RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Het hoogste lot. Door A. M. VAN ERP TAALMAN KIP, Henri, Henri, we zijn er heusch nog inl roept Elsa verrukt uit. Stel je nu toch eens voor. dat we de honderdduizend trokken 1 Nu, wat zeg je er van. man? vraagt ze een beetje ongeduldig, als Henri rustig voortgaat met het lezen der courant („spellen" noemt Else, het die niets van couranten houdt). Wei. kind. dan krijgen we toch in ieder geval niet meer dan onge veer 4000. We hebben immers maar een twintigje, zegt Henri bedaard. Vierduizend! herhaalt Elsa. Je doet, also! 't niets was. Wat kunnen wo daar al niet voor toepen! Zeg. zullen wo voor de aardigheid eens al onze wenschen opschrijven? Hier heb ik een papierl Wie zal beginnen? Kind, kind, zegt Henri, terwijl hij mot een ongeduldig gebaar de courant neerlegt, wat ben je weer aan 't doordraven. Denk toch eens aan 't spreekwoord van den beer en de huid. Kom, Henri, wees nu eens niet zoo akelig nuchter. Ik ben 't eens met Wallis, waar ze zegt: Ons leven schijnt 100 naakt en kond, we moeten het aankleed en er. onze illusie ia gelukkig ©en verwarmend gewaad. No, dan zul jij 't wel altijd warm hebben, Elsa, zegt Henri lachend, want aan Illusies ontbreekt 't Je nooit. En 'de anders boo verstandige man is toch niet zoo verstandig, of hij laat zich meesleepen door het enthou siasme van zijn vrouwtje. Nu, beter dwaas gepraat dan dwaas gedaan, Elsa. zegt hij ten laatste ik zal Je eens vertellen, wat ik in do eerste plaats wensch. Een zwart zijden japon voor mijn vrouwtje: dan kun je die aandoen bij het huwelijk onzer dochter. Lieve, beste man. lacht Elsa, 't kind is pas acht jaar. Moet ik nu al oen zwart zijden japon dragen? Ik vind blauw veel jeugdiger. Maar dat is van later zorg. En nu mag ik een wensch doen. 't Is iets heel moois. Kun je *t niet raden? Nu.- ïk zal je on geduld niet lang op de proef stellen. Ik wensch een bureau-ministre in de studeerkamer van mijn man. Heerlijk kind! Maar dan moet jij eindelijk een ameublementje hebben in de serre. Die ziet er zoo kaal uit. 0, Henri, hoe heb je 't bedacht? 't Is mijn lievelingswensch, zegt Elsa, terwijl ze haar man een kus geeft. En dan krijg jij een draaibare lamp, in plaats van die nare petroleumlamp, die er nu in je kamer staat Ik ben 's avonds altijd, bang, dat we nog eens brand zullen krijgen. Lief wijfje! Zeg, Elsa. vind je t goed, dat Lientje en Kareltje ook een wensch doen? vraagt Ilenri schalks. Of ik 't goed vind! roept Elsa verheugd. Kinderen, komt eons hier! reept ze tot haar tweetal, dat bezig ls In den tuin te spelen. Zeg, Kareltje, vraagt ze aan de zen, wat zou je wel kiezen, als je nn eens iets heel moois mocht wen schen? 0, dat weet ik wel! gilt het ven tje verheugd. Een bokkenwagen mot twee bokken er voor. Geen bescheiden wensch, zegt zijn vader Lachend. En jij, Lientje, wat zou jij graag villen hebben'' Het kind bedenkt zich een poosje, en zegt dan verrukt: Een nieuw ledïkantje voor mijn groote pop. De arme Minette kan haar beenen nooit recht uitsteken, want haar bedje is te kort. En dan zou ik graag een eetservies hebben, net als Dina van den dokter, en.... Nu, dat is al meer dan genoeg, kinderen, breekt hun vader den woor denstroom af We zullen zien of het lot ons gunstig is. Als de kinderen weer in den tuin zijn, zegt hij tot Elsa. En vrouwtje, als er na de ver vulling, van al deze wenschen neg iets van de 4000 gulden overblijft, dan gaan we hiervan onze huwelijksreis maken, 't ls wel tien jaar later, dan men gewoonlijk zulk een reisje doet, maar daarom zullen we toch evenveel genieten, als wo tien jaar geleden zouden gedaan hebben, denk je niet? Wat ben je