jvi ieur Bryce werd medegedeeld, (kit hei Arbitrage-verdrag iosschoii de Ycrcenigdc Staten en Groot-Britton- jui; feitelijk tot stand is gekomen en met uitzondering van enkele betrek- ke!ijk weinig belangrijke détails goed- gekeurd is." De zaak begint dus gelukkig te vor deren. Als de Amerikoansche Senaat nu nog maar geen spaak in net wiel steekt, door tegen dit verdrag te gaan sputteren. Onlangs schenen de beeren daar wel lust toe te hebban, te meer daar ze onverwacht steun van den ex-president Roosevelt gekregen heb ben. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. VERSCHE ZALM voor den Zondag, f 1.60 per Sons MEPTÜNÜS, Kleine Houtstr. 31 Telefoon 1709. Stadsnieuws Rubriek voor Vragen Qoabotine«rden bobben hot voorrecht, ♦ragen op verschillend gebied, mile voo» fcottntv/oording votbaar, in te renden bij de Kedr.olio van Haarlem's Dagblad, Groot* Slo'.:'>'raat 63. iIe antwoorden worden geheel koetelooa feguron en aoo spoedig mogelijk. Ann vrogoa, dio niet volledig nanm en qroonplaat» von don in ten der vermelden Voedt gcoQ aandacht geschonken. VRAAG: Mag een ondergeschikte bij mij aan huis, uit een gesloten brievenbus, brieven halen die niet voor haar bestemd zijn, ze openma ken On daarna ve'rduisteren? En wel ke straf staat er op? ANTWOORD: Het feit op zmh zelf stelt een strafbaar feit daar; maar de omstandigheden beslissen omtrent de bepaling van het misdrijf. Is de bus vernield of beschadigd? Is er sprake van diefstal? Heeft er braak plaats gehad? Zijn er valsche sleutels gebe zigd? Heeft men zich de brieven toe geëigend? Op die vragen zou eeto be paald en nauwkeurig antwoord moe ten kunnen gegeven wo'rden en dan is het natuurlijk de vraag hoo de rechter de zaak zou beschouwen. VRAAG: Is een schoonzoon ver plicht, wanneer zijne schoonouders behoeftig zijn, ze te ondersteunen, als Zijn vrouw geen middel van bestaan heeft? ANTWOORD: Ja, althans zoolang niet alle ba'nden van aanhuwelijking 'door den dood gebroken zijn. VRAAG: Een dienstbode is bij de maand gehuurd; maar de betaling van het loon wordt steeds uitgesteld, ofschoon er al twee maanden verloo- pen zijn. Wat is e'r aaii le doen? ANTWOORD: Het is een 'reden om 'de dienstbetrekking te verbreken. Me vrouw moet dan betalen het verdien de loon; verder een maand loon als schadevergoeding, beinevens de wet telijke verhooging. Als het zoo ver komt en mevrouw, wil niet betalen, dan vervoege de dienstbode zich bij eenen advocaat. VRAAG: Ik heb land verhuurd aan een bloemist, die failleerde. Mag hij nu de bollen laten rooieln zonde'r mij te betalen? ANTWOORD: U kunt dat gdrust aan den Curator overlaten. liet •rooien der bollen kunt u niet belet ten en voor de betaling vah uw land- huur zal wel gezorgd worden. VRAAG: Als een juffrouw haar strijkster geregeld te lang laat wer ken, is dat een 'reden om zonder in achtneming van den wettelijke'n ter mijn van opzegging te vertrekken? ANTWOORD: Dat is wel eenigszins twijfelachtig; want de strijkster doet dat toch vrijwillig. 't Is maar de vraag hoe de afspraak luidt. Houdt de juffrouw zich daar niet aan, dan kan mén opzeggen, maar 't is verstan diger om een week te voren op te zeg gen. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. In de gistermiddag gehouden raadszitting van Amsterdam werd het adres van het Gemeentebestuur van Bloemendaal, om, zoo mogelijk nog dezen zomer, duinwater te willen leveren ten behoeve van ingezetenen van die gemeente, in het bijzonder te Acrdenhout en Bentveld, gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. IJMUIDEN. EEN OFFIC1EELE GIDS. Als uitgave van de Voreeniging voor vreemdelingenverkeer is hier een officieele gids voor IJmuiden ver schenen. Het boekje, keurig uitgevoerd, maakt een goeden indruk, die ver sterkt wordt bij het naslaan van den veelzijdigen inhoud. Dan vindt men eerst een aantal gescliiedkundige bij zonderheden van het dorp, aangevan gen met liet gedichtje von mr. J. P. Arnersfoordt „En de Noordzee heeft gezwicht, Waar de wilde golven gierden Schijnt nu een vriend'lijk haven licht. Tfuuw nu kaden, maak nu wegeg, Voer nu schuit en lichter aan, 0:n uit Oost en West den zegen In uw havens op te slaan." Dat versje dateert van 1 November 1376, van den dag waarop Noordzoe- kanaal en IJmuidonsche haven feeste lijk door Koning Willem III geopend worden. Naast eenige aardige foto's worden verschillende bijzonderheden vermeld over de haven, de visscherij, enz. Binnenland TWEEDE KAMER. Bij de behandeling van bet eerste vraagpunt betreffende de Ziektever zekering, is uit een rede van den beer Van Vliet gebleken, dat er overleg had plaats gehad tusschen don Minis ter eh eonlge van diens politieke vrienden, d.e bedenking hebben tegen sommige grondslagen van de Ziekte- verzekerhigsregeling, en dat dienten gevolge een soort va'n compromis was getroffen. Het eorsto gevolg daarvan was, zooals men weet, de bevestigen de beantwoording van het eerste vraagpunt door de gohoele rechter zijde Wat de betoekonis is van de getrof fen officieuss overeenkomst, is giste ren duidelijker uitgekomen. Het was boke'nd, dat de 'rechterzijde bezwaar had tegen een bevestigende beant woording van de tweede vraag: „Is het wonschelijk de ziekteverze kering uitsluitend te doen plaats heb ben bij van overheidswege in te stel len organe'n?" omdat zij zooveel mogelijk de door het particulier initiatief in het leven geroepen bestaande fondsen, wilde handhaven, die, in 't stelsel des Mi nisters, zouden verdwijnen. Zoo kwam het dan dat de hee'ren Duys in de voortzetting zijner re de—en Treub, het stelsel van de Centrale Ziekenkas van den Minister t« verdedigen hadden tegenover de reeds geopperde bedenkingen van den heer De Visser. Bezwaren die gedeeld werden door de heeren No- lens en Van Vliet, die, mede namens de meesten hunner politieke Vrien den, verklaarden het tweede vraag punt ontkennen te zullen beantwoor den. Tot een stemming en tot een afhan deling van dit vraagpunt is het intus- schen niet gekomen. Wel is waar verdedigde de Minis ter het stelsel van Overheidskassen, toonde hij de nadeelen aan van de parüculiero kassen en een stelsel van verplichte verzekering, maar niette min bleek hij bereid om zijn ontwe'rp aldus to wijzigen, dat aan do bezwa ren van den heer De Visser werd te- -••moet gekomen- Hij bad daarbij eenigermate voor oogen het Engelsche ontwe'rp van Lloyd George. De tegemoetkoming; zou dus hierin kunnen bestaan, dat de raad van arbeid zou krijgen de beschikking over de premies der vdr- eenigingen en voor deze de uitkeerin-1 gen zou vaststellen. De raad zou dus de premie innen, het fonds de vast gestelde uitkeering doen. Dit middel ware dan nader te overwegen en te 'regelen om de particuliere fondsen, die dat wenschten, in leven te hou den. Besloten werd daairop om het twee de vraagpunt aan te houden, totdat de Commissie van Voorbereiding daar nader over gedacht zou hebben I tot morgen dus en morgen te beginnen met het derde vraagpunt. „Is het wensohelijk Raden van Ar beid Sn te stellen, belast met de taak om mede te werken tot de uitvoering van wetten lietrelfende den arbeid?" De Ministe'r deelde mede, dat hij een wijziging bracht in art. 49 der Rndenwet, met dien verstande, dat de Raden van A'rbeid