van HAARLEM'S DAGBLAD door applaus. De vergadering stemde hiermee in. Uit het jaarverslag bleek, dat de Maatsch. 201 leden telt, een vermeeV- dcrhig dit juar van 38. Het verslag van het centeaal oo- mité van ziekenfondsgeneesheeren lokte eonigo discussie uit. De vaardigde van Alkmaar, dr. Tem Veldhuys, meende, dat dienstboden niet door ziekenfondsen mochten be* handeld worden, doch dat door werk gevers de geneeskundige behandeling moest worden bekostigd. De afge vaardigde voor Haarlem, dr. Facee Schacffer, verzette zich eveneens te gen de conclusie der commissie. Do afgevaardigde van Alkmaar «telde daarop de volgende motie voor: „De alg. vergadering enz., „gezien de rapporten der commis sie voor de arbeidscontracten, .spreekt als haar meening uit, dat geneeskundige hulp aan minvermo genden, zoover, daarin wordt voor zien op grond vau de wet, hetzij op ande'ren grond dan do door do afdeo- lingen aangegeven weistandsgrens, niet behoort te worden verstrekt vain ziekenfondswege." De eer9to conclusie der commissie, hierna in stemming gebracht, werd met 115 tegen 2 stemmen aangeno men; de tweede conclusie werd even eens aangenomen met groote meer derheid van stemmen. De motie Alk maar bleef buiten bespreking. Daarna hield Dr. R.H. Saltet, hoogleeraar te Amsterdam, een voor dracht over tuberculose en de midde len tot haar bestrijding. (Tweede dag). Vervolgens kwam in behandeling 't rapport der commissie in zake liet Vroedvrouwenvraagstuk hier te lan de. De conclusies werden goedgekeurd. Ten slotte was aan de orde hel rapport der commissie in zake de on derlinge verhouding tusschen verze keringsmaatschappijen, behandelend geneesheer en controleerend genees kundige. Een motie-West-Friesland werd ii gediend om zich te refereeren aan 't besluit der vergadering te Utrecht gehouden en over to gaan tot de orde van den dag, en een motie van Haar lem om het geheele rapport te laten "rusten tot do volgende vergadering. Deze laatste motie werd het eerst ln stemming gebracht en met 73 tegen ■48 stemmen verworpen, waarna do moüe-West-Friesland met 90 tegen 31 stommen werd aangenomen. Bezoek van President Fallières te Amsterdam. Gistermiddag iiad de ontvangst ten stadhuize plaats. De raadszaal was keurig versierd. Toen het gezelschap was binnenge leid en de booge gasten z>ch voor hun zetels hadden geplaatst de Presi dent rechts, de Koningin in het mid den en links van Haar de (Prins hield do burgemeester, jhr. mr. dr. A. Roëll, in het Fransch de volgende toespraak: Mijnheer de Presidentl Indien er een voorrecht van mijn ambt is, dat mij aangenaam is, dan is het zeker dat, welk mij heden te beurt valt. Ik houd de taak, die op mij rust, om u hier welkom te heo- ten in naam der stad Amsterdam, werkelijk voor een zeer aangename plicht. En bij de vreugde, die ik er over gevoel voegt zich een gevoel van groote dankbaarheid, als ik denk aan de haast, waarmede gij, zoo kort na uw aankomst, u wel hebt willen be geven naar den zetel van het stads bestuur. Het is zeer zeker eeü ongemeeno eer voor de hoofdstad de'r Nederlan den om, in haar stadhuis, het hoofd van een groote, bevriende natie te ontvangen, doch deze eer bekleedt lm onze oogen een te hoogte beteekenis, dan dat wij" er ook slechts aan zou den denken er ons op te beroemen. Wij kunnen niet vergeten dat het on ze Doorluchtige en Welbeminde Vorstin is, die u ..eeft binnengeleid in onze oude stad. En dit feit alleen reeds, mijnheer de President, geeft aan uw aanwezigheid in deze zaal een beteekenis, waarop het mij aan genaam is dön nadruk te leggen. Onwillekeurig gaat mijn gedachte terug