Se ÏMijö-lktó wan HAARLEM'S DAGBLAD typo v?rn «m ouderwëischëH, 'd I ij kon, soliden schatbewaarder. Hoe iiet een enkele maal was voorgeko men, dat bij kasopncming de reke ning niet klopte en er iets.... te veel was. Hij hoopte dan ook, dat het den heer Veriiage nog lang vergund zou mogen zijn, de gemeente te dienen. Als stoffelijk bewijs van waardee- ripg schonk de Raad den jubilaris een prachtig Amerikaansch bureau met stoel. 's Avonds bracht (het muziekkorps van Hoofddorp aap het bruidspaar een serenade. De veie vlaggen, die wapperden, gaven het dorp een feestelijk aanzien. Tot besluit werd des avonds nog een heel aanlig vuurwerk ontstoken. 'n de boonenakkers vertoont zich zeer veel luis, zoodat vermoed wordt, dat de opbrengst van verschillende velden liieronder geducht zal lijden Op sommige plaatsen sterven de plan ten onder den vernielenden invloed dezer insecten, waartoe ook de lang durige droogte meöwerkt. Paardenmarkt. Op de Dinsdag te Hoofddorp ge houden paardenmarkt waren aange voeld 274 paarden en veulens. Prij zen f 110 tet 675 42 hitten, prijzen 45 tot 175. De handel was zeer slap tengevolge van de afwezigheid van verscheidene buitenlandsche koop lieden. Schadepost. De schoenmaker De H., te Abbenes, kwam des morgens tot de minder aangename ontdekking, dat door een hond vijf groote konijnen waren ge dood en gedeeltelijk waren medege nomen. Eenige dagen geleden miste De II. er ook opeens 8 tegelijk. Voor den man, die van liet fokken van konijnen nog een gedeeltelijke broodwinning maakt, is het een hee- le schadepost daar het juist zijn fok- materiaal was, dat gedood is. De eigenaar van den hond is nog niet bekend. Ernstige val. Bij een in aanbouw zijnd huis aan den Ringdijk had de opperman B. het ongeluk mis te stappen, terwijl li ij zich bovenaan de ladder bevond met een tas steenen op zijn schouder. B. viel en had geen gelegenheid meer zich te grijpen. Het schijnt, dat hij zich inwendig ernstig heeft bezeerd, want volgens geneeskundig advies moet hij stil en languit gestrekt op bed blijven liggen. Uitwendig be kwam -hij een paar builen en een paar bloedende wondjes van geringe be teekenis. Zijn toestand is nog niet zonder gevaar. BEiNNEBROEK. Begunstigd door prachtig zomer weer heeft de Christelijke zangveree- niging alhier een boottocht georgani seerd naar Volendam en Edam. Ruim honderd personen waaronder tal van eenoodlgden. maakten den tocht mede. Met muziek voorop trok men door de beide stadjes, waar het Stad huis en de kerk bezichtigd werden. In opgewekte stemming en ten hoogste voldaan, keerde het gezelschap des avonds Jaat huiswaarts. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen L Munk Olsen, Kopenhagen, Kerk straat 32. F. G. Gerritsen, Amster dam, idem, 3 p. M. Gottschalk, Liegen, Kerkstraat 16, 2 p. D. Kal- ker, Amsterdam, idem. Familie Blitz, idem. Haltestraat 46, 7 p. A. H. Smit, idem. Baan 6, 6 p. Fa milie AnthoiU, idem, Hoogeweg 94, 5 p Juffrouw Den Oude, idem, idem. 8. Stork, idem. Kerkstraat 10, 3 p. A. Chaminga, idem, Idem, 2 p. A. Koe, idem, Hoogeweg 60, 12 p. Familie Polak, idem, Maas straat 9, 4 p. Familie Wendel, Stoassbuxg. Belvédère. 3 d. Fa milie 11 ook Ier, Bannen, idem, 2 p. Familie Van Meister, Sm id bergen, Grand Hotel, 9 p. Familie Ten Ilokkel Heimink, Ubbergeu, Groot Badhuis, 2 p. L. van Limburg Sti- rum, Arnhem, idem. A. Eissler, Weesnen, idem, 6 p. A. Pilee, idem, idem, 2 p. A. Mensiiig, Amster dam .idem. J. Muller, idem, idem, 4 p. Kijzer, idem, idem, 4 p. A. Kaufman, idem, Totel d'Orange, 2 p. A. Hirscb, Duisburg, idem. P. Kamper, Neup, Idem, 2 p. Fa milie Eskenasy, Weenen, idem, 3 p. Familie Guenard, Parijs, idem, 2 p. Binnenland NEDEKLANDSCHE TORPEDO BOOTEN TE GENT. De officieren der Nederlandsche torpedobooten werden te Gent offici eel ton Stadhuize ontvangen. De bur gemeester bracht een toast uit op de vriendschap tusschen beide volken, en uitte zijn vreugde over het bezoek van Koningin Wilhelmiuu aan Brus sel De torpedo booten zouden 's avonds nog vertrekken. Mr. FOCK. De afgetreden gouverneur van Su riname, uir. Fock, die, zooals vroeger gemeld, aan boord van de „Pots dam" der HollandAmerika-lijn van New-York is vertrokken op reis naar ons land, is te Boulogne van boord gegaan, en wordt nu, na een kort verblijf in Frankrijk, te '6-Gravenha- ge venvacht. HET DEBIETRECIIT OP TABAK. Gistermiddag is te Roermond ge opend een buitengewone vergadering van den Middenstandsbond, als pro test tegen de debietrecht-wet. De voorzitter van den Midden slandsbond, de heer J. S. Meuwsen, Op-endo de vergadering met een toe spraak, waarin hij meedeelde, dat uo vergadering belegd was, ingevolge den wensch van de Rott. Hundelsvt;- ecinging, om te protesteeren tegen do voorgestelde debietrechiwet op tabak en sigaren. Nadat het onderzoek der geloofs brieven der afgevaardigden had plaats gehad werd de dcbietrechtwet op tabak aan de orde gesteld. Hierover was eeh prae-advies uitge bracht door den heer E. G. Schünuann namens de Ned. Vereeniging van Si garenwinkeliers. Aan het slot van 'dit uitvoerige prae-advies betoogt hij, dat de belas tingen ook ten opzichte van den ex- sport van nadeeligon invloed zullen zijn en komt tot deze conclusion 1 Speciale belastingen op bepaal de takken van handel of industrie zijn onbillijk, omdat zij offers opleggen aan slechts een beperkt gedeelte der bevolking en met hot oog op clo on afwijsbare gevolgen niet in het belang van den middenstand. 2. Het debietroclit op tabak zal het bedrijf der betrokken winkeliers be- lemmoren en geldelijk benadeelen en zoowel direct door het althans voor een aanzienlijk deel eigenlijk to hun- non laste komen der belasting als In direct door i Ie. het vorminderde debiet 2o. de sTOote concurrentie van de zijde van fabrikanten en grossiers, die ter tegemoetkoming van hun omzet verlies eigen winkels zullen vestigen; 3e. als gevolg van de omstandigheid, dat een deel der consumenten zich rechtstreeks bij den producent tol voorzien. 3. Het verdient aanbeveling, dat de Middenstandsbond er bij regeeriugen volksvertegenwoordiging op aandrin gt het wetsontwerp tot heffing van een debietrecht op tabak met het oog èn op zijn strekking èn op zhn stelsel èn om de uitwerking daarvan, niet te verheffen tot wet. De gestelde conclusies werden met bij'na algemeene stemmen r.angeno- BUREEL AMBTENAREN VAN POST EN TELEGRAFIE. Zondag hield de Vereen iging van Bureel-ambtenaren der Posterijen dn Telographie hare jaarvergadering te 's-Gravenhage. Door de goed bezochte vergadering werden o.m. moties aangenomen, ten doel hebbende te verkrijgen: lo. mo'reele verbetering der positie, door het vervullen der plaatsen op de i'nspectiebureelen, thans door gedeta cheerde commiezen ingenomen; 2o. dat een maximum-jaarwedde van f 2000 bereikbaar worde gesteld; 3o. dat de periodieke opklimming der bezoldiging zoodanig worde ge- ken tern voordeeie van het. R. K. Sa natorium van drankzuchtigen. Het dogelijksch bestuur bestaat uit de da mes: mevr. Burckson Wees, te Rotte: dam, presidente; mej. Joh. Wigman. Amsterdam, penning mee stères se; me juffrouw Anna Grégoire. Den Haag, secretaresse. HEIDEBRAND. Vermoedelijk ten gevolge van hot spelen met lucifers door kindoren, is Maandagmiddag om vijf uur de als oefeningsteVrein dienstdoende heide bij Ede in brand geraakt. In het kazernement dor bereden wapens, waar men den brand het eerst bemerkte werd alarm geblazen en ohmiddellijk rukte een detache ment uit, dat het vuur moester werd, vóór het kon overslaan naar de in de nabijheid zijnde denrienbosschen. Ongeveer 2 hectaren stlruikheido zijn verbrand* DE STAKING DER BOOTWERKERS. Omtrent de Maandagavond gehou den vergadering van bootwerkers, deelt do Tel. mede. dat van de twaalf honderd aanwezigen slechts 154 zich vóór opheffing der staking verklaar den. De stemming geschiedde met ge sloten briefjes, en vooraf was don bootwerkers door het bestuur op het hart gedrukt, onomwonden hun mee ning te kennen te geven. Intusschen is gebleken, dat niet al len zich aan 't genomen besluit go- houden hebben. Sport ea Wedstrijden LUCHTVAART. DE OVERLANDVLUCHT VAN VERSCHAEVE. De cOTresp. van de „Tol." te 's-Her- togenboech meldt: Dinsdagmorgen omstreeks half .er, toon de Bosschenaren op een kledne hondend na allen nog op één oor lagen is Verschaeve met zijn pas- sagtie'r W. Pottum nabij 's-Bosch weer opgestegen, .om zijn rois naar Kieweit Hasselt to vervolgen. Eerst maakten de aviateu'rs twee prachtige vluchten om de kathedraal, op een hoogte van het ongeluk achtervolgd. Luitenant Reynolds vertrok van Harrogate. Zijn vLegmachnie sloeg om en do aviateuï stortte omlaag. Cody ;s nabij Lang- lay Moorc gevallen. De achtereenvolgens binnengeko men Reuter-telegrammen luidden dus: Beaumont is om 3.46 te StirLng aan Védrines vertrok om 3.25 en kwam om 4.4 ie Stirling aan. Te Stirling regende liet zwaar Reaumont kwam om 8.10 te Pa isley aan Védrines om 8.20. Valentine is om 8.20 te Stirling aan gekomen. Het weer klaart op. Beaumont vertrok om 9.3 uit Pais ley en kwam om 11.15 te Carlisle aan. Védrines vertrok om 10 u":t Glas gow. Hamel vertrok om 5 uur udt New castle. Reynolds landde om 6.35 te Harro gate, en Astley om 7.35. Reynolds sloeg vervolgens weer op, maar viel en beschadigde zijn vliegtuig. Cody steeg om 4.15 te Harrogate op maar brak zijn vliegtuig op Laogley Moor ©n gaf de vlucht op. Védri'nes is om 11.58 te Carlisle aangekomen. Valentine is te Castle Cary, halver wege tusschen Stirling en Glasgow gedaald en brak daarbij zijn schroef, Zijn mechanicus is uit Glasgow naar hein toe om bet vliegtuig to herstel len. inter wordt gomeld: De strijd om de eerste plaats is ui terst spannend. Do Engelse he deelne mers zijn behalve Valentine vrijwel alle geoLnuncerd. Weymann hoeft poeh, maar zal waarschijnlijk den tocht voortzetten. Beaumont is als eerste te Manchester aangekomen tardoor hij f 6000 gewonnen - heeft. Tovons heeft Beaumont weder de eer ste plaats dër totale klasseering bezet doordat Védri.ios verdwaalde. Heden ochtend zouden de deelnemers, 'na te Manchester overnacht to hebben naar Bristol vliegen. ©en j<gs maar zijn een gg-ia.:E-gI.©Bia omdat do oplage van HAARLEfói'S DAGBLAD zaer groot ie en steodo blIJJö stijgen. g Jaarlijks worden er TIENDUIZENDEN geplaatst. i regeld, dat op etn na bet zesde dienst jaar méér inkomsten worden geno ten dan thans. Voo'rts werd, na verkiezing van twee nieuwe leden, het bestuur aldus gevormd: L. N. Weber, voorz.; A. Eisen berger, vice-voorz.; P. J. Speijer sec.; J. A. Abrahams, penn.; P. J. Nooning, comm. DE WARMTE. De groote hitto. d-e de laatste da gen mensch en dier geplaagd hoeft, is oorzaak geweest van een vrij groo te schade voor hot op de veemarkt te Rotterdam opgerichte Circus Charles, meldt de „Maasbode", Zaterdagavond stierven ten gevolge van de warmte zeeleeuwen en hog wol do best gedresseerd en van de 10 beesten, wei- het circus meevoert en die per soonlijk gedresseerd zijn door den directeur, den heer Charles. De scha de h-erdoor wordt op 10.000 gulden geschat. Totdat goede plaatsvervan gers gevonden zijn is nu het aummër 'an de zeeleeuwen van het program ma geschrapt moeten worden. Te Gaanderen, gom. Ambt-Doetin- chem. is Zaterdagmiddag de 15-jarige A. E. op het roggeland door een zon nesteek geirolfun en thans aan de ge volgen overleden. OUDERDOMSPENSIOEN. Uit Den Haag wordt aan de Leeuw. Ct. bericht, dat minister Tabna aan dr. mr- B C. de Suvornin Loluuan, in Den Haag, en dr. V. H. Rutgers, te Hilversum, opgedragen heeft, in Engeland een onderzoek in te stellen naar de werking van de Engelsche wet op de ouderdomspensioenen (Old Age pensions Act-1908) en tevens naar do werking en inrichting der Friend ly Societies. Dit laatste tevens in verband met de tuak, welke deze in stellingen zullen hebben te vervullen, wanneer de National Insurance Bill tot stand is gokomen. ROOMSCH-KATHOLIEKE BLOE MENDAG. Zaterd3g vergaderde te s-Graven hage het Dioc. Bloemencomité in het Bisdom Haarlem Het plan werd ge mankt den 24en September ove'r het goheele land een bloemendag te hou den, waarvan do opbrengst zal strek- zij zich in do rich ting van Eindhoven op een hoogte van 400 M. verwijderden. Ik had nog een onderhoud met do aviateurs, waarbij Verschaeve mededeelde, dat hij groote overlahdviuchten wil ma ken. Evenals Rename met Senouque, geeft hij er de voorkeur aan, een ge leider bij zich te hebben. Een goede gele.der heeft voor een awateur deze groote waarde, dat hij zich dan ge heel met zijn apparaat kan bezig hou den, terwijl de geleider de route aan geeft. Met het oog hierop deed Ver schaeve met W. Pottum, den beken den ball omrei z:ger, de vorig© week twee korte overlandvluchten, terwijl de derde vlucht: SoesterbergKiewiet Hasselt, over een afstand van 156 K. M. ,een de'rde proefneming was. De b-.plane lieeft met den wind in den •rug zeer snel gereisd, wanneer men weet, dat de 56 KM. van Soesterberg tot s-llertegenbosch in 31 minutoa werden afgelegd. TE VLISSINGEN. Maandagavond heeft Van Bussel te Vlissiiigcn twee vluchten van 2 A 3 minuten gedaan. Mulder Is Dinsdag om 12 uur van een proefvlucht met zij ntweodekkier omhoog gegaan. Hij daalde na ruim 3 minuten. Woensdag heeft Van Bussel door zijn prestat.es de aanwezigen in ver rukking gebracht. Hij vloog vijfmaal, waaronder tweemaal met een passa gier. nl. de heeren W. H. Martin Jr. en dr. A. W. Smitt Muller. Vervol gens maakte hij ook een paar mooie vluchten met zijn hiplaan en éénmaal met mej. Pascal, leorling-aviatrice. DE GROOTE ENGELSCHE ROND VLUCHT. ED1NBURG—BRISTOL. 3e etape. HET VERTREK VAN EDLNBURG. Beaumont is Dinsdagmorgen om 3 uur 15 min., van Edinburg vertrok ken. Hij werd onmiddellijk gevolgd door Védrines, en Valentine, Wegens de regen, moesten de vliegers hun vertrek drie uur uitstellen. Naar uit Glasgow gemeld wordt, kwam Beaumont aldaar 't eerst aan. De Eugelscha vliegers worden door WIJNMALEN NAAR SPANJE. Men schrijft uit Londen aan de „TeL": Wijnmalen heeft hier in Engeland geen goeden indruk achtergelaten. Geen Engelschman zou zoo spoedig uit liet veld zijn geslagen, noch zich onophoudelijk hebben latetn aanspo ren om te vertrekken. Zijn tegensp ©d is bovendien grootcndeels aan zichzelf wegens onvoldoende voorbereiding, te wijteh. Er zit echter ineer achter. Naar mij positief is meegedeeld, had Wijn malen inderdaad weinig lust om te vertrekken, aangezien hem een mooi aanbod is gedaan in Spanje te komen vliegen. Dat doet hij blijkbaar liever. Vandaar ook zijn opmerking van Za terdagmiddag, voor de on ingewijden, moeilijk begrijpbaar; „Ik ga liever naar Spanje Voor zijn goeden naam had hij dan ook in. i. boter gedaan heelemaal g-.ou aanstalten te maken om aan den start deel te nemen. Dan zou hier z'n reputatie van ie klasse vlieger met geleden hebben. WEDEROM TWEE SLACHTOFFERS Dinsdagmorgen om zeven uur steeg de aviateur Slusarenko, die deel neemt aan dan St. Petersburg-Mos kou-wedstrijd, met een passagier op. Nablj Zarkoje-Salo stortte do vlieg machine omlaag. Slusarenko brak zijn bo.de beeneu, terwijl de passa gier opslag gedood werd. Het vlieg tuig was gelieel vernield. AUTOMOBILISME. DE GRAND PRIX DE FRANCE. Twee slachtoffers. Maandagmorgen word op tiet cir cuit de la Sarthe de Grand Pm de la Franco verreden. Heinery won dezen prijs, door 6-18 K NL af te leggen in 7 uur 6 min 30C., wat dus oen gemiddelde snel- hpid van 91 K.M. por uur is. Er val len echter twee doodelijke ongeluk ken te vermelden. Maurice Fournier had na de zesde ronde de Hiding, toen op een afstand van 5 K.M. van do tribunes zijn wagen oudor een wolk van stof verdween. Men snelde toe. De machine was in een droge sloot gereden en brandde. Fournier was de borst ingedrukt en was op slag dood. Zijn mecanicien werd met brandende kleeding uit de autó ge haald en overleed eenige oogenblik- ken later aan zijn wonden. Op hetzelfde oogenblik, dat Four nier verongelukte, passeerde hem Hemery. Slechts weinige deelnemers zetten na dit noodlottig incident den strijd nog voort Ten slotte reden alleen Hemory en Du ray. De machine van Duray geraakte defect, zoodat alleen Hemory den tour ten einde bracht. DE N. B. L. O. FEESTEN TE ASSEN. Eerste dag. Van veie gebouwen wapperden de vlaggen. Het zesdaagsch feest van den bond te Assen te houden, nam giste ren oen aanvang. Om 123/4 uur vereenlgden zich 300 turners aan het station. In optocht ging het naar den Brink een der mooiste deelen van Assen waar ook de deelnemers der aubade waren aan gekomen. Allen stelden zich op voor het stadhuis. Onder veel belangstel ling werden verschillende liederen ten gehoor© gebra.cht. Inmiddels werd door den heer M. A. D. Jolles, burgemeester, een toe spraak gehouden, o. m. in tegenwoor digheid van do Kamerleden Smeeng© en Treub. Ook spraken de commissaris der Ko ningin in Drente, mr. J Linthorst Ho- man, en baron Van Tuyil. Om twee uur vingen de scherm wed strijden aan. DE V'IERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCIIEN VAN DEN N. B. V. L. O. (Vierde dag.) De N. Rott. Ct." schrijft Hoewel nog twee deelnemers aan do 55 K.M. moeten aankomen, kunnen wij de marschen als geëindigd be schouwen. Alle deelnemers kwamen in gunstige conditie te Utrecht aan. waar in het militair hospitaal een uit stekende geneeskundige dienst was ingericht. Als resultaat van het on derzoek kunnen we reeds mededeeien, dat geen ernstige afwijkingen zijn ge constateerd, dat er vooral bij de deel nemers aan de 35 K.M. van gewichts- t( ©neming, bij een enkele zelfs van 11/2 K.G.. sprake is. Alleen bij de deelnemers aan de 55 K.M. is bii enkelen gewichtsafneming geconstateerd. Luit. Boeree kon aan de verschillende deelnemers uitreiken 1 bronzen medaille met Inscriptie, 10 bronzen kruisen en 21 vergulden krui- m. Met voldoening kan de bond op do zen tocht terugzien .Ondanks de groo te hitte en den drukkenden invloed van de slechte r aan de beide ©eiste stations, hebben behalve vijf deelnemers, allen tol het laatst volge houden. Twee voorname factoren heb ben daartoe niet het minst bijgedra gen. Zij zijn de uitstekend© leiding eri de goede samenwerking tusschen de deelnemers onderling. Do bond heeft met deze marschen de propaganda voor de wandelsport versterkt. Te