zich alleen zou den hebben te bemoeien met wetten, niet „den arbeid", maar „de arbei dersverzekering" betreffende. liet zal heden blijkon of deze wij ziging vrucht van het extra-paiie- mentair overleg voldoende is om den algemoenen tegenstand tegen de Raden van A'rbeid te overwinnen. DE WINKELSLUITING TE AMSTERDAM. In den Amste'rdamschen gemeente raad werd gister aan de OTde gesteld het concept-v. d. Bergh c.s. in zake de winkelsluiting. In de verordening wordt verboden een winkel (inbegrepen barbierswin kels en kapperssalons) voor het pu bliek geopend te hebben: lo. vóó*r 's morgens 6 uur en na 's avonds 11 uur; a. op Zaterdag; b. o pde dagen, voorafgaande aan den Hemelvaartsdag en aan den eer sten Kerstdag; c van 29 November tot en met 5 December, zoomede op 6 December, Indien deze dag op Maandag valt; 2o. op andere dagen vóór 's mor gens 6 uur en na 's avonds 9 uur. Deze bepalingen zijn niet toepas selijk op: a. apotheken: b. inrichtingen, waarvoor in of krachtens de Al gom een e Politieveror dening eeai sluitingsuur is bepaald; c. alle localiteite'n, niet vallende on der b. doch die blijkens hate inrich ting bestemd zijn voor het gebruik ter plaatse van do aldaar verkochte eet- en drinkwaren; d. verkoopplaatsen in stations. De heer Van den Bergh herinnerde er aan, dat reeds in 1902 do zaak van de vervroegd o winkelsluiting werd onderzocht van 'de Commissie uit den Raad en dat in 1906 'reeds een voor stel in den Raad werd behandeld. Bij de discussie over de zaak in 1906 golden de bezwaren voorts en z. i. wellicht niet ten onrechte de Zondagssluiting. Sindsdien heeft de ervaring op het stuk van winkelsluiting veel leering gegeven. Zoo in Duitschlnd. Daar is na invoering der algemeene regeling gebleken, dat de schrikbeelden de'r opponenten niet meer dan schrikbeel den waren en langzamerhand is de oppositie verstomd. Honderden ge meenten hebben aldaar van Tnfn be voegdheid gebruik gemaakt om ver der te gaan dan de algomoene wet vastlegt. Ook in Groot-Brittannië en Ierland zijn niet minder dan 336 verordenin gen tot stand gekomen. In Nederland heoft een staatscom missie het vraagal uk onderzocht. Die staatscommissie geeft de voorkeur aan een rijksregeling, doch sluit zoo weinig de gemeentelijke regeling uit, dat zij de rijkswet een algemeen uur wil doen vaststellen, waarhij zij dan tevens aan de gemeenten dc bevoegd heid verleend verder te gaan dan de rijksregeling. Hieruit blijkt tevens dat de juridïsdho bedenking de'r com missie van 'de straf vor-drdenlngen als zou de gemeente onbevoegd zijn tot het regelen dor vervroegde sluiting van geenerlei waarde is. De verordening zal zijn in het be lang van de bodienden, hun gezond heid, hun rust, hun ontwikkeling en hun gezinsleven. Mr. Asscher sloot zich in menig op zicht aan bij mr. Van den Bergh, nu de Zondagsregeling geschrapt 'is. Spreker ontkende, dat de raad onbe voegd is, om deze verordening aan te nemen. De heer Terhaar sloot zich aan bij het advies van de commissie voor de strafverordeningen. die invoering van gedwongen winkelsluiting gebo den noch gewenscht acht. De vrijheid van ieder Nederlander, ook van 3en winkelier, dient te worden gehand haafd. De verordening schept een dwang, en de voorstellers noemen "daarvoor geen klemmende argumen ten. Spr. erkent en wd niet verdedi gen dat sommige winkeliers hun per soneel te lang laten werken, maar dit euvel kan immers ondervangen worden door de Rijkswetgeving, met eene wet regelend den arbeidstijd der bedienden. De heer Douw es wees er op, dat winkelsluiting ook in hel beiluug dor kleine winkeliers is. Prof. Fair us behandelde