NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang No. 8588 Verschijnt dagelijks, behaiver op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG «2 JUNI 1911 A. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÊN: PER drie maaNDENi _^V*T Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1>2° Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)-,1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland I-f» i(c/ if 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. cXKd S^lad, 'voor Wariem 1 0%H ««"«Be en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drnkkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDBN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 23 JUNI. Bérlitz-school, L. Veerstr. 82 rood: ópenb. Duitsche proefles 9 uur des avonds. Toegang vrij. Schoten: Raadsvergadering, 7 1/2 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel DE COMMISSARIS DER KONINGIN. Het officieuse Haagsche Nieuwsbu reau van Vas Dias en Belinfante ver spreidt het bericht, dat Mr. G. van Tienhoven binnenkort aftreden zal als Commissaris der Koningin in N.- Holland. Men kan thans wel aannemen, dat 'ditmaal het onfcslagbericht, dat 'reeds in velerlei vorm verschenen ls, Juist is. Temeer, daar men ons ter bevoeg- der plaatse, op onze informatie ten antwoord gaf, dat men zich. niet over deze zaak kon uitlaten. Herhaalde inalen hebben wij in ons blad, ook in het laatste jaar, o.a. nog ter gelegenheid van zijn 70sten ver- Jaardag over Mr. Van Tienhoven ge schreven. We volstaan daarom met het vol gende te memoreeren: De heer Van Tienhoven werd 12 Fe bruari 1841 te De Werken geboren. In 1866 promoveerde de heer Vah Tienhoven op een proefschrift over „Beschouwingen over de rechtsper soonlijkheid". Daarna werd hij als .referendaris aan Just.tie benoemd. In 1869 benoemde de Amsterdain- schen Raad hem tot hoogleeraar aan bet Atheneum lllustre. Hij werd toen achtereenvolgens Raadslid, lid der Provinciale Staten en Kamerlid. In 1879 werd Mr. Van Tienhoven Bur gemeester van Amsterdam. In 1880 vaardigde Noord-Holland hem af naai- de Eerste Kanier en in 1891 nam de heer Van Tienhoven als mi nister van Buitenlandsche Zaken zit- toig ui liet Kabinet Tak van Poort vlietVan Tienhoven. Minister bleef hij tot 1894. Sedert 1897 is Mr. Van Tienhoven nu Commissaris der Koningin. j De heer Van Tienhoven heeft dus wel oen arbeidzaam leven achter den rug. ft.oge het den 70-jarige gegeven zijn, nog geruimen tijd van zijn rust op zijn villa te Aerdenhout te genie ten. Hst Brongebouw. We vernemen, dat de heeren Van Gasteren en Chabot overwegen, om met ingang van 1 Januari, het Bron- j gebouw niet langer te pachten, we- j geus de minder loonende exploitatie dor laatste jaren. Een beslissing is nog niet genomen, daar de tegenwoor dige pachters tot 1 October den tijd hebben. Voorts is de «an zeer groot, dat de Jardiu Feeeritue niet doorgaat, daar de Gemeente met voldoenden electri- schen stroom kan leveren. Met eeni- go firma's wordt echter nog onder handeld, om zoo mogolïjk door bij plaatsing van machines in de Bron het stroom-lekoi-t aan te vullen. IIERHALIXGSON DER WIJS. B. en W. maken bekend, dat van 1 September a. s. tot en met April 1912 van gemeentewege gelegenheid wordt gegeven tot het ontvangen van herhaliiigsondorwijs in het schoolge bouw No. 6 (l empelieissiraatj. on wei voor jongens en meisjes gezamenlijk, op Maanoog-, Dinsdag-, Donderdag en Vrijdagavond van li tot 8 uur en uitsluitend voor meisjes op Woens dag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur. L)e aangifte tot deelneming moet ge schieden vóór 1 Juli a. s. bij het Hoofd dier herhalingsschool, dat daartoe