10 NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. UE tiüUVERNANTE 29e Ja vpgang. No. 3604 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 11 JULI 1911 B ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: S^k!v Van 15 regds 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Butten het Arrondissement Voor Haarlemf \3Q vg&Sujr» Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)1.30 Jj Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 .--<w voor 3 plaatsingen k contant SH voorHi*»' ,*OS»H Admiow™s.. 53. B de omstreken en franco per post ,0.45 IntercommnnaalTelefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij; Zuider Buitenspaame 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsloltend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht üvar Marokko. In eon vorig Overzicht gaven we een korte mededeel ing ovei- een arti kel ix. de (Fransche) Matin". Nog even komen we daarop terug, om wat uitvoeriger te zijn. Het'Fransche blad schreef 0. a „Geheel Europa zou het een daad van GEZOND VERSTAND EN WIJSHEID •chten, en volstrekt geen terugkrab belen, zoo keizer Wilhelm tot het te rugroepen van zijn schip uit Agadir besloot. De Duitsche onderdanen zijn door onze troepen en onze oorlogs schepen in Casablanca en andere Ma- rokkaansche havens voldoende be schermd. Welk nadeel zou er voor Duitschland ontstaan, zoo aan een Fransch oorlogsschip bet beveiligen van de orde in Agadir werd opgedra gen „Zou daarentegen de Duitsche re- geering baar schip In de Marokkaan- sche wateren laten, om tot het einde der onderhandelingen een druk te oefenen, dan zou het Fransche volk hierover een ernstig misnoegen koes teren, en onze gezant, Jules Carnbon, -zou genoodzaakt zijn met de veront waardiging der openbare rneening in Frankrijk rekening te houden. ..Bij het begin oer onderhandelin gen moet Jules Combon dadelijk de stelling nemen Iedere inbezitneming van Marokkaansch grondgebied door Duitschland is uitgesloten. Men ver zekert, dat van Duitsche zijde die grondslag zou worden aanvaard. Evenzoo is het van zelf sprekend, dat zoo wij Duitschland in Marokko eco nomische voordeelen toestaan, Enge. laud op dezelfde voordeelen aan spraak kan maken, llel is onaanne melijk, dat wij Duitschland concessies zouden doen, die in strijd zouden zijn met de belangen van onze Engelscho •vrienden." De „Matin" bespreekt dan verder de wijze van- onderhandelen, en be sluit „Voor het welslagen der onderhan delingen is het noodzakelijk, dat een nieuw verdrag, zoo het tot stand komt, beslist bepaalt dat aan Duitsch land eens vooral een politieke inter ventie in Marokko wordt verboden, en dat het bij voorbaat elke verandering goedkeurt, die de Fransche politiek in Marokko uoodig acht." Het Duitsche blad de „Voss. Ztg." antwoordt „Een taal als het Fransche blad spreekt, kan EEN OVERWINNAAR uilen, na zijn vijand verpletterd te hebben, maar met een mogendheid, die vriendschappelijke diplomatieke onderiiandelingen aanknoopt over een punt, waarop tussclien de beide landen nog geen overeenstemming bestaat. Frankrijk zal er een ter met 'aan denken, Duitschland op bevel- hebberstoon voorwaarden te dictee- ren, maar met do weuschen van den tegenstander rekening houden bij het opstellen van zijn eigen wen- Bcben." De bekende hoofdredacteur van het „Berliner Tagablatt,,' de heer Th. Wolff, schrijft in zijn blad onder het opschrift .Tanger en Agadir: „Eén ding is duidelijk de Fran sche politici hebben gedurende de laatste maanden enkele geweldige domheden begaan, en het ergste was, dat zij dit deden met het gezicht van uitgeslapen slimmerds. Frankrijk had, vooral sedert het verdrag van 1909, in Marokko een ideaal gunstige situatie, en wanneer het dus niet overhaastte en langzaam met zooge naamde cultuurmiddelen het binnen land indrong, dan vielen het vanzelf de vruchten in den schoot. Maar in- plaats van op te treden met geduld en PADVINDERSSLIMHEID, volgde