NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. Söyi Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 26 JUNI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R T E N TI N: PER DRIE MAANDEN: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der sOBij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Vv. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-f» (gy 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant GtfïlusUeerd Zondagsblad, "voor Haarlem" i i 1 I I 0J7H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot da plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 27 JUNI. Gr. Kerk. OrgeLbespellng, 1—2 uur. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Naar aanleiding van een verzoek van den heer F. M. Baron Van Lyu- den, stellen B. en W. voor, het Zuide lijk gedeelte van de t»gen den tuin Van den verzoeker dooccoopen.de Lan- tel aan, welk gedeelte tusschen eigen- ommen van den heer Van Lynden aan den Wagenweg ligt, aan dezen te verkoopen voor 1 12 per vicrk. AL Het stuk is ongeveer 19 Al?, groot. Gelijk wij reeds hebben medege deeld, verzoeken de heeren L. J. C. Poppe en T. G. C Ilooy, namens het Haariemsch Arheids Secretariaat en den Christ Bestuurdersbond, om eenige wijzigingen aan te brengen in het RegLvment \an het Werkloozen- fonds. Zij verzoeken 10. om het mogelijk te maken, dat de verzekerden, die van Schoten naar Haarlem verhuizen, niet 12 maanden verstoken blijven van bijslag uit het gemeentefonds. Een dergelijk verzoek is ook gericht aan het fondsbestuur te Schote,1. voor personen, die van Haarlem naar Schoten verhuizen 2o. om het bedrag der weekpremie niet langer vast te stellen 3o. om het mogelijk te maken, dat onder-afdeelmgen van Nationale Werkloosheidvcrzekeringen zich kun nen aansluiten bij het Gemeente fonds. DE MUSEUM-COMMISSIE. In den Raad is er aanmerking ,op gemaakt, dat de Museum-Commissie naliet, een aanbeveling in te dienen Ier vervuiling van de vacature-Prof. Jhr. J. Six. De Commissie heeft een aanbeveling Ingezonden, maar merkt op, dat door de nieuwe verordening op hot Mu seum, de bemoeiingen der Commissie belangrijk minder zijn geworden, waarom zij meent, dat de Commissie met het miniinmn-gelal leden kan vol staan. Daar B. en W. van hetzelfde gevoe len zijn, stellen zij voor, in de vaca- turo-Six niet ie voorzien. Dit voorstel kan beschouwd worden als een uitvl eisel van de opmerking van Mr. Thiol, onlangs in den Raad gemaakt, dat het aan den Raad is om uit te maken, of een vacature al dan niet zal worden vervuld. Overigens moet het voor Prof. Six minder aangenaam zijn, dat men het zelfs niet noodig acht, zijn zetel te bezetten .Terecht zegt weliswaar de Commissie, dat haar bemoeiingen na de nieuwe verordening belangrijk minder ziin geworden. Nog ééu stap je verder en zij komt in onze gedach- tenlijn, die daarheen gaat. dat na de jongste reorganisatie de geheele Com missie, tbii waardeering van hare goede bedoelingen) overbodig gewor den is. Mejuffrouw L. M. Bussemaker ver zoekt eervol ontslag als onderwijzeres aan school New 6. Het gemeentebestuur van Bloemen daal had v.-i gunning gevraagd, om een lichtkabel en een waterleiding buis te mogen leggen in de Klever- laan. De vergunning werd, onder ze kere voorwaarden, verleend. Daar het gemeentebestuur van Bloe mend aal die voorwaarden bezwarend achtte, aanvaardde het de vergun ning niet. 11. en W. van Haarlem stellen nu, in overleg niet het dagelijksch be stuur van Bloemendaal, voor, de ge stelde voorwaarden in te krimpen en de vergunning wederom te verleenen. B. en W. hebben boekeu en kas van den gemeente-ontvanger onderzocht en in orde bevonden. In kas was 147.096.92 1,2. B. eu W. stellen voor, een nieuw verzoekschrift van mejuffrouw A. P. G. Komijn, oeivol ontslagen onderwij zeres aau de bewaarschool van het voormalige Babara-Gasthuis, voor kennisgeving aun te nemen. IVroeger hebben we over deze .zaak reeds het een-en-audor medegedeeld. Red.). B. en W. stellen voor goed te Eéu- ren de aansluiting van den Juliana- .weg aan den Zijlweg. B. en W. stellen voor f 1000 te be steden aan do verbetering van den Oude of Spaarnwouderweg, daar het mogelijk is, dut aan dezen weg ge bouwd zal worden en over den toe stand van dien weg geklaagd wordt. Tot nu staat niet vast, wie® deze weg behoort, maar het bestuur van den Yeerpolder, onder Haarlemmer- liede, dat zich steeds als eigenaar ge draagt, wil zijn aanspraken laten varen en Haarlem als e.genaa'r er kennen. ONTSLAG-VAN DEVENTER. We ontvangen een uitvoerig stuk van den ontslagen plantsoenwachter Jb. van Deventer, wion op 4 November 1910 en 25 Februari 1911 mondeling vanwege B. en W. op 15 Mei schrifte lijk is uangezegd, ontslag te vragen. Daar Van Deventer meent, dat dit onrechtvaardig was. heeft hij daar aan geen gevolg gegeven. Nu ls hij met 1 Juli ongevraagd ontslagen. Daar hij meent, dat dit ontslag on rechtvaardig is. en hij na ruim 10 ja ren dienst, zonder betrekking zal ko men en met de grootste onzekerheid zijn bestaan tegemoet gaat, verzocht hij 't ontslag ongedaan te wilLen ma ken, of de gevolgen er ♦an weg te ne men, door hem in een gelijkbezoldig- de betrekking te plaatsen, of door hem op wachtgeld te stellen, zoodat hij in de gelegenheid zal zijn een an dere betrekking te zoeken. In een brief aan B. en W. erkende Van Deventer, dat er meermalen aan merking gemaakt is op zijn werk en hij geloofde dan ook, dat onbekwaam heid hij was in dienst als voor- man-blcemkweekcr de reden van zijn ontslag is. Hij merkte echter op, dat bij zijn werk onder moeielijko omstandighe den moest verrichten en verzocht om, nu er goede bloemisten zijn, gedu rende een jaar proef te mogen wer ken. Indien B. en W. daaraan niet vol doen, vroeg hij pensioen of wachtgeld, om zich in dien tijd als bloemist tc vestigen. B. en W. antwoorden, dat er geen termen waren, op zijn verzoek in te gaan. Van Deventer meent echter, dat hij door de reorgauisatie van den dienst der Gemeentelijke kweekerij is ontsla gen en doet daarom een beroep op den Raad, om hem wachtgeld te ver leenen, ingevolge art. 28 van het VVerkl. -reglement. Van Deventer legt een drietal ge tuigschriften over van de bloemiste rijen van „Hartenlust", van Mevr. Van der VlietBorski en van den heer A. A. L. Springer. Deze getuigschrif ten zijn zeer gunstig voor den ontsla gene. Er l kt uit. dat hij twee malen bekroond is met een zilveren medaille. Van Deventer kan niet aannemen, dat zijn geschiktheid in dienst dor Gemeente zoo achteruit gegaan zou zijn. Wel was de heer L. A. Springer eens ontevreden er over, dat hij niet dadelijk een hoeveelheid hioemen kon leveren, maar de heer Springer gaf nooit oi>gaaf omtrent de benoodigdo hoeveelheden .Hij urkent, dat de bloe men ook niet altijd waren, zooals zij behoorden, maar aan de Bolhuizen was de kweekruimte te klein. De bloe men stonden te veel op elkaar. Aan de nieuwe kweekerij aan do Klever laan zou adressant goede bloemen kunnen leveren. Door een hond gebeten. Dr. V. is in 't bezit van een hond, die niet goedaardig is. Daarom moet 't beest een muilkorf dragen. Zater dag had hij dien niet aan, want toen beet hij Dr. Hiensch in 't been. ;De zaak wordt onderzocht. Het Werkloozenfonds. Zaterdagavond had op uitnoodiging van do Chr. kantoor- en handelsbe dienden een vergadering plaats in het gebouw „Het blauwe Kruis". Vertegenwoordigd waren o. a. do afd. Haarlem van den Kantoor- en HamlelsbediendcjibonU „Mercurius". afd. llaarksin van den „Bond van Kantoor- en Handelsbedienden" en de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Tcpografenbond. Na eenige bespreking werd besloten aal de afdeelingen, niet aangesloten bij liet Ilaarl. Arb Secretariaat of den Chr. bestuurdersbond. adhesie zullen betuigen aan het adres van bei- do bonden inzake de gewen6cht© wij zigingen in het Gemeente-werkloozen- fonds. (Men zie daarover de rubriek Stuk ken van den Raad, in het nummer van heden). Geheelonthouding. De afd. Haarlem van do Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholh. dranken neemt deel aan de openlucht-meeting te Velsen. Zij vertrekt met de tram van 12.10 naar Beverwijk, om aldaar deel te nemen aan den optocht naar Vela en. De fietsers vertrekken in op tocht ook zij zullen deelnemen aan den tocht naar Velsen. Waarschijnlijk zal de afd. Schoten zich bij do ufd. Haarlem aansluiten. Daartoe zullen de deelnemers te 12 uur a. s. Zondag te saam komen op het Kennemerpleln. JUBILEUM DR. C. A. J. KROL. Heden Maandag 26 Juni was het voor Dr. Krol een feestdag Hij had daaraan zelf niet de minste ruchtbaar heid gegeven, integendeel zijn plan was om Zondag den 25sten stilletjes uit Haarlem te e:aan, eenige dagen bij familie te logeeren en daaraan vast te knoopen een bezoek aan de alge- meene vergadering van de Maat schappij voor geneeskunde te De venter. Maar een van zijn patiënten was er toch achter gekomen, dat hij den 26stcn Juni 1886 gepromoveerd was tot doctor in de geneeskundehij had datum en Inartal gevonden op het academisch proefschrift van Dr. Krol over „de tuberculose der gewrichten en hare behundeling" e® deed stap pen Lot stichting van een Comité. Zeer spoedig was dit samengesteld, tal van patiënten 3 an den jubilaris waren be reid daarin zitting te nemen en het bleek aan een commissie van dames, die gevormd werd, al heel spoedig, dat er groote bereidwilligheid tot deelneming bestond aan een hulde blijk, dat den dokter en vriend zou worden aangeboden. Niet minder dan 349 handteekeningen van deelnemers komen in het albutn voor, naast groo te bijdragen zijn er ook van vijftig cents gegeven ga men vindt onder de patiënten velen, die Jaxen en jaren onder zijn behandeling zijn geweest. Het is niet algemeen bekend, dat Dr. Krol aanvaukelijk officier van ge zondheid is geweest en naderhand den dienst heeft verlaten. Bij zoo uitgebreide deelneming was de taak niet moeilijk van de drie heeren, die zich meer in het bijzonder met de uitvoering van het plan had den belast. Zij waren in staat, een zeer fraai schilderij van Gorter een landschap, aan te knopen en dat den jubilaris Vrijdag j.l aan te bieden, vergezeld van een album met de na men van de gevers. Er is geen gele genheid geweest om het eerst ter be zichtiging to stellen voor de deelne mers, maar i>or circulaire is hun meegedeeld, dat Dr. Krol zeer getrof fen was door de wijze, waarop zijn patiënten huil dankbare vriendschap hebben betoond. Het schilderij viel bij zonder in zijn smaak en het album, verklaarde hij. heeft voor hem veel moer dan kunstwaarde. In dat album trof hem vooral een dor opdrachten naast een Latijnsche spreuk, betee- kende hulde aan hem, die de oor zaak der dingen weet te vinden, wordt ook hulde gebracht aan den medi cus en vriend en juist die sa menvoeging is het welk© den jubilaris zoo aangenaam stemde, want hij is een vau liet soort, waarvan mou zegt, dat het in getalsterkte afneemt, hij is bij uitnemendheid do huisdokter, die tevens de huisvriend \sil v ezen. En hij zoekt dat waarlijk niet ia slappe gemoedelijkheid, integen deel Dr. Krol weet zeer precies wat hij wil en wanneer de patiënt dat niol eveneons wil, kan hij er zeker van zijn, dat hij zijn medicus niet terug ziet. IJzeren hand in fluweelen hand schoen zoo moet het ook zijn Het album moet een merkwaardig stuk werk zijn. de opdracht keurig, de band van bruin leer en perkament zeer fraai en de verdeeling van de na men zeer foed opgelost. Kortom liet geheel is een huldebe toon, waarmee schenkers en jubila ris ingenomen mogen zijn. Benoemingen. Tot hoofd eoncr bijzondere school te Velsen is benoemd de heer J. Deinum van Randwijk en tut hoofd der chris telijk© schooi te Monnikendam