NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23 e Jaargang. No. 8632 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1011 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: v..r u-,riem PER DR'E MAANDEN: Van 1—5 reSeIs 50 Cts-iedere regeI mee>" 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen'in den om'trri waar'een Agent gevestigd is (kon, 'der Abï^S^fiSÖ'jk^St1*^30 Cent per regeL Fran^p'L' door' Nederland' 1 I 1 I d/g-I.«fêTEft «f» Afzonderlijke nummers0.021$ V MS ï-%$ *<5# Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037K Rcaactie eo Administratie: Groote Houtstraat 53. - de omstreken en franco per post o.4o Intercommunaal Telefoonnommer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentign ea reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon inlerc. 6229. DJ I NI MM KH MES I A AT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. KEKS IE KLAD. AGENDA ZONDAG 13 AUGUSTUS. Muziiek in don Hout. Schouwburg Jansweg: Maria Stu art. 8 uur. Brongobouw: Optreden van Solser en Hesse, 8 uur. Soc. Verecuigmg: Opvoering der re vue: Zie je ze vliegen'? 8 uur. Schouwburg Stoel en Spree: Jan Smees, 8 uur. De Kroon Bioscoopvoorstellingen Al berta Frères 2 en 3 1/2 uur. De Kroon: De Kuische Suxaona 8 u. Gebouw Sint Bavo: Bioscoopvoorstel- l.ng, 8 uur Biosc. Theater, Gr. lurkt: Voorstel lingen van 2 uur af. Gr. Vauxhall: Bal, 8 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemend aal: Concerten. MAANDAG 14 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg: Op Hoop van Zegen, 8 uur. Schouwburg Stoel en Spree: Jan Smees, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen Alberts Freres 2 en 3 1/2 uur. De Kroon: De Dollarprinses, 8 uur. Gebouw Sint Bavo: Bioscoopvoor stelling, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel lingen van 2 uur af. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: -oncerlen. Boottochten. OM ONS HEEN No. 1401 Be Rondvraag. De gemeentewet schrijft voor, dat de voorzitter van den gemeenteraad aan het einde van iedere vergadering de vraag moet stellen, of een van de le den iets heeft rnee te deelen In het be lang van de gemeente. Diezelfde wet verplicht de leden van den Raad niet om van deze gelegenheid gebruik te maken, maar blijkbaar is zoodanige dwang niet noodig, daar althuns in onzen Haarleinschen Raad nog al vaak aan het eind van de vergade ring vragen gedaan en opmerkingen gemaakt worden. Zoo vaak zelfs, dat een jaar of wat geleden in het reglemeul van orde nieuwe bepalingen juist over die rondvraag opgenomen zijn. Wanneer de Raad besluit, dat een vraag niet gesteld zal worden, behoeven B. en \V. die natuurlijk niet te beantwoor den (het is nog deze week voorgeko men) en in 't algemeen bestaat de re gel, dat het College antwoord geeft in de vergudering, volgende op die waar in de vraag gedaan werd. Behalve wanneer het Raadslid zijn vraag tij dig vóór de vergudering heeft ingezon den, zoodat B. en W. do zaak hebben kunnen onderzoeken. Hij ontvangt dan gewoonlijk in dezelfde vergude- -ing antwoord. Ik heb altijd min of meer den indruk gekregen, dat het dagelijksch bestuur op die rondvraag niet bijzonder ge steld is. Misschien voelt uieu die als een soort van critiek eu in den regel is zo dal ook. Wanneer de heer Schram vraagt, of de orgelconcerten niet eeu half uur later kunnen begin nen eu de heer Van den Berg, of er gespuid zal worden, dan kan men uit die vragen de meening opdiepen >»gij gemeentebestuur had ©en beter aanvangsuur voor die concerten moe ten kiezen, gij had voor spuien moeten zorgen." De vorm van vragen, die het dage lijksch bestuur de aangenaamste vindt, is dan ook deze, dut het weet gierige Raadslid even in 't Stadhuis naar boven loopt en daar of aan den burgemeester, of aan een van de