RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD STRAFFEN OP VF.RVALSCHIN- GEN. De straffen op vervalschingen ge steld zoo schrijft het Maandbl, t. d. Vervolschingen waren ui vroe ger tijd niet om mede te spotten en volgens de meening van den sclirijver in dat blad zou het voor zekere perso nen van den tegenwoordigen tijd niet kwaad zijn, als ze eens even weder ingevoerd werden, om den schrik er in te jagen. Zoo werd in de 16e eeuw in Enge land een bakker tot den schandpaal veroordeeld, omdat hij brood tiad ge bakken en verkocht, van slecht deeg binnenin, 011 goed deeg van buiten en daardoor liet volk, dat bij liem kocht, grovelijk had bedrogen. In sommige steden worden de ver- Valseliors de stad rondgereden in de vuilniskar en daarna lichamelijk ge tuchtigd. In Parijs werd in 1525 een bakker die vervalscht brood had ver kocht, door het hof veroordeeld oin in z'n hemd, blootshoofd en barre voets door Parijs te trekken, van de Chatelet-gevangenis af naar de „Eglise des Cannes'' en vandaar naar de „Porie de Notre Dame" en verdere drukke punten van Parijs. Om z'n nek worden kleine broodjes gehangen en in elke hand moest hij ecu groote brandende waskaars houden. Vervol gens had hij op elk der voornoemde halten met luider stemme de vergiffe nis af te smeeken van den koning en de justitie voor de door hem begane misdaad. In Duitschland schijnt in de middel eeuwen de ver valse hing van eet- en drinkwaren zwaar gestraft te zijn geworden; door pijnlijke en verne derende straffen, zooals openlijke ten toonstelling en geeseling. In de 15e eeuw werd de bedrijver in een zak gestopt, daarin boven op een j>aal gezet en ton slotte in een mod dersloot gesmeten. In 1435 werden een wijnhuishouder en z'n ega in een ton gewerkt, waaruit ze vervalschten wijn hadden verkocht, en zoo tentoon gesteld. Ze hadden namelijk gekookte peren in zuren wijn gelegd om den wijn zoodoende zoeter te maken. Ze kregen van die peren elk een halssnoer om (ter versiering). Tengevolge van do poovere weten schap in zake het opsporen van ver- valschingen kon de omvang van het kwaad niet. worden vastgesteld. Eerst in de laatste 50 jaar heeft dit ver schrikkelijk euvel voldoende -Ie aan dacht van de regeeringen aller be schaafde volken getrokken. DE KLEEDING VAN DEN ENGELSCHEN KONING. Koning George van Engeland maakt weliswaar niet zooveel werk van zijn kleeding als zijn vader, die terecht de boslgekleedo man van Europa ge noemd werd, maar hij houdt er toch van altijd en in alle opzichten góed en met smaak gekleed te zijn. Naar in „Chambers Journal" iemand die het schijnt te weten, meedeelt, hangen de kleerkasten van den ko ning vol met pakken, zooals de gentle man thuis, op de wandeling, of in ge zelschap draagt. Bijzonder goed voor zien is de afdeeling sportpakken; in dit opzicht evenaart Koning George bijna zijn vader. Hij besteedt meer aandacht aan zijn jachtpakken dan aan alle andere kleedingstukken. De meeete zijn van „homespun" gemaakt, waardoor de koning de Engelsche nijverheid be voordeelt Koning George is een geest driftige zeeman en alleen de Duitsche Keizer overtreft hem in "het aantal van zijn marine-uniformen. Daar de Engelsche Koning in de legers en vloten van verschillende landen hooge rangen bekleedt, heeft hij natuurlijk een groot aantal complete .uniformen. Daarbij komen dan nog de prachtige, rijkversierde gewaden, die hij als rid der van den Kouseband, do orde van St Patrick, en andere hooge orden bezit. Zeer groot is ook het aantal ordeteekenen; die bij een bepaalde uniform gedragen moeten worden. Slechts twee bedienden zijn mot do zorg voor al die ontelbare kleeding- stukkeu belast. Onder toezicht