betreuren valt liet, dal er nog zoo weinig bekendheid aan den opzet van deze marschen wordt gege\eu, waorueor net aantal deelnemers be trekkelijk gering is. W ij hebben te Naarden militairen, o. w. onderoffi cieren gesproken, die gaarne liaduen meegedaan, zoo zij het maar vroeger hadden geweten. Dat daarin een volgend jaar veran dering zal worden gebracht, wij twij felen er niet aan. VOETBAL. SPARTA NAAR BELGIS. Sparta werd uitgeuoodigd deel te nemen aan het Tournoi Iuternatio-: nal Coupe der Littoral Beige te Blan- kenbei giie en nam die uitnoodiging aan. 27 Augustus as. hebben de wed strijden plaats op het terrein der Blankenberghsche Sportvereeniging. N E DERLANDDUITSCHLAND. Als datum voor den wedstrijd N'e- derlauoDuitschland in het komen- voetbolseizoen is vastgesteld 5 April. Kerk en School EEN BRUTAAL STUKJE. Zaterdagavond is in een der hoofd straten van het hartje van New-York een zóó driest boevenstuk uitgehaald, dat het niet onvormeld mag blijven. Drie mannen in eeu auto .edeu tot dicht bij den ju weiiers win kol van de firma Jacob Jacobs in de Zesde Ave nue, op een oogenblik dat liet daar in de buurt nog dxuk was met wan delaars. Het zal tegen elf uur ge weest zijn. De mannen in de auto wachtten tot er een trein van don viaductspoorweg met luid gera.es voorbij i-eed. Op dat oogenblik smeet een der mannen een grooten steen door de winkelruit van den juwe lier. stak zijn hand door het gat en groep een bak met diamanten. Op straat haddon slechts enkelen het rinkelen van het glas gehoord, maar de man achter de toonbank snelde naar buiten en wilde de boeven vol gen. Hij werd echter op den drempel van den winkel doodgeschoten De boeven bereikten de auto en wisten te ontkomen. Men heeft niet het minste spoor van hen kunnen ont dekken. Stooravaartberlchten C. J. JUFFERMANS. Gisteren overleed to Weesp, op den leeftijd van 53 jaar, pastoor C. J. Juf fermans. Da heer Juffermans werd in tol priester gewijd en benoemd tot secretaris van monseigneur C Bottemaune, bisschop van Haarlem. Sinds 1899 was hij pastoor te W eesp, waar hij in 19Ö9 zijn 25-jarig priester feest vierde. Rechtszaken RIJSWIJKSCHE MOORDZAAK. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft bekrachtigd de beschikking der Haagsche Rechtbank, waarbij mevr. Van II. naar de openbare terechtzit ting dier Rechtbank werd verwezen, verdacht schuldig te zijn aan den ge- welddadigen dood van haren echtge noot te Rijswijk. Vermoedelijk zal de zaak in het begin van de maand September in openbare behandeling komen bij bovengenoemde Recht bank. Het stoomschip Tjimanoek arri veerde 22 Juli van Amsterdam te Pa- dang. Het stoomschip Ban da arriveerde 23 Juli van Amsterdam te Hamburg. Het stoomschip Koning Willem L van Amsterdam naar Batavia, ver trok 23 Juli van Colombo. Het stoomschip Ambon, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 23 Juli van Perim. Het stoomschip Zaanland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 21 Juli van Buhia. Het stoomschip Rijnland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, arri veerde 22 Juli te Rio Janeiro. Het stoomschip Noorelam arriveer de 24 Juli, des voormiddugs, van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Ophir arriveerde 24 Juli te Rotterdam von Java Het stoomschip Hysori arriveerde 23 Juli van Java te Rotterdam. Het stoomschip Bandoeng vertrok 23 Juli van Batavia naar Rotter dam. Het stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 24 Juli te Padang. Het stoomschip Koningin der Ne derlanden, van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 24 Juli te Southamp ton. Het stoomschip