do vraag of de gemeenteraad bevoegd is deze regeling te maken. Spr. wees er op, dat nog niet ééne gemeente Ln ons vaderland deze zaak hoeft aange durfd, juist op grond van die onbe voegdheid. Spr. achtte de gemeente besturen in deze volkomen onbe voegd. Spr. legde er nadruk op, hoe groot het getal winkeliers is, dat zich tegen de gedwongen winkelsluiting verzet, en hij merkte op, dat degenen die nu reeds vrijwillig sluiten niet hadden *«v«Aja teekenen op do lijsten van de voo'rstanders van gedwongen winkelsluiting. (Gelach) Ilij .wees er op, dat de gebondenheid der Winke liers aan hunne zaken maar betrek kelijk is. In tal van winkels wordt men 's avonds geholpen, maar dan zit de winkelier niet in den winkel te wachten, doch hij komt naar vo ren, als zich een klant aanmeldt. De heer Zwart noemde het voorstel van de hoeren van de'n Bergh c.s. een beleediging van de gezeten lvurge'rs, aan wien belet wordt hun brood to verdienen op de wijze die zij goed achten. De heer Sutorius sprak ook tegen de verordening. De heer Harmseh verklaarde met verwondering de hoeren der oppositie gehoord te hebben. Hij heeft zich met verwondering afgevraagd: „Ben ik 25 jaar winkelier geweest te .Amster dam ,of zij?" Spr. ©rkende dat er be zwaren tegen het voorstel der hee'ren van den Bergh c.s. zijn aa'n te voe ren. Een sigarenwinkelier die na 9 uur nog wel eens wat verdient, zal dat niet kunnen doen als de verorde ning wordt aangenomen, maar dit achtte hij toch geen bezwaren tegen de verordening. De Vrijheid van de winkeliers, door den heer Fabius verdedigd, is allemaal theorie. Ook de heer Vliegen verdedigde de verordening. Hij constateerde, dat in den laatsten tijd het argument van de economische schade die sommige winkeliers van de verordening zou den ondervinden, niet meer gehoord is. Prof. Diepenhorst meende, dat, ju ridisch gesproken, de bevoegdheid van de gemeente om een verordening als de onderhavige vast te stellen, niet betwijfeld kan worden, en spr. zou ook niet principieel elke gedwongen winkelsluiting willen veroordeelen. Maar om deze stad en deze materie acht spr. een dwingend optreden van de gemeente ongewenscht. Wat aan gaat de wet op de verplichte winkel sluiting in Denemarken merkte spr. op, dat die wet vele excepties toelaat, welke deze verordening niet kent. Na nog eenig debat werd overge gaan tot de artikelsgewijze behande ling. üp het eerste deel van art. 1 stelde de heer Zwart het volgende amende ment voor „Het is verboden, een winkel (inbegrepen barbierswinkels en kapperssalons) voor liet publiek repend te hebben :lo vóór 's morgens uur. en na 's avonds 11 uur a. op Zaterdag, b. pp den dag, voorafgaan de aan den Hemelvaartsdag c. van 29 November tot en met 6 December en van 17 tot en met 24 December." Aldus gewijzigd, ward hot eerste deel van art. 1 aangenomen, met 24 tegen 20 stemmen. Over het tweede deel van art. 1, luidende2o. Op andere dagen vóór 's morgens 5 uur en na 's avonds 9 uur, werd nog niet gestemd in ver band met het vergevorderde uur, werd de behandeling daarvan uitge steld tot hedenmiddag. Do vergade ring werd daarna geschorst. ONGELUKKEN. De 50-jarige vrouw van C. Vos to Tiel, is bij het spoelen van waschgood in een sloot achter de Hucht verdron ken. Zii laait een groot gezin na, Rechtszaken VOETBAL. DE INGESTORTE TRIBUNE. De 5e kamer der rechtbank te Am sterdam deed uitspraak in de zaak tegen den lieer G. J. Roes, gemeente- architect te Watergraafsmeer, die te rechtgestaan heeft wegens het ver oorzaken van letsel door schuld. Belast met toezicht op den bouw van tribunes voor den voetbalwed strijd 17 April