wet houders, vraagt wat hij wenscht te weten. In sommige gevnllen zal dat dan ook wel voldoende wezen. Het komt Inderdaad wel voor. dat er vragen worden gesteld of opmerkingen gc-1 maakt, waarvan we mogen zeggen, dat ze meest ter verheerlijking van den persoon van den vrager dienen Maar toch moeten we in die critische richting niet te ver gaan, om de re den, die ik hier noemen zal. Het groote publiek, de groote meer derheid van de ingezetenen, stelt in de gemeentezaken maar zeer weinig belang. Zeker, er zijn altijd enkele personen, die zich interesseeren voor bepaalde nunten van de agenda, om dat zij daarbij rechtstreeks of eenigs- zins verwilderd betrokken zijn, maar de groote menigte blijft er volkomen onverschillig onder, of een bouwplan wordt goedgekeurd en hoe, wie er in diverse functies benoemd worden, ja zelfs of de gemeente al dan niet gas en water aan naburige gemeenten le veren zaL Wij journalisten kunnen dat het beste weten en zijn ons er dan ook wel van bewust, dat wij, over ge meentezaken schrijvende, in den re gel op de belangstelling van niet meer dan een rroep kunnen rekenen, hcowel natuurlijk die groep voortdu rend van samenstelling verandert. Met enkele uitzonderingen evenwel. Er zijn inderdaad enkele zaken, die zich in de algemeene belangstelling mogen verheugen. Daarvan noem ik er enkelehet percentage van onze belasting, de dag waarop de elootii- sche tram voor bet eerst zal rijden, de redenen waarom onze straten wor den opgebroken en dat juist nu, of het stinken van onze grachten spoedig op houden zal en zoo meer. Dingen dus, die onder elks gezichtskring liggen. Het kan voorkomen, dat iemand aan een Raadslid vraagt..waarom bre ken ze juist in den zomer als er veel vreemdelingen komen, de straten open? Wordt er gauw gespuid?" Het Raadslid heeft die vragen ook al bij zichzelf voelen opkomen, heeft ze ook al door anderen hooren stellen. Ilij kan nu op het Stadhuis antwoord gaan vragen en aan de menschen, van wie hij weet dat zij er belang in stel len, een briefje schrijven, maar zoo doet hij natuurlijk niet. Er zullen, zoo denkt hij, wel meer menschen wezen, die dit willen weten, ik zal het dus in de openbare Raadsvergade ring vragen. B. en W. geven dan in de volgende vergadering antwoord. Niet altijd heel duidelijk. Op de opmerkingen van den heer Van de Kamp ia de vo rige vergadering, dat hoewel verzocht was, dat niet te doen, toch in dezen drukken zomertijd de straten werden opgebroken, gaven B. en W. letterlijk ten antwoord dat in verband met het vóór enke le maanden bestaande vermoeden, dat In September a.s. een aan vang zou worden gemaakt met den aanleg van de tramwegen der N.-Zuid-Holiandsche Tramweg Mpij., de uitvoering van verschil lende daarmee in verband staan de wijzigingen van riolen, gas- en waterleidingsbuizen en electrische kabels ter hand moesten worden genomen, dat die workzaamheden zoo sioedig mogelijk en in de juiste volgorde worden uitgevoerd en daarbij zooveel mogelijk met de belangen der ingezetenen wordt Tekening gehouden. Men lette nu op da niets zeggende, algemeene termen, waarin deze toch zoo billijke vraag beantwoord wordt. Waarom nu niet eens uiteengezet, wat die juiste volgorde is. waarom die de ware volgorde is. waarom niet nader verklaard, hoe B. en W. de belangen der ingezetenen in deze inzien eu op vatten? Niets van dat alles. In alge meenheden wordt de opmerking afge wezen en het eigenaardige is, dat liet vragende Raadslid den moed mist, om nader op dat antwoord in te gaan, wel begrijpende, dat hij ten antwoord krijgen zal „wij zeiden u Immers, dat het werk in de juiste volgorde wordt uitaevoerd en dut met de be langen der ingezetenen rekening wordt gehouden 1 Wat wil u meer Het Raadslid dat do opmerking maakte, voelt zich als met een