het de roepstem van lawaai makende kwakzalvers, al te sluwe diplomatische strategen, en ook van menschen, die het wen schel Ijk von den, dat de aandacht werd afgeleid van een andere, slecht op touw ge zette koloniale affaire. De waarschu wingen werden In den wind geslagen. De schandaal-grage pers, die sedert Agadir den boventoon voerde en alle verbetering in de Fransch-Duitsche verhouding trachtte te verhinderen, ging zich te buiten aan onbe.hoorlljk© uitvallen, en stekelige ironie. Deze pers-campagne was voor een onder neming, waarbij men hoopte te reke nen op de toestemming van den buur man, geen passende begeleiding. Te genover zoo'n taal en tegenover zoo'n spel, waarbij getracht werd, ons en die dus slechter was dan openlijke inloyaliteit, moest werkelijk iets ge beuren. En juist zij, die eenige sym pathie hadden voor het Fransche volk, zagen de noodzakelijkheid hier van in. De loop van de Marokko- affaire, die leek op een luchtige over troeving van Duitschland, werd EEN ERNSTIG GEVAAR VOOR DEN VREDE en de belangen van de bedde volke ren. En daarom moet een oplossing J gevonden worden, die elk het zijne, of liever het met-zijne geeft. Zoo'n op- lossing van de Marokko-affaire is, waar Duitschland Frankrijk het Ln twee verdragen erkende politiek voor- recht in Marokko niet bestrijden kan, alleen dan denkbaar, wanneer men de geheels Marokkaansche quaestie definitief regelt. In één woord Ein- i delijk moet die groote, nuchtere en werkelijke overeenkomst gesloten worden, die Engeland met Frankrijk 7 Jaren geleden tot stand bracht, en die men in Duitschland reeds vóór de „entente cordiale" en daarna vóór Algeciras had kunnen hebben, doch waarvoor men de gelegenheid in Duitschland steeds ongebruikt heeft laten voorbijgaan." Intusschen duren DE DIPLOMATIEKE ONDER HANDELINGEN voort De Duitsche minister van Bui- tenlandsche Zaken heeft gisteravond een bezoek gebracht aan den Fran- schen gezant, om de besprekingen te vervolgen. Hoe het er mee staat is niet bekend, want de diplomaten zijn overeengeko men, omtrent het gesprokene voorioo- pig te zwijgen. De indruk 111 poiitieae kringen is, dat de besprekingen met Duitschland onder gunstige voor waarden zullen worden vooitgezet, en dat er geen vrees voor spanning be staat Men verzekert ook, dat Rusland tot tweemaal toe te Berlijn heeft doen weten, dat het zich volkomen met het Fransche standpunt vereenigt. SPANJE EN FRANKRIJK. Uit El Ksar wordt geseind, dat Spaansche patrouilles twee Fransche handel8convooien opgevangen heb ben. Ze legden beslag op de wapenen, die deze meevoerden. WARM TOEGEGAAN IN DE FRAN SCHE KAMER, bij de behandeling eener motie tot wederaanstelling van de bij de Jong ste algemeene staking ontslagen spo orwegarbeiders. De minister-president Caillaux zei, dat de regeering alle maatregelen zal voorstellen, door wonscheltjkheiden rechtvaardigheid geëischt, maar de motie niet kon accepteeren, want de regeering zal altijd anderscheid ma ken tusschen democratische en de magogisch© hervormingen De socialist Jaurès viel den minis ter-president hevig aan, omdat die z. i. handelt als een politicus, die liet volk gebruikt om booger te klimmen. Een heftig tumult barstte hierna los, en beleedigingen werden over en weer geuit. Eenige leden werden handgemeen. De president deed toon de tribunes ontruimen. Na heropening der vergadering aanvaardde de minister-president een eenvoudige dagorde als motie van vertrouwen, die met 433 tegen 86 stemmen werd aangenomen. Daarna werd een besluit over de vrijheden van vakvereenigingen en opheffing van de bemiddeling tus schen werkgever en werknemer be- sproken (een der strijdpunten van het conflict in de bouwvakken te Parijs). De minister van arbeid deelde mede, dat hij de wetgeving in zake bemidde ling bestudeert en zei, dat hij voor de Senaatscommissie het ontwerp zal verdedigen, dat de Kamer heeft aan genomen. Vervolgens