SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Zwemmen. "W aterpolo. Ijiuolitvaart. tSolialten. Voetbal. Cricket. Zwemmen. OOMS WINT DEN ZWEMWED STRIJD DOOR PARIJSI Do bekende „Traversée de Paris k la nage", voor amateurs, "is Zondag ge houden. De baan, tusschen de Pont National en de Pont Alexandre, was 7 K.M. lang, en er was reusachtige publieke belangstelling op de beide Seine-oevers. Vierendertig zwemmers en zwemsters startten. De Hollander P. L. Ooms raakte aanvankelijk achter bij den Belgi schen kampioen Maas, maar wist liem door uitstekend spurten in te balen. Ooms kwam als eerste aan, in 1 uur 58 minuten de baan afleggend. Tweede was de Belg, Maas, derde de Franschman Bonzon, vierde een... twaalfjarig meisje, Juliette Curé (dat met 1800 M. voorgift was ge start en goede prestatie leverde), vijfde de Belg, Everaerts en zesde de Zwitser Ban gorter. Eduard Meijer was tiende, in 2 uur 15 M. Ooms had bij aankomst 4 minuten voorsprong op Maas. Van bat IJ-zwemfeast. Zondagmiddag hield de vereéoiging „Het IJ" te Amsterdam haar jaar- lijksch nationaal zwemfeest, dat door het uitkomen van een Belgisch wa- tcrpolo-zeveutal eigenlijk even een internationaal tintje kreeg. Het programma bevatte een lahge reeks nummers snelzwemmen, waar uit we alleen het voornaamste hier aanstippen. Rugzwemmen (baan- 1 engte 240 M., vrije deelneming) werd gewonneta door George Cortlever, van Het IJ, in 4 min. 1 4/5 sec. Tweede was A. B. Markus (A. Z.) in 4 min. 24 1,5 96C. en derde J. Bohlander (Het IJ) in 4. min. 27 sec. Na dit nummer deed de nieuwe ste'r op de korte baan, de IJ-zwemmer J. D. Los van Haar lem, een poging om het Nederlandsch 40 M.-record te verboteren. Dat re cord stond tot dusver ten name van P. L. Ooms, met 28 2/5 sec. Los van Haarlem, die den crawl-slag toepast en daarmee op de korte baan gToote snelheid bereikt, bewees dit laatste weeT door de 40 Meter bin nen don recordtijd af te leg gen. Onder groot enthousiasme van het publiek werd bekend ge maakt, dat het record op 27 3/5 sec. was gebracht. De Haarlemmer A. Verwey (van H. V. G. B.) kwam in het nummer 80 M. borstzwemmen (seniores) uit. De deelnemers zwommen twee aan twee, en de H. V. G. B.'er had een extra zware tegenpartij doordat hij het eerste paar vormde mot Los van Haarlem. Die nam op de eerste baan dadelijk een flinekn voorsprong, en boewei Verwey in de tweede 40 M. weer bijna gelijk wist te komen, won de IJ-man toch, de 80 M. afleggend in 1 min. 2 sec. Aat van Hasselt (R. Z. C.) was ten slotte tweede, in 1 min. 3 4/5 sec.; Verwey derde In 1 min. 4 1/5 sec. De Belg Willette, die buiten mededinging aan dit nummer deelnam, legde de baan af in 1 min. 4 sec. Voor het schoonspringen (kampi oenschap van Nederland) waren maar vier deelnemers verschenen. Als immer was de D. J. K.'er N. Stur- kop verreweg de sterkste, zijn ultv ring van de verplichte sprongen was schier onberispelijk en hij werd dan ook voor de zooveelste maal Neder landsch kampioen, met 88 1/2 punten. Tweede was A. Solleveldt (R. Z. C.) met 78 1/2 punten. Waterpolo. Drie polomatchcs werden op IJ-zweiufeest gespeeld, waarbij één internationale ontmoeting. Eerst speelden D. J. K.