SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad» Cricket. Zwemmen» "Waterpolo. Utuelitvaart. Athletlek. Wlelrijden. 'DE BELEEDIG1NG DER DUITSCHE VLAG te Aix-les-Bains, die in deze dagen van gcspatuien verhouding natuur lijk veel meer aandacht trekt dan anders wel liet geval zou zijn, is thans uit officieel® berichten aldus vastgesteld .Naar aanleiding van de internatio nale wedstrijden hadden eigenaars van café's en hotels te Aix-les-Bains hun lokalen met vlaggen versierd; zoo ook die van het hotel „Beau Hl- vage", die vlaggen van verschillende nationaliteiten had uitgestoken, waaronder ook oen Duitsche vlag. Niemand had tusschen Zaterdag en Maandag daarop acht geslagen; maar Dinsdag kwam de schoenfabrikant Pernot uit Nancy, met een familie in een auto te Aix-les-Bains, stapte in het hotel „Beau Rivuge" af, en zag de Duitsche vlag. Hij sprak te genover den eigenaar ziln verbazing daarover uit, en verzocht die vlag te doen wegnemen. De eigenaar deed dit do heer Pernot nam de vlag, en, terwijl de muziek de „Marseillaise" spoelde, brak hij den vloggestok mid dendoor. Do prefect van het departement Savuie werd van dit gebeurde in kennis gesteld, en gelastte den com missaris van politie te Ax-les-Bains, een onderzoek Ln te stellen. De hoer Pernot verklaarde, dat hij onder den invloed eener plotselinge opwinding had gehandeld, dat hij zijn optre den betreurt, en dat hij bereid is alle excuses te maken, die van hem ver langd werden. De gescheurde vlag is ter beschikking gesteld van den ambtenaar van het 0. M. te Chain- béry. Ter illustratie van het gebeurde moge er aan herinnerd worden, dat voor eenigo jaren, tijdens een bezoek van honing Edward van Engeland te Berlijn, door ©en paar zonderlin gen Engelsche vlaggen wei-den weg genomen en beschadigdniemand hechtte daaraan toen waarde, noch in Duitschland, noch ln Engeland, wijl het een volkomen onpolitieke dwaasheid was. Ook aan het gebeurde te Aix-les- Bains zal men in Duitschland wel doen, geen overdreven betoekenis te hechten. WEER DE KRETENSER- QUAEST1E 1 De Tuxksch© vloot gaat naar K re tenser wateren, en blijft daar gestationeerd in de havens van Kas- sos en Karpathos. Het dool van deze vlootdemonstralie is, aan de diplo matieke actie van Turkije, bij de mo gendheden, in zake de Kretenser quaestie, grootcr nadruk te vcrlee- nen. UIT PERZIë. Het gerucht, dat de ex-sjah ver moord zou zijn, is niet alleen nog niet bevestigd, maar uit Teheran wordt zelfs bericht, dat zijn kansen op herwinning van den troon steeds grooter worden, daar geheele scha ren Nomaden thans zijn partij heb ben gekozen. Stadsnieuws E x a m e-n Apothekersass'stent. Na voortgezet examen (wegens on gesteldheid) is te Utrecht alsnog ge slaagd; mej. E. W. Groot te Haarlem. EXAMENS. Te Amsterdam is voor de hoofd akte geslaagd mej. G. J. de Vries te Haarlem. Concert op Dinsdag 22 Augustus 's avonds 8 uu'r, te geven door het strijkorkest van Haarlemsch Muziek korps, directeur de heer Cb. P. W. Kr.ens. Het programma luidt: L Marche de cortège de l'opéra „La Reine de Saba", Gounod. 2. Ouverture „Mignon" Thomas. 3. a. Frühlings Erwachen, Bach, b. „Korara Held meiner Trau ma, Lied aus „Der tapfere Sol dat", FalL 4. „Véh.se" valse, Desormes. 5. Grande fantaisie de l'opéra „Hé rodiade', Massenet. 6. Ouverture aus der Ope'rette_,Im Reiche des Indra', Lincke. 7. Dive'rt.sscment Espagnole, De sormes. a. Allegro, b. Havanaise. c. Ba- léro de Gadix, d. Chacïiucha. e. Zapatéado. 8. „Mon röve", valse, Waldteufel. 9. .Msikalische Tauschungen', Pot pourri, Conradi.. Rubriek voor Vragen Geabonnecrdcn hebben bot voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groots Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam Woonplaats van don inzender vermelden vrordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Een kantoorbediende is per maand aangenomen en eenigen tijd' ook per maand betaald. Op ver zoek geschiedde de uitbetaling later per week. Heeft de patroon nu het 'recht hem per week te ontslaan, of blijft de opzeggingstermijn een maand? Kan de kantoorbediende, wanneer de patroon zich niet aam den tormijn houdt, een maand schadever goeding eischen? ANTWOORD: De opzeggingstermijn blijft voor beide partijen een maand. Wordt de termijn 'niet in acht geno men, dan kan een maand schadever goeding geëisebt worden. Cricket. DE EERSTE KLASSE. Rood en Wit 1 ROOD EN WIT—HILVERSUM C. C. Zondag ontving Rood en Wit aan da Spanjaardslaan de Hilversum mers. Eu een schitterende overwin ning bracht den Haarlemmers defini tief het kampioenschap van Neder land! Hilversum gaat ee'rst batten en opent met Van Boove'n en Klingen- spoo'r. Rood en Wit brengt haar Sterkste elftal in het veld tegenover Hilversum met 10 man. De beide batsmen staan uiterst voorzichtig te spelen. Niettegenstaande dit weet Posthuma toch Ln zijn 2en ovet Klïn- genspoor te bowlen. Het blijkt al spoe dig dat het bowlen de overhand zal nemen als Posthuma voor de 2o maal de palen omver gooit, nu van Dem mink met 15 (2 voor 23). Achtereenvolgens irdwijnen Blij denstein (0), en v. Booven (15) op Hol- dert, de volgende bal ontwortelt den off-stump va'n Blommestein (5 voor 40). Do volgende over is weer een succes voor Posthuma, die Hudig en Bolléo doet 'reloumeeren. Cremers slaat een 1 ge zee'r gelukkig© vieren e-n wordt twee maal gemist. Eindelijk wordt ook hij door Posthuma ge bowld met 21 runs. Kunst wordt daar na door v. Manen gestampt en in een uurtje is de H. C. C. innings afgeloo- pen. Rood en Wit kan hog voor den lunch 3 kwartier batten en Kool en v. Wave ren openen. Op het bowlen van Hudig en Cremers kunnen ze zich in het begin 'niet veel vrijheden ver oorloven. Plotseling plaat va'n Wave- ren, die den laatsten tijd nogal eens een vroolijke innings speelt, eenige keiharde vieren. Van Booven gaat nu bowlen en den len bal slaat Kool al naar de boundary, natuurlijk net tusscheh point en de slips. Dem- mink gaat het aan den anderen kant probeeren en ook zijn eerste bal vliegt naar de boundary. In een half uur hebben de twee batslui 'reeds het Hilversum-totaal gepasseerd. Het totaal is 90 als het lunchtijd ls. Nadat weer begonnen is, wordt Kool in den 2en over gebowld met een goe de 42. Het totaal is 94. Van Manen, die nu inkomt krijgt eenige vieren door te hard aangooien daar hij na elke» bal een kleine wandeling gaat maken, toch is hij spoedig uit met 12 ru'ns, gevangen door Bollée op het bowlen van v. Booven, dat hoe langer hoe be ter wordt Met v. Gogh blijft v. WaveTen niet lang samen. Hoewel hij een bal van Van Booven voor 6 slaat wordt hij in denzelfden over gebowld met een hard geslagen 60. Do score gaat