NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8612 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 20 JULI 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDENi Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Oeïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post ï.e 0.02^ 0.37 0.45 Uitgave der VennootscEap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie eu Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnommer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentifin i reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel O p 1 o o n. Gisteren-. Woensdagavond, om streeks 9 uur. had tijdens de muziek uitvoering in den Haarlemmerhout daar een oploop plaats, veroorzaakt doordat een wielrijder werd aange reden door een bespannen vierwiell- gen melkwagen van de weduwe Kra nenburg aan de Ged. Raamgracht. Het paard kwam daardoor te vallen ook de wielrijder, maar beiden kwa men er zonder letsel af. Alleen werd het rijwiel eenigszins beschadigd. Ongeluk. Hedenmorgen omstreeks 71/2 uur was de 88-inrige vrouw van den kleer- bleeker J. Houtkamp, wonende Zui der Buiten Spaarne no. 36, bezig met het drogen van goederen in de blee- kerij, door middel van de centrifu- gaal-machine, door stoom gedreven. Toen zij deze wilde laten stilstaan, door middel van den daarvoor be stemden stopper, weigerde deze. Zij wilde nu de machine doen stilstaan met de rechterhand, die daarop werd gegrepen en de arm tot onder den elleboog zwaar werd gekwetst. Zij is onmiddell;:k naar het St. Elizabeths Gasthuis overgebracht, alwaar zij is verbonden terwijl geconstateerd werd dat de arm gebroken was. Zij blijft daar tot haar verdere verpleging. CHRIST. ORATORIUM- VEREEN IGING. Dit jaar zal het een eeuw geleden zijn dat de componist Fra'nz Liszt ge boren werd. In verschil lende plaatsen van Europa worden met het oog op dit feit ..Lisztfeesten" georganiseerd. Ook in Haarlem zal de nagedachte nis van dezen componist geëerd wor den En wel op deze wijze: De Chris telijke Oratorium vereeniging zal zijn oratorium Christus" uitvoeren, ze.enslemm.iig werk, dat nog slechts eenmaal in Nederland is uitgevoerd, voor koor, suli, orgel en groot orkest Waur alles onder leiding komt te staan van den eui.nenien dirigent Julian Scliouuderbeek te Kaarden, zal (Lt werk ongetwijfeld op schate rende w ijze worden uitgevoerd en zai daardoor het doel, n.i. om te laten uitkomen welk een hoogstaand com ponist Liszt geweest is, wel worden bereikt. ,,M eereuberg." kien deelt ons mede, dat de heet A. van der Lith eervol ontslag zal aam'ragen als secretaris der Conunis- s.e van Toezicht over het gesticht Meereuberg te Santpoort. D r i n k h a L De Drinkhui is gisteren door 60 per- souen bezocht. EINDEXAMENS H. B. S. Voor het exame'n te lloorn zijn ge slaagd; M. Behrens, F. J. van Haften, li. J. de Juiuaer, C. B. Kuiper, B. F. Enschedé, R. Roos, mej. J. Kimmij- sor, en G. H. J. van der Sluys, allen van Haarlem. LOTING NATIONALE MILITIE. Te Haarlem zal de loting plaats hebben voor de Haarlemmers op Dins dag 22 Augustus, voor de ingeschre venen wior geslachtsnamen op de al- phahetische naamlijst beginnen met de letters A tot en met D; Woensdag 23 Augustus voor de ingeschrevenen, wier geslachtsnamen op de alphabe- fcische naamlijst beginnen met de let ters E tot en met K; Donderdag 24 Augustus, voor de ingeschrevenen, w.e'r geslachtsnamen op de alphabeti ache naamlijst beginnen met de let ters L. tot en met S; Vrijdag 25 Augus tua voo'r de overige op de olphaboti- sche naamlijst genoemde jongelin gen. Vuor de leidingen uit Bennebroek, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede en Zandvoort, op Dinsdag 29 Augustus. Voor de lotelingem uit Bloemen- daal. Schoten en 8paarndam, op Woensdag 30 Augustus. De loting vangt telkens des mor gens om negen uur aan. VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK. Onder presidium van den heer A. v. d. Voort Azn. vergaderde gisteren de afdeeling Haarlem van den Volks bond tegen Drankmishruik, voorna melijk ter behandeling van den be schrijvingsbrief voor de op 5 Septem ber as. te Almelo te houden alge- meene vergadering. Mr. A. A. van der Mersch woonde deze vergadering bij, en dit feit gaf den voorzatter onder hartelijk ap plaus der vergaderden aanleiding, den lieer Van der Mersch met zijn herstel geluk te weiischen. De kanton rechter uitte zijn dauk en verklaarde te liever deze vergadering bij te wo nen, omdat de Volksbond steeds zijn belangstelling getrokken had. Tot afgevaardigden naar de alge- meene vergadering werden benoemd de heeren N. Prins en C. L. F. Sar- let, en tot plaatsvervangeiid-afge- vaardigde de heer J. E. A. R. van Holten. Bij de behandeling van den be schrijvingsbrief werden bezwaren ge opperd tegen het voorstel van de af deeling Deventer, om het hoofdbe stuur op te dragen, bij de Regeering met kracht aan te dringen op het voorstellen van een wettelijke ver bodsbepaling op het vertoeven van personen beneden 16-jarigen leeftijd zonder geleide van ouderen in de verlof-lokaliteiten. Het wielrijden toch brengt de jongeren dikwijls in de noodzakelijkheid dergelijke loka len te bezoeken. Meer heil verwacht ten de vergaderden van een verbod aan personen beneden 16 Jaar alco holhoudende andere dan sterke dran ken, b.v. bier, te schenken. Sneek wenschte een reisbureau ten dienste der afdeelingen te stichten. Betrekkelijk deze quaestie zullen de afgevaardigden de aandacht op de Ncderlundsche Reisvereeniging vesti- gen. Het Permanent Comité ten dienste van den Uud-Indischen Militair randt den Üud-Miiitairen af, zich op de Veluwe te vestigen, eu acht liet ver keerd, dat het verblijf aldaar voor -hen aangenamer gemaakt wordt door het oprichten van Tehuizen. Putten meent echter, dat dit stand punt uit het oogpunt van drankmis hruik. verderfelijk is, daar le vreezon is, dat de Oud-Militairen zich met terwoon in de groote steden zuilen vestigen, en daar reddeloos ver loren gaan. Li verband met deze quaestie weid op voorstel van Mr. Van der Mersch besloten, dat de Haarlemscbe afge vaardigden vóór de algemeens ver gadering ter plaatse een onderzoek zullen instellen, ten einde uit eigen ervaring zich een denkbeeld van de toestanden aldaar te kunnen vor- PROFESSOR DAKE WIL NIET IN DE MUSEUM-COMMISSIE. De heer Conrad Kikkert heeft in ons blad onlang9 geopponeerd tegen de benoeming van Prof. üake aJs lid van de Commissie van Toezicht op het Haarlemscbe Schilderijen-Mu seum. Naar aanleiding daarvan schrijft deze een lang stuk in de „Telegraaf", ij het volgende ontlee- ,,Hij (de heer Kikkert, Red.) had namelijk vernamen, dat een gedeelte van Haarlem's raad mij wilde ba- noemen tot lid der bovenvermelde commissie en vond, dat bet niet aan ging om prof. Dake, een aller- ondeskundigst man, en die boven dien in Amsterdam woont, te benoe men als er nog zulke flinke deskun digen als Savry en Dijsselhof, Haar- lemsclie burgers, in de eigen ge meente te verkrijgen waren. Ik geef dadelijk toe, dat ik inzake het restaureeren van oude kunst geen deskundige bon. Dat heb ik in mijn strijd voor de llalsen ook dadelijk bekend, daar het bloote feit, dat men schilder is, iemand nog volstrekt niet maakt tot „deskundige" in het behan delen van oude schilderijen. Ik heb reeds lang aangetoond, hoe men dan moest zijn opgevoed