op Oud-Roosenburgh gehouden heeft beklaagde volgens de ten-laste-legging toegelaten, al- tlians zich niet vergewist, dat aan de tribune aan den Noordkant regels, waarop de „slapers" moesten rusten, ontbraken. Dit weglaten der regels, in strijd met de door B. en \V. goed gekeurde teekoning, verminderde het draagvermogen der tribune zoodanig, dat deze met de zich daarop bevin dende personen instortte. Een kan toorbediende kreeg dientengevolge een lichte kneuzing aan de lenden streek en aan de onderste rib, waar door hij eon week lang zijn beroeps bezigheden niet heeft kunnen uit oefenen. Het O. M. eischte tegen beklaagde 14 dagen hechtenis. De Rechtbank verklaarde, dat het onderzoek ter terechtzitting niet heeft opgeleverd het wettig en overtuigend bow ijs van liet geen aan beklaagde wordt ten loste gelegd. Mitsdien werd hij vr ij gesproken. Uit de Arbeiderswereid DE ZEELIEDEN- EN BOOTWER KERSSTAKING. Te Amsterdam. Gistermorgen verliep de termijn, waarbinnen de contract-werklieden zich moesten aanmelden, wilden zij niet, met verlies van hun staangeld, wegens contractbreuk ontslagen zijn. Slechts enkele onder contract wer kende bootwerkers hebben zich aan gemeld, bij de Sioomvaart-Maat- sehappij „Nederland' en bij den K. \V. I. M. Bij de „Koninklijke" meid- de zich niemand aan. Naar men me dedeelde, ligt hier thans het geheels bedrijf stop, omdat met een paar menschen geen arbeid te verrichten valt Bij de Hollandsche Stoombootmaat schappij, die trouwens .volgens iiet „Hbld. 'J niet de minste stagnatie van het geiieele conflict ondervindt, werkt een lóü-lal contractarbeiders op de gewone wijze door. De „Ceres van de „Koninklijke" is ook met volledige bemanning vertrokken. Door de directies der stoomvaart maatschappijen zal aan alle contract arbeiders, die niet verschenen, een ontslagbrief toegezonden worden. Van de houding der overige cate gorieën transportarbeiders valt op 't oogenblik niets met zekerheid te zeg gen. De meeste groepen vergaderden en spraken in moties sympathie met do beweging der zeelieden en boot werkers uit. Een enkele voerman moet reeds de daad bij het woord ge voegd en geweigerd hebben, goede ren naar de „Hollandia" te .ervoe ren, Sabotage. Gistermorgen is (naar het „Hbld." meldt) door de stakers een daad van sabotage gepleegd. Een buitenboords- kraan van de passagiersboot „Dol fijn", die aan de De ftuyterkade ge- reed lag, om het nieuwe scheepsvolk voor de HolL Lloyd naar de „Hoi- Jaiiidiia" over te brengen, is opengezet. Do „Dolfijn" maakte toen zooveel wa- tor, dal /.e niet varen kon. in haar plaats deed toen de „Mercurius" dienst. Een kijkje in het Haven gebied. Het „Hbld." schrijft Wij zijn gistermorgen een kijkje in het gi'oole Amsterdamsen© havenge bied gaan nemen. De eerste Indruk ken reeds brachten ons 1903 in 'le her innering terug. De toegangen overal door militairen en politie bewaakt, de groots terreinen, waar anders hc-t lied van den arbeid hoog opklinkt, in bijna doodse he verlatenheid. De Czaur Peterstraat moet m den vroegen morgen volgens ooggetuigon een aanblik van pure anarenie gebo den bobben. Een woeste menigte van 300 400 man, en vele vrouwen, wa ren op de been en brachten een der tramwagens van lijn 13 tot staan. Men greep het koord van den beugel, trok dezen omlaag en verbrak zoo den electrischen stroom. Toen volgde een woeste aanval op den wagen en werd een inzittende bootwerkers- voorman, wien men het werven van werkwilligen verweet, danig afgeran seld. De politie wist ten slotte met de blanke sabel het terrein te herwinnen. Bij het gevecht traden de vrouwen der stakers zeer