NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. DE GO PERMUTE 29e Jaargang. No. 8632 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1911 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 «t.? jj Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 JyAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 ^07 MT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant GeïHusUeertf Zo^agablad, 'voor Haarlem 0^M Etdaeüe Administratie: Groot. Houtstraat 53. de omstreken en^ franco per post 0.45 IntercoinmonaalTelefoonnamffler der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. (£><£>- ës-^ Drukkerij: Zuider Bnitenspaaree 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitslaitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Baiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DERDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Bij de stemming in het Iloogerhuis over de Veto-wet stemden 81 libera le», 87 unionisten, 2 aartsbisschop pen en 11 bisschoppen voor. Natuurlijk geven do Engolscho bla den beschouwingen over het voorge vallene. De Morning Post betreurt het, dat lord Halsbury's volgelingen zijn overstemd, vooral, omdat de ro- geeringsmeerderheid is verkregen door de medewerking van BEANGSTIGDE UNIONISTISCHE PEERS. Maar al is nu de constitutie ver woest en al zullen de unionistische peers, die het in hen gestelde ver trouwen beschaamden, ter verant woording worden geroepen, de unio nistische partij moet den moed be houden, zij gaat thans een zekero overwinning tegemoet De Standard zegt, dat koele overweging slechts kan leiden tot de overtuiging, dat de lords wijs deideu door Lansdowne's advies op te volgen. Het blad hoopt, dat de unionisten in gesloten rijen zullen kunnen optrekken. Eerste plicht zal zijn, het land te wijzen op de gevaren van een scheuring in de partij en het home-rule-plan (zelfbe stuur van Ierland), waarvoor de mi nister-president Asquith de constitu tie heeft ontwricht, te doen misluk ken. De Pall Mall Gazette is woedend over de nederlaag van de Halsburyanen, door het zoogenaam de verraad van een handvol unionis ten. liet blad schrijrt, dat de zooge naamde unionistische royalisten overal de bovengenoemde VERRADERS ZULLEN BOYCOTTEN en zullen trachten hen uit de Tory- clubs te werpen. De strijd tusschen de Lords onder ling duurt du3 nog voort De Times meent, dut er een zucht van verademing op zal guau, nu de lange worsteliug geëindigd is e» de meest ernstige loop, dien de gebeurtenissen hadden kunnen ne men, verhinderd is. De meest moedi ge, gewetensvolle en vaderlandslie vende houding was die van de unio nistische peers, die met de regeering stemden, ten einde te voorkomen, wat P.osebery de meest „degrading franchise" noemde. De unionisten verliezen veel, maar veel minder dan mogelijk was geweest, zij behouden de vaste hoop en het vooruitzicht, om weldra in de gelegenheid te zijn, de groote fout te herstellen en een rutio- neele constitutie in de plaats to stel len van net caricatuur, dat de tegen woordige raadslieden des konings tot eland brachten. De Daily Telegr. schrijft, dat de regeering de zege behaalde, niet door haar verdiensten, maar door de bedreiging met de uitoefening van een voorrecht, waartoe de belofte, zooals Rosebory zei, onder schande lijke omstandigheden in November jl. EEN JONGEN EN ONERVAREN KONING WAS ONTWRONGEN. De unionisten moeten nu do gele deren sluiten en den gomccnschuppe- lijken vijand tegemoet treden De liberale pers is natuurlijk zeer voldaan over de overwinning. De