— ROTTERD. ZWEMCLUB voor de oérste klasse competitie. Mooi was het spel in deze ontmoe ting niet. D. J. It. miste Eduard Meyer en Ooms (die beiden aan de Traversée de Paris deelnamen). R. Z. C. had van dezen zwaren handicap der Amsterdammers moeteen profitee red, maar deed het niet. Wel had Rotterdam met rust een 21-leiding, maar daarna scoorde D. J. K. twee goede doelpunten, en won met 32. Er werd vaak te ruw gespeeld in de zen wedstrijd. De laatste competitie-ontmoeting voor de 2e klasse A. ging tusschen HET IJ II—R. Z. C. n De spelqualiteit was niet veel min der da'n in den voorgaanden wed strijd. IJ II won met 10 maakte juist één goal te weinig om aan de laatste plaats te ontkomen. De eind stand dor 2e klasse A is: i 1? I la! H. V. G. B, 4 4 0 0 14-6 R. Z. C. n 4 10 3 1—7 2 U U 4 10 3 1—92 Ten slotte kwam er een internatio- nationale ontmoeting tusschen HET IJ I—BRUGSCHE ZWEM- KRING. De Belgische tweede klasse was met een drietal spelers van Brussels Swimming Club verste'rkt, maar ver loor toch met 0—2 van Hot IJ, dat door Los v. Haarlem en G. Struys scoorde. De aanstaande Nedertand- sche kampioenen hadden overigens huh beau jour niet: ze misten ettelij ke kansen. Van weerszijden werd teveel op op den man gespeeld, waartegen scheidsrechter Hiel onvoldoende op trad. HET NEDERLANDSCH ZEVEN TAL. Na afloop van het zwemfeest vér gaderde de watarpolocommlssie van den N. Z. B., om het NecL zevental te kiezen. De heer R. Remmelts (H. V. G. B.), gekozen In het voorloopig zevental, had medegedeeld, dat hij niet meer In aanmerking wonschte te komen, in verband met verschillende omstandigheden. De commissie stelde bet Ned. ze vental nu aldus samen: Doel: Tordaix (R. Z C.) Achter: J. D. Los van Haarlem (Het IJ) en L. Benenga (De Maas). Midden: J. G. Cortlever (Het IJ) aanvoerder. Voort B. Benenga (de Maas), Karei Meyer (D. J. K.) en P. L. Ooms (D. J. K.) Dit zevental speelt op 13 Aug. a.s. tegen België. PROPAGANDA-WEDSTRUD. A.s. Zaterdag, 's middags, speelt H. V. G. B. te Naarden een propa- gondawedstrijd waterpolo tegen een. zevental der plaatselijk© zwemclub. Luchtvaart. DRAADLOOZE VERBINDING. Twee militaire aviateurs, die boven Rambouillet vlogen, zijn gedurende dien tijd in /draad looze verbinding gebleven met den Eifeltoren. VLIEGEN TE VLISSINGEN. Van Bussel ontving een parijs van 75 gulden voor de meeste vluchten. Hij deed nL 5 vluchten. ST. PETERSBURG—MOSKOU. De aeroplane-wedstrijd St. Peters- burg-Moskou is geëindigd. Behalve Wossilieff slaagde geen der deelne mers er in Moskou te bereiken. RICHARD DEPEW. Hanriot uitgezonderd is de 19-jari- ge Amerikaan, Richard Depew, onge twijfeld de jongste aviateur in Euro pa. Toen de jongen met zijn ouders te Parijs was, werd hij tot de avia tiek aangetrokken door het lezen van beschrijvingen van vliegtochten in de dagbladen. Dadelijk kwam bij hem het verlangen op, zich in do vlieg kunst te bekwamen. Zijn ouders von den het goed en dezer dagen maakte de toekomstige aviateur te Buc met Maurice Farman een vlucht. RECORD MET PASSAGIERS. De aviateur Level sloeg te Chartres op een biplan de afstand- en duur- reoords mot passagier, 241 K.M. en 790 Meter afleggend in 3 uur 13 min. 35 sec. VAN TIEL NAAR NIJMEGEN. Do Nedorlandscho aviateur Van Meel hoeft een schitterende overland- vlucht volbracht. Hij vloog van Tiel naar Nijmegen, passeerde daar om ruim 6 uur en daalde even later on der groot enthousiasme op het vlieg terrein. Schaken. DE TOURNOOIEN TE KEULEN. De twaalfde ronde van Ilaupttur- nier A bracht weer menige verras sing. Essor verknoeide zijn groote kan sen op don eersten prijs, door tegen Hafe te verliezen. Freymann deed evenzoo tegen Hro- madka. Davidson wierp zijn laatste kans op een prijs weg, door allerongeluk kigst togen Breyer te schuiven. I.owtsky had het geluk niet tegen Gutmayer te verliezen, alhoewel hij de kwaliteit en twee pionnen verloor. En Tereschtschenko, die Zaterdag zoo prachtig speelde, krukte vandaag erbarmelijk tegen BartOD. Rotlevi won gemakkelijk tegen Do- negan en Ziolo tegen Kirschen. De stand is mi: Lowtsky 7 1/2-, Freymann 7 1/2, Esser 6 ly2, Breyer, Gutmayer en Hromadka 6, Rotlevi, Schelfhout, Tereschtschenko, Nyhoten 5 1/2, Barton, Doncgan, Hafe 4 1/2, Davidson 4, Ziolo 3 1/2, en Kirschen 2 1/2. In het tournooi B behaalde Carls (Bremen) den eersten prijs plus meestertitel met 7 punten, 2e Busch (Wimsiedel) met 6 p., 3e en 4e Mö- wtng (Leipzig) en Kröger (Hamburg) elk 5 punten, 5e Wagner (Kiel) met •i 1/2 p., 6e Prante met 3 1/2 p., 7e Jacobsohn (Keulen) met 2 1/2 p.. 8e Schaff met 1 1/2 p., 9e Bauer (Berlijn) met 1 punt TARRASCH—SCHLECHTER. De twaalfde partij van den twee kamp Is remise geworden. De stond is thans: Tarrasch 3, Slechter 2, re mise 7. Voetbal. DE NEDERLANDSCHE BEKERCOM PETITIE 1911—1912. Uit de tal van inschrijvingen is ge bleken, dat de beker nog voldoende bekoring heeft voor de meeste clubs. Ondanks de tal van serlewedstrijden in het beein van September op ver schillende olaalsen van ons land, heb- bon nog een voldoend aantal vereeni- gingen kunnen inschrijven voor de l>ekeroompetitie 1911—1912. Bovendien is ook de animo onder de eerste-klasse clubs onverwacht groot, die daarme de niet wensohen achter te blijven, om aan de bekercompetitie wederom spannend en aantrekkelijk verloop te geven. Tot dusverre hebben ingeschreven: Amstel, Zeclandla (Middelburg), Zaanlandsche F. C., Zandvoortsche V. V.. Z. V. V. (Zaandam), Ilollandia (Hoorn), Fartuna (Vlaardingen), E. M. M., Hcrakles (Almelo), R. F. C., Edo (Haarlem), R. A. P., Kampong, de Spartaan (Amsterdam), Hengelo, II V. V.. Victoria (Hilversum), Be Quick (Zutfen), D. O. S. (Utrecht), D. O. S. B., S. V. V. (Schiedam). V. F. C, A. V; C." (Apeldoorn), AlCmaria Vic trlx, Bloemendaal, Vonlosche V. V., Wilhelmina (Amsterdam), A. V. V. Forward (Groningen), Meppeler V. V., R. V. B. (Amsterdam), Rapiditas (Weosp), A. F. C. Be Quiok (Gronin gen), T. O. P, (Gouda), D. G. C., Maas- tritsche V. V.. en do oerste-klasse ver- eenigingen Ajax, V. O. C.. Haarlem, II. F. C., H, B. S., D. F. C„ Vitesse en Wilhelmina. Eon totaal