de heer Th, Brouwer van Haarlem. Gemeenteraadsverki ©zin gen. Door het verkiezings-comitë der S. D. A. P. is de eerste vergadering ge houden Ier bespreking van de werk zaamheden. Door don heer Peper werd uiteengezet liet gemeente-program der S. D A. P. Ook door den heer Nagtzaam wer- den nog eenige punten besproken. Daarna werden de werkzaamheden vastgesteld voor de huisbezoekers en verspreiders. MAATS. VAN NIJVERHEID. Ons is gevraagd, hoe de leden van het dep. Haarlem kunnen deelnemen aan vergaderingen en feestelijke bij eenkomsten der Maats, op 30 Juni en 1 Juli. Wij kunnen daarop het volgende antwoord gevon tot de vergaderin gen heeft elk lid toegang op vertoon van zijn diploma, bovendien worden d© leden met huur-- dames uitgenoo- digd tegenwoordig te zijn bij het con cert in het Brongobouw op Donder dagavond verder kan worden deel genomen aan de dejeuners in de Kroon voor 1 per persoon, het diner in Zandvoort voor 2.50, dat in Hotel Funckler voor 13 50- ©an do namid dagthee in liet Paviljoen voor 1 en aan den rijtoer op Vrijdag tegen na der te bepalen vergoeding. Doodgereden. Een ongeval met tragische® afloop leeft 7 plaats Om een uur of vier naderde de electrische tram. gaande in de rich ting-station, de Parkstraat, toen een oud vrouwtje daaruit kwam en, blijk baar niets bemerkend, op het laatste moment nog vóór de tram de rails wilde oversteken. Do wagenvoerder kon niet meer stoppen de vrouw werd door den tramwagen gegrepen en kreeg een lichte hoofdwoud en ver schillende inwendige kneuzingen. Zij werd binnengebracht bij den tapper K., en daar ten huize door de docto ren Kuenen en Vun Veen onderzocht. De vrouw deelde nog mede, dat zij doof was en de rails nog had willen oversteken. Zij overleed spoedig na het ongeval; haar lijk werd naar het St. Elisabeths- gasthuis srebracht 's Avonds herken den een zoon en dochter haar, daar door kwam men ie weten, dal de overledene was de 64-jarige weduwe U B. geb. de K en dat zij woonde op den Sclieepmakersdijk Ooggetuigen hebben verklaard, dat de wagenvoerder der tram, P v. T., niet de minste schuld uan het droevig ongeval had. Kaar kind vermoord. De politie heeft al succes gehad met haar onderzoek in 't geval van het Vrijdagavond op de Papetorenvest gevonden kinderlijkje. De ongehuwde tw intigjarige vrouw M. J. F. S. uit de Zuidpoldcrstraat, is aangehouden en heeft bekend, dat zij haar kind een prop watten m 't mondje.heeft geduwd en neergelegd op de plaats, waar een paar kinderen 't lijkje Vrijdagavond vonden. Zij is ter beschikking der justitie gesteld. Remonstranten. I-ïet bestuur ontving 50 ter dek king van het nadeelig saldo, voorko mende op den post „Armenzorg" in de rekening over 1910. DE RESTAURATIEWAGEN DER E. S. M. We hebben er onlangs melding van gemaakt, dat de Electrische Spoor een restauratiewagen in aanmaak heeft voor de lijn Amsterdam—Zand voort. We vernemen, dot deze Vrijdag a.s. voor het eerst in gebruik wordt geno men ter gelegenheid van de vergade ring der Maatschappij van Nijver heid. De afgevaardigden en het bestuur maken Vrijdag na afloop dei verga dering eerst een rijtoer door de stad. derlandsche Winkelweek, welke rij toer zich uitstrekt lot Santpoort. Daar wordt het beton-huis bezichtigd. Men keert terug over Bloemendaal en beziet dan te Haarlem de andere uit stallingen. Daarna wordt de tramtocht met den restauratiewagen naar Zand voort gemaakt. Uit de Rechtszaal De zaak-Koelemey. De Rechtbank veroordeelde hedem den 21-jarigen J. Koelemeij wegens den aanslag op den werkmeester Rön- fanz en zijn kameraad Le Noble, tot 2 1/6i jaajr gevangenisstraf, met of- I trek van de voorloopige hechtenis. In het vonnis wordt hel misdrijf om schreven als poging tot moord en po ging tot doodslag. De eisch was 4 jaar gevangenisstraf. UITSPRAKEN. P. N.. bankwerker, gedetineerd, op lichting, te Zaandam, 3 maanden ge vangenisstraf, met aftrek