Be Üwaitjes-Mveitentiëii van HAARLEM'S DAGBLAD Caroline van nommeJeo. Car. van Dommelen is de jonge vrouw, die in con bui van jalousie ©en. medemin nares heeft overhoop gestoken on nu in de gevangenis in den Juli-nacht ontsnapt. Iloe zij eerst over den muur komt kijken, don schildwacht aanspreekt, lungzaain aan lxein inpalmt, naar hour wil dwingt... hoe zij tot hot slot de reeks van stijgende accenten wist aan te geven, dat was pure, zuivere tooneelspeelkunst. De Vries, straks Bog den schooier, was nu de wat ruwe, maar niet geheel onbehouwen b<x: ren jongen. de boerenjongen, die als soldaat al wat vorming heeft ge kregen. Dat was fijn gevoeld, het Junkelachtigo te vermijden, om later, het slot, als hij na zijn daad van zelf behoud ineenzinkt, wéér en aanne melijk te maken. De Vries is niet alléén een ras- tooneelspeler maar hij is daarbij van een groote schranderheid, een altoos betoomende intelligentie, die hem behoedt voor het zich geheel la ten gaan, dat ook op het toon eel al toos grof Is. Wat later na afloop achter het tooneel. Nu is de zaal geheel leeg, ligt in den schemer als een ga pend, zielloos monster. In zoo'n leege schouwburgzaal ia iets van een ge- openden haaien-bak met de stoelen als rijen tanden. Op het tooneel werkt men ijverig aan de lichten, zet snel décors ineen. Er komt eonig publiek in de zaal. Mevrouw Quérido, die vertelt, dat beur echtgenoot heden druk aan zijn •nieuw te verschijnen roman „Jor- daan" heeft gewerkt Te half twaalf is de ijverige auteur doodmoede te bed gegaan. Leo Lauer, hoofdredac teur van de „Revue der Sporten" komt binnen en vertelt van zijn sen sa ties tijden9 een vliegtocht, die hij heeft medegemaakt. Hoe het neer komen ln „vol plané" het gevoel geeft als van op oen schommel neer waarts te gaan. Dat het genot van het vliegen zelf niet groot is, door het altoos storende geruisch van den motor. Men spreekt daarna over den auteur J. Rensburg, den dichter der fijne Japanscho verzen, den schepper van de algemeen geprezen omdich- ting van Dante's beroemd werk. In Frankrijk helpt men dergelijke idea listische intelligenten door een klei ne staatsbetrekking aan een halve sinecure, waardoor zij gelegenheid hebben, van de eerste levenszorgen ontheven, zich aan hun hoogere le venstaak te wijden. Arme droomor van geisha's en chTysantenpracht... arme omddchter van hel en heanel- diepte... men vertelde, dat hij thans trachtte verzekeringspostjes af te sluiten en een kistje sigaren bij vrien den te slijten... de zoo honderd vlie gende prentjes schouwburgen die ruim 2 millioen gulden 's jaarna aan ons volk k06ten. Maar de repetitie van „Moraal" door Alex. Booleman vangt aan... Een vhouw die den-vriend haare 's mans bemint, maar haar man te veel acht, om met den Vriend voor goed mede te gaan. De vriend bedriegt den man ook met een handelszaak en deze wijst hein de deur. Na lange aarzeling gaat de vrouw met den vriend mede... laat den man gebroken achter. Het aarzelen in de vrouw ia fijn opgemerkt en geteekend. Toch „Mo raal?" Heeft de tooneeischrij fkunst eigenlijk geeh hoogeremoraal als doel 'dan het doen aannemelijk maken van het immoreel© in zekere soort „mo derne" vrouwen? Van den heer Alex. Booleman is ter perse een nieuw werk,, de roman „Brooze levens". Stadsnieuws Hinderwet. B. en W. van Haarlem maken he lend, dat bij hun beschikking van 13 Juli aan Th. Donraadt vergunning is verleend tot oprichting van een ijs- molen in het perceel aan de Groote Houtstraat do. 