en hoe men, om dien titel van „deskundige" te verdienen, jarenlang in het „vak' van restaureeren moest gewerkt heb ben. bovendien profiteerende van de lessen van een meester, die de juiste werkwijze traditioneel bezat." En verder „Wat nu mij persoonlijk aangaat, wil ik nog dit mededeelen Ik ben dankbaar voor bet vertrou- i van de raadsleden, die mij (ik wist van het voornemen dier heeren niets) bij de vorige vacature hun stem ïbben gegeven. Maar hier verklaar ik, dat ik een eventueele benoeming tot lid der commissie niet zou aannemen. Ten eerste om een reden, die, daar ik niet persoonlijk wil worden, ik hier niet wil mededeelen. Ten tweede, omdat ik in eene mij vijandige commissie niets goeds zou kunnen tot stand brengen. Ten derde, omdat Ik nooit zou wil len medewerken, om de schilderijen te doen plaatsen in een museum, dat niet deugen zal." Dan „Als de heer De Wild naar Ameri ka vertrekt, heeft hij pas één schil derij (en niet het moeilijkste) geres taureerd. Wat moet er dan met de andere gebeuren Daarop zal de commissie weer ad vies moeten geven. En dat zal niet gemakkelijk zijn. Men was met De Wild nu zoo mooi voor langen tijd uit den knoei, meen de men. Maar men vergat, dat men eigenlijk slechts de hoop kon koes teren, dat de heer De Wild de schil derijen wederom in stabielen toe stand zou terugbrengen. Het 1) e w ij s, dat het hem gelukt was, moest eerst de tijd leeren. En nu moet men de in den steek ge laten, in slechten staat verkeerende overige stukken weer aan een ande reu restaurateur geven, die men be neden De Wild stelde 1 Het kan dan gebeuren, dat, als die een der Halsen weer In goeden staat heeft gebracht, Co-lnaghi hem naar Londen roept, om voor groot salaris voor hèm te werken. En dan komt No. 3. Zoo raken wij successievelijk al onze goede restau rateurs kwijt." Tenslotte zegt de lieer Dake, „ko men wij tot de erkenning, dat het ontbreken van een centrale (staats)- inrichting voor het geregelde contro leeren en restaureeren onzer oude kunstschatten een toestand schept, die onhoudbaar is, en buitengemeen schadelijk, daar de schilderijen hoe langer hoe ouder wordend, steeds de gelijker verzorging en reparatie zul len behoeven. Als reeds veel vroeger een op wetenschappelijk werken grond instituut had bestaan, waarschijnlijk de Jan Steensahe blauwziekte, die nu verscheidene meesterwerken waardeloos heeft ge maakt, voorkomen zijn geworden. Dan is er nog oiijd de Nachtwacht, die zorg baart. Dit schilderij is door en door ziek, en het kunstige, haar van tijd tot tijd een „dun vernisje" te geven, kan niet veel herhaald worden en zou den tijd van een „dieper ingrijpen", net als bij de Halsen, wel eens kun nen verhaasten." J u b i lé. De heer P. Negrijn, hoofd-magazijn meester bij de Holl. LJz. Spoo'rweg- Mij. is op 25 dezer 40 jaar in dienst dier Maatschappij. (Zie verder Stadsnieuw* onder laat »t« berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Onderhands aanbesteed. To Hoofddorp is onderhands aanbe steed het bouwen van twee burger woningen onder één kap, voor reke ning van den heer J. v. Willigen al daar. De uitslag was als volgt: J. Sluis te Hoofddorp, f 2280, L. Baren- drecht te Hoofddorp 2195 en D. van Damnie te Nicuw-Vennep 2190. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Lage handelingen. Aan den Ringdijk nabij Hillegom heli ben enkele opgeschoten jongelui In een der afgeloopen nachten zeer la ge handelingen gepleegd. Bij verschil lende bewoners zijn hekjes en op het erf staande voorwerpen vernield eu stukgetrapteen paard van B. heeft men met een mes een diepe snede in den rug toegebracht Ook wordt ver moed, dat door hen een lam uit het land is gehaald en aldaar is geslacht. Dit vermoeden wordt gesterkt doordat op den berm van den Ringdijk bloed, eenicr wol en ingewanden zijn gevon den. De politie, onmiddellijk met een en ander in kennis gesteld, heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en men meent de daders op 't spoor te zijn. Zekere P. F. v. L. is te Haarlem mermeer aangehouden wegens bet plegen van niet te noemen handelin gen mot een 8-jarig meisje. HAARLEMMERMEER. De loting voor de Nationale rnlKtie heeft te Haarlemmermeer plaats voor Aalsmeer en Haarlemmermeer op Za terdag 12 Augustus 1911, dee voörm. 10 uur, de ingeschrevenen der gemeen te Aalsmeer, en de Ingeschrevenen der gemeente Haarlemmermeer, wier geslachtsnamen op de alphabetiache naamlijst beginnen met de letters A tot en met M, op Maandag 14 Augus tus des voormiddags ten 10 uur, voor overige op de alphabetiache naam lijst geplaatsten. VELSEN. De loting voor de militie heeft voor Velsan plaats te Velsen op Woensdag 9 Augustus 1911, des voormiddag* 9 uuf. BEVERWIJK. De loting der Nationale militie heeft plaats te Beverwijk voor Assendelft, Castricuin en Heemskerk, op Donder dag 10 Augustus, voorm. 9 1/4 uut; voor de lolelingon uit Beverwijk, Uit geest én Wijk aan Zee en Duin, op Vrijdag 11 Augustus des voorm. 9 1/4 uur. SLOTEN. De loting voor de Natio'naJe Militie geschiedt voor Sloterdijk en Sloten te Sloten op Dinsdag 5 September, des middags 2 uur. IJMU1DEN. Voortvluchtig. Schipper 't H., diie met den stoker da C. diefstal van koper en lood pleeg de op het stoomschip Concordia, is voortvluchtig. Vermoedelijk heeft hij de wijk naar hot buitenland genomen. Uitbreiding stoonmsscherij v loot. Door dén heer nolster is aange kocht de Engelsohe stoomtrawler Bendon Castle SA 21 van de reederij J. Cairus en Peterson te Edinburg. ZANDVOORT. D:phtheriüs. Gisterenavond heeft de Gezondheids commissie naar aanleiding van c aangelegenheid vergadert Een com- mun.que van het verhandelde in deze bijeenkomst kunnen wij eerst later, wellicht morgen meedeelen. De gevoerde besprekingen waren, naar wij vernamen, van belangrijken aard. Binnenland NEDERLANDSE HE SLAGERS- BOND. Te Leiden is de 20ste jaariijksche algemeene vergadering van den Ned. Slagershond gehouden. Aan de commissie voor verbetering van het varkensras in de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht werd eon subidie van f 150 verleend. Aan den sedreiaris van den Bond, den heer Joh. Heijnen, te 's-Graven- hage, werd als bewijs meuheid met zijn 20-jarige vervulling van het secretariaat een couvert inhoud aangeboden, om daaraan zoodanige bestemming te gev- hij zai wenschelijk achten. Verder werd den lieer Heijnen door het be stuur van don Bond vereerd een gra vure in lijst, voorstellende een huise lijk tafereel Tot bestuurslid werden acclamatie de aftredende voorzitter, de heer J. A. Schönthaler en in de plaats van den heer M. Bakhuis, die om gezond IiedsreUeuien had bedankt, met 63 van de 111 geldige stemmen de heer W. Schaub, te Nijmegen. Als plaats, waar de volgende ver gadering zal worden gehouden, werd Dordrecht aangewezen. Besloten weid, bij de regeemng aan te dringen op een spoedige invoering van rijKskeur voor vee en vlees ch. WINKELSLUITING TE AMSTERDAM. Het Winkeliers-comité ter verkrij ging van een wettelijk vastgesteld slurtings-uur voor winkels heeft aan li. M. de Koningin een adres gezon den, waarin het volste vertrouwen wordt uitgesproken, dat H. M. het verzoek van Ged. Staten van Noord- Holland tot vernietiging der verorde ning van de hand zal wijzen. HOFBERICHT. De Prins der Nederlanden heeft aanvaard het Beschermheerschap van het 4de