VERDRONKEN. Het 6-jarige zoontje van J. V. te Krimpen aan don IJsel le gisteren ln <len IJsel verdronken. Een tweejarig jongetje, thuisbehoo- rende op een in het Noord^Hollandsch kanaal liggend vaartuig, is te Am sterdam te water geraakt en verdron ken. GEVALLEN. Te Oosterhout is de metselaar de Rooy, die Maandagmorgen van een in aanbouw zijnd huis is gevallen, gis termorgen aan de gevolgen daarvan in het gasthuis overleden. DE OPGEHEVEN ZEELIEDEN STAKING TE AMSTERDAM. De „Tel wendde zich tot verschil lende directies van stoomvaart-maat schappijen met de vraag, of reeds terstond al deze beëindiging haar in vloed deed gelden. De directie van do Koninklijke Hol- landsche Lloyd deelde mede, dat bij haar- de staking feitelijk reeds lang als beëindigd word beschouwd, daar al haar booten varen mot een llol- landscho bemanning. Van het be staan van een bonudidolingscomniis- sie wist zij niets af, dan wat zij leer de uit berichten in de dagbladen. Overigens is de directie van meeuing, dat allicht de oude bemanning kans heeft weer voor een groot gedeelte aan te monsteren, doch iets zekers kon zij niet mededeeieu. De directie van de West-Indische Mail achtte voor haar schejien de kwestie nog niet urgent, omdat pas in de volgende week weer aangemon sterd moet worden. Do directio ge looft, dat de oud© bemanning wel weder op de schepen terug zal kee- ren, doch noch met den Zeemans bond, noch met de bemiddelingscom missie wordt in relatie getreden. L)e HuJiaudsi.be biooinnoot Maat schappij viuut reeds seüert geruimen tijd met niet-ieden van ilea Zeemans bond en blijft daarmee varen. Mei den Zeemansbond wordt met in re latie getreden, terwijl de maatschap pij van nel bestaan van een beundde- lingscommissie officieel nog niets be kend was. De directie van de Koninklijke Stouinbuot Maatschappij achtte nog niet den tijd gekomen, om ovor den toestand te oordeelen. Hier en daar vroeg de „Tel.", of misschien, nu de staking geëindigd was, Ook voor de zeelieden een vrij willige ioonsverhooguig was te wach ten. Sommige directies achtten cit uitgesloten, anderen zeiden, dat op het oogenblik daar nog niet over ge oordeeld kon vvoraen, terwijl de alge- meeiïe opinie vrijwel was, dat too n besluit, mocht het ooit genomen wor den, in geen geval als een gevolg van de staking zou mogen worden be schouwd. Namens de directie van de maat schappij „Nederland" werd nog me degedeeld, dat daar zooveel mogelijk de oude bemanningen weer aange monsterd zullen worden, enkelen, die men minder geschikt acht, uitge zonderd. EEN DOLLE HOND Woensdag werd op liet Plein te 's-Gravenhage een heer door een houd ui het been gebeten. De heer werd naar het ziekenhuis gebracht, waar de wond werd onderzocht en verbonden De hond, die op het Plein nogal gejaagd rondliep, werd nage zet, zoodal liij zijn loeviucni zocht in eon put van de uitgiavmgen voor liet nieuw te leggen riool in liet Voor hout. Niemand had den moed, den hond te grijpen, feu slotte wierp meu een zak over ziju kop en werd hij door een politieagent gegrepen en naar het commissariaat vervoerd, waar het beest werd doodgeschoten het cadaver werd naar den Rijks veearts gebracht, 0111 te onderzoeken, of het beest ook aan dolheid lijdende was. MOEDER EN KIND IN BRAND. Men meldt uit Wageningen, dat het Kindje van V., dat Dinsdagavond door het omtrekken van een petro leumstel zoo hevige brandwonden be kwam, overleden is. voor de moeder bestaat een flauwe kans op herstel. HET EERSTE NEDERLANDSCI1E D1ÜSCOOPPARK. Binnen «enigen lijd zulieu wij een bioscooppark bezitten, in den geest van de parken van Pathé en Gau- monl, te Parijs, zoo. meldt de Tel.". In deze parken vervaardigen genoem de