naar de heldhaftige tijden van onze geschiedenis en roept de merk waardige ontmoetingen voor den geest, waarin het Koninkrijk Frank rijk en de jonge Republiek der Vër- eenigde Provinciën den maatstaf van hun wede'rzijdsche dapperheid gaven. En liet schijnt mij toe dat dit verre verleden heel haar waarde geeft aan het lieden. Vroeger leverden de legers der Ko ningen van Frankrijk veldslagen met die van de Republiek der Nederlan den, heden is het de Koningin der Nederlanden, die in haar hoofdstad den President der Fransche Repu bliek als ee nvereerd en bevriend gast binnenleidt. En niet alleen i3 de horizont bevrijd van de geringste wolken, doch sindsdien hebben zich vriendschapsbanden gevo'rmd en el- toen dag zion wij een vuriger en le vendiger sympathie, gegrond op een wederzïjdscho hoogachting, zich ui ten. Waaraan deze gelukkige verande ring toe te schrijven? Zou het zijn dat, sinds die woelige tijden en door verschillende lotswisselingen heen, onze beide volkeren den regeeiïngs- vorm gevonden hebben, die hun liet best past en die hun in staat gesteld heeft zich meer fortnonlsch 'te ont wikkelen en zich, in vrede, met meer geluk, op de vruchtbare, internatio nale ententes toe te loggen? En indien dat zoo is, zou dat dan niet eeto genoegzame rede zijn om rig te wenschen bet behoud en het toenemend succes van de Fransche Republiek en het behoud en het toe nemen dsucces van het Koninklijk Iluis, aan wie wij al o'aze vrijheden danken? Zeker, en het is dit indach tig, mijnheér de President, dat wij met groote vreugde, met een werke lijk enthousiasme uwe aanwezigheid te midden van ons begroeten. Want als lk zooeven, mij beijverd heb om tegenover de troebele dagen van het verleden de schetterende zekerheden van het tegenwoordige te stellen, zou ik hot mij zelf kwalijk nemen om stil zwijgend voorbij te gaan alles wat, in den loop der eeuwen, de ziel van onze beide landen heeft doen trillen van zelfde emoties en zelfde vreug den. Zeker, Cr bestaat geen natie, die niet, op de een of andeTe wijze, Frankrijk verplicht is. doch ik geloof niet dat er in de wereld vele landen zijn waar haar ideeën beter ontvan gen zijn, waaT de schittering van haar literatuur in hot oogloopender is, waar de gratie van haar geest, de durf, de diepte van haa'r lichtend en weldoend genie beter op prijs gesteld worden als bij ons in Holland! En het is omdat wij in ons binnen ste zoovele ideeën voelen kloppen, die uit Frankrijk komen, dat wij zoo raarne in u, mijnheer de President, den vertegenwoordiger van een be- vrionde natie begroeten. Laat het m ijdus vergund zijn u, eindigend, een groet voor uw land- genoote'n aan te bieden, een betui ging van dankbaarheid en hechte vriendschap, die ik u verzoek hun over te brengen uit naam ran de ou de stad Amsterdam." Pres dent Fallières antwoordde: Mijnheer de Burgemeester: Het is mij bijzonder aangénaam ge weest uw welsprekende toespraak te hooren. De man van smaak maakt van uw uitmuntende medewerkers, begroet ik do wakkere bevolking van Amsterdam. Zij heeft mij een ont vangst bereid, waar ik ivaax diep dankbaar voor zal blijven, en het is met groot genoegen, dat ik aan n landgenooien, die er de waarde weten te schatten, de uiting van hech te vriendschap, die gij wel hebt wil len aan hun richten, zal overbrengen. Daarna werden de raadsleden aan den president voorgesteld. Ook word thee rondgediend. Te 6 1/2 uur gaf de heer Fallières receptie voor de gezanten van ver- scliillende mogendheden. Te 71/2 uur had ten paleize het gala-diner plaats. Het diner werd ge geven in de Burgerzaal. De tafel was versierd