Koningstraat 39, Meubelmagazijn Koüandsch fabrikaat, VICÏORIAWATER. „Instituut PRINS" Openbare Verkooplng Openbare Verkooping Belangrijke Veiling Veiling „TER SPYT" Gedurende de worden alle goederen tegen VERMINDERDE PRIJZEN verkocht. ZI© étalage. Zie prijzen. HAARLEM. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts, per regel. Hatuurlijk Mineraalwater uit de bron te Oborlahnoloir Eene zekere uitwerking o-iagenaiaea smaak, dat zoowel kindoren als volwassenen liet gaarne innemen. „Califlg" wekt den eetlust op, regelt do spijsvertering door zuivering der spijs verteringsorganen en is alzoo een waar borg voor het behoud der gezondheid. De bereiding geschiedt steeds op dezelfde wijze en mot groote zorgvuldigheid, hetgeen niot falen kon eene steeds gelijk matige uitwerking te weeg te brongen. „Oallfig" bestaat nit sap "an rijpe Call- forniache vijgen en oztrnot van vor- Behil lende planten van bekende heilzame werking. Verkrijgbaar in Apotheken. Prijs I 1.26 per ilacon. Stadsnieuws BUFFETWAGEN E. S. M. Gistermiddag, ter gelegenheid van don tocht naar Zandvoort van de deelneme'rs aan de vergadering van de Maatschappij van Nijverheid, ia de buffetwagen in gebruik gesteld. Een gewone wagen is door de fir ma Beynes tot buffetwagen omge bouwd. De inrichting is gemakkelijk en sierlijk. Buiten is de wagen mood licht-grijs en blauw geschilderd. Va'n binnen zijn fraaie plafond-versierin gen aangebracht. Aan 8 tafeltj.es kun nen 24 personen in 16 fauteuils en 8 tabourets plaats nemen. Voor een Sterke electrische verlichting en ver warming is gezorgd. Een gedeelte van den wagen is in gericht tot keuke'n, waar berging is voor glazen, flesschen, schotels, enz. Ook is er plaats voor een ijskoeler, Voo'rloopig is de huff el wagen alleen bestemd voor gezelschappen, 't Is evenwel niiet onmogelijk, dat er later nog meerdere buffetwagens komen en dat e'r dan ee'n geregelde dienst AmsterdamZandvoort wordt inge steld. LOONEN TRAMPERSONEEL. Omtrent de gestelde loon-eischon 'door het personeel van de E. S. M. vernemen we het volgende Door de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereenig Log van Spoor- en Tramwegpersoneel is den Raad van Beheer der Electrische Spoorweg- Maatschappij verzocht, de loonen van 12 en minder per week te willen ver- hoogen met 10 pCt., weekloonen ho ti ger dan 12 tot en inet 15 met 7 1/2 pCt., en weekloonen hooger dan 15 tot en met 20 met 5 pCt. Menigmaal is vergaderd, waarbij het gchoclo personeel toegang had, en ook waarbij uitsluitend leden van de Nederl. Vereeniging toegang hadden. Men meende dus, dat het geheele per soneel hekend was met den inhoud van het verzoek om loonsverhooging. Het duurde ruim 2 maanden vóór de Raad van Beheer het verzoek be antwoordde. Sommigen beweerden, dat bij de Directie de meeste sympa thie bestond voor loonsverhooging uitsluitend vóór de wagenvoerders. Eenige wagenvoerders lieten nu bul ten de Vereeniging om een lijst rond gaan. Daarin wordt slechts gevraagd het loon te vorhoogen voor de wagen voerders, zonder dat een loongrens genoemd weixi- Wanneer de wageiivoerders allen loonsverhooging kregen, zouden zij klimmen tot 13.37 1/2, 14.07 1/2 en 15.121/2 per weelc. De loonen der wegwerkers slechts zouden worden 12,90, 13,721/2 en 14,421/2 oer week. Van het gros den- werklieden, die op de werkplaats ar beiden, zou het loon ongeveer variee- ren, als dat der wagenvoerders, ter wijl de ri.ituigpoetsers het dan nog slechts konden brengen tot 12,32 1/2 per week. 18e LIJST van bijdragen voor de De Genestet-Bank, opgegeven dooi den penningmeester van het Co mité, Mr. H. Ph. 