firma's hunne films. Daar spelen zich op groote tooneeleu de wonder bare scènes af, die wij 's avonds op de doeken toejuichen. Daar worden in het park dc openlucht-scènes afge speeld, bij springende fonteinen tn kabbelende beekjes. Het is natuurlijk vvenschelijk, de verschillende onder- deelen van de vaak langdurige kunst films op eigen terrein af te spelen. Vandaar dat men de parken zoo in richt, dat ieder hoekje een ander as pect vertoont, terwijl dit zoo vaak als het voor een film noodig is, ver andert. Een dergelijk park richt de lieer F. A. Nóggerath, directie van de variété „Flora en het Bioscope-Theater thans te Amsterdam in. Onder Sloten heeft iuj terreinen aangekocht, die voor dit doel in geueodheid worden gobracht. Reeds heeft men er oen groot looneel gebouwd, dat zoo inge richt is, dat er de uitgebreidste scè nes op afgespeeld kunnen worden. Het wordt modern gcmachiiieerd en voorzien van valluiken, liet bovenge deelte en de zijstukken ziju geheel van glas. Bovendien kan men, zoo noodig van het dak uf, fotografeeren, eene wijze van opnemen, onontbeer lijk bij sommige trucs. Het park moet hier en daar nog yerbeterd worden," hoewel men er reeds schilderachtige plekken aan treft, die als bioscoop-entourage goed kunnen dienst doen. Pers-Üierzicht HET GEVAL—DUYS. In Het Volk bespreekt mr. Troel etra de deelneming van den heer Duys aan de officieele opening van -« Zaandamsche haven. Het volgen de is er a«ui ontleend: Is het geval-Duys op zich zelf van IV" inig beteeken is, het vest igt de aa n dacht op het ontbreken eener vaste uitspraak der Pattij omtrent het standpunt, door hare vertegenwoordi gers in dergelijke gevallen m te ne men. De gedragslijn, tot heden doot onze Kaïnerfraktie en. voorzoover mij be kend, door de andere vertegenwoordi gers der Partij gevolgd ten opzichte der koninklijke personen berust op 't beginsel: voor zoover wij voor de 'richtige behartiging der ons toever trouwde belangen met deze personen m kontakt moeten komen, hebben wij dat kontakt niet te ontwijken; maar vooral, waar dat kontakt daarvoor niet noodig is en o'ns betrekken zou in demonstraties der bourgeoisie met het koningschap, hebben wij op een afstand te blijven. Toen m 1897 Van Kol en ik waren weggebleven van de eedsaflegging ten paleize en het bleek, dat wij, door het uitblijven van het Koninklijk besluit tot machtiging van dén president der Kamér om ons te boëedigen, enkele dagen mot konden deelnemen aan den arbeid der Kamer, hebben wij later den eed afgelegd in handen der koningin ten paleize. De plechtige opening der Staten- Generaal, die aan het slot telken jare ontaard in een hoera-geroep voor de koningin, den prins en de verdere fa milie, wordt alleen reeds om dat feit door ons niet bijgewoond. In overeenstemming hiermede schat teren onze soc.-dem. gemeenteraads leden bij koninklijke bezoeken steeds door hunne afwezigheid. Een zelfde gedragslijn volgt tot he den onze Bartij bij bezoeken van bui- tenlandsclie zoowel „gekroonde" als van een „liooge zijen" voorziene staatshoofden, die in hun eigen land de idee der burgerlijke heerschappij tegenover onze broeders en medestrij ders belichamen en door hunne be schikking over het burgerlijk geweld in feiten omzetten. Uitnoodigingen tot bals, recepties, diners zoowel van het Hof als van ministers en Kamerpresidenten wor den door onze Kamerleden steeds af geslagen. Door dit eenmaal als vas ten regel te hebben vooropgesteld, wordt, ook waar de weigering men schel ijk sympathieke personen mocht treffen, daaraan elk onheusch karak ter ontnomen. Bij de eerste inbreuk op dezen regel zou dit niet meer het geval zijn. Naar ik meen wordt door onze Staten- en