NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. DE UÜUVERMNTE 29« Jaargang. No. 8603 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 10 JULI 1911 B HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per dr,e maanden: ^an regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem i 120 Haarlem van 1—5 regels /l.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd ts (kom der £5Bi* Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) „1.30 k Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland,1.65 iT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant K B' Afzonderlijke nummers0.02K Y Wtf ij fctw&Jg«y ir Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0-37"Ai KcdflCue en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. oigÊs Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitslnitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Om Marokko. Wat de mogendheden zullen doem, is nog niet bekend. Wel wordt er veel geraden, ma&r met zekerheid is wei nig te zeggen. Er is vooral belangstelling voor DE HOUDING VAN FRANKRIJK, als antwoord op het Duitsche avon tuur. Zaterdagmiddag is er ministerraad gehouden, natuurlijk om over Ma rokko te spreken. Maar wat er beslo ten is, blijft geheim. De minister van Buitenlandsche Zaken besloot, geen communiqué te formuleeren. Z. Ex cellentie namelijk is van meening, dat in het tegenwoordige stadium van het geschil elke beoordeeling voorba rig zal zijn, te meer, daar de datum van het parlementaire debat over de ze zaak nog niet vastgesteld i9. De Fransche regeering acht het vóór alles wenschelijk, dat de keizerlijke Duitsche regeering haar opvattingen duidelijk uiteen zet. Alleen nadat de Fransche gezant te Berlijn daarvan op de hoogte zal zijn gebracht, zal de Fransche minister van Buitenland sche Zaken kunnen beslissen over den aan de „bespreking" te geven vorm. De gezant heeft Zaterdag den staats secretaris van Buitenlandsche Zaken ln diens woning te Berlijn een bezoek gebracht. Het resultaat der besprekin gen was, dat gebleken is, dat er geen enkele aanleiding tot ongerustheid, doch veeleer aan beide zijden de op rechte wensch bestaat, over de huidi ge geschillen tot overeenstemming te komen. Gelukkig 1 Het Fransche blad do Matin" schrijft, dat DE VERANTWOORDELIJKHEID VOOR DE ENGELSCllE TUSSCHENKOMST op Duitschland rust, en dat de voor Duitschland weinig gunstige wending die de Marokko-zaak neemt, alleen het resultaat is van de impulsieve daad der regeering te Berlijn. Geheel Europa zou het terugroepen van het oorlogsschip uit Agadir goedkeuren, en het niet beschouwen als een terug krabbelen, maar als een daad van wijsheid en gezond verstand. Zoo daarentegen het schip te Aga dir wordt gelaten, bij wijze van dwangmiddel, zal het Fransche volk levendige ontevredenheid uiten. Indien als grondslag voor de onder handelingen door Duitschland wordt aanvaard geen inbezitneming door Duitschland in Marokko en geen eco nomische voordeelen, waarin Enge land niet kan doelen, is het mogelijk, dat EEN CONFERENTIE onnoodig wordt. Wij (Frankrijk) be lasten ons eveneens met de handha ving der Engelscbe belangen en zul len geen overeenkomst sluiten zonder goeoaeuring van Engeland zoo be sluit dit Fransche blad. Do andere Fransche bladen geloo- ven ook, dat de prealabele eisch, door Frankrijk te stellen, zal zijn het te rugroepen van het Duitsche oorlogs schip uit Agadir. Een correspondent te Londen meldt dat in Engeland een zeer sterke stroo ming in de openbare meening tegen Duitschland mel kbaar is, en dat elke langdurige en langzame arbeid door Duitschland verricht, om de betrek-1 kingen te verbeteren, vernietigd is door het zenden van den „Panther" naar Agadir. De correspondent van den „Figaro" te Madrid seint, dat volgens zijn per soonlijke waarneming in de gezag hebbende kringen en in