mot witte rozen, theerozen, witte en gele afironskelken, de laat ste in de nieuwe variëteit „Richardi- oor Eliiotiana". President Fallières was gezeten tusschen Koningin en Prins. Als gast zat, behalve de reeds ge melde gasten, aan de heer Ferf, waar nemend Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland. H- M. do Koningin hield (in het Fransch) de volgende rede Mijnheer de President Ik bon zeer verheugd, u welkom te heeten in Mijn hoofdstad en Ik breng u er mijn warmen dank voor, dat u de reis naar Nederland gemaakt heeft. Ik en mijn landgenooten stellen uw vriendelijk bezoek op hoogen prijs. Ik zie er een waarborg in voor de goede betrekkingen, die zoo gelukkig tusschen onze beide landen bestaan, en die, ik ben er van overtuigd, nog bevestigd zullen worden door uw ver blijf in mijn vaderland. Van het schoone land van Frank rijk gaat een onbeschrijflijke bekoring uit. Het Fransche genie heeft door de wereld gestraald, en straalt er door, en do Fransche kunsten en let teren ondervinden overal de rechtma tige waardeering van haar hooge aarde. Ik herinner mij nog met groot ge noegen liet bezoek, dat ik vroeger aan Parijs, dien haard van licht, heb ge bracht ik herinner mij alles, wat ik daar bewonderd heb en de vriendcl:;- ko ontvangst, die mij daar is bereid. Ik drink op uw gezondheid, mijn heer de President, en op den roem en den voorspoed van Frankrijk. President Fallières antwoordde het volgende Van Pallandt van Neorijnen, baron C. A. Bentinck, jlir. S. M. S. do Ra- nitz, mr. G. van Tienhoven, Commis saris der Koningin in Noord-Holland, luitenant-generaal W. A. T. Meester. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Zondag is de bliksem geslagen ln de consistorie kamer van de kerk te Ravenswaay, waarin de predikant de doop vervulde. Geen dor aanwezigen werd getroffen; de ontsteltenifl was echter zoo groot, dat de dienst geen voortgang kon hebben. Maandagmorgen is de bliksem ge slagen in de woning van Jac. Wil- lems te Ewijk. Eeu begin van brand ontstond, doch word gebluscht. De Vrouw werd getroffen en onkenbaar ve'rminkt. VERKIEZING EERSTE KAMER. Als candidaat voor lid der Eerste Kamer als opvolger van den l Knol Welt wordt, volgens 't Ilbld.. ge noemd de beer G. Zijhun, oud-lid der Tweede Kamer en oud-lid der Prov. Staten van Groningen, te Wostpolder. VARKEN GESTOLEN. Eenige dieven hebben te Loosduinen een vet varken dat in liet land liep met hamerslagen eerst bedwelmd en toen geslacht. Na hel dier gereinigd en van de huid ontdaan te hebben, namen ze „de slacht" mee. üemciïgtl ftieuws HDT SPOORWEGONGEVAL BIJ PONT DE L'ARCHE. De rechter van instructie hoopt wel dra de bedrijvers van den misdadi- gen aanslag op den spoorweg bij Pont de l'Arche in Frankrijk in handen te hebben. Er zijn enkele aanwijzingen gevon den, waardoor men de schuldigen op het spoor hoopt te komen. CHOLERA. Chineescho bladen melden, dat in Moekden cholera is uitgebroken. WANHOOPSDAAD. In de Frankforter voorstad Nieder- rnd heeft zich een afschuwelijk fami liedrama afgespeeld. kosten een maar zijn een gj1 ai. <ema omdat da oplage van HAARLEM'S DAGBLAD z©er groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. zich ln kenbaar ln fijngevoelde wel komstwoorden, voor welke ik mij haast u te bedanken. Tegelijkertijd bevestigt zich er in de patriot, in de roerende oproeping der herinnerin- uit uw vaderiandsche geschiede nis. Het verleden waaraan gij herin nerd hebt, beeft aan beide zijden, zijn roem en zijn tegenslagen gehad. Doch indien vroeger onze vaderen op do slagvelden elkaar ontmoet heb ben, de wapens in de vuist, daai