D ai 1 y Cliron i c 1 o merkt op, dat de naam van Asquith in de politieke geschiedenis zal voortleven, als die van DEN BETROUWBAREN STUUR MAN DER DEMOCRATIE, die door kracht, moed en bekwaam heid de financieele oppermacht van het Lagerhuis waarborgde, de arbi trale macht der Lords in de wetge ving vernietigde en de overwinning behaalde voor de liberale gedachte. De wet brengt niet het despotisme van een enkele Kamer en is volstrekt niet revolutiorunair. Zij is integendeel een proces van gematigde en rede lijke evolutie in onze constitivtioneele ontwikkeling. De Daily News drukt haar groote dankbaarheid uit voor de lei ders, in het bijzonder voor Asquith, wijl zij met zooveel geduld en beleid en zoo schitterend en waardig alles hebben geleid. Het blad zegt, dat, of schoon de wet niei ten volle „eerlijk spel" verzekert, daar de conservatie ven de overweldigende meerderheid in het Iloogerhuis behouden, toch oen groote stap vooruit is gezet, daar nu in de toekomst de behandeling van zaken door de beide Huizen niet meer op het doode punt kan geraken. Zij brengt geen revolutie, indien hieron der verstaan wordt onderbreking van den ordelijken en natuurlijken gang van de nationale ontwikkeling. Van den dag, die nu ver achter ons ligt, toen Bright het eerst den nieuwen loop van zaken in uitzicht stelde, tol heden ice is de ontwikkeling lang zaam voortgegaan, geleidelijk zijn de nieuwe denkbeelden doorgedrongen, tot zij nu zijn verwezenlijkt, ten on- betwistbaren bate van den vooruit gang der toekomstige geslachten. MAROKKO EN DE MOGEND HEDEN. In de ,,'fagliche Ruudschuu" haalt de Duitsche luitenant-generaal Litz- iuturn oen voor Duitscnkuid smade lijk artikel uit de „France Militaire" aan. Het Fransche blad verklaart, dat de Duitsche staatslieden wel een groo te» muud hebben opgezet, maar dat hun hersenschimmen vervlogen zijn als blaren op den herfstwind. Ja, men moet hopen, dat de droevige herfst voor dit keizerschap van bru taal geweld is begonnen. Zijn ruwe kracht maakt geen indruk meer, men lieeit de waarde er van gewo gen en ingezien, dat zij metterdaad slechts jammerlijke zwakheid is. Men is er niet bang meer voor, men be gint er den draak mee te steken, de nederlaag van 1905 en 1909, Tandzjer en Casablanca was Agadir te veel men zal voortaan nog slechts van Duitsche snoeverij, niet meer van Duitsche kracht spreken. Frankrijk heeft tegenover liet gesnoef, ook deze Laatste maal, zijn kalmte lie waard. Maar er moet een einde aan komen. Het heele Frauschc leger verlangt het lijdt geen twijfel dat Frankrijk een stap verder zal gaan. De Fj schen moeten eens voor altijd een eind maken aan de nachtmerrie, die i op de wereld drukt, en hoe langer hoe meer op haai' zal drukken, zoo lang het Duitsche spook op den l'oer ligt, om een prooi te bemachtigen. Het is noodig, dat Duitschland wijkt, en als daar geweld voor noodig is, waarom zou men het dan niet toe- „Dit was zegt de Duitsche gene raal op den 41sten verjaardag de Duitsche overwinningen van Worth en Spichern woordelijk te lezen in de „France Militaire", het blad van den minister van oorlog Messimy, dat de verordeningen van het ministerie van oorlog in een bij- oegsel bovat. Zoo mag een minst ge- lomen als officieus te beschouwen blad, dat in het Fransche leger deu toon aangeeft, over het Duitsche rijk schrijven En oude Duitsche solda ten moeten het slikken, omdat nu kalmte de eerste burgerplicht is. Waarom zijn zij ook niet zoo geluk- dig geweest, op het veld van eer te blijven -il jaar geleden 1" Over wo i'd t