gemeenteraadsleden een zelfde gedragslijn gevolgd. Het geval-Duys behoort niet tot een dezer genoemde rubrieken. Het komt veel meer overeen met die gevallen, waarin aan de leden van publieke lichamen toegangskaarten worden verstrekt, tot feestelijkheden^ uit gaande van die lichamen. Het is een feit, dat van zulke kaarten door par- tijgenooten, op wier naam zij staan, wol eens gebruik wordt gemaakt; maar dan als bet gelegenheden geldt (vuurwerk, wedstrijden, enz.) waar, ook al mogen zij door de vorstelijke personen worden bijgewoond, van een eigenlijke demonstratie geen spra ke is, terwijl de deelneming van een. enkelen partijgenoot aan de zaak zelve geen cachet geeft, daar hij, hoe wel in kwaliteit uitgenoodigd. toch slechts als partikulier bezoeker be schouwd en behandeld wordt. Deel- nemuug van dien aard wordt dan ook steeds als een private zaak be schouwd; niemand merkt ze op en ze wordt gemotiveerd met een lieroep niet op groote algeiueene of partijbe langen, maar op de liefhebberij voor vuurwerk, paarden of andere gewo ne dingen bij den deelnemer zclven. Had Duys zijne deelneming aan den boottocht ook op deze wijze ge motiveerd, in plaats van met een be roep op de groote beteekenis van de haven voor de arbeiders, zoo zou men over den smaak met hem kunnen twisten, maa rhad hij voor zich zelf de kwestie overgebracht op partiku lier terrein. Mogelijk ware dan ech ter nog de tegenwerping, dat bij de feestelijkheid, waaraan hij deelnam, zijne tegenwoordigheid althans in den geest der autoriteiten een minder privaat karakter droeg, dan in dc ge vallen, die ik noemde. Het govol Duys is dan ook in zeke ren zin een grensgeval en niet op te vatten als het begin eener nieuwe takfciek ln dezen. DE AFGELOOPEN ZEELIEDEN- STAKING. 't Algemeen Handelsblad schrijft o. a. Het besluit door den Zeeliedcnbond genomen, maakt een einde aan de laagst volgehouden en eerst begonnen staking. Nog zal het geruimen tijd duren vóór alle stakers weder aan het werk zullen zijn, vóór de toestand in onze haven weder normaal is. Doch thans kunnen de gestaakt hebbende zeelieden weder bij aanmonstering van nieuw uitgaande schepen voor plaatsen 'n aanmerking komen. En zeer is het te hopen, dat weinigen der nieuw aan eenomen zeelieden voor een blijvende dienstbetrekking de geneigd heid of geschiktheid hebben, zoodat de tijd, dat de geheele toestand in de ha ven weder geheel normaal is. niet al te ver af moge blijken te zijn. Intusschen moge do staking beëin digd en de rust voor onze haven her wonnen ziin, de gevolgen zullen nog wel geruimen tijd hun zwaren druk oefenen. Hopen wij dat, nu de uitslag van de staking getoond heeft hoe „de macht" in de haven nog niet ontno men kan worden aan de Amsterdam- sche reeders, het hun gemakkelijk zal vallen ook de macht en tevens de goede rechten van de werknemers te erkennen om in allo zaken hun ar beidsomstandigheden betreffende ge hoord en geraadpleegd te worden. „Het Volk" schrijft: Er is nog eenige hoop, dat hei der „verzoenings-coimniesie", samenge steld op initiatief van den heer Dirk Boorcnds, gelukken zal iets los te krijgen. Mogelijk zullen de reeders, nu ile stakers het hoofd in den schoot hebben belegd, uit eigen bewe ging het loon wat verhoogen. Moge lijk ook niet. Dat moet afgewacht wordon. Maar zokor is het wel, dat reeds in de tweede week der staking minstens zooveel te krijgen was ge weest. De leiders meenden dat toon met te moeten aanvaarden. Zij hebben eerst heel de anarchistische mikmak: de sympathie-stakingen, de besmet verklaringen, do sabotage, de vossen jacht in werking willen stollen. liet droevig gevolg is het besluit, dat Woensdagmiddag genomen moest