dus van 45. Bovendien hebben nog enkelo ver- eenigingen haar vrijwel zekere mede werking toegezegd, zoodat verwacht kan worden, dat het aantal vereeni- gingon ruim 50 zal bedragen. Na de derde ronde op 17 September zullen de overige wedstrijden ovor het geheele seizoen 1911—1912 verdeeld worden. Cricket. OVERZICHT. Hilversum wist, daiik zij een uit muntende 103 van hun aanvoerder, Van Booven, Volharding met een 10- tal runs te slaan. Uit deze cijfers blijkt reeds voldoende de spanning. Het merkwaardige was echter, dot Volharding vrijwel tweemaal de over winning in handen had, want toen de laatste man m was, werd deze tweemaal gemist eer de noodige runs er waren. Van Booven had eén 3-tal uren noodig voor z"n 103, maar speel de toch steeds aantrekkelijk cricket Volha'rding had eerst 151 gemaakt, welk totaal door Hilversum met 161 werd beantwoord. De Haagsche behaalde een over winning met 5 wickot3 op V. V. V. hoofdzakelijk door het onvoldoende battén der Amsterdammers, die in de eerste innmgs slechts 64 maakten. V.V.V.'s bowlen was ook ditmaal vrij goed, zoodat de Haagsche slechts 117 maakte, waarvan Faith Sr. 33, Nogmaals ingaande maakte V.V.V. 108, waarna de Haagsche de noodige 56 runs voo'r het verlies van 5 wickets bijeen bracht. De wedstrijd van Hennes tegen A. C. C. had een eigenaardig verloop, daar Hermes den strijd in de 2e in ning» opgaf, hoewel ze op de eerste een kle.rio leiding hadden veroverd. A. C. C. maakte 75, waarop Hennes 81 scoorde. Nogmaals ingaande maak te A. C. C. 140, en nis I-Iermes dan 3 wickets voo'r enkele runs ve'rliest op het, in verband met de reeds laag staande zon, bijna niet te volgen bow len van Rincker, geven de Schiedam mers den verderen strijd gewonnen. Voor de tweede klasse behaalde Olympia een zeer onverwachte over winning op Victoria met 7 wickets, terwijl Haarlem ook ditmaal Albion klopte en wel met 51 runs. Haarlem maakte 207, terwijl Albion 156 runs bijeen sloeg. Van dezen laatsten wedstrijd volgt hier een verslag: HAARLEM—ALBION. Voor de derde maal ontmoet Haan lem Albion in dit seizoen. Haarlem gaat eerst batten. Krusernan is liet eerst uit met 26 als het totaal 55 is, spoedig volgt Bouwmeester met 16 beiden door v. d. Goot gebowld. Jan v. d. Berg begint met ecu harde 4 te slaan maar even daarna wordt bij door v. Rossum gevangen. De stand was toen 3 voor 98. P. Heye staat nog steeds te batten, eindelijk ver dwijnt ook hij als hij een mislukte slag doet en door v. d. Goot wordt gevangen, hij heeft een mooie 61 ge maakt. Na de lunch gaan v. Brederode en Sc lira vend ijk in. De eerste is gauw door Pijpers gebowld. Schravond ijk en Bij leveld zorgen dat de 170 op komt. De rest presteert niet voel meer en Bijleveld blijft met 37 not out. Het totaal is 207 geworden. Albion begint goed, want als het eerste wicket valt, zijn er een goede <0 runs bijelkaar. v. Rossum en W. Amons brengen de 100 op. Als Bre derode een prachtige vang doet is Amons met een keurige 53 uit. Pij pers en v. Rossum staan dan nog een tijd te batten, en als v. Rossum door de substitute, A. v. d. Berg bad een klein ongeval, gevangen wordt val len de wickets vlug, het totaal is 15G zoodat Haarlem met 51 runs dezou wedstrijd wint. De scores zijn. HAARLEM. P. Heye, c. v. d. Goot b. de Wit 61. H. Krusernan b. v. d. Goot 26. G. Bouwmeester, b. v. d. Goot 16. J. v. d. Berg, c. v. Rossum b. P ij- pers 7. J. Oostenbroek, b. v. d. Goot, 3. K. Schravendijk, b. v. cL Goot 26. Brederode, b. Pijpers 6. Bijleveld, not out 37. The Painter, b. v. Wessem 3. v. d. Meij, b. v. d. Goot L A. v. d. Berg, b. Pijpers 4. Extra's 17. ALBION. W. Amons, c. Brederode b. Bouw* meester 53. H. v. d. Stadt. b. Oostenbroek 22. J. E. v. d. Stadt, c. Bouwmeester, b. Oostenbroek 0. v. Rossum, c. subst. b. Kruse rnan 23. H. Pijpers, c. Heye, b. Kruse rnan 21. K. v. Orden, b. Bouwmeester 0. De Wit l.b.w. Bouwmeester 4. C. J. v. Wessem, b. Krusernan 1. P. v. d. Goot, c. and b. Krusernan 3 W. v. d. Stadt not out 9 Avis run out 2. Extra's 18. Bouwling cijfers. Albion: Pijpers 3 voor 42. v. d. Goot, 5 voor 51. De Wit 1 voor 12. J. C. v. "Wessem 1 voor 64. J. E. v. d. Stadt 0 voor 2. H. v. d. Stadt 0 voor 18. HAARLEM. Bouwmeester 3 voor 26. The Painter ft voor 22. Brederode 0 voor 8. Oostenbroek 2 voor 28. Krusernan 4 voor 53. Stadsnieuws IIOOGER VOLKSONDERWIJS. Do Nutscommissie voor Onderwijs heeft een circulaire verspreid onder de departementen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, en andere plaatselijke vereenieingen of comilé's, v. elke het hooger onderwijs buiten de universiteiten wenschen te bevorde ren. Daaraan ontleenen wij het vol gende Ingevolge de circulaires no. 9, dd. Juli 1909 en no. 12. dd. Augustus 1910. gezondèn in zake te organiseeren cur sussen hooger onderwijs buiten de Universiteiten, werd door onze com missie met onderscheidene departe menten en andere kringen briefwisse ling gevoerd over de wijze, waarop de ze cursussen behorren te worden in gericht. Het gevolg daarvan was, dat cursussen werden gehouden te Ara- sterdam, Arnhem, Bussum, Haarlem, Hilversum, Rotterdam, Schiedam, Tiel, Vlaai-dingen. Winschoten. Win terswijk en Woerden. Uit de verslagen blijkt, dat de ge houden cursussen over het algemeen zeer goed zijn geslaagd. De commissie heeft daarom beslo ten, ook voor den volgenden winter wederom een lijst van hoogleeraren en leeraren, die bereid zijn, over door hen op te geven onderwerpen cursus sen hooger volksonderwijs buiten de universiteiten te leiden, samen te stellen. De bedoelde leergangen zullen zoo danig worden geleid, dat niet opper vlakkige kennis wordt aangebracht, maar inzicht in methode van weten schappelijk onderzoek en liefde voor belanglooze studie wordt bevorderd. Deze cursussen zijn bestemd voor do man n en en vrouwen uit alle klas sen der samenleving, die door oplei ding op levenservaring worden gedre ven tot een dieper doordringen dan de oppervlakte en den schijn der din gen, Dezen zullen zich bijeenvoegen in onderscheidene groepen, naar ge lang van hot vak of het srebied (na tuurkunde. electriciteit, plantkunde, dierkunde, scheikunde, cosmografie, geneeskunde, geschiedenis, aardrijks