nu slechts laïigzaom de hoogte in mot v. d. Poll en v. Gogh. Bollée gaat voor v. Booven bowlen en heeft al gauw succes als Cremers heel mooi v. d. Poll vangt op cover point met een goede 30. Met F. Holdert, die uitstekend speelt, komen dan de 'ru'ns, Cr is zelf3 een periode, dat alleen vieren gesla gen worden. Deze prachtige stand wordt echter gebroken dooTdat v. Gogh l.b.w. op van Booven kan ver trekken vooï een uitstekende 52. De stand wCrd van 5 voor 199, 6 voor 253. E. Holdert speelt dan met zijn broer verder totdat het totaal 298 la en Posthuma de innings sluit F. Hol dert blijft 58 not out en E. Holdert 19 n. o. Hot fielden van Hilve'rsum was, i'n aanmerking genomen den tijd die ze in het veld stonden, zeer goed. Hil versum trekt hierna nogmaals naar de wickets en opent nu met v. Boo ven en Tl am mink op de slows van Kool. Aan den anderen kant bowlt F. Holdert. die spoedig 2 wickets neemt n.l. v. Booven (keurig door Eddy ge vangen) en Demmink (over zijn leg- guard gebowld. Op Kool worden veel 'runs ge slagen o.a. een zes die dicht bij de tennisbanen belandt, door BlijdCn- stein. Waarom F. Holdert, die best bowlt, afgezet wordt is een raadsel. Posthuma neemt voor hem den bal ter hand en gooit eenige maidens. De 11 aar Ionische captain bowlt heel goede slows, zoodat de runs al leen up Kool geslagen worden. Het fielden is niet erg best geworden en verscheidene vangen worden gemist. Als het totaal 79 is, wordt Cremers door Posthuma gebowld met 28. Bol lée valt ook als slachtoffer op hem met 17 v. Manen plukt in denzelfden over een bal van liet bat van Klingen-- spoor af. Kool heeft eindelijk een wicket als Swens Iludig vangt (6 voor 99). Blijdenstein slaat "hierna nog een zes op Kool, die dan door Van Wa- veren vervangen wordt Door slecht fielden komt de 130 op en Posthuma gaat het eens ondershands probeeren. Een heel goede stand is ondertus- schen met Blommestein en Blijden- stein gekomen (7 voor 157). Holdert gaat nu voor Van Waveoren bowlen en spoedig vangt A. van Spengler Blommestein voor een niet ongelukkige 33. Blijdenstein gaat even daaroa op een kegelbal van Posthuma van do mat, voor 'n lang zame 43. Kunst slaat eenige vieren en wordt ook dan gebowld door Pos thuma met 23. liet totaal is met 23 extra's 187 ge worden, zoodat Rood en Wit dezen wedstrijd met innings plus 4 wickets plus 43 runs wint en haar ongesla gen record handhaaft Het kampi oenschap is nu veroverd. De scores zijn Hilversum le innings Van Booven c. Van Manen b. F. Holdert 15. Demmink b. Posthuma 15. Klingenspoor b. Posthuma 1. Blijdenstein b. F. Holdert 0. Cremers b. Posthuma 21. v. Blommenstein b. F. Holdert 0. Hudig b. Posthuma 0. Bollée Lto.w. Posthuma 0. Hacke not out 7. Kunst st. v. Manen b. Posthuma 0. Extra's 9. Totaal 68. 2e Innings Van Boven c. E. Holdert b. F. Hol dert 4. Demmink b. F. Holdert 21. Blijdenstein l.b.w. Posthuma 43. Cremers b. Posthuma 28. Bollée b. Posthuma 17. Klingenspoor st. Van Manen b. Posthuma 0. Hudig c. Swens b. Kool 0. Blommenstein c. A. van Spengler b. F. Iloldert 33. Kunst b. Posthuma 18. Hacke not out 0. Extra's 23. Totaal 187. Rood en Wit Mr. A. A. Diomer Kool b. Blijden stein 42. W. v. Waveren b. Van Booven 60. v. Manen c. Bollée b. v. Booven 12, Van Gogh l.b.w. Van Booven 58. v. d. Poll c. Cremers b. Bollée 30. F. Holdert not out 58. Swens b. Van Booven 0. E. Holdert not out 19. Posthuma dit not bat. W. v. Spengler did not bat., A. v. Spengler did not hat. Extra's 25. Totaal 298. Bowlingcijfer8. Rood en Wit le innings S Posthuma 6 voor 29. F. iloldert 3 voor 30. 