't Hooft, Groo te Houtstraat 164, Haarlem. J. A. BOhringer, Den Haag, 25 leerlingen meisjes H. B. S. 2e kl. II B, Amsterdam, 4.50 J. I. en 11. J. 1., Deventer, 5S. J. R. de Monchy, Rotterdam, 10 Mevrouw Visser van Hazerswoudie, Bloernendaal, 25 V. R., Den Haag, /5; Mr. 11. 11. llib- hius, Haarlem, 2.50 j motto Hooft Hasselaar, 1 C. A. Pekelharing, Utrecht, ƒ5; A. G. H., Wanisvolrl, 2.50 Dr. J. Verdam, Leiden, 5 Mevr. W. A. Terwogt, Haarlem, ƒ2,50; R. L., Haarlem, ƒ2.50; Mare. Emants, Den Haag, 3 H. B. S. v. M. klasse II A, Amsterdam, ƒ3.40; Mr. Ch. En schedé, Haarlem, 10 Jihr. F. Te- ding van Berkhout, Haardem, 10 F. Blauw, Den Ilaag, 1G. J. Dek ker, Den Haag, 5Mevr. K. Dekker, Den Haag, 50 N. N., Bern, 10 G. J. Theissan, Den Haag, 1 Van Meeuwen, Den Haag, ƒ1 F. W. Ba- labréga, Den Haag, 1 Jonkvr. Van H., Den Haag, ƒ1.50 Jhr. H. E. van Asbeck, Den Haag, i H. Mock, Den Haag, ft, A. J. A. Vermeer, Don Haag, l.oO Jhr. B. L. S. van As beck, Den Hang, 3 M. C. Bronsvelt, Santpoort, 1 Mej. T. de T., Haar lem, 1.50 J. H- Wilden-vanck de Blécourt, Bloernendaal, 2.50, Totaal 203.90. De Harmonie. Door de muziekvereenlging „Har monie", directeur cLe heer TL W. Hof meester, zal a.s. Zo'ndagavond weer een concert in de Bron gegeven wor-j Voor de pauze wordt o,m. ten ge hoor© gebracht „De Fremersbe'rg" legende uit Baden-Baden, terwijl ii< pauze, wegens het groote succes der eerste uitvoering, weer het militaire muziekstuk „De Slag bij Waterloo' wo'rdt uitgevoerd. Ook tijdéns dit concert zal de elec trische illurcimatle der muziektent, ter gelegenheid van de Winkelweek, aangelegd door de firma Heringa en Wüttrich, EJectr. Technisch Bureau alhier, branden. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 2 timmerlieden, 2 machinale houtbewerkers, wa genmaker, 3 meuhelmaker8, 1 mo delmaker, 8 metselaars, 0 opper lieden, 2 stucadoors, 3 witters, 4 machinebankwerkers, 1 monteur, 6 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier 2 vuurwerkers, 8 ketelmakers, 8 burgersmeden, 4 machinisten, 7 sto kers, 4 electricians, 1 instrument makers, 1 koperbankwerkers, 1 ko perslager, 2 loodgieters, 2 schoen makers, J zadelmaker, 2 kleerma kers, 8 schilders, 9 behangers, l stoffee rder, 2 bloemisten, 3 tuin lieden, 8 grondwerkers, 2 bakkerB, 1 banketbakker, 1 slagers, 3 krui deniersbedienden, 1 kellner, 10 ma gazijnknechts, 13 loopknechts, 4 huis knechts, 1 sigarenmaker, 5 kantoor bedienden, 1 boekdrukker 1 letter zetter, 1 lithograaf, jl binders, 12 losse werklieden 1 dienstboden, 8_j werksters, 3 naaisters, 3 kook sters, 2 huishoudsters, 6 vrou welijke kantoorbedienden, ackspi- ant bouwk. opz,, steenhouwers- voegers, 4 Koetsiers en voerlieden. 1 boerenknecht. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. In een der lagere klassen van de O. L. school alhier heeft voor ©enigen tijd een zwaluwonpaar zijn nestje ge bouwd. Thans schijnen de jongen erg blijde te zijn met de goede keuze hun ner ouden, om hun deze woonplaats te bezorgen. HILLEGOM. Tot dorden ambtenaar ter Secreta rie dezer gemeente is door burgemees ter en wethouders benoemd de hoor J. H. Boonstra, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. HAARLEMMERMEER. Uitslag Stamboek- en Premiekeu- •ingen in N.