van een garderobechef zorgen zij voor het reinigen, persen en opbergen daar van en zij hebben daar begrijpelijker wijze werk genoeg aan. Men heeft van Koning George even als vroeger van Koning Eduard ver teld, dat hil een pak afdankte, wan neer hij het eenmaal aangehad had. Niets is minder waar dan dat; de Ko ning hoeft zelfs een zekere voorliefde voor kleedingstukken, d5e niet zoo boel nieuw meer zijn, en verzet zich meermalen hardnekkig togen het af danken van een pak, dat niet bepaald nieuw meer is, maar dot hij graag draagt Gemiddeld worden er onge veer 20 of 30 pakkon per jaar afge dankt en door andere vervangen. NAPOLEON AI S HUWELIJKS MAKELAAR. Napoleon was op zijn manier een hartstochtelijk huwelijksmakelaar. Toen hij ©enroaal Keizer was, wilde hij. volgens een geschiedschrijver, iedereen aan zijn hof getrouwd zien En om zijn officieren te toonen hoe veel belang hij in hun persoonlijk le ven stelde, verklaarde hij zich bereid de trouwacte van elk hunner, van den hoogste tot den laagste, te ondertee- keneiL Een koopman een fabrikant of een bankier moest het als een eer be schouwen, wanneer een officier, op wiens schouders immers voor een deel de roem en de grootheid van het va derland rustte, de hand van zijn doch ter vroeg. Napoleon was eT de man niet naar om maar In het wilde weg te werk le gaan, ook niet in dit opzicht Hij liet lange lijsten aanleggen, waarop alle rijke erfdochters uit het heele land voorkwamen. Daaruit koos de Keizer vrouwen voor zijn gunste lingen. Tegenstand hielp in de meeste gevallen niets en stroomen van tra nen werden tevergeefs vergoten. Zoo boorde Napoleon bijvoorbeeld op een dog van een rijken Parijschen juwelier met drie mooie dochters. Dat was een buitenkansje. Onmiddellijk moest oen van de drie er aan geloo- ven. De vader kreeg de schriftelijke boodschap, dat generaal N. den vol genden morgen om de hand van zijn oudste dochter zou laten vragen en dat hij rekende op een bruidschat van op zijn minst 50.000 dukaten. Hij ver zocht om oen gehoor bij den Keizer, maar kreeg als eenlg antwoord een herhaling van hetzelfde bevel. Het most een zeer gelukkig huwe lijk geworden zijn. Inderdaad waren het eigenlijk allemaal gelukkige hu welijken, die de huwelijksmarielaar Napoleon tot stand bracht Gok de prinsessen, die ongewaagd aan Na poleon's familieleden uitgehuwelijkt waren, werden gelukkig en Lieven hun echtgenootgn trouw, ook in het ongeluk. Alleen Maria Louise van Oostenrijk verliet Napoleon, zoo gauw zijn roem begon te tonen. Sn zoo ls de groote Keizer zelf misschien wel het eenige slachtoffer geweest van zijn passie voor koppelarijtjes. AFDOEND. Vader. Op welke wijze heb Je nu eigenlijk je uitgaven beperkt, mijn zoon? Zoon. Ik betaal nog slechts d« helft van mijn rekeningen. EEN NOG VEEL BETERE MOP. In een j ongelui's gezelschap worden moppen getapt en raadsels opgegeven. Das erste Ifiuft, das zwette lfiuft und dos ganze lèuft nicht Niemand raadt t natuurlijk en triomfantelijk zegt de raadselopgever: Roe bach. Nee maar. zegt een ander, dat bet eekent niks. LuiSler maar, ik ken er nog veel betere: Das erste ISuft. das zweite l&uft, das dritte I&uft en, voegt bij er lachend bij „das vierte löuft nicht Als alles zwijgt, klinkt 't dood-nuch- ter: De kinderen van m'n broer. Neef. lk heb vandaag een ma chine gezien, die het werk doet van 300 man. Oom. Dat zegt nog niet veel, als die mannen allen zooveel doen als jij. MISLUKT COMPLIMENT. Heer. U rijdt schaatsen, juf frouw Emma, alsof u de dochter van een Eskimo waart 1 Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden ïloor jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. l)e namen der kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, .worden in het volgend nummer be kend gemaakt.) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOQXl Hierbij wordt gelet op den leeftijd lu verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Anna de Liefde). Ik ben oen plaata in OverijseL Doe de 2de en laatste letter weg en zet dan achteraan 2 andere medeklinkers en ge krijgt een plaats in Noord-Bra bant. 2. (Ingezonden door Betsle Wensing). ver ver be ar ar heid ar lui mt id w mt Welk spreekwoord leest ge hieruit 8. (Ingezonden door Arle de Vos). Ik ben een plaats in Noord-Brabant. Verander mijn 1ste letter en men zegt het wel eens, als iets heel goed ls. 4. (Ingezonden door Annie M. Rozen- hart). Mijn 1ste is niet gierig. Mijn 2de is een boom. Mijn geheel is een geldstuk.- B. (Ingezonden door Maartje Verdel). Met Het ben ik een gemeente ln Friesland. Met D e ben Ik een gemeente in Utrecht. 6. (Ingezonden doar Ans v. d. Ban). 2 12 11 4 i s s 10 7 Vul 'deze figuur zóó in, dat op 'den laten regel staat een oude maat; op tien 2den regel een werk, dat men uit armoede doetop den 3en regel een plaats in Griekenland; op den 4den regel een aapsoortop den 5en regel iets, dat tot het schrijfmateriaal be hoort op den 6en regel meubels op 'den 7den regel iets, dat men zegt, als iemand medelijden verdient. Nu vormen 1 2 8 4 een plaats ln Noord-Holland. 4 5 6 7 een plaats ln Limburg. 1 12 11 10 een plaats in Gelderland. 10 9 8 7 een nuttig man. 7. (Ingezonden door A. en D. Bak) Mijn geheel bestaat uit 9 letters en ls een plaats in Spanje. 1 2 6 is een stuk speelgoed. 4 5 6 is een klein vertrek. 7 5 3 9 6 is een gebergte ln Rus land. 5 6 ls een verkorte meisjesnaam. 3. (Ingezonden door Lena Stevens). Bij den één ben ik plat, bij den an der vierkant, maar steeds ben ik be stemd om den rechten weg te wijzen. 0. (Ingezonden door Annie Vorgers). Ik ben een plaatsje in Limburg. Verander tnljn 1ste lotter en ik ben een plaats ln Pruisen. 10. (Ingezonden door Johanna Kok). Ik dien tot steun. Keert g© mij om 0an ben ik onmisbaar voor den bot telier Onthoofdt mij dan en lk ben een eiland. 11. (Ingezonden door Henny Robin). Noem twee meisjesnamen, die omge keerd hetzelfde beteekenen. 12. (Ingezonden door Petronella Lan- gerhuizen). Mijn 1ste gebruikt men bfl brood. Mijn 2de gebruikt men bij brood. En mijn geheel ls brood. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Karboukel. 2. Als het kalf verdronken is. dempt men de put. 3. Meeuw eeuw. 4. Suikerpot. Kuip rek kost. 5. Steppen. 8. H KAM BRAAM HAARLEM W O L G A BES M 7. Paleis voor Volksvlijt. Sol oor klok lijster vaas vel - Po. 8. Sparen doet garen. 9. Willem IJselmonde Haarlem Eminen WIJHE. 10. IV. 11 Een ei. 12 Wolvega Wolga. Goede oplossingen ontvangen van Annie Term.es 8 van de vorige week. Joii. v. d. Brugge 12. Mies Lambert 7. Hendrik Tjudon 8 en 12 van de vo rige week. Jo Boen 11 en 12 van de vorige week. Zus Duursma 12 van de vorige week. Bctje de Vries 11. Willem en Herman Groeneveld 5. Cato Smink 8. David Smink 12. Teunis Kok 12. Cornolis van Gelder 12. Karei Keukor 9. Maartje en Nico Ver del 9, Jan Joosten 11. Johanna Francken 11. Jan Hendrik Bruljn 11< Aria de Vos 12. Piet do Veer 12. Bart Ligtenberg 12. Johan v. Donselaar 12.: Dina van Putten 10. Coba v. d. Schaar 11< Willem O vermeer 12. Marie Caalen 12. Cornelis de Paus 1& Cath. Chr. Doïng 12. Eduard Althoff 4. Marietje Soellaart 12. Frits Seuter 12 van de vorige week. Dina en Nelly Mooren 4. Nanne en Cornelia Nauta 9. Nelly Aarse 12. Piet van Keulen 5. Hendrik B rakel 10. Marijtje Draijer 8. Lena Koeleveld 10. Annie M. Rozenhart 7. Nico Drent 12. Jib 12. Willy Gemieroad 12. Cor Huiiar 7. Jan Hujjer 7. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Fenna 1. Wie is de beste vriend van den molenaar (Ingezonden door Gerrit Elsnerus.) 2. Wat loopt en heeft geen beenen 8 Wat heeft twee oogen en kan niet zien (Inge-zonden door Bart Ligtenberg.) 4. Waarom regent het nooit twe dagen achtereen (Ingezonden door S. Verzijlberg.) 5. Wie heeft een hals zonder kop een buik zonder beenen 6. Wie helpt gij dagelijks aanboord? 7. Hoe heet de bovenste steen van uw huis 8. Welk mensch heeft drie oogen (Ingezonden door Piet Verzijlberg.) 9 Welken wagen rijdt men niet 10. Wat is lichter dan een pluim? 11. Welke schuld is onbetaalbaar 12. Welk loud is vol lappen (Ingezonden door Christine Zwem- mer.j 13. Wie sterven den zoetsien dood (Ingezonden door Jacob C. Stolwijk.) 14. Wat kan iemand, die slaapt, wèl, en Iemand die waakt niet doen 15. Welk woord wordt korter, door er twee letters bij te voegen 16. Welke steenen vindt men ineen rivier 17. Wat gelijkt het meest op een halve oranjeappel 18. Welke bakker proeft nooit van zijn baksel? STRIKVRAGEN. De antwoorden op de strikvragen van de vorige week zijn 1 Niets. 2. Een dozijn. 3. Tusschen zijn geboorte en sterf dag. 4. Bijval. 5. Eendracht.- 6. Boterham. 7. Pijnbank. 8. Biefstuk. 9. Twee. want katten hebben pooten. 10. Het leven. 11. V en L o is Venlo. 12. Hoe. 13. De keizer van Oostenrijk, want hij zit altijd te Weenen. 14. De kleermaker twee om te zien, twee aan de schaar en één aan de naald. 15. Op de landkaart. Goede antwoorden ontvangen van Annie Termes 10 (van de vorige week. Joh. v. d. Brugge 14. Mies Lambert 8. Jo Been 14 en 14 van de vorige week. Zus Dursma 14 van de vorige week. Cato Smink 12. David Smink 14. Teunis Kok 15. Karei Keuker 13. Jan Joosten 9. Johanna Francken 11. Coba v. d. Schaar 12. Willem Overmeer 15. Cath. Chr. Doing 15. Eduard Althoff 13. Marietje Soellaart 14. Dina en Nelly Mooren 9. Nanne en Cor Nauta 14. Nelly Aarse 13. Piet v. Keulen 12. Marijtje Draijer 8. Lena Koeleveld 14. Ann ie M. Rozenhart 14. Willy Germeraad 15. Cor Huiier 13. Jan Huijer 13. HOE POES DE PREEK VOOR DEN ZONDAG MAAKTE. (Vrij naverteld door TINUS BONKE, oud 13 jaar). De uienschen in Brook ford, een klein Engelsch landelijk dorpje, wa ren heel trotsch op hun dominee, maar nog veel meer hielden ze van hem. Ze waren trotsch op hem, omdat zijn preeken zóó lang, zóó droog, en zóó vol lange geleerde woorden wa ren, dat ze er gewoonlijk geen woord van konden begrijpen, ze hielden zoo veel van hem, omdat hij zijn beste preek alle dagen preekte als hij van hutje tot hutje ging, om zieken te troosten en voor te lezen, om hon gerige kindertjes eten te brengen en over de blonde hoofdjes te strijken... om kleine en groote daden van vrien delijkheid en liefde aan allen te be wijzen. aan armen en rijken, dieren en menschen. Op een kouden Zaterdagavond zat de dominé in zijn studeerkamer met de pen in de hand om aan zijn Zon dag-spreek te gaan beginnen. Witpootje, zijn poes. lag met haar zes blinde kindertjes in een rond mandje rustig voor liet vuur te sla pen. Witpootje sliep zoo vast, dat ze zich niet eens bewoog, toen Nells de melkboer aan de voordeur belde. Ze stak alleen haar linkeroor omhoog, maar snorkte verder. Ze wist niet, dat Nelis haar te leen kwam vragen, om de ratten weg te jagen uit zijn melke- rtj. Ze had zelfs nooit gehoord dat hij een huis met ratten er in had. „Goedenavond, dominé, ik beu nog maar even door dat weer aai komen, om te vragen, of ik uw poes te leen kon krijgen voor een nacht." „Zeker, met pleizier" zei de dominé. Nelis had een zak bij zich en do miné hielp hem er Witpootje met