3, waarbij als beweeg kracht een electromotor van 8 P.K. zal worden gebezigd. Vergunning Drankwet B. en W. van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat bij Gedeputeer de Staten der provincie Noord-Hol land is ingekomen een verzoekschrift van J. van Kampen, om vergunning, ingevolge art. 2, 2e ld dier wet, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van ver koop alleen aan logeergasten in het voorhuis van het perceel no. 28 aan de De VVitstraat NATIONALE CHRISTEN GEHEEL- ONTHO UDERS-VEREENIG1N G. Wij ontvangen de agenda voor de reeds aangekondigde 32ste algemeen© vergadering op en 7 September te houden door de Nationale Chrietea- Geheel-onthoudersvereeniging. Dinsdag 5 September worden do afgevaardigden ontvangen. Na een bidstond in Het Blauwe Kruis op de Oude Groenmarkt, volgt een gezellig aamenzijn. Woensdagmorgen wordt de huis houdelijke vorgadering in De Kroon geopend. Bij enkele candidaatstelling zijn de aftredende Ibestuural-edien Dr. C. D. Crame'r, Ds. J. Henri Ledeboer, Ds. A. J. Montljn, Dr. J. R. Slotemaker de Bruine herkozen. Voorzien moet worden in de bestuuTsvacature ont staan door het bodanken van Prof. H. van Dijk. Aan de lijst van' voorstellen ontloo chen we, dat men het Ie'rsche Vang- mijn-karneraad-systeem ook hier wil ^invoeren en wel op deze wijze, dat ie der lid too* 1 Mei van het Janr een kameraad als lid der ver- eenigmg aanwerft. Ds. Patterson heeft op deze manier in twee jaar 150,000 personen voo'r de geheel-ont- houdc-rsbeweging gewonnen. Voorts wil men het bezoek aan Verlofs-gelegcnheden door personen johger dan 16 jaar doen verbieden. Do ufdeeling Zaudvoort wil de in verlof-lokaliteiten gevonden jene ver dijen vernietigen en niet terugge ven, na oen bekeuring door de poli tie. Deze afdeoling wil ook propagan da voor de geheelonthouding doen. maken door de RegeeTing in gevange nissen, rijkswerkinrichtingen, opvoe dingsgestichten en tuchtscholen De afdeel mg Almelo wil oprichting van oen VOreeniging voor Gebeekmt- houderskoffiehu.zen, die dan nieuwe koffiehuizen kon stichten in plaatsen,, waar dergelijke koffiehuizen niet be staan. De begrooting wijst in ontvangst en uütgaven een bedrag van f aan. Woensdagavond wordt in de Groote Kerk een vergadering gebonden, waar Ds. Chr. Hunnlngher van Am sterdam en Dr. J. R. Slotemaker de Bruine van Utrecht spreken. In de vergadering in „Het Blauwe Kruis" spreken Donderdag Ds. J. Henri Ledeboer, van Bredevoort over De Organisatie in groote steden; de heer S. L. Veanstra, Referendaris bij het Min. van Justitie oveï de Veree- nigmg en de Reclasseeringsregeling van 1910, en Ds. R. J. Patterson van Belfast over De Vang-mijn-kameraad- beweging in Gr. Brittannië en Ier land. Dinsdagmiddag gaat vooraf een vergadering van de Provinciale co- mité's. Aanbesteding. Door de directie H. E. S. M. wertl gisteren aanbesteed het maken van stations en andere gebouwen van den spoorweg Oude WeteringLeiden. Ingekomen 18 biljetten, waarvan 1 van onwaarde. Laagste inschrijver J. J. Majoor te Bussum, voor f 71870. lem en omstreken vinden we "de vol gende cijfersHaarlem (abattoir) 7 gevallen. Haarlem 3. Bennebroek 2, Beverwijk 7. Bloememdoal 21. Hanr- lemuicrliode c. a. 66, Haarlemmermeer 172, Heemstede 18. Scholen 29, Sloten 90, Spaarndam 11, Velsen 17, Wijk aan Zoo on Duip 43. In Noord-Holland kwamen 6525 gevallen voor. Rubriek voor Vragen Geabonneerdan hebben bot voorrecht, Tragen op verschillend gebied, mits Toor boantwoordlng vatbaar, ln te