-ll. op 29 Juni te Hoofd dorp. Driejarige merriën. Aangeboden voor do keuring ter opneming in het Ned. Paardenstamboek 22 stuks, waarvan er 11 werden ingeschreven. Daarna premiekeuring, waarvoor 11 paarden weden aangeboden. Premlén van 75 werden toegekend aan „Da- donia", eig. W. van Nieuwkoop, en aan „Leida", eig. G. Moleman, bei don wonende to Amstelveenaan „Prinses", eig J. Verkuijl Mz., aan Marie", eig. A. de Groot, aan „Em ma", eig. C. Kempenaar, en aan „Ma thilda", eig. F. van Vuuren, allen wo nende alhier. Vierjarige merriën. Aangeboden voor de Stamboekkenring 8 stuks, waarvan er 1 werd ingeschreven. Daarna premiekeuring, waarvoor 15 paarden werden aangeboden. Pre- riiiën van 75 werden toegekend aan: „Johanna", eig. B. Biesheuvel, „As- tra" on „Draga". eig. J. D. Bulk, „Sara" en „Nelly", eig. G. J. Tie- mens, allen wonende alhier en „Ju- lianh", eig. G. Moleman te Amstel- Vijf-, zes- en zevenjarige merriën. Aangeboden voor de Stamboekkeu ring 10 stuks, waarvan er drie werden ingeschreven, waaronder 1 koudbloe dige. Daarna nremiekeuring, waarvoor 19 paarden werden aangeboden. Premlën van 75 werden toegekend aan: Betsy", eig. J. D. Bulk, „Vos", eig. W. Pruissen, „Dora", eig. M. van Andei; ..Nedda", eig, Jac. van Zljver- clen, „Jansje", eig. Gebr. V. d. Mairel, „Mignon" en ..Ariane", eig. T. Hane- decs, „Tikaria", eig. J. Colijn, allen wonende alhier en „Anna", eig. A. Colijn, te N.-Am-stel. Do belangstelling in de keuringen was buitengewoon groot. De keuring voor jongere paarden en één-jarige hengsten en veulens werd Vrijdag 'oortgezet. De keuringscommissie bestaat uit de hoeren C. Oudijk te WadJïnxveen, H. Welt te Uithuizermeeden, D. C. Kruimel, rijksveearts te Haarlem, G. Costermans te Eist en S. C. Goozen ie 's-Gravenhage (rijks- en provinciaal lid). Vertrokken. Het detachement geniesoldaten, dat gedurende 12 dagen te Hoofddorp is gedetacheerd, geweest tot het ver richten van werkzaamheden, in ver band mot de op banden zijnde groote manoeuvres, is lieden weer naar do kazerne te Utrecht teruggekeerd. SLOTEN. Onder die gemeente, aan de Baars- ,js, is een 4-jarig dochtertje van den tuinman Ophees bij de woning in een sloot geraakt en verdronken. Gisterenmiddag is het 4-jarig doclr tortje van den tuinman O. aan do Baarsjes alhier in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de wo ning gehaakt en verdronken. VELSEN. Meeting. Op het landgoed van baron Van Tuyll van Serooskerken zal Zondag a. s. een groote openlucht-meeting worden gehouden, ten gunste voor geheel-onthouding. De heeren A. H. Gerhard, Ds. J. L. Klein, Ds. Van Leeuwen en mej. H. Funke zullen cr het woord voeren. Van het Stationsplein te Beverwijk gaat men. met muziek vaandels en banieren, enz, in optoent naar het terrein. IJ MUIDEN. Door den Commissaris der Kontog- 'in in de provincie Noord-Holland is in overleg inet den havenmeester te IJmulden vastgesteld, dat bij het be zoek van don Franschen President op 3 Juli na 9 's avonds en op 6 Juli na 9 uur '8 morgens geen vaa'rtuigen mogen bln'nenkomen, die in quaran taine moeten blijven liggen. Op 4 Juli mogen na 7 uur 's morgens vaartuigen meer binnen varen, die 'niet voor de visschershaven bestemd zijn en op Juli na 6 uur 's middags niet. In verband daarmede wordt op 4 Juli niet geschut van het oogenblik af, dat de eskaders in het gezicht zijn tot een uur na de schutting daar van én op 6 Juli van het oogenblik af dat hij hel vértrek liet eerste 6ctop van een der eskaders buiten huizen passeert tot een half uur na het ge schut zijn van het laatste schip van het cskadér. Tij deus do op- en afvaart der es kaders moeten de zich in het Noord zeekanaal bevindende stoomschepen aan den wal meren. Het varen met zandbakken en met alle baggermaterLeel zal op 4 Juli gestremd zijn totdat de eskaders te Amsterdam zijn en op 6 Juli van 's morgens 10 totdat de eskaders in zee zijn. Van stoomvaartuigen moeten de vuren zoodanig wordep geregeld, dat tijdens het passeeren van de eskaders zoo min mogelijk rook uit de schoor- steenen komt en zoo min mogelijk stoom wordt afgeblazen. Aan gezag voerders van schepen die gepasseerd wordt verzocht de stoomfluiten en scheepsklokken niet te gebruiken bij wijze van saluut, doch uitsluitend tot het geven van signalen ter voo'r-- koming van aanvaringen- De stopseinen zijn als gewoonlijk op den dag een blauwe vlag, bij don ker 2 roode lichten onder elkaar. Dit bet Staatsblad. DE VISSCHERIJWET IN WERKING. I. Zoo ongeveer op het allerlaatste oo genblik, is een Koninklijk besluit ver schenen, waarbij de wet tot regeling der visscherijen, d'ie al sinds 6 Octo ber 1908 in het Staatsblad staat, én dus weer zoo goed als vergeten is, met 1 Juli 1911 in werking wordt ge bracht. Toen do wet aangenomen was, wa ren nog een aantal besluiten tot uit voering noodig én het schijnt dat de ze onverwachte en groote moeilijkhe den hobben opgeleverd. Tiet is van genoegzaam algemeen© bekendheid, dat wij sinds 1857 in ^ïet bezit waren eenor wet op de J a c h t en V i s s c h e. r ijeën zeer verou derde en grootendeels onbruikbare wet. Over de jacht spreken wij thans niet. Men is aan het betrokken depar tement bozig om ook een© nieuwe jachtwet samen te stellen; maar de regeling der visscherijen immers een levensbelang voor Nederland kon geen langér uitstel dulden; de be langen der viscboultuur waren onder de oude wet smds lang niet veilig meer. Het aahtal personen, die bij de nieuwe wet belang hebben, wordt ge raamd op ongeveer zeventig duizend. Naar wij meenen zijn hieronder be grepen zoowel de liefhebberij-henge laars als degenen die, hetzij als hoofd va'n een gezin, hetzij als alleen staand persoon, de visscherij op de eene of andere wijze als beroep uitoefe nen. Hunne gezinnen zijn er natuu'r- lijik niet onder begrepen en daarom achten wij de raming niet overdre ven. De wet is als liet ware in drie doe len gesplitst, waarvan elke afdeeling betrekking heeft op eene der hoofd takken van het bedrijf: zeevisscherij, kustvisscherij én binnenvisscherij. ITet ligt in den aard de'r zaak, dat wij ons in deze schetsen van den in houd der belangrijke wet en van de besluiten tot uitvoering er van, tot de bilnn onvisscherij moeten be palen. De wet gaat uit van het beginsel dat de binnenvisscherij verboden is; tenzij men voorzien zij van eene a k- t e, hetgeen natuurlijk bet eek ent een schriftelijk verlof. Tot dusver ken den wij alleen jachtakten; thans komen eer dus ook vlsckakten; die vanwege den Commissaris In de pro vincie worden uitge'reilct. Me'n kan de volgende akten beko men: a. g'roote vischakten, tot het vis- schen met alle geoorloofde vischtui- gen, tegen betaling van f 2.50. b. kleine vischakten, tot het vls- schen met één daartoe genoemd visch tuig, tegen betaling vato f 1. c. hengelakten tot het visschen met meer dan ee>n hengel, tegen betaling van vijftig centB; waarbij in aanmer king moet wordën genomen, dat dit niet geldt voor hen die visschen met één hengel. Het verbod geldt ook niet voor hen, die in dienst van den houder van een groote of kleine visdhakte, de ih die akte genoemde vlsscherij uitoefenen. De akten zeiven zijn geldig