worden. Koloniën ZWAAR GESTRAFT. Te Soerabaja had een zware ont ploffing plaats in de woning van den Chinees Oei Tjlng Hdang, vroeger kassier van de firma Doton, en wel door de aanwezigheid van me'rtjons. De inan moet zich schuldig ge maakt hebben aan het binnensmok kelen van dat Chineesche vuurwerk maar is nu zwaar daarv oor gestraft Door de ontploffing sloeg 's achter huis uiteen en werden man en vrouw het slachtoffer var. de Ontploffing. EEN MOORD. Eien employé van de onderneming „Tjisaga", welke ressorteert onder de afdeeling Gaioeh, TJiamis, zond op een middag, omstreeks 4 uur. een koe lie uit met 150 gulden, die de man moest brengen naar een ander naast bij liggend perceel, voor de uitbetaling van koelies. Deze man werd, toen hij ongeveer een halve paal goloopen liad, gruwe lijk vermoord op den grooten weg ge vonden. Hij was in de borst geraakt door een schot hagel, en had boven- dion twee kogels in zijn lichaam. Het schijnt dus, dat de moordenaar de twee loopen tegelijk heeft afgetrok ken. De politie iring aan het zoeken en heeft, naar het ..N. v. d. D. v. N. I." meedeelt, den dader ook gevonden, die dadelijk bekende, dat hij den moord pleegde om de duiten, maar dat hij, uit vrees, het geld in een ri vier heeft seworpen. Getuigen zijn er niet bij geweest, en ook is er geen geld gevonden. Sport en Wedstrijden AANLEGGEN VAN PROEFVAKKEN. Het is het Bondsbestuur hoogst aangenaam, te kunnen mededeclen, dat op het uitgebreid verzoekschrift aan den Minister van Waterstaat, om bij herstrating en vernieuwing van rijkskiin ken-wegen verschillende proef vakken aan te leggen met verschil lende materialen, om over do bruik baarheid dier pr'ocfvakken een oor deel te kunnen vellen, welk verzoek schrift in zijn geheel is overgenomen in „Kampioen" No. 1 van 1911, biadz. 12, de navolgende gunstige beschik- king van Zijne Excellentie is ontvan gen „Beschikkende op het adres „van den Algemeonen Neitorland- „schen Wielrijders-Bond, Toeris- „toubond voor Nederland, nou- „dende verzoek op daarvoor in „aanmerking komende vakken „van Rijkswegen proeven te doen „nemen met verschillende soor- ,5©n van bestrating, teneinde over „de bruikbaarheid een oordeel te „kunnen verkrijgen, wordende „door adressant aangebooeu, <'e „meerdere kosten, aan deze proe- „ven verbonden, boven die van „een gewone vernieuwing desge- „wenscht voor zijne rekening to „nemen „Gelet op de Ingewonnen ambts- berichten „Geeft aan adressant te ken- „nen, dat het in bet voornemen „ligt, om de bedoelde proeven „voor Rijksrekening to doen ue- „men." („De Kampioen"). Gemengd Nieuws BEROOFD. Te Straatsburg werd eenige dagen geleden een kassiersbediende aange vallen en voor een bedrag van 25.000 Mark bestolen. Zware verdenking de dader van dezen roofaanval te zijn, zijn nu gerezen tegen een student uit Charlottenburg. De toestand van den bestolene, die door een slag met een hamer ern stig verwond werd, is op het ooge'n- bl.k vrij bevredigend. EEN GIERIGE MILLIONAÏR. In Amerika is overleden een zekere William Laidlan, bekend als „de man met de honderd wondon". In December 1891 kreeg Hussel Sa ge, do gierigste mtllïonair van geheel Amerika, bezoek van een dief, Norc- roz genaamd, die een groote som geld eischte. Toen de millionair aarzelde het geld te geven, dreigde de dief hein te zullen doodeu met een bom, die hij in een reistasch bij zich had. Sage zag terstond, dat zijn bezoeker niet met zich liet spotten en zeide „zooveel geld heb ik niet hier, maar ik zal mijn boekhouder roepen, om het te halen", llij drukte nu op een eleetrische bel en daar verscheen do boekhouder William Laidlan. Sage groep den niets vermoedenden boek houder bij de schouders