renden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gogoveu on soo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en Woonplaat» van den Snronde» vermolden Wordt goen aandacht geschonken. VRAAG: Waar zij de kantoren der directie tan de Electrische Spoorweg maatschappij,, die de lijnon door. de Haarlemmermeer aanlegt? ANTWOORD: Heeran gracht 272, Amsterdam. VRAAG: Waar is het Schoolmu seum te Amsterdam gelegen? Welke tfren van den dag is het geopend? Wat is de toegangsprijs? ANTWOORD: Het Schoolmuseum is gevestigd Prinsengracht 151 te Am sterdam. Het is iederen werkdag van 104 uur geopend, met uitzondering van de Maandagen en van Zon- en Feestdagen. Bovendien is het van Oc tober tot April geopend op Dinsdag en Donderdagavond van 7 tot 9 uur. Wae buiten Amsterdam woont, kan ook op Zondag van 10—12 toegang verkrijgen, mits hij dft twee dagen te voren schriftelijk aan den direc teur, adres Ned. Schoolmuseum, ver zoekt. De toegangsprijs ia 25 ct. Maandkaa'rten kosten 50 ct VRAAG: Wat is de manier om op de Hollamd-Amerika-lijn als koks maatje geplaatst te worden, als ie mand 15 jaar is, en toestemming van zijn vader heeft? ANTWOORD: Zich schriftelijk te wenden tot den president-directeur, den heer J. V. Wieïdsma, Parkstraat 10, Rotterdam. de eerste geneeskundige hulp. Maan dagmorgen werd de getroffene voerd naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Het schot is terechtgeko men aan den linkerkant van den hals. Vermoedelijk zit de kogel in den schouder. De vermoedelijke dader. A. Blesheu vel, heeft thans een volledige beken tenis afgelegd. Diefstal. Door een schipper is bij" de politie aangifte gedaan, dat, terwijl hij met zijn schu.t in de Ringvaart nabij Vijfhuizen iag, des nachts hem is ontstolen een bijna nog nieuw zeil, met nog eenige kleinigheden. Zoover kon worden nagegaan, zouden ver moedelijk de daders zijn, een drietal snorders, die met hun wagens al daar voorbijgekomen zijn en zich al daar eenige oogenblikken hebben op gehouden. Ze zijn daarna in de richting Den Haag gereden, vanwaar ze ook af komstig waren. Een onderzoek wordt ongesteld om zoowel het ontvreemde als de dade'rs op te sporen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Dames Bosschor, Groningen, Beau Rivage, 2 pers. Dames De Haan, Zutphen, Beau Sejour. 2 pers. Mej. Wensing, Velp, idem. Mej. Van Ommeren, id., id. F am. Wasmann, Amsterdam, id., 3 pers. Mej. Meiier. ld., id.. 2 pers. Fam. L. D. Vllegenthart, Dordrecht Buitenrust 3 ners. N. Kluvver, Amsterdam, ld., 4 p. Fam. Kasteleijn.. Groningen, idem, 6 pers. Fam. Van Hulst, Velp. id., 4 p. R. Amt. Beminol, Hotel Driehuizen. De Hessele, Dusseldorf, Groote Bad huis. C. v. d, Wyck, Enschedé, id. Wed. Maas. Haarlem, id., 4 p. H. D. Emrik, id., id., 5 pers. Van Hall, Hattum. id.. Mevr. W. A. Dekker, Wormerveer, id., 2 pers. kostesx een zijn een guldi omdat do oplag® van HAARLEM'S DAGBLAD zeor groot is en steeds blijft stijgen. Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN. aan de scholen voor gewoon lager onderwij a. De Burgemeester van Haarlem deelt mede, dat tweemaal per jaar toelating plaats heeft van nieuwe leer lingen op de scholen voor gewoon la ger onderwijs Nos. 1 tot en met 10, en wel op 1 April en 1 October (dit jaar 2 Octl Bij hun plaatsing moeten de kin deren den leeftijd van zes jaren heb ben bereikt Voor zoover echter de schoolruimte en de beschikbare on derwijskrachten dit veroorloven, kun nen ook plaatsing erlangen de kinde ren, die