voor één jaar, loopende van 1 JuM tot 80 Juni; maar het is ook vérboden om te visschen ln een water, waalrvan een a'nder de rechthebbende op het visohrecht is, tenzij voorzien van een schriftelijke vergunning van "dezen, ttie geldig is gedurende hoogstens drie jaren, of zooveel minder als in de vergu'iimi'iig is uitgedrukt. Dit verbod geldt intusschen ook al weer niet voo'r hem, die vlscht 'ln ge zelschap van den rechthebbende of den houder der vergunning, indien in de vergunlning de bevoegdhéid uitgedrukt om personen, die zich in gezelschap van den vergunninghou der l>evinden, te laten medevisschen, en ook hiet voor hot visschen met één hengel 'in de wateren die aan den Staat behooren, zooals de bevaarbare en vlotbare stroomen en rivieren, ha vens en reedon, vestingwateren enz., wanneer daaromtrent ten minste door de regeering geene uitzondering is gemaakt. Bij een besluit, waarop wij nader terugkomen, Is o.a. bepaald, gedurén do welken tijd, op welke wijze, onder welke omstandigheden en met behulp van welke stoffen, eenig soort van vïsschérij niet mag worden uitgeoe fend; welke vischtuigen steeds of on der bepaalde omstandigheden verbo den zijn, aan welke voorwaarden de verkoop en het vervoer van verboden en geoorloofde vischtuigen onderwor pen zijn en aan welke eisohen de ge oorloofde vischtuigen moeten vol doen, alsmedo de maat, dlie op sommige vischsoorten wordt gesteld. Het is, met het oog daarop, verbo den om visch van kleinere afme ting. als lokaas te bezigen, te leve ren, in een winkel of in eenige an dere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats voorhanden te hebben, in eethuizen of logementen voor te dienen, in het openhaar uit te stal len, rond te brengen, te venten, te vervoeren, i'n te voeren, uit te voeren of in opslag te hebben, voorhanden te hebben in werkplaatsen tot het ver werken van visch of daartoe beihoo- 'rende inrichtingen, en eindelijk om die te kleine vlséh te bezigen als voeding van dieren of als mest. De bedoeling, het voorkomen der uitroeiing ol althans groote vérmlinde ring van sommige vischsoorten, of 't uitoefenen van de zoogenaamde moordvisscherij, is duidelijk. Het ko- rakter der geheele wet Is: bescher ming der visch, tot behoud van de zen belangrijken talc van nationale industrie en van eein zéér belangrijk; voedingsmiddel. Is voor een zekere vischeoört een gesloten tijd bepaald, dan ia het verboden om die visch, van veen tien dagen na den aanvahg tot het einde van diien besloten tijd, ais lok aas te bezigen, te leveren, in een winkel of op eenige andere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats voorhanden te hebben, in eethuizen of logementen voor te dienen, in het openbaar uit te stallen, ro'nd te bren gen, te venten, te vervoeren, liin of uit te voéren of in opslag te hebben. (Wordt vervolgd). Binnenland HOFROUW. Het Hof zal met ingang van bedien xxr drie dagen den lichten 7 ou v aannemen wegens liet overlijden van prinses Marie Clotilde Bonaparte, ge boren prinses van Savoye. DE BELGISCHE REIS DER KONINGIN. Uit goede bron wordt vernomen, dat tijdens het verblijf der Koninklij ke familie te Brussel Prinses Juliana op Soestdijk zal vertoeven. De Ko ningin zal dan na Haar terugkeer uit België met de Prinses nog een paar weken bij de Koningin-Moeder verblijven, gedurende welken tijd de Prins zich naar Dobbin begeeft DE TARIEFWET. Door meer don honderd schoen fabrikanten in ons land is aan de Tweede Kamer een adres gezonden te gen de verhoogde rechten op leder. OVERREDEN. 