Be Kwaitjes-Adïertenliin van HAARLEM'S DAGBLAD «3., schadelijkheid oordeelen de deskundi gen zeer vai schillend. VRAAG. Zoudt u mij ook het adres op kunnen geven van 't school hoofd Bouwmeester ANTWOORD. Do heer P. G. Bouwmeester woont Zijl weg 39. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen, of de muziekvorecniging „Vooruit gang", die binnenkort een boottocht gaat maken, een socialistische is? ANTWOORD. De harmonie „Vooruitgang" is een muziekkorps van de Coflp. Broodbakkerij en Ver- bruikorsvereeniging „Vooruitgang", en stelt zich ten doel, de arbeiders beweging in het algemeen en de coö peratie in het bijzonder te steunen door het geven van uitvoeringen, het opluisteren van vergaderingen, op tochten, enz. VRAAG. Wie is de secretaris van de Kraamvrouwenvereoniging Haarlem ANTWOORD. Secretaris van de zorgdragende commissie voor kraam vrouwen is de heer Mr. G. C. Ever- wijn Lange, Florapark 9, alhier. VRAAG. Ik ben 25 Jaar en wil gaan trouwen. Evenwel ben ik «een goede vrienden met mijn ouaere. kunnen die nu bet huwelijk beletten, door niet te teekenen ANTWOORD. Ze kunnen het huwelijk wei eenigen tijd ophouden, maar niet verhinderen. Toestemming heeft u niet noodig. Maar u moe; den kantonrechter in de zaak betrekken. Men geeft ons twee adressen van de Obiig. Maatschappij „Het Witte Kruis" op Plaats 1, e-Gravenhage, en Heerengracht 340, Amsterdam. Dit in verband met een vroeger ge dane vraag. Uit de Omstreken BENNEBROEK. Mej. G. K. alhier is door de geineen- te-politie betrapt, wegens het toedie nen van bier zender bezit van het vereischte verlof. VELSEN. RAADSSTUKKEN. B. en W. stellen voor de Wilhel- minastraat en het verlengde daarvan tot aan den Rijksstraatweg bij de electrische centrale van een rij iepen- boomen te voorzien. Met het oog hierop stellen B. en W. voor den post onder volgnummer 73 der begrootong met f 200 te vorhoogen. De heer TJ. de Vries, eervol ont slagen adjunct-commies ter secreta rie te Velsefü, verzoekt bij request restitutie van ponsioenstorting. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwij kend te beschikken. B. en W. stellen voor den gemeen te-timmerman op te nemen onder de pensioengerechtigden, en het tijdstip van ingang van het pensioenrecht voor den gemeente-timmerman. H. Alink, te bepalen op 1 Januari 1911. De heer H. Kramer te Bloemen- daal verzoekt de verwijdering van een onder Santpoort geplaatst uri noir, dat zich op zijne gronden bevin den zou. Van het Provinciaal bestuu'r in Noord-Holland is aan het gemeen tebestuur vergunning verleend tot 't plaatsen van dit urinoir, en B. en W. zijn van meaning, dat waar de Staat meent het eigendomsrecht van den grond te bezitten, adressant zal moeten bewijzen, dat de grond aan hem toebehoort, alvorens in eenige onderhandeling met hem kan worden getreden. Zij stollen derhalve voor het adree Yoor kennisgeving aan te nemen* De leden K. Bjok en R- de Boer em M. G. Schuitemaker hebben eenige wijzigingen ingediend op de veror dening op het beheer van het gemeen telijk gasbedrijf. Het komt B. en W. wensc-helijk Voor de Weeding van den gemeente- bode, tevens buitengewoon gemeente veldwachter G. van Schinkel te rege len wegens het nieuwe regiement, dat ten opzichte van de üniformklee- ding der politiebeambten is vastge steld. UMUIDEN. DE REDDERS. President Fallières heeft aan elk 'der beide Fransche matrozen, dio te IJmuiden terstond in het water spron gen, toen een Hollandsch matroos te water «"--.akt©, eon flinke geldelijke bcloonig toegekend en hun bovendien de zilveren reddingsmedaille ge schonken. ZANDVOORT. Aangekomen Vreemdelingen. Fam. Dorlas, Amsterdam, Zand- voortschelaan 4, 11 personen. Fam. Loonstein, idem. Van Ostade- straat 12. 8 pers. F. Eendhuizen, Idem, Kosterstraat 7, 1 persoon. Starter van Bonda, idem. Driehui zen, 1 pers A. M. Klobbie, Groningen, idem, persoon. L. G. van Senden, Dieren. Groot -Badhuis, 1 pers. De I-Iesello, Dusseldorf, idem idem. C. Berge nd aai, Nichtevecht, idem, 2 pc-rs. Muller, Hamburg, idem, 1 pers. Mathiason, idem, idem, 1 pere, A Israels, Amsterdam, idem, 4 p W. J. C. Drijvenstein, idem, idem, 3 personen. e.Mj. Vissering, idem. idem. 1 pers. J. van Lingo Veendam. Marezate, 4 pers. D. Moraweck, Hohenünihurg, idem 3 personen. M. Schönberg, Frankfort &./Maia, Orange, 2 pers. Dr Hoffmann, Grieshcim. Grand Hotel, 5 pers. Dr. Born, Göttingen, idem. 2 pers. M, Jeiteles, Woenen. iderö, 4 pftrs. F. Hess, Berlijn, idem, 2 pere. B. Opperheimer. Frankfort a./Main Idem, 6 pers. Fam. Buiding, idem, idem, 2 pers. Fam. Schlass, idem. idem. 2 pers. T. J. Dorhout Mees, Haarlem. Kijk duin, 1 pers. W. André de ia Porte, Amsterdam idem, T pers. A, en J. Schreuder, idem, idem, 2 DE MILITAIREN IN AMSTERDAM. Op het kantoor van den stellings commandant deelde men aan de pers mede, dat de militairen, op verzoek van de politie, door den PlaatscfliJ- ken Commandant ter assistentie ge steld zijn en dat daarom afdeelingen van telkens acht infanteristen in eik posthuis der politie ter beschikking van de politic-commiesa'rissen, staan. Elk dezer afdeelingen heeft een ver antwoordelijken commandant, indien echter do politicautoriteiten deze af deel ingen splitsen en in kleine pa trouilles zonder verantwoordelijken commandant uitsturen, zoo gebeurt dit voor haar verantwoordelijkheid en gebeurt dit zeer waarschijnlijk niet naar den zin der militaire autoritei ten. Dat men van tegenwoordige mili- ctiens, met den verkorten oefening®- tijd geen volmaakt soldaat mag ver wachten is zoo schrijft het Hbld. duidelijk: het is zeker Jammefr dat menschen die soms slechts een paar maanden in dienst zijn, reeds voor „vol" worden aangooien in den tijd van Napoleon was men na 2 Jaar nog slechts recruut! en dat deze meest boerenjongens, na den zeer zwaten dienst in de Fallièresdagen, niet opgesloten konden gehouden worden en eens losgelaten, een beet je boeren-Holland-sch-jongenscfthtig uit den band sprongen is betreurens waardig doch verklaarbaar. Nadere Inlichtingen bij de direct betrokken autoriteit, den Plaatselij ken Commandant, konden wegens giög 'hiel an3érs antwoorden, dan dat zij, krachtens het leveringscon tract de kolen heeft te aanvaarden. Hoe zij naar de fabriek komen, gaat haar niet aan, maar den leverancier. Do directie kan voorts geen vrijheid vinden de waggons aan de fabriek te laten staan, voor wie weet hoe langen tijd. In dezen geest heeft zij met het bestuur der gasbewerkeraver- ecniging gesproken. EEN CONFERENTIE DER AUTO RITEITEN. Ten stadhuizo had gistermiddag een conferentie plaats tusschen den Burgemeester en de expressdijk uit Den Haag overgekomen Ministers (Binnenlandse!» Zaken), Regout (Jue- tie) en Colijn (Oorlog). Deze conferentie werd bijgewoond door den commandant der stelling .Amsterdam, gen.-majoor Fabius, een kapitein van den generalen staf en den procureur-generaal mr. J. C. Ba ron Baud. De ministers Heemskerk en Regout vertrokken weer te 3.36 naar de Re sidentie, minister Colijn ging te on geveer vier uur naar het Bureau van den Stellingscoimnandant. Deze conferentie werd gehouden in verband met den toestand. DE BEMIDDELING VAN MINISTER TALMA. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, de heer Talma, be gaf zich, gistermiddag per HoQl. Spoor van 2 u. 19 naar Amsterdam. Na aankomst te Amsterdam begaf do Minister zich naar het Doelenho tel, waar hij met verschillende werk gevers op scheepvaartgebied een onderhoud had. Minister Tolma deelde aan de pers na de conferentie met de werkgevers mede, dat de zaak nog niet veel ver- de"r is. Bij het onderhoud is gebleken, dat de grondslag voor 's Ministers bemiddeling, nl. dat de andere partij stond buiten terrorisme en intimida tie, niet aanwezig is. De werkgevers nl. meenen, dat ook nu nog voortdu- Duitschei' éft een Hollander bij rich", die in den koldcfr van Geflderacheka- de 65 zouden mishandeld zijn. Op aanwijzing van deze menschen wer den op de Gelderechekade 65 3 sta kende zeelieden gearresteerd en tus- schan een carré van lnfanteriston naar het politiebureau in de War moesstraat overgebracht.Vobrts werd alles doorzocht en verschillende be scheiden in beslag genomen. De justi tie posteerde twee rijksveldwachter» voor den ingang. Na deze huiszoeking ging de justi tie naar den overkant Geldefscheka- de 30. Ook hier werd alles doorzocht en op verdenking van mishandeling van werkwilligen een staker medege voerd. Daarna ging do Justitie naar den Achterburgwal, lokaal De Jong. Hier werd, mede op aanwijzing van de twee mishandelden, een staker gear resteerd. Er was een bijeenkomst van sta kers in ilokaal De J ong, maar deze en andere menschen konden na aan komst der justitie vertrekken. Do stukken en bescheiden werden ook hier alle doorsnuffeld. Totaal zijn dus vijf man gearres teerd. De afzettingen brachten een massa publiek op de been. De dienstdoende infanterie was 120 man sterk, onder commando van kapitein Donieben. Bij de huiszoekingen zijn ook vuur wapens m besl ONDERZOEK DER JUSTITIE. Gisteravond bevonden zich aan het politiebureau Warinoesstraat de subst. officieren van justitie mrs. Poereboom en Bruin, en de rechter commissaris mr. Quintus, met een griffier tot het hooren der verdach ten en getuigen in zake de mishan deling en vrij heidberooving in perceel Gelderschekade 65, een der lokalen, van den Zeehedenbond. Onder de vijf gearresteerden bevin den zich twee bestuursleden van den Zeehedenbond. Een der aange houdenen werd, na gehoord te zijn, op vrije voeten gesteld. Do anderen j<& kosten. zijn een een maar omdat de oplage van HAARLEM'S DAGBLAD zeer grooi is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. drukte op het kantoor aldaaï niet verstrekt worden. De zeelieden en bootwerkers- staking. DE GASBEWERKERS EN DE STAKING. Het bestuur der Gasbewbrkersvercc- niging V. Z. O. S. deed de volgondio mededeeling: Het bestuur der Gaswerkersvereeni- ging V. Z. O. S. had Maandagmorgen een conferentie met de directie der Gasfabrieken. De aanleiding hiertoe was het feit, dat de werklieden moge lijk voor het geval komen te staan z.g.n. besmette steenkolen te moeten verwerken. Het tijdens deze conferentie verhan delde noopt het bestuur om onmiddel lijk 2 spoed-led an vergaderingen bij een te roepen, die gehouden worden op Dinsdag. Dezo vdr gade ringen zijn strikt huis houdelijk. Tot beter begrip van 'dit bericht kan 't Hbld. het volgende mededee- len: Voor 'de gasfabrieken is aangeko men een boot met kolen, die gelost moet worden op grond van het leve ringscontract. Wegens de staking zouden echter deze kolen, indien ze uit de boot werden gelost door de stakers „besmet" worden verklaard. Na losaing worden ze per waggon naar de fabraek vervoerd, om daar te worden opgeslagen. VOOR DE GAS- FABRICAGE WORDEN ZE VOOR EERST NIET GEBEZIGD, ze moeten echter aan de gasfabriek door men schen van de fabriek worden gelost, wil de directie der fabrieken niet ver vallen in do noodzaak om staangeld te verbeuren. In deze omstandigheden lag de oor zaak van de aanvraag om een con ferentie. De directie der gasfabriek heeft daarop den leverancier der ko len gevraagd de leverantie