Intern. Congres voor Gods dienstgeschiedenis, dat in September 1912 te Leiden zal gehouden worden. De directeur van de Chr. Normaal school te Putten was Maandagavond met zijn vier leerlingen bezig met het doen van een natuurkundige proef. Plotseling had er een ontploffing plaats. Met een hevlgen knal sloeg het toestel uit elkander en allen kregen de bijtende vloeistoffen over gelaat en handen .De directeur en zijn zoon zijn er het erest aan toe. Eerstgenoemde werd gewond aan zijn oogen, zoodat hij den volgenden mnnren naar Utrecht moest Zijn zoon ligt met een dik gezwollen gezicht te bed De ove rigen kregen brandwonden aan hoofd en armen, van twee meisjes ver brandde zelfs gedeeltelijk de boven- kleeding. De ontsteltenis was natuur lijk buitengewoon. POSTWISSELS GESTOLEN. Ten hoofdpostkantore te Amsterdam doet zich sinds eenigen tijd het geval vcor, dat aangekomen postwissels op onverklaarbare wijze in het kantoor gebouw, vermoedelijk nadat de post door de bestellers uitgezocht en ge sorteerd is gestolen worden. Het hoofdbestuur der posterijen heeft een uitvoerig onderzoek gelast, doch tot dusver is het niet mogen gelukken, den dader in handen te krijgen. VERDRONKEN. Te Hoek van Holland is gislerna- mid'dag bü het zwemmen tusschen de Ïieren van den Nieuwen Waterweg de I-jarige E. op 't II. verdronken DE STAKING TE AMSTERDAM. EEN PROCLAMATIE. Naar het „N. v. N." verneemt, zal door den burgemeester bij openbare kennisgeving een proclamatie worden itgevaardigd, waarbij hij in verband et de oploopjes, die in den laatsten tijd des avonds hebben plaats gevon den, tot de ingezetenen van Amster dam de ernstige waarschuwing richt, zich van nieuwsgierig toekijken bij dergelijke botsingen tusschen kwaad willigen en het openbaar gezag te onthouden. Vooral vrouwen eu kinde ren, zegt de proclamatie, moeten zich daarvan verwijderd houden, met het oog op het mogelijke gevaar, dat ont staan kan bij het keeren van geweld. BROOD-, KOEK- EN BANKET- BAKKERSBOND. Deze bond heeft te Groningen zijn jaariijksche vergadering gehouden onder voorzitterschap vOn den hoer G. Siagt, van Beverwijk. Deze wees op den voortdur enden bloei van den bond. De bond telde op 31 December 1910 1232 gewone leden. De heer De Vries klaagde namens de afd. Haarlem over de dure ex ploitatie der Bakkerscourant en over de dure huishouding van den bond. Hij verdedigde een voorstel om de functies van secretaris en penning meester. waarvoor thans f 1500 wordt uitgetrokken, onder één hoofd te b'ren gen, opdat de kosten voor deze func tionarissen kunnen worden vermin derd. Na debat, ook over de vraag, of dit voorstel nu in behandeling mocht komen, werd besloten het voorstel ter fine van onderzoek en rapport le ver zenden naar het oentra&i bestuur. Bij enkele candidaatstelii'ng werd tot voorzitter herbenoemd de heer G. Slagt en tot Ld van het centraal be stuur de héér G. H. Japikse, te Haar lem. De contributie voor het volgende jaar werd, evenals voor 1910, bepaald op f 2.50. Als plaats, waar de volgende alge meene vergadering zal wo'rden ge houden, werd Schiedam aangewezen. Daarna ging de openbare vergade ring over in een huishoudelijke ter behandeliDg van het wdrkstaki. rapport. CHOLERA. De Java Bode van 21 Juni meldt 5 nieuwe gevallen en 4 sterfgevallen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. EEN TRAINER VOOR D. F. C. D. F. C. heeft ook voor bet a.s. sei zoen een trainer geëngageerd plaats van Jim Hogan, die Lever actief voetballer is en weer voor Bob ton Wanderers speelt. Nu komt John Somerville die ja renlang rechtsback voor de Bolton Wanderers heeft gespeeld. CRICKET. „TELEGRAAF'BEKERWED- STRUDEN. De