Biiliton, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 23 Juli Gibraltar. Het stoomsclüp Koning Willwn Hl, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 24 Juli Kaap del Armi. Het stoomschip Celebes, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 24 Juli Kaap Blanc. Het stoomschip Prins der Neder landen arriveerde 22 Juli te New- York von West-lndië. Het stoomschip Prinz Ludwig, van Rotterdam naar Oost-Azië, arriveer de 23 Juli te Aden. Het stoomschip Menado, van Rot terdam naar Java, passeerde 24 Juli Ouessant. Het stoomschip Tambora, van Java naar Rotterdam, arriveerde 24 Juli te Suez. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java, vertrok 25 Juli van Suez. Het stoomschip Ixion, van Amster dam naar Java, arriveerde 24 Juli te Liverpool. Het stoomschip Barcelona (Canada- Lijn; vertrok 22 Juli v.m. 4 uur van Montreal naar Rotterdam en Ham burg. Hei stoomschip Kawi, van Java r Rotterdam, vertrok 22 Juli van Padang. Het stoomschip Wilis, van Rotter dam naar Java, arriveerde 22 Juli te Bataria Het stoomschip Tabanan. van Java naar Rotterdam, vertrok 22 Juli van Perim. Het stoomschip Menado, van Rot terdam naar Java, passeerde 23 Juli Wight. Het stoomschip Rindjani, van Rot terdam naar Java. vertrok 23 Juli van Tanger en Gibraltar. Het stoomschip Bogor, van Rotter dam naar Java. arriveerde 23 Juli te Port-Said. Volgens draadloos bericht via Crookhaven b©\ond bei stoomschip Rotterdam, van Rotterdam naar New-York, zich 24 Juli, des morgens 6 uur, op ongeveer 210 mijlen ten Westen van Seilly. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 25 Juli te Port Said. Het stoomschip Dardanus vertrok 25 Juli van Amsterdam naar Jam via Liverpool. Gemengd Nieuws DE WARMTE IN DUITSCHLAND. üver de noodlottige gevolgen van de warmte komen telegrammen uit verschillende doelen van Duitschland. lu de nabijheid an Hallo zijn gedu rende do oefeningen 1UÜ man door warmte onwel geworden 2 soldaten zijn aan zonnesteek gestorven. De oefeningen werden afgebroken. In Leipzig zijn 4 doocr zonnesteek getrof fen personen in het (,'omeente-zieken- huis opgenomen. De thermometer steeg tot 42 graden Reaumur. Wegens watergebrek in de waterleiding wordt het besproejeu der straten nagelaten. Uit Keulen meldt men. dat in de la etste 3 dagen tusschen Keulen en Duisburg in het geheel 39 personen door zonnesteek ot verdrinken den dood hebben gevonden. Van een transport varkens stierven ar 314 ton gevolge van de warmte. De schade door de aanhoudende droogte in do Bovenrijnsche tuinderijen en velden aangericht ia onmetelijk gTOot. F AILLISS EMENTEN. Uitgesproken: Leeuwarden. 21 Juli- J. van der Werf, stroohandelaar, te Sne©k- R-- commissarls: mr. P. C. J. A, Boeles; curator: J. Rodenhuis, te Sneek Geëindigd: J. Stoelmga, te C. A. BijsteTa, schipper, gewoond hebbend© te Steen bergen, titans wonende te Mühlheim- Speldorf. Leger en Vloot STAATSCOMMISSIE VOOR LEGER TOESTANDEN. De Haagsche correspondent van de „TeL" meldt De staatscommissie voor de leger toestanden heeft reeds aan verschil lend© garnizoenen en kazernes een bezoek gobracht. Naar ik vernam, werden deze bezoeken van te voren niet altijd aangekondigd, ten ©inde een zuiveren indruk van den toe stand te verkrijgen. Van militaire zijde werd mij mede- gedoeld. dat hel optreden der com missie daardoor bij enkeie comman danten ontstemming hoeft verwekt llrt kwam voor, dat een aantal loden der commissie, zonder v rafgaande kennisgeving, eon kazerne binnentra den en ondergeschikte mditairen be gonnen te ondervragen. Dit moet in officierskringen misnoeg'n hebben doen ontstaan.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7