in genoemd gebouw zitting zal hebben, van 22 Juni a. s. af. op eiken werkdag, van 12 lot 1 uur. DE RIJKSKWEEKSCHOOL. De leerlingen der Rijkskweekschool gaan waarschijnlijk een reisje ma ken. Men denkt over Limburg, maar bepaald is dit nog niet. B. C. Scboolsman. We vernemen, dat de heer R. C. Schooleman met 1 September eervol ontslag heeft verzocht uit zijn betrek king als onder-stationschef hier ter stede. De velen, die met den altijd-hulp- vaardigen en welwillenden onder-sta tionschef te maken hadden, zullen dit bericht zeker met leedwezen ver nemen. Al staat het ons niet vrij. de redenen to noemen, waarom de heer Schooleman den dienst der Holland- sche Spoor gaat verlaten, toch kun nen wij mededeelen, dat zijn ontsl&gs- aanvrage geen verband houdt met de magnetische behandeling van zieken door den heer Schooleman. De direc tie der H. IJ. S. M. heeft den heer Schooleman daarin steeds de volste vrijheid gelaten. De heer Schooleman heeft een be langrijke loopbaan achter zich. Op 19 October 1874 werd hij aangesteld als .assistent te Leiden en ging twee jaar later in diezelfde qualiteit naar Rot terdam. Daar bleef hij slechts vijf maanden. Toen ging hij als commies van het goederenbureau naar Schie dam. Weer twee jaar later ging de heer Schooleman als goederenbureau- commies naar Rotterdam, waar hij de voldoening had in den ontzaglijk- drukken winter van 1879—'80 den dienst gaande te houden. Toen kwam hij te Amsterdam, waar hij drie Jaren commies bleef en daarna bevorderd werd tot chef-de-bureau. Door de drukte, door de Wereld tentoonstelling daartoe genoopt, ver zocht de heer Schooleman toen een rustiger positie. Hij werd toen aan gesteld als chef te Amersfoort van do lijn AmersfoortKesteren. Van Amersfoort weid de heer Schooleman in 1S88 naar Haarlem verplaatst, als onder-stationschef 1ste klasse. In deze betrekking is de heer Schoo leman nu 23 jaar werkzaam. Jammer, aat hij zich genoopt voelt, heen te gaan vóór zijn 25-jarig tijdvak vol is. Het reizend publiek te Haarlem en de industrie zouden den heer Schoole man dan ongetwijfeld meer dan de gewone hulde gebracht hebben. Wat nu betreft de magnetische be handeling van zieken, deelde do heer Schooleman ons mede, dat het aantal patiënten stationnair blijft. Waaneer in hoogste instantie mocht uitgemaakt worden, dat het uitoefenen dezer methode onrechtma tig is, heeft de heer Schooleman het voornemen, niet een geneesheer te gaan werken. Reeds heeft zich een dokter van elders aangeboden. In dat geval zou de heer Schoole man zich waarschijnlijk elders vesti gen, voorioopig blijft hij te Haarlem. Horlogediefstal. Dinsdagmiddag is een zilveren re- I montoir-horloge in étui weggenomen 1 uit een kaïner m do Luitensleeg No. 41 ten nadeele van D., die daar kost ganger is. Opgespoord is Martha van D., die bekend heeft het horloge te hebben ontvreemd. Het horloge is in beslag genomen. Spoor diefstalletje. Uit een pakje, met de lloilandsche Spoor uit Ruurlo naar het magazijn te Haarlem gezonden, is uit een porte- monnaie 75 cent weggenomen. Gevonden voorwerpen. 'terug te bekomen bij Het Bureau van Politie, een zilve- icu poppetje. A. H. van Tol, Wijde Geldeloozepad 15, een poi temonnaie met inhoud. T. Draaisiua, Sac-nredarusiruat No. 9 zwart, een knipschaar. i'. llartog, Nooelsiraat 11, 2 kinder- schopjes. N van Strien, Leidschezijstraat 11, een medaillon. C. Keur, Nassaulaan 53 zwart, een bruinharig hondje. I G. C. li. Ooms, Korte Lakenstraat, een ceintuur. I L. Swaalf, Tempeliersstraat 61, een porlemonuoie met inhoud. I D. de Groot, Ksschilderstraut No. 5, een rekening. H. van Deije, Schoterstraat 31, een broche. Berlitz School. Men