gemeld, dat in de considerans van dit verdrag de beide regeeringen liet voornemen te kennen geven, het beperkte arbitrage-verdrag te vervan gen door een algemeen. Alle geschillen, die niet langs di- plomaüeken weg kunnen worden ge regeld, zullen worden onderworpen aan de beslissing van het Permanen te Hof van Arbitrage te 's-Gravenha- pe. of aan een scheidsgerecht, bij een speciale overeenkomst ingesteld. Tevoren zullen do geschillen even wel aan het oordeel van een com missie van enquête onderworpen wor den. Over het incident tusschen FRANKRIJK EN TURKIJE heeft de Fransche minister van kolo niën de bevestiging ontvangen van iiet bericht omtrent de aankomst van Turksche troepen te Air Galanga. Deze aankomst valt samen met een toeneming van de vijandelijke gezind heid der bevolking jegens de Fran- schen. Er zijn door Frankrijk vertoogen gericht tot Turkije over de noodzake lijkheid van eerbiediging van de voor- loopige overeenkomst omtrent Tibesti en Borkoe. Over eeniga maanden zal te Tripoli een commissie bijeen komen, ter af bakening van de TripoUtaunseho grens. De Fransen© commissarissen zuilen evenwel weigeren de maatre gelen, door Turkije genomen om zijn macht ook uit te breiden oyer Tibet! en Borkoo, ais gerechtvaardigd erkennen. Dit kon dus wel eens tot nieuwe verwikkelingen leiden. De Turken worden tegenover de mogendheden steeds brutaler. DE HONGAARSCHE KAMER verwierp op voorstel van den minis ter-president met groote meerderheid een motie, tot verdaging van dé ver dere behandeling van de leger wet, wegens het ontslag van den minis ter. Stadsnieuws Concert Buitenhuis. Vrijdagavond gaf de muziekveree- niging „Voorwaarts", directeur de heor P. P. Wit, een zeer goed ge slaagd concert voor de bewoners van het Buitenhuis. De ten gehoore ge brachte nummers verwierven veel ap plaus. Het concert, dat te 8 uur aan ving, eindigde te hall tien, waarna door deu directeur van het Buiten huis, mede namens de verpleegden, een woord van dank werd gebracht voor de bereidwilligheid van de uit voerenden. Hij wees er op, dat ook hier weer bleek, dat men als geheel onthouder vroolijk kan zijn, en zei te hopen, hen spoedig weer té zien. Staalwaterbronnen. De Drinkhal is gisteren door 32 isrsonen bezocht. Baden. In het douchebadhuis aan den Kon- denhorn zijn in de afgeloopen week 1112 baden genomen in dat aan het Leidschepiein 918. GEVONDEN VOORWERPEN, van 11 op 12 Augustus 1911. Terug te bekomen bij J. Ilarmsen, le Zuiél Polderstraat 20. oen zilveren schakelarmband. D. Laduck, Kennemerstraat No. 22 zwart, een tricot broekje. van Twuijver, Kolkstraat 13, een doos met een japon. van Vemden, Schouwtjeslaan 29, een ceintuur. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Gevaarlijke hond. Een vierjarig kleinzoontje van den metselaar B., te Hoofddorp, vermaak te zich met den hond, doch werd op het onverwachts door het dier aange vallen en on verschillende plaatsen gebeten. De dokter, wiens hulp werd ingeroepen, moest de verschillende wonden dichthechten. De kleine Jon gen ondervond nogal veel pijn. SLOTEN. De zomer-paardenmaTkt vanwege de Hollandsche MaatscliappiJ van Landbouw zal alhier gehouden wor den op 22 Augustus. Dit jaar is een zeldzaam jaar voor de veenderijen het veen in het voor jaar gebaggerd, is nu reeds als turf afleverbaarde prijzen zijn laag, na melijk eerste soort macliineturf 3.75 k I 4.25 per 1000. Binnenland Jean Huré. Het orgelconcert, dat Jean Huré In Haarlem zal geven met Tilia Ilill en J. Mossel valt in het laatst Augustus. De juiste datum zal