haar jongen in te stoppen. Nells bond den zak dicht en liep de deur uit. De dominéé ging weer over zijn preek zitten soezen. Maar hoe hij ook nadacht, dien avond wilden de woor den met komen. „Het is zoowaar al bedtijd", zei de dominé. De oude klok in den hoek tikte droomerig voort. Iedereen in huis was al lang gaan slapen, behalve dominé en het krekeltje, dat zat te piepen. Domino's hoofd begon te knikken, de pen viel uit zijn hand. Op eens hoorde hij iets voor de deur, dat op 't zachte mauwen van een poes leek. HIJ trok de deur wijd open en wie liep langs hem heen de kamer in? Witpootje met een ven de poesjes in haar bek. „Witpootje, ben Jij dat?" riep de dominé. Als eonig antwoord legde ze het poesje op liet kleed voor zijn voe ten en draafde in de sneeuw weer weg. Vriendelijk en voorzichtig legde de oude man het koude natte beestje i een kussen bij het vuur en ging eer over zijn preek zitten suffen. Tik, tik, tik, krik, krik, krik, zon gen de klok en het krekeltje... de lan ge geleerde woorden zouden Juist gaan komen, toen.... „Miauw, Miauw' hoorde hij weer voor de deur. Daar Witpootje met het tweede poesje, dat ze weer aan de voeten van den baas bracht. Hij legdo het naast het andere en Witpootje was al weer weg. „Ik zal nu de deur maar oj>eu laten, wat in mijn stoel zien te slapen en haar laten begaan!" Hij pookte 't vuur wat op, schoof zijn stoel bij den haard en zat al heel gauw te slapen. Vlug en zacht bjacht Witpootje liaar kleintjes één voor één naar hot oude huis terug, dat ze ken de en lief had. „Snor, snor, snor". Eerst moesten zo gelikt en gewarmd worden, eer Witpootje zelf eens lekker dronk van de versche melk. Dominé schrikte wakker Zondag morgen, en nog geen preek gemaakt, wat moest hij beginnen? Precies op tijd klom hij ln den preek stoel en keek met zijn vriendelijke oogen zijn gemeente rond. De Baron van 't kasteel leunde gemakkelijk ach terover. Hij wilde een slaapje gaan doen en wachtte tot de dominé zou beginnen. Zonder zelfs zijn bril uit den zak te holen gaf hij den tekst op. „Kinderkens, hebt elkander lief!" En toen begon hij. Hij sprak hun in krachtige, eenvoudige woorden van do liefde, die over allen ls uitgebreid. Hij vertelde hun, hoe het kleinste vogeltje met blijdschap zijn leven voor wijfjo en zijn jongen wilde geven. En hij vertelde ook van Witpootje. En wat dat moedertje voor hem had ge preekt. En al dien tijd lag Witpootje voor het vuur. Zonder er ook maar eens aan te denken, dat zij in het kerkje van Brookford 'had gepreekt Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Klnder-Afdeeling röoeten gezonden worden aan Me vrouw Venemav. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen I JOHAN W. R. Heerlijk, dat het je zoo goed bevalt I Moet je 's mor gens al vroeg beginnen En krijg ie ook nog vacantie Doe maar goed Je bestdan zal je er wel vooruit ko men 1 ANNIE T. Het ls best, als jij voortaan ook met ons meedoet I JOH. v. d. B. Ja, proheer voor dezen wedstrijd maar eens wat te vinden Het gebeurt heel veel kinde ren wel eens, dat ze dat een keertje vergeten. Ik vind liet niets erg. hoor, maar kijk in bet vervolg je r.riefje 'altijd nog maar eens na I DORA H. Het is best. dat jij ook mee doet. Zit je bij Eddy in de klas Ik vind, dat je al keurig schrijft. Kan je goed raadsels oplossen J. W. Jij mag natuurlijk ook meedoen. Schrijf me dan maar oens, of je een jongen of een meisje bent, en of je nog kennisjes hebt, die ook meedoen 1 MIES L. De begraven namen zijn goed, maar ze komen neg niet dadelijk aan de beurt, hoor 1 Gezel lig, dat we elkaar nu even gesproken hebben Vind Je de raadsels hier moeilijk MARIJTJE D. Het nieuwe raad sel