2e innings Posthuma 5 voor 42. F. Holdert 3 voor 20. Kool 1 voor 73. Van Waveren 0 voor 29. Hilversum t Hudig 0 voor 59. Cremers 0 voor 69. Van Booven 4 voor 66. Demmink 0 voor 28. Blijdenstein 1 voor 39. Bollée 1 voor 12. VOLHARDING—A. C. C. Volha'rding won heel gemakkelijk. Amstels ging het eerst aan bat, maar Rlncker en G. Hamburger faalden. Alleen L. HambuTger speelde 'n goe- do innings, en maakte 40 uit een to taal van 74. V. Renterghem bowlde 5 voor 25, Healey 2 voor 35, Godefroy 2 voor 1, Hisgen 1 voor 8. Volharding antwoordde met 252 (Godefroy not out 66, Hisge'n 46, Hea ley 35, Gerke 30, v. Renterghem 26). Rincker bowlde 2 voor 77, L. Ham burger 3 voor 65, v. Lier 4 vocfr 21, Lobry de Bruyn 1 voor 71. V. V. V.—s-Gr. C. CL V. V. V. begon met een droevig to taaltje van 34 runs. 's-Gr. C. C. maakte daarop 156 (Kessler 27, Loon 76, Feith Sr. 13, Coops 12). In de tweede innings bracht V. V. V. het tot 49, én verloor dus met een innings en 73 runs. Voor de Haagsche bowlde Paul de Groot 6 voor 9 (1) en voo'r 18; Felth 2 voor 16, la Cbapelle 6 voor 23. Voor V. V. V. Nieda 3 voor 4, K. v. d. Lee 3 voor 59, Grootmeyer 3 voor 76. De compelitiestand is: gesp. gew. verl. pt. Rood en Wit 10 10 0 20 'S-GT. C. CL 11 8 3 16 V. V. V. 10 5 5 10 Hilversum 12 5 7 10 Volharding 12 5 7 10 A. C. C. 10 8 7 6 Hormes 11 2 9 4 TWEEDE KLASSE. AJAX (Leiden)—HAARLEM. Haarlem gaat eerst batten cn be halve Paul Hey en J. J. v. d. Berg fa len alle batsluL Gunning bowlde uit stekend en Eigeman deed niet voor hem onder. Het afwisselende bowlen van den laatsten vooral was voor de Haarlemmers niet te bespelen. P. Ileye met een fraaie 29 was top scorer. Het fielden van Ajax was vrij gced. Het totaal werd 71. Ajax doet hierop beter door 150 te maken, vooral door toedoen van de eerste vier batslui die samen 101 van dit totaal maakten. W. v. d. Linde en Eigeman met 35 en 37 speelden vooral keurig. Het fielden van Haar lem was slecht, verscheidene vangen werden gemist en tal van runs cadeau gegeven. Behalve the Painter was het bowlen ook al niet veel. Haarlem nog maals '--aande maakt nu nog min der nl. 63, hoofdzakelijk door het suc cesvol bowlen van v. d. Linde, die liefst 6 wickets nam voor slechts 11 runs. Bouwmeester en J. J. v. d. Berg waren de eenigste die dubbele cijfers behaalden resp. 19 en 17. Ajax won dus dezen wedstrijd met innings en 16 runs. Er moet nu nog eenmaal gespeeld worden om een beslissing van liet tweede klasse kampioenschap te krijgen, daar beide clubs oen- maal verloren hebben. Do scores zijn: Haarlem le innings: P. Heye b. Eigeman 29. Kruseman b. v d. Made 5 Bouwmeester run out 3 J. v. d. Berg run out 12 J. Oostenbroek b. Eigeman 3 Schravendijk b. Gunning 2 Bijleveld b. Gunning 0 Schoemaker c. Stenger b. Eigeman 0 the Painter b. Gunning 9 L. Hartog st. Naudó b. Eigeman 0 A. v. d. Berg not out 3 Extra's 5. Totaal 71. 2e innings: Kruseman b. Gunning 1 Bouwmeester c. v. Prooye b. Eige man 19 J. v. d. Berg c. V. Prooye b. Eige man '17 J. Oostenbroek b. v. d. Linde 4 P. Heye b. v. d. Linde 2 A. v. d. Berg 1. b .w. v. d. Linde 8 Bijleveld c. N. N. b. v. d. Linde 0 the Painter b. Gunning 4 Schoemaker b. v. d. Linde 4 Schravendijk b. v. d. Linde 0 L. Hartog not out 2 Extra's 7. Totaal 63. Ajax. J. v. d. Made c. J. v. d. Berg b. the Painter 19 v. Wessem b. the Painter 10 W. v. d. Linde c. Heye b. the Pain ter 35 Eigeman b. the Painter 37 Naudé run out 0 T. Gunning b. the Painter 1 J. Gunning b. the Painter 2 de Wet b. the Painter 13 Straszham b. Kruseman 8 D. v. Pooye b. Kruseman 0 A. J. Stenger not out 6 Extra's 19 Totaal 150. Bowlingcijfers: Ajax le innings: Eigeman 4 voor 23. J. v. d. Made 1 voor 14. Gunning 3 voor 30. 2e innings: Eigeman 2 voor 25. Gunning 2 voor 20. v. d. Linde 6 voor 11. Haarlem: the Painter 7 voor 57. Bouwmeester 0 voor 55 Ocstenbroek 0 voor 9. Kruseman 2 voor 10. ALBION—VICTORIA. Victoria scoort eerst 66 (Koopmana 23, v, d. Berg not out 16, Schmetnk 13) Albion maakt daarop 112 (v. Wes sem 15, II. v. d. Stadt 29). De Amsterdammers geven den strijd op, als in de tweede innings 5 wickets neer zijn voor 35 runs (Vre- denburg 17). Victoria eindigt als nr. laatst op het ranglijstje der tweede klasse, en heeft al hare wedstrijden verloren. EINDSTAND: gesp. gew. gel. verl. pt. Haariem 8 7 0 1 14 Ajax 8 7 0 1 14 Albion 8 3 14 7 Olymp-.a 8 2 15 Victoria 8 0 0 8 AMSTERDAMSCH ELFTALMi". W RALLY'S ELEVEN. We herinneren er even aan, dat Vrijdag de Hollanders 112 en de En- gelschen 161 maakten, terwijl de tweede innings van het Amsterd. Elftal rnet 97 runs \oor 2 wickets werd gestopt. Zaterdag zetten de Amsterdammers die innings voort, en het laatste wic ket viel eerst op 227 (G. Hamburger 96, Hisgen 47, v. Booven 30, W. F. v. d. Lee 11, v. Loon 11, Godefroy 10), Sampson had 7 voo'r 76 genomen Vic- kers 2 voor 50, Ransbottom 1 voor 48. Mr. Whalley's Eleven moest nu 178 maken om te winnen. Na groote spanning slaagden do Engelschen er in dat totaal te bereiken voor het vér- lies van 8 wickets; de innings eindig de op 182, zood'at mr. Whally's Eleven met 2 wickets den wedstrijd won. Rtacker bowlde 2 voor 84, K. v. d. Lee 5 voor 72, v. Booven 1 voor 18. Zwemmen. AMERSFOORTSCHE ZWEMCLUB. Zondag hield deze vereenigi'ng haar zwemfeest te Amersfoort. De voor naamste nummers van hot program - ma hadden tot resultaat: Borstzwemmen 600 M. (vrije deel neming): le A. Minnes (IJ) in 10 min. 22 sec.; 2e. C. Boem (A. Z. P. C.), 10 min. 56 2/5 sec.; 3e. L. K. Anthonie, Los v. Haarlem, volgens zijn tijd no. 2, werd gedisqualificeerd. Rugzwemmen 240 M. (vrije deelne ming): le J. G. Gortlever (IJ) 4 min. 12 sec.; 2e. C. J. Terstoeg (IJ) 4 min. 12 4*5 sec,; 3e K. Beem (A. Z. P. C.), 4 min. 14 sec. Co'rtlever verbeterde officieel het Nederl. record 160 M., sinds 1902 ten name van Roodenburg staande met 2 min. 47 sec., en maakte 2 min. 42 2/5 sec. Bo'rstzwemmen 80 M. )vrijo deelne ming): le A. Minnes (IJ) in 1 m. 4 1/5. sec.; 2e A. Verwcy (II. V. G .B.), die in zeer spannenden strijd 1/5 sec. lan ger noodig had dan Minnes; 3e J. E. do Boer (A. Z. P. C.) 1 min. 9 sec. Borstzwemmen 240 M. (Vrije deel neming): le. A. Minnes (IJ) 3 min. 49 4/5 sec., 2e C. Becin (A. Z. P. C.) 4 min. 6 1/5 sec.; 3e H. J. Smit (A. Z. P. C.) 4 min. 15 sec. Waterpolo: A. Z. P. C. II—A. Z. II 1—0 (na verlenging); A. Z. P. C. Dolfijn 31. cords voor de mijl, kilometer en 5 mijlen. Hij won tevens