NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8593 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 28 JUNI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER drie MAANDEN: «gplla? Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) ,1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1-65 fgJ Th 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. oéïïSd' Zondagsblad, 'vo'or Wwlem" I I I I I I I j S< Redaclie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 29 JUNI. Groot© Kerk: Orgelbespeling 2—3 u. Brongebouw: Concert ter gelegen heid van de opening der Ned. Win kelweek, 8 1/2 uur. Zandvoort: Olympia Palace. Voor- «telhng 8 uu'r. Stadsnieuws Om Ons Heen. In hel Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel .,De Nederlandsclie Winkelweek, II, ui de rubriek Om Ons Heen. DE VLAG UIT! Mo'rgen Donderdag begint de Ne derlandsche Winkelweek. Donderdagavond worden Directeu ren en afgevaardigden van de Maat schappij van Nijverheid, die hier hunne algemeene vergadering komen houden, door den Burgemeester ten Stadhuis® ontvangen. Daarbij wordt tevens door Z.E.A. do Nederla'ndsche Winkelweek ge opend. Het Comité voor de Nede'rlalndsche Winkelweek is in 't leven geroepen doo'r het departement Haarlem van de Maats, van Nijverheid. Er bestaat dus een band tusschen 'deze beide, en om dal te toonen noo- 'digt het Conirié voor de Nederland sclie Winkelweek beloofd alle deelne mers uit, reeds Donderdagmorgen de vlag uit te steken en d:o te laten wapperen, zoolang de Nederiandsèho Winkelweek duurt. Dat zal een feestelijk uiterlijk aan onze stad geven en Directeuren e'n afgevaardigden nog meer dan thans ïoeds het geval is, doen waardeeren de groote belangstelling, die door de Haarlemsche winkeliers wordt be toond in de bevordering der nationale nijverheid. Door een misverstand was op de lijst van deelnemers aan de Nederl. Winkelweek niet opgegeven de firma C. J. van den Broek, Oude Groenmarkt en Warmocsst'raat. EXCURSIE DER VEREEN1GING „IIAERLEM". Dinsdagochtend te half negen ve'r- kaïneldo zich in de Tempeliersstraat een 40-tal personen, leden Van de Ver- eeniging Haerlem met hunne dames. Per extra-Irani vertrok het gezel schap naar Amsterdam oni daar deel te nemen aan eene oudheidkundige wandeling onder de bekwame leiding van den heer J. F. M. Sterck. Het eerste bezoek te. Amsterdam gold bet Arsenaal, liet merkwaardige gebouw, dat verleden juar nog juist bijtijds uit slooper's handen werd ge red. Vooral een gang int den ouden tijd had aller bewondering. Van het Arsenaal werd naar het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4) gewandeld. Met veel belangstelling werd de woning van den grooten Meester bezichtigd. Tal van bijzon derheden werden hier door den lei der van den tocht aan de deelnemers medegedeeld. Rembrandt llarmensz. van Rijn .werd 15 Juli 1G06 in Leide'n geboren als zoon van den molenaar van di naam. 22 Juni 1634 huwde hij met Baskia van Uilenburg, met wie hij een zeer gelukkigen echt had. In 1639 kocht hij deze woning, waarin hij zijn fcesto en gelukkigste jaren door bracht en tal 5an zijn fraaiste werken Voltooide. Na den dood van zijn dierbare ga de, ging hij steeds achteruit en in ^656 volgde zijn faillietverklaring. In 1657—5S werd zijn achilderijenverza- pieling verkocht voor f 5000 en het buis voor f 11.000. In 1669 stierf do Meesier, tal van werken achterlatend, waarvan „De Nachtwacht" en „De Staalmeesters" wel de meest bekende zijn. Niet minder dato 60 zelfstudies, van l'n 18de tot zijn 60ste jaar toe werden door Rembrandt gemaakt. Na het bezoek aan liet Rembrandt huis volgde eene bez.chüging der