NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 3653 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 6 september 191i a ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maandbHi ^an reS^* Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omfrek waar een Agent gevestigd i3 (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente),1.30 Advertentiên van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1.65 (£y fcf&J li,-'j'f A 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant 0*eTUusüeer(f Zondagsblad, 'voor Haarlem' I WH "W"8» Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 IntercommnoaalTelefooanumEBer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drnkkerijs Zcdder Buitenspaarae !2. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telc-phoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EER8TH BLAD. AGENDA DONDERDAG 7 SEPTEMBER. Orgelbespeling In de Groote Kerk, 2—3 uur. Evangelisatietent op de Raaks, bij eenkomsten 3 en 8 uur. Bijeenkomst Groot Ketrk ter gelegen held van de 32ste Alg. Verg. van de Nat Chr. Geheelonthouders.VeTeeni- ging, 7 1/2 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Raad" in de rubriek Om Ons Heen. NATIONALE CHRISTEN-GEHEEL ONTHOUDERS-VER EENIGING. De Nationale Christen-Geheel-ont- houders-vereeniging vergadert heden •n morgen te Haarlem. Gisteravond waren de afgevaardig den der vereenlgingen en van de provinciale en plaatselijke afdoelin- en en de correspondenten eamenge- omeii In het gebouw „Het Blauwe Kruis" op de OuÖe Groenmarkt. Daar word bidstond gehouden, waarna men ©enigen tiïd gezellig bïjeenbleef. Hedenmorgen nam de 32ste verga dering in „Do Kroon" een aanvang. I)o schouwburgzaal was geheel ge vuld. In de zaal was een kaart %van Nederland opgesteld, waarop vlagve- tjes aangaven, waar do afdeelingen zijn gevestigd. Do vergadering werd geleid door Ds. G. L. van den Breek, die de bij eenkomst met gebed opende. Daarna hield hij een openingstoespraak, waar in hij de ufdeoling Haarlem dankte voor de ontvangst. De hoer Van den Broek deelde daar na mee, dut hij het voornemen had, af te treden, als voorzitter, daar hij zich niet genoegzaam aan zijn taak kon wilden. Daarna bracht Ds. Van Kreselen het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat het aantal afdee lingen gestegen is van 2 3 tot 238 23 afdeelingen zijn er bijgekomen en 8 op geheven. Er zijn ongeveer 12.000 leden. Verder o-nf de secretaris een breed voerig overzicht van het werk der af deelingen. Hierna werd door Ds. Ledeboer het financieel verslag uitgebracht Uitge- f;even word 5007,20. Er is een nadoe- ig saldo van 24,48. De contributie- vermeerdering der afdeelingen wijst op den bloeienden toestand der ver- ceuiging. Op advies der Financieel© Commissie word het verslag goedgo keu rd. Besloten werd tot het zenden van een hulde-lelegram aan H. M. de Ko ningin. De aanwezigen zongen daarna staande het eerste couplet van het W iihelinus. De begruotiug. sluitende in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van ƒ4009, werd >edgekeurd. Daarna werd liet verslag der agen ten uitgebracht Verder werd het verslag van het Hoofdbestuur uitgebracht Aangeboden werd, de volgende ver- gadcrim; ie Amsterdam ie houden, liet Christen-gehcel-ontiiüuders-\ er hond „Het Konings illemshuis" viert dan zijn 50-jarig be6taan. De beslis sing werd eehler aan 'i Hoofdbestuur overgelaten. Er was nl. een strooniing om de vergadermg in Friesland le doen houden. Lici was ook oorspron kelijk liet plan geweest, om de verga dering te Snoek te houden, doch de daar gevestigde afdeeling kon de ver gadering niet ontvangen, daar niet voldoende logies te verkrijgen waseu het kerkbsetuur de kerk aan de afdee ling had -eweigerd. Omstreeks 2 uur wordt de vergade ring voortgezet. Na het zingen van „Een vaste burcht in onze God", wordt voortgegaan met de behandeling van de agenda. Meegedeeld wordt, dat de aftredende hoofdbestuursleden zijn herkozen. Het zijn Dr. C. D. Cramer, Ds. J. Henri Ledeboer, Ds. A. J. