NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2^ö Taaraana. No. 8640 Verschijnt dagelïJKs, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 22 AUGUSTUS 1911 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: "%sj$ Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 J/j Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 v? Jr-x. ^ts* voor plaatsingen k contant I™?* Redartie e" Administrate: Orooto Houtstraat 53. __n_ de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 23 AUGUSTUS. Muziek in den Hout, 8 uur. Samenkomst te 8 uur in de Eva'n- gelisat e-tent op de Raaks. Brongebouw: Concert Stafmuziek- Virps der Kon. Marine, 8 uur. Hotel „Duin en Daal", Bloemen- daal. Concerten. Stadsnieuws CONCOURS HIPPIQUE TE HAARLEM. Heden is verschenen het program ma van het concours bippique, dat op 2 en 3 September a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal plaats hebben. Het bestuur is voor deze gelegen- he d, samengesteld uit de heeren lier- bert Cremers, voorzitter; Ritm. G. J. A. A. baron van Heemstra, le secre taris; Maurits H. Binger, penning meester. Mr. Van Hoboken van II oe- dekenskerke, gedelegeerd comin.s- 8aris. Verdere bestuursleden zlj'n de heeren F. H. de Koek van Leeuwen; Jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia; Ritm. F. L. de Voogt en luit. R. Wilson. Juryleden de heeïen kola- hel Knel, .Tbr, van Reigersberg Ve'r- sluys, A. H. van Wickevoort Crom- melin en Ritm. G. J. A. A. baron van Heemstra. Op den eersten dag wordt hot con cours voor éénspannen laiulbouw- paarden, toebehoorende aan perso nen, wier hoofdbedrijf landbouw is, gehouden. Als prijzen dezer afdeeli'ng zijn sommen van f 50, f 25 en f 10 uitge loofd. Als 2e nummer van den eersten dag staat op het programma: Concours éénspannen, toebehooren de aan particulieren. Ook voo'r dit nummer zijn prijzen uitgeloofd. De eerste en tweede prijs zijn kunstvoorwerpen, de andere geld- Drijzen voor de koetsiers. Op den tweeden dag hebben 3 num mers plaats, nl. le. Concours schoon ste rijpaard, met prijzen van f 60, f 40 en f 20. 2e. Concours voor éénspannen, toe behoorende aan particulieren ouder 1.50 M. stokmaat met prijzen kunst- voorwerpen plus een geldelijke boloo- ning voor den koets.er. 3e. Groot springcoaoours, eveneens om geldprijzen. Hiermede sluit bet concours bippi que. „LOURENS JANSZ. COSTER" NAAR DEN WEDSTRIJD. In vervolg op 't bericht van gister zij nog gemeld, dat de Harmonie Ver- eenigïug Lourens Jansz. Coster, direc teur de lieer K. H. Kerkhoff. den eer sten tweeden prijs op liet Nationaal concours Zondag te Krommenie ge houden, met bijzouderon lof behaal de. Zij verkreeg 48 punten. Het minimum aantal punten voor con le prijs bedroeg 50 punten. De heer v. d. Linden, voorzitter der jury deelde dan ook aan liet zeer talrijke publiek inede, dat het de jury speet, geou len prijs te kunnen toekennen daar er uit stekend oewerkt was. doch noemde den 2en prijs een brilliante. In aan merking genomen, de te moeilijke ver plichte nummers, en den korten tijd voor voorbereiding is er onmogelijk to bereiken geweest voor diletiunten- vereonigingen, wat er bereikt moest worden, zeido spreker. L. J. C. kwam voor het eerst in de le afdeeling uit en heeft dus zeer veel succes gehad. AFGEVAARDIGDEN. De afd. Haarlem van den Ned. Ge- 'jneente-Werkliedenbond besloot in 'haar 1.1. gehouden vergadering tot het zonden van 10 afgevaardigden naar Den Haag. ter aanbieding van het Volkspetionnement. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haar lem, op Dinsdag 29 Augustus, des na middags van 1—2 uur. door den heer W. Ezernian. .1. Preludium en Fuga No. 1, Men delssohn. 2. Largo, A. Dorak. 3. Sonate No. 3. A. Guilmant. a. Allegro maestoso. b. Pastorale. c. Fuga. 4. Offertoire, Th. Dubois. 5. Aria uit de Messias, llfindel. VOORZITTERSCHAP. De beer A. II. Smulders te Haarlem is met algemeene Btenuiieii gekozen tot voorzitter van den Ned. R. K. Tim- merliedenbond, die dezer dagen te Amsterdam vergaderde. 1NDISCH-AMBTENAAR. De heer J. W. Prins te Haarlem is bij resolutie vun den minister van Ko loniën aangewezen als candidaat- Indisch ambtenaar. TRAM VERTRAGING. Van de tram. welke hedenmorgen 8.47 van de Tempeliersstraat naar Zandvoort vertrok, geraakte aan de remise dc loodzekering defect. Nudat de wagenvoerder een nieuwe had ingezet, werd de reis voortgezet. Aan de viaduct bemerkte men een zelfde defect. De reis kon nu niet meer worden voortgezet. Door een zandwagen, toevallig daar ter plaats, is do defecte wagen naar de remise gesleept. De reizigers zijn in een anderen wagen overgestapt. Ter aardebestelling. Het stoffelijk hulsel van Johan Langeveld. die Zondag bij het zwem men in de Mooie Nel verdronken is, wordt Woensdagmorgen om half 12 op de begraafplaats aan den Schoteï- weg begraven. VERZORGING VAN GEWONDEN. Tot het houden van een oefening in vervoer e'n verzorging van gewon den op het gevechtsveld rukten het 3e cn 4e bat. 10 Reg. Inf., onder bevel van majoor Vogelsang uit naar Pen- ningsveer. Hc-t, geneeskundig personeel en de vervoermiddel enonder leiding van den off cie'r van gezondheid Dr. Dc Boer, volgden de colonne, om de sol daten, waarvan werd verondersteld, dat zij gew'ond waren, op te nemen en te verzorgen. Een:go leden van de Ilaarlemsche Roodo Kruis Transportcolonlie maak ten deze oefening mee. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen te 6 uur en to 12 uur 63 gr. (Zie verder Stads'nicuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Mond- en klauwzee'r. Deze ziekte 'kan in deze gemeente vrijwel als geweken beschouwd wor den. In do laatste weken zijn e'r geen aangiften vain nieuwe gevallen meer gedaan, terwijl de bestaande geval len bijna allen hersteld zijn ver klaard geworden. Dieren bescherming. Te Hoofddorp deden gisteren edn paar dames uit Amsterdam onderzoek naar het hondje van de onlangs over leden bedelares Tetje Beeden, welk beestje het lijk zijner meesteres niet had willen verlaten. Ze w iden het trouwe d-er een onbe zorgde „ouden dag" doen gemeten. Het was echter onnoodig, daar het diertje een thuis gevonden heeft bij den man die Tetje den lautsten dag in zijn schuur herbergde, liet hondje, door hem als erfenis aanvaard wo'rdt aldaar uitstekend verzorgd. EEN PAAR VOORTREKKERS. Men schrijft ons: In Maart van dit jaar vertrokken een drietal boerenarbeiders uit de Haarlemmermeer naar Zuid-Afrika, om te gaan werken op de pluats van onzen oud-landgenoot Dr. A. Jur- riaanse, in de nabijheid van Ermelo. Van deze emigranten was er één. A. Roos, gehuwd, de beide anderen, B. Roos en P. Bier, waren vrijgezellen. Na een voorspoedige reis werden zij op het dorp Ermelo namens Dr. A. Jurriuanse, hun toekoiristigen patroon met eon riituig met acht paerden af gehaald en naar de plaats gebracht, waar do eigenaar voor het echtpaar Roos en zijn kinderen een huis had laten bouwen. „Je kan in Holland niet mooier wonen", schreef 11. Roos aan de Zuid-Afrikaansche Voorschotkas, die dezen emigranten aan het geld had geholnen om naar Zuid-Afrika te gaan „een goed huis. met vier ka mers, en een Hinken oven om brood te hakken". Op do nlaats werden zij door hun patroon voorzien van al, wat zij ge durende de eerste dagen noodig kon den hebben. Overigens bevonden onze vrienden alles te zijn, „zooals in het contract staat". Dit contract maakt voorziening voor de vrije woning voor den gehuwden arbeider, een loon van zestig gulden in de maand voor elk volwassen man (waarvan niets afgaat voor vergoeding van reiskosten) en vrije kost, voor zoover de plaats zelve