Portugeesche Synagoge, welke in 1672 weird gesticht. Hier werd het gezelschap door het Bestuur zeer welwillend ontvangen en rondgeleid. Tal van kostbare en merkwaardige voorwerpen, bij den eeredienst in ge bruik, werden den aanwezigen ge toond en hun de ceremoniën uitge legd. De oude wetsrollen, de rijkversier de exemplaren der boeken Mozes, prachtige zilveren schalen, gedreven schenkkannen, oud, fraai borduur werk, 't was alles de bezichtiging overwaard. Dit gedeelte was voo'rzeker het mooi-te van het ochtend-programma. Na een ha'rtelijk woord van dank aah het bestuur voor zijn vriendelij ke ontvangst, werd naar den Dieren- en Plantentuin van het Genootschap Natura Artls Magistra getrokken, waar na een gemeenschappelijke luhcli onder deskundige leiding van den heer Portielje, amanuensis, de nieuwe inrichtingen het Vogel huis en liet Reptielenhuis met zijn prachtige tropische planten met veel belangstelling werd e'n bezichtigd. Hierna werd nog een bezoek aan 't museum Willet-Hoithuysen, Heecren- gracht 605, gebracht. In deze oude patricische woning in 1895 aan de gemeente Amsterdam gelegateerd viel heel wat te bewonderen: oud-por- celein, glas, zilverwerk, oude horlo ges, kostbare meubelen en andere ou de kunstwerken, terwijl eene belang rijke bibliotheek, bijeengebracht door den kunstliefhebber Abraham Willet mede aller aandacht had. Omstreeks 5 uur werd per ElectTi- sche tram de terugtocht naa'r de Spaaniestad aanvaard, waar het ge zelschap te 5 3/4 uur goed en wel weer arriveerde. Het was een zeeor goed geslaagde dag waarvan aan den leider, den heer J. F. M. Sterck alle eer toekomt. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Nog zijn gister candidaat gesteld in district I de heer L. J. C. Poppe, in II de heer Dr. J. P. Lotzy, en in III de heer A. Nagtzaam, De stemming heeft plaats op 5 Juli. Benoemd. De heer G. II, Stouten, alhier, is benoemd tot keurmeester van de op 2 Juli a.s. te Gouda te houden pluim vee-tentoonstelling. APOTHEKER-ASSISTENTE. Voo'r het examen te Utrecht is ge slaagd mej. J. II. J. Trimpe te Haar lem. EEN AARDIG DENKBEELD. In de cacao- en chocoladefabriek Union hebben we een nieuw en zeker wel zeldzaam-nieuw product der fir ma aanschouwd, dat speciaal ter ge legenheid van de Nederlandsclie Win kelweek is vervaardigd, 't Zijn schil derijen van chocolade- en suiker werk Dertig heeft de Union-fabnek er geproduceerd, en tijdens de öageu der Ncderlandsche Winkelweek zul len ze in de étalages van zeven-en- twintig verschillende Haarlemsche banketbakkerswinkels prijken. Iedere schilderij heeft ais ondervlak een blok chocolade ter zwaarte van zeventien K.G. Op dat blok is een rood a jour gewerkte rand van cho colade gespoten. Het ingelegde rood is stanniool. De schilderij-zelf is in suikergla- zuur gemaakt, en de bekwame uit voerder van deze natuurtafereelen in en om Haarlem, die zijn weergegeven in een zoo merkwaardige en ongewo ne materie, verdient een woord van lof voor de zeer verdienstelijke uit voering. Er zijn bijzonder gelukkige exemplaren bij j schier alle zijn trou wens goed geslaagd. In eeu opgelegden strook van wit suikerwerk is op ieder schilderij een reclame-opschrift gemaakt voor de fabriek Union. Die met deze curiosa van beeldende kunst in chocolade-en- suiker ongetwijfeld wel veel aandacht zal trekken tijdens de winkelweek. Steun. Men herinnert zich het droeve onge val, den jongeman Hubers overko men, die voor een j?aar weken gele den door verdrinking om het leven kwam. Ook de finoncieele kant van het ongeval wordt door dit gezin zwaai- gevoeld, daar het zoeken naar het lijk lang duurde. Ten einde de geldelijke zorgen te verlichten heb ben een paar kameraden van llubers1 vodeV een lijst op de werf „Conrad", waar hij werkzaam is, ter teekening gelegd, waarop van het personeel een bijdrage wordt gevraagd. Het laat zich aanzien, dat dit beroep niet te - argcefs woed» gedaan. ONTSLAG VAN DEVENTER. Door het Raadslid, den heer Bre- gonje, worden heden bij het einde der zitting de volgende vragen aan B. en W. gesteld: lo. Wat zijn de redenen dal Va'n Deventer uit den dienst der gemeente is ontslagen? 