werd besloten, de zitting te sluiten. Do socialisten veroorzaak ten een onbeschrijfelijk lawaai. Niet temin nam de Kamer met 384 tegen 78 8temmen een motie-Périssoud aan, waarin de verklaring der regeeriug werd goedgekeurd. De vergadering ie opgeheven. PORTUGAL EN SPANJE. De Spaansche regeering zond ver sterkingen van de gendarmen en po litie op de Portugeesche grens in Ga- llcië, om invallen van Portugeezeri te voorkomen. Zooals men weet hebben de Portu geesche koningsgezinden daar een kamp. DE OPSTAND IN ALBANI6. Men verneemt uit Cettinje, dat de jongste concessies, door de Turken aan de Albaniërs aangeboden, veel verder gaan dan de oorspronkelijk aangebodene, maar geenszins de In williging zijri van de twaalf door de opstandelingen gestelde edschen, al lerminst wat betreft het recht om wa pens t© dragen en het geven van in ternationale waarborgen voor de door Turkije verleende concessies. Intusschen is de strijd hervat. Op de grens van Montenegro en in Zuid- Albaniè neemt de beweging vermoe delijk toe, want de Turken zenden er troepen heen. DE AVONTURIER CASTRO. De Venezolaansche gezant te Berlijn heeft als zijn opinie meegedeeld, dat de berichten omtrent Castro's actie onjuist zijn. De streek, waar Castro in Venezuela geland en troepen verzameld zou hebben, is volkomen woest en 't lijkt den gezant onmogelijk, dat Castro hier zooveel menschen om zich ge schaard heeft. Hoogstens kan hij over twee vier honderd volgelingen beschikken, en da zou 't de regeering niet moeilijk val len hern in te sluiten en onschadelijk te maken. De tegenwoordige regeering Is sterk en wordt door de bevolking beslist gesteund. De rust in het land zal door Castro niet verstoord worden. Do gezant had ook officieel nog niets vernomen en hij vermoedt, dat de berichten over de actie van Castro van de Antillen ultgaan( wear een groot aantal ontevredenen wonen. Stadsnieuws sedert 2 jaren les in het Engelsch geeft Mej. Flelschmann heeft reeds veel gedaan en zal nog veel kunnen doen zij geniet eene goede gezondheid in het verzekeringsleven, en houdt zich steeds bezig met de pensioenkwestie in het belang van velen. Ook buiten haar vak doet zij veel goods, en menigeen heeft door hare tusschenkomst en voorspraak eene betrekkin? gekregen. Rubriek voor Vragen Q*aboon«arde& htbben ke! voorrvoht, VT«jen op TtrsohllUnd g«bied. mlu tooi beantwoording vatbaar, in te renden bij de Redactie van Haarlem'* Dagblad, Groote Hou Ij trast 63. Allo antwoorden worden geheel koetalooe gegeven en 100 apoedig mogelijk, i Aan vragen, die niot volledig naam ca woonplaat* van den lnwnder vertaai den Wordt geon aandacht geschonken. VRAAG: Ik heb een zoon, die smid wordt. Hij moet machineteekenen leeren. Waar kan dat gebeuren? ANTWOORD: In de Burgeravond school, Nassau! aan. CONCERT IN DEN HOUT. Het programma voor Woensdag 12 Juli luidt als volgt: 1. Veteranen Marsch aus der Ope rette General Consul, Reinhardt 2. Ouverture Giralda, Adam. 3. Charm.ng Gavotte, Bogetti. 4. Grande Fantaisie de l'opéra Car men, Bizet 5. Ouverture Cosi fan tutti, Mo zart. 6. Cairo Polka* Lee. 7. Fianqailles Valse, Wesly. 8. Fantaisie op een Thema der Ope ra Martha, Kappey. Met Solo's voor Clarinet, Piston, Baryton en Picolo. ORGELBESPELING ln de Groote- of St. Bavo-kerk, te Haarlem, op Donderdag 13 Juli 1911, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den haer W. Ezerman, met welwillen de medewerking van mejuffrouw Me- ta Roidel (Alt) uit Amsterdam. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Boeh. No. 2 a Aria „Dettinger te Deum", Handel. b. „Koinm, Silsser Tod", Bach. No. 3. Sonate, A. Mailly. ar Allegro moderato, b. Andante. No. 4 a Aria der Kreuzzug, Schu bert. b. Trost, Nicolai. No. 5. Vorspiel zu Parsifal, Richard Wagner. Militaire zaken. De 2e luiit. M. W. L. van AOpheh is bij het 10e reg. infanterie te Haar lem belast met hel commando over de aldaar opgerichte sectie lnfonte- rie-mitrailleurs. JL'BILé MF.J. MARY FLEISCHMANN Zondag heeft Mej. Marv I. Fleisch- mann, onder talrijke blijken van be langstelling haar 25 Jarig Jubilé ge vierd als werkzaam in 't verzekerings vak. Een schat van bloemen is naar vereerd, bouqueten, bloemkorven en bloemmanden, die zij ln hare woning bijna niet kon plaatsen. Ook o.a. een bouquet van eene 82- tarige vrouw, dio door hare bemidde ling eene wekelijksche lijfrente ont vangt, haar vermaakt door eene dame bij wie zij vroeger schoonmaakster was. Een mand met bloemen van den redacteur van het verzekeringsblad „Mentor". Y\ ei een bewijs dat zij door verzekeringsvakmannen wordt ge- eerd. Een ontelbaar aantal gelukwen- schen zijn baar toegezonden, tele grammen, brieven en briefkaarten enz. Ook ©en geschreven in bet En- i gelsch, door een wagenvoerder en 1 conducteur der E. N. E. T., die zij daarvan de oorzaak zijn? VRAAG: Kunt u mij ook zeggen of in de 394e Staatsloterij op no. 16015 een prijs gevallen is? ANTWOORD: Bij iedere bankinstel ling kunt u dat tegen een geringe vergoeding te weten komen. VRAAG: Iemand is opgedwongen een verzekering bij een ongevallen- verzekerings-maatschappij te sluiten. Hij heeft de aanvraag geteekend, en voor het ingaan der polis schriftelijk aan de directie kennis gegeven, dat hij geheel en al van de voorgenomen ve'rzekering afziet. Heeft de maat schappij nu het recht hem door be middeling van een informatiebureau tot betal.ng te dwingen? En kan zij, ln geval van niet betaling tot vervol ging overgaan? Zij heeft geen kosten voor zegel of administratie behoeven te maken. ANTWOORD: Dit is een moeilijke zaak. Overeenkomsten waartoe men met geweld gedwongen is, hebben geen rechtsgeldigheid, maar hoe ie mand een verzekering bij een onge- vallen-verz. maats, kan worden „op- gedwongen" is ons niet duidelijk. U heeft toch de aanvraag geteekend? Dan moet u ook deze handteekening doen. Onze Lachhoek IDEAAL HUWELIJK. Dus je bent heusch getrouwd Ja en uiterst gelukkig. Mijn vrouw gaat van Mel tot October oj reis en ik van October tot Mei. HET GEEFT NIETS. Aan tafel Mevrouw: Maar, Jo- han, waarom schenk Je den kapitein niet ln? Huisknecht (zachtjes): 't Gteefl niemendal, mevrouw, bij drinkt zijn glas dadelijk weer leeg. ZOO NIET BEDOELD. Hij: De oude millionair hier op den hoek ls dood, kind. Zijn vrouw erft alles... Zou jij niet ln haar geval willen verkeeren? Zij: Nee, lieveling ik zou nooit de weduwe von een ander dan van jou willen zijn. DAT GING MOEILIJK. Wat maak je daar toch voor een leven, Jantje! riep moeder onder aan de trap, kort nadat zij een paar gui tige jongens in het bed had gelegd. Och Moei antwoordde de knaap huilend, Plet wil het halve bed hebbenI Welnu, dat hoort ook zoo. neem jij dan de andere helft. Ja maar Moe, hij wd zijn helft ln het midden hebben, en mij aan beid# kanten laten slapen. VRAAG: Waar kan men de zuivere opgaven verkrijgen van de waterge- tijden, zooals die iD de Enkhuizer al- manak zijn aangegeven? ANTWOORD: Met behudp van de gegevens, die u in het door den A. N. Wielrijders Bond uitgegeven boekje aan de hand gedaan warden, kunt u de getijden voor alle plaatsen nauwkeurig berekenen. VRAAG: Hoe verwijdert men inkt vlakken uit een groen-wollen tafel kleed? ANTWOORD: Met een weinig zout zuur. VRAAG: Ik ben een liefhebber van zwammen, maar den dag nadat ik gezwommen heh, ben ik altijd erg ANTWOORD: Dat kunnen wij niet be oor deel en. U dient daarover eonz met uw medicus te gaan spreken, VRAAG: Hoe heet de dokter, die in Duitschland manke menschen ge neest, en waar woont hij? ANTWOORD: Dat is geen dokteï, maar een veearts, aan wien u wel veilig uwe koe of kat, maar niet uw eigen lichaam kunt toevertrouwen. VRAAG: Mijn dienst is 30 Juni te gen half Augustus opgezegd. Waar heb ik recht op? ANTWOORD: U hebt recht op loou tot en met den dag waarop u don dienst verlaat VRAAG: Hoe luidt het adres van de Hollandsche Electr.sche