de pers in Spanje een ommekeer merkbaar wordt ten gunste van Frankrijk, hoe wel de definitieve houding, die Span je zal aannemen, nog zal afhangen van den loop dien de gebeurtenissen zullen nemen. Ook wordt gemeld, HOE MEN IN OOSTENRIJK-HON- GARIJE OVER DE QUAESTIES DENKT. Uit Weenon wordt aan een Duitsch blad geseind In diplomatieke kringen hier ter stede is men van meening, dat er In de Marokko-zaak zich TEEKENEN VAN ONTSPANNING vertoonen, sedert de verklaringen van den Engelsehen minister-president ln Berlijn met bevrediging opgenomen zijn en aan alle kanten de bedoeling schijnt te heerschen, om de quaestie door onderhandelingen uit den weg te ruimen. seint men uit Rome aan een Duitsch blad ,,Lk had gelegenheid met een van de allereerste staatslieden van Italië, die echter niet in het tegenwoordige kabinet zitting heeft, over de Morok- ko-quaestlo te spreken. Deze hield iedere verwikkeling voor buitengeslo ten. Aan viel niet te denken. Over de positie van Italië in deze geheele zaak uitte hij zich zeer pertinent. Wij, Italianen, zuchtte hij, voeren een slechte poli tiek. In Algeciras hebben wij met een beroemden „walstoer" Frankrijk on dersteund, opdat het ons naar Tripo lis zou laten gaan, maar wij gingen niet en intusschen kwam de Turksche grondwet en was Tripolis voor goed voor ons verloren. Toen daarop het geval in Agadir gebeurde, begon onze officieuse pers onmiddellijk verschrikt te roepen Deze zaak gaat Italië hee- lemaal niet aan, al zegt Italië dat toch indertijd met zijn wapenfabrie ken en andere ondernemingen zeer bij Marokko betrokken was daar geen belangen te hebben. De journalist vroeg Italië zal dus niets doen De diplomaat antwoordde Ik vrees van niet. Indien echter iets geschie den zal, dan zal bet na de sluiting van de Kamer zijn. De regeering is bang voor de uiterste linkerzijde. DE TOESTAND IN PORTUGAL is wel onzeker. Op dit moment zijn er 25000 gewa pende Portugeezen aan de noord grens. Nu gaat de regeering ook troe- peu naar de zuidgrens zenden. Natuurlijk heelt dit een be toeken is! De geruststellende berichten, van re- geeringswege verspreid, dat alles in het land rustig is, dienen dan ook wel met eemge reserve aanvaard te worden. Te Pontevedra heeft een gevecht plaats gehad tusschen arbeiders en Portugeesche uitgewekenen, waarbij drie personen gewond werden. De gouverneur heeft de uitzetting der uitgewekenen gelast. De pers deelt bijzonderheden mede over een pas ontdekt plan van aan de Noordgrens. Het zou kapitein Couceiro gelukt zijn, een deel van de Portugeesche troepen, die ter verde diging van de grenslijn naar het Noorden zijn gezonden, voor de mo narchistische zaak te winnen. Hij had toen een plan uitgewerkt, de kwar tieren en verschansingen der troe pen, die de Republiek waren trouw gebleven, met dynamiet in de lucht te laten springen en de soldaten in de pan te hakken. Daarna zouden de monarchistische troepen zich van de vestingen van Valenca en Vianna do Castello meester maken. Het plan is door eenige soldaten aan den Portu- geesclien minister van oorlog verra den. Daarop vluchtten de soldaten, die bij de samenzwering waren be trokken en een groot aantal officieren over de Spaansche grens en sloten zich bij de monarchistische troepen aan, die zich daar bevinden. Dezen hebben hun hoofdkwartier naar Oreuse verlegd. is als volgt samengesteld minister president en buitenlandsche zaken, Milosznovitsj binnenlandse he zaken, Trifkovitsj financiën, Stoyon Pro- titsj oorlog, Stepanovitsj Justitie, ArandjelovitsJ onderwijs, Lioeba Jo- vanovitsj openbare werken, llitsj handel, KaletanovitsJ. TURKIJE EN MONTENEGRO. Naar uit Cettlnje wordt bericht, moet koning Nikita van plan zijn, den kroonprins Danilo met een bij- Eondere zending naai- het hof te Pe tersburg te zenden. Verder wordt ver zekerd, dat het plan en alle beschik- kingen betreffende de mobilisatie door den Montenegrijnschen generalen stof tot in bijzonderheden uitgewerkt zijn. Zou Montenegro de hulp der Rus sen inroepen CASTRO IN VENEZUELA GELAND Volgens een telegram uit Willem stad heeft do Venezolaansche regee- ring bericht ontvangen, dat Castro in het westen van Venezuela is geland. Hij beschikt over 1000 volgelingen. Het is een wonderlijke tijding, maar wat Gastro betreft, is niet veel onmogelijk I Uit bet Staatsblad. DE V1SSCHER1JWET IN WER KING. IL Wat betreft het aanvragen en af geven van vischakten, waarover wij m ons eerste artikel spraken, kun nen wij thans nog mededeelen, dat van wege den betrokken mimstar voorschriften betreffende het aan vragen en verleenen der akten wor den gegeven en modellen voor de aanvragen worden vastgesteld, dat de aanvragen geschieden bij bet ge meentebestuur en van wege den com- j missans der Koningin door den ont vanger der registratie worden uit gereikt. Omtrent de verboden stoffen, vischtuigen en vlschwijzen, het ge- bruik der vischtuigen en de eischen waaraan deze moeten voldoen, de ge sloten tijden en de vischmaat, wór den in het reglement op de binnen- visscherij uitvoerige voorschriften ge geven, waarvan wij hier datgene zul len vermelden, hetgeen meer bepaal delijk van belang kan geacht worden voor don kring dor lezers van dit blad. VERBODEN STOFFEN, VISCH TUIGEN EN VISCHWIJZEN. In t algemeen mag niet gevischt worden met gebruikmaking van kok- kelboonen, ongebluschte kalk, dyna- mietpatronen of andere vergiftige, bedwelmende of ontplofbare stoffen. Wat de vischtuigen betreft is het verboden om te visschen met de na volgende: a. den karperbeugel, het beugel- net, het hoepnet, den handkn-p, het schepnet en alle andere daarmede overeenkomende of op overeenkom stige wijze gebezigde vischtuigen. hoe ook genaamd met uitzondering van de gebbe; het gebruik van het schepnet is toegelaten om gevangen visch op te scheppen, over te zetten of to vervoeren; b. den stolpmand; c. den strik; d. den harpoen, den elger, de aal8chaar, den zeeltklauw, de snoek- dreg, zoomede alle andere vischtui gen, welke de visch kunnen verwon den, met uitzondering van alle hoek want; e. vischnetten waarvan het net werk van metaal is vervaardigd. Verder is het verboden om zalm- of elftdrijfnetten vast te zetten of op kortoren afstand van elkander uit te werpen, dan de dubbele lengte van het grootste net; om op oen zegenvisscherij met spil en een of meer vaste ophaalplaatsen meer dan twee netten tegelijk vis- schende in het water te hebben, met dien verstande dat een zegen met beide vleugels aan denzelfden oever toegehaald, als niet visschende wordt beschouwd; om elk ander vischnct don de ze- gen en het schrobnet door het water voort te bewegen anders dan om het te water te brengen, te lichten of op te halen; om de aalzegen op eene andere wij ze te bezigen, dan door haar van uit oen vaartuig to water te brengen en haar daarin weder op te halen; Om te visschen onder aanwending van middelen om de visch te verdoo- ven of te bedwelmen. GEBRUIK VAN VISCHTUIGEN EN DE EISCHEN, WAARAAN DEZE MOETEN VOLDOEN. Wanneer het water met ijs bedekt is, dan is het verboden te visschen 1. met fuiken, indien een water over meer dun de halve breedte daarmede wordt bezet, en 2. met vischzegens in molentochten en andere wateren, leidende naar wa termolens. stoomgeinalen en uitwate- ringssluuen, binnen een afstand van 200 nieters hiervan. Verder is hel verboden te visschen met de spiering- of al vei zegen, in alle wateren, behalve de rivieren met de aalzegen in alle wateren, met uitzondering onder anderen van de meren, kanalen en ringvaarten in de provincie Noord-Holland niet het spieringdrijfnel in alle wa teren, met eenige uitzonderingen, die echter voor onze omgeving niet van belang zijn. Wat de maat betreft is het