voedingsmiddelen opbrengt. Wat dit laatste betreft schrijft B. Roos: „Er is van alles vol-op", en „daarvan kun nen wij naai- hartelust gebruiken". Het leven is hier veel duurder dan. in Holland en goed weten doe ik het nog niet, maar ik meen, dat ik zoowat de helft van mijn geld kan overhou den; dus dat is nog niet zoo slecht. Geen wonder dan ook. dat hij zijn n.ededeelingen besluit met deze woor den: „Ik ben u (d w.z. het Bestuur van de Zuid-Afrikaansche Voorschot- kas, Dom rak 95, Amsterdam, waar nadere inlichtingen steeds zijn te ver krijgen) ten hoogste dankbaar, dat u mij ook hebt laten gaan uit Holland, want daar 'kan een boerenarbeider niet vooruit komen, al wil hij nog zoo graag. Maar hier kan iemand, die wil, vooruitkomen, en iedere goede arbeider, die hier naar streeft, moet dan doen ais wij gedaan hebben en Holland verlaten en naar Zuid-Afrika kamen. Ik hoop, dut u dezen brief aan veel Hollanders laat lezen en dat wij spoedig huip zullen krijgen. Al dus beaamt hij wat zijn broeder schreef, namens zich zelf en zijn ge- „W'ij hebben het best naar onzen zin op de boerderij". UITGEEST. Gisteravond heeft do aangekondigde schietwedstrijd plaats gehad. Zeven tien prijzen waren beschikbaar en werden in volgorde behaald door P. Kabel, J. Blokker, C. Zwakman, K. Znodnoordijk, C. Rol, M. C. Winter- slcin, J. Krook, L. Broobaart, C. J. Bogaeixle. A. Tuinman, P. Bakker, P. Verduin, A. M. dc Bruijne, Et de Goede, W'. P. C. Hendriks, H. v. d. Eng en R. Vonk. Er hecrschte den geheelen avond een aangename stemming. Op Maandag 28 dezer beeft de laat ste oefening in dit seizoen plaats. IJMUIDEN. VERBETERING VAN IIET NOORD ZEEKANAAL. Naar de Tel. vernoemt heeft de staatscommiss'e voor het Noordzee- kannal bij den minister van Water staat een eerste rapport ingediend omtrent de wenschelijkheid van het nemen van maatregelen, om op den duur een geregel den toegang tot Ne derland door het Noordzeekanaal to verzekeren, mede rekening houdend met de in de toekomst te verwachten groote re schepen. Dit rapport bevat alleen een bespre king van de vraag, of de bestaande toestand verbetering behoeft en in welken zin er maatregelen genome'n dienen le worden. De conclusie luidt, dat te IJmuiden een sluistoegang noodig is van 80 rnete'r breedte e'n 13 meter diepte. In verband daarmede zal ook een verandering van de buitenhaven te IJmuiden noodig zijn. Zij zal uitge diept moetèn worden tot 13 meter en de havenhoofden moeten worden ver plaatst en verlengd. Een moeilijkheid levert daarbij op het fort op het noor delijk havenhoofd. Daaromtrent is een geheim rapport gezonden aan den minister van Ooïlog. Do verruiming van den sluistoegang zal allicht ook een Uitdieping van het Noordzeoka- noal tot 13 meter ten gevolge moeten hebben, doch dit zal zonder bezwaar kunnen geschieden. Geen onteigening zal noodig zijn e'n de uitdieping zal zelfs kunnen geschieden zonder ver plaatsing van de oevers. De staatscommissie acht voorzie ning noodig met het oog op de in de toekomst te verwachten grootere schepen; maar er is nog een andere ïoden, waarom zij haar vrij urgent acht. Op het oogenblik Is nl. de klei ne sluis te klein, om de groote sche pen, welke van Amsterdam komen of daarheein gaan. zooals b.v. de groote schepen van de Kon. Holl. Lloyd. door te laten. Alleen door de groote sluis kunnen deze passae'ren. Mocht de sluis dus defect geraken, dan zou de toegang tot Amsterdam voor zulke schepen geheel afgesloten wor den. Dit is een onhoudbare toestand, waaraan zoo spoedig mogelijk een einde gemaakt dient te worden. Op liet oogenblik zijn een drietal plannen tot verbeter.ng der sluizen in overweging, nl. een tot bijbouwen van een groote sluis, een tot vergroo ting van de kleine sluis en een tot vergrootl'ng van de groote sluis. Een keuze tusschen die drie plannen is nog niet gedaan. Binnenland DE TARIEFWET. Aan da Tweede Kamer is een adres gericht door handelaars en direct be langhebbenden bij den handel in an tiquiteiten (oude kunstvoorwerpen en oude historische en wetenschappelijke voorwerpen), waarin zij ernstige be zwaren aanvoeren tegen het voorge steld invoerrecht van 12 ad" valo rem. Indien dit geschiedt, zal de han del in antiquiteiten geheel te niet gaan. TIMOR. De correspondent der N. R. C. te Lissabon heeft no# een onderhoud ge had met den Portugeesclien minister Bernardino Machado. De minister erkende, dat do uiteen zetting door de Nederlandsche regee- ring gegeven in hoofdzaak juist was. Hij ontkende evenwel, dat hij om ge heimhouding verzocht had. iDe correspondent wees op de in de Kamer afwijkende verklaring van den minister, die z.L 'n averechtsche voor- stc-llin« van de zaak had gegeven. Bij deze beschuldiging lachte de minister. De redactie teekent bij 't interview aan: Een minister, die de bschuldiging van in zijn ambtelijke hoedanigheid een vrij ernstige zaak averechts te liehben voorgesteld, zoo kalm opvat, ais onze correspondent dit beschrijft, behoeft men eigenlijk niet heclemaal als ernstig te beschouwen. INTERNATIONALE GAUWDIEVEN. Wederom, voor de tweede maal bin nen korten tijd, is te Amsterdam een vreemdeling hel slachtoffer geworden van een paar internationale gauw dieven en alles wijst er op, dat men hier te doen heeft gehad met hetzelfde tweetal, dat onlangs een koopman uit Calcutta erin deed loopen en een paar jaar geleden een jeugdig Ameri kaan beroofde. Zutordagmiddag om streeks twaalf uur maakte een Ame rikaan, een G0-jarige boekhouder uit den Staat lowa. die voor zijn genoe gen reisde, in liet Rijksmuseum ken nis met een landgenoot. Na gezamen lijk do schilderijen bewonderd te hob- ben, vertrokken zij. De nieuwe ken nis beweerde haast te hebben, en snel de heen. waarbij hij op het plein voor het Rijksmuseum een pakje verloor. De ander, dit ziende, haastte zich, zijn nieuwen kennis het verlorene weder ter hand te stellen. „Toevallig" had ook een derde, een Ier, naar la ter bleek, het verhezen van het pakje gezien en al spoedig had het drietal kennis gemaakt. De verliezer putte zich uit in dankbetuigingen, vertelde dat het pakje een waardevollen in houd had en dat hij zelf een vermo gend man was. Uit dankbaarheid bood hij den eerlijken vinder een be drag van 2000 pond sterling aan voor do armen van den staat lowa en bo vendien zou deze zelf voor zijn moeite 200 pond ontvangen. Maar... men moest toch weten of men elkaar kon vertrouwen. Een bedrag; van 2000 pond vertrouwt men maar niet zoo da delijk aan den eersten den besten toe. Dies toog het drietal naar een nabu rig café .Daar werd van de schen king" een contract opgemaakt, waar mede men zich voorstelde naar 'n ad vocaat te eaan. Om ten aanzien der „quaeslie van vertrouwen" de proef op de som te nemen, sielde de eerste kennis aan den Ier zijn gouden hor loge en een groot bedrag aan geld tor hand Do lor ging heen, do beide anderen bleven in het café. waar na een poosje do lor terugkeerde, die eerlijk alles terug gaf. Nu was het de beurt van den boek houder uit lowa om te teonen, dat Hij do anderen vertrouwde. Hij stelde zijn portefeuille met 200 dollar aan papiergeld aan de beide anderen tor hand, dezen vertrokken en... zijn niet weer in het café teruggekeerd. Den Amerkaan bleef niets anders over, dan aangifte te doen bij de po litie. Maandag verliet hij Amsterdam, naar men mag uannemen wat voor zichtiger geworden ten aanzien van nieuwe kennissen en liefdadige lund- genooten, zoo vertelt 't Hbld. BRAND. Men schrijft ons: Gistermorgen half twaalf brak brand int m de boerderij van Ren.er Mul, te Zuidschermer, gem. Aker sloot. Mul en zijn