de Internatio nale match tegen C. R. Collier, ech ter met zeer m.niem verschil. Collier heeft een dezer dagen weder nieuwe records gemaakt, zeer ten ge noegen van de Engelschen, die met leede oogen het succes van de „In dian" zagen. Collier maakte de vol gende records: 1 K.M. in 25 sec, is 89.48 mijl is 144 K.M. per uur. 1 Mijl in 39 2/5 sec. is 91.37 mijl is 147 K.M. per uur. 5 Mijl i'n 3 min. 35 sec. is 83.72 mijl is 134 K.M. per uur. Uit de Omstreken Watsrpolo. INTERNATIONALE WED - STRIJDEN. WEST DUITSCHLAND—R. Z. C. 1—3 De Hollandsche eerste klasser R. Z. C. speelde Zondag te Clcve tegen het West-Du itschland-zevental en won niet 31. Met rust was de stand 00, daarna scoorde, v. Hasselt twee goals en Schravcsand'e één, waarop de Duitschers ten slotte nog met een te- gonpunt antwoordden. Antwe'rpsche Zwemclub—De Jonge Kampioen 51. Lnshtvaart. DOODGEVALLEN. Luitenant Ridge, die Vrijdag te Faraborougli eea vliegtuig van het leger beproefde, is van een hoogte van 15 M. komen te vallen en kort daarna overleden.; Athletiek. Onder voorzitterschap van den I G. C. Hirs ls Zaterdagavond in de Korenbeurs de oprichtingsvergade ring van een Haarlemscho Alhletiek- vereoniging gehouden. Aanwezig zijn «en 25-tal belang stellenden als de voorzitter de bijeen komst opent en meedeelt welke de voor.loopige plannen zijn. Men zal don trachten om de oefeningen te doen plaats hebben op het terrein vóór de cavaleriekazerne. Die oefenin gen zullen voorloopig bestaan uit hardloopen, springen, snelwandelen en hindernisloopen. Met do medewer king, door het N .A. U.-bestuur toege zegd, hoopt men zonder veel moeite de noodige werktuigen te kunnen krij gen. Na deze inleidende uitlegging deelt de heer Hirs mee dat men voor loopig de contributie op I 0.60 per drie maanden heeft gemeend te moe ten vaststellen, en vraagt daarna aan de aanwezigen wie als lid zullen toe treden bij oprichting. 22 Aanwezigen verklaren zich hier toe bereid. Bij stemming wordt een voorloopig bestuur samengesteld uit de heeren G. C. Hirs. H. A. v. d. Moy en R. Peereboom. Dit bestuur zal de zaak verder voorbereiden en in volgende bijeenkomst met een con cept-statuten en huishoudelijk regle ment komen. De beer v. d. Mey voert nog even het woord, spreekt de hoop uit dat op aller medewerking gerekend mag worden en dat het aantal leden bin nen korten tijd nog aanmerkelijk moge aangroeien. Besloten wordt dat de vereeniging zal heeten ^HAARLEMSCHE ATHLE TIEK VEREENIGING". Zij treedt toe tot de Nederlandsche Athletiek Unie. Bij de rondvraag wijst een der e wezigen op de wenschelljkheid, men samenwerking zoeke met alle Haarleinsche voetbalvereenlgingen en speciaal met de beide groote (II. F. C. en Haarlem). Wlelrijden. SCHEVENINGSCHE WIELER BAAN. Het voornaamste nummer op de Scheveningsche Wielerbaan was Zon dag de lange afstandswedstrijd waar aan de stayers Louis Dartagon (Frankrijk), Bouhours (id.) en Willy Muuss (Duitschland) deelnamen. De uitslag was: 15 KM. achter motor: 1. Darragon, tijd 15.17 15, 2. Mauss, 3 'ronden; 3. Bouhours 5 ronden. 20 KM. achter motor 1. Darragon, tijd 20.31 2/5; 2. Mauss, 4 ronden, 3. Bouhours 6 ronden. 