op te schorten, maar deze verklaarde dit verzoek niet te kunnen inwilligen op grond van zijn contract. Derhalve kon de directie der gasfabrieken aan het bestuur der gaswerkersvereend- rend terrorisme wordt uitgeoefend en dit terrorisme de basis is van den feitelijken toestand en dat als gevolg er van gestaakt wordt De werkge vers deden dienaangaande mededee- llngen, die do minister zeide te zullen onderzoeken." Hedenochtend vangen daarna op nieuw de besprekingen met de werk gevers aan. Minister Talma had gisteravond nog een conferentie met een tweetail bestuursleden van den Christel ij ken Bootwerke'rsboDd, die hem verschil lende inlichtingen verstrekten betref fende de intimidatie en het terroris me van de zijde der stakers. Ook ontving de Minister een aantal mededeelingen hierop betrekking heb bende. De Minister is vergezeld van den inspecteur van den arbeid, L P. de Vooys. HUISZOEKINGEN. Gistermiddag heeft de justitie 'drie huiszoekingen gedaan. Plotseling werd op drie punten in de oude stad door 'n zeer sterke militaire- en po litiemacht het terrein afgezet, name lijk voor perceel Geldersche kade 65, in den kelder waarvan een stakings- comitó van den Zeel ie denbon d zetelt, voor perceel 30, Gelderechekade, waar het bestuur van de Scheeps- en Boot- werkersvereeniging „Recht en Plicht" gevestigd is, en voor het lokaal de Jong aan den Achterburgwal 47, waar steeds een stakingscomité van de bootwerkers bijeen komt. De justitie ving haar onderzoek op eerstgenoemd adres aan, maar tij dens dit onderzoek bleef op de drie punten de afzetting streng gdhand- haaf dten einde te voorkomen, dat de betrokkenen elkander zouden waar schuwen of verschillende zaken aan het onderzoek onttrekken. In dit ver band waren de consignes zeer streng en werd do passage op en in de om geving der drie terreinen geheel ge stremd. De Justitie, die von den commissar ris van politie der zesde sectie, den heer Fundter de Bauchène. vergezeld was, had twee werkwilligen, een zouden per celwagen naar het Huis van Bewaring worden overgebracht Omtrent het vinden van vuurwape nen verneemt men nader, dat in den kelder van het bewuste perceel op de Gelderschekade twee geladen revol vers en een zgn. ploertendooder wer den in beslag genomen. In het vinden dozer vuurwapenen vindt do justitie een bevestiging van do bewering der zeelieden, die in den nacht van Vrij dag op Zate'rdag in den bewusten kel der opgesloten zouden zijn geweest en daar met revolvers zouden be dreigd zijn. Do aangifte van een dier zeelieden (welke aangifte en het daar van opgemaakte proces-verbaal aan de Justitie blijkbaar aanleiding tot haar optreden heeft gegeven) kwam op het volgende neer: Een zeeman, die op weg naar do Handelskade was, om te monsteren, zou in den nacht van Vrijdag op Za- leidog, op de De Ruyterkade bij de Oostelijke viaduct aangehouden zijn door vier mannen, dile hem medena men naar een perceel aap den O. Z. Achterburgwal en vandaar naar de Geldersche kade. Daar zou hij door een twintigtal personen zijn mishandeld, waarvan er een hem met een revolve'r dreig de. Door die mishandeling zou hij be wusteloos zijn geworden. In verband met deze aangifte werd Zaterdag reeds een 45-Jarige stoker gearres teerd. Voorts werd dienzelfden dag bij de politie aangifte gedaan, dat een drie tal woTkwilligen, die Zaterdagmor gen onder geleide naar de Nieuwedle- per boot zouden worden gebracht, in omtrek van de Czaar Peterstraat zou den zijn aangehouden en meegeno men naar den kelder van perceel Gelderscnekade 65, waar zij te hun wil den goheolen nacht zouden zijn opgesloten. Volgens hun verkla ring ware® ér in den kelder vele kers, met revolvers gewapend, en die daarmee ook gedreigd hadden. PROTESTVERGADERINGEN. In het Paleis voor Volksvlijt vond gisteravond de aangekondigde protest meeting plaats. Stampvol was de zaal en onder de aanwezige® waren vele vrouwen. Naar schatting bevatte cle zaal 3000 personen, en zoovelen konden geen plaats vinden, dat een tweede uieetiug door het Plaatselijk Arbeidssecretariaat en de Anti-Mili taristische Vereeniging belegd werd in „Plancius". Dezo mededeeling word in de Paleis zaal met hoera's begroot. De heer Ronner voorzitter van den Zeeliedenbond, voerde hlor het eerst het woord. Hij deelde ouder applaus het verloop van den strijd der zeelie den mede. en werd eveneens met ap ple us ondersteund, toen hij op de so lidariteit wees van do bemanningen der binnenloopende schepen. Ook herinnerde spreker n;-n do bot sing met de militairen op Kattenburg en aim het noodlottige relletje bij den Zeedijk. Bij het laatste geval was geen staker te bekennen en toch werd geschoten (applaus engierend gefluit.) liet gebeurde met do „Alster", waar op geschoten werd, ia niet minder merkwaardig, 't Is of we musschen zijn, zoo wordt er geschoten. Roeke loos is het en onverantwoordelijk van de Regeering jongelingen van 19 tot 20 jaar met geladen geweren te laten rondloopen. In do couranten staat voorts verslag van huiszoekingen aan dj Gelderschekade, waarbij leden van het stakingscomité in hechtenis zijn genomen (heftig gefluit). Dit alles zal ons liet voortstrijden riet beletten, vervolgde spreker. En wij zijn dankbaar aan de vrouwen vcor haar krachtigon steun in onzen strijd (langdurig applaus). Op Katten- burg zei een vrouw, dat zij liever zich liet doodschieten dan een gewonde te i doodbloeden. En zij liet 2ich tot het halen van hulp niet weerhouden (langdurig applaus.) De heer Kolthek. sprekende als se cretaris van het Nationaal Arbeids secretariaat, vervolgons het woord voerende, zeide, dat de moord op Kat tenburg de aanwezigen in het Paleis bijeen gebracht had. Een overzicht gevende, doelde hij mede, dat er nu omst rooks 4000 stokers zijn, die door het N. A. S. zooveel mogelijk gesteund worden, goorguniseerden of ongeor ganiseerden. De regeering heeft ge meend met een troepje te doen te heb ben, dat zo met de bajonet onderdruk ken kau. Het eenige gevolg is dat do strijd met meer energie oorlgezet wordt (applaus). De reg coring tracht de staking in een bloedbad te smoren. We loven feitelijk onder militaire dic tatuur en bij zoo'n staat van beleg kan de grootste ezol regeer en (ap plaus). Intus-schen speelt de regeering in .ize kaart, zegt spreker, ze bewijst da' de bezittende klasse op de bajo netten steunt. En het blijkt goed ge weest te zijn van de Kattenburgers jin zich le wapenen, want de toestand ,vas gevaarlijk en zij behoefden zich Met nis honden te doen neerschieten. De Anisterdamsche soldaten zullen niet schieten op hun medearbeiders (daverend applaus). Sinds 1903 hebben wij wat geleerd, liet zal de kapitalistische klasse niet gelukken deze beweging neer te slaan (toejuichingen). Indian de regeering een tweede moord to oneel gaat aanrichten als op Kattenburg dan zult gij opgeroepen worden tot een daadwerkelijk protest (krachtig applaus). Wij zullen ons niet laten neersabe- en. ons niet laten slachten, zonder an ons al te slaan (krachtig applaus). De spreker zeide teu slotte, dat op het sein der organisatie gelet moet worden en hij wekte voorts tot flinke goldolijken steun op. (Langdurig juichte men don spr. toe). De heer Domela Nieuwenhuis als laatste spreker optredende, werd met gejuich en applaus begroet. Men ver zamelde zich in dichte drommen om het podium- Hij behoorde tot hen, die als rad draaiers en met meer liefelijks beti teld worden. Maar liever