vrouw waren afwezig, de meid met de kinderen wareh even wel thuis. Toen de boerderij vrijwel was afgebrand, kwamen de brand- spu tem Niets is gered. Alles was ver zekerd. De brand is ontstaan door broeiing van hooi. TWEE SCHUITENVOERDERS VERDRONKEN. Een droevig ongeluk is gisteravond omstreeks zes uur gebeurd op het Noordzeekanaal, even over de Am- sterdamsche grens, onder de gemeen te Zaandam. Twee dekschuiten, met steenkolen geladen, die door de stoom boot „Onze Frits" van den Vereen. Steenkolenhandel te IJmuiden, ge sleept werden, sloegen plotseling om, niet bet gevolg, dat de twee schu.ten- voerders ,die er zich op bevonden, te water geraakten en verdronken. De te water gevallenen trachtten zich nog zwemmend te redden, maar dit gelukte met De kapitein der stoomboot goo:de ook nog een red dingsboei uit. Ook ontkleedde de ka pitein zich om te water te gaan, maar toen waren de drenkelingen al gezon ken. Een visscher baalde de lijken op. üoze zijn per stoomboot naar IJmui den gebracht. De 'namen der ongeluk- kigen zijn Vlaming, ongehuwd en Bakker, gehuwd en vader van twee kinderen. De oorzaak van bet ongeluk is niet bekend. DOOR EEN PAARD GEDOOD. Toen de 17-jarige v. d. Liest» in dienst bij den landbouwer Leenaarts te Teteringen bij Breda» een paard uit de weide haalde, h.eld hij dit paard aan een lang touw. Het dier werd dartel, sloeg achteruit en trof v. d. Liest tegen het hoofd. Hoewel spoedig geneeskundige hulp verleend werd, overleed v. d. Liest reeds na enkele uren. DE HERSTEMMING IN ROTTER DAM II. Door de Federatie vergadering der S. D. A. P. werd gisteravond beslo ten in de herstemming Lipschc-n de heeren Dr. Hoyer en Dr. Van Stave ren voor den gemeenteraad o.s. oensiag, den candidaat Dr. Hoy er (lib.) te steunen. STAKING IN IIET SLEEPBOOT- BEDRIJF. Men meldt ons uit Rotterdam Do nieuwe vereeniging van slcep- booteigenaren te Rotterdam heeft onder den druk der staking besloten, de sleeploonen voor het rivier- en zeowerk te verhoogen. BRAND IN EEN BRIEVENBUS. Men meldt ons uit Amsterdam Gisteravond hebben jongens in de brievenbus, staande in de 2e Hugo de Grootstraat, een vuurtje gestookt Eenige personen liehben 't brandje gebluscht, door een emmer water in de bus te ledigen, zoodat de brand weer, die requireerd was, niet meer handelend behoefde op te tixxlen. De brieven en andere stukken, die zich in de bus bevonden, werden door het vuur en het water deerlijk beschadigd. HEMELLICHT. Over het merkwaardig natuurver schijnsel, uat Vrijdag Jl- o.a. te Fra- neker werd waargenomen bericht men liet volgende: Vrijdagavond om 11 min. voor 8 uur. de avond was nog met geheel gevallen, zagen wij plots in het Noorden op een hoogte van 1820 gr. een lichtende „zon eerst een roodachtig en later een geel licht verspreidond. De wind was gaan lig gen, aan den hemel bevonden zich hier en daar oonlge cirrus- of clrro- stratus-wolkon. Het Noordelijk ge deelte van den hemel was tot op een hoogte van 30 gr. bedekt met een dun nen cirro-stratus-sluler. Plotseling kreeg deze sluier een lichtere tint. en kele seconden later scheurde hij als het ware, en werd een stralende ..zon" gezien gedurende een halve seconde op z'Q hoogst Daarna verdween de „zon" even plotseling als zij gekomen was .Nog even lichtten de cirrus-wol ken. Toen was alles wederom als voor heen. Het gebeele verschijnsel maak te een machtigen indruk. NED. ROODE KRUIS EN VOLKS WEERBAARHEID. Op do heide tusschen Bussum en Hilversum hooft Zaterdagavond eon oefening plaats gehad van eenige Gooi sche afdeolingen van Volksweerbaar heid en een comité van het Nederland sche Roode Kruis. Het verloop van deze eerste gecom bineerde manoeuvre heeft den deelne mers ongetwijfeld duidelijk gemaakt, dat de praktijk nog heel wat anders is dan do theorie en