den leeftijd van vijf jaren en negen maanden hebben bereikt. Voor de toelating op 2 October a. s. zal de voorloopige inschrijving van kinderen, die op dien datum minstens vijf jaren en negen maanden oud zijn, aanvangen o© Donderdag 20 Juli a. s. en gesloten worden op 25 Juli d. a. v. Zij geschiedt aan de schoolgebouwen door de Hoofden, die daartoe aldaar zitting hebben op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag gedurende één uur voor den middag schooltijd. Daar na zal voor het laatst nog gelegenheid zijn tot inschrijving ter genoemde plaatse en tijd op Dinsdag 22, Donder dag 24, Vrijdag 25 en Maandag 28 Augustus a. s. Benoemd. Tot assistenten te Haarlem (bureel controleur-magazijnmeester) zijn be noemd de hoeren A. C. v. d. Berg, D. J. Kluit en P. Koopman. ORGELBESPELING in de Groote- of St Bavo-kerk, te Haarlem, op Donderdag 20 Juli 1911, des namiddags van 2 tot 8 uur, door den hear W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J, R. Bach. Na 2. Cantabile, Césor Franck. Na 3. Sonate No. 5, A. Guilmant. a. Allegro appassionato. b. Adagia o. Scherzo. d. Redtativo. a Choral et Fugué. VEEZIEKTEN. De „St. Crt" bevat een statistiek van het voorkomen van mond- en klauwzeer onder bat vee. Voor Haar- Uit de Omstreken HEEMSTEDE. OVERZETVEER ZU1DER-BUITEN- SPAARNE. Dr. D. sdhrijft ons: Van don penningmeester van de vereeniging „Het Veerbootje" die hot overzetveer over het Zuider-Buiten- Spaarne exploiteert, den heer v. Lan ge veld, vernamen wij, dat de resul taten van dat vervoer zeor bevredi gend waren. In do maand Mei werden overgezet 2439 personen (wandelaars en fiets rijders) met een opbrengst van 65,30 en Ln de maand Juni 2242 personen met een opbrengst van 60.41 1/2. We zijn van rreening, dat vooral in deze dagen, nu de zomerwarmte en de veriaezin gsdrukt© verschillende hoofden boven het normale hebben verhit, een verfnsschend tochtje op de effene watervlakte van het Zuider- Buiten-Spaarne ln het veilige „Veer- bootje" op vele stads- en dorpsbewo ners een weldadigen invloed niet zal missen. Wie zou niet gaarne eens met Gezolle gaan luisteren naar „1 Ruischen van het ranke riet" of de Spaarneoevers langs wandelend, zich mee verheugen ln de weer glun der uitziende gelaatstrekken, van de door de zon gebruinde boenen, die nu hood in droogte winnen en hun koeien, na al t leed van mond- en klauwzeer, weer zien glanzen en w worden. Hoe genoeglijk rolt het leven Des genisten 1 andmans heen, Die zijn zalig lot, hoe kleen, Voor geen koningskroon zou gever Lage rust braveert den lof Van het hoogste koningshof. Dr. D. e, 17. 7. 11., DIEFSTAL. Tegen J. S. alhier, is proces-ver haal opgemaakt wegens diefstal van bloemen. Zondagavond omstreeks 10 uur werd zekere G. W. Borgman, uit Haarlemmermeer, bij een ouderlingen twist aan den Uiterweg te Aalsmeer, vermoedel'ik door zekeren A. B., uit Aalsmeer, geraakt met een schot uit een revolver. Dr. Snethlage varleendo A. G. J. Wilod Verspillen. Nijmegen idem. J. A. Appel, 's Bosch, id. Fam. Koch, Musesclm a d. Ruhr, Kurhaus, 4 pers. J. Tas, -idem. M. Martin, Winterswijk, idem. H. Blittsgen, Leipzig, idem. R. Belleham, Praag, idem. G. Heuvenlink. Amsterdam, idem, 2 pers. Fam. Wairave Boissevain, idem, Marina, 6 pers. Binnenland VERKIEZING PROVINCLéLE STATEN. De uitslag der stemming te Utrecht in district I voor de Provinciale Sta ten (vacature-Huydeoooper) is als volgt Uitgebracht 5065 stemmen, volstrekte meerderheid 2533. Mr. dr. W. A. van Zijst (lib.) 2165, F. W. Swan© (r.