der prev. hechtenis. D. B. kantoorbediende in Den Haag, verduistering, vrijgesproken. Na een zitting met gesloten deuren werden eenige onbetrekenehde zaken behandeld. Op 6 Maart was een juf frouw uitgescholden voor allerlei lee- lijks door een andere juffrouw. De ambtenaar eischte tegen die andere juffrouw f 10 boete of 10 dagen hech tenis. Daarna werd tege'n ee® man f 5 boete of 1 dag hechtenis gevorderd, omdat hij zijn hond niet voldoende had ingespannen. MISHANDELING. Hierop kwam een bekende dronk aard voor. Hij had op 6 Mei in den slagerswinkel van Van Leeuwen een jongen man, Spaan geheeten, met een mes, dat hij van de toonbank had genomen, in de borst gestoken. De roden was, dat hij meende, dat Spaan Item uitgescholden had. om dat hij weer dronken was. De verwonding was nog al niet erg, gezien het groote slagersmes, dat de dader genomen had. Er was maar een klein wondje ge maakt. De inspecteur van politie Kempers deed een boekje van beklaagde open en het was geen gunstig boekje, dat hij opende. Als men van bekl spreekt zei de inspecteur dan antwoordt men altijd: „O, die d'ronken kerel!" De President meende, dat beklaag de de'n aangevallene wel had kunnen doodsteken. Beklaagde haalde maar eens zijn schouders op. De ambtenaar eischte één maand gevangenisstraf. Daarop volgde weer eenige onbe langrijke zaken. Twee mannen haddc'n graszoden gestoken op een terrein aan de Adri- aan Loo.-jesstraat, behoorende aan de Expl. Maatsch. van Onroerende Goe deren. Dat mocht niet. Eisch 4 dagen hechtenis. Een sch.pperskncclit had een sleep- boutagent to Amsterdam opgelicht voor een rijksdaalder, llij moest zijn boot laten s et-pen en zeide geen geld genoeg gekregen te hebben van den schipper. Daarom leende hij een rijks daalder. Dat is nu al de derde maal. Er werd 2 maanden geeisebt. Een veehouder te Alkemade had veldwachter uitgescholden, omdat hij z'n koeien had opgejaagd. Beklaagde ontkende de scheldwoor den gebruikt te hebben. Hij had al léén gezegd: „Dat doea kwajongens." Mr. Hoy er vroeg f 50 boete of 5 dagen hechtenis. De ambtenaar wees er op, dat de boeren niets doen dan do veldwach ters te plagen, treiteren en sarren, wannéér zij komen om de maatrege len, ter bestrijding van mond- klauwzeer bevolen, uit te voeren. Deze boer staat niet slecht bekend, maar hij is als zoovele boeren koppig en hatelijk. Die boereu meen en tegen een fat soenlijk veldwachter maar alles mogen zeggen, rnissch.c'n, omdat zij wat meer dubbeltjes bobben, dan veldwachter. De ambtenaar van het O. M. vorder de heden 3 maanden Tuchtschool te- den den 14-jarigen jongen, die een pak briefkaarten had gestolen uit de afdeeling briefkaurtendrukkerij der firma Joh. Enschedé. t tZia verder Stadsnieuws onder laat jte berichten). Uit de Omstreken SANTPOORT. Het landgoed Spaarnberg van de fa milie Wüste werd Zondag onder ge leide van den predikant en eenige da mes en heeren bezocht door 350 kin deren van de Waalsclie Gemeente te Amsterdam, die aldaar tusschen 12 en 4 uur genoten van de heerlijke na tuur en dien tijd doorbrachten met het doen van spelletjes en het gebrui ken van de noodigo versnaperingen. Muziek er bij maakte bet verblijf dub bel aangenaam. 1JMUIDEN. MUZIEKCONCOURS. Onze correspondent schrijft: Na negen jaar is de Provinciale Bond van Harmonie- en Fanfare-ge zelschappen In Noord-Holland, uit sluitend bestaande uit dilettanten met zijn 24e concours te IJmuide® te ruggekeerd. Te twaalf uur had de officteele be groeting plaats in Hotel Nommer Een waar de voorzitter, de heet S. C. L. Reygersberg met een warme toe spraak de autoriteiten, de feestcom missie, de jury en heeren Directeuren en voorzitters der deelnemende ver een, gingen welkom heette. De jury bestond uit de hoeren A. L* Hazebroek, kapelmeester der Kc®. Manne te Helder, Jac. Koning, Gep. Luit.