schrijft ons De belangstelling bij de publieke proefles gisterenavond bleek zeer groot te zijn, zoodat velen wegens plaatsgebrek er met aan konden deel nemen. De les werd gegeven door den heer F. VV. Waltersclieid, vroeger leoraar van buitenlandsche officieren in het Duitsche leger, en heeft de in schrijving van vele nieuwe leerlingen ten gevolge gehad. Om iedereen gelegenheid te geven, iets over de methode Berlitz en de inrichting van de 400 over geheel Europa en Amerika verspreide Ber litz scholen te hooron, heeft de direc tie besloten, nog een publieke proefles te loten geven op Vrijdagavond, dus morgenavond om 9 uur, waartoe alle belangstellenden zijn uitgenoodigd. TECHNISCH BUREAU v/h. J. ROOSEN. Gisteren had de algemeene verga dering van aandeelhouders plaats in bovengenoemde onderneming. Beslo ten werd, het saldo winst, groot f 519.62, geiheel voor afschrijving te bestemmen. De directeur, de heer J. Roasen, constateert, dat de bedrijfsresultaten bev redigend kunnen worden genoemd, doch dat de onderneming met veel moeilijkheden te kampen heeft ge had, niet het minst door de surséan ce van betaling en het daarop ge volgde faillissement van haar kas sier. Hierdoor moest het loopende crediet worden aangezuiverd, waar toe met den curator een regeling ge troffen werd, die een vrij bevredigen de oplossing is. In den loop van heï jaar werd een zeer geschikt perceel, tot redelijken prijs, in eigendom verkregen, zoodat er thans een flinke opslagruimte, een ruime werkplaats en een flinke win kel voor expositie der artikelen ver kregen is. De relatiën gingen flink vooruit, 't filiaal te Leiden werkte met bevredi gend resultaat en ook te Gouda werd een filiaal gevestigd, waarmee reeds een klein batig saldo werd behaald. DE GEMEENTELIJKE KEURINGS DIENST. Het gebouw voor den eGmeentelij ken keuringsdienst op de Oude Gracht is thans nagenoeg gereed ge komen. Het personeel hoeft er reeds zijn intrek genomen. Wanneer alles gereed is, zal het gebouw op meer officieele wijze ge opend worden. Inteekenlijst. Hier ter stede gaat een man rond met een inteekenlijst voor kleedingen schoeisel voor onvermogende kinde ren. Die lijst ls evenwel niet door de politie gestempeld, zoodat die geld inzameling niet mag plaats hebben. Ingewilligd. Met genoegen vernemen we, dat het verzoek van de afdeeling Haarlem van den Nederland schen Boud van arbeiders in het landbouw- en zuivel bedrijf, om een geheeien vrijen dag in de 20 dagen en vier vacantiedagen per jaar, door de Sier kan en de Toe komst is ingewilligd. Besmet t. Ziekten. In de week van 14 tot en met 20 Ju ni kwamen ter kennis van den Cen- tralen Gezondheidsraad 2 gevallen van roodvonk en 2 gevallen van diphtheritls te Haarlem, 1 geval van roodvonk te Haarlemmermeer en 1 geval van roodvonk te Wijk aan Zee. Staal water. De drinkhal is gister door 68 perso nen bezocht. Zwemschool. De temperatuur van bet water was hedenmorgen 6 uur 61 gr. en heden middag 12 uur 62 gr. Huetfonds. Binnenkort zal do medewerking van de ingezetenen worden gevraagd een nuttig doel. Het Huet-fouds, ge sticht ter herinnering aan Dr. W. G. Jiuet, wien liet lot van zwakzinnige kinderen zoozeer ter harte ging, stelt zich niet alleen ten doel, hun physio- ken toestand te verbeteren door hen naar buiten te zenden, of door hen met onderwijs zooveel mogelijk te ontwikkelen, maar wil ook trachten, wanneer zij de school verlaten heb ben, een plaats voor hen te vinden, waar zij den kost kunnen verdienen. Het is vooral Dr. Brongersma, die werkzaam gebleven na zijn aftre ding als directeur der II. B. S. zich voor deze goede zaak moeite geeft. Hel. komt ons voor, dat zij veler steun