Spoorweg maatschappij, die de lijnen door de Haarlemmermeer aanlegt? ANTWOORD: Heerengracht 272, Amsterdam. VRAAG. Kunt u mij ook naam en aai es opgeven van den directeur der Nederlandsebe Hei de-Maatschap- pij? ANTWOORD. Directeur is de lieer J. P. van Lonkhuyzen, Nieuwe Gracht 94, Utrecht. VRAAG. Is het geoorloofd, boor- zuux te gebruiken in levensmiddelen en wordt het door de wet toege staan En is het ook schadelijk l ANTWOORD. Een Rijkswet op dit stuk is er niet Boorzuur mag ge bruikt worden in die gemeenten, waar het niet bij plaatselijke rorde- ning verboden is. Over de al of niet door Haadou HllL Wat was de datum, vroeg hij bedaard, waarop Miss Smith, de jonge dame, die ik als uw assistent bij u recommandeerde, bij u in dienst trad De veertiende van do maand, was het antwoord. En het ongelukkige incident te Beacon Audley had plaats op den vijf tienden, ging Ravenscar voort Hij wendde zich nu weer lot Elisha: U is al heel slaperig, Mr. Crowe, als u niet inziet, welke andere gevolg trekking de politie zal maken, ais u er in slaagt de verdenking op te wek ken, dat Miss Vaughan en Miss Smith een en dezelfde persoon zijn. Denk er aan, ik uit zelf geeu vermoedens op dat punt. Maar, omdat hun standpunt tegenover den gevangene er sterker door zal worden, zal de politie zeg gen, dat u waarschijnlijk gelijk heeft De jonge Wenslade heeft zelf bekend, dat er een liefdesbetrekking tusschen hem en Miss Vaughan bestond. De twee waren bondgenooten en de va der was hun erkende tegenstander. Nu heeft u een der twee bondgenooten bekend gemaakt als thulsbehoorend aan het adres, waar u beweert, dat het moordwapen werd gebruikt op een datum, waarop zij volop tijd ge had had, het haar bondgenoot per pakje of als postpakket toe te sturen om de misdaad te bedrijven, waarvan hij beschuldigd wordt. Ik geloof niet. dat uw doel met mij te volgen ls, om het touw steviger om den hals van den jongen Wenslade toe te trekken Juist het tegenovergestelde, zei de Elisha. Nu, u kan geen middel bedenken waardoor dat vlugger zou gaan, dan op de wijze, die u zelf voorstelt, zei Ravenscar, een vriendelijker, maar niet minder minachtenden toon aannemend. Uw verderfelijke tus schenkomst zou Dick Wenslade doen hangen, hetzij dat de politie in staat was. Miss Vaughan op te sporen of niet. Het zou de eenige leemte in hun zaak aanvullen een verband tus schen den gevangene en het wapen. Oppervlakkig schijnt dat zoo te zijn, stemde Elisha grommend toe. Neem dan mijn raad aan en ga kalm naar Beacon Audley terug, zon der u met zaken te bemoeien, die u niet begrijpt, antwoordde Ra venscar. Deze dwaasheid, om met een heet gebakerd hoofd naar Scot land Yard to gaan, zou onberekenba re schade berokkenen aan hem, die u wenscht te dienen, en ik ontken niet, dat het mij persoonlijk veel last zou geven. Het is een ernstige beleed!ging om als medeplichtige ln deze zaak be schouwd te worden, en waarschijn lijk zou men niet eens verzachtende omstandigheden in aanmerking ne men, omdat ik het uit dankbaren ijver tegenover de familie van mijn chef deed. Elisha begreep, dat hij zich voor het oogenblik bij deze nederlaag moest neerleggen. Er was niets tegen te zeggen, dat als hij zijn vermoe dens, voor zoover hij nu in staat was ze uit te spieken, aan de politie be kend maakte, zij de zaak tegenover Oick zoo mogelijk nog zwarter zou den maken, dan op liet oogenblik. Hij kon tegenover de theorie van Ra venscar geen andere stellen, die eenigszins aannemelijk was. De oude man zou zeggen, dat het pistool zon der zijn voorkennis was weggenomen en dat de datum van de komst van Miss Smith in de Wardourstraat overeenkwam met den datum, waar op de geliefde von Dick Wenslade uit Beacon Audley verdwenen was. Ravenscar had niets toegestemd, maar hij had veel laten raden, en hij had den grond onder Elisha's voeten doen wankelen door te doen denken, dat hij dezelfde belangen voorstond zelfs