-k.) 1969 en dr. J. van Leeuwen (soa-dem.) 931 stemmen. Herstemming tusschen de hoeren Van Zijst en Swan©. DE KONINGIN NAAR BELGIS. Volgens een bericht uit Brussel is het program, dat voor d© ontvangst van H. M. Koningin Wilhelmina en den Prins der Nederlanden ia opge maakt, aldus vastgesteld Op 26 Juli rullen de Koningin en de Prins aankomen te half één aan het Noorderetation, waar zij worden ontvangen door koning Albert, wel licht ook door de koningin Elisabeth. Dezelfde eerbewijzen zullen H. M. worden gebracht, als voorgeschreven waren voor keizer Wilhelm en voor president Fallières. Vervolgens heeft een Intiem déjeu ner plaats ten peJedze. Na de ont vangst van hat corps diplomatique heeft des avoris een groot gala-diner plaats. Op 27 Juli, ontvangst van de Hól- Ia rudsche kolonie, rijtoer ln de om streken, en déjeuner in time ten pa- leize. Receptie in het stadhuis met mu ziekfeest en dé fileoren der leerlingen van de scholen. Diner ten paled ze te Laeken, en föte de nuit in het park te BrusseL Op 28 Juli, rijtoer in de omstreken, déjeuner in de Nederlands cbe ]eaatie en om 3 uur vertrek naar 's-Graven- hage. De vier uitgebroken inbrekers. DE GEVANGENIS. Do Ilbld.-berichtgever meldt, dal bij hot onderzoek, dat hij Maandag morgen ter plaatse kon «instellen, block, dat de toestand van de straf gevangenis in Don Bosch de onlvluch ting der gevangenen niet al to zeer heeft bemoeilijkt, liet gebouw staat met zijn front aan de Weversplaats, in een bebouwde buurt, maar do ach terzijde, aan den Spinhuisweg, ligt geheel vrij en wordt door een ouden vestingmuur van het daarachter lig gende polderland begrensd. Vroeger liep er \oor de achterzijde een soldaat te surveilleeren, maar s.nds de ophef fing van de militaire bowakius is de gevangene, die aan den achterkant weet te ontsnappen, vrij man. DE ONTSNAPPING. Een nader onderzoek heeft aan getoond, dat de ontvluchting reeds Zaterdagavond laat, waarschijnlijk to ongeveer 11 uur, heeft plaats ge- ronden. De 4 ontvluchten sliepen mol elkander op de zoogenaamde slaap zaal. Van daar zijn zij vermoedelijk door de gang geslopen, hebben een hek op die gang geopend, wisten den zolder te bereiken en vandaar de leegstaande reserve-ziekenzaal. De ramen van deze zaal zijn van het om ringende platte dak met belachelijk dunno spijltjes afgesloten. Aan de oorzijde deï gevangenis konden wij duidelijk zien. hoe een der spijltjes is erwijderd en een ander omgebogen, :ets, wat voor de beruchte inbrekers kinderwerk moet geweest zijn. Door de gemaakte opening bereikte men dakgoot van de fabriek van de firma Lutkie; langs do gootpijp, waaraan ook eenigo ontwrichting is waar to nemen, heten de boeven zich naar beneden zakken en bereildon op- ïw een veel' lager gelegen plat dak. Vin hier werd naar do achter zijde de'r gevangenis tot den slechts 4 M. hoogen buitenmuur geleopen, ■on touw met een lus,, dat later te ug gevonden is, werd op een der pin nen gegooid, en li-erlangs klommen de vluchtelingen den muur over. Zij l.clon aan den voet van den muur hun brume gevangenisbuis liggen en ontsnapten op sokken, m bruine pan talon en blauw boezeroen gekleed. Voetstappen duidden aan, dat zij den eslingniuur afsprongen cn zoo door licl polderland in de richting der Vuchterheide een goed heenkomen hebben gezocht. Dit wat de ontsnapping betreft. GEFOPTE BEWAKERS. Men vraagt zich natuurlijk in ver bazing af, hoe deze sensatiemakende ontvluchting vóór middernacht kon plaats