dat tegen een ver dere verlaging van het interlocale te lefoontarief overwegend bezwaar be staat (Zie verder Stadsnieuws onder laaf» ito berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. Op «enigszins hoogen loon komt een inzender op tegen ons bericht, eenige dagen geleden geplaatst, omtrent iemand, die betrapt zou zijn op het schieten van vogels." Wat onze correspondent een groot pistool noemde, blijkt bij nader on derzoek een fiobertbuks te zijn ge weest. Dat deze in een foudraal was geborgen, toen de veldwachter het wa pen verzocht te mogen ziau, verklaart onze correspondent hiermede, dat dit geschiedde, toen de politie naderde. Inzender beweert in zijn schrijven an ons, dat de eigenaar van de buks proces-verbaal heeft opgemaakt tegen den veldwachter, „wegens het aan den dag leggen van te veel diénst- ijver". Deze mededeeling is ons niet volkomen duidelijk kunnen worden, misschien is de bedoeling, dat inzen der zich bot den burgemeester heeft gewend. Het wapen is nog in handen der politie. In de gisteren alhier gehouden ver gadering der Y'rijziniiig-Demociuti- sehe kiosvereeniging „Santpoort is tot voorzitter herkozen de lieer Frans Nelscher en tot 2on secretaris de heer Rodenburg. BENNEBROEK. De collecte voor het fonds tot aan moediging en ondersteuning van den gewapenden dienst heeft ln deze ge meente 16.601/2 opgebracht. HILLEGOM. Zeer tot ons leedwezen vernamen wij liet bericht, dat op 15 dezer te Boston (0. S A. overleden is de er Willem Taat, chef van het kantom ie New-York der N. V. voorheen M. van Waveren en Zonen, te Hillegom Een noodlottig toeval hij raakte bekneld tusschen een tram en oen muur maakte een plotseling ei mie aan het leven van dezen flinken en vóortvarenden jongen man op den leeftijd van 3? jaren. Op li-Jarigen leeftijd bij de firma in dienst getreden, genoot hij duar zijn vakopleiding en maakte hij zKh door zijn energie, werkzaamheid en aancrenamen omgang al spoedig z- or verdienstelijk. C,W. v. B. C.") HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar wü met beslistheid vernemen zal in district III nog door eenige kiezers candidaat gesteld worden voor den gemeenteraad, de heer Joh. Verkuijl (anti-rev), van wijlen den wethouder P. VerkuiJL GETROFFEN. In de weide van J. Zwetsloot aan den Ringdijk nubij Huigsloot is .Maan dagavond een stier door den bliksem getroffen en direct gedood. Daar het een dier van voel waairdo was, is liet voor Zwetsloot een groote schadepost. U MUIDEN. Dinsdagavond vergaderde de al-Jee* ling IJmuiden van de Nederl. Veree- niging tot afschaffing van alcohol houdende dranken. Besloten werd o. m. een abonne ment te nemen op „De Wegwijzer' de buffetten en de fietsenstalling !ng, die 2 Juli op de provinciale meeting, Velsen gehouden wordt te exploitee- ren en in den vervolgo verslagen der verguderlngen aan de berichtgevers te verstrekken. Op voorstel van een der leden zal aan het Witte Kruis en de Mij. bet Nut van het Algemeen subsidie ge vraagd worden voor de gratis ver spreiding der nieuwe brochure vaal

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1