SPORT EN WEDSTRIJDEN In Haarlem's Dagblad» "W aterpolo. Cricket. Voettoal. W ielrij den. ljuelitvaart. Bekaken. Paar densport. W orstelen. i I t 11 i t igWfimmpirB. Waterpolo. 2e klasse A. H. V. G. B.—R. Z. C. II 2-0. De Haarlemmers hebban Zondag middag hun laatste competatiematch voor de 2e klasse A gespeeld. R. Z. C. II werd weer geklopt, al was het nu met niiuder sprekende cijfers, en daarmee heeft H. V. G. B. het afdoe- iingskampioenschap behaald. Van den wedstrijd het volgende: Evenals te Rotterrdam komen ook in de zweminrichting aan de Hout vaart twee volledige zeventallen te genover elkaar. De opstelling ia: H. V. G. B.: v. d. Most v. Spijk, R. Peereboom, L. Robert, Remmelts (aanv.), C. J. Merens, A. Verwey, Pel tanburg. R. Z. C. II. Schroder, Albers, van Loon, Sprinkhuysen, Schumacher, Solleveldt, Scharenberg (aanv.) Dr. W. E Merens :s scheidsrechteT. II. V. G. B. is wel spoedig in de meerderheid, maar de voorhoede schiet niiot hard op, vóór doel wil het maar niet vlotten en de R. Z. C.- backs weten voórloopig gevaar te voorkomen. Een der Haarlemsche achterapelers schiet tegen den boven lat; een hard schot van Verwey gaat langs het doel. De Rotterdarnsche voorhoede wordt geen moment ge-, vaarlijk, en Remmelts speelt een uit stekend verdedigend spel^ dat den R. Z. C.-middenvoor veel te machtig is. Eerst even voor Tust komt H. V. G. B.'s eerste doelpunt. Verwey geeft den bal aan Peltenburg, die onhoud baar sooo'rt, van korten afstand. Met rust is de stand 1—0. Na de hervatting blijft het een moeilijken kamp voor de Haarlem sche voorhoede. De R. Z. C. keeper stopt heel goed een paar schoten-van- viak-bij. Merens sch-ev hard tegen den lat. Veel geluk heeft H. V. G. B. met, en daarbij komt, dat eenige Rolterdainsche heer en weer een ruw spelletje te zaen geven, lelkeus moet de scheidsrechter ingrijpen en overtred.ngen van be.de partijen be straffen. Precies drie seconden vóór tijd, op het allerlaatste moment, doet Haarlemsche goalgelter nog zijn wone werk: Verwey scoort mot hard schot H. V. G. B.'s tweede goal (zijn negende doelpunt in deze com petitie). En even later heeft H. V. G. B. met 2—0 gewonnen, en is ongesla gen afdeelingskampioen, met doelgem.ddeld van 140 dus zon der een enkel tegenpunt! De stand in de 2e kl. A. is nu: H. V. G. B. 4 4 M 0 14-6 8 2.- R. Z. C. II 3 1 0 2 1—6 2 0.66 Hot IJ 11 3 0 0 3 0—9 0 0.— Tegen de AmersfoorLsche Zwem- club, kampioen der 2e klasse B, moet H. V. G. B. nog twee wedstrij den spelen om het kampioenschap der geheele tweede klasse. CONCOURS. HET Y 111—H. - G. B. II. &-0. H. V. G. B. 11 speelde Zondagmid dag voor het waterpoloconcours te gen Y III. De wedstrijd, die indertijd te Haarlem in een o O emuigue. moest worden overgespeeld. En ditmaal won Het Y met 3—ode liaarlemsche re serves, speciaal de voorhoede, waren niet best op dreef en eenige kansen om te doelpunten werden niet benut. Y III wou welverdiend. Het 11. V. G. B.zovental bestond uit: J. B. Scholte (doelj J. Verwey en A. Karsebooin (achter) J. C. van Dijk, aanv., i,mid den, li. Beers. H. E. Boissevain en N. h'. (voor). In de finale van het waterpolo-con- cours komen nu D. J. K. II en Het Y III uit. Zwemmen. Het resultaat van den zwemwed- strijd BichmondLonden was aldus: Battersby 3 u. 37 min. Rice 3 uur 54 min. Blatherwick 3 u. 55 min. Uuily, 4 u. Wait©, 4 u. 10 min. Hodges, 4 u. 12 min. Eduard Meyer, 4 u. 15 min. Zestien zwemmers legden den af stand af. OVER HET KANAAL. Jabez VVolffe heeft Vrijdagochtend voor de vijftiende maal een poging gewaagd om 't Kanaal over te zwem men. Om 8.45 u. 