fanatiek op, vloekten on scholden als razenden en trotseer den de slagen der poliüe-manoen met sabel en korten stok. Eerst geruimen tijd later keerde de „rust" in de buurt terug. Cavalerie werd gerequireard en een aantal huzaren met jcarabijn bewa pend, stationneerde zich aan het ein de der Czaar Peterstraat. Alle toe gangen tot de Rietlanden en de Han delskade zijn nu door politie en mili tairen afgezet. Voor de luchtbrug en den overgang stappen een scliild- wacht en een politie-agent op en neer. De huzaTen staan naast hun paarden en een politie-ïnspocteur met eon zestal manschappen voltooit de groep. Te Rotterdam. Een zestal Nederlandsche schepen, dat lieden varen moet, waaronder ook de „Sloterdijk" der Holland Amerika Lijn, zal met nieuwe beman ningen op tijd de reis kunnen aan vaarden. liet aanbod van arbeddskrachton bij de Scheepvaartvereemging is van dien aard, dat, volgens verklaring van die zijde, voor de eerstvolgende weken zeer bepaald in eventueele ne- hoefte aan manschappen kan worden voorzien. Uit de visschersplaatsen van ons land komen zelfs aanbiedin gen voor blijvende vestiging, doch de Scheepvaartvereemging wensoht daaTop nog niet in te gaan, omdat zij zich nog vleit met de hoop, dat de staking spoedig geëindigd zal zijn, in welk geval zij een tegemoetkomende houding tegenover vroegere beman ningen niet zou willen laten varen. Gisternacht is een 27-jarig persoon uit Hilversum, die voor het stoom schip „Leonora" was aangenomen. op den Schfedamschen dijk bij een vechtpartij niet een mes in den schou der gestoken en zwaar gewond in het Ziekenhuis opgenomen. ln Engeland. In Sunderland ligt dodr de staking der zeelieden en bootwerkers het ge heels scheepvaartverkeer stil. Drie honderd arbeiders van de houtwerf van Armstrong Addixon en Co. heb ben zich, uit sympathie, bij de sta king aangesloten Ook te Manchester staken de dok werkers. Vlefrduizond dokwerkers te Liver pool hebben den arbeid neergelegd; ztj edschon erkenning der organisatie en de belofte, dat geen ongeorgani seerde in den vervolge zal worden aangenomen als werkman in de dok ken. Uit Liverpool wordt nog geseind: Alle matrozen, aan boord der sche- pon van de negen voornaamste Transatlantische lijnen, ook van de Cunard-lijn en do White Star-lijn, hebben hun dienst opgezegd en zijn oogonblikkelijk van boord gedeser teerd. Uit London: Een conferentie van ee'n honderdtal reede'rs uit het Veree- nigd Koninkrijk, le Londen gehou den, heeft besloten, dat een matige verhooging der gages in zekere ha vens toegestaan kan wo'rden, met 't oog op den tege'mvoordigen stand der zaken. De conferentie gaf aan de Shipowners Association den raad om een standaard-loontnrief vast te stel len voor de verschillende districten en adviseerde de Sli pp.ng Federation haar werkzaamheden ook uit te strek ken tot de bijlegging van loongeschil- len. Eenstemmig word besloten zich te verzetten tegen de e schen van e'rken- ning der zeelieden- en stokersbonden. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. De Europeesche Rondvlucht. DE VIJFDE éTAPE. De uitslag van de vijfde étape ga ven we reeds grootendeels Woensdag avond Bij het vertrek van de aviateuïs 'uit Brussel, Woensdagmorgen te tien uur, was in het Berchemsche vliegkamp een reusachtige men— sclieumenigto tegenwoordig. Hot eerst steeg Beaumont op. ging tot GOO M. hoogte en verdween spoe dig aan den gezichteinder. Hem volg den, met tusschenpoozen van twee minuten: Garros, Vidart, Védrines, Remaux, Gibert, Kimmerl'Lng e'n Du- val. Prévost ging iets later, en te 10 uur 31 volgde W ij n m a 1 e n, die om 10 u. 43 weer terugkwam en klaagde over zijn motor die alweer slecht vve'rkte. De monteurs zetten zich dadelijk aan den arbeid. De prins Do NLssóle maakte een ronde op zijto Tellier monoplane, daalde weer en verklaarde liever te zullen wachten, want de wind stak hevig op. Te 10 uur 50 ve'rtrok tooh de En- gelschman Valentine (ééndekker De- perdussin). Te Iloubaix. Te 11 uur 4 min. 46 sec. landde Védrines, als eerste, winner van de vijfde étape. 