verdient. English Society. Naar wij vernemen bestaan plannen tot oprichting in Haarlem van een Eugelsche vereeniging ter be oefening van taal- en letterkunde, op de wijze zooals dat voor het Fransch geschiedt door de Association fran- Saise. Contróle. Naar wij onlangs mededeelden, heeft Dr. W. E. Merens de functie van plaatsvervangend contröleorend ge neesheer neergelegd, omdat dit niet met het lidmaatschap van den Raad vereenigbnar was in zijn plaats is nu Dr A. A. G. Land benoemd. WaalscheKerken. Heden werd in de Waalsche Kerk de openingsdienst van de 96ste verga dering van afgevaardigden der Waal sche Kerken gehouden. Die dienst werd geleid door den heer F, Leco- rum, predikant bij de Waalsche Kerk te 's-Hertogenbosch. 's Middags had een bijeenkomst in het Brongebouw plaats, die niet voor de pers toegankelijk was. WEiLDADIGHEIDSVOORSTELLING. De volgende week wordt een varië teiten-voorstelling in de Bron gege ven ten voordeele van het gezin, wo nende op liet aan den Koudenhorn verbrande scliip. Het strijkorkest van het Tiende, het duo-Voget, the Emil-broibers en Mr. Charly en de Groote-Markt-bioskoop verleenen welwillende medewerking. De Padvinders helpen bij den kaar- tenverkoop. DE „HATAX". Hoewel er hier te Haarlem slechts voor f 15.000 geteekend is, op de lee ning van 125.000 van de „Hatax", do maatschappij, die hier auto-taxi's wil doen stationneeren, verzekerde de di rectie te Amsterdam ons hedenmor gen, dat de auto's er beslist komen. DE RAADSVERKIEZINGEN. In de 1.1. gehouden vergadering van de afdeeling Haarlem der S. D. A. P. werd op voorstel van het bestuur overgegaan tot het benoemen van een verkiezings-comité, dat de gehee- le leiding van de gemeenteraadsver kiezingen op zich zal nemen. Daartoe werden benoemd de heeren Ds. Bax, Peper, Groenend aal en Dia mant. In de vacature van secretaris, ont staan dc-or het bedanken van mejuf frouw Mooy, zal tijdelijk door het be stuur worden voorzien. TOONKUNST. Gister vergaderde de afdeeling Haarlem dor Maatseh. tot bovrderlng der toonkunst. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alge- rneene vergadering gaf geen aanlei ding tot discussie. Tot afgevaardigde naar deze verga dering werd benoemd de heer Dr. G. Nolst Trenité. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Jhr. A. W. G. van Riems dijk en mr. J. C. Tadema. Uit de Rechtszaal UITGESCHUD. Op 8 Mei bevond de vrouw Ja- coba la M. zich met een man', J. v. d. H. in de herberg. Er werd flink gedronken en toen de tweo van el kaar gingen, was de man één bank biljet van f 100 en één van f 60 kwijt- De vrouw bekende ze uit een bril- lendoosje genomen te hebben. De re chercheur Brunt verklaarde, dat deze vrouw, nog al vrij gunstig bekend staat; evenwel maakt zij veel mis bruik van sterken drank. Mr. Hoyer vroeg 5 maanden ge vangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. Mr. Willekea Mac Donald pleitte clementie. ONTROUWE LOOPKNECHT. In April van 't vorig jaa'r was C. H. v. B., als loopkneecht in diénst bij de boek- en handelsdrukkerij van Gebr. Nobels. Op 21 April moest Van B. een bedrag van f 57.74 1/2 mnen, en kreeg f 10 wisselgeld mee; Van B. kwam evenwel niet terug, ging naar Duitsclüand, en maakte het sommetje op. Mr. Hoyer er aan herinnerend, dat de man reeds 2 maanden gevan genisstraf in Utrecht achter den rug heeft eïschte 4 maanden gevange nisstraf met aftrek v an de preventie ve hechtenis. De verdediger, Mr, Joh. Spoor, achtte dit een gewoon gevaL De man heeft veel goede raadgevingen gekre gen, maar ondertusschen moest hij van f 3.50 met zijn gezin, een vrouw en drie kinderen, in de week rondko men. Toen de man nu een sommetje in handen kreeg