kunde, geologie, volkenkunde, ency- (clopaedische wetenschappen, gods dienstgeschiedenis, wijsbegeerte, let terkunde, staatswetenschappen, staat huishoudkunde, handelswetenschap pen, landbouwwetenschappen, enz., enz.), waarin men het meest belang stelt en waarop men dus bij voorkeur de methode van het wetenschappelijk onderzoek zou leeren kennen. Dat voor dergelijke cursussen, wel ke in het buitenland (Engeland, Duitschland, Frankrijk, België, Noor wegen) reeds sinds tal van jaren veel bijval vinden, ook in ons land allengs meer belangstelling is te verwachten, is reeds in vorige jaren gebleken, nu in vele plaatsen, waar zij reeds in 1909 gehouden werden, derze cursus sen in 191011 opnieuw werden geor ganiseerd. Het komt er maar op aan. de in der gelijke cursussen belangstellende per sonen tot elkaar te brengon, te groe- peeren naar de onderwerpen, welke hen het meest belang inboezemen en hun aan te bieden keuze van onder worpen en deskundige leiders. Welnu, dat is de taak van de Nuts- departementen en van de ten behoeve van dergelijke cursussen of serieën van elkaar aansluitende voordrachten in het leven te roepen bijzondere co- ndté's. Tot het weder samenstellen van deze comilé's zal het wenschelïjk zijn ook de plaatselijke afdeelingen van „Volksonderwijs", de „Vereeni ging van hoofden vair scholen in Ne derland" het „Nederlandsch Onder wijzers Genootschap", den „Neder- landsche Bond van Onderwijzers" en andere in dit hooger volksonderwijs belangstellende voreeniglngen uit te noodigen. De voordrachten zelve zullen in den regel niet meer dan 6—8 bedragen en niet langer dan één uur duren. Aan het einde van elke voordracht zal naar de Commissie zich voorstelt, ge legenheid zijn tot hot stellen van vra gen of tot hot schriftelijk indienen van dergelijke vragen bij den leider, die deze dan, hetzij in de volgende bijeen komst, hetzij to zamen in een daar voor uitsluitend te houden samen komst, zal willen beantwoorden. "Wel licht verdient hot aanbevoliag, van elk uur 3/4 te bestemmen voor de al gemeen© cursorische voordracht, ten einde nog ©enigen tijd over te hou den, om met enkele deelnemors. die dit wenschen, nog wat dieper op de behandelde stof in te gaan en voor dezen in het bijzonder den cursus tot een onderwijs-cursus te maken. Een en airder zal door het Comité met den uit te noodigen leider voor®4 ir-vtep worden overleed. EERE-CONCERT W. EZERMAN. Men schrijft ons: De hulde, aan den lieer Ezerman te brengen, zal zeker ook "bij de con certbezoekers in aangename herinne ring blijven. De namen der medewerkende so listen werden onlangs bekend ge maakt; thans is het programma vast gesteld. De heer Louis Robert, „van wien men weet altijd kunstwerken te zul len hooren", zooals de verslaggever van de Alkmaarsche courant onlangs schreef, opent het concert met het Praeludium in Es gr- t. van Bach, en speelt verder compoeïtiee van Widor en César Franck. Zangnummers wor den geeeyen 'van H find el. Bach en I.