en schoof hem als een schild tusschen zich en den dief. Norcross dacht, dat men hem wilde overvallen en wierp zijn reistasch met den bom op den grond. Een he vige ontploffing volgde en toen men toesnelde vond men onder de ruïnen Norcrosz dood. Sage ongedeerd en Laidlan met wonden overdekt. Het duurde geruimen tijd vóór Laidlan van zijn bekomen wonden genezen was. Hij vroeg aan Russel Sage ech ter tevergeefs om eenige ondersteu ning of vergoeding. Laidlan daagde den millionair voor den rechter, die hem 100,000 dqllar schadevergoeding toewees. In hooger beroep werd ech ter dit vonnis verworpen en Laidlan bleef ziek en arm zitten. Russel Sage stierf vóór hom en liet zijn millioenen aan zijn vrouw na, die intusschen ook niets voor bet slachtoffer van haai man deed. Laidlan leefde cn stierf dan in groot© armoede. Hij laat een vrouw en zoon na. EEN ECHTELIJK DRAMA. Te Berlijn lieeft zich een bloedig drama afgespeeld De 40-jarige voor malige tramconducteur Anton Zien- tarski schoot zijn 38-jarigo vrouw een kogel in het hoofd, verwondde haar zeer zwaar, en pleegde vervolgens zelfmoord. Zientarski leed reeds eenige maan den aan hersenverlamming. wist dat hij sterven moest, en wilde niet, dat zijn vrouw hem zou overleven. NOG EEN GROOTE BRAND. Te Luckenwaldc (Preuscn) is de groote meubelfabriek van do firma Neumann afgebrand. De 80 werklie- don ontsnapten ter nauwernood aan don dood in do vlammen. IIITTE EN VACANTIE. Met het oog op de hitte is in ver schillende steden in Duitschland de vacantie van de schooljeugd, die ton einde was, verlengd in andere plaat sen, zooals te Berlijn, hebben de schoolbesturen dc bevoegdheid gekre gen, indien zij dit noodig achten, de vacantie met enkele dagen te verlen gen. DF, TOESTAND VAN Z. H. DEN PAUS. Uit Rome wordt geseind: Do „Osservatore Romano" zal een nota bevatten, waarin wordt mede gedeeld, dat de gezondheidstoestand van den Paus verbeterd is en dat de jicht in de knie belangrijk is vermin derd en weldra geheel en al verdwe nen zal zijn. Tengevolge van de buitengewone hitte echter zal de Paus nog dagen lang rust moeten nemen en verple ging behoeven. Een ander telegram meldt: De geneesheeren hebben geconsta teerd, dat de toestand van den Paus belangrijk verbeterd is; zoodat hij 't bed heeft kunnen verlaten. EEN DUBBELE ROOFMOORD. In do Hongaarsche gemeente Edc- lony zijn de caféhouder Czeisier en zijn vrouw door bijlslagen vermoord, terwijl Czaisler's zusun- zoo zwaar werd gewond, dat er geen hoop be staat, liaar in bet leven te behou den. De afschuwelijke misdaad werd des nachts togen twee uur gepleegd. De dader is aan den kant van het langs liet huis stroomend riviertje door een klein gat in don kelder ge kropen en is van daar door de tap perij do voorste woonkamer binnen gedrongen, waar Czeisler sliep. Met een enkelen bijlslag verplet terde de moordenaar hem de herse nen. Op het gerucht kwam de in de naast gelegen kamer slapende vrouw Czeisler toeloopen. Ook zij werd met een paar vréesciijke slagen met oen bijl gedood. De ongelukkige was pas 18 jaar en eerst vier maanden met Czeisler ge huwd. Diens zustor, die tijdelijk bij het echtpaar inwoonde, had gven tijd om op te staan, want de moordenaar trof haar met een paar bijlslagen, die haar doodclijk verwondden. Des ochtends om 5 uur vond de vrouw van een dagiooner het in bloed badende lijk van vrouw Czeis ler en riep liulp- Men heeft iuer ongetwijfeld met roofmoord to doen. Familieleden van den vermoorden caféhouder beweren, dat er wel 900 il KXM) kronen in huis moesten zijn, die door den moorde naar.zijn geroofd. In den loop van den dag werden twaalf Zigeuners gearresteerd, die echter hun alibi konden