eigende hij het zich toe. Kon het eigenlijk wel an ders? BALK VERDUISTERD. H. D. te Alkemade heeft een balk, die hij vervoeren moest, en aan den heer Tusschenbroek behoorde, tot goeden buit verklaard. Hoewel beklaagde het ten laste ge legde poogde te ontkennen, was Mr. Hoyer van oordeel dat beklaagde't schuld vaststaat en eischle 3 weken gevangenisstraf, OM DE HONDJES. Op 19 Mei speelde zich in de Begljne- iteeg een woest tooneeltje af. De schoenmaker Jac. Smits wandelde daar In den avolnd met zijn hondje; de bull-dog van zekeren Van A., kon het diertje niet ongemoeid laten, en viel er op aan. S., die zijn hondje walde redden greep den dog in het nekvel; maar daarmee was hij .niet klaar, want de baas van den dog. Van A., viel nu ook op den schoen maker aan. Tot overmaat van ramp arriveerde ook zekere S. met zijn dog, en ook deze twee maakten het Smits moeilijk. Smits werd in het zitvlak gebeten, l.ep slagen op en ook den inspecteur van politie Van den Broeke, die te hulp gescholen was, werd mishandeld. De beklaagden Van A. én S. wa ren niet verschenen. Mr. Hoyer eischte tegen elk 3 maanden gevangenisstraf. De honden dezer lieden oefenen een waar schrik bewind uit (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Do Gemeenteraad zal vergaderen op Vrijdag den 23en Juni 1911 des na middags te 7 1/2 uur ter behandeling der navolgende onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzer school A. Voordracht ae heeren P. van Ges- se), G. C Spruyt en S. Roepen. 3 Voorstellen inzak6 waterleiding en concessie electriciteitslevering. 4. Voorstel besluit onderhandsche aanbesteding. 5. Advies inzake verzoekschrift Vrij zinnige Vereeniging te Schoten. 6. Verzoekschriften ontheffing art. 25 Bouw- en woningverordening. 7. Voorstel goedkeuring rekening gasfabriek. 8. Vaststellen kohier Hoofdelijken Omslag 1911. 9. Voorstel van het raadslid F. G. Ohr. Hooy, inzake Personeele belas ting. 10. Voorstel aanvulling Raadsbe sluit d.d. 13 December 1910. 11. Voorstel tijdelijke geldlee.ning van f 13.000 ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld. 12. Reclames belastingen en af schrijvingen. Conoert. Onze correspondent schrijft Woensdagavond gaf de Schotensche Harmonie een concert op het Preto- rïaplein. Van de muziek kan niets dan goeds gezegd worden. Het korps is flink vooruitgegaan en de direc-' tèur, de heer Van 't Hof, bleek zijn mannen goed onder appèl le hebben. Behalve eeni ge lechnischo moeilijkhe den werd het programma correct uit gevoerd. Wat evenwel een zeer ongunstigen indruk en het genieten van de mu ziek bijna onmogelijk maakte, dat was de verschrikkelijke nerrie. Schreeuwende jongens en gillende meisjes maakten, dat men niet met rust om de tent kon staan. Mocht dus Schoten's Harmonie we der een concert geven, laut zij dat dan doen iu het Juiianapark, desnoods zonder tent. Worden de levenmakers op een afstand gehouden door eene drievoudige prikkeldraadversperring, lan zal het wellicht beter gaan. HEEMSTEDE. CONCOURS. Men schrijft ons Op 4 en 5 Juni j.l. werd doorzie mu- ziekvereeniging Harmonie „Si. Mi chael", alhier deelgenomen aan het nationaal concours van harmonie- en fanfarecorpsen te Noord-Seharwoude. Gisteren werd het critisch verslag van do jury daarover kenbaar ge maakt. Al mocht bovengemelde veree niging zich niet verheugen in het be halen van een prijs, het verdient toch zeker vermelding, dat over een veree niging, die pas underhalf jaar be staat, een hoogst gunstig verslag wordt kenbaar gemaakt. Het luidt stemming vrij goed tempo èen punt boven uitmuntend; voordracht en opvatting goed nuonceenng goedsamenspel en klankgehalte vrij goed. De collecte voor den gewapenden dienst heeft hier opgebracht de niet onbelangrijke som van 108.65 1/2. HAARLEMMERMEER. De kinderen van school no. 9, bij Halfweg, maakten heden een boot reisje naar Katwijk. Terechtgestaan. Voor de 6e kamer van de arrondis- sements-rechtbank te Amsterdam heeft gisteren terechtgestaan de 16-j n.