ïszt. en vioolstukker! van Bach. Schumann en het mooie Largo van Max Reger. Laat Haarlem's burgerij door groo te opkomst blijk geven mede ln te stemmen in deze hulde die aan den jubilaris gebracht wordt. UITSLAG der veiling van onroerende goederen in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Zaterdag 29 Juli 1911, 's namiddags na 5 uur. 1. Eén Huls en erf met tuintje aan de Amsterdamsche vaart, get. noa 14, H. J. Edelyn, f 1740. 2. Een woon- en winkelhuis met af zonderlijk opg. bovenwonine erf en tuintje aan den Koudenhorn, get. ho. 14 zwart en rood. J. J. Maohielse q.q., f 4950. 3. Een woon- en winkelhuis, bakke rij en bovenwoning en erf aan de Hagestraat, get. ho. 47. J. Miezerus q.q., f 3275. 4. Een hoerenhuis, e'rf en grooten tuin aan het Ripperdapark, get no. 30 G. Sesing q.q. f 8060. 5. Een vordering groot f 2500, ren tende 4 1/2 onder hypothecair ver band (2a hypotheek) van het huis met werkplaats en erf te Haarlem aah de Gedempte Oudegracht 112, ten laste van den heo'r Jacobus Giling, schilder te Haarlem. Niet geveild. Vieï huizen met afzonderlijk op gaande bovenhuizen en erven aan de Tulpenstraat, als: 6. Get. No. 13 zwart en rood. 7.. Get. No. 19 zwart en roocL 8. Get. No. 21 zwart én rood. 9. Get. No. 23 zwart en rood. Gecombineerd C. Nan, f 4715. EINDEXAMENS H. B. S. Hoorn, 29 Juli. Gesi. J. G. A. van Spengler, mej. M. L. Timmer, L. F. Warnaars, mej. J. M. den Hertog, J. Chr. Wensel, mej. E. Bouwmeester, allen te Haarlem. Afgewezen vier. EXAMEN HOOFDAKTE. Amsterdam, 28 en 29 Juli. Gesl. de dames: G. C. Mansvelt, Lisse; M. A. Thiol, J. C. C. H. Fleck; W. J. Heil bron, C. C. C. Stavenuiter, Haarlem. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. C. W. C. vau Rietschoten. Men schrijft ohs: Het zal 1 Augustus 30 jaar geleden zijn, dat de heer C. W. C. van Riet schoten, directeur van het posU en telegraafkantoor te Bloemendaal, in dienst trad bij de Nederlandsche pos terijen. Na op verschillende kantoreh werkzaam te zijn geweest in logeren rang, kreeg hij zijn aanstelilng tot directeur te Raalte. Deze standplaats wisselde hij met Vriesseveen en ne gen jaar ge.ledeh kwam hij naar Bloe mendaal, dat, in zijn opkomst, niet langer kon volstaan met een hulp postkantoor. In die negen jaar heeft Bloemendaal zich belangrijk uitge breid eh met die uitbreiding heeft ge lijken tred gehouden de omvang der post- en telegraafzaken. Vooral in den zomer, als Bloemendaal honder den stadsmonschen herbergt en dage lijks bezoekers krijgt, kan het zeer druk zijn aah het postkantoor. Maar zoo druk is het nooit of de volijverige directeur weet ér den gang in te hou den en met zijn te weinig talrijk per soneel iedereen te belleven. Van Rietschoten is ambtenaar vóór alles. Ambténaar in den strengsten. maar ook in den besten zin van liet woord. Diep doordrongen als hij is van het besef, dat de post er ia voor de menschen en niet omgekeerd, zooals wel elders wordt gewaand is nooit hem iets te veel om den diénst vlot gaande te houden. Hij is een voorbeeld van hulpvaardigheid en zijn hooge opvatting van plichtsbe trachting doet hem steeds de belan gen van den diéast en die van het publiek behartigen op eene wijze, welke de bewondering wekt van wie in