's ochtends vertrok hij van Calais, om 5 uur 's namid dags was hij op 6 3/4 mijl van Dover. Op dat oogenblik voelde hij zich nog zeer lekker, voelde zich heelmaal niet moe oii dacht tegen 11 uur in Dover te kunnen zijn. Het was prachtig weer en vooral tegen den avond was het windstil, zoodat ook de zee prach- t.g egaal vvss. Om 12 uur Vrijdag avond was Wolffe nog niet aangeko men. Sinds d;en werd niets meer van hem verrnomon, zoodat Wolffe vermoe deiijk ook nu weer den strijd schijnt opgegeven te hebben. Het schijnt iets onbereikbaars te zijn, wat de zwem mers willen volbrengen! RECORDPOGINGEN. Piet Ooms heeft de 40 meter bij Obelt te Amsterdam in 28 sec. ge zwommen. Ook deze tijd is, evenals die van Los, van Haarlem, officieus Karei Meijer zwom de 40 M. in i 4/5 sec RECORDPOGINGEN. Los van Haarlem, van „Het IJ", vom gisteren de 80 M., onder tijd- opneming van de heeren Kok, be stuurslid D J. K., en J. G. Cortlever (IJ), in 1 min. 1 1/5 sec. Nederlandseh record ten name van Piet Ooms in 1 min. 13/5 sec.; Los legde de eerste 40 M. af in 26 3/5 sec. tijdopneming van Cortlever alleen. Nederlandsch record Ooms 28 2/5 sec. Cricket. HAARLEM—VOLHARDING. Ook deze wedstrijd werd voor de Tele-1 graafbokér gespeeld. Haarlem gaat eerst batten en opent met Heye en Kruseman. Heye is het eerste uit, als hij een bal van Ilealy verkeerd beoor-i deelt met 16. Bouwmeester speelt' oven daarna een bal in de handen van Straten en heeft slechts 2 runs. J. J. v .Berg wordt, als hij 8 heeft, gevangen door de substitute. Nu val- len vlug na elkaar eenige w.ckets. Angenent en Schravendijk brengen de 100 op. als Angenent even daarna 1 met 28 door Healy gebowld wordt. Schravendijk heeft 15 en Haarlem 1 sluit do innings met the Painter 2 not out en een totaal van 112. Volhar- ding gaat nu batten en als 3 w.ckets neor zijn hebben zo het Haarlemtotaal reeds gepasseerd. Healy met 52 en Hisgen met 76 droegen hier veel toe bij. Het heeJe elftai maakt zoowat runs en het totaal wordt 268 met Mesch 24 not out. Bouwmeester en Oostenbroek na-1 men ieder 4 wickets. Haarlem gaat luerna nog eons in, maar als het to-1 taal 118 is met b wickets neer wordt I gestaakt. Angenent had 26, Bouw-, meester 19, J. v. d. Berg Zó en Kru-j seman 17 runs h. er van. Volharding wint dus mot lob runs op de eerste innings. De scores zijn: Haarlem le innings: P. Heye b. Healy 16. Kruseman b. v. Kenterghem 22. Bouwmeester c. Straten, b. Healy 2. J. J. v. d. Berg, c. subst. b. van Renterghem 8 Angenent b. Healy 28. A. v. d. Berg b. Healy L Oostenbroek Lb.w. v. Renterghem 6 Bijleveld b. v. Renterghem 0. Scboeinaker b. Healy 0. Schravendijk b. v. Renterghem 15. P. the Painter not out 2. Extra's 12. totaal 112. 2e innings: P. Heye teruggetrokken 9. Angenent b. Hrsgen 20. Bouwmeester b. H.sgen 19. J. J v. d. Berg c. Godefroy b. Fot- man 23. Kruseman c. Ferman b. Brouwer 17. Bijleveld b. Brouwer 8. The Painter not out 2. Extra's 20. Totaal 118 vocfr 6 wic kets. Volharding: W. Gerke c. Heye b .the Painter 18. Ferman b. Bouwmeester 30. Healy c. J. v. d. Berg, b. Bouwmees ter 52. Hisgen c and b. Bouwmeester 76. v. Loon b. Bouwmeester 0. Straten b. Ootenbroek 19. Mesch not out 24. Godefroy b. Oostenbroek 0. v. Renterghem b. Oostenbroek 0. Brouwer b. Bijleveld 13. De liruyn c. Bouwmeester b. Oos tenbroek 5. Extra's 31. Totaal 268. Bowlingcijfers: Volharding, le in nings: Healy 5 voor 40. v. Renterghem 5 voor 59. 