97 KM. had hij in 58 min. 46 sec. afgelegd. Te 11 u. 47 min. 56 sec. arriveerde als tweede Garros, die liet par cours in 1 uur 45 min. 56 sec. had afgelegd. Wijnmalen was vanmorgen nog te Berchem. Hij klaagt bitter over zijn motor-pech. In Soesterberg verander de hij van motor, maar ook deze nieuwe trekt niet voldoende, naar zijn zin. Na eenige tientallen kilome ters kon hij moeilijk hoogte houden en het kostte hem telkens moeite be houden aan te komen. Zijn mecano's bevestigden nu nieuwe magneetdra den. Hij is editor zeer telcu'rgesteld door den voortdntenden tegenslag. Vervolg Gemeenteraad De VOORZITTER deelt mede dat zijn gesteld in handen van B. en W. om advies lo. een verzoekschrift van J. van De venter betreffende zijn ontslag als oorman-bloemist 2o. een verzoekschrift van de afd. Haarlem van den Bond van Ned» Ge meente-werklieden, houdende betui ging van instemming met voormeld verzoekschrift 3o. ©en verzoekschrift van F. D. le Fèbro, om eervol ontslag, met in gang van 1 Sept. a. s., als onderwijzer aan school nr. 9. Dat zijn ingekomen lo. ©en voorstel van B. ©n W. tot vaststelling van een staat tot beschik king op den post Onvoorziene Uitga ven. dienst 1911 2o. ©en verzoekschrift van W. F. L. Boissevain, om gedeeltelijke terugga ve van schoolgeld voor een leerling der H. B. S. mot 5-jarigen cursus (Te stellen in handen van B. en W., ter afdoening.) 3o. eon schrijven van H. de Bruyn en andere brugwachters, houdende dankbetuiging voor het besluit tot verhooging van hun loon 4o. ©en schrijven van het bestuur der Kon. Letterlievende Vereeniging J. J. Cremer, met dankbetuiging voor do beschikbaarstelling van een me daille voor den te houden tooneelwed- strijd 5o. een schrijven van mej. W. Schreuder, houdende bericht van de aanneming dor benoeming tot onder wijzeres aan school nr. 9; Go. ©on schrijven van H. Selle. hou- dendo dankbetuiging voor zijn be noeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur 7o. ©en verzoekschrift van het 1 Haarl. Arbeiders Secretariaat en den Christelijken Bestuurdersbond, belief» feilde wijziging.vau het huishoudelijk- reglement voor het Gemeentefonds tor: bevordering van de verzekering tegen' de geldelijke gevolgen van werkloos-' heia (Te behandelen bij punt 7 van den oproepingsbrief 8o. een verzoekschrift van de afd. Haarlem van de Nederlandsche Ver eeniging van Christelijke kantoor- en handelsbedienden, en de afd. Haar lem van den Nationalcn Rond voor handels- en kantoorbedienden „Mer curius", houdende betuiging van in stemming niet gemeld verzoekschrift; 9o. een schrijven van de afd. Haar lem van. deu Christelijken Melaalbe- werkersbond, houdende betuiging van uisteimnhie met het vorruckschrifl be treffende wijziging van het huish. re glement voor het Gemeentefonds ter bevordering van. do verzekering togen de geldelijke gevolgen van werkloos heid löo. een verzoekschrift van IJ, II. Balm Hzn. te Spnarndain, betreffen de betaling von de pachtsom voor een standplaats op de in dit jaar to hou den kermis (Te stellen in handen van B. en W. ter afdoening.) c. dait door B. en W. pensioen is verleend aan a. E. C. M. II. Klappert, weduwe van O. E. Hansen, in loven