-kapelmeester der Kon. Marine te Rotterdam en C. v. d. Linden, di recteur van de Nationale Opera te Amsterdam. Na aanbieding van den eerewijn, nam het concours een aanvang met den marschwedstrijd, waaraan werd deelgenomen door zes vereenigingen. De prijzen zijn verguld zilveren, zil veren en bronzen medailles. De Vriendschap van Schoor!, of schoon ingeschreven was niet opge komen. De uitslag was dat bij loting de eerste prijs werd toegekend aan Wa- terlandsch Fanfarecorps te Buiksloot- Nieuwendam met 54 punten, de 2e prijs met eveneeens 54 punten aan het Stedelijk Muziekkorps te Purmerend. De derde prijs verwierf de Eerste Ned. Bakkersfanfare te Amsterdam met 42 punten, terwijl aan Wllhelmi- na te Jan Gijzenvaart met 41 punten diploma werd uitgereikt. De uitslag van den daarop voY- genden wedstrijd voor Fanfarekorp sen was als volgt: Derde afdeeling, zeven 'deelnemen de vereenigingen. Eerste prijs niet toegekend. Tweede prijs A, Excelsior te Oostzaan, met 49 punten. Tweede prijs B SoL deo Gloria te Driehuis gemeente Velsen, met 45 punten. Derde prijs A Cres cendo te Sluterdijk, met 43 punten; 3de pr. B Ons Genoegen, te Wijdenes, met 41 punten en derde prijs C, Wit- helmina, te Jan Gijzenvaart, met 39 punten. In de tweede afdeeling kampten vijf vereenigingen mede. Tessels fan farecorps was door stormweer verhin derd mede uit te komen. De uitsiog was: Eerste prijs A Eerste NederL Bakkersfanfaie te Amsterdam, met 71 punten. Eerste prijs B met 60 pun ten, Tavenu, te \Yarmenhuizen. Tweede prijs niet toegekend. Eerste derde prijs A Onderling: Oe fening te Uitgeest, met 53 punten. Tweede derde prijs A met eveneens 53 punten, Crescendo te Weslzaan. Derde prijs B Eensgezindheid, Wof- met, met 48 punten. De deelneming aan de meeist be langrijke eerste afdeeling was bijzon der groot nl. 7 vereenigingen. De uitslag was: Eerste prijs A: met 71 punten, 'Waterlandsch fanfare corps te Buiksloot-Nleuwendam. Eer ste prijs B met 70 punten Koning" 11 Wiihelmina te Beemster. Tweede eerste prijs B, Stedelijk Mu ziekkorps te Purmerend met 70 puis ten. Tweede prijs met 65 punten Excel- s.or van Zaandam. Derde pri.s mei 59 punten Oost-Kuollendammei j pel 1e Knollendam. In den eerewedstrijd kampten das Excelsior te Oostzaan, de Eerste NedL Bakkers-Fanfare te Amsterdam en Waterlandsch fanfarecorps te Buiksloot. Voor dezen eerewedstrijd was door de feestcommissie een fraaien lau wertak beschikbaar gesteld. Waterland won met 56 ponten van de Bakkers met 55 punten, die nog een eervolle vermelding mochten v er- werven. De eerste dog van het con cours mag als zeer geslaagd be schouwd worden en werd l^eslotenf met ee® avondfeest op het electriseh verlichte terrein. Bal-chainpêt're, voordrachten, turnoefeningen enz. Voor ieder wat wils. DE ZEELIEDESSTAKING. Zaterdagmiddag arriveerde van Hamburg het stoomschip „Ceres', van de Kon. Stoombootmaatschappij, dat daar een aantal zeelieden had gemon sterd, naar men mededeel; 'ruim 50. Overdreven angst en daardoor overdreven geruchten, hebben tot oorzaak gehad, dat een buitengewone pol.tiemacht gerequireerd was. Niet minder werd beweerd, dan dat een stoomboot met 300 stakérs buiten de sluizen het stoomschip zou enteren. Dientengevolge is het s.s. „Ceree" van IJmuideu vertrokken met den commissaris van politie, tevens water schout, een hoofdagent van politie en 4 rijksveldwachters met karabijnen gewapend, terwijl het stoomschip be geleid werd door het politievaartuig no. 2 van Amsterdam, aan boord waarvan mede rijkspohte mede ging onder bevel van den inspecteur van de Rijksveldwacht den heer Van Bua- seck Aan de sluis deed zich gee® enkel incident voor en werd van de medege nomen werkwillige aangemonster- dan niets gemerkt. BLOEMENDAAL. De Raadsverkiezing. De Gemeenteraadsverkiezing zalv niet bij enkele candidoatstelling kun nen afloope®. G.ster hebben do bestu. ren van do Vrij-liberalen en Vrijen-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1