- rige A. G., die ten nadeele van den rijwielhandelaar Romkema, te Hoofd dorp, te Amsterdam, een rijwiel ver duisterd had. Ofschoon dit feit reeds in begin December van het vorige jaar gepleegd was, werd het thans pas berecht. Tegen den jongen werd 45 dagen hechtenis geeiscin. SLOTEN. Vanwege den Bond van Geiteniok- vereenigingen ln Noord-Holland zal omstreeks-half Juli te Sloterdijk een Provinciale geitententoonstelling ge houden worden. U MUIDEN. Zeeliedenstaking. Het stoomschip Rijnland van de Kon. Holl. Lloyd vertrok gisteren van hiér met volledige bemanning. Voor het vertrek werd de monster rol geïnspecteerd door een Inspecteur van do Schepenwet en het bleek d :t een aantal zeelieden uit den Helder als dekpersoneel was aangemonsterd. Hel op- en afgaan van het stoom schip in de groote sluis geschiedde onder toezicht van rijkspolitie. Gemeenteraadsverkiezing. Door de Vrijz. Dem. kiesvereenig'ng alhic-r is in de plaats van den heer A. J. Veldkamp, die bedankt heeft tot candidaat in district II, Westelijk IJ- muiden, gesteld de heer W. Polder man, directeur der N. V. Mij. Hera, aldaar. De lichlwachter bij 's Rijks kust- verlichting te Terschelling A. Zwaai is op zijn verzoek in gelijke betrek king overgeplaatst bij 's-Rijks kust- verlichfcfng te Uitluiden. ZANDVOORT. Heden was de temperatuur van het water 13 gr. R. Binnenland TOEPASSING DER ZEDELIJ K- HE1DSWET. Naar de N. C. verneemt, heeft de Haagsche recherche bij verschillende boekhandelaren in de residentie ceu aantal boeken en brochures in beslag genomen in verband met de 15 dezer in werking getreden Zedelijkheids- wet. KLERKEXAMEN 11. U. S. M. Ten einde tegemoet to komen can kenbaar gemaakte bezwaren is dooi de directie der II. IJ. S. M. bepaald, dat personen in dienst dezer maat schappij, die zich wenschen te onder werpen aan hei klerk-examen, dit voortaan zuilen kunnen doen in twee gedeelten, het eene omvattende de z.g. schoolvakken, het andere de ta len. liet examen zal jaarlijks te 'Am sterdam in November afgenomen worden. COMMANDANT KON. INSTITUUT VAN MARINE. De kapitein ter zee Duilemond, be boerende tot de zeemacht in Indië, is op reis naar Nederland. Naar de Tel. verneemt is hij bestemd tot comman dant en directeur van het Kon. Jnsti- stuut van Marine te Willemsoord, ter vervanging van den kapitein ter zee baron Van Asbeek. ERNSTIGE MISHANDELING. Gisterenavond omstreeks half elf had in het Haagsche Bosch na afloop van het concert in de „Tent", eene ernstige vechtpartij plaats tussclien een Jongmensch van ongeveer 18 jaar en een marinier, waarbij de burger den militair een levensgevaar! ij ken steek boven het hart toebracht .met een mes. De oorzaak tot dit tweegevecht rn -,;t gezocht worden in een liefdesgeschie denis. Nadat de marinier eerst in de „Tent" in het Bosch was verbonden, is hij per brancard naar het Gemeen teziekenhuis vervoerd. De dader is door de politie naar het commissaris aat aan de Nieuwe Haven overge bracht AANVARING. Men meldt ons uit Vlissingen Het Engelsche stoomschip Redwood, is om 1 uur hedennacht door een an der schip aangevaren op 2Ü0 Meter afstand van den waL De Redwood zonk onmiddellijk, doch gelukkig, werd de équipage door een motor-" sloep gered. Men vermoedt, dat het schip, dat de aanvaring veroorzaakte, de „Ueinfels" is.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1