bbwijzen. Dc zoon van den timmerman Ed mund Regula slaat onder zware ver denking, den moord to hebben ge pleegd. Hij werd ton huize van zijn meisje gearresteerd. Men vond 42 kro nen in zijn bezit, waarvan hij dc her komst, niet kon opgeven. Daar hij ook zijn alibi niet kon bewijzen, blijft hij voorloopig in arrest. Czoisler's zusier heeft het bewust zijn nog niet teruggekregen. Zij ligt met tweevoudig gespleten herseupau en ontvleeschde armen in het zieken huis. GROOTE BRAND. Woensdagmiddag is te Antwerpen brand uitgebroken in een houtzagerij in do Biekorfstraat. Volgens de be richten komt de omvang van deze ramp die van do vernieling dor entre pots en den brand in de houthaven nabij. Eerst was er geen voldoende water tot blusschen, omdat de waterleiding juist gerepareerd werd. Dat trof dus slecht 1 DE GEWELDIGE BRAND, die in de fabriek van glaswerken te 'leplitz uitbrak cn ook nog een daar naast gelegen fabriek aantastte, heeft ecu schade aangericht van 1U millioen kronen. 1300 menschen zijn dienten- gevulge zonder werk. Zelfontbranding van stroo voor do verpakking wordt als oorzaak opgegeven. OPROER. Uit Lissabon wordt geseind In Lunda Fuilla en andere deelon van Angola zijn do inboorlingen in op- Btand gekomen on hebben de neder zettingen van de Europeanen aange vallen. De regeering vernam deze fei ten en heelt last gegeven tot een straf executie. DE HITTE EN DE STERFTE. Men seint uit Berlijn aan de Tel. De sterftecijfers der verschillende Duitsche steden zijn onrustbarend ge stegen, wat men op rekening stelt van de langdurige, groote hitte. In Berlijn stierven in de laatste week van Juni 100 zuigelingen, in Keulen 133. Het sterftecijfer steeg per 1000 van 12,5 tot 15,8. In Duisburg noteerde men 36 en in Köningshütte 47.2. De oogstbe- richten tuiden eiken dag treuriger eu vertwijfelende!-. De ..Deutsche Tages Zeitung", het landbouwblad, jammert over den toestand ten plattolonde. Mond- en klauwzeer verspreidt zich meer en meej-, zoodat thans reeds 35,000 hofsteden door dit euvel be zocht ziju. De verhooging van molk- en vleeschprijzen staat voor do deur. De hitte te Berlijn was gisteren 32 gr. Cel. in de schaduw. DF. MUITERIJ OP DE SPAANSCIIE „NUMANCIA." Uit Madrid wordt geseind: Uit het onderzoek van den krijgs raad te Cadix is gebleken, dat dc muiterij op do „Numancia" geleid werd door zeven republikeihsche ma trozen, die plan hadden zich meester to maken van de officieren van het schip en daarna een revolutie te Ma laga te bewerken. Zes personen zijn veroordeeld, daarbij ook de hoofdleider der bewe ging, die met de wapens in de vuist tegenstand bood. DE HOTELBRAND TE LONDEN. De brand in het Carlton hotel te Londen, waarvan wij met enkele woorden berichtten, brak uit in een lift, die de keukens van de bovenste verdiepingen verbond met de restau ratie beneden. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat binnen enkele minuten de keukens en do vierde en vijfde verdiepingen ln brand stonden. De brandweer was spoedig ter plaatse en spande al hare krachten in, het duurde echter geruimen tijd, voordat de vlammen terugweken voor de watermassa's, die op het gebouw gespoten werden. De brand brak uit op het oogenblik dat de meeste gasten bezig waren zich te kleeden voor het diner en een geheelen tijd lang zag men stroomen menschen in tegengestelde richting zich bewegen over de breede marme ren trappen, brandweerlieden, die naar boven snelden en logeergasten, die, meer of minder gekleed, sommi gen zelfs in dc primitiefste kleeding en beladen met de bagage, die ze kon den dragen, naar beneden ijlden. Een groot aantal bedienden kon don zich slechts met groote moeite redden, zij moesten zich