toch een beste man! roept Elverrukt uit. Ik wou. dat die loterij morgen al trok in plaats van over twee weken. Op reis te gaan. t Is een genot, dat ik me bijna niet kan indenken Ik zie het rijtuig, dut ons naar het station zal brengen, al voor de deur stilhouden en onze kof fers er opladen. En hcelang zullen we uitblijven? De kinderen kunnen wel zoolang bij Marie logeeren. denk jl niet? Ja. dat zal wel gaan en we blij ven uit, totdat 't geld op is. zei Henri op stelligen toon. Hij had zich door het enthousiasme van zijn vrouwtje zoo laten inedeslee- pen, dat hij bijna vergeten was, dat 't reisgeld nog komen moest! Hoe denk je over Genève. Elsa? vroeg hij. Daar ken ik ieder plekje. Ik zie ons al wandelen op de Pont du Mont-Blanc. 't Is een heerlijke stad ea we kunnen vandaar uit Montreux, Lausanne en misschien zelfs Cha in onix bezoeken. Lausanne! riep Elsa verrukt uit. Dan kan ik mijn lieve, oude gou vernante nog een9 zien. Wat zal t goede mensch blij zijn. En zoo gaan ze voort, illusies te scheppen, on Elsa droomt den nacht daarop van bokkenwagens en poppen en ledikanten en van een reis door Zwitserland. 't Is veertien 'dagen later. Elsa's wensch is vervuld: ze hebben het hoogste lot getrokken. Ja, bun wensch is in vervulling ge gaan. maar met welk een gevoel van diepen weemoed heeft Ilenri de tij ding vernomen Eisa zelf heeft 't niet meer geweten. Een hevige longontsteking heeft een einde gemaakt aan haar zonnig le ven. Henri acht 't een heilige plicht je gens de geliefde doode, al haar wen schen te vervullen. Kareltje heeft zijn bokkenwagen gekregen en Lientje haar ledikantje en serviesje. In de serre is een ameublementje gekomen en zijn studeerkamer is prachtig ge worden. Ook een rijtuig houdt voor de deur stil, maar er worden geen reiskoffers opgeladen. (W. v. L.) DE GROOTE LEERMEESTERES, Spreek altijd waarheid, zei de onderwijzer. Altijd? vroeg de jongen met na druk. Mag men nóóit liegen? Nooitl Ook niet in geval van nood? Zeker niet. Nou ja, zei de leerling boos. U bent geen jongen en mijn vader is uw vader niet! Wat bedoel je? Nou. als u een jongen was van mijn vader en u hoorde wat hij zei van tante Liza, die bij ons kwam logeeren met de kinderen, en tante Liza vroeg u, of we allemaal blij waren, dat ze d'r was en u ze: dan de waarheid, dan zou u ook eons we ten hoe 'n pijn 't doet, als vader ja over de knie legt Héél voorzichtig ging hij zitten en op zijn gezicht stond heel duidelijk te lezen, dat dank zij z'n vader, de les van den onderwijzer ditmaal geon vruchten dragon zou. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, dia „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmorgen gcede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer bekend ge maakt}. IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt galet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jacob Wensink). Zet achter elkaar een jongensnaam, een stuk speel goed en een lengtemaat en ge krijgt een stad in den Balkan. 2. i,Ingezonden door Mies Fischer.) Mijn 1ste is een woning, zooais men er vooral vroeger veel zag. Mijn 2de is een voegwoord. Mijn geheel is een dorp in Neder land. 3. (Ingezonden door Annie Razen- hart}. Welk dorp in Gelderland kunt ge hiervan maken 4. (Ingezonden door Ans v. d. Ban). Vul nevenstaande figuur zóó in. dat op de kruisjes van rechts boven naar links onder staat een stad in Neder land en van links boven naar rechts onder een stad in Pruisen. Verder moet staan op den lsten re gel: een bekend persoon uit den 80- jarigen oorlogop den 2den regel een lichaamsdeelop den 3dan regel een stad in Nederland op den 4den regel een bewoner van een ver land en op den oden regel een cijfer. 