2e innings, llisgen 2 voor 35. Godefroy 0 voor 32. Mesch 0 voor 13. Ferman 1 voor 11. Brouwer 2 voor 13. Haarlem: Bouwmeester 4 voot 104. Kruseman 0 voor 37. The Painter 1 voor 34. Oostenbroek 4 voor 36. Bijleveld 1 voor 26. ROOD EN WIT—A. C. C. Doze wedstrijd werd voor den Tele- graafbeker gespeeld- Rincker wint den tuss en kiest batten. Eigeman en L. Hamburger gaan dan naar de mat en op 59 komt de scheiding als Eige man met 18 door Van Waveren ge bowld wordt. Kool gaat dan voor Posthuma bowlen, maar zijn slow- ballon worden door Rincker en L. Hamburger genegeerd. W. v. Wave- ren heeft dan weer succes als Hambur ger door v Gogh gevangen wordt met 30. G. Hamburger volgt hem op en al gauw heeft hij dubbele cijfers als hij een zes op Van Waveren slaat. Het fielden van Rood en Wit is niet erg schitterend en er komen veel runs door te hard aangooien. G. Hambur ger laat zich don op een slowbal van Dienier Kool verleiden en wordt door Swens gevangen met 44. De rest pres teert met veel. alleen D. v. d. Berg met 22 en F. v. Lier met 10 hebben nog dubbele ciifers. Het totaal wordt met 20 extra's 160. Rood en Wit stuurt het gewone ope- ningspaar, Diemer Kool en Van Wa veren in. Beiden zijn spoedig „inge speeld" en de runs vliegen op het sco- ringbord. Als de 100 net op is, wordt Van Waveren door Douwes gevangen met 43 runs. Diemer Kool, die hoi ge woonlijk langer uit houdt dan zijn partner, speelt dan kalm met E. Bol dert v erder. Eigeman, D. v. d. Berg en Van Lier gaan achtereenvolgens bow len en de laatste heeft succes als Stroeve E. Holdert met 5 vangt. A. van Gogh en Kool passenten het Anistcls totaal eu als Kool bijna zijn century beeft. 96, geeft hij een vuur pijl op Eigeman. die slow is goan bowlen, en wordt door L. Hamburger gevangen. Posthuma slaat de eerste zes. Als hi> 39 heeft, wordt hij door Horst, den besten A. C. C.-fielder, ge vangen. A. v. Gogh staat nog steeds to batten. Er komt nu een periode, dat slechts vieren geslagen worden en de 250 is net op als F. Holdert met een vlug gemaakte 13 kan vertrekken. Swans slaat niets als vioren en .dé van Gogh heeft dus dsn tijd, een beetje uit terusten en eindelijk wordt hij door Douwes- op Eigeman I gevangen met 90 runs. W. v. Soengler slaat een 6 twee éénen en is de eenigste, die clean bowlt wordt. A. v. Spengler maakt in een ommezien 39, waarbij twee zes sen, Lotsv wordt door Holdert, die voor A. C. C. is gaan fielden, gevan gen met 5. De Jong wordt direct ge vangen met 0 en Swens blijkt met een kanslooze 86 not oud Met 36 extra's is het totaal 460 geworden. R. en W. wint dus met 300 rvns. In de R. en W-innings werden ruim 70 vieren en 4 zessen gemaakt. te. Een overwinning dus voor V.V.V met 10 wickets. In de volgende ronde spelen dus: Volharding—V.V.V. Rood en Wit's- Gr. C. C. Voor de gewone competitie behaal de Hilversum met 8 runs de overwin ning op Hermes. Hilversum maakte, dank zij een stand tusschen Demmink en Bollee 108, terwijl Hermes het juist tot 100 bracht. Volharding II bezorgde Rood en Wit II de eerste nederlaag. Met 12 runs werden de Haarlemmers ge klopt. Voetbal. DE NEDERLANDSCHE BEKER COMPETITIE 1911—1912. Naar de „Tel." verneemt, hebben voor de Nederiandsche Bekeroompeli- tie 19111912, volgens het gewijzigde systeem (eerste ronde 3 September, tweede ronde 10 September, derde ronde 17 September, met vrijstelling der eerste klasse clubs van de twee eerste rundon en van de beide win nende olftalleu der halve beslissin gen van den Zilveren Voetbal op 17 September van de derde ronde) tot dusverre ingeselireveu A. F. C., Amsterdam, Alcmaria Vic- trix, Alkmaar A. V. V., Amsterdam; Bloemend aal, Bloemendaal; Forward, Groningen Be Quick, Groningen D. O. S., UtrechtHengelo, Hengelo, Kampong, UtrechtMaustrichtsche V. V., MaastrichtR. F. C., Rotter dam Victoria, Hilversum V. F. G. Vlaardingen YYTIheliwna, 's-Herto- genboscli D. O. S. B., Amsterdam Zandvoortsche V. V., Zandvoort; Wil- helmina, AmsterdamZeelandia, te Middelburg, D. E. C., Amsterdam T. O. P., Gouda, en V. O. C., Rotter dam, terwijl nog meerdere, waaron der enkele eerste klasse vereenigin- gen haar vermoedelijke deelneming toezegden. Het groote voordeel van de eerste ronden der beker-competitie in Sep tember is niet alleen de voorbereiding voor de gewone competitie, maai ook daarin gelegen, dat in de maand September tie goedkoope sporttajie- ven van kracht zijn. Kr is dus zeer veel kans, dat er in het komend seizoen al een proef ge nomen kan worden met het beker-voorstel. Wielrijder). ten, maakte protesteerende gebaren, wilde met achter zijn gangmaker en balde zijn vuisten tegen Darragon, die intussclien achter zijn motor was doorgereden. Het protesteeren van Van Nek gaf ons sterk den indruk of deze een argument zocht voor 1 feit, dat hij niet op de eerste plaats zat; n ieder geval had hij geen reden om den strijd met voort te zeten, omdat hij wat dichtbij gepasseerd was door Darragon, die in flinke vaart bleef doorrijden, uitgefloten door een deel der toeschouwers, aangemoedigd door anderen. Toen Van Nek echter heelemual afstapte namen de goed- en afkeuringen onder het publiek schrik barend toe. Vooral de bezoekers van den derden en van den populairen rang gingen bar tegen Darragon te keer en begonnen met stukken hout, steentjes en vuil naar den Fransch- man te gooien, als hij hen onder woest gehoon voorbij snorde Op de betere rangen, waar meer degelijke sportsmen te vinden waren, men seden met minder chauvinisme en die in staat zijn tot oordeelen, werd Darragon telkens aangemoedigd. Zoo ging het gedurende een twin tigtal rondjes, toen plotseling 400 500 man van den populairen rang af over de balustrade klommen en de baan op Kepen, om Darragon tegen te houden. Gelukkig voor dezen en voor Heilswaren zij met hun gangma kers opdat moment nog aan de tri bunezijde der baan en konden zij in de bocht op de door de jury gegeven teekons nog stoppen en kwamen zij ér zoodoende heelhuids af. Als een troep wilde beesten stormden zij op Darragon los, stomp ten hem, sloegen hem met stokken en slechts met moeite kon de van alle zijden toegesnelde poliLe, geholpen door eenige flinke sportsmen, den FrairscJiiiiuu op liet middenterrein in veilighe-d brengen, waar zijn vrouw tje hem mede trachtte te beschermen togen het opgewonden publiek De jury liet hierna uogmaals rijden over 15 EM. en di is beslist een zeer ern st, ge fout. Darragon was absoluut •winner toen bij den strijd force majeure staken moest door het pu bliek. Dut Vau Nek chicaneerde De s s zijn A. C. C. Eigeman b. Van Waveren 18. L. Hamburger c. Van Gogh b. Van Waveren 20. Rincker c. and b. Kool 6. G Hamburger c. Swens b. Kool 44. Douwes b. Kool 1. Kortenhorst run out 0. B. v. Lier b. Posthuma 0. D. v. Berg c. Van Waveren b F, Holdert 22. F. van Lier c. Swens b. Posthu ma 10. H. K Horst not out 5. J. Stroeve c. Swens b. F. Holdert 4, Extra's 20. Totaal 160. P. en W. Diemer Kool c. L. Hamburger b. Eigeman 96. van Waveren c. Douwes b. Eige man 43. E. Holdert c. J. Stroeve b. Van Lier 5. A. v. Gogh c, Douwes b. Eigeman 90 C. J Posthuma c. Horst b. Rin- cker 39. F. lloldert c. L. Hamburger b. Ei- Igeman 13. J. Swens not oud 86. Jhr A. v. ^pensier c. G, Hambur ger b. Van Lier 39. Jhr. W. v. Snengler b. Eigeman 8. K. Lotsv c. subsi, b. G. Hambur ger 5. De Jong c. Douwes b. G. Hambur ger 0. Extra's 86. Totaal 460. Bowlingcijfers R. en W. Posthuma 2 voor 49. Van Waveren 2 voor 35. Kool 3 voor 37. F. Holdert 2 voor 19. A. C. C. Eigeman 5—163. F. v. Lier 2—46. G. Hamburger 29. D. v. d. Berg 0—116. J. Stroeve 0—22. Rincker 162. De overige wedstrijden verliepen volgens de Cour. als volgt: V.V.V. had tegen Olympia een ge makkelijke taak. Olympia maakte slechts 25 en 53, terwijl V. V. V. het evenmin fraaie totaal van 91 maakte en de 8 runs voor de oveïwinnig be- noodigd, daarna zonderverlies maak DE A. N. W. B.-FEESTEN. Zondagochtend omstreeks 12 uur had op bet Stationsplein te Middel burg de groote reünie plaats. Ten stadkuize had een officieels ontvangst plaats. De locodiurgemeestor, de heer H. P. den -Bouwmeester, hield een rede. Ook de voorzitter van den Bond, de lieer Edo Bergsma, voerde het woord. Vervolgens werd de Bonds-tentoon- stelliDg op het Lange Delft bezocht In de concert- en gehoorzaal had om half drie de algemeen© vergade ring plaats, die werd bijgewoond door een 50-tal leden. Nadat de notu len der vorige vergadering waren vastgesteld, werden tot leden van de balans-commissie met groote meer derheid van stemmen de lieeren mr. D. van Houten, E. Kol en K. Rovers herkozen en tot plaatsvervangende leden de heeren A. Koolhoven en P. J. E Lefèvbre. De lieer Sprenger, de administra teur, bracht ven olgeus het verslag uit over den geldelnken toestand der vereeniging. Daaruit bleek, dat de bond op 1 Juli 1911 in contanten en eflecten 73.8o3.0o bezat. Üp 1 Juh 1910 lelde de boud 39.232 ledenop 1 Juli van dit jaar 3U.303. Het financieel vei slag werd onder applaus en met dankzegging aan den heer Sprenger, die den bond gaat verlaten, goedgekeurd. In zijn uitgebreid jaarverslag bracht de lieer L. C. Steffelaar allereerst een woord van hulde aan den heer G. A. Pos, voor zijn enorinen steun, den bond verleend. Vervolgens behandelde de secreta ris de verschillende in het afgeloopen jaar verkregen resultaten, waaruit wij noteeren, dat eerlang een rij wielpad langs den Amstel naar het Kalfje zal worden verkregen. Voorts heeft de bond subsidie toegezegd voor aanleg van rijwielpaden te Wa tergraafsmeer. O. m. werd aan het gemeentebe stuur van Amsterdam het aanleggen van ruiterpaden aa.ngevraagd. De heer Steffelaar bracht voorts hulde aan diverse bonds-fuuctionarissen, die een werkzaam aandeel hadden in den voortdurenden bloed van den bond. Onder luid applaus werd den heer Steffelaar dank gebracht voor zijn kranig stuk werk. De voorstellen tot wijzigingen in de grondregelen werden zonder dis cussie aangenomen. Vervolgens ging men naar Vüs- SCHEVENINGSCHE WIELER BAAN. Op de Schevemngsche wielerbaan is g.steren in de wedstrijd tusschen Darragon en Van Nek een betreu renswaardig feit voorgevallen. Volgens „De CL" droeg het geval zich aldus toe: Het schot was gelost en Van Nek spurtte vóór Dai'ragon weg naar zijn motor, maar op het rechte ednd aan de overzijde, ter hoogte van het ren- nerskwartiér, haalde Darragon den Amsterdammer in en passeerde hem dicht, zonder hem evenwel te raken en zonder hem noemenswaard te ooupeeren. Direct ging Van Nek opzit terecht, doch had niet het minste le sel bekomen. Zijn machine was licl beschadigd, doch Van den Burg hoop weldra weer te vliegen. Om 6.25 ging Bussel weer naar boven, thans m een pasagier, den eerste-luitonant j. N. van den Berg. Deze vlucht duurd' ongeveer tien minuten en was in el opzicht een groot succes. DE RONDVLUCHT DOOR ENGELAND. De „Tel.'' schrijft over dezen groo ten wedstrijd o.rn.: Zaterdag was liet de eerste dag van de rondvlucht. Het was prachtig weer, maar snikheet Zestien ééndek kers en 11 tweedekkers zouden te uur 's middags ouihoog gaan. De ma ch.nes zouden door de volgende avia teurs bevlogen worden, die in deze volgorde zouden vertrekken: 1. Beaumont (Blériut), 2. Astley (Birdling), 3 Fenwick (Handiey- Page), 4 luit. Parte (Deperdussin), 5 Kemp (Auro-biplaan), 6 Paterson (kleine Graham White-tweedekker), 7. Morison (Unstol-biplaan), 8 Véd'ri- nes (Morane), 9. Radley (Antoinette) 10 Blanchet (Breguet-tweedckker), li luit. CammeU (Blériol), 12 Audemars (Blériot), 13 Valentine (Deperduss.n), 14 Gordon-Engeland iBr.s tol-twee dekker), 15 Pizey (.dein), 16 Pixtoi. (idem), 17 Pierre Prie'r (BrLstol-iaqno- plaun), 18 Cody (Cody-tweedekker), 19 Tabutoau (Üristol-tweodekker), 20 Jenkins (Blackburn), 21 de Montalei: (Breguot tweedekker), 22 Hamel (Bk riot), 23 Péguet (Wright-tweedekker, 24 lïucks (Blackburn). 25 Weymau/ (N'.eupórt), 26 Wijnmalen (Deperdus- sln) eu 27 lu.t Bier (Etrich). Voor zoover d.e niet gemeld is vl.egt de deelnemer met een monoplaan. Al leen de Bristol dingt uiee zoowel niet mono- als bipluans. Zaterdag is er gevlogen van Brook- lands naar llendoii, een afstand van slechts 20 mijl (32 KM. 180). De tweede étape (wegvak) wordt he den afgelegd en loopt van Hendon naar Ediuburg, mei verplichte lan- d.ngen le Harrogate eu Newcastle, 343 mijl (552 K.M.) De dorde étape loopt van Edinburg naar Bristol, met verplichte landin gen te Stirling, Glasg'-w, Carlisle en niet reed, was alleen schade voor Manchester. Dit wegvak moet Dins- worden afgelegd en is 383 mijl (616 KM.). Het vierde wegvak gaat van Bristol naar Brighton, met vérplichtè landin gen te Exeter en Salisbury en is 224 in ijl lung (361 KM.), De bedoeling Ls, het vertrek u.t Bristol om 4 uur Dins dag te stellen. En ten slotte wordt dan Woensdag van Brighton naar Brooklands gevlo gen, d, i. 40 mijl (65 KM.), waar de rondvlucht over 1010 mijl (pl m. 1625 hem zelf. en bovendien, wanneer jury het protest van Van Nek eventu eel aangenomen had, dan had zij da delijk dus al in de eerste ronden moe ten afbellen, om geen aanmerking te krijgen. Voor naleving van het con tract was Dai'ragon versta,n<Lg fatsoenlijk genoeg zich nogmaals in den zadel te zetten, doch verdedigen deed hij zich natuurlijk niet meer. Onder applaus van de tribune- bezoekers reed hij de 30 rondjes uit, l terwijl Van Nek's passeeren van d.e K.M.) emdigt. zijde met gefluit werd begroet. Zelfs Dit is dus de eerste rondvlucht zon- toonde Darragon zich nog zooveel dér rustdagen, die door de „Daily sportman, dat hij Van Nek na afloop Mail" op krau go wijze is georgaui- het eerst de hand toestak. seerd. Inderdaad wordt van de vlie- Intusschen zijn dergelijke voorval- gors en niet minder van hun maclii- len voor de wieleisport meer dan nes heel wat gevergd. In het geheel treurig envooral onze reputale in den zijn 10.000 pd.st. (f 120.900) aan prij- Vreemde zal er niet op verbeter en. Een j zen uitgeloofd, krachtig politietoezioht op de ra.nde- re rangen zal bij de volgende wedstrij ^EN ONGELUK Ti.? j Reeds vóór de wedstrijd oen aan dm bougsl noodzakelijk zijn. Onder- hod Mtlomcn ,vcr'd rmla wijl weru het weer bij half zeven eer (jer deelnemers geëlimineerd. De de wedstrijden geëindigd waren; ou- jeugdige Engelschman Kemp prc- dergewoonte was het dus hinderlijk beerde zijn machine. Op vrij gr me laat. hoogte viel plotseling een der dek- GRAND PRIX. ken, waarna ook geheele aéroplaan De Grand Prix van de Uniop Vélo- nafr kneden plofte, cipédiquevan Frankrijk werd gewon- De. Avr,-tweedekker is geheel be nen door Friol. Ellegaard was twee de, Hourlier derde. Luchtvaart. EEN VLUCHT BOVEN SCHEVENINGEN. Lütge is alsnog met de Maatschap pij Zeebad Scheveningen overeenge komen, om a. s. Dinsdagavond of Woensdagavond tusschen 7 en 8 uur eon vlucht te maken van Duindigt naar Scheveningen. Men meldt uit Tiel Kort na het opstijgen moest Van Meel wegens het met aantrekken van zijn motor in een korenveld een nood landing maken, waardoor het onder stel van zijn machine en de schroef vernield werden. schadigd. Kemp liep eenise bloedende hoofdwonden op, doch kwam er won der boven wonder tamelijk goed af. DE LAATSTE VOORBEREIDINGEN. Van 12 uur af waren de meeste deelnemers aanwezig. Wijnmalen zou met een Deperdussin-monoplaan star ten. Er stond sinds 1 uur een briesje, dat zeer welkom was en de hitte draaglijk mankte. Zeer onpruclisch is het telegraafkantoor ingericht, dat zeer ver van de hangars af ligt. Nu de Engelsche torn clspeler Loraine niet vertrok, wegens een ongeluk, hem overkomen, en evenmin Kemp, zouden 20 deelnemers starten. HET VERTREK. Het vertrek der deelnemers wea\ uitgesteld tot vier Het was har der gaan waaienbovendien waren alle deelnemers w. o. Wijnmalen nog niet om 3 uur aanwezig Er kwam steeds moer publiek. Een «norm groot aantal automobielen bracht vele kijklustigen. De wind nan voortdurend ui kracht toe. Védrino zeide, onder deze omstandigheden lie ver niet te willen vertrekken, waarna de wedstrijd-commissarissen besloten den wedstrijd een uur te verdagen. Precies 4 uur steeg Beaumont op. Hij bereikte dadelijk een flinke hoogte, maakt volgens de bepalingen een vol ledige baanronde, waarna hij recht op Handon aanvloog, om weldra ul! het oog te verdwijnen. Vier minuten later volgde Astley, die door het tal rijke pubiiok luide werd toegejuichL Hoewel Paterson met z'n baby Gra ham White biplaan volgens de loting als zesde moest vertrekken, ging hij als derde, omdat zijn voorgangers nog niet gereed walen. Paterson scheen de favoriet der Engclschen te zijn hij werd geweldig toegejuicht. Toen volg de de Engelsche zee-officier Parte met een vliegmachine van Fransch fabri kaat, een Deperdussin. Hoewel hij Za terdagochtend reeds een ongelukje had gehad, was zijn toestel tijdig ge VLIEG W-EEK TE VL1SSINGEN. De Vlissingsche vliegweek is in te genwoordigheid van verschillende autoriteiten geopend. De belangstel ling van de zijde van het publiek was met groot. He neer i. u. van rvilirnt lueid een toespraaa, waarop door den burgemeester! jnr. mr. \au Doom Koudekerk©, geantwoord werd. die de beste wenschen voor het succes der vliegweek uitsprak. Om vijf uur maakte Jan van Bussel op zijn monoplaan Blériot een mooie vlucht van 41/3 minuut. Om kwart vóór zes guig Heiurich van den Burg op zijn monoplaan Dariole de lucht in. Nadat hij precies twee minuten prachtig gevlogen had, is door het breken van enkele verbindingsbouten, de schroef van den motor gevallen. Von den Burg was daarom verplicht dadelijk Le dalen. Hij was op een hoogte van 20 A 25 meter en kwam door het nemen van een bocht, In riet 1 repareerd en besloot hij dus asn df

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6