wel per adver tentie worden medegedeeld. NOTARIEEL STAATSEXAMEN. Voor het eerste gedeelte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer F. Th. C. Seignette, van Haarlem. ACTE-EXAMENS L. O. Voor de acte Engelsch is te 's-Gra venhage geslaagd de heer J. H. Peper te Haarlem. Voor de acte teekenen de heeren P. Krabbendam. C. B. H. van Nes, B. J. W. Lacet, A. G. C. Meyer en M. A. S. Nolte, te Haarlem. Voor Fransch de heer A. H. van de Ven, te llillegom. DE „WOLF" EN „FRET". De torpedobootjagers „Wolf" „Fret" zullen Dinsdag 15 Augustus de groote leis naai- lndie aanvaar den. OP HEETERDAAD BETRAPT. Men meldt ons uit Amsterdam: Gistermorgen heeft een 17-jarige jongen zich door insluiping toegang weten te verschaffen in perceel Lau rierstraat 250. Hij had reeds een zil veren horloge, een collier en meer dere voorwerpen in zijn zakken ge borgen en was juist bezig de in de kast aanwezig zijnde kleeren tot een bundel te pakken, toen de bewoner binnenkwam. De jongen hevig ver schrikt, trachtte te ontvluchten doch werd door den man tegengehouden en aan de politie overgeleverd. Bij fouilleering bleek dat hij de voorwer pen nog in zijn bezit had. BRUTALE DIEVEN. Bij een schoenwinkelierster in de Vijzelstraat te Amsterdam kwam Donderdag een man vragen, of zij ook ledige doozen voor hem had. De winkelierster gaf een ontkennend antwoord en ging naar binnen. Even later hoorde zij de winkel schel overgaan, en zag toen hoe de man, die naar doozen gevraagd had, met nog twee anderen, eenige doo zen met schoenen uit haar winkel wegnam. De juffrouw wilde de man nen achtervolgen, dóch een hunner trachtte haar aan den praat te hou den. Zij duwde dezen op zij en snelde naar buiten, gevolgd door haar werk ster, die op de Keizersgracht aan een der mannen, die zich achter een boom verborgen had, drie doozen met schoenen, die hij bij zich had, ontnam. Later werden deze man en een tweede, door een politieagent en burgers aangehouden. De derde wist te ontkomen. De beide aangehoude nen zijn Rotterdammers. Zij beweer den naar Amsterdam te zijn gekomen om werk te zoeken. WEGENS DE HITTE. Met liet oog op de hitte is aan de ambtenaren, werkzaam bij het hoofd bestuur der Posterijen en Telegraphic •rij beid gegeven, of a morgens acht tur mei hun werk te beginnen en daarmede te 1 uur 's namiddags te eindigen, óf in de namiddaguren tot 4 1/2 uur ten buraele te zijn. De meesten hebben den eerstge noemde» werktijd gekozen. EEN ERNSTIG GEVAL. Men leest in de „Limb. Koerier": Naar aanleiding van den zelfmoord van den milicien-soldaat H. C. Reu pers, van het bataljon infanterie te Maastricht Reupers joeg zich, zoo als bekend, op den avond yon den Sisten Juli te Sint-Pieter een kogel door het hoofd werd een omvang rijk onderzoek ingesteld. Talrijke getuigen miliciens en ka der, die direct of indirect verklarin gen betreffende deze droeve daad zouden kunnen afleggen, werden ge hoord. Uit dat uitgebreid onderzoek moet gebleken zijn, dat het slachtoffer Reu pers zich meermalen tegenover zijn meerderen en mede-soldaten in on- gunstigen zin had uitgelaten over zijn sergeant-majoor G. Verschillen de getuigen moeten omtrent de rede nen hiervan pertinente verklaaringen hebben afgelegd. Voorts is uit het onderzoek geble ken, dat Reupers meermalen schoe nen voor den sergeant-majoor lapte. Op liet laatst van Juli had hij weer op oen avond schoenen gemaakt voor en ten huize van den sergeant-ma joor. Dien avond was Reupera ie laat in de kazerne gekomenhij werd deswege gestraft door den com- pagnicscommandant, kapitein Vogei, met S dagen kwartierarrest. Deze straf moet geweldigen indruk Reupers hebben gemaakt. Aanstonds vertelde hij aan meerdere personen, dat hij onschuldig gestraft was met acht dagen arresthij had zoo iaat bij den majoor G. moeten werken. Deze had hem gezegd „Als Je te laat komt, zeg d$n, dat je naar Bijstien geweest bent, en dat ge je verlaat hebt." Aon zijn grootmoeder moet Reu pers hetzelfde hebben verklaard. In de kleeding van Reu pers werd na zijn dood een stukje papier go- vonden, waarop hij met potlood zijn naam had geschreven en verder „Wraak aan Ballessen, en aan Gij- VROME WENSCH. Adellijk student. Ach, die goede, oude riddertijd. Als die lam ine schuld4 eischers met 'n wissel kwamen, werd eenvoudig de brug opgehaald 1 TOEKOMSTBEELD. De aan den beklaagde toegevoeg de verdedigster, mej. S., heeft weder een schitterend pleidooi gehouden. Ja. En zij heeft niet aiieen de vrijspraak van den beschuldigde ver-, worven, maar ook drie huwelijks aanzoeken 1 Onze Laciihoek HET GEBEURDE OP TIMOR. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld In zake de quaestie Portugal—» Timor wordt het volgende medege deeld Moeilijkheden, gerezen op het eiland Timor in verband met de uii-s voering van het tusschen Nederland Portugal gesloten grenstractaat, hebben eenigen tijd geleden geleid tot vertoogen van den Nederland-; schen gezant te Lissabon, met het ge-" volg, dat de Portugeesche Regeering liaur troepen uit het betwiste gebied terugtrok or. de opgeworpen bea tings slechtte. Gedurende de daarmede verbonden onderhandelingen, waarbij stilzwij gend voorloopige handhaving van het status quo werd verondersteld, had in de betwiste streken eene schermutseling plaats tusschen Por tugeesche en Nederlandsche troepen, waarbij aan Portugeesche zijde drie negersoldaten werden gedood en door ons een officier en twee onder officieren werden gevangen geno men. De Gouverneur-Generaal heeft toen ..an den Gouverneur van Portugeesch Timor medegedeeld, dat het hem leed deed, dat de bedoelde schermut seling inenschenlevens had gekost, waarnevens hij tevens bevel gaf de gevangen genomen militairen weder op vrije voeten te stellen. Het uitblijven van mededeelingon ter zake vond uitsluitend zijn grond, in do omstandigheid, dat het Portu geesche bewind nadrukkelijk verzocht had aan het geschrevene en bespro kene geen openbaarheid te geven. BRANDEN. Donderdagmiddag is een groote uitgestrektheid bosch tusschen Los ser en Gronau, toebehoorende aan den heer Meier te Gronau, door brand vermeld. De brand, die naden middag begon, werd eerst Iaat in den avond gestuil. De rookwolken dreven tot ver over Twente. Donderdagnacht is te Elshout, bij Waalwijk, brand ontstaan in de boer derij van den heer Klijn. In een oog wenk stond het geheele huis, bene vens schuur en stalling, in lichte laaie. zoodat er aan redden niet te denken viel. De naaststaande timmermanswerk plaats. schuur en woonhuis van den heer Kempenaars werden mede ten prooi van het vuur. Het groote St,' Alosius-klooster was ook reeds door de vlammen aangetast, doch de brandweer wist dit gebouw te spa ren. Zes kalveren en vier varkeus zijn in de vlammen omgekomen, en de geheele oogst is verbrand. Te Gasselte staat het door de boe ren bijeen gebrachte koren, dat door de stoom-dorachmnchine zou wor den gedorscht, in brand. Water ia niet bij de hand met stokken tracht PEUiLLtrtON doer Hiadon Hill. 67) Met een snik van vreugde deed zij onbewust een stap voorwaarts, om haar longen in al zijn kracht uit te zetten, en aaarmeo