5. (Ingezonden door G. van Wunnik). Mijn 1ste wordt gebruikt om te wrij ven. Mijn 2de wordt gebruikt door den schoenmaker. Mijn geheel is een plaatsje in Noord- Brabant. C. (Ingezonden door Maartje Verdel.) 't Is helder als glas 't Is gladder dan was 't Is hard, of "t gesmeed is 't Wordt nat, waar het heet is. En houdt ei] het vast in uw hand. Dan loopt het er uit aan den kant. 7. (Ingezonden door Anna de Liefde). Zet achter elkaar Een verkorte meisjesnaam, nog een verkorte meisjesnaam, een muziek noot, iets. dat licht geeft, en het eer ste woordje, dat ge hebt kunnen zeg gen en ge krijgt een plaats in Chili. 8. (Ingezonden door Cornells van Gel der). Welke drie verkorte meisjesnamen vormen te samen een ver land 9. (Ingezonden door Huberthn Raas). Welke meisjesnaam is omgekeerd een stuk speelgoed 10. (Ingezonden door Nelly Bartling). Zet onder elkaar Een plaats in België. Een plaats in Nederland. Een plaats in Italië. Een plaats aan de Zwarte Zee. Een rivier in Spanje. Do beginletters vormen den naam van een eilandje bij Java. 11. (Ingezonden door Corry Reckman). Mijn geheel bestaat uit 11 letters en ls een water in Zuid-Holland. I 2 3 4 5 6 Is een vbch. 3 4 5 6 ls een sieraad. II 4 5 is een metaal. 7 8 9 10 is een water bij Noord-Hol land. 12. (Ingeaondcn 'door Jetske Hoger- vorst.) Ik ben een plaatsje ïn Limburg. Ver ander do eerste letter en g© krijgt bloemen. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Balk kalk. 2. 19 1/2. 3. Morgen maakt de handen traag. Daarom, doe uw werk vandaag. 4. Kapitaal. 5. Deventer. 6. Toren tor Nero roet. 7. Theeblad. 8. Delft Elft. 9. K PAN KAZAN HAN Willem en Herman Groeneveld 9. Marietje Soellaart 11. Annie M. Rozenhart 12. Eddy Althoff 6. van de vorige week. Marie en liep Ruyzenaars 8 en 14 N 10. Kleed leed eed. 11. Asturisch Cantabrisch gebergte. Gretha hut been Assen Sien beschuit gas rhabarber cent. 12. De aanhouder wint. Goede oplossingen deze week ont vangen van Nanne en Car Nauta 12 (van de vo rige week). Annie Term es 10. Nico Drent 12 (van de vorige week). Jentien Been 11. J. Westera 9. Johanna Francken 7. D. Heesemans S. Zus Duursma 12. Cornelis v. Gelder 9. Bart Ligtenberg 9. Johan v. Donselaar 9. Doornroosje 9. Cor Huiier 8. Jan Huijer 8. Bertus en Dina v. Putten 7. Huberthn Raas 9 en 11 v. d. vorig© week. Alida Kammeij-er 10. Hendrik Tjaden 10. Piet de Veer 8. Willem Overmeer 12. Cor en Nanne Nauta 11. Cornelis de Paus 8. Willem en Herman Groeneveld 8. Marietje Soellaart 11. Annie M. Rozenhart 11. Eddy Althoff 7. Betsy en Annie Stavenuiter 9. Henri J anse 9. Elizabeth Verbeek 8. Lena Koeleveld 1L Dina en Nelly Moor en 5. Pieter J. v. Keulen 8. Nelly Aarse 7. Willy Germeraad 11. Marie en Bep Ruyzenoars 9 en 11 van de vorige week. BEGRAVEN MAANDEN. (Ingezonden door Bertus en Dina van Putten). 1. Ik riep zoo hard ik kon, maar Teun boorde mij niet. 2. Ja, nu Aria niet thuis is, kan er van dat spel niets komen. 3. Ik zei tot hemEI, wat een mooie appel is dat 1 4. Ik voel mij slap, rillerig en koud; zou dat koorts zijn BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Clir. Grandia.) 5. Hij keek hem aan met den helderen blik, die hem eigen was. G. Ik wilde sinaasappelen koopen, maar de venter was ai weg. BEGRAVEN SCHRIJFGEREED SCHAP. (Ingezonden door Annie M. Rozen hart). 7. Het is flink. Toon 1 dat go u zoo dapper weert I 8. In België ligt het plaatsje Spa Pïershfl 1M in Zuid-Holland 9. Laat mij eens van uw brood hap pen, Zus STRIKVRAGEN. De antwoorden van de strikvragen der vorige week zijn 1. Luistervinken. 2. De weg. 3 Van dat is het derde deel de i 4. Een ei. 5. Een kers. 6. Een kaars. 