laatstelijk commies Ier Gemeentesecretarie, ten bedrage van f 388 per jaar b. E. van Saaue, weduwe van D. Verlaan, in leven laatstelijk gepen- sioneerd onzichtor le klasse bij den dienst van Openbare Werken, ten be drage van 375 per jaar: c. dat op 21 Juni zijn opgenomen do kas en boeken van het pensioenfonds voor weduwen en wcczen an gemeen te- ambtenaren en van het fonds van de eigen pensioenen dier ambtenaren; Alles werd in orde bevonden, e dat B. en W. vooratellen om in het raadsl>esluit van 7 Juni jl. no. 13, houdende beschikbaarstelling va'n gelden voor veranderingen in het gymnastieklokaal dor school voor M. U. L. O. no. 2, te lezen inplaats van post „no. 168 nr. 163 f. dat jhr. Ch F. v. d. Poll heoft bericht dat hij de benoeming tot b© stuurslid van het gemeentefonds tei bevordering van de verzekering logon de geldelijke gevolgen van wcrkloos- he d aanneemt. g. dat door den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land eervol ontslag is verleend als buitengewoon gemeenteveldwachter aan G. A. Keysper, eervol ontslagen agent vtfn politie; h. dat door den heer dr. A. Bredius te 's-Gravenhage aan liet gemeente lijk museum voor onbepaalde» tijd in bruikleen is gegeven et-n schilderij van Salomon van Ruysdael, voorstel lende een watergezicht. (Wordt onder dankbetuiging aan vaard). dat zijn ingekomen: lo. eon schrijven van Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, houdende bericht van de ontvangst der verordening tot wijziging van do algemeene politieverordening; 2o. een schrijven va» dezelfden, houdende goedkeuring alsmede be richt van ontvaugst van de verorde ning tot wijziging van do verorde ning op het bouwen en nopens be hoorlijke bewoning, mede ter uitvoe ring van de Woningwet; 3o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 17 Mei jL 'n'r. 9, 2e suppletoi're begrooting en ©en staat van af en overschrijving, dienst 1910; 4o. oen schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 17 Mei jl. nr. 14, tot aankoop vaJa terreinen nabij de Kleverlaan; 5o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 17 Mei jl. no. 15, tot aankoop van perceel en tus schen den Doodweg en de Delft; 6o. een schrijven van dezelfden, tex geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 31 Mei jL nr. 5, tot vaststelling van een staat tot beschikking op den post „Onvoor ziene Uitgaven", dienst 1911. 7o. een schrijven van dezelfden, ben geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 31 Mei jl. nr. 8 tot aankoop van perceelen tus schen den Doodweg en de Delft; 8o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 31 Mei nr. 11, tot vastsleifing van den huurprijs van het perceel aan de Jacobijne- traat nr. 22; 9o. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 31 Mei jl. nr. 17, tot aankoop van grond aan de Julïanastraat; 10. eein schrijven van dezelfden, ten geleide van liet door hen goedge keurde raadsbesluit van 31 Mei 1.1. nr. 18, tot ingebruikgeving van lo kalen. PUNT 5. In den Raad is er aanmerking op gemaakt, dat de Museum-Commissie naliet, een aanbeveling in to dienen ter vervulling van de vacature-Prof. Jhr. J. Six. De Commissie heeft een aanbeveling ingezonden, maar -me'rkt op, dat door de nieuwe verordening op bet Mu seum, de bemoeiingen der Commissie belangrijk minder zijn geworden, waarom zij meent, dat d© Commissie met het minimum-getal leden kan vol staan. Daar B. en W. van hetzelfde gevoe len zijn, stellen zij voor, in de vaca- ture-Six niet te voorzien. De heer MIDDELKOOP doelt de ge schiedenis dezer raak mede en dat

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6