is goed, maar nu heb ik tot Sep tember geen raadsels moor noodig. Wat je dus nog bedenkt, moet je maar zoolang voor me bewaren. Als ik in Z. kotn, is het meestal met do tram, dus don ben ik nog een heel eindje van je al; maar lk zal toch eens uitkijken, hoor Meisjes, die alleen zijn, worden wel eens wat bedorven 1 Zou dat met jou ook zoo gaan Me dunkt, je hebt een erg prettig leven tje l LENA K. Heerlijk, dat je weer beter bent I Nu maar goed oppassen, hoor 1 Ja, inhalen zal nu gauw ge noeg gaan en het is haast vacantie, dus don kan Je wee* heerlijk uitrus ten. HENDRIK TJ. Ja, dat buiten spelen gaat niet gemakkelijk samen met oplossen. Maar dat ia niets erg, hoor I Er komen nog regenachtige en koude dagen genoeg om de raadsels op te lossen. JO B. Neen, Je brief was op tijd bezorgd, maar met nog twee andere bij ongeluk apart blijven liggen, zoo dat ik ze net vond, toen het te laat was. Ja, Spaarndam is een aardig dorp. Hoe lang hebben Jullie er heen en terug over geloopen Ben jij mor gen niet jarig Van harte gefelici teerd, don, hoor 1 WIM H. Wel bedankt voor je aardige kaarten Je hebt zeker een prettige week gehad en alles goed gezien I Deze versiering leek mij erg bijzonder I Was het 's avonds ver licht BERTUS VAN P. Wel bedankt voor je aardige kaart. Die week is gauw omgegaan, hè Ben je na al weer zoo'n beetje aan het werk ge wend ZUS D. Je brief was wel terecht gekomen, Zus, kijk maar naar liet antwoord aan Jo B. Het spijt me wel, maar gelukkig, dat je er niet voor naar hot postkantoor gewandeld bent. Ja, het was treurig weer, met al dien regen maar we hadden het ook een heelen tijd prachtig gehad, en moeten dus maar tevreden zijn. Ik hoop, dat Jullie het op reis ook mooi treffen 1 Wanneer gaan jullie Ja, je moet maar eens in Haarlem komen kijken, wat er al zoo te zien ia Zou je nog tijd genoeg voor den wedstrijd hebben BETJE DE V. Nu, dan heb je nog 14 dagen om je te oefenen en dan kan je nog heel wat verder komen, "oen er nog meer meisjes uit je klas m het feest mee WILLEM en HERMAN a Is Willem alweer beter, en mag hij weer naar school? Ziek zijn is niets prettig, vind Je wel Gelukkig, dat Herman toen den weg hierheen alleen kon vinden 1 TEUNIS K. Ben Jtj de cudste thuis Moest Ie voor school een opstel maken, of heb Je het zoo maar voor je pleizier gedaan KAREL K. Is dat een club onder leiding van ouderen, of heb Jullie het onder elkaar opgericht Hoe ls dat tweede spel Beschrijf het mij eens I De nieuwe raadsels zijn goed, maar ik heb raadsels genoeg en wil vóór September geen nieuwe ontvangen. MAARTJE en NICO V. Wat zal dat gezellig zijn, om zoo heelemaal zelf voor je eigen tuintje te zorgen 1 Heb je trouw gegoten, toen het zoo warm was en zijn ze niet te hoog op geschoten CHRISTINE Z. Dat was een heerlijke dag Hoeveel kinderen gin gen er zoowat mee Je wa6 toch wel eens meer in Z. geweest, is het niet? Ja, het is er altijd mooi, maar heb je hot toch niet een heel klein beetje koud gehad Heb je nu nog pretjes in bet vooruitzicht JAN J. Kennen jullie de regels van het spel goed, en van wie beb je die geleerd Ik geloof, dat het hier den laats ten tijd erg veel gedaan wordt, maar het is moeilijk, geloof ik I Spelen jullie iederen avond bul ten en is de straat bij jullie breed ge noeg? JOHANNA F. Ja, bewaar het maar goed, don hoor je «dellig tot de eersten Was het een lang, en vind je bedenken een aardig werk 'ARIE DE V. Ik vind een 3 een prachtig cijfer, want hooger worden ze bij jullie niet dikwijls gegeven, wed ik. Zijn de andere cijfers ook ge woonlijk goed en krijgen jullie nu gauw weer een rapport PIET DE V. Ja. ik zou er graag zijn, maar alleen voor een poosje. Ik