1 Zwolle werd de wisselwachter Smit door een trein overreden. De on gelukkige is aam zijn kwetsuren over leden. TENTOONSTELLING HOTEL INDUSTRIE. Van 25 tot 30 November zal te Brus sel een tentoonstelling gehouden worden voor hotel industrie, kook kunst en voedingswezen. PESTGEVAL TE ROTTERDAM. Men meldt aan de „Tel." Het sloomsclüp „Rindjaiii" kwam uit Indië met belangrijke vertraging te Rotterdam aan. De oorzaak hier- ran was, dat kort na de afvaart zich aan boord een geval van pest voor deed. Het schip is toen teruggestoomd heeft den lijder aon land gezet en daarna de reis vervolgd. Bij aan komst te Rotterdam is het schip op last van den ontsmettingsdienst in observatie gesteld. Het is verhaald en geïsoleerd, terwijl zich aan boord be vinden twee officieren, een machi nist en een donkeyman. Een 100-tal bootwerkers, die reeds waren aange vangen met het lossen der lading, zijn allen gedesinfecteerd en hun na men genoteerd, voor het geval zich een ziektegeval mocht voordoen. VEILIGHEIDSMAATREGELEN. Wanneer President Follières te Am sterdam is van 4 tot 6 Juli mogen geen bestuurbare luchtballons en vliegmachines hoven Amsterdam zijn, besloot do Raad. Donderdag. DE AMSTERDAMSCHE RAAD. Donderdag deelde Burgemeester Roëll in den Amsterdamse hen Raad mee, dat hij voornemens is, een voor dracht in te dienen, om den politie agenten een wekelljkschen rustdag te geven. De Raad besloot 860.000 te votee- ren, om de waterleiding in 't duinge bied met een mlllioen hub. meters peg Jaar uit te breiden. ADVERTENTIËN Wegens vertrek naar het Buitenland Openbare ten overstaan van ilen Notaris J. A. WILKENS, te Haarlem, op Woensdag 12 Juli 1911, bij inzet en hooging, en pp Woensdag 19 Juli 1911, bij afslag, telkens voormiddags na 10 uur, in het Algemeen Verkooplo kaal aan de Nieuwe Gracht 74, to Haarlem, van het te Haarlem, aan het Prinsen Bolwerk, in twee perseelen en massa, als: PERCEEL L Het HEEREN HUIS (Direc teurswo ning), met ERF en 'i"ULN, groot om streeks 22 Aren 30 Centiaren, en PERCEEL 2. 1-Iet gehoed naai* de eischen des tijds ingericht SCHOOLGEBOUW, met apart Bijgebouw, erf en tuin, groot omstreeks 21 Aren 25 Centia ren. Het geheel, kadastraal békend ge meente Haarlem, Sectie B, no. 2587, groot 43 Aren 55 Centiaren, leent zich ook door zijn gunstige ligging in de onmiddellijke nabijheid van station en trams, hij uitstek zoowel voor inrilhtang van onderwijs als voor elke andere instelling of InriclG ting. De opstallen zijn alle zeer solide gebouwd en van alle gemakken voor zien. Aanvaarding en betaling vóór of op 30 Augustus 1911. Nadere inlichtingen ten kantoi-e van voornoemden Notaris, Wagen weg 58. Te Beverwijk OP Woensdag 5 Juli 1911, BIJ INZET, en Woensdag 12 Juli 1911 BIJ AFSLAG, des namiddags na 12 uur in het Stationskoffiehuis van den Heer TER BURG aldaar, ten over staan van Notaris VAN NiEKKKK, te Haarlem, van: Een HUIS met STALLING, Schuur, Bouw- en Tuingronden, te zomen groot 3 H.A 75 A. 90 c.A. Gelegen onder Velsen in den Noord- Spaarndammerpolder, aan den Ka naal weg, strekkende tot den Velser Tocht In 4 perceel6n en combinaties. Zeer geschikt voor tulpen- en aard>- beienland. Aanvaarding lanld Kerstmis 1911 en gebouwen Mei 1912. Het land heeft vrijdom van grond lasten tot 1921. Alles breeder bij biljetten omschre ven. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris VAN NIEKERK, te Haarlem, Nieuwe Gracht hoek Kenaupark. op Zaterdag 29 Juli 1911, des namiddags na 5 uur in het Ver kooplokaal „De Gouden Leeuw", Ln de Kromme Elleboogsteeg nabij de Zijlstraat te Haarlem, ten overstaan van den Notaris D. W. VAN NIEKERK van Vier Huizen met afzonderlijke Bovenhuizen en Er ven, aan de Tulpenstraat. Get. No. 13, 19, 21 en 23 allen zwaai en rood, Kadastraal hekend ln Sectie K, no. 820, 824, 825 en 826, respectie velijk groot 00, 55, 55, 55 c.A. Bezichtiging Dinsdag en Donderdag en op den Vérkoopdag van 24 uur. Breeder bij biljetten omschreven. De bewijzen van eigendom en veil- conditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter inzage liggen ten kant-ére van voornoemden Nota ris, Rolhuizein 2. Nadere inlichtingem zijn te belto men ten kantore van genoemden No taris en bij den Heer FRANS ERDT- SIECIC, Kantoor van Vaste Goéderen, Kruisstraat No. 2. beslist Id «en teder vlckkenloo» gslsat, triscb, rooskleurig uiterlijk en blanke fluweeliachU buld. Dit alles verkrijgt men door: Stokpaardjes-tï-Zeep van Bergmaan Co., Radebeul-Dresden, Fabrieksmerk: .Stokpaardjes* alleen eoht ln rood - geele (bollandscbe) ver dikking k 60 cents per (tuk verkrijgbaar bijt H. VAN DIJK, Groote Houtstraat; F. W. MARTIN, Gr. Houtstraat, en A. OOIEVAARt Coiffeur, Gr. Hout straat, VAN Weilanden. Ten overstaan van Notaris J. H. WILDERVANCK DE BLÉCOURT te Bloernendaal zulleax behoudens Rechterlijk bevel op Dinsdag 11 Juli 1911 bij inzet en hooging dér perceelen en OQ Dinsdag 18 Juli 1911 bij afmijniug dér perceelen en opbie ding en afmijning der combinatiën, telkens dos avonds 7 1/2 uur in het Algemeen Verkoopiokaal aan de Nieuwe Gracht te Ilaariem, van den Heer P. Hoogeveen Lzn., pu bliek worden geveild de navolgende vaste goederén: 1. Onder do Gemeente Haarleminer- liede c.a.: WEILAND, gend. „De drie Voor stukken" of „Drie Heei'enlaaiden" in don Inlaagpoldér, groot 1.71.36 Hec tare. 2. Onder de Gemeente Spaarndam: WEILAND aan den Spaarndam- merweg aldaar, groot 5.12.10 Hecta re, in huur bij do Heeren VALLENT- GOED van jaar tot jaar, te zamen tegen een jaarl. huurprijs veoi f 520. Onder de gemeente Velsen: 3. WEILAND in het Velserh'roök aan do Westbroek, gend. „Boterdam- mer" of „Boterkamp", groot 78-67 Are. 4. WEILAND „De zes mad Ver- geersweide" ln Oostbroek aan da Oostlaan, groot 3.68.00 Hectare. 5. WEILAND, berinriet en bouwland aah den Velserdijk, gend. „De Dam mers" in het Velsérb'roek aan de West laan, groot 5.34.70 Hectare. 6. WEILAND, bij de boerderij, vroe ger van Hoogewerf in het Velsen. broek, gend. „De Vijfmad", groot 2.47.20 Hectare. Alles in nader op te geven percee len en combinatiën en breedér bij biljetten omschreven. Inlichtingen verstrekt de Notaris bovengenoemd, ten wiens kantore van 3 Juli 1911 af kaartjes en boekjes van de te veilen perceelen verkrijg baar zijn. Haarlem. Woensdag 12 Juli 1911 om 10 uur bij opbod en hooging deft, afz. perceelen. Woensdag 19 Juli 1911 om 10 uur bij afslag der afz. percee len en opbod en afslag der combina ties, in het Verkooplokaal, Nieuwe Gracht 74, te Haarlem, ten overstaan van Notaris J. A. WILKENS, aldaar. De perceelen, geschikt voor bouwtéft rein en samen groot plm. 8 Hectaren, liggen tusschen Kleverlaan en Kle verpark, zijn begrensd door de Ge meente Haarlem en het Rijk der Ne- deiianden en vallen in het vastgeleg de Uitbreidingsplan der Gemeente Haarlem. Notitiën en Kaart verkrijgbaar van 28 Juni 1911 af bij den Notaris en de Makelaars W. BOSMAN. A. POTH en P. HOOGEVEEN Lzn. Telephoon 1638.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 4