kluitje in het riet gestuurd, maar de ingeze tenen, die benieuwd waren naar het antwoord, zijn bij het lezen daar van onaangenaam getroffen. De strak ke stroefheid van het antwoord, waar in als tusschen de regels staat ge schreven ,wij weten boe 't moet, de rest gaat u niet aan", geeft den inge zetene een indruk van een College, dat onmetelijk ver van hem afstaat, dat hij maar liever niet lastig moet vallen. En korzelig zal hij zeggen „van zoo'n antwoord word ik ook niet wijzer." De heer Van den Berg kreeg op zijn vraag, of er gespuid zal wordon, geen bescheid. Dat komt dus in de volgen de vergadering, denkelijk drie weken later, op den eersten Dinsdag in Sep tember, wanneer er gespuid is, zoo dat de vraag dan haar doel geheel en al heeft verloren. Op deze dood een voudige viaag haduen toch B. sn VV. zeker wel dadelijk een antwoord kun nen geven. Ik wees er op. dat de reclitstreek- sche belangstelling van het groote pu bliek in gemeentelijke aangelegenhe den bestaat in vragen en opmerkin gen bij de rondvraag Ik toonde aan, dat wanneer op die vragen een dor formeel of in 't ge heel geen (tijdig) antwoord woidt ge- geveu, dat groote publiek is teleurge steld. Daaraan voeg ik nog, als derde staaltje in één zitting, toe, dat B. eu VV. volharden, in weerwil van een al- gemeenon wensch om verandering, bij hun besluit om de orgelconcerten te 7 uur te laten beginnen, terwijl net toch niet moeilijk kaB wezon, te zeg gen waarom ze niet aanvangen te half acht. Nu ben ik er bang voor, dat deze manier van opmerkingen en vragen beantwoorden, de belangstellenden zóo ontstemmen zal, dat zij zelfs bun geringe aandacht voor de gemeente zaken verliezen en straks, wanneer er weer leden voor den Raad gekozen moeten worden, thuis zullen blijven, onder het bekende motto van de kat en den kater. Het zijn immers zoo vaak kleine oorzaken, die groote gevolgen hebben Als het gemeentebestuur wat gemoe delijker. wat vriendelijker antwoord gaf op de vragen, die van het groote publiek afkomstig zijn, dan zou, dunkt mij, datzelfde publiek ook meer belang stellen in het gemeentebe stuur en dat laatste is toch een wen- scbelijk ding. J. C. P. Stadsnieuws MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Het Museum van Kunstnijverhe.d te Haarlem werd dezen zomer door een groot aantal vreemdelingen be zocht; de bijzondere fraaie ligging en de in vele opzichten nierkwaal 1 ge verzameling trekken meer en meer de aandacht van belangstellenden. In de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid wordt op het oogenblik eene electrische ver lichting aangebracht; er worden maatregelen genomen, om deze ver- l.chting aan de strengste eischen te doen beantwoorden. Zondag is de toegang tot het Mu seum kosteloos. Geld vermist U t het Bureau Spaarbank van het postkantoor is tusschen 25 Juli en 10 Augustus een bedrag van f 52 ver in .st. Althans aang.fte la gedaan dat uit een gesloten kast twee bankb1 jet- ten. van f 25 ieder en twee guldens, die er den 25en JuL bij de kasopna me nog waren, zijn verdwenen. De zaak is in onderzoek. ONDERWIJZERSPENSIOENEN. Volgens de laatste wijziging van «e Burgeilijke Pensioenswet moeten pensioenaanvragen ingediend worden bij hel departement van Financiën. Desniettegenstaande, schrijft de Mi nister aan de Commissarissen der Koningin, komen voortdurend nog aanvragen bij Binnenlandsche Za ken in. Niet alleen veroorzaakt dat overbodigen arbeid, maar ook is ver traging in de afdoening van pensi oenaanvragen daarvan het gevolg. A. H. G. Fokker. „Koninginnedag" beeft van haar jaarlijksch feest als altijd een ware nationale betooging willen maken. In alles nationaal. En "oen de heeren als hoofdnummer de vliegerij op het pro gramma zetten, hebben ze dat niet ver geten. Een Hollander moest het zijn, natuurlijk