40 K.M. achter motor: 1. DaVragon, tijd 41.31 3/5, 2. Bouhours, 7 1/2 ron den, 3. Mauss, 12 ronden. De Duitscher had in dozen wed strijd bandenpech. WERELDRECORDS OP MOTOR RIJWIEL. Jake de Rosier sloeg verleden week op de Brooklandsbaan de wereld're- HEEMSTEDE. AUTO-ONGELUK. Door het wilde rijden kwam de auto G 2945 uit Hillegom nabij het Manpad in botsing met een vrachtwagen. De kar werd beschadigd, terwijl het paard aan een der pooien een diepe snijwond kreeg. De koetsier moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. De oorzaak is te wijten aan het rijden met te groote snelheid. Proces-verhaal werd opgemaakt. BENNEBROEK. De toestand van S. de Vries die eenU ge dagen geleden van een vrachtkar viel, en zich zoo deerlijk verwondde is zeer bevredigend. SANTPOORT. B ije n t e e 11 De heer L. van Giersbe'rgen, leeraar in bijenteelt te Wageni'ngen zal een openbare les geven in Kelting's Bijen- pa'rk te Santpoort op Dinsdag 22 Au gustus, te half twee 's namiddags. BEVERWIJK. Met 1 Sop tem lier a.s. zijn aan het instituut Scbaafsma alhier benoemd tot leeraressen de dames B. v. Dui ken te Rotterdam en KI. Reyst te Leiden. AALSMEER. In de Raadsvergadering wérden door den heer Ravesteyn verschillen de grieven besproken tegen de wijze, waarop do burgemeester als zoodanig en als secïeta'ris de gemeentezaken behartigt. Sp'r. en ook andere Raads leden verweten den burgemeester i'n hoofdzaak niet-uitvoering van Raads besluiten en groote lakschheid als se cretaris. Ten slotte we"rd met 10 stem men vóór en ééne onthouding het volgend besluit genomen: „De Raad', „Gehoord de besprekingen over het beleid van den heer J. G. Heijda'nus als burgemeester dezer Gemeente, beeft besloten: „le. Gedeputeerde Staten uit te noo digen een onderzoek in te stellen, naar de wijze waarop de burgemees ter in die hoedanigheid' en als secre tarie de plichten van zijn ambt ver bonden vervult; „2e. dit besluit té brengen ter ken nis van den Minister va'n Binnen- landsche Zaken." De Burgemeesten, die aanvankelijk ontslag had gevraagd, heeft deze aan vraag ingetrokken cn is op het oogëa- blik met verlof tot 15 Sept. a.s. (Hbld.) SLOTEN. De boerenarbeider K. K. uit Sloten (N.-H.) is van een wagen gevallen en dientengevolge overleden. Hij was gehuwd. VELSEN, Zendingsfeest. Het vijftiende provinciaal Noord- Hollandsch Zendingsfeest zal den 23en dezer te Velsën worden gehou den, op het buitengoed Velscrbeek van baron Tuyll van Serooskerken. DMUIDEN. Voor het akte-examen hoogduïtsch L o. is geslaagd mej. W. P. A. Val st ar te Umuiden. Binnenland ARRESTATIE P. VAN EYK. Naax wij vernemen heeft de Recht bank te Amsterdam rechtsingang ver leend met bevel tot inhechten.sne- ming tegen Paulus va'n Eyk, make laar in effecten, lid der firma Wed. P. van Eyk en Zonen, die, zooal3 men weet, eenige weken geleden in staat va'n faillissement verklaard is. De heer P. van Eyk is op last van den officier van just.tie aangehouden en naar het Huis van Bewaring over gebracht. Sedert eenige weken was de heer v. E. uit zijn woonplaats Hilversum ver trokken naar Amsterdam, waar hij op een bovenhuis zijn lnt'rek had ge nomen. (N. v. d. D.) De grond voor de arrestatie van den heer P. van Eyk is zoo verneemt de Cour. nader dat hij verdacht wordt, zich als lid der firma Wed. P. van Eyk en Zonen aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. Naar gelang het gerechtelijk onder hoek in de ^aak-Van Eyk vordert,

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6