dal hij er voor tegen de wet wilde zondigen. Heel goed, heeren, misschien heeft u gelijk en is de taak mij te zwaar, zei de oude man berouwvol, de rol van een provinciaal aanne mend, wiens ijdelheid een knak heeft gekregen. Ik zal het zoo laten als het is en weer naar mijn dorp terug- keoren, zonder mij er verdér mee te bemoeien. Ik wensch u goedenavond. Met spottende beleefdheid maakte Ravenscar de deur van het glazen vertrekje open, om den ouwelkomen bezoeker uit te laten. Mij dunkt, vriend, dat ik u maar de deur uit meest laten, lachte hij, voor het goval dat dit artistie ke tapijt u tot verdere indiscretie mocht verleiden. Hij geleridde het mannetje den win kel door naar de straatdeur en bleef hem nakijken, totdat hij onder de menigte verdwenen was. Toen keerde hij naar zijn kantoortje terug en be gunstigde den antiquiteiten-koopman met een voldaan knikje. - Het vuur werd ons eer. beetje te na aan de schenen gelegd, zeide hij. Maar hij heeft er nu meer dan genoeg van. Ik zal eens een appeltje moeten schillen met zekere Jonge da me. die dien ouden vlegel tegen mij heeft opgezet Mr. itaphaèl zuchtte en gr inrukte. Ik hoop, dat u zekerder is van de Jonge dame, als ik het ben van uw oudon vlegel, zei bij. Mr. Crowe leek mij toe niet zoo'n domoor te zijn. ofschoon Jij het natuurlijk hot beste weet, en jo hadt volkomen gelijk om trent hetgeen het gevolg zou zijn als hli naar Scotland Yard ging. Je bent nu mooi gewaarschuwd, mijn waar de, en ik begin er nu achter te komen wie dat pistool kaapte. Vuurwapenen van dien datum zijn heel duur om te koopen, en het is heel wat goedkoo- per, ze te stelen. Intusschen wandelde Elisha weg, om een of ander goedkoop hotel op te zoeken, waar hij den nacht kon doorbrengen. En terwijl hij zoo voort liep bedacht hij, dat het leven en de eer van Dick W enslade van bet vin den van Phyllis Vaughan afhingen, en of zij een voldoende verklaring kon geven van haar verblijf in de Wardourstraat. Elisha voelde, dat zijn lippen lot zoolang verzegeld moesten blijven. Zonder een dergelij ke verklaring van het vermiste meisje zou hij zeker, zooals Ravenscar zich had uitgedrukt, bet touw om den hals van W enslade nauwer toehalen, als hij het opsporen van de origine van het pistool bekend maakte. Hij leed ook ouder een gevoel van een nederlaag, want hij voelde als bij instinct, dat de val door zijn' te genstander listig was opgericht, om hem het werk moeilijk te maken, en die overdenking vervulde hem met nieuwen angst over zijn vroeger buurvriendinnetja De kerel zou nooit deze houding hebben durven aannemen, als hij niet overtuigd geweest was, dat Phyllis voor goed zou zwijgen, zeide hij tot zichzelf. Hoe en waar Kon ik daar maar een antwoord op vinden. HOOFDSTUK XVL Chocolade en Dynamiet. Vlak op het Zuiden stond de hut van Michael Standish op het strand, onder de beschutting van het voor gebergte Haar geteerde wanden zweetten in de middagzon en binnen in was de hitte ondraaglijk. De knap pe dochter van "den visscher had haar naaiwerk meegenomen ln de open lucht, op een bank aan dien kant van de hut, waar de brutale zee haar mooie oogen niet kon hinderen, en van waar zij een onbelemmerd uitzicht had op het zig-zag-pad langs de duinen en op het strand aan den voet van de dorpsstraat. Hoe vlijtig zij ook de naald han teerde. toch keek Ella Standish her haaldelijk naar belde wegen, waar langs haar nederige woning bereikt kon worden. Zij hud den laatsten tijd niet te klagen gehad over gebrek aan attentie van den kant van den man. dien zij aansprak en aan wien zij ook dacht als „Carter", en zij wist, dat zijn afwezigheid van de laatste paar dagen moest worden toegeschreven aan zijn vertrek naar Londen, maar nu keek zij uit naar zijn terugkeer. Hij kon óf langs het zig-zag-pad, óf langs het strand komen, beide we gen waren van de Priory af even ge makkelijk. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5