werken wij nu, tot eer van de bescha ving, nog slechts om steeds meer de banden van vriendschap, die ons ver binden, aan te balen. Het Is mij een groot genoegen mij aanwezig te vinden in uw stadhuis met de vertegenwoordigers van de edele stad, wier steeds toenemende voorspoed een der meest gerechtigde redenen van trots zijn van uw schoon land. Haar handel, haar industrie, «ngemeene uitbreiding e'n impor tantie van baar bankhuizen, hebben er een der eerste steden der wereld van gemaakt. Zij is de hoogste ver persoonlijking van den geest van ini tiatief en van vasthoudendheid, die, in alle tijden, de kenteekenen van 't karakter der natie geweestzijn. Haar durvende zeevaarders hebben den roem van haai' vlag over alle zeeën gevoerd, en men beeft haar in woners, voet voor voet, op de baren, met een benijdenswaardig doorzet tingsvermogen, het grondgebied zien veroveren, waarop zij voorgoed uw rijk gegrondvest hebben. Gij leeft er in vrede in uw edele onafhankelijk heid en het gelukkige bezit van vrij heden, die gij aan uw koningshuis dankt. Gij geniet er, terecht, van een aanzien en ontzag, waaraan de sym pathie, waarmede geheel Europa uw doorluchtige en bevallige vorstin om geeft, een bijzondere waarde geven. In kan niet vergeten, dat in woelige tijdon de vrijheid van denken en schrijven, hier, voor verbannen Franschen, een onscJiendbaar toe vluchtsoord gevonden heeft. Ik ver geet evenmin, en laat mij er u oen eer van maken, dat gij u bevindt in eon hoofdstad van een land, dat ge weest is en blijven zal een groot va derland dor letteren, der wijsbegeer te, en der kunsten. In uwe eminente persoonlijkheid, Mijnheer de Burgemeester, en in die Mevrouw 1 Ik ben diep getroffen door de gratie, waarmede Uwe Majesteit mij ontvan gen heeft in Haax hoofdstad en in Haar Koninkrijk. Sta mij toe er een nieuwen waar borg in te zien van de uitstekende betrekkingen, welke zeer gelukkig be staan tusschen Frankrijk en Holland, dat terecht zoo trotsch is op zijn on afhankelijkheid en welks rol ln Euro pa met den dag toeneemt door zijn moreelen invloed. Met e>en gevoel van groote hoffelijk heid. dat ik ten volle op prijs stel, heeft het Uwe Majesteit behaagd een kiesche hulde te brengen aan den roem en de verbreiding der Fransche letterkunde, zoowel als aan den glans onzer voortbrengselen ran kunst- Hoeft Uw schoone land, Mevrouw, zijnerzijds niet groote wijsgeeren en groote kunstenaars gehad, die in de wereld den lichtenden schijn van hun genie verspreid hebben Frankrijk, dat er zich kort geleden over verheugde, de toekomst Uwer dynastie verzekerd te zien door de Ge boorte eener Jonge prinses, op wie zooveel verwachtingen gebouwd züti, zal niet ongevoelig zijn voor de goede herinnering, die U behouden hebt aar. het bezoek, dat U gebracht hebt non zijn hoofdstad. Het verheugt er zich over, dat liet mij gegeven is, U hier zijn hulde en zijn beste wenschen te betuigen. Lk drink op de gezondheid van Uwe Majesteit, van Hare Majesteit de Koningin-Moeder, van Zijne Konink lijke lioogiheid den Prins der Neder landen en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Ik drink op den roem en den voor spoed van Holland. ONDERSCHEIDINGEN. H. M. de Koningin heeft aan ver schillende burgerlijke, militaire en maritime autoriteiten van Frankrijk onderscheidingsteekenen in Neder- laiidsc-he ordun -verleend. De President der Fransche Repu bliek hoeft ook deooruties uitgereikt, o. a. In de oitle van het Legioen van Eer tot grootkruis Z. K. H, Prins Hen drik der Nederlanden; de ministers Th. Heemskerk en De Marees van Swinderen tot groot-officieren