bleef haar voet niet in het zeewier haken, maar in een draad, die over de rotsen gespan nen was. Zij herstelde zichzelf en stond weer op het punt te schreeuwen, toen een heftig geknal als bij een ern stige aardbeving de lucht deed trillen en zij bewusteloos ter aarde werd ge worpen. Een paar minuten later vielen de stralen van een politielantaarn op het bleek, opgeheven gelaat, en sterke ur men droegen haar naar de boot. die van de sleepboot was uitgelaten, di rect nadat de kapitein door de ontplof- fing de omgeving had kunnen opno- Vóordat de kleine stoomboot het uavenhoofd had bereikt, kreeg zij ge deeltelijk haar bewustzijn terug en voelde zich door Dick de handen wrij ven. Over de geïmproviseerde sofa. die gauw in de dekhut was opgesteld, bo-, gen zich andere, ernstig sympathieke' aangezichten, maar zij had ulleen oogen voor den minnaar, voor wien zij zooveel geleden had. Haar eerste woorden hadden geen beteekonis voor hen, die dat zachte gefluister als een levensteeken verwelkomden, ofschoon lvlisha Crowe ze begrepen zou hebben, en er later ook de juiste verklaring aan gaf Dick, lieveling, ik heb je vergif fenis noodig. Hij liet mij denken, dat jij den ring gestolen hadt, en ik ik wilde doen denken, dat ik liet gedaan had. Is nu alles opgehelderd Majoor Wilbraham ksvam hier op zijn besliste wijze tusschenbeiden. Wel. natuurlijk, zoo voorkwam hij het antwoord van Dick. Die hel- sche schurk, die Ravenscar stol hem. L moet zich niet ongerust maken, Miss Yaughan, en er geen woord meer over spreken, behalve om mij te vertellen, of hij zooeven in de oude ruïne van den vuurtoren was Ja; fluisterde Phyllis zwakjes on viel weer in haar bezwijming terug. Maar de chef der politie had het mis door den diefstal van den ring van Mrs. Wenslade toe te schrijven aan den aartsschurk. die gevallen was als slachtoffer van zijn eigen duivelsche streken. Het lekte uit, dat de ring nooit gestolen was, en de ont dekking van dat belangrijke feit ging op zoo eigenaardige wijze, dat het wel de moeite waard ls. dat hier tö vertellen. Toen Phyllis van do sleepboot aan wal gebracht werd, drong Dick er op aan, dat zij naar zijn'moeder gebracht zou worden, omdat men zoo laat op don avond er aan twijfelde, of kapi tein Vaughau wel nuchter zou zijn. Dick wachtte zoolang tot hij van den haastig ontboden dokter hoorde, dat zij aan niets ernstigere leed dan aan een lichte zenuwaandoening, gevolg van de ontploffingen haar toen aan de zorgen van zijn moeder en zuster achterlatend, lieo hij nu ar de Priory om Lord Monksilver en Elisha Crowe, bericht te brengen, daar de laatste besloten had bij Lord Monksilver te blijven, tot er nieuws bekend was Elisha sloop weg op het oogenblik, dat hij de geheele toedracht vernomen had, en ging recht door naar de hut van kapitein Vaughan, waar dade lijk bleek, dat Dick's voorzorg om zijn meisje niet daar te brengen, volkomen gerechtvaardigd was. De oude soldaat was niet bijzonder dronken, maar bij had toch genoeg gebruikt om in een strijdlustige stem ming te zijn. Zoo gauw als hij zich verheugd uitgelaten had over de red ding van zijn dochter nam hij de pose aan van een kampvechter voor de eer van zijn dochter. Morgenochtend zal ik zorgen, dat zij volkomen gerechtvaardigd wordt, kondigde hij met groote drukte aan, terwijl hij zijn bezoeker uitlie* Denk niet, dat ik mijn dochter in den steek zal laten, nu haar eer op het spel staat. Die familie, of ten minste som mige leden er van» hebben haar een dievegge eenoemd, en ik zal hen met den waren dief kennis