7. Het Kopje in BloemendaaL 8 Een schaar. 9. Om penseelen van te kunnen ma ken. 10. üw neus. 11. Een Chineea draagt den staart bo ven aan bet lichaam en de stokvlsch onderaan. 12. Een spiegeL Goede antwoorden ontvangen van Nanne en Cor Nauta 17 (van de vo rige week). Annie Termee 10. Jentien Been 10 Johanna Francken 10. D. Heesemans 10. Zus Duursma 12. Doornroosje 11. Cor Huijer 9. Jan Huijer 9. Alida Kammeijer 10. Willem Overmeer 11. Betsie en Annie Stavenuiter 10. Lena Koeleveld 12. Dina en Nelly Moor en 10. Pieter J. van Keulen 11. Nelly Aarse 10. Willy Germeraad 6. Cor en Nanne Nauta 11. De Wedstrijd MAAK EEN LIJST VAN BEKENDE HUIZEN EN GEBOUWEN IN HAAR LEM EN SCHRIJF HIERBIJ EEND GE BIJZONDERHEDEN, bijv wan neer ze gebouwd of gesticht zijn, waarvoor ze toen of nu gebruikt wer den, of waardoor ze het meest be kend zijn geworden. Nu moet je de stad maar eens in alle richtingen doorloopen en goed om je heen kijken. Je weet, Haar lem is al een heel oude stad en er hebben hier heel wat beroemde per sonen geleefd. Ik geloof, dat je menig grcot gebouw en menig oude gevel steen met ieekening of opschrift ont- dektl Het is zomer en ik ben blij. dat je voor dezen wedstrijd meer buiten moet loopen, dan in huis zitten: en ik ben er zeker van. dat wie hier een maal aan begonnen is. zelf zoo'n plei- zier in zijn verzameling krijgt, dat het een keurig volledige collectie wor den zaL Je maj natuurlijk om inlichtingen vragen, waar je die maar krijgen kunt en je mag ook in boekjes, of tijd schriften er iets over opzoeken, en schrijf er dan bij welke bronnen je geraadpleegd hebt Et ls dezen keer maar één afdeeling want de kleintjes kunnen hier even goed aan meedoen als de grooten en bij de beoordeeling wordt natuurlijk de leeftijd In aanmerking genomen. De 1ste prijs bestaat uit: EEN VOETBAL, EEN REISMANDJE, of een TIVOL1SPEL. De 2de prijs is: EEN PLANTENTROMMEL, EEN TUBE VERFDOOS, of een STEMPEL Dan zijn er nog twee premies nl.: BOEKEN IN PRACHTBAND. Nu zal ik dezen keor jullie heel ruim den tijd geven, want er gaan veel jongens meisjes eenige dagen of weken de stad uil. Je niuel dus zelf maar beslissen, of je het vóór of in de vacantia het beste doen kuxU. Ik verwacht alie inzendingen vóór of op Woensdag 30 Augustus 1911. Denk er vooral aan. je werk te voorzien van naam, leeftijd en adres. GENADE EN WREEDHEID. (Naar Mr. v. LENNEP.) De meeat gewone wijze, waarop en bet hart vermurwt van dengene, dien men beleedigd heeft en die do macht in handen heeft om zich te wreken, is door smeeking en veroot- moexikgin" toch vindt men ook voor beelden, dat onversaagde stoutheid tot een even gelukkige uitkomst leid de. Bij gelegenheid, dat Eduard, Prins van Wallis, dezelfde, die bij de Engelschen gewoonlijk onder den naam van „de Zwarte Prins" bekend is. zijn zegevierende wapenen in Frankrijk gevoerd en aldaar o.a. do provincie Guienne had veroverd, had hij zich zwaar beleedigd gevoekl door de inwoners van Limoges en was daarom met zijn krijgsmacht naar die stad getrokken, welke na een hard- nekkigen tegenstand voor zijn wape- nen moest bukken. Ofschoon Eduard anders een grootmoedig en mensch- lie vend vorst was, schijnt hij deze reis buitengewoon verbitterd te zijn geweest, althans Iüj gaf, naar het toenmaligs krijgsgebruik, de stad aan de woede zijner soldaten ten prooi. Geen gejammer van vrouwen on kinderen, die zich aan zijn voeten wierpen en genade smeekten, was in staat, hem te bewegen, en de moord ging zijp vang, totdat hij, altijd ver- dor de stad binnentrekkende, drie edellieden gewaar werd, die met on gelooflijke stoutmoedigheid den aan drang der Engeische benden bleven trotseeren. Hun kloekheid boezemde hem eerbied in: zijn gramschap week: hij gelastte, dat men hen zou sporen, en met hen, ai de overigs ingezete nen. Iets dergelijks wordt verhaald van Scander-Bey, den vermaarden vorst der Eplroten. Deze vervolgde met opgeheven sa bel een soldaat, die zich misgrepen had. Vruchteloos was 't of de arme drom mel om genade riep: zijn smeek in- gen schenen zijn vergramden meester slechts te meer in toorn te ontsteken: eindelijk, geen uitkomst meer weten de, keert de vluchteling zich om. trekt zijn zwaard en stelt zich in pos tuur om weerstand te bieden. Die kloekheid perste Scander-Bey, die reuzenkrachten bezat en wien het geen moeite zou gekost hebben, zi}n tegenstander met één houw neder te vellen, een lach af: zijn drift was ge weken en hij schonk den man ver giffenis. Een ander bewijs, dat stoutmoedig heid, somstijds een beter uitwerking heeft dan gedweeheid, levert de The- baansche Geschiedenis. Epaminondas en Pelopidas, de twee holden, aan wie Thebe haar vrij heid dankte, hadden in 't belang der stad hun bevelhebbersambt eenige dagen lunger waargenomen dan de wet veroorloofde en waren daarom in staat van beschuldiging gesteld. Pelopidas, die onder het gewicht dier beschuldiging gebogen ging en 't volk door smeekingen trachtte te vermurwen, ontkwam niet dan ter nauwernood een banvonnis. Epaminondas daarentegen voerde een hoogen toon. en. de groote daden ophalende, door hem verricht, voer hij heftig tegen zijn beschuldigers uit en schilderde hun ondankbaarheid met zoo treffende kleuren, dat het volk met eens verkoos tot de stem ming ov er te gaan. maar hem als in zegepraal naar zijn woning terug voerde. Intusschen, wat bij den eenen ten goede werkt, kan bij den anderen zeer verkeerd werken. Pompejus schonk vergiffenis aan de Mamerlij- nen, op wie hij zeer gebeten was, en zulk? alleen uit eerbied voor de groot moedigheid van hun stadgenoot Zeno, die de algemeene schuld voor zijne rekening wilde nemen en oot moedig gebeden had, de straf voor allen tc dragen; terwijl de gastheer vaa Sylla, die in de stad Perusium een dergelijk edelaardig deugdbetoon had gegeven, er niets bij won. noch voor zich. noch voor de overigeD. Ook hangt er veeJ in dergelijke ge vallen van iemands gemoedsstemming af. Talrijk zijn de blijken van edel moedigheid, door Alexander den Grooten gegeven Men weet, hoe wel willend -n edel hij zich gedroeg je gens het -'•zin van den overwonnen Darius: men weet, dat, toen hij aan den Indischen vorst Porus gevraagd had. hoe hij hem behandelen moest, en tot antwoord had bekomen: „als een Koning", hij hem werkelijk een koninklijke behandeling had aange daan En toch zag diezelfde Alexan der me* onverschillig oog de slach ting aan, op zijn last in Thebe aange richt, waar ruim zes duizend strijd bare mannen door *t zwaard vielen, die allen onverschrokken den dood trotseerden, zender dat hun moedig sterven in t minst zijn hart kon bewo gen. Een geheelen dag duurde de moord, en hel zwaard keerde niet in de scheade dan toen er geen droppel bloeds meer te vergieten viel en er niets overbleven dun grijsaards, vrouwen en kinderen, die tot slaver nij gedoemd werden. JENTIEN B. Nu, dan zal ik jou nu ook maar vast feliciteeren en je aanstaanden Woensdag een heel prettigen dag toewenschen. Heeft Va der dan ook nog verlof 1 Dan zal dat echte feestdag zijn. denk ik. Wat ben ik met Jo veel te laat gekomen I Ik zal een ander jaar beter oppassen, hoor Zijn jullie nog naar Zandvoort geweest en vond Moeder liet daar niet heerlijk, en wat voor tochten hebben jullie nog meer gemaakt JOHANNA FR. Waar ga je dan naar toe En hoe lang blijf je weg en wat voer je in de vacantia verder zoo wat uit D. H. Heb je ze geleerd, om in het kistje te springen Of doen ze dat maar vanzelf Heb je de mar motjes in Art is wel eens gezien, en hoe aardig ze daar bet trapje oploo- pen Of ben je nog nooit in Artis ge weest Daar zijn er veel meer dan twee Hebben ze bij jullie in den tuin ook flink de ruimte MIES L. Ja, dan een volgenden keer maar weer Kan je hier den weg nog niet goed, en ga je wel altijd al leen naar school Als Je weer eens wat tijd hebt kom Je maar weer, om een boek te halen, dat Is best I ZUS D. Het is altijd jammer, als we de vruchten uit onzen eigen tuin juist misloopen. Kunnen ze niet ge stoofd worden, vóórdat ze heelomaal rijp zijn, of doet Moeder dait nooit, en zie Jij ook wel kans om er Jam van te koken Ik denk, dat de druiven daar nog veel lekkerder zijn, dan hier, en veel grooterik zou haast jaioersch op je reisje worden, wil je dat wel ge- looven BART L. Neen, den eenen keer duurt het wat langer vóór je ze alle maal hebt, dan den anderen, maar dat is juist prettig l Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw Venema—v. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen I DAVID VAN D. Het is best, als je met ons meedoet. De opgave voor den wedstrijd, die aan den gong is, staat vanavond weer in de courant en die kan je dus zelf lezen. Het eerste nieuwe raadsel, wat je zendt, is wel goed bedacht, maar deze soort vin den de meeste kinderen erg lastig te raden en plaats ik dus maar niet. Het tweede ls goed, maar tot September heb ik nog genoeg in voorraad. Wat je due verder nog bedenkt, moet je tot September bewaren. Vind je op lossen ook prettig en ga je daar ook aan meedoen NICO D. Dat was niets erg voor een keertje, hoor 1 NANNE N. Nu, da.t rapport is al vast ean goed begin, Nanne Als je zoo doorgaat, kam je or wel. Lees je thuis Moedor wol eens wat voor, of gaat dat slecht, omdat de anderen ook werken moeten Misschien kan het dan 's middags wel een uurtje I Krijgen Jullie nu al gauw vacantia? Je hebt. zeker veel langer dan Cor. en krijgen jullie dan ook nog werk mee ANNIE T. Ik heb eigenlijk liever, dat jij ze nu maar bewaart voor me. Bedenk je er dan nog meer, dan kun je die er bij schrijven en krijg ze Heb jij de DOORNROOSJE. COR en JAN H. Heb Je het boek al gevonden, Cor, en heb je dit ook uitgelezen Dit briefje had Cor zeker weer geschreven, is 't niet Jullie ma ken nu zeker al pla.nnen tegen dat Moeder thuis komt. Hebben jullie dan nog vacantia BERTUS en DINA VAN P. Ik ben nieuwsgierig, wat jc nichtje zegt, als haar Vader haar komt halen 1 Zou ze heusch huilen, als ze weer weg moet Heeft ze thuis geen zusjes of broertjes, waar ze naar verlangt HUBERTHA R. Ga je heelemaal alleen en vind je alleen reizen niet vervelend Komt je broer je dan aan het station afhalen Ja, Den Haag is eigenlijk mooier, maar de verbazende drukte en de groote schepen zijn toch ook aardig om eens te zien. HENDRIK T. Ja, je leert het t beste, als je het alleen doet. En dan iederen keer goed kijken bij de ant woorden, naar wat je de vorige week niet vinden kon. Welke soort vind Jij het moeilijkst? PIET DE V. Dat gaf zeker een heele drukte bij jullie I Kende Je je neefje al en vond je het aardig, om hem alles hier eens te laten zien Ben jij ook wel eens in T. geweest, en ga je dezen zomer ook nog de stad uit? WILLEM O. Ik zou het aardig ▼inden, oen eens wat van jo te zien kom dan maar wanneer het 't mak kelijkst is. Was Je niet moe. toen Je 's avonds uit R weer thuis kwam Dat was oen aardig tochtje, dunkt me 1 Wat heb je ar allemaal gezien COR N. Wel. Cor. dat vind ik prettig, om nu eens een brief van jou te krijgen. Ik schrijf je daarom dezen keer dan ook maar