een weg ba nen door de vlammen, die links en rechts om hen heen uitsloegen en kwamen met half verbrande kleede ren beneden. Toen eindelijk het vuur bedwongen was en het gebouw werd doorzocht, vond men op de zesde verdieping het verkoolde lijk van den Amerikaon- schen tooneelspcler Finny. Andere slachtoffers vallen gelukkig niet te betreuren. DE STAKING IN ENGELAND. Te Liverpool is een poging gedaan om de m het centraal-station opge- hoopto goederen te vervoeren. De po- g ng had succes, maar eerst na een zeer krachtig optreden dor politie. Telkens als een wagen werd opgela den nioest de politie met den wapen stok chargeeren. Toen de ageuten van vermoeienis uitgopunt waren, werden ze door bereden politie ver vangen. Nader wordt geseind: Honderd pol.t.eagenten kwamen uit Birmingham to Liverpool aan. Een vijandige menigte ontving ben met scheldwoorden en steenworpen. Enkele beambten werden licht ge- troflen. De memgte drong woest op, toon de politie zich naar het hoofd bureau begaf. Een politiebeambte, die oen staker wilde arresleeren, werd door de menigte zoo m 't nauw gebracht, dat hij in een winkel moest vluchten. Dc betoogers werden ten slotte met behulp van andere afdeelingen poli tie u.teengedreven. Men schatte gister het aantal sla- kers Ln de havens op 80.000 man. Op geen enkel schip wordt gewerkt. 1400 spoorwerkers van de goeclerenafdee- ling van de Great Western Railway Maken. Te Paddtngton, het hoofdsta tion van de Great Western, staat het bedrijf stil. Op een in het ministerie van koop- liandel gehouden bijeenkomst is een schikking getroffen tusschen werk gevers en kolensjouwers. Buxton, do minister van handel, deelde in het Lagerhuis mede, dat de staking der kolendragers opgeheven is en dat de conferenties tusschen werkgevers en arbeiders in het schui- tenvoerdersbedrijf voortduren. In antwoord op een vraag omtrent de ongeregeldheden, zeide minister Churchill, dat het hoofd der politie te Londen op het oogenblik beschikken kan ove'r voldoende manschappen en dat de regeering, zoo er heden geen schikking wordt getroffen, mededee- lingen zal doen omtrent maatregelen, die genomen zullen worden voor de handhaving van de orde en de provi andeering van Londen. ARBEIDSCONFLICTEN IN DUITSCHLAND. Terwijl in Saksen reeds een ernstig arbeidsconflict is uitgebroken, dreigt, er ook in het Rijnsch-Westfaalschc industriegebied een groote strijd. De werkgevers hier zijn het, naar uit Dusseldorf wordt gemeld, eens ge worden over maatregelen om zich te gen de te ver gaande eischen der vak vereenigingen te verzetten. De firma's hij welke gestaakt wordt, zullen aan tiaar arbeiders mededeelen, dat in- d en het werk niet onmiddellijk her vat wordt, alle toegestane concessies zullen worden ingetrokken. Duurt do strijd niettemin voort, dan dreigt ook hier een groote uitsluiting. CHOLERA IN FRANKRIJK. Omtrent den gezondheidstoestand te Marseille verneemt de „Matin" 't volgende: Siiidg Zondag zijn in het krankzin nigengesticht St. Pierre 27 cholerage vallen voorgekomen, waauvan 12 met doodelijken afloop. Dit gesticht is niet aangesloten aan de stedelijke rioleeririg. Het vuile water enz wordt geloosd in een ri viertje. dat daarna door een der volkrijkste buurten van de stad stroomt! Do geZöjidheidscwxMtesie tracht zoo goed mogelijk in dit euvel te voor zien. GEFUSILLEERD. Woensdag zijn te Toulon twee ma trozen gefusilleerd gedurende veertig jaren heeft een dergelijke te rechtstelling in Frankrijk niet plaats gehad. Het waren de beide matrozen Gie- guen c'n Lemaréchal, die in Januari een kameraad nabij Ajaccio met een mes op gruwelijke wijzo afmaakten om hem te bestolen, llun buit be droeg vijftien