verboden te visschen met een zalm- of elftzegen of een zalm- of elftfuik, waarvan de maaswijdte kleiner Is dan 65 millimeter een ankerhuig, een raampaling- fuik, een spieringdrijfnet of een staand spieringnet, waarvan de maas wijdte kleiner is dan 25 millimeters c. een aalzak, een aaljaagnet. een aalzegen, een stalnet, een spiering- of alverzegen of een kruisnet. waarvan de maaswiidte kleiner is dan 20 mil limeter d. een zalf- en elftdrijfnet, dat tus schen den houtreep en den loodreep breeder is dan 2,5 Meter langs het ga ren der laddermazen gemeten e. een zalm- of elftsteek, althans wanneer 1. de palen en staken of rijzen van den steek of van iedere andere tot ge leiding naar een of meer zalm- of elftfuiken dienende schutting minder dan 10 centimeters en de dwarsver bindingen minder dan 20 centimeters van elkander verwijderd zijn 2. de vaststaande netten, dienende tot geleidingen naar een of meer zalm- en elftfuiken, een kleiner maas- wljdto hebben dan 14 centimeters; f. een reep, een dobber of een zet lijn, indien de wijdte van den bek der hoeken kleiner is dan 1 Centimeter g. elk ander niet onder de vorige letters genoemd vischnet. met uitzon dering van de aalkubbe, de aalfuik en de gebbe. waarvan de maaswijdte kleiner is dan 55 Millimeters. GESLOTEN TIJDEN. Er zijn zekere bepaalde vischsoor- ten„ op welke op bepaalde tijden niet mag worden gevischt en wel 1. van 16 Maart tot 30 April op baars en snoek 2. van 23 April tot 31 Mei op barbeel, brasem, meun. sneep, snoekbaars, winde en zeelt; 3 van 23 April tot 30 Juni op kar- per 4. van 21 Juni tot 28 Februari op elft en fint 5. von 1 Juli tot 31 Augustus op steur 6. van 16 October tot 14 Februari op beekforel 7. van 23 November tot 31 December op houting. Wanneer deze vischsoorten gedu rende den ^sloten tijd toch gevangen worden, moeten zij, onmiddellijk na dat zij ziin opgehaald, in hetzelfde water worden vrijgelaten. Stadsnieuws STEMMING VOOR DEN GEMEEN TERAAD. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend dat op Vrijdag dein Hen Juli 1911: lo. een herstemming zal plaats hebben ter benoeming van 3 leden van den Gemeenteraad voor het eer ste kiesdistrict der gemeente Haar lem, en wel uit de navolgende can- d.daten: Van Emmerik, J. F., Tweede Zuid polderstraat 52 rood. Hijmans, Ed. H., Wilhehninastxaat 36. Poppe, L. J. C., Teding van Berk houtstraat 8 rood. Rinkema, A Jansweg 36. Seignette, B. E. C., Kruisweg 72. Weijland Jr., H. B., Duvenvoorde- straat 54. De stemming vangt aan des mor gens te 8 uren en duurt tot des na middags te 5 uren. De stem bureaux zullen ritting hou den ais volgt: dat in het stemdistrict A: (hoofd stembureau) op het Raadhuis; dat in het stemdistrict B: in het schoolgebouw aan de Spaarnwouder- straat, plaatselijk gemerkt No. 12 (thans School no. 7). dat in het stemdistrict C: in het schoolgebouw aan de Hatèrlemmer- liedestraat, plaatselijk gemerkt no. 29, thans school no. 8). 2o. eene herstemming zal plaats hebben ter benoeming van 2 leden van den Gemeenteraad voor het twee de kiesdistrict der gemeente Haar lem, en wel uit de navolgende Candi da ten Heerkens Thijssen, MV. J. N. J. E., Wilsonsplein 15. Joosten, J., Duvenvoordestr. 45 rd. Lotzy, Dr. J. P., Spaarne 17. Sch'ram, W. L., Ostadestraat 14. De stemming vangt aan des mor gens ten 8 ure en duurt tot des na middags ten 5 ure. De stembureaux zuilen zitting hou den als volgt: dat m het stemdistrict A (hoofd stembureau): in het schoolgebouw aan de Nassaulaan, plaatselijk ge merkt No. 37 (thans school voor U* L. O. letter B.); dat in het stemdistrict B: in het schoolgebouw aan de Friese lie Var kenmarkt, plaatselijk gemerkt no. 22 (thans School no. 3); dat in het stemdistrict C: in het schoolgebouw aan de Schoterstraat, plaatselijk gemerkt No. 2 (thans School no. 2). 