2o. Zou het niet mogelijk zijn, wan neer het ontslag moet wbrden ge hahdhaafd, v. Deventer in een an dere gemeente-betrekking over te plaatsen, of, zoo ook dit niet mogelijk is, de financieel© gevolgen van het ontslag voor v. Deventeï te verzach ten, door hem b.v. een half jaar loon toe te kennen? Door B. en W. zal hierop onmiddel lijk worden geantwoord. Heden ia bevorderd tot doctor in de Rechtswetenschap op Stellingen, de heer Joh. Enschedé, geb. te Haarlem. Ge vergiitlgingszaak In da Nieuwe Meer. De zaak tegen M. van Exter is dooi de Rechtbank verwezen naar de te rechtzitting, met toevoeging aan don beklaagde van Mr. W. P. Vis, als raadsmah. In de zaak tegen de wed. Hogem- hout is eene nieuwe instructie ge last. Tramvertraging. Toen gisteravond de electrische tram, die te 5.20 van Haarlem ver trekt, in Halfweg aankwam, bemerk te het personeel, dat de metalen warm geloopon waren, zoodat inen het beter vond, de reis niet voort le zetten, doch de tram te plaatsen op het zijspoor aan do Centrale. De reizigers moesten daarna over stappen in de trwn, die 10 minuten later uil Halfweg vertrekt. De van Amsterdam komende reizigers, die hadden gerekend op do train, die te 6.22 van het Spui vertrekt, moesten nu wachten tot 6.32. DeVolksstem. De afdeeling Haarlem van de Ne derlandsclie Vereeniging tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken verspreidt een blaadje, getiteld „De Volksstem", propagandablad voor de meeting ten gunste van Local Option. In het blaadje zijn eenige artikelen opgenomen ter 5 erduidelijklng van wat „plaatselijke keuze" betreft, als ook eenige cliché's, die een denkbeeld geven, vqjn wat er al reeds is bereikt in de verschillende staten van Ameri ka. Ook is een staatje opgenomen met eenige cijfers van plaatsen in Neder land, waar stemmingen zijn gehou den, o. a in Beverwijk met 53 pCt. voor drankverbod en Schoterland met 58 pCt. voor drankverbod. NOG EEN CANDIDAAT. Het N. v. N. meldt, dat als opvol ger van mr. Van Tienhoven, Commis saris der Koningin in Noord-Holland ook genoemd wordt jhr. mr. dr. A. RoëlI, burgemeester van Amsterdam. Opgraving Bij een opgraving in de straat op de Botermarkt, ten behoeve van de electrische verlichting zijn hedenmor gen gevonden eenige schedels, kaken en beenderen, vermoedelijk afkomstig van aldaar in vroegere eeuwen begra ven lijken van menschen. Door school kinderen werden eenige beenderen me degenomen. om aan da onderwijzers te laten zien. Vacantieaan'deWerfCon- rad. Gistermiddag is bij aanplakking be kend gemaakt aan het personeel, dut de vacantiodagen dit jaar zuilen be ginnen Zaterdag 12 Augustus vun 12 uur voormiddags af tot Donderdag 1? Augustus 6 uur voorin., en dat aan elk een reispenning zal worden ver strekt. gelijkstaande aan een halve week loon. Van 't Kantongerecht ONTSLAGEN VAN RECHTSVER VOLGING. De heer G. A. C. van Dobben, die terecht stond wegens het te snel rij den met em motorrijwiel In den Aer- dehhout, is heden doo'r den kanton rechter ontslagen van rechtsvervol ging- Hij is wel schuldig bevonden, maar kon wegens een fout in de dagvaar ding niet veroordeeld worden. Zooals men weet voerde de heer Van Dobben tot zijn verdediging aan, dat de gemeenteraad van Bloemen- daal besloten had, de verkeorsvero'r- donlng, bepalende do maximum- suellie.d, tijdelijk buiten werking te stellen. Dit verweer is door den kan tonrechter evenwel niet aangenomen. De ambtenaar van het O. M. had f 5 boete ol 2 dagen hechtenis geélscht. De heer Van Dobben zal zich thans met eon request tot den gemeetote- raad van Bloemendual wenden, om daar den grand der zaak uitgemaakt te zien. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. K. en N. de V., te Spaarndam, overtreding Jachtwet, 2 boete ol 2 dagen hechtenis. G. C. A., te Haarlem, en 3 anderen, overtreding Arbeidswet, No. 1 3 boe te of een dag hechtenis, de anderen 2 boete of 1 dag hechtenis. J. G., te Haarlem, en 3 anderen, overtreding Leerplichtwet, /5 boete of vijf dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en ƒ2 boete of een dag hechtenis. S. S., te Amsterdam, onbevoegd de tandheelkunde uitoefenen, 100 boete of 10 dagen hechtenis. W. de VV. en J. II., te Haarlem, in dronkenschap de orde verstoren, No. 1 10 boete of vijf dagen hechtenis, i No. 2/10 boete of drie dagen hech- Itonis. A. W. van L., te Haarlem, straat schenderij, vrijgesproken. W. de W., te Haarlem, naclitru- moor, 3 boete of twee dagen hech- j ten is. j N. v. d. L., te Beverwijk, en 1 an- deren, loopen op verboden grond, No. 1/2 boete of twee dogen hechtenis, do anderen 1 boete of een dag hech tenis. P. v. d. K., te Haarlem, en 12 an deren, overtreding Politieverordening Haarlem, 1 boete of een dag hech tenis. C. van A., te Haarlem, overtreding Politieverordening Blocmendaal, 1 boete of een dag hechtenis. J. S., te Haarlem, overtreding Mo torverordening Ilaarlemmerliede, 10 boete of twee dagen hechtenis. M. v. d. O to Haarlem, en 2 ande ren, overtreding Provinciaal Regle ment, 1 boete of een dag hechtenis. H. D. S., te Beverwijk, en 6 ande ren. overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement, 2 boete of een dag hech tenis. Voorts werden er nog 22 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot acht, vijf en drie dagen hechtenis, 8 boete of vier dagen hechtenis. 6 boete of drie dagen hechtenis. 5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of twee dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis. *te berichten). (Zie verder Stadsnieuws onder laat» C. v. d. Laan, lib. aftx., 11. Rombout, anti-rev. aftr., en H. J. H. Bayer, lib. Vacature Lammerts, J. Bus (R.-K.) en W. H. van Riel (lib.). In district III, vacature P. Verkuyl, D. Houtkooper, lib., J. A. Ovcrmeer (R.-K.) en J. Griekspoor, volkspartij. Post- en Telegraafkantoor. Het bouwen van een post- en tele graafkantoor, bonevens directeurswo ning, te Hoofddorp, is gegund aan de laagste inschrijvers, de hoeren H. Oudshoorn en J. Slingerland, te Vel- seroord. Dezen zijn direct na de gunning aan liet werk gegaan, zoodat de werk zaamheden daaraan thans in vollen gang zijn. liet vele werk, dat thans te Hoofd dorp wordt uitgevoerd, namelijk kan ton gerechtsgebouw, spoorwegstation met bijgebouwen, post- en telegraaf kantoor, benevens een vijftal burger woonhuizen, veroorzaakt aldaar veel drukt© en voor de ambachtslieden een tijd van flink geld verdienen. Voor het natuurkundig examen de'r Rijks Veeartsenijschool is geslaagd de heer H. v. Vuuren alhier. HALFWEG. Ter hedenmorgen gehouden mon stering van 4- tot 8-jarige paarden, werd van de aangeboden dieren er geen gekocht, 1JPOLDER. Veldwachter T. Rippen alhier zal 1 j Juli 25 jaar Sn dienst der gemeente j Sloten zijn. BEVERWIJK. 3 Gisteren zijn candidaat gesteld voor I de gemeenteraadsverkiezing de hee- l ren C H. Moons, J. Wiedeman (bei- don lib.), H. "Burger Mzn., Th. C. Cor- i nelissen (beiden R.