centimes. MOORDENAARS. Men zal zich herinneren, dat verle den week te Boom nabij Antwerpen de diamanthandelaar Rosenblum ver moord werd in de woning van zeke ren de Neubourg Thans heeft deze, evenals ziin vrouw, bekend de daad te hebben gepleegd. Eenige dagen vóór den moord noo- digde de Neubourg zijn slachtoffer uit bij hem to komen met diamanten om een koop te sluiten. Het plan was'maanden geleden op gevat en uitgewerkt. Toen Kostiuuiuih op hot aangegeven uur verscheen, was de heer «es hui zes afwezig. Mevrouw ontving. Kor ten tijd later kwam de Neubourg thuis torwij'. Rovenblum de steenuil woog, viel liet echtpaar op hem aan en doodde hom. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Leeuwarden. P. F. en G. Faber, beurtschippers te Makkuni. Rechter commissaris mr. P. L. J. A. Uoeies curator G. Keikes, te Bolsward Utrecht. A. van Amerongen, ca fé- en pensionhouder te Zeist. Rech- ter-corrimissaris mr. II. Pelinck cu rator B. van der Mersch, Huis tor Amsterdam. De nalateuschap van M. J. Prins, in leven kruidenier, gewoond hebbende te Amsterdam. Rechter commissaris uir. J.J. Eschau- aer curator mr. W. van Loon. J. Nienhuis, timmerman, laat stelijk gewoond hebbende te Amster dam, thans zonder bekende woon-of verblijfplaats binnen het Koninkrijk. Rechtor-coininissaris en curator als J G. Grönloh Jr., winkelier, te Amsterdam Rechter-commissar is e» curator als voren. N. Slager, winkelier in heeren- mndeartikolen, te Amsterdam. Rech- tcr-commissaris en curator als vo ren. De boedel van P T. M. J. Sie- mer, gewoond hebbende te Amster dam. Rechter-commissaris mr. J. J. C. Eschauzier curator mr. G. J. Salm. C. P. G. Nieman, koopman, te Amsterdam. Rechter-commissaris als voren curator mr. 1. G. Stibbe. H. van der Velden, schilder, te Naarden. Rechter-commissaris als voren curator nir. A. R. Heringa. J. B. H. Koets, winkelier en koopman in behangselpapier en ta pijten, gewoond hebbende te Anister dam, zich thans begeven hebbende buiten het Rijk in Europa. Rechter commissaris als voren curator mr E. A. L Boas. Geëindigd M. de Klerk, weduwe van L. Stolk, winkelierster in koloniale waren, to Zwijndrecht. Kerk en School NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Wezep (G.) ds. D. van Luttorvelt, te Berg- schenhoek. Beroepen (toez.) te Knijpe bij ïleo- renveen de lieer G. Ypey, prop, to Ferwerd. Aangenomen het beroep te Baten burg en Niftrik de heer M. de Zwaan, candidaat te 's-Gravenhage. Bedankt voor het beroep te Hooge- veen ds J. J. van Ingen, te Wou- brugge. Stoomvaartherichten ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Mcnado (uitreis) passeerde 9 Aug. Perim Het st Medan (thuisreis) passeerde 9 Augustus Gibraltar. KON HOLL. LLOYD. Het st. Amslelland (uitreis) vertrok 9 Aug. van Leixocs Het st. Delfland (uiireis) arriveordo 10 Aug. to Duinkerken. Het st. Frisia (uitreis) vertrok 9 Aug. van Santos. Het st. Ho) I audi a (thuisreis) vertrok 9 Aug. van Rio Janeiro. HOLLAND—AM ER 1 KA-LIJN. Het st. Maartensdijk, van Rotter dam naar Baltimore passeerde 10 Aug. Dover Het st. Noordam. van New-York, passeerde 10 Aug. 7 uur voorin. Li zard. Het st. Wittekind, van Rotterdam naar Montreal, passeerde 9 Aug. Uello Isle. STOOMV.-MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het st. Calchac vertrok 6 Aug. van Penung naar Amsterdam. Het st. Hector, van Amsterdam naar Java, vertrok 9 Aug. van Liverpool. Het st. Pyrrhus \ertruk 8 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het st. Surpedon, van Java n. Anv sterdam, passeerde 7 Aug. Sagres STOOMV.-MAATSCIiAPPlJ NEDERLAND. Het st. Ambon (thuisreis) arriveerde 10 Autr. to Suez.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6