oen Hollander. En waar om dan niet nóg verder gegaan, en een oud-stadgenoot uitgenoodigd Het comité werd het eens met den 21-Ja- rigeri aviateur Fokker, en die zegde z'n welwillende medewerking toe. Hij komt hie, dus als 't ware als „ania- teur-aviateur". Nu we dezen jongen luchtman in zijn prestaties te zien zuilen krijgen nu behoort daarbij, onzerzijds, natuur-; lijk 'n artikeltje, bijzonderheden over den Haarlemschen vlieger. En dan kan ik over zijn vlieden- met geen mo gelijkheid beschouwingen houden wegens gebrek aan stof. "n Ander aviatem heeft meestal een lijstje van records, of van gewonnen wedstrij den Fokker niet. Ilij is, voor zoover een luchtman dat kan zjjn, 'u voor- zicütig baasje. Heeft „geen lust z'n nek te breken, en vertikt het om aan de wedstrijd-waaghalzerij mee te doe u zooai. hij uie onlangs, teen 'k hem als toeschouwer te Soesterberg ontmoette, verzekerde. Zijri doel is de constructie van vlieg tuigen, en hij heeft daarmee al een kranig begin gemaakt door de mono plane waarop hij z'n brevet haalde, zelf te bouwen niet als copie van 'n ande: toestel, maar met wijzigingen van eigen vinding. En daaruit blijkt al voldoende, dat we hier een vlieger brijgen, die z'n toestel door en door! kent, weet wat hij er mee doen kan en niet vertrekken zal zonder zich ver gewist te hebben, dat alles in orde is. 't Behoef wel uiet meer aun te halen do gevallen van aviateurs, die door gebrek-aan-kennis van nun toestel, door bun nalatigheid in 't nemen van voldoende voorzorg, als slachtoffer van de modernste sport vielen. Vlie gen ja, dat konden ze, inaar van cle kuren, de feilbaarheden van hun toestel en hun motor wisten ze wei nig of niets. Zoo waren er velen... Ik keu Fokker niet als vlieger. Al leen weet ik, dat hij z'n brevet in Gon- senheini (nabij Mainz), waar hij de vliegerij leerde, uitstekend heeft be haald. 'k Herinner me de vleiende ter men, waarin een locaal Maiuzer blad toen z'n meesterschap over het toestel, zijn volkomen zekerheid, beschreef. Maar de vele Haarlemsche sportlief hebbers, die hein toen hij nog stad genoot was dikwijls ontmoetten en bijwoonden, zal dat evenmin als mij verwonderen. Fokker was altijd 'n buitengewoon handige boy. Die vlugheid en behen digheid kwamen vooral tot uiting als- k- aan z'n watersport bezig was. Zei len dat was z ii n sport In z'n eigen Ijotter, en voorai in de ,,d^ liet lichte Amcrikaansche zeillxAkje van de Roei- en Zeilvereeniging, haalde hij krasse staaltjes van behendigheid en van zeilkunst uit. Vooral dat dory- zeilen was 'n fort van hem, en ik zie hem nog op een stormachtigen middag in dat kleine zwarte ding zeilen, scherp bij den wind, zoodat het gereef de driehoekzeil vink boven 't water was en de zeiler languit over het hoo- ge boord hing, om z'n ranke vaartuig je in evenwicht te houden Op de Ain- sterdamsche dory wedstrijden won hij met die kleine zeilboot eenigo prijzen voor liet Spaarne. Da lloei- eu Zeilvereeniging heeft hocl wat handigheden en streekjes van „Fokkie", zooals hij onder z'n me deleden e - vrienden heette, gezien. Zoo leverde hij 't 'ein op een goeien dag. om ner fiets van de loods in 't Spuame te rennen, een aardigheid die natuurlijk goed afliep, zoouis al' de vvaaghalzerijtjes. die Fokker on dernam. In de „kano" was hij na tuurlijk niet te verbeteren, erin staan de wist hii zich nog flink snel vooruit te werken en als-ie af en toe al eens omsloeg was dat meer niet het doel om eens een genoeglijk eindje in 't Spaarne te zwemmen, dan omdat z'n eqtiilibrisüsclie bedrevenheid te kort was geschoten. Als roeier zat hij liefst in de skiff, en in 't nummer- skiflen op de onderlinge wedstrijden, dat toen zeer weidsch „championaat van het Snaarne' heette, kwam Fok ker uit. Natuurlijk gine dat weer niet zonder