-K.), welke vier af- treden, en voorts de heeren dr. A. Schuckink Kool, D. Honig (beiden vrijz.-dem.), C. Maters, (S.-D.), I. Velthuizen van Zanten (A.-R.), 11. P. Kockx en D. Th. van Santen (beiden („Hbld."). in twee partijen door de groote Echut- sluis geschut worden, nL eerst <1® Edgar Quinet waarop de President twee torpedojagers en daarna de pantserkruiser La Marseillaise, met de Nederlandsche torpedojagers olf en Fret en zes torpedobooten. Te 12 uur zal dan gezamenlijk :.,i. r Amsterdam opgestoomd worden. Aan komst aldaar ongeveer half drie. ZANDVOORT. Gisteren had de candidaatsteilmg plaats voor lid van den gemeenteraad. Candidaat werden gesteld de heeren: J. Bakkenhoven, aftr., D. Drayer Gzn., M. Koning, aftr., C. Schuilen, Jb. Slagveld, aftr., Jb. van der V eiff, aftr., en Th. K. R. WusL Heden was de temperatuur van het water 13 gr. R. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Dierenmishandeling. Door de politie Is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren K uit Vel- 5en. die zijn paaïd mishandelde door het dier noodeloos te slaan. Aanranding. Dinsdagavond kreeg de politie be richt, dot door een militair In het bosch bij Meerenberg een minderja rig meisje was aangerand. Na lang zoeken slaagde men e'r ln den dader te vinden en aan te hou den. Hij is ter beschikking van de mi litaire autoriteit gesteld. SPAARNDAM. Herkozen als raadsleden bij enkele condidaatsteliing, W. Nije en K. Max. HEEMSTEDE. Tot hoofd van de bijzondere Protes- tantscbe school alhier is benoemd de lieer D. v. d. Stam, te OegstgeesL Bij Kon. besluit is benoemd tot no taris bihnen het arrondissement Leeuwarden, ter standplaats Witmar sum, gemeente Wonseradeel, de heer A. Kruseman, candidaat-notam te Heemstede. HAARLEMMERMEER. Bij candidaatstelling zijn gekozen tot leden van don Raad in district II, te Haarlemmermeer, de aftredenden G. B. 't Hooft (auti-rev.) en T. C. Los (anti-rev.). In district I ziin candidaat gesteld VELSEN. De Staatscourant bevat do' konink lijk goedgekeurde statuten van de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van liet motorschip „Eendracht V" Velsen. Do vennootschap heeft ten doel het exploiteeren, hetzij in eigen gebruik i of in verhuur of anderszins, eer.er 1 motorboot, met dien verstande, dat do vennootschap nimmer meer dan één motorboot in eigendom zul heb ben. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 4000, verdeeld in 4 aandeelen, 1000 elk. De Staatscourant bevat tevens de koninklijk goedgekeurde statuten van de Naamlooze Vennootschap Maat schappij tot Exploitatie van het mo torschip „Eendracht IV", te Velsen. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 5000, verdeeld in 5 aandee len, A 1000 eik- Dinsdag j.l. zifn officieel candidaat gesteld voor lid van den gemeente raad: District I. Periodieke aftreding 2 zetels. Uitbreiding 1 zetel. District I. (Velsen, Wijkeroog, Sant poort). Periodieke aftreding 2 zetels: Uit breiding 1 zetel. J. Iloogeland, W. Landewèerd, J. E. Mulder, aftr.; J. E. Sluiters, J. v. Splunter, aftr., J. Falk Sr., aftr.; J. v. d. Lijn, P. J. Huyg. District II (W. IJmuiden cïl Breee- aap). AHeen periodieke aftreding 2 zetels. R. Brink, C. P. van der Does, aftr.; J. FaJk Sr., aftr., J. Medik, W. Polder man Jr. II. Sant. District III (Velse'roord en O. IJmui den). Periodieke aftreding 1 zetel. Uit breiding 1 zetel. C. P. van der Does, aftr.; W. Lan- devveerd, J. van Splunter, aftr.; E. Boots, R. Brink, C. P. van der Does. aftr. P. Ve'rwoerd, H. Vooren. IJMUIDEN. Men meldt aan het „Ilbld." De