doon maken. Hoe scherpzinnig je ook bent, Crowe, je zoudt dat nooit kunnen raden. Elisha was blij, dat de oude gentle man vergeten was, dat hij ln zijn dronkenschap een vertrouwen had ge schonken, dat Crowe bij zijn werk van zoo groot nut was geweest, maar hij zou heel voorzichtig moeten zijn als hij een groot aantal onschuldige menschen niet noodeloos pijn wilde doen. Hij was vroeg in den morgen op en liep na een vluchtig ontbijt weer vlug naar het huis van zijn buurman. De kapitein was dien dag ook vroeg, zijn bolrond gelaat gladge schoren en zijn wiite knevel woest op gekruld. Hij had ook meer zorg dan gewoonlijk pqn zijn toilet besteed, een een blauwe gekleede jas uit een vroegere —mode, een hooge zijden hoed met breeden rand, zorgvuldig af geborsteld, stond tusschen I schen klaar op het buffet. O, Crowe, ben je daar, begon hij op neerbuigend, vriendelijken toon, toen de kleine man binnenkwam. Ik sta juist op het punt naar mijn doch ter toe te gaan en haar bierheen te brengen naar haar eigen huis. ter zal ik Beacon Audley en de gehee- zal voor ons beiden gebrek en voor mij voortdurende dorst bettekenen. Maar eon gentleman moet zijn vrouwel ke bloedverwanten on zijn goeden naam ten koste van alles beschermen. Wat u ook van plan is te doen, Ik hoop, dat u het in alle opzichten goed overdacht heeft, zei Elisha. zijn angst verbergend. U heeft zeker niet vergeten, dat Phyllis eens Lady Monk silver zal zijn nu alle wolken voor bij gedreven zijn Lady Monksilver Zal zij dat werkelijk worden zei de kapitein, terwijl hij met een zwaren plof op de oude sofa -ing zitten en zijn knevel opstreek. U schijnt te vergeten, Mr. Crowe, dat een vader zijn toestem ming moet geven te' een huwelijks verbond en ik heb geen lust ln een der gelijke verhouding als dat zou mee brengen. Maar ik ben voorbarig in mijn beweringen. Geef mij nu schoenen eens aan en bedenk, dat wat er ook bekend mag worden. Ik jou altijd vol dankbaarheid zal beschou wen als iemand, die mij in moeilijke dagen veel sympathie heeft geschon ken. Elisha nam de schoenen op van de kachelplaat, waar zij jaren rust had den genoten, en toen hij ze aanreikte een paar eens sterke leeren schoe nen wist hij, dat het moeite zou kosten ze aan te trekken. Met open i mond keek hij toe, terwijl de eigo- ie wereld een verrassing bereiden. Dat naar. vergeefsche pogingen aanwend de zo aan te trekken. Eindelijk ging er een voet in, de ander stribbelde heftig tegen, wegens de jichtige teen. Zoo'n verwenscht ding schreeuw de de kapitein. Ik kan hem wel aan krijgen, maar hoe moet ik er op loo- pon? Natuurlijk kan ik mijn waar digheid niet ophouden en mijzelf recht verschaffen, zonder goed gekleed te zijn. Och, ga even als een goed vriend naar het Wapen van Beacon, om een rijtuig voor mij te bestellen. Dal is een uitmuntend idee. ant woordde Elisha. Ik zal dadelijk gaan. Maar toen hij de hoofdstraat in sloeg liep hij niet den heuvel af naar do herberg, maar richtte met flinken pas zijn schreden naar boven, naar de Priory, waar zijn pas verworven prestige hem verzekerde, dat hij da delijk toegelaten zou worden. Domi- niek had hem niet meer respect kun nen tooneu, door hem dadelijk in te genwoordigheid van Lord Monksilver to brengen, die wanhopig met een massa correspondentie in de biblio- theeek zat te worstelen. Wat moet ik toch beginnen zon der Ravenscar begon de Viscount zonder op to kijken. Maar Elisha voorkwam kortaf de Teeks klachten, die nu dreigden te zullen volgen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 5