3o. eon herstemming zal plaats heb ben ter benoeming van 3 leden van den Gemeenteraad voor het derde kiesdistrict dor gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende candidateni Loosjes, V., StolbeTgstroat 20. Modoo, L., Parklan 62. Nagtzaam, A., Langendijkstraat 25. Van Rossum, A., Kenaupark 31. De stemming vangt aan des mor gens te 8 uren en duuri tot des na middags te 5 uren. De stembureaux zullen zitting hou den als volgt: dat in het stemdistrict A: in het schoolgebouw aan bet Leidscheplein, plaatselijk gemerkt No. 36 (thans school no. 5); dat in het stemdistrict B: (hoofd stembureau) in het schoolgebouw aan de Tempeliersstraat, plaatselijk gemerkt No. 1 (thans School No. 6); dat in het stemdistrict C: in bet schoolgebouw aan het Klein Heilig land, plaatselijk gemerkt No. 12 (thans School U. L. O. lett. A.). Zie vervolg Stadsnieuws op de twee de pagina van dit Tweede Blad. irEUiLLIBlÜN door Hiadon Hill. Een detective van Scotland-Yard en een stukje, dat zij in de courant las, brachten haar daartoe, zei hij. Maar zij zouden zoon invloed niet gehad hebben, als zij juist voordat de detective kwam, niet iets gevonden had iets dat iemand zoo dom ge weest was te vergeten, toen hij zoo'n vlijtig, jong meisje aanbeval voor het catologiseeren van al mijn mooie be zittingen. Als je even in mijn kan toortje komt, dan zal ik het je laten zien. Zij waren buiten het bereik van Eliaha's gespitste ooren, toen Ra venscar antwoordde, maar hij zag hen duidelijk, terwijl zij het glazen vertrekje binnentraden en Mr. Ra phael zijn lessenaar opensloot. Hij had het deksel nog niet opgelicht, toen uit een deur achter in het kan toortje de knappe vrouw met het eer lijke gelaat binnenkwam, en ln klaar blijkelijk zenuwachtige agitatie woor den sprak, die Eliaha niet kon ver staan, maar die ongetwijfeld betrek king hadden op zijn eigen bezoek en de inlichtingen, die hij gevraagd had- Het gelaat van Ravenscar zwol op van woede, en de vrouw brutaal bij den scbouder grijpend, duwde hij haar terug ln de keuken. Toen lichtte Mr. Raphaël het dek sel op en haalde een langwerpige kist te voorschijn, die hij opende en voor zich neerzette, terwijl hij zijn langen bezoeker grinnikend en veelbeteeke nend aankeek. Elisha zou er heel wat voor hebben willen geven, als hij had kunnen hoo- ren, wat de oude man zei, en of schoon hij dat wel kon raden, zichzelf vergewissen kon van hetgeen de kist bevatte. Het eerste was onmogelijk, maar het laatste kcm hij gedaan krijgen als hij besloot, zich bij Ra venscar bekend te maken. Die opwel ling was niet te weerstaan en zijn hinderlaag verlatend, sloop hij zacht jes over den vloer van den winkel naar het glazen kantoortje. Toen hij er dichtbij kwam, draaide Ravenscar zijn hoofd om en zag hem, en Elisha kon niets anders meer doen dan de deur van het kantoortje openmaken en brutaal blnnenloopen. Neen, geef u geen moeite, het te sluiten, of op te bergen, zeide hij koel, toen de oude koopman een ver- geefsche poging deed om de kist te sluiten en te verbergen. Ik zie wat u daar heeft den dubbelganger van het pistool waarmee Mr. W ensla- HOOFDSTUK XV. De nederlaag van Elisha De goedkoope Amerikaansche klok op den leasenaar van Mr. Raphaël tikte een volle minuut door, waarin dc twee mannen, die hij verrast had, Elisha Crowe aankeken op een ma nier, die hem dankbaar deden zijn voor do revolver in zijn zak want het was een van de eigenaardigheden van het mannetje, dat hij altijd ge wapend was, zelfs in de haven van zijn Engelsch dorpshuis. De spanning werd door Ravenscar verbroken met. een spottend lachen. Werkelijk, Mr. Crowe, zeide hij op gerekten toon, ik dacht niet, dat u uw reputatie van een mensrhe- lijk fret ergens anders gestand deed dan te midden van den land el ijken eenvoud van Beacon Audley. Ik wed. dat u mij vanmorgen naar de sta/1 gevolgd is U is de brutale man, die