een haudigen streek. Hij had d1. z'n teeenstander overgehaald om over het eerste deel der baan tot de spoorbrug, gelijk op te roeien in een kalm gangetje volstrekt geeu wed- slrijd-teinpo Zoodra ue heeren ouder de brug door waren, en dus w 't ge zicht van het publiek op het clubge bouw-terras, zouden ze gaan rutcii over de paar honderd meter, die af te leggen waren 't Was dan 1111- mers ook een wedstrijd 1 't I.ukte uitstekend, en het publiek, dat niet wist, wat er aan den anderen kant der brug was gebeurd, vond t een alleraardigste race. toen de twee skiffe s Inord-aan-boord roeiend on der de brug uitkwamen Zij, <iie den geheelen wedstrijd hadden gevolgd waren minaer verrukt over het ver- 1- op. Ik zcu nog meer kunnen vertellen, over Fokker's zwem-, roei-, auto-pres taties maar 'k meen. dat deze enke le bijzonderheden al v oldoendo heb ben aangetoond wat 'Je bedoeling hiervan is te vertellen dat hjj iemand is, die naast z'n bedrevenheid en handigheid geen angst kont, die niet voor eeu kleintje vervaard is... maar die weet wat hij onderneemt en met z'n eigen leven niet lichtzinnig zal omspringen zooals iooxelea zijner col lega's. ROB P. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen 6 uur 69 gr hedenmid dag 12 uur ook 69 gr. Concert in den Hout Het programma voor Zondag 13 dezer luidt 1. Echtes wiener Blut, Marsch, Konizak. 2. Ouverture Le Cheval de Bronze. Auber. 3 Bamboula, Negerdans van Tri nidad, Morel. 4 Fantaisie aus der Oper der Trom peter von Sackingen, Nesier. 5. Ouverture Flotte Burseher., Suppê. 6. Paraphrase über das Lied Ver lassen bin Reindcl. 7. Fantaisie de l'Opéra Coinique, Peut Faust, Hervé. Kermis-kiekjes. DE KL1SCHE SUZANNA. Niettegenstaande de tropische hit te, niettegenstaande de talrijke op-! voeringen hedenavond de 100ste blijft do Kuische het doen. Het schijnt dat geheel Haarlem met deze aardige operette wil kennis ma ken. En niet ten onrechte. Wij kennen personen, d e de kennismaking met de Kuische Suzanna reeds tot drie maal toe herhaald hebben, en die... er nog niet genoeg van hebben. Zoo iets zegt alles, pleit voor den inhoud, voor het aardige spel, voor de goed ve'rzorgde opvoering. Er is Vrijdagavond weer braaf ge lachen en hartelijk geapplaudis seerd. Wie de Kuische nog niet gezien heeft, kunnen wij bepaald aanraden er alsnog heen te gaan. Maandag gaat in de Kroon de Dol- larprinscs. BIJ HENRI TER HALL. De gehcele Vereenigingszaal was u tverkocht, en het succes enorm. De Revue valt bij het Haarlemsche pu bliek wèl in den smaak. JAN SMEES. Jan Smees oefent ook nog aa'utrek- kingskracht uit. Vele kermisgangers gaan het spel van het gezelschap Stoel en Spree bewonderen. De betuigingen vafc bijval waren ook gisterenavond niet schaaïsch. SARA BURGERHART. „Saartje" mocht z:ch gisteren ook weer In ruime belangstelling verheu gen. De aardige tafereeltjes boeiden in hooge mate, en het goede spel van de Ned. Tooneelvereeniging verwierf meermalen lu.d applaus. Solser en Hesse. In de Bron was het Vrijdagavond maar matigjes bezet. Jammer, want het programma verdiende beter. Sol ser en Hesse hadden als duo hun vaste succes, het tooueelstukje „Een lief studentje" deed het nogal eu de revue „Heb je "t kind al gezien?" was naluurlgk bet glanspunt. DE GENESTET-BANK. By de overdiacnt aan liet gemeen tebestuur van Bloemend aai van :1e De Genesietbank, die Maandagmid dag zal plaats hebben, zal de vol gende ooraonde ov ernaiidigd worden Igccuiligrafeerd door den neer G A. LiulinxJiJ ln liet jaar 1911 vatte de afdeelmg Haarlem en Omstreken van het Al gemeen NVder.andscn Verbom! liet plan op. te Bloemendaal een gedenk- bank te stichten ter eere van den dichter P. A. de Genestet, dieopdtn 2den Juli van het jaar 1861 overle den is. De afdeel mg richtte zich lot het Noderlandsche volk en vond veler steun, ontving de bijdragen van velen, oud en jong, groote «n kleine giften, en ten slotte een waarborg fonds, waardoor op den 2den Juli 1911 bekend gemaakt kon worden, dat de stichting verzekerd was. Hierbij is een hartelijke medewer» king verleend door de Vereeniging Bloemondaals bloei en haar bestuur. De hoer L. J. Vreugde maakte bet model voor de bank van donkerrood, gepolijst graniet uit één stuk, ge plaatst op twee treden van dezelfde steensoort overgepolijst. De heer V. H. J. Troupin, steen houwer te Haarlem, leverde de bank en zorgde voor de plaatsing op een stuk grond, daartoe welwillend afge staan door de Hotel-Maatschappij Du ui en Daal. Den 14den Augustus 1911 heeft dé overdracht van dit geden kloeken plaats gehad Ln het Hotel Duin cn Daal. en is het door Jhr. Bas Backer, Burgemeester der gemeente Bloemen daal, aanvaard. Deze oorkonde, ter bevestiging vail de overdracht, is gemaakt op iast van liet bestuur der afdeeling Haar lem en Omstreken van het Aigemeen Ncderlaiidsch Verbond. Haarlem, 14 Augustus 1911. (Volgen de handteekeningen van het Bestuur). SCHIETEN. Heden is de officieele uitslag be kend geworden van den schietwed strijd, gehouden den 6 dezer te Delft van den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderoff. Onze stadgenooten zijn daar wedtfr- om schitterend uit het strijdperk ge komen; de afd. Haarlem, en de schietvereen. Generaal van Merlen, behaalden in alle v er de korpswed strijden prijs. Korpswedslrijd Buks. Eereprijs, zilveren medaille aangeboden door H. M. de Kotiingin-Moeder, alsmede een zilv. med. als tweede prijs. Kórpswedstrijd Geweer M 95. Eer ste prijs verg. zilv. medaille, alsmede een bronzen medaille als derde prijs. Van de elf schutters d e aan dezen wedstrijd deel namen, behaalden acht een personeele'n prijs, en zeven hee ren jen prijs in den vrije baan-wed- strijd. De kristallen bokaal op zilverien voetstuk met inscriptie, aangeboden door de afd. 's-Gravenliage, is be haald door den hoer G. W. C. van Es sen van de schietvereenigmg Gene raal van Merlen alhier. Rubriek voor Vragen Geabonceerden hebben bet TOorreclit, vragen op verschillend gebied, mue voor beantwoording vatbaar, in te renden bij d« Itedaciie van Haarlem's Dagblad, Gtoote liouuiianl 53. Alle antwoorden worden geboel ko-teloo® gegeven en too spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inrender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Als men gaat wonen in een andere gemeente, staat er dan een bepaalden tijd toe, eeri men on dersteuning kan bekomen van het burgerlijk armbestuur? ANTWOORD: Neen, ZQodra u inge schreven zijt kunt u aanvraag doen bij het burgerlijk armbestuur en dan wordt uw zaak onderzocht. VRAAG. Ik heb zeven maanden ge leden een proces gowonne'n, maar nog geen u.tbetaling gehad. De advo caat beantwoordt nujn brieven niet eens. Wat moet ik er aan doen? ANTWOORD: Ja, sommige advoca ten hebben het druk en zijn soins ta vangen als een aal aan zijn staart Maar u moet geen brieven schrijven en or liever persoonlijk heengaan, zoolang tot u gehoor krijgt. Dan komt u immers in eens op de hoogte van den stand der zaak? VRAAG: Op verlangen van me vrouw ben lk op D nsdag in dienst ge komen. Nu ga ik weg Ma~ ik nu Zondag weg? ANTWOORD: Als uw week loopt van Dinsdag tot Dinsdag, dan mag mevrouw u tot Zondagavond houden. (Zie verder Stadsnieuws onder Laat ste Betichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Gevonden eu terug te bekomen aan den politiepost te Bloemendaal, twee koneren gewichten en 1 flacon met dop. Bij A. Faas, Rijksstraatweg no. S3. Schoten, een parasol. Aan het bureau van politie te Ovorvven. een uortemonnaie. oen bruin lederen Dortemonnale met dub-

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1