NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2°e Jaargang. No. 5644 Verschijnt dagelijlcs, benaive op Zon- en Feestdagen. Z \TERDAG 26 AUGUSTUS 1911 A M ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^3* ^an 1—regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 j Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor dc dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Afzonderlijke nummers 222[1 J il\SSÈÈÊjS£<i C Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlemu.d/>i -H de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 27 AUGUSTUS. Samenkomst in de Evangelisatie tent op de Raaks, 8 uur. Muziek in den Hout, 2J uur. Sociëteit Trou moet blycken: Con cert, 8 uur. De Kroon: Dc Dollarprinses, 8 uur. Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Bezichtiging Lighal, Schoterweg van 37 uur. Bloemendaal Hotel „Duin en Daal": Concerten: Zandvoort, Olympia Palace: Specia liteiten-voorstelling, 8 uur. MAANDAG 28 AUGUSTUS. Samenkomsten te 8 en 8 uur in de Evangel isatie-tent op de Raaks. Bloemendaal, Hotel „Duin en Daal": Concert 3 uur. Schoten: Raadsvergadering, 4 1/2 u. Stadsnieuws KONINGINNEDAG. Van allerlei zijden ondervindt het Comité voor het Hippisch Concours op 2 en 3 September a.s., in aanslui ting met de feesten der Ve'reeni'ging „Koninginnedag" steun en medewer king. Inzonderheid voor de beide springconcoursen bestaat groote be langstelling. Behalve een medaille van H. M. de Koningin is thans ook ontvangen eon medaille van H. M. de Koningin-Moe der. Fraaie kunstvoorwerpen zijn reeds geschonken door de hoeren Jlïr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia, jhr. mr. J. W. Schorer en M. H. Bin- ger. terwijl de geldprijzen voor een der voornaamste nummers van het concours zijn geschonken door de heeren J. T. Cremer (oud-minister), Herbert Cremer en A. van Rossum. Met groote zorg wordt gewerkt aan 't terrein, teneinde dat voor de hitten- rennen en de gymkhanaraces op 31 Augustus en voor de hippische wed strijden op 2 en 3 September geschikt te maken. De groote ongelijkheid van het terrein en de daarin liggen de greppels eischen bijzorule're voor ziening. Het bouwen van tribunes is in vol len gang; daarna volgen do afzettin gen van het terrein, die veiligheids halve zullen worden aangebracht- Hierover zullen nadere bijzonderhe den volgen. De vermakelijkheden, waarvan reeds met een enkel woord is gewag gemaakt, zullen een groot deel van het uitgestrekte feestterrein in be slag nemen. Begin volgende week wordt met den bouw begonnen. Cake walk, vroolijk rad, stoomcaroussel en dergelijke ziju reeds bekende midde len tot vermaak, doch een der be stuursleden die het beroemd ge.v r- den Luna-Park te Parijs bezocht, beeft vandaar een zeer bijzonder en hoogst verrassend behendigheidsspel mee gebracht, namelijk een werpspel op levende poppen! Iets, dat zeer zeker velen zal trek ken. belooft te worden de hangende brug, vervaard gd naar het model op .'het builen Rozendaal bij Arnhem. Do vermakelijke bedriegertjes zij'n daar bij niet vergeten. En te midden van dat alles de mu ziektent en de dansvloer Lu de open lucht, des avonds toovevachtig ver- Écht! KERKCONCERT. Wederom was oen oproep gedaan aan do kunstminnaars te dezer ste de, om in dc Groote- of Sint-Bavo- kerk gewijde muziek te hcoren en ve len hadden daaraan gehoor gegeven. Thans vroegen de aandacht Jcan Huré, organist te Parijs, Tilia Hill, sopraan, zangeres, Berlijn, en J. Mos sel. violoncellist, Amsterdam, en ve len zuüeu hun gang naar de kerk niet betreurd hebben. De eerste indruk, dien wij van het orgelspel des lieeron Huré kregen, was nu uieL dadelijk een zoo machtige, het scheen ons toe alsof hij zich nog niet geheel met de geheimen van het orgcl op do hoogte had gesteld, doch in de Improvisation libre (waarschijnlijk een compositie van den heer lluré), deed hij zijn groote talenten als orga nist gelden. Dit werk bestaat hoofdza kelijk uit een melodie door de vox- huinana uitgevoerd met mooie begelei ding, en een pompeuze climax. Dit prachtige werk deed veel denken aan de muziok van Saint-Saêns zoo melo dieus, bevallig cn licht. Als een klokje van bet edelste me taal klonk de heldere, zuivere sopraan- stem van mej. Tilia Hill (Van Linden van den Heuvell). En overweldigend mogen wü noemen de Aria „Aus dem Hohenlied" van Arnold Mendelssohn. Met majestueuss kracht werd dat als 't ware do kerk ingeslingerd. „Stark wie der Tod ist die Liebe, fesl wie die Holle halt heisse Minne enz. Vol bewondering waren wij ook voor de voordracht van dit machtige breed ui stijl zinde stuk muziek. De heer Mossel had een te beschei den plaats met zijn mooie cello geno men. De klank bleef te veel in zijn omgeving en daarom konden die wee moedige klanken maar niet tot het ge moed doordringen. Wij herinneren ons liet snel van den heer Mossel in de concertzaal en werden toen mee gesleept door zijn zich openbarend kunstenaarsgevoel. Maar nu miste dit. Zijn «nel was vlekkeloos, hoewel een reinere stemming met het orgel gewenscht ware geweest. En helder, als van een viool, klonk, de twee- il gestreepte c in Jean Huré's mooie Air. Een andere plaats, meer hooger dan waar de heer Mossel nu plaats had genomen, zou zeker aan zijn eminent spel ten goede zijn gekomen. Want de Sonate in G-moll van Henny Eccles rnet zijn tecimische moeilijkheden, was ten opzichte van dit laatste In een waas gehuld. Do hoer Huré speelde als slotnum mer Toccata et fugue en ré mineur van J. S. Bach, en verhoogde den in druk nog meer van zijn meesterschap op liet orgel. Toch kunnen wij niet ontkennen, dat wij ons. voornamelijk wat de instrumentalisten betreft, meer van dezen avond hadden voorgesteld. Toch mogen wij het een voorrecht noe men een meester als Jeau liuré, in midden te hebben gehad. Geheel-onthouding. Als sprekers op de Zondag a. s. op het Soendaplein te Schoten te houden openlucht-samenkomst van de afd. Haarlem van de Ned. Vereeu. tot af schaffing van alcoholh. dranken, zijn uitgenoodigd de heeren L. J. C. Poppe, van hier, en Jan Gerhard, van Am sterdam. Muziek in den Hout. Van 't concort op Zondag 27 dezer, 'snam. half drie, te geven door het Haarlem sch Muziekkorps, luidt het programma 1. Marsch a. d. operette Dormer- wetter T adel os, Linck-e. 2. Ouverture Uil Ballo, Sullyvan, 3. Ballet Russe, LuiginL. a. Czardas. b. Valse Lente. c. Mazurka. d. Marche Russe. 4. Walzer a. d. operette Walzer- traum, Strauss. 5. Ouverture Semiramis, Rossini. 6. Zweite Polonaise, Liszt. 7 Finale 2e acte uit de opera Vito- ry Pisany, Peri. „Trou moet Blycke n". Concert op Zondag 27 Augustus 1911, 's avonds 8 uur, door de Muziek vereniging „Harmonie", directeur de heer H. W. Hofmeester Rz. Programma 1. „El Capitan", marsch, Sousa. 2. „Mïssolonghi". ouverture, Hé- rold. 3. „A la plus belle", grando valse, Govaert. 4 „Der erste Küss", gavotte, Groh- mann. 5. üne soirée d'automne aux Ar dennes, Govaert. G. „Le réveil du printemps", ouver ture, Ililgers. 7. „Sur les montagnes", fantolsic pastorale. Werkman. 8. „FianQailles", valse lente, Wesly. 9. Potpourri populaire No. 7, Re tt aud. Benoemd. Bij do admin. der dir. bel, enz. Is benoemd, met ingang 1 October: tot deurwaarder in hot deurwaatdersdi t'nct Haarlem (b.g.) de hoer II. J. van Ommen, thans in gelijke betrekking te Groningen. ONGELUK CENTRALE WERK PLAATS. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur, kreeg de bankwerker H., werkzaam aan de Centrale Werkpl. der H. IJ. i S. M- tengevolge van een misslag, met een zwaren hamer 'n slag op het hoofd. Het gevolg was dat hij achter over van een tende'r sloeg en zwaar aan het hoofd gewond werd opgeno- Onmiddellijk was Dr. Ootmaï ter plaatse aanwezig, welke geneeskun dige hulp verleende. Per brancaTd werd hij naar het Gasthuis overge bracht. Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij. P. Piers, Patientieslraat 22, een zweep. J. Troost, L. Wijngaardstraat 9 zw. een R. K. kerkboek. L. Tollenaar, L. Annastraat 12, een hondje. J. Laarschot, O.-I. Kade 4, een pa piertje met geld. J. Esseljik, Pieter Kiesstraat 73, een notitieboek. J. II. Bregonje, Casteleynstraat 8, oen armband! J. d'e Nobel, Gaelstraal 12, een por- temonnaie met inhoud. Afgevaardigden. In de l.L gehouden vergadering van den Stucadoorsbond werd besloten een afgevaardigde te zenden naar den Haag, op den z.g. Rooden IXne- dag. De Metaaibewerkersbond be sloot 2 afgevaardigden te zenden. In de Zweminrichting aan de Houtvaart was de temperatuur van het water hedenmorgen te en te 12 uur 63 gr. F. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken OVERVEEN. Voor Bockhoudon M. O. Is geslaagd de hoor B. L. F. Philips, te Over- SCHOTEN. Op Maandag 28 Augustus, '6 namid dags half 5, :is een Raadsvergadering belegd. De volgende punten komen aan de orde Vaststelling gemeenterekening rekening Burgerlijk Armbestuur, dienst 1910. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot herziening van de Strafverordening. Voorstel tot onderhandsche gun ning van gemeentewerken. Voorstel tot verloenen ontheffing bouw- en woningverordening. SANTPOORT. De heer W. de Clercq, alliior, heeft wegens gezondheidsredenen bedankt ais voorzitter van den Noord- en Zuid-Spaai-ndammerpolder en als secretaris van den Inlaagpoldor. HAARLEMM ERMEER, Do heer L. Wierts, onderwijze^ én leeraar Ln het schoonschrijven Hoofddorp, heeft voor eene benoe ming als zoodanig te Antwerpen, be dankt. BEVERWIJK. Benoemd aan het instituut Schaafs- ma toBeverwijk de dames B. van Duiken te Rotterdam en KI. Reijst van Leiden. Binnenland men. GIFT VAN H. M. DE KONINGIN. Bij het bestuur vah de vereeuiging „Hulp voor onbehuisdeu" te Apel doorn is van de Koningin bericht in gekomen, dat het lï. M. behaagd heeft, een bedrag van f 75 beschik baar te stellen als blijk van belang stelling in het stroven dezer ging. DE GEMEENTEBEGROOTTNG VOOR 1912 VOOR AMSTERDAM. Heden Ls verschenen de door B. en W. opgemaakte begrooting komsten en Uitgaven der gemeente Amsterdam voor het jaar 1912. bedra gende in ontvanest en uitgaaf de som van 34,939,048 tegen 33,644,013 over 1911. De rekening over 1910 sluit niet een batig saldo van 2,148,755,23. liet belastingpercentage der Inkom stenbelasting wórdt evenals vorige ja ren weer voorgesteld op 51/4 pCt. EEN VALSCHE MAUVE. Een bekend tabakshandelaar te Amsterdam, kocht onlangs van een Amsterdamseh kunsthandelaar een „Mauve". Eenigen tijd later bleek het j stuk absoluut geen Mauve te zijn en I een vervalschte handteekening te dra- gen. Do kunsthandelaar werd einde- j lijk, na ee-nige moeite bewogen, het stuk terug te nemen. Hiermede was de zaak echter nog niet ufit. Een voortgezet onderzoek bracht nu de herkomst van het stuk aon het licht. Het bleek nu, dat het stuk op een veiling was verkocht, zonder dat de handteekening van Mauve er op stond, zonder dat ook in den catalo gus beweerd werd, dat het stuk een Mauve was. De vervalscher had nu het stuk aan Iemand in commissie gegeven. Toen droeg het Yeeds de valsche onde'rteekening en een Kunst handel, die het stuk kocht, liep er in. De vervalsching werd ontdekt, door dat een Vroegere eigenaar het stuk bij den tabakshandelaar zag hange'n en het herkende; dat het een Mauve zou zijn, daar was geen 6prake van. Naar de TeL verneemt, is het on derzoek der politie nog nï.et geëin digd. BRANDEN. Gistermiddag is de boerderij van Antoon van dor Lee. landbouwer Nieuwkuik afgebrand. De schade zeer aanzienlijk. Gebouwen enz. zijn erzekerd Bij de reddingspogingen bekwam d. Zee zoo ernstige brandwonden over ~t geheele lichaam, dat hot onmiddel lijk inroepen van geneeskundige hulp noodzakelijk was. BOSCHBRAND. Te Heithuijsen zijn gisteren SO H.A. jonge dennenbosschen en heide, aan verschillende eigenaren toebehooren- de. door brand vernield. ONGEVAL. Men meldt ons uit Enschedé: De timmerman G. Mieting alhier is gisteren van een in aanbouw zijnde fabriek der finna Gerhard Jan'nink van 5 M. hoogte gevallen. De ongelukkige werd aan de ruggegraat ernstig ve'rwond en in hoogst zorg wekkendste toestand naar het Zieken huis vervoerd. PLOTSELINGE DOOD. Men meldt ons uit Enschedé: In café Grootoonk alhier is giste ren het lijk gevonden van den venter Jonas Kosters. oorzaak is vermoedelijk overmatig gebruik van sterken drank. De justitie doet onderzoek. HULP. Voor rekening van Z. K. 11. Prins Hendrik is van Het Loo naar het eiland Urk verzonden een driewielig voertuig niet handbeweging, ten dien ste van een hulpbehoevend jongeling aldaar, die het gebruik zijner bceuen mist. NATIONALE VER. VOOR VROU WENARBEID. Men schrijft aan 't Ilbld. Bij beschikking van den Minister van Justitie is beslist, dat op een re quest, strekkende tot bekom in g van de Koninklijke goedkeuring op de overgelegde wijzigingen ln de Statu ten, niet kan worden besch.kt, aange zien de vergadering, waarop tot in diening daarvan werd besloten, niet op wett.ge wijze was bijeengeroepen. Hiermede heeft de minister de öe- missioaa,re bestuursleden, de dames M. Bakker—v. Bos se, Bodduert Schuurbeque Boeye. Holtius en Met horst, d e de wettighc-d der bestuurs verkiezing betwistten, in het gelijk steld. Uit deze beslissing volgt, dat de 4 laatstgenoemden nog steeds z.tiing hebben in het bestuur, dat dc dames dr. Van Tussenbroek, De Jong, Hoeuft en Heudema ten onrechte als bestuursleden zijn opgetreden; en al het door dit onwettig bestuur ver richte, ongeldig is. HOE MEN ZAKEN DOET. De heer J. S. Meuwsen. die in een der vorige artikelen in den „Midden standsbond" mededeelde, oo welke wijze met bank-van-leeningbriefjes zwendelartien plaats vinden, deelt in I het nummer van deze week van den „Middenstandsbond" mede. naar aan leiding van zijn eerste artikel talrijke brieven te hebben ontvangen, waarin r.og meerdere gevallen van dergelijk© zv.endelarijen worden medegedeeld. De heer Meuwsen gaat dan als volgt voort: Maar bovendien ontvingen wij van enkele slachtoffers de bemerking, dat wij in onze conclusie: „dat het deze slachtoffers te doen was om op mak kelijke wijze geld te verdienen", wel wat te veel al deze gevallen over een kam geschoren hebben. Zoo kwam ons een dezer slachtoffer het volgende mededeeelen. „Eenigen tijd geleden kreear ik bezoek van een man, die mii met tranen in de oojzen kwam mede doelen, dat hij ten einde raad was. Al zijn geld was op, hij had geen werk en kon geen huur betalen, had niet te eten kortom een tafereel vol el lende. Ik kom niet bedelen, vervolgde de an, daar ben ik. den hemel zij dank, te goed voor opgevoed, maar u kunt mij helnen door mij een bedrag van 60 te leenen, waarmede ik de ach terstallige huur kan betalen. Als onderpand kunt u dan dit lom- ba'rdbriefje (waarop stond dat voor f 150 een gouden horloge beleend was) behouden. Kom ik het geld niet terug brengen, dan hebt u toch altijd dat briefje, waardoor u ln het bezit van een oud kostbaar familiestuk kunt komen. En zoo vervolgde deze brielschrij- er heb ik, niet uit winstbejag, doch uit medelijden dien man f 60 geleend, en nam als onderpand het lombardbriefje. Op dergelijke wijze worden nog zeer vele slachtoffers gemaakt. Zoo verna men wij o.a. van iemand, <Ee ook •eer uit medelijden een bedrag van f 700 aan deze zwendelaars gaf, rvoor hem een partij briefjes wérden verstrekt, van panden, waar op geleend was f 2000. Toen dit slachtoffer de panden ging inlossen, kwam hij in het bezit van voorwer pen, welke met veel moeite nauwe lijks f 1500 opbrachten. Deze men- schenvriend kreeg voor zijn medelij den een strop van f 700 plus f 500 plus de rente voor het langdurige staan der panden. Na een staaltje van zvvendelarij dat i een dér bladen is vermeld, te heb ben gememoreerd eindigt de heer Meuwsen aldus: In mijn vor.g artikel deelde ik ook iets mede van „het verliezen" van bank van leeningbriefjes. Het blijkt uit verschillende brieven, dat deze praktijken van veel grooter omvang zijn dan wij eerst dachten. Zoo ontvingen wij o.a. een sch'rij ven, waarin men ons mededeelt, on der bijvoeging van een bank-van-lee- n.ngbnefje van een particuliere bank -an leening, dat men dat briefje ee- nige dagen geloden gevonden had, de brievenbus van hun woon huis. Natuurlijk was hier het doel van den moedwrlligen verliezer, waar schijnlijk de ondernemer van de bank vari leening, dat de vinder dat brief je bij zijn bank ging inlossen, hij had dan het geld... en de vinder een waardeloos prul. Nogmaals een leder zij gewaarschuwd. DE TARIEFWET. liet Nationaal Arbeids-secretariaat in Nederland zendt ons ter kennis making een brochure betrekkelijk de Tarlefwet. In dit 22 bladzijden groote werkje wordi het wetsontwerp scha delijk voor den socialen toestand, waarin de urbeidersklasse verkeert, genoemd. In eenige hoofdstukken wordt liet ontwerp van alle kanten bezien. Ten slotte worden de arbei ders aangespoord tot een krachtige agitatie tegen de voorstellen. Sport en Wedstrijden VLIEGEN. RARRY ATTWOOD. Harry Attwood heeft toch zijn groo- ten vliegtocht dwars door Amerika voortgezet. Attwood verliet Castletccwi Donderdagmorgen hij vloog voort durend langs de Hudson. Te 8 uur 40 passeerde hij Rliinecliff. Onderweg kon hij de verzoeking niet weerstaan, even een staaltje van zijn vliegkunst te toonen. Hij vloog namelijk onder den grootsten boog van het viaduct te Pouglikeepsie door. Daarna passeerde hij Wesl,point, op 3 K.M., waarvan hij een tus- schonlanding verrichtte. Spoedig daarop vertrok hij weer, nu regelrecht op New-York aan. Maar in de nabijheid van Hook- Mountain, op ongeveer 40 K.M. af stand van New-York, werd bij door een defect aan den motor gedwon gen te daien. Hij moest toen per trein naar New- York, om ue noodige reparaüe-deelen te halen. Attwood heeft nu een afstand gelegd van 2085 K.M. BAGUES AEROPLANE. Uit Marseille wordt gemeld, dat eenige visschers op de hoogte van Kaap Croisette de overblijfselen van een vliegmaclüne drijvende hebben gevonden. Men vermoedt, dat het de aeroplane van Bague is, die, naar bij een poging om van Nizza naar Corsica te vliegen. VOETBAL. OM DEN ZILVEREN BAL. Na loting is het programma vast gesteld van deze wedstrijden, die plaats hebben op het terrein van „Sparta", aan de Prinsenlaan te Rotterdam. Houdster van den zilve- voetbal is Sparla I, te Rotter dam houdster van den Revue-beker is N.O.A.D., te Breda. Dit programma luidt als volgt 3 September A. 11 aur Quick (Den Haag) tegen Sparta II (Rotterdam), scheidsrech ter W. Eymers Jr. B. 12 1/2 uur II. F. C. (Haarlem, tegen V. O. C. (Rotterdam), scheids rechter C. J. Groothoff. C. 2 uur Ajax (Amsterdam) tegen Haarlem (Haarlemscheidsrechter A. Meerum Terwogt. D. 3 1/2 uur Sparta I (Rotterdam) teircn H B S. (Den Haagh scheids rechter H. A. Tromp. 10 September E. 1 1/2—2 1/2 uur Winner A— Winner C, scheidsrechter II. A. Mee rum Terwogt F. 3—4 uur Winner B—Winner D scheidsrechter II. A. Tromp. 17 September G 121/2 uur om den Revue- beker N.O.A D (Breda) tegen Spar ta II (Rotterdam), scheidsrechter W. Eymers Jr. II. 21/2—4 uur: Winner E—Win ner F, scheidsrechter C. J. Groot- hoff. Alle wedstrijden duren 1 uur, be halve die op Zondag 17 September, ,e anderhalf uur duren. Velocitas (Breda) kan dit jaar niet mededingen, vanwege de detachce- ring der cadetten. Voor de beide Haarlemsche clubs is deze loting geen heel gelukkige, en de kans, dat zij de volgende ronde nullen bereiken, is niet heel groet Vooral II. F. C. heeft in V. O C. een are tegenstandster, en Haarlem, dat de pas-gepromoveerde Amster dammers tegenover zich krijgt, zal ook danig van zich af moeten n -ten, om in de tweede ronde te komen. Het aantal inschrijvingen voor den Zilveren Bal (S'' is dit jaar niet groot; de wedstrijden schijnen be denkelijk te gaan lijden onder cob- curreutie. WATERPOLO. H. V. G. B.'s WEDSTRIJDEN. Aangezien de Amersf. Zwemdub geen volledig tweede zevental naar Haarlem kon brengen, is de vriendschappelijke ontmoeting oor reserve-zeventallen van het program ma voor a.s. Zondag geschrapt Na tuurlijk vinden de kampioenswed strijd lusschen de beide eerste zeven tallen en het nummer schoonspnn- gen wèl doorgang. LAWNTENNIS. HET DU1TSCHE KAMPIOEN SCHAP. Otto Troitzheim heefi het Duitscne lawutenniskampioenschap (Heeren single) gewonnen. Met dr. Pipes wou hij ook het kampioenschap Heeren double. SCHAKEN. HET TOURNOOI TL KARLSBAD. De 4e ronde van het tournooi te Karlsbad bracht de volgende resulta- tecóhn won tegen Leonhardt. Vidmar won tegen Rotlwi. Marshall won te gen Rabinowïtsch. Schlechter won le gen Kostic. Spiegelmann won t<=gen Löwenfisch, Teichmann won tegen Rubinstein. Johncr verloor togen Jaf fa. Niemzowitsch verloor tegen Duros, Tartakower verloor tegen Fahrni, AJapin mnnkto remise tegen Clrtjcs, en afgebroken werden de partijen Bui n-Alechin, Süchting-Chotimnskl cn Salwo-Perlis. De partii Lówcnfiscli-Johner der 3e rondo is remise geworden. De stand Is nu Schlochter 4 Cohn, Durus, Marshall en Teichmann 3 Aleehin en Stichting 2 1/2 Jaffc. Ru binstein en Vidmar 2 1/2 Löwenfisch,. Niemzowitsch en Spielmann 2 Burn, Perils en Sulwe 11/2 Alapin en Rot- lawi 1 1/2 Chotimirski 1Chujes, Fahrni, Johner, Kostic en Tartako wer i Lomhardt en Rabinowilsch 1/2- Letteren en Kunst DE DIEFSTAL VAN DE GIOCONDA. De New-Yörd Herald beweert, „uit goede bron" vernomen te hebben, dat dc G oconda Woensdag met een goe derentrein door België verzonden is. Aan het grensstation Givct werd' het ueruuwj!« vmi imsuo wo, n«<u - men zich herinneren zal. omkwam P-ik» waarin de echiloerij besloten

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1