geloof, dat jij ook gauw weer naar óns lage landje zou verlangen om te voetballen, of te cricketten. Dat kon V. daar toch niet doen, geloof je wel BART L. Ja. dat boek l§ mooi. Hebben jullie liet op school niet ln de bibliotheek, of krijgen Jullie daar geen boeken Houd je ook veel van Indianenboeken, of meer Jongensver- halen JOHAN VAN D. Als je het lang zaam doet, heb je er ook veel meer pleizier van, en ik denk wel, dat je het heelemaal mooi vinden zult Ver tel er mij de volgende week nog maar eens wat van. DINA VAN P. Ik was in de war met jullie plannen, maar nu weet ik het toch weer. Jammer, dat jullie niet gelijk vacantie hadden I Maak jij nu titer de reis heelemaal alleen en zou dat goed gaan COBA v. d. S. Dat zal je au ze ker roepen, als je de oplossing ziet, Coba, want het is nu toch heusch ge makkelijk. Het is heerlijk, om boeken zelf te hebben, vind je niet Dan kan je de mooie eindjes op je gemak nog eens overlezen 1 CORNELIS DE P. Bewaar ze maar goed, en dan stuur je ze ln September. Vond je het bedenken een prettig werk WILLEM O. Dan zijn jullie al een heel eind Moeten jullie bet nu ook weer heelemaal rope toeren, of da delijk verder Ja, wat je -diKwijls doet, gaat hoe langer hoe vlugger. Gaat het met je houtslojd ook zoo CATH. CHR. D. De raadsels zijn goed, maar tot September kan ik nu geen raadsels meer gebruiken, want ik heb nog een heel groote voor raad. EDUARD A. Op de fiets is het een heele tocht. Was je toen niet moe Ga je Zondags wel eens fiets tochten maken, en met wie dan LIESBETH S. Ik vind het best, s je er me nog eens een brengt. Als er pleizier in hebt, mag je er ook wel geregeld inzenden. Zijn re dan geschikt voor plaatsing, dan komen, ze in de courant, en dan hoef je niet te wachten op een wedstrijd of op vacantie. Heb Je er tijd voor, en pro beer je dan ook eens iets vroolijks MARIETJE S. Met een rijtuig was het haast nog prettiger, lenk ikl En verleden week weer een feestje I Wat zal het nu morgen zijn Als het weer is, gaan jullie er zeker weer op uit I Wat voer je verder zoo wat uit? Heb je 't ln de week druk en wat doe je dan FRITS S. Deze raadsels waren nog goed, Frits, maar nu heb ik tot September genoeg I Doe je aan dezen wedstrijd ook mee, of ga je uit logee- ren van den zomer PIET VAN K. Hoe is het met de keelpijn? Is het weer beter en mag je weer naar buiten Ziek-zijn is ver velend. Maak maar, dat het gauw weer vergeten is. DINA en NELLY M. Houd Je veel van drukte Dan zal Je Amster dam ook wel een heerlijke stad vin den Zijn jullie daar dikwijls ge weest Je strikvraag wacht op zijn beurt, maar het zal nu toch wel niet lang meer duren. NANNE en COR N. Dat was In groote haast gegaan I Dat kon ik wel zien, hoor 1 Heb je zooveel werk te genwoordig NELLY A. Je oudste zusje komt dan zeker pas laat thuis 's avonds, is 't niet En wat gaat de volgende dan doen, als zij van school komt? ANNIE M. R. En blijf je wel eens achter, of ken je wel tegen de jongens op met spelen Jij kent den weg hier zooveel beter, dat ik haast denk, dat jij nog de aanvoerder bentl Ga jij van den zomer ook uit logee- ren, en hoe lang heb je vacantie WILLY G. Dat wordt morgen voor Jou dan weer een prettig dagje Vind Marietje het ook zoo heerlijk, om met een hond of poes te -avotten, en mogen jullie dan de kuikentjes voeren Zet je het theeservies en de poppen dan allemaal in den tuin, en ben je niet bang, dat Belle alles on derstboven gooit Nu. maak maar veel pleizier, hoor I COR en JAN H. Saai, dat Mos der nu weer too gauw weg moet i Ja, dat boek was aardig. Hebben juilis het al weer uit Mevr. VENEMA—v. DOORN. 1 Juli 1911.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 17