dat zoer veel practische oefening noodig is om eventueel werkelijk vruchtdia gouden atbeid te ltunnèn leveren. Ook hier is tcnvoile van toepassing bet: al doen de leert men. Van weerskanten werden dc voor dcelen. welke samenwerking van bet-: de vereenigingen kan afwerpen, er kend, zoodat verwacht mag worden, dat deze eerste gezamenlijke oefening niet de laatste zal zijn. BOSCIiBRAND. Nabij Siebengewald (gom. Bergen L.) is gisteren meer dan 50 11.A. jong dennenbosch, behoorendo tol hel land goed Blijenbeek, verbrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. EEN DERDE EEUWFEEST. Te Brumnien zal op 28 Augustus aanstaande ter gelegenheid van iiet vogelschieten het 300-jarig bestaan van het schuttersgilde aldaar gevierd worden. Het gilde bezit nog een zilveren vogel met ketting uit 1611. Deze ketting wordt nog telken jare den koning van het vogelschieten om gehangen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. BR EB N ER. R. G. Brebner, de ons welbekende doelverdediger van liet Engelsche amateur internationale team. vroeger speler van Darlington, zal dit seizoen spelen voor Iluddersfield. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJD TE ANTWERPEN. Bij de zwemwedstrijden te Ant werpen was B. Benenga no. 3 op de 100 M. le was Donners in lm. 11 een vijfde sec.. 2e Meijboom. Bij het clubzwemmen waren Cer- cle Nautluue, Bruxelles en Antw. Zwemclub gelijk, terwijl de Jonge Kampioen no. 3 was. SCHAKEN. CAPABLANCA. De verdiensten als schaak sne'.c-r worden door de landgenooten van Ca- pablanca zeer gewaardeerd. Ten be wijze hiervoor diene, dat dc schaak club te Havana een nationale inschrij ving heeft geopend, ten doel heb: ende hem bij zijn terugkeer in zijn vader land een huis te schenken. De presi dent van de Cubaausche republiek, Gomez, heeft zich met een gift van 1000 francs aan de spits der bijdra gers gesteld. Tot dusverre is reeds 20,000 francs bijeengebracht VLIEGEN. EEN SLACHTOFFER. Th. Riege. onderdirecteur van de Army Aircraft Factory. Is Zaterdag overleden aan de gevolgen van 'n val van een hoogte van 50 voet met een nieuwe aeroplane. EEN NIEUW HOOGTERECORD. De Amerikaansche aviateur Bred- ley heeft, op een bïplan. gedurende de meeting te Chicago, het hoogte record op zijn naam gebracht Hij be reikte een ljoogte van 3570 M. DE BELGISCHE RONDVLUCHT. Gisteren om half vijf heeft men te Antwerpen liet vertrek gegeven voor het laatste wegvak van de Belgische rondvlucht, waaraan alleen Tyck d' Hespel en Pari6ot nog deelnemen, aangezie'n Lanser en Contenet tus schen Blaukenbe'rghe eu Antwerpen gestrand zijn. De wind wus echv-r zoo hevig, dat alleen Tyck vertrok om 5 uur 5 min. hij werd om 5 u. 40 hoven Leuven gezien, maar was kort daar na genoodzaakt te Vertryck te lan den; zijn toestel werd beschadigd en het was te donker om voort te gaan. Voor het eerst sedert 6 Juli begon het gisterenavond te regenen e'n te on weren, dat het een aard had; dit h.eld den geheelen nacht aan en eerst om tien uur van ochtend werd het droog, maar de wind is nog zeer sie'rk. Later: D'Hespel is hedenochtend als eerste te Berchem-St. Agatha om 9 u. 55 geland. WEER EENS IETS OVER WIJN MALEN. Wijnmalen wil a.s. Woensdag een pog.ng doen om de coupe MicheLn te veroveren, waarvan op het oogen blik Véd'rine houder is mot 811 K.M. Wijnmalen zal z'n poging doen to Etampes, waarschijnlijk op het tra ject Etampes—Orleans. Hij zal ge bruik makefn van een monoplaan-De- perussin met een Anzaui-motor van 80 P.K. CRICKET. CRICKET LN BELGIë. Een Belgisch record. De hier te lande bij de Hollandschq cricketters welbekende Belg MacFart lano beeft verleden weck z'n lOOOd run van dit seizoen gemaakt, een feit, dat zeker een speciale vermelding verdient. (TaL)

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1