raddraaier dan burgemeester van Amsterdam (krachtig applaus en gejuich). Op diens hoofd komt alles neer. Hij met zijn politievertoon is verantwoor delijk voor de gebeurtenissen. Tot den actiieelen toestand komende, gispte ook deze spreker het optreden van de politie en militairen zeer. Welk recht ter wereld hebben zij uwe stra ten te bezetten? En wat de bemidde ling betreft. De stakers namen de be middeling dadelijk nan. Do patroons moesten eerst praten. (Gelach). De ar beiders toonen dadelijk hun goeden wil, de werkgevers talmen zoo zeker meenen zij van de macht te zijn. Volhouden van den strijd is noo dig. Wie in den strijd gaat, w-eet dat hij zich aan gevaren bloot stelt. Maar spreker achtte het eeu schoone laak op te wekken tot dien strijd. Een macht, die der solidariteit, is sterker dan alle machtsmiddelen der bour geoisie. Weest solidair dust Van alle knnton worden valstrikken jlegd, om u de dupe te doen worden, betoogde spreker. Maar houdt de oogen open en houdt vol, don zult ge in den strijd overwinnen. De eischen zijn zoo bescheiden, dat men zich over hot conflict verwonderen moet. De solidariteit zal u naar die overwin ning voeren. Spreker eindigde mot een groet en ©en boodschap van een der gewon den, die hij in hst Gasthuis heden bezocht: Houdt moet en staat pal, dan zult gij overwinnen. (Langdurig ap plaus). Do voorzitter, de heer Grootveld, deelde mede, dat bij de kazerne 59 hu zaren gereed staan. (Gejouw en ge fluit). De vergadering word hierna geslo ten en ging kalm uiteen. In Plancius spraken voor een ge hoor. dat de grooie zaal vrijwel vulde, de neoren Ronner en Kolthek, hun rode in 't P. y. V. gehouden In hoofd zaak herhalend. Om kwart voor elf ging deze vergadering in volmaakte orde uit elkaar. ANDERE STAKINGEN DR EIGEN De vaste veemarbeiders namen een motie aan, waarin is te lezen: nota nemende van 't feit. dat de boot werkersorganisatie „Recht en Plicht" blijkbaar ook niet wanschelijk acht het conflict op dit oogenhiik uit te breiden; „verklaart in 't algemeen te hand haven haar aangenomen standpunt, neergelegd in haar motie van 30 Juni 1911, „en spreekt ten slotte uit, dat 'de bovengenoemd* organisatie der vaste veemarbeiders bereid is. ovor verdere maatregelen betreffende de staking' mot ..Recht en Plicht", zoo die zulks' noodig acht. in overleg te treden". In een stampvolle vergadering met algemeens stemmen een molio aangenomen: Do Groridwerkersvereentglng „Helpt Elkander" besproken hebbende de zee lieden- en bootwerkersstaking en da' gebeurtenissen, afgespeeld le Katten» burg, het schieten niet moorddadig© kogels op weerlooze burgers, ts van oordeel, dat er naar mldde-i len gezocht moet worden om te voor-' komen, dat een herhaling zal "plaats vinden, besluit, bij herhaling, of bij het overlijden van .een getroffen slacht offer het bestuur te machtigen in overleg met het P. A. S het grond werk 24 uur stil te leggen, zoo noodi.g langer --«ort iedere klassenstrijd voerende organisatie aan het voor beeld te volgen, on gaat over tot de orde van den dag. WERKWILLIGEN. Met den trein van 11.47 arriveerden gistoravond aan het Cent raat-Station 135 Duitsche arbeiders, die als boot werkers dienst zuilen doen bij den Kon Holl. Lloyd. Ouder p< litiegeleide werden zij aan boord gebracht van een stoomboot, die uan een der stei gers aan de De Ruytcrkud© gereed lag hen overgebracht naar het ea- blissemtn van den Kon. Holl. Lloyd- HULDE AAN DE NAGEDACHTENIS VAN H GERHARD. 5 Juli was het 25 jaren geleden, dat de heer H. Gerhard oen der eerste strijders voor het socialisme in ons land overleed. Op initiatief van liet hoofdbesti van „De Dageraad", werd dezo ste dag gisteren op de oude Westerbe- graafplaats te Amsterdam herdacht. Na aan de Rottordnmmerbrug to zijn bijeengekomen, trok men in op tocht naar de begraafplaats. In den zeer talrijken stoot nl rn. 2000 men schen werden de omfloerste banie ren meegedragen. "adat „De Stem des Volks" de In ternationale had gezongen, voerde de heer P- H. A. Schroder het woord. Daarna werd nog 't woord gevoerd door de heeren F. Dnniela Niéuwen- huis on J. A. Fortnyn, als vertegen- oordigers der S. D. A. P. [•lenige kransen werden op 't graf gelegd. NED. POST- EN TELEGRAAFBOND. Zondag werd te Utrecht een verga dering gehouden van den Nederland- schen Post- en Telegraafbond. Uit het iaarverslag van den secre- ans bleek dat het ledental daalde a"n 1249 tot 1189 en dat nog 150 kler ken buiten den bond staan. De volgende algemeens vergadering zal wederom te Utrecht gehouden worden. In de plaats van de heeren D. A. Kakebeen en D. A' ün, die om ge zondheidsredenen bedankt hadden, ..■.Ion tot bestuursleden benoemd de heeren C. D. J. Buijs te Bergen op Zoom en J. H. Voskamp te Utrecht. Een motie van hulde en dank aan den heer Akrijn werd aangenomen en de heer Kakebeen werd tot eerelid van den bond benoemd. Bij do vaststelling van het program m actie werd besloten te ijveren voor een betere promotie cm verlof regeling, eveneens voor de instelling in een permanent scheidsgerecht. Onderzocht zal worden of het ge- wenscht en mogelijk is een collectieve verzekering tegen de gevolgen van ontslag wegens ziels- of lichaamsge breken af te sluiten. Tot aansluiting werd besloten bij de „Fedération internationale des P. T. T.". Verworpen werd een motie waarin betreurd werd dat aan de ambtenaren opdracht is gegeven om telegrammen niet door te zouden en op to honden en telefoongesprekken willekeurig af te breken, betrekking hebbend© op do zeelieden en bootwerkersstaking, waar door zij gedwongen werden stolling te nomen in een conflict tusschen kapi taal en arbeid. JACHT. De jacht op wntcrwild in Noord- Holland zal worden geopend op 22 Juli a.s. voor heel do provincie, b© halve voor Texel. Daar wordt op dien datum do ïacht we! opengesteld voor do polders Eijerland en Prins Hen drik. doch op het overige gedeelte van het eiland eerst op 1 Augustus a.s. PRESIDENT FAI LURES OP DE NEDERLANDSGHE AFDEELING IN KOUBALK. President Fallières bezocht Zondag de tentoonstelling en vertoefde lan gen tijd in het paviljoen van de Ne derland scha afdeoling. Do president werd hier ontvangen door den Neder- landschon consul, waarbij de presi dent gewaagd© van de onvergetelijk© ontvangst, hem in Holland te beur? gevallen, HET GENEESMIDDEL TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. Men seint ons uit Delft: Eenige dagen geleden werd het ge neesmiddel tegen mond- en klauwzeer beschreven in een brochure door Pator van Drift uit Monden, nl. het aftreksel van wilde tijm hier bereid toegepast. Drie koeien van don heer K. Anner- nn te Vrijenban werd het genees middel ir.fregeven en op een stuk land waarop 20 koeien liepen die allen aan mond- en klauwzeer leden go- laten met hot ge<volg da', do beesten van de ziekte verschoond bleven. Twee koeien van don landbouwer W. de Drift, dia het geneesmiddel was ingegeven, bleven ©veneens vrij van de ziekte( terwijl de andere' koelen van dezen landbouwer aange tast werden. ALG. NED. TYPOGRAFENBOND. Do 45e Bondsvergadering van dert Algem. Ned. Typogr.bond werd te Nijmegen gehouden. Het getal afdeedingen ging 'dit jaar vooruit met 5, het getal leden met 417, De voorzitter stelde voor ©en sym» pathiebetuigüig aan de Amsterdam-1! scha en Rotterdamscho Zeeliedenor^ ganisatdes te zemden, wolk voorstel bij acclamatie aangenomen wordt

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6