de ministers Wentholt, Kolkman, E. R. H. Ragout, De Waal Malefijt, Talma, Colijn, M. L. H. W. Regout, vice-admirao.1 Jhr. J. A. Roëll, graai Van Bylandt, baron De vrouw van den rijtuigmaker Emil Schrei ber was Zondagavond te gen den wensch van haar man in, naar een danslokaal gegaan. Bij een pogihg om haar terug to halen, werd SchTeiber afgeranseld. Evenmin bekommerde de moeder zich iets om de smeekbeden van haar kinde'ren, die de rijtuigmaker op haar had afgestuurd, maar bleef uit. In den vroegen morgen schijnt Schrei ber overmeesterd te zijn door wanhoop ove'r het gedrag van zijn vrouw, ee'n wanhoop die hem tot een waanzinnige daad droef. Hij oven iel zijn vijf kinderen, allen meisjes in den ouderdom van 2 tot 12 jaar in bun bedjes en stak hen met oen puntig keukenmes allen neer. De twee oudste meisjes van elf en twaalf jaar, konden, hoewel zeer zwaar ge wond de straat opvluchten. Maar de drie anderen bloedden dood. Na zijn verschrikkelijke daad be gaf Schredbér zich naar een nabijge legen boseh, waar meh hem arres teerde. Hij scheen wezenloos en toon de geen berouw. De vrouw kwam pas vele uren na de misdaad in haar woning terug. PER LUCHTBALLON ONTSNAPT. Op het kermisterrein te Sayre, een stad in Oklahoma werd een zak kenroller op heeterdaad betrapt. De man ontkwam echter aan de politie, die hem vervolgde, door in den gon del te klauteren van een luchtballon, waarmee een luchtreiziger ter gele genheid van het kermisfeest een op stijging zou doen. De dief trof het bij zonder, want de luchtreiziger was juist gereed om op te stijgen. Met zijn rovolver in de hand dwong hij dan ballonbestuurder voort te gaan. En do ballon ging juist de hoogte i'n toen de politie en do menigte de plaats van. opstijging bereikte men kwam slechts enkele seoonden te laat, om den zakkenroller te pakken. De dief dwong de'n luchtreiziger den tocht voort te zetten en eerst op zeer grooten afstand van Sayre gaf hij toestemming tot de noderdaling. Toen de ballon den grond naderde, sprong de dief uit de'n gondel en zet te hij zijn vlucht voort hitte in Amerika* In «ie oentralo Atlantische Stalen heers ebt thans een geweldige hitte. In do schaduw wees de thermometer te New-York 94 graden, te Chicago zelfs 110 graden. Te New-York wer den tien sterfgevallen, te Chicago dertien sterfgevallen ten gevolge van de hitte gemeld. Duizenden menschcn slapen ln de parken der steden. Men maakt mel ding van een aantal gevallen van ver drinking van lieden die door een bad eenige verademing zochten. De voch tige dampkring maakte de hitte on dragelijk drukkend. Uit (ie Arbeiderswereiü NED. VEREEN. VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Te Nijmegen is de 25ste alg. verga dering gehouden, De voorzitter, de heer H. Sneevliet, wees op den lier nieuwden vooruitgang der verecm ging. Thans telt ze 2500 leden. De heer Oudogeest herdacht 't 25- jarig bestaan der vereeniging. Ook mr. P. J. Troelstra hield een rede. on wekte ten slotte op tot deelneming aan de actie voor algemeen kiesrecht. Hierna kwam aan de orde üe wijzi ging der statuten, regelende de orgu nisaiie. Hij acclamatie werd tot voorziiter herbenoemd de liec-r H. Sneevliet. Gekozen zijn tot leden van hei hoofd bestuur il. J. van Braambeek, Zui- phenJ. Verton, Haarlem; M. v. u. Tempel, Leeuwarden H. J. W. van Beugen, Amsterdam L. Y\ esterneug, Amsterdam N. Nathans, Utrecht, en J. de Bumre te Leeuwarden. Bij herstemming tnsschon de hee- ren J. Smuk (Den Haagj en A. v d Veen (Tilburg) werd laatstgenoemde gekozen, riu do verklaring van den heer Smak zich 1e willen terug trek ken. Met uitzondering van den heer Nathans *i>n al de benoemden aftre den de leden. Na discussies werd besloten het Bondsorgaan voortaan wekelijks uit ti geven ook bepaalde de vergade ring, dat in dat weekblad, voor zoo veel dat manlijk zal kunnen zijn, ruimte zal worden gvlaten voor arti kelen ovor drankbestrijding. DE ZEELIEDENSTAKING. Engeland. In een vergadering van den Natio- nalen Bond van Transportarbeiders te Londen is een motie aangenomen, waarbij het uitvoerend comité wordt gemachtigd de uitnoodiging van de Kamer van Scheepvaart tot een bij eenkomst, ter bij legging van het hiu- d.ge geschil Ln de scheepvaartleed rij en aan te neinen. Ook wordt nog uit Londen geseind: Terwijl de stuking volkomen geëin digd schijnt te Huil, Liverpool, Grims by en Belfast, door inwilliging van de e.schon der zeelieden, te weten: erkenning van den zeeliedenbond en loonsverhoogiug, is het conflict te Manchester nog slechts gedeeltelijk opgelost, terwijl de toestand te Southshields, te Glasgow en te Leith nog steeds dezelfde is. Te Manchester hebben, naar aan leiding van de stalling ongeregeldhe den plaats gehad. Bereden agenten en agenten te voet. die wagens begeleidden, wei-den door stakers aangevallen en met stoe- uen geworpen cn verschillende poli tiebeambten werden daarbij gewond. Het bedrijf staat stil en allerlei aan bederf onderhevige goederen dreigen te loor te gaan. Pers-Overzicht BEESTENMORAAL. Onder d.t opschrift schrijft 't Alge- meein Handelsblad o.a. over de rede door Mr. Job. Enschedé uitgespro ken, ter gelegenheid van de vergade ring der Maatschappij van ijverheid, o.a.: De mercator sapiens, die ook reeds vroeger als voorzitter der Maatschap pij van Nijverheid wijsgeerige maat schappelijke beschouwingen van ei gen oorsprong heeft ten beste gege- vond weer bij de opening dér laatste vergadermg aanleiding, en kele sociologische beginselen te ver kondigen. Daarbij ontplooide de lieer Enschedé de stelling, dat „wal wij eene bevolking noemen in de eerste plaats is oene kudde tweeband.ge zoogdieren Hierdoor moet dan ver der duidelijk worden, dat in de nicn- schelijke samenleving het „gebrek" met zal kunnen worden weggenomen, wijl immers die kudde van tweehan dige zoogdieren zich krachtens de on veranderlijke wet der natuur verme nigvuldigt buiten de grenzen haror le- s'nsnEddelen. Hieruit volgt onverbid dcliik. dat voor een deel <ler gebore nen geen levensmiddelen aanwezig zijn; dat zij niet tot wasdom kunnen komen. „Zoolang wij niet tot die erkentenis zijn gekomen, zulten wij niet in staat zijn in zuivere gevolgtrekking na te gaan wat wij tot bevordering der wolvaart kumieh doen, en wat wij moeten nalaten." De heer Enschedé, die het twee handige zoogdiereninzicbi blijkbaar zoer duidelijk heeft, weet echter wel wat wij moeten doen, en wat laten. Wij moeten de kindersterfte niet willen bestrijden; en ook do werkloos heid aanvaarden als een maatschap pelijke veiligheidsklep, waardoor do overmatige Ivvolking der kudde op gedoekt wordt. Wie dat Wreed mocht vinden, doet dit alleen omdat hij bet waagt zich tegen de natv.iïr te verzetten; als hij haar ga"ng maar laat gaan. dan merkt men 't niet eens. Wij zullen dezen geheelen beschou- wingstrant dun ook maar niet wreed noemen, doch verderfelijk'. Na een bestrijduig van de theoriëa van Mr. Enschedé, vervolgt 't Hbld.: HeA is, dat men ons mcnschen menschcn late blijvon, met ons stre ven naar wat wij het betere ncliten, en dat men de beestenmo'raal over laten aan het rundveostamh >ek, den kippenboer en den varketisfokker. Sport en Wedstrijden WATERPOLO. H. V. G. B R. Z. C. II. Door de waterpolocommissie van den Ned. Zwembond is de competit o- wedstrijd H V. G. B.