Zaandaiusche vereeniging bion komt a.s. Zondag niet op tegen de '8-Gr. C. C. zoodat de Hagenaars, zonder te spelen, in de volgende ron de komen. VAN HASSELT-KRANS. In verbond met het jubileum van Neptunus te Rotterdam, is de wed strijd SpartaAjar, welke oor a s. Zondag was vastgesteld, uitgesteld. MISLUKTE OVERLANDVLUCHT VAN KONING. Koning steeg gisteravond te 7 uur 57 te Leeuwarden op voor zijn aan gekondigde overlandsvlucht Leeu warden-Groningen. Te 8 uur 13 toen hij Vc-enwouden genaderd was, geraak'o plotseling een schroef defect, waardoor hij da len moest Hij bleef ongedeerd, de machine ie echter gehavend, o.a. raakte een vleugel defect en wordt te Voemvouden gedemonteerd. BREVET INGETROKKEN. Onder de avlateurs in Engeland heeft het verbazing gewekt, dat het vliegbrevet van Graham Gilmour voor eenigen tijd is ingetrokken. Gilmour vloog een grooten afstand boven de Theems en passeerde het Parlementsgebouw toen de lol-ds over de „Parliament- Bill" aan het debat- teeron warén en eeuige dagen later was hij in de lucht, tijdens de Hen ley-wedstrijden. Door een commissie uit de Royal Aero Club werden deze tochten, in verband met de openbare veiligheid, onderzocht, en na Gilmour gehoord te hebben, besloot zij zij'n brevet voor een maand in te trekken, vooral om dat hij bij ae Henley-wedstrijden slechts enkele voeten boven het water loog. Dit besluit heeft ook ten gevolge^ dat Gilmour van deelneming aan deu wedstrijd om den 10.000 pond-prijs van de „Daiiy Mail" is uitgesloten. EEN HYDRO AEROPLANE. De Narraganzett-baai in Massachu setts was onlangs het tooneel van een interessantc-n wedstrijd, waarbij door den bekenden aviateur Curiïss een hydro-aeroplane gebruikt werd Het toestel, dat naar verkiezing nu eens over het wateroppervlak snelde, dan weer boven de schepen in de baai vloog, om vervolgens weer in het wa ter te duiken, werkte uitstekend Tijdens de proefnemingen bevond zich luitenant Ellyson, de aeronautt- scho adviseur van het ministerie van oorlog, als passagier in de vliegma chine. Soms vloog Curtiss met wind ach ter met een snelheid van 130 K M. per Hij bereikte een hoogte van 100 Meter. Bij het slot van de proeven daalde de vlieger op het water, voor een w ed strijd met twee motorbooten over een afstand van drie mijl. Daar Curtiss' bydroplan op het wa teroppervlak een snelheid van 80 KM. bereikte, won de vliegmachine na tuurlijk dan race. SCHAKEN. TOURNOOI TE KARLSBAD. Den 20sten Augustus vangt liet meester-toumooi te Karlsbad aan. Er nemen 26 spelers aan deel. Een on gekend groot aantal. De namen der deelnemers luiden Alopin, Alechin, Burn, Vidmar, Duras, Stichting, P. Johner, E. Cohen, Kostic, Lötven- fisch, Leonhardt, Marshall, Niemzo- witsch, Perlis, Wolf, Rubinstein, Con- dé, Salwe, Tartakower, Teichmann, Chajes (Amerika), Fahrni, Schlech- ter, Spielmann, Jonowski en Jaffe. BOKSEN. HET BOKSVERBOD IN AMSTER DAM. De „Telegraaf' deelde eenigen tijd geleden een schrijven mede, dat d« heer Lauer tot den burgemeester van Amsterdam had gericht over liet boksverbod en dat in verband met d« worstelwedstrijden in Flora, Op dit schrijven kreeg genoemde heer het volgende antwoord „In antwoord op Uw schrijven van 7 Juli j.l., heb ik de eer U tc be richten, dat naar mij bij onderzoek gebleken is, het voorgevallene bij een der worstelwedstrijden in het Va- riété Flora als een uitzondering moet worden aangemerkt in het op treden der worstelaars. Hetgeen in verband daarmede ove rigens in Uw schrijven wordt aange voerd geeft mij dan ook geen aanlei ding op mijn vroegere beslissing te* aanzien van tiet toelaten van won

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1