hebben en eerst Zondagsmor gens te 7 uUr worden ontdekt. Toch op die controleklok gebleken, dat de bewakers volgens voorschrift elk kwartier de zalen hebben geïnspec teerd. Inderdaad vonden zij niets ver dachts, maar al3 zij de bedden zorg- uldïger geïnspecteerd hadden, dan zouden zij geen menschen, maar van lakens gedraaide poppen gevonden hebben. Een zeker nachtartikel dien de kunstig als hoofd voor het wezen- loozo lichaam. Zoo is men elk kwar tier langs deze vier poppen gegaan en eerst toen te 7 uur des Zondags morgens vier paar klompen voor de ledikanten bleven staan, snapte men wat er gebeurd was. Onmiddellijk werd toen alarm gemaakt en volgde de jacht. DE JACHT. Wel blijkt duidelijk, dat door de af wezigheid van vele rijksveldwachters en marechaussees, die voo'r de sta- k'ng naar Arasterdam waren opge roepen de Vlucht op bijzondere wijze vergemakkelijkt is. Verschillende rijksveldwachters uit de omliggende gemeenten toch zijn dresseurs van goede politiehonden, maar met deze beesten was thans, bij gebrek aan hun leiders, niets of niet veel uit te richten. Men heeft het geprobeerd door lucht te doen nemen van het touw, met behulp waarvan de muur was overgeklommen, maai- tot heden zonder eemig resultaat. De laatste be richten luiden, dat de boeven onder weg bij een onbezoldigd rijksveld wachter naar de route voor de Bel gische grens hebben geïnformeerd, voorgevende veekoopers te zijn, en eoiL.gszins stemde hun zonderlinge plunje daarmee wel overeen. In Schijndel moet het viertal zich in tweeën gesplitst hebben. Later is er niets meer van het ge boefte bespeurd, iets, wat bij den enorm en voorsprong, dien men door het gunstig gekozen tijdstip der ont snapping heeft weten to verkrijgen, niet zoozeer behoeft te verwonderen. De plek van de ontsnapping is de zelfde, waar de beruchte inbreker Boe're, Juist twee jaar geleden, ook met behulp van een touw, zich de vrijheid heeft weten te hergeven. Dat touw was hem toen verschaft door wijlen een gevangene, düe toon zelf op pad gegaan is. Men deelde mede, 'dat na de herhaalde uitbraken, sinds de opheffing van do militaire wacht, den Minister van Justitie met nadruk op den precairen toestand van het gebouw gewezen is. Het voornemen bestaat, binnenkort met den bouw van een nieuwe strafgevangenis aan vangen. Intusscheu brengt begrij pel Ijker wij s de öt^apping heel wat oonate'rnetie te weeg, omdat men 72 de omliggende gemeenten mora icon ea nachtelijke bezoeken vreest, wijl de vluchtelingen ach van een minder opzichtige klecdmg zullen willen voorzien. BIJZONDERHEDEN OVER DE GEVLUCHTEN. Willem Johannes Roos is een dm leden van het beruchte inbrekers-tno dat in het laatst van 1907 en tiet be gin van 1908 de hoofdstad onveilig maakte. In Juni 1908 veroordeelde de 4e kamer der Arnstcrdamsche Rechtbank hem wegens diefstalleu met braak iu vereeniiging mot zijn broeder Jo hannes W illem Roos gepleegd in de cacaofabrieken der firma Blooker ie Watergraafsmeer en in de Nieuwe Uuishoudschool tot 4 jaren ge\ unge- nisstraf. Hij zou 11 Januari 1912 zijn straf hebben uitgezeten. Niet alleen als inbreker is Willem Roos recidivist, doch ook als uitbre ker 1 Juist een jaar geloden, einde Ju ni 1910, ontsnapte hij u t het krank zinnigengesticht „Duin en Bosch" te Castricum, waar hij verpleegd werd. Toen heeft men zeer lang naar hem moeten zoeken, tot hij eindelijk to Rotterdam werd gearresteerd. Hij werd daarop naar de Bossche gevan gen-s overgebracht. C. Donker, een recidivist, heeft een revangenisstraf van 7 jaren achter den rug voor de inbraak -n de villa an den heer Drecsman te Bussum en werd wegens ten inbraak te Gro ningen met groote moeite te Zwolle door maréchaussees gearresteerd en later tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Hij zou eerst 15 April 1913 vr ij komen. Th. Wijnen werd wegens een in braak te Rotterdam veroordeeld en werd verdacht behulpzaam te zijn go- weest bij de ontsnapping van Arie Boere, die het vorige jaar in de 2e Weteringdwarsstraat met ongewone moeüe werd gearresteerd. Het moest had nog J. A. de Haan aan gevangenisstraf te goed. 11 ij moet nog zitten tot 14 Maart 1915, voor diefstal met braak. SIGNA T EMENTEN. Ten slotte laten wij de volledw# signalementen volgen- Ontsnapt zijn: C. Donker, oud 33 jaar. lang 1 75 M., haar en wenkbrauwen blond, voorhoofd hoog, oogen bruin neus en mond gewoon, kin rond, aangezicht ovaal. T. H. Wijnen, 25 jaar, lang 1.63 M., haar bruin, oogon bruin, voor hoofd gewoon, kin rond, neus en mond gewoon, aangezicht ovaal. J. A. de Haan, 34 jaar, long 1.78 M., haar cn wenkbrauwen blond, voorhoofd lang, oogen bruin, neus en mond gewoon, kin rond, aangezicht ovaal. Willem Roos, 29 jaar, 1.S0 M. lang, haar donker blond, voorhoofd ge woon, oogen blauw, neus gewoon, mond gewoon, kin "rond, aangezicht lang, kleur bleek. WAAR ZIJN DE ONTVLUCHTEN De politie te 's-Hertogenbosch ont ving bericht, dat do vier ontsnapten Maandagmiddag te Boxtel en Best zijn gesignaleerd. De gemeente-secre taris van Boxtel seinde aan den com missaris van politie te 's-Bosch, dat het gerucht te Boxtel liep, dat bur gers met de ontvluchten in worsteling zijn geweest en maréchaussées hen aldaar zouden hebben gearresteerd. Bevestiging hiervan ontbrak, maar de politie vertrok naar Boxtel. Gisteravond werd nog geseind Nader werd gemeld, dat men aan het station te Boxtel de vier ontvluch ten zou hebben gezien op een goede renwagen op de lijn BoxtelTilburg. Een der ontvluchten viel er a' ou verwondde zich. Het viertal zette daarop de vlucht te voet voort. Zij zijn gezien in de richting Boxtel— Oostkamp, waar particulieren politie- hulp inriepen. Tot nu toe ontving de politie te j-Bosch geen antwoord van de bri gade te Boxtel op de vraag, of de ontvluchten gearresteerd of nog voortvluchtig waren. Het is moge lijk, dat ze eenige uren buiten Boxtel gearresteerd zijn of achtervolgd wor den. Men seint ons: Willem Roos is op het stationsem- placcment Den Bosch en Donker op het station te Boxtel gevat. Zij had den langs de spoorlijn gezworven. SCHIPBREUK BIJ TERSCHELLING. Zaterdag kwam per postboot ..Mi nister Krnus", namens de reederij van. het vergane stoomschip „Elbing VIII" de lieer Schieltz op Terschelling aan, om de identiteit van het Donderdag aangespoelde lijk vast te stellen. Het bleek te zijn van den kapitein Otto Rabieer. 5S jaar, die met zijn vrouw en 10 man der equipage een graf iu de golven vond. Drie man zijn gered. Het lijk is naar West-Terschelling ver\oerd. van waar het in een verzinkte kist zal worden overgebracht naar Duitschland om aldaar te worden begraven. Het aangespoelde portret bleek te zijn van den broeder van kapitein Ra- biger. ERNSTIGE MISHANDELING. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft te Vlissingen een ernstige mishandeling plaats gehad. Twee clubjes jongemannen ontmoetten el kaar op den Nicuwendijk en er out- itGDi een woordenwisseling, die oio-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6