zeeliedenstaking doet zich thans ook hier gevoelen. De hier gevestigde afdeeling van den Algemeenen Neder- landschen Zeemansbond heeft ge dreigd de staking uit te roepen voor de trawlers, op welke de arbeiders, die de vorige week niet het stoom schip „Beverland" zee kozen, bij de lossing der vangsten behulpzaam zijn. Bezoek President Fallières. Bij de aankomst te IJmuiden zul len de Fransche oorlogsschepen en de Nederlandsche flotille, die zich Noordzee met de Fransche vereenigt Sport en Wedstrijden VLIEGEN. De Enropeesche Rondvlucht. TWAALF AVIATEURS TE BRUSSEL. Na de aankomst van nr. 9. René Yi- dart, te Brussel zijn daar successieve lijk Dinsdagavond nog drie aviatours verschenen, t. vv. Barra (te zes uur), Prévost (te 7 uur 30) en Train (le 8 uur 20). Terwijl allo andere vliegers éen ol meer volgauto's en een aantal inéca- niciens tijdens den grooten raid heb- ben, heeft Train alleen maar 'n enke len mécanicien, "die hem per spoor zoo veel mogelijk volgt. Onder deze om standigheden is het zeker wel te be wonderen, dat de Franschman, die, zooals men weet, op een monoplcno van eigen constructie vliegt, den moeilijken tocht zoo kranig weet vol te houden en nu reeds vier ét.ipes met succes heeft volbracht. LE LASSEUR DE RANZAY heeft de vierde étape opgegeven. Zijn pech heeft hem niet villen ver laten. Na zijn vertrek uit Soesterborg, Dinsdagmorgen in de vroegte, bracht hij het tot vlak bij Gilze-Rijen. Daar werd de Blériot door een windstoot een hoogte van vijf meter togen den grond gesmakt. Het toestel was grootendoels vernield; de aviateur zelf had slechts een onbeteefcêttiendo kwetsuur opgeloopen. Maar hij moest vanmorgen om tien uur uiter lijk te Brussel zijn, kon natuurlijk in zoo korten tijd geen nieuw toestel meer krijgen en gaf dus de vierda étape op. Per spoor vertrok Le Las- seur naar Brussel. Van de dertien deelnemers, -lio Maandag uit Soesterberg vertrokken, zijn er twaalf te Brussel aangekomen. En op 't moment, dat we dïï schrijven is er nog kans, dat TABUTEAU, die met een defect te Breda was ach tergebleven, als dertiende in het Ber- chemsche vliegkamp zal aankomen. WEYMANN schijnt den strijd te willest opge ven. Zijn toestel staat weliswaar n- z gemonteerd te Soesterberg, maar bij- zelf is er niet, heeft plannen om aan den Gordon-Bennett te gaan deelne men en heeft voorloopig zijn itiéocni- ciens maar zonder orders in hef nu eenzame Soeslerbergsche vlieg"...mp achtergelaten. DE ALGEMEENE CLASSIFICATIE. In de totale classificatie is Wijnma len nu naar de tiende plaats opge schoven. De geheel® lijst luit: 1 Beaumont, 45 uur 9 min. 37 sec. 2 Garros. 47 uur 58 min. 57 sec. 3. Vidart, CU uur 51 min. 52 sec. 4 Védrines 65 uur 7 min. 56 1/5 sec. 5 Gibert. 67 uur 59 min. 41 4/5 sec. 6 Renaux 6S uur 13 min. 31 sec. 7 Kimmerling, 72 uur 5S min. 31 i 5 sec. 8 Duval, 74 uur 44 min. 9 sec 9 Barra. 91 uur 37 min. 44 2/5 se-\ 10 Wijnmalen, 110 uur 20 min. 52 2 5 sec. 11 Train. 113 uur 5G min. 01 1/5 sec. 12 Prévost, 124 uur 34 min. 51 4.5 s. De tijden voor de vierde étape zijn berekend van den officieren vertrek tijd te Soesterberg af. Die was Zon dagmorgen van vier uur (om de twee minuten moesten de vliegers veg- DE PRIJZEN* Tot dusver heeft Beaumont hot meeste gewonnen10950, daarna volgt onmiddellijk Vidart /ÏUSÖO, daarna Gibert 7350, Védrines 731X1, Wiinmalen 6650 (hierin ia begrepen de prije van 500!) voor den eerstaankomenden Hollander te Soes-, terberg), Garros: ƒ4700. Kimmerling 4350, Weymann 2950, Duval-. 2250. Renaux 2250. Barra 2050, 'l aba teau 1200, Train 1100, Prévost:" 900. Amérigo .- 150.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1