de gelegenheid is zijn werkzaam heden van meer nabij gade te slaan. Algemeeh geacht, zal de jubileeren- de rijksambtenaar, hoe waïs hij dan ook zij van huldebetoon, het zich moe ten laten welgevallen, dat velen hem aanstaanden Dinsdag de verzekering komen geven vuh hun vriendschap en sympathie, hem blijk doen toekomen van hun bewondering voor de ener gieke en nauwkeurige waarneming van zijn ambt. Dén jubilaris zij de vervulling loe- gewenscht van zijn liefste wenschen. ZANDVOORT. O. van Dobben, Utrecht, Groot Bad huis, 2 peronen. E. ten Cate, Al- meloo, idem, 2 personen. J. Fro- wein, Arnhem, idem, 2 peronen. M. Reuchlin, Rotterdam, idem, 1 persoon. G. Appelgren, iLeising- fort, idem, 1 persoon. R. van Co- hen, Wiesbaden, idem, 4 personen. W. C. A. Eisuia, Amsterdam, idem 1 persoon. L. Elios, idem, idem, 1 persoon. F. van Enthoven, idem idein, 2 (personen. F. WiendelB, idem, idem, 2 personen. Roëlvink, idem, idem, 1 persoon. "W. A. Jan sen, Medan, idem, 1 persoon. S. R. Meijer, Parijs, idem, 2 personen, P. K. J. Perk, Hilversum, idem, 1 persoon. II. Kramer, Malmö, idem 2 personen. A. H. W. Crominelin, Amsterdam, idem 1 persoon. J. E. van Konijnenburg, Hoek van Hol land, idem, 4 personen. A. S. Tal- ma, Den Haag, idem 1 persoon. E. Ziegler, Erfurt, idem, 1 persoon. Fani. Koreman, Amsterdam, L' Oceaan. 4 personen. S. van Vliet, Dordrecht, Kerkstraat 32, 1 persoon. H. J. ten Hoope, Amsterdam, Kost- verlorenstr. 50, 7 personen. J. Jan sen, idem, idem, 4 personen. P. C. J. Souwer. idem, idem, 3 personen. A. Haïje, idem, idem, 5 personen. G. J. Hi Dorgelo, idem, idem, 6 personen. Joh. Gleijsteen, idem, idem, 5 personen. N. H. Pronk, idem, idem, 4 personen. W. En- der, Dusseldorf, Zeestraat 24, 1 per soon. G. Fellenz. idem. idem, 1 persoon. C. B. Haverkate, Am sterdam, idem, 1 persoon. R. Blèrt, Brandenburg, Kurhaus, 4 personen, Fam. Meissner, Amsterdam, idem, 1 persoon. T. Huud, Dusseldorf. idem 1 persoon. Fam. Spaanderman, Woerden, Hooge weg 58, 6 personen. Fam. Beeling, Tiel, Zuiderstraat 1. 11 personen. Q. van Ufforden, Den Haag, Kerkstraat 32, 1 persoon. H. van Gelder, Nijmegen, idem, 1 persoon. Fam. Weber, Keulen, Burg. Engelbertstraat 16, 2 personen. - Fam. Zeegere, Rotterdam, Hooge- weg 94, 2 personen. Onze Lachhoek LACONIEK. Schuldeischer (woedend). Nog- altijd geen geld Verleden week hebt u toch gezegd, dat u den eersten van de maand geld zoudt krijgen Schuldenaar, Ik.... ja, maar u niet BIJ HET ONTSLAG UIT DE GEVANGENIS. Oude gauwdief. Mochten er nog brieven voor mij komen, dan wilt u ze zeker wel bewaren THEORIE EN PRACTIJK. Uw man heeft onlangs een prachtig© voordracht gehouden over do stelling, dat in de natuur niets verloren gaat. Professorsvrouw. Zoo En iede re week raakt hij een parapluie of een paar overschoenen kwijt. HIJ KENDE HAAR. Bruid (die met haar bruidegom en haai- moeder in den dierentuin voor een leeuwen kooi staat). Karei, wat zou je doen, als de leeuw nu eens uitbrak en mama aangreep Karei. Kom, zooveel moed heeft een leeuw heelemaal niet.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6