apart terug Ik zag dodelijk wel, diat N. het niet ge schreven had, maar lk wist toch njet, dat jij het al zóó kon I Ala N. het erg druk heeft, moet Je 'het maar een keertje meer voor hem doen. i September allemaal t CORNELIS DE P. Ik vond het versje erg aardig, maar plaatsen zou Ik liet alleen maar, als je het zelf ge maakt had. Nu zijn er, denk ik, een heele boel kinderen, die het al kennen. Ja, zoo'n heelen dag op visite is heer lijk Ga je wel eens meer uit En ga je met Moeder alleon wel eens uit, of hoeveel broertjes heb Je nog JOHAN VAN D. Ja, laat bet mij maar eens kijken, dat vind ik beei aardig I WILLEM en HERMAN 0. Is dit boek ook weer aardig? En zijn de raadsels dezen keer wat meer naar je zin MARIETJE S. Ik ben blij, dat ik je nu toch eens zelf gespreken heb, al was bet dan ook buiten het gewone uurtje Wat maak jij toch altijd een heerlijke tochten 1 Ja, die Zaanstreek met al die bruggetjes is erg aardig. Waren er ook niet verscheidene bil zonder leuning, en durfde je dat w«J op de fiets ANNIE M R. Dan was het voor jou niet zoo'n nieuwtje als voor de anderen, maar toch heb je evenveel plei zier gehad, denk ik Ga Je dezen zomer ook weer naar Alkmaar, en gaan jullie op schooi nog meer tocht jes maken EDDY A. Vind je het jammer, dat Henri J. verhuisd is, of speelden jullie toch niet dikwijls samen in een half uur naar B. is kort, dan heb Je toch zeker erg hard gereden, ls bei niet Moet je het zelf betalen, als j« fiets gerepareerd wordt BETSIE en ANNIE S. Ja, de var- borgen namen mag je inzenden, zoo- dra je wilt. Heb je nog mooie be dacht 1 Ik kan me begrijpen, dat je het aardig vindt, om met dat kleine neefje te spelen, en met de kleinste gaan jullie zeker wei eens rijden, it 't niet HENRI J. Wat is nu je adres 1 Ja, het is prettig, om weer eens in een ander huls te wonen, en ik denk, dat Moeder erg blij is, dat het achter den rug ls. Heb jij ook mee mogen helpen En weet je al wanneer je uit gaat? ELIZABETH V. Ja, soms zijn do briefjes wel eens zoo klein, dat er eigenlijk niets op te antwoorden is, maar dat is toch maar zelden Vind je het saai, als er voor jou niets in staat En nu mag ik Je meteen wel feliciteeren met je Moeders verjaar dag Ik hoop, dat je morgen een erg prettigen dag zult hebben l LENA K. Als je niet naar school mag. is bet raadsels zoeken een prachtig werkje voor je I Maar hel huisarrest beeft dezen keer toch zeker met lang geduurd, is het wel Het ic tenminste warm genoeg, om gauw beter te stoven I DINA en NELLY M. Het ls heer lijk op bet water, vind Je niét? Maken jullie nog wel eens meer uitstapjes en wat gaan jullie in de vacantia doen? NELI.Y A. Ik denk, dat ze dezen keer wel gauwer zullen gaan I Hoe lang doe je er meestal zoo wat over, en doe jl| ook aan dezen wedstrijd mee, of lijkt het je moeilijk Loop je dikwijls in de stad en kijk je dan wel eens goed om Je heen WILLY G. Dat wordt weer een heerlijke va can tie voor jou Hoe ond is het nichtje, dat komt logeeren. en waar gaan Jullie dan allemaal heen Is de hal nog niet weg en wanneer la Moeder Jarig Maak dan maar veel plelxier. hoor I MARTE en BEP R. Ja, Donder- degsmortrens le eigenlijk al te laat, en Jullie zlln dezen keer Juist weer de allerlaatsten. Maar 's zomers rijn er wel meer kinderen, «Me ongeregeld meedoen, want het is buiten veel pret tiger dan in de warme kamer vooral 's avonds, vind je niet Wat doen Jullie tn den tuin Gieten, wieden en plukken, en vind je dat prettig En sta Je 's morgens er ook wel eens heel vroeg voor op Wat zullen Jullie er goed uit gaan zien 1 Ben je al erg verbrand Mevr. VENEMA—v. DOORN. 15 Juli 1911.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 15