PEEK KLOPPENBURG Lustre Colberts, Flanellen Costuams. FlanellenTennispentalons Piqué-Gilets. Verkoop _tot_ Amotie. H. H. WIELRIJDERS ADVERTENTiËFj een groot Gebouw, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Dinsdag 1 en Woensdag 2 Augustus, VEILING VAN BAAREN BEERS, Generaal Cronjéstr. 133roofl Lange Begijnestraat 30. Gekleurde en witte sar Ziet onze Etalages. *99 spr. als zijné meening, dat deze rust periode gevolgd moet worden door langzame geregelde lichaamsbewe ging. Spr., groot voorstander van sport en spel, acht het wenschelijk steeds die oefeningen, die lichaamsbeweging to nemen, waarvan we in het leven nut hebben, bijv. loopon, zwemmen, springen, klimmen, fietsen en er 'vooral op te letten, dat e"r bij li chaamsoefeningen voor do jeugd een gelijkmatige opklimming besta, dat de oefeningen systematisch en veol- ïijdig zijn. Spr. wekt de onderwijzers op een 'deel van hun vrijen tijd, hunne va- cantie aan lichaamsoefening te be steden, omdat deze een krachtig te genwicht vormen voor de overspan ning in hun studietijd en de onder wijzers na eene vacantio op die wij ze doorgebracht, zeker gesterkt naar lichaam en geest hunne taak weer met frisschen moed zullen hervatten, wat de jeugd ten goede moet komen. Een warm applaus gaf de instem ming der vergadering te kennen. Daarna werd het reglement voor 't Weezenfonds van het N. O. G. aan de orde gesteld. Ongewijzigd werden aangenomen de volgende artikelen over doel en middelen. Het Weezenfonds heeft ten doel te bevordéren, dat weezen en halve wee zen, nagelaten door leden Yan het N. O. G. een goede opvoeding en een degelijke opleiding ontvangen. De benoodigde geiden worden ge vonden door bijdragen van afdeelin- igen an van ledem van het N. O. G. en .van particulieren; bovendien wordt aan de door liet fonds verpleegde weezon uitgekee'rd al wat het Weezen fonds ten goede mocht komen uit het Ondersteuningsfonds, opgericht doo'r door het N. O. G. Omtrent de ondersteuning bepaalt het reglement o.a.: Alle weezen, be doeld in art. 2, kunnen mits zij den 18en verjaardag nog niet hebben be reikt, voor steun in aanmerking ko men, met Inachtneming der beperken de bepalingen vastgelegd in dit reglement, Indien de Weezenfonds- commissie van meening is, dat steun ook na dien verjaardag wenschelijk is, kan zij daartoe telkens voor één jaar besluiten. Nadat de heer Lancée de vergade ring gefeliciteerd had met de tot- sta ndkoming van het regloment, deel de hij mede. dat reeds een fondsje van f 2000 bijeen was en deed een be- ïoep op de afd., om dit fonds te doen groeien. De excursie-commissie van Amster dam droeg f 25 af als overschot van een tocht naar Kampen en Urk. Aangenomen werd een voorstel van de Hoofdcommissie omtrent het on dersteuningsfonds, om steun te ver- leenen aan kinderen van ove'rleden onderwijzers tot een maximum van f 50 per jaar en per kind; deze steun kan worden verleend door bemidde ling van het Weezenfonds van het N. O. G. Een voorstel van de afdeel'ing Bur ger—OosterveenCompascuum: ,.De Algemeene Ve'rgade'ring geve den wensch te kennen, dat door het Ge nootschap een bedrag van 500 gulden beschikbaar zal worden gesteld om jongen onderwijzers, leden van liet N. O. G., financieele hulp te verlee- nen bij het doen van uitstapjes naar 'Amsterdam, terverkrijging van moe'r algemeene ontwikkeling, en drage 't Hoofdbestuur op bij de Regeering daarvoor een gelijke subsidie aar vragen, werd verworpen. In de plaats daarvan werd voorstel van het Hoofdbestuur aan genomen: ,,De Algemeene Vergade ring drage het Hoofdbestuur op een excursiecommissie te benoemen, die tot taak heeft onderwijzers van ad vies te dienen bij het doen van uit stapjes ter verkrijging van meer al gemeene ontwikkeling," geamendee'rd door Amsterdam: ,,en wier tauk het tevens is uitstapjes en studiereizen te organisee'ren." Een van Gouda: „De Algemeene Vergadering drage het Hoofdbestuur op, bij de Regeering aan te dringen op meer subsidie voor het bijwonen vuil vacantie-cu'rsussen in het bui tonland," werd aangenomen. Het voorstel van de afdeeling Waal wijk. De algemeene vergadering drage het H. B. op, te onderzoeken, op wel ke punten onze onderwijswet drin gend herziening behoeft, ten einde zoo spoedig mogelijk bij de Regeering en de Volksvertegenwoordiging aan te dringen op wijzigingen, waarvan de urgentie is gebleken" werd aldus gepre-advisee'rd door 't Hoofdbestuur Aldus wordt besloten. Tweede dag. In de huishoudelijke vergadering werd het voorstel-Schagen, om de baten der brandassurantie aan het weezenfonds te geven, ingetrokken. Verworpen werd een urgentie-voor stel Hilversum om op de begrooting een post van f 100 uit te trekken v liet herstellingsoord. De posten van de begrooting werden besproken en de contributietoeslag voor dit jaar van 50 op 56 gebracht. Tot honoraire leden werden noemd de heeren C. A. Zelveldcr, voorz. Volksonderwijs, distr. school- opz. te Sneek; R. Staal, oud-vice- voorz. N. O. G. te Hoogeveen; C. M. Soeters, oud le secretaris, Amste'r- dam, J. J. Eckmann, oud-voorzitter Ondersteuningsfonds, Amsterdam; A. Blok, a'rr. schoolopz., Ilcusden; A. Voerman Volkers, gep. onderwijzer te Hoorn. Door het Hoofdbestuur werd mede gedeeld, dat door bemoeiingen van een drietal heeren en wijlen den heek Jungerius te Enspijk, hot tuberculo- se-fonds thans ruim f 2000 bezit en dit fonds aan het Hoofdbestuur is overgedragen. INGEZONDEN Van Ingezonden stukken, geplaatst of Iet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Eodaotio zich niet aansprakelijk. Haarlem, 26 Juli 1911. Redactie Haarlem's Dagblad, Haarlem. Hooggeachte Redactie, Alhoewel het ons overbodig en feitelijk als niet op onzen weg liggen de voorkomt om den heer L. de Vr(ies?) van repliek te dienen, zou den wij toch gaarne zien, dat u on derstaande regelen opnaarnt, in ant woord op het ingezonden stukje van gen. heer in uw nummer van Vrijdag 1.1. dat ons, tot ons leedwezen, eerst heden onder de oogen kwam. W-ij kunnen beginnen met te zeg gen, dat het als vanzelf sprekende is, dat een Christelijke voreeniging, als zij een uitvoering geeft, in de eerste plaats wil zingen „Alleen ter ee're van clen Christus, Wien, overeenkomstig haar grondslag, den Bijbel alléén alle lof, eer en aanbidding toekomt." Te betoogen dat dit ook bij de C. O. V. voorop staat, lijkt ons tamelijk overbodig. Den heer de Vr. willen wij liet echte'r nog wel eens verzekeren en hem bovendien meedeelen, dat wij het oratorium „Christus" van Liszt bovenal en in de allereerste plaats kozen om door de uitvoering daarvan God te eeren, maar ook, en we herha len dit hier uitdrukkelijk, om te la ten uitkomen welk een hoogstaand componist Liszt geweest is, of, met andere woorden „om te laten uitko men welke heerlijke gaven Liszt van God ontvangen had." Nu schijnt de heer de Vr. het ons nogal kwalijk te nemen, dat wij van de omstandigheid, dat het dit jaar een eeuw geleden is, dat Liszt gebo ren werd, gebruik maken. Eerstens is daar deze reden voor, dat men nu eenmaal gedwongen is rekening te houden met de financieele zijde van zoo'n onderneming. Men moet de keus laten vallen op een werkdat kans op succes heeft. Maar boven dien. Hoeveel herdenkingen hebben we de laatste tijden al niet meege maakt? We hebben een Reinbrandt-, een de Ruyter-, ja, (als we ze voor deze enkele gelegenheid eens in een adem mogen noemen) een Bilderdijk- •herdenking gehad. Ën hebben we toon die mensehen zoo verheerlijkt? Immers neen! Niets dan hun werk werd herdacht, en dat werd geprezen. En daar konden wij als Christenen toch ook wel "aan mee doen. Welnu, mijnheer de Vr., zoo ook zal het nu gaan. We zingen in de eerste plaats ter eere Gods en hopen tevens op schitterende wijze te doen uitkomen, wolko schoone gaven Liszt van God ontvangen had. De geachte Redactie dankend voor dc opname. Het Bestuur der Christelijke Oratorium-Vöreeniging. KINDERDAG OP 2 AUGUSTUS. Evenals verleden jaar, maar nu op meer uitgebreide schaal, wil het Cen traal Genootschap voor kinderher- stellings- en vacantiekolonies trach ten sympathie te vinden voor behoef tige zwakke kinderen onder hen, die zelve op hun vacantiereis zijn. Het bestuur heeft aan een aantal hotels en pensions de volgende circulaire verzonden, en hoopt dat duizenden zullen medewerken om 2 Augustus tot een blijden, nationalen Kinder dag te maken. Aan de Gasten in Zomer-hotels en Pensions. Het bestuur van het Centraal Ge nootschap heeft de eer u bij dezen beleefd uit te noodigen op 2 Augustus in uw hotel of pension een collecte te willen houden en het ingezamelde be drag op te zenden door middel van bijgevoegd formulier. Een volledige lijst van lot 6 Aug. ingekomen gelden zal, met vermel ding van hotel of pension, aan alle medevverlcers(ste'rs) van wie de adres sen worden opgegeven, toegezonden worden. Vertrouwende-, dat u zich eenige moeite zal willen getroosten ten be hoeve van behoeftige, zwakke kinde ren, verblijf ik Met de meeste hoogachting, De Administrateur, A. C. BOS Egmond aan Zee 1 Aug. 1911. Zeeland, zijn rijwiel aan do hund voorttrekkend. Matheeuwsen had een geweer on der den arm. Op een teeken van Van Zeeland liet hij het geweer vallen en zette liet op ©en loopen. Ik vond liet geweer op de plaats waai' hij het liet vallen er was een slaghoedje op. Twee fietsen lagen in het bosch. In dezo zaak waren 24 getuigen a charge en C 4 décharge gedagvaard. Als verdediger trad op mr. J. baron Van Hugenpoth. Do ambtenaar van het openbaar ministerie, ofschoon de verklaringen va.n den beklaagde Smeets mot die van Van de Pol, Van Zeeland en Matheeuwsen op één lijn stellende, bevond de verklaringen der vele ge tuigen tx charge zeer bezwarend voor beklaagde en achtte liet wettig en overtuigend bewijs geleverd, dat be klaagde opzettelijk een onware ver klaring onder eede heeft afgelegd. Hij eischte derhalve een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger bestreed, dat het overtuigend bewijs was geleverd, en noemde do verklaringen der getuigen die van een stroojiersbende. In Noord- Brabant op het platteland is steeds een strooming, om tegen veldwach ters inzake strooperij te ageeren. Hij hecht geen waarde aan de verklarin gen dor getuigen, vooral daar er .roods zooveel tijd tusschcn het feit en het heden ligt en zij dus op alles zijn voorbereid. Pleiter wijst vervolgens op de goe de getuigenissen omtrent beklaagde'? gedrag en rechtvaardigheid, waarvan hij de geschreven bewijzen toont van do hand des hoeren kantonrechter en ambtenaar van het openbaar minis terie te Oirschot, van don graaf De Geloes, burgemeester van Eijsden, in wiens dienst Smeets reeds langen tijd, is en van jhr. De la Court, waar bij de beklaagde vroeger eveneens als jachtopziener dienst deed. Tenslotte vroeg spreker vrijspraak en herstelling in zijn fuclio. Kechtszaken MEINEED. Donderdag werd voor de Bossche rechtbank voortgezet de beliaudeling der zaak tegen D. Smeets, onbezol digde rijksveldwachter te Best, be klaagd ter zake, dat hij op 12 Januari 1911 te 's-Bosch als getuige in een strafzaak (jachtovertreding) gehoord tegen J. A. v. d. Pol, een vulsclic ver klaring onder eede heeft afgelegd ais volgt Oj> 5 Juni 1910, omstreeks half vijf, zag ik, dat beklaagde liep te Oir schot ter plaatse genaamd Bloemen- daal, ir. een perceel rogge. Ik kwam bij die gelegenheid fietsend uit de richting Best op het St, Jorispad, en zag toen links van mij den beklaagde on do getuigen Matheeuwsen en Van Op Donderdag 3 Augustus 1911, des namiddags 1 uu'r, zal deurwaar der M. I. WANING "tot Amotie ver- koopen: staande en gelegen aan de Nieuwe Gracht No. 18 en 16 te Haarlem, waarin sedert onheuge lijk© jaren de Azijnmakerij van do firma L. REEKERS en Co. is geves tigd geweest. De verkoop geschiedt in het te amo- voeren gebouw. Aanwijzing op Zaterdag 29 Juli, Maandag 31 Juli, D.nsdag en Woens dag 1 en 2 Augustus telkens van 10- 3 ure en d&s morgens voor den ver koop. ALGEMEEN Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, ve'r- trok 26 Juli van Genua. (Verb.) Het stoomschip Tjimanoeck arri veerde 27 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Zeelandia, van Buenos Ayres naar Amsterdam, ver trok 26 Juli van Lissabon. Het st. Eemland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, passeerde 26 Juli Ouessant. Het st. Zijldijk arriveerde 28 Juli ran Boston en Philadelphia te Rotter dam. Het stoomschip Rijnland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, arri- eerde 26 Juli te Santos. Het stoomschip Medan, van Java naar Rotterdam, vertrok 26 Juli van Djeddah. Het st. Nieuw-Amsterdam arriveer de 28 Juli v.m. van New-York te Rot terdam. Het stoomschip Soestdijk, van Bos- n naar Rotterdam, vertrok 26 Juli, des voorm. van Philadelphia. Het st. Menado, van Rotterdam n Java. passeerde 27 Juli Sagres. Het st, Monelaus, van Japan naar Rotterdam, vertrok 15 Juli van Han kow. Burgerlijke Stand HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. GETROUWD: P. v. Opzeeland-C. Duijs. BEVALLEN: W. v. Bruggen-Stokman, z. M. C. ter Metz-Lokerman, z. T. Koel- Busch, d. P. Koene-Spanjaard, z. M. E. Veuger-Roeland, d< OVERLEDEN: C. Pronk-Vleesman, 37 j. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD: A. de Vos en M. v. Schaik. J. Nelemans en A. de Rijk. GETROUWD: K. v. d. Rosch en M. Rip. BEVALLEN: M. Klootwijk-Beerts, z. G. Zel- denthuis-Pecht, d. T. B. Huizer- Sra 's, d. G. S. Hendriks-van der Peijl, d. B. van der Voet-Struik, d. H. C. van Nieuwenhuijzen-Schoo z. C. Roubos-Dekker, z. M. Hoog kamer-Turnhout, z. W. Tamboe'r- Rietkerk, z. M. Tjalma-Coraelia. z. A. Ivranenburg-van Splunter, d. P. Ransdorp-Verlaan. d. J. Krijgs man-de Smit, d. j. Biankert-Bak- ker, d. OVERLEDEN: J. Vreeken, 79 j. D. J. Zomer, 8 m. M. van Keyck, 48 j. A. v. d. Koppel, 9 m. J. Lijs, 5 m. BENNEBROEK. OVERLEDEN: Aaltje van Veen (wed. Hendrik Kramer) 80 j. te HiHegom. Notaris J. RATELBAND, te Haarlem, zal op Woensdag 9 Augustus 1911, bij opbod en hooging en op Wounsdag 16 Augustus 1911 bij afslag, telkens des namiddags te 7 uur, to Hiüegom, in het Hotel van den Heer SISTERMANS, publiek vor- koopeu: Eon WINKELHUIS, get. 188, en 3 HUIZEN, gel. 186, 184 en 182-, berg plaats, erven en grond, staande en liggende bij eikander te Hillegom, aan den Stationsweg, kadaster Sectie A, Nommers 3647, 3648, 4717 en 4718, samen groot 3 Aren 95 Centiaren. Het HUIS, get. 188, is in eigen ge bruik; de overige huizen zijn bij de week verhuurd, dat, get. 186, voor f 2 per week en die, get. 184 en 182, elk voor f 1.60 per week. Nadero informatiën ten kantore van voornoemden Notaris, Nassau- straat 18. Mr. C. J. BOERLAGE. Notaris te Heemstede, zal op Wonnsdag 16 Augustus 1911, bij opbod en op Woensdag 23 Augustus 1911, bij afslag, telkens voorm. 11 uqr, in het Hotel „SISTERMANS" te Hille gom publiek verkoopen: Eeri partij WEILAND met eenige perceelen BLOEMBOLLENLAND en BOSCIIGROND met VINKENBAAN en Vinkenhuisj© te Vogelenzang, gem, Bloemendaal aan den Doodweg, den Schulpweg en den Zitke'rweg, samen groot 11—58—70 II,A. In perceelen en combinatiën. Vrij van huur te aanvaarden Kerst mis 1911. Notitièn met kaart en nadere in lichtingen verkrijgbaar ten kantore van Notaris BOERLAGE voorn, als mede bij de Heeren H. C. REINDERS FOT.MER te Buiksloterham bij Am sterdam en J. C. VAN DER LAAN te Bennebroek. B. VAN GERVEN Telefonisch aangesloten onder No. 2250. NIEUWE GRACHT 74 JKTEBC. TELEFOON 1686. telkens "s morgens ten 10 uur van in goeden staat verkeerendo MEUBILAIRE- en verschillende andere GOEDEREN, door den Makelaar P. HOOGEVEEN Lzn., ten overstaan van den Deurwaarder D. A. W. HEN5KES, waarbij wegens sterfgeval, o.a. na gelaten door en afkomstig uit het meubclmagazijn van wijlen den Hee'r J A. BOOT, als: Mahoniehouten ledikant, dito buffet, een tweetal magnifieke salonameuble- menten, noten-, eiken- en mahonie houten tafels, stoelen, voltaires, fau teuils, chaise-longue, pianino, sera fineorgel, cyli'nderbureau, eikenhou ten schrijftafel, dito dames schrijfta feltje, serre-ameublement, mahonie houten linnenkasten, eikenhouten hoekkast enz. Voorts spiegeds, schilderstukken, gravures in zwarte en vergulde lijs ten, mahoniehouten boekétagères, thee- en bloemtafeJs, reis- en strand stoelen, gordijnen, kleeden en kar petten, diverse schooreteens tellen, pendules met coupes, vazen, piède- stals, etc. Verder: IJzeren en geschilderde le dikanten, matrassen, waschtafels, waschstollen en verdere ioebehooren, zeer mooie grammaphone met een uit gebreide collectie platen, handnaai machine, schoenmakers trapnaaima- chine, een vijftal diverse kinderwa gens, verschillende kinderstoelen, ee nige rijwielen, diverse luxe-artikelen, kope'r-, glas- en aardewerk, compleet tafelservies, alsmede diverse kleeding stukken. Vervolgens eenig Goud en Zilver. Ten slotte Buitengoederen: als: re- olame-uithangbo'rd, aquarium, dui ventil, toonbank, diverse Houtwaren, als kozijnen, ramen, deuren, plan- kan en verder hetgeen meer ten ver koop zal wo'rden aangeboden, Bezichtiging: Maandag 31 Juli a.s. van 10 tot 4 uur. Goederen kunnen te allen tijde gebracht en op verzoek steeds gehaald worden, waarvoor men zich vervoege ten kantore boven genoemd lokaal. EXPEDITEUR SPAARNE 80 Aannemers van Grondboringen voor Drinkwater, Tuinbesproeiïngen, ENZ. Ontijzerings- Inrichtingen. SCHOTEN (bij Haarlem). GUEPIN EN VAN DER VLUGT, Spaarne 54, bzlasten zich met Inbewaarnemlng en Administratie van Vermogens, be handeling van Grootboekzaken, Incasseer ing van Wissels, aan- en verkoop van Effecten en Vreemd Geld, verzilvering van Coupons, si ui. ting van Prolongatiën, Hypotheken, Braudaasurantlën, Levensverzekerin gen en Lijfrenten, verstrekken Reis- credletbrieven benevens Wissels en Chèquee op Blnüen- en Buitenland. Safe Deposit inrichting. Bet Correspondentschap van de Nsderlendsche Bank voor Haarlem en Omstreken le te hunnen Kan tore gevestigd KLEINE HOUTSTRAAT No I. le soort Kamperhooï p. baal f 1.30 Friesch hooi per baal 1.50 Cinquantin maïs 75 KG. 6.— Laptite Mais 75 KG. 5.50 Droog Maïsmeel 74 KG. 5.80 Haver per 50 KG. 3.75 L in sen por 80 KG. 6.20 Gemalen linsen 79 KG. 6.50 Chevallier gerst H.L. 5.75 Beste dikke gerst H L. 5.25 Beste kippentarwe H.L. 7.— Gemengd kippenvoer 50 K G. 3.75 Best gem. kippenvoer 50 KG. 4.75 Beste paddy of kippenrijst 50 K.G, 4.25 Blanke middel rijst 50 KG. 5. le soort Am. lijnmeel 50 KG. 5.40 le soort Pelmeel 50 KG. 5. Witte gries 50 KG. 3.50 Blank voerr ij stameel 50 KG. „3.25 Zuiver tarwegrent 50 KG. 3.25 Ochtendvoeder of Eiermeel 50 Kg. 5.50 Hennepzaad 50 KG. 7. le soort Bakbloem 50 KG. 6.25 Firma J. H. SW£ERTS Het Bandenmagazijn van da Veresnigde Red. Rijwiilindiistrii is en blijft steeds JE aangewezen adres. Grootste hier ter plaatse. Prij zen als volgt: Standaard Buitenband f 1.16; Duplex Buitenband f 1.24; St. George Buitenband f 1.48; Olifant ex tra prima. Buitenband f 2.18; Mosci- tosch Buitenband f 2.78; Monopol Bui tenband f 2.38; Excelsior, prima, Bui tenband f 3.39. Al onze garantie is schriftelijk. Tevens houden wij in voorraad Dunlop, Continenthal, Bates, Higar Banden, en verder bekende merken tegén voel verlaagde prijzen. Prima Binnenbanden met 1 jaar garantie f 1.98, Bates Binnenbanden, met gietstempel van f 4 voor f 2.38, 1 jaar garantie. Reclame Binnenbanden f 0 98, Kin- derwagenbanden van 23 cent af, met garantie. Komt zien en overtuigd u. Concurrentie onmogelijk. Entrée vrij.» Beleefd aanbevelend, Vereenigde Nederl. Rijwielindustrie Tevens in voorraad alle voorkomen de Onderdeoien tegen spot-, spotprij zen, prima Engelsche Rijwielen van f 27 af met garantie. Tevens ruiinen wij op eenig© zoo goed als nieuwe 2e hands Rijwielen, voor Heeren cn Dames, tegen elk aan nemelijk bod. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Leeuwarden. D. Bakker, winke lier en koopman te Ferwoude. Rech- ter-commissaris mr. J. J. Croles; cu rator mr. L. K. Okraa, te Snoek. Alkmaar. P. Pronk, meubelma ker. vroeger te Hilversum, thans te Bergen. Rechter-commissaris rar. A. M. Lodeboercurator mr. W. F. A. Vorhoeff. Assen. C. Pieters, groentekwee- ker en koopman, thans te de Punt. gemeente Vries, vroeger te Paterwol- de. gemeente Eelde. Rechter-commis saris jhr. mr. D. J. den Beer Poortu- gael curator mr. A, W. van Holthe tot Echten. Opgeheven L. Meibergen, winkelier en koop man te Stad-Almelo. Geëindigd K, Thijssen, koopman en winkelier in manufacturen, te Beverwijk. II. van Beijeren, melksalonhouder, te Velsen. H. P. M. Alink. bakker to Haarlem. in zwart en fantasie dessins. Enorme keuze.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7