—R. Z. C. II te Haarlem opnieuw vastgesteld op 23 Juli a.s. Stoomvaartberichten STOOM Y.-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het sL Banda, thu-sreis, is 3 Juli bL Vincent gepasseerd. Het st. Grotius, thuisreis, arriv. 4 Juli te Suez. Het st. Koning Willem II, thuis reis, vertr. 3 Juli van Lissabon. KON. NEDERL. STOOM BUOT-MIJ. Het st. Pollux arr.veerde 3 Juli van Malta te Patras. liet st. Salurnus van de Middell. Zee naar Rotterdam, is 4 Juli Oues- sant gepasseerd Het st Themis vertrok 3 Juli var Malaga naar Carthageua. Het st Venus vertrok 3 Juli van Odessa naar Alg.ers. Het st. Vu lean us vertrok 3 Juli van Gibraltar naar Oneglia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st Goentoer, thuisreis, vertrok 3 Jul. van Marseille. Het st. Wilis, uitreis, arriveerde 4 Juli te Port Said. HÓLLANDAMERIKA-LIJN. Het sl. Aiidijk. van Rotterdam naar Newport News, arriveerde 3 Juli te Baltimore. Het st Barcelona, van Rotterdam naar Quebec en Montreal, passeerde Juli Dover. Het st Willehad. van Montreal n. Rotterdam, passeerde 3 Juli, des avonds 7 uur 30 min. Lizard. Het st. Witlekind, arriveerde 2 Ju li van Rotterdam te Quebec. Rechtszaken HOOGE RAAD. Voor den Hoogcn Raad werd be handeld de zaak van Imkje Reetsnm en Pietor Renner door het Gerechts hof te Amsterdam in tweede instantie eroordeeld tot 15 an 1? iaar wegens het bekende feit op de Ni col aas Wit- sonkede '--en mevrouw Winia. Zoo wel de beklaagden als de nrocureur- Genernnl to Amsterdam weren van het arrest in cassatie gekomen. De procu reur-generaal, omdat z. i. het feit be hoort te worden gequaiificeord als zware mishandelinu: gepleegd met voorbedachten rade. den dood ten ge volge hebbende (artikel 303 strafwet boek). De raadsman vau Beetsma stelde hetzelfde cassatiemiddel voor, lt hij ontkende, dat het feit valt onder art. 303. Burgerlijke Stand SCHOTEN. GETROUWD: W. van Driel en C. Mathijssen. BEVALLEN: M. ZeepratSchap z. M. Brecmen- Voogel d. OVERLEDEN: J. J. Bestenbreur, 3 J. E. J. Soel- laartBoeree, 35 jaaT. BENNEBROEK. BEVALLEN: K A. C. van dér Meijde GTnot s. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam, 4 Juli. Aan do Uni versiteit van Amsterdam zijn bevor derd tot doctor in de Rechtsweten schap op „Stellingen", de dames L E. Willekes Macdonald, geb. t« Haarlem, en N. E. Kuipers, geb. te Dotd'reoht en met goed gevolg afge legd het le Natuurkundig examen, door de hoeren P. C, Gugelot, J. Dek ker, en mej. L. Kuiser. Leiden, 4 Juli Bevorderd tot doctor ln do geneeskunde, op proefschrift ,Over den invloed van tubcrculine op het bloed", de beer A. lo Comte Jr., geboren te Delft; tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: „Onteigening in de Noderlandsche koloniën, de heer M. de Mulnck, geboren te Groningen; op Stellingen de heer F. G. Rens, gebo ren te Dordrecht en de heer L. A. Nijpels, geboren te Maastricht Groningen, 4 Juli. Bevorderd tot doctor in de Nederlandsohe Letter kunde op een proefschrift: „De Vesti ging van de Nederlanders aan de kust van Koromandel,' 'de heer H. Terpstra, geboren te Stiens. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op Stellingen de heer Jan Wedeven, geboren te Aduard. DS. A. LOEFF. To Voorburg is overleden ds. A. Loeft, emeritus predikant, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Gemceir te te Dordrecht, DE VRIJE UNIVERSITEIT, 't llbld. meldt, dat ecu student aan de Vrije Universiteit na zijn candi- daatse-xnmen in de theologie, gowcl-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7