getracht heeft, Mrs. Raphaël uit te hooren omtrent zekere mythische Miss Smith Mythisch is het woord, ant woordde Elisha kortaf. Aon u en mij is zij beter bekend als Phyllis Vaughan. O, due die wedloop was uw werk, zei Ravenscar met een glim lach, als over een vermakelijke her innering. lk denk, dat ik dat sprookjo wel van het begin af kan opsporen een ongelukkige ontmoe ting die ik had met een rijwiel op den weg von Wroxford. Ik was altijd nog een beetje nieuwsgierig omtrent het toevallige van dat avontuur. Denkt u niet, dat hel verstandig zou zijn, uw operatie-terrein als amateur-detective tot Beacon Audley te bepalen, en morgenochtend met den eersten trein daar weer heen te gaan lk vrees, dat u wegens het afwezig zijn ran Mr. Raphaël, evenals ik, den laatsten trein gemist heeft. De oude man grijnsde leelijk. Hij zag er uit alsof hij met volkomen zeker was of hij zich moest verheu gen dan wel den toestand betreuren, die zoo plotseling in zijn omgeving was opgekomen. Ik ga terug naar Beacon Audley. maar niet voordat u mij verteld heeft, waar Phyllis Vaughan is, en hoe gij beiden er toe komt om een gesprek te voeren over de pistoolkist. waaruit een der wapens komt, waarmee Mr. Richard Wens lade zijn vader heet vermoord te hebben, antwoordde Elisha. U Is even openhartig als u dom is, lachte Ravenscar smadelijk. U moet die muizenissen uit uw hoofd zetten, Mr. Crowe, of men zal aan uw verstand beginnen te twijfelen. Iedereen weet, dat de arme Phyllis Vaughan in zee sprong, omdat zij ten reeüte of ten onreente verdacüi weid van een ring van Airs. Weusla de gestolen te hennen. W at hei pistool betreft, mijn vriend Mr. Raphael kan u daaromtrent geruststellen, door te vertellen, dat ik een oude klant ben, en dat hij mij de kist liet zien in de hoop, dat ik het pistool zou koopen. Geef u geen moeite, zei Elisha kalm. lk was in den winkel, toen gij zooeveu samen bnwenkwaamt en ik hoorde u duidelijk zeggen, dat hel vertrek van het meisje zijn oorzaak vond in het bezoek van een detective van Scotland Yard. ik kan wel raden waarvoor die detective hier kwam Als u niet van plan is mij in te lich ten, dan zal ik dadelijk van hier naar Scotland Yard gaan en vertellen wat ik heb gezien en gehoord. De manieren van Ravenscar onder gingen nu een groote verandering. Tot nu toe had h:j Elisha behandeld als een halve idioot, die zelfs zijne minachting niet waard was en dien men niet in ernst kon nemen. Het nieuws, dat Elisha een deel van het gesprek had afgeluisterd en zijn be dreiging, om naar Scotland Yard te gaan, hadden blijkbaar indruk ge maakt. De lange secretaris van Lord Monksilver stond op het mannetje neer te kijken, alsof hij zijn best deed hem voortaan met andere oogev beschouwen. Blijkbaar overdacht hij, dat liet origineeie ventje wat krachti ger aangepakt moest worden. Kijk eens hier, Mr. Crowe, men moet soms rekening houden met gek ken en het treft mij, dat u iets eigen aardig gevaarlijks en kwaadaardigs over u heeft, zei Ravenscar na een poosje. Voordat ik het echter met u eens word, zou ik het gaarne vol komen met u eens zijn over de ver- deuking, die u in Scotland Yard wil opwekken 1 Dat is een mooie vraag, ant woordde Elisha. lk zou aan de autoriteiten vertellen, dat ik reden had te gelooven, dat Miss Vaughan óf had geleefd, óf nog leefde ais Miss Smith, en dat ik in het bezit van Mr. Raphaël een kist gezien had, gemaakt voor twee pistolen, die er maar één bevatte. Daar konden zij hun eigen gevolgtrekkingen uit maken, en ik ge loof. dat er één niet zoo heel ver te zoeken is U wil zeggen, dat het vermiste pistool datgene is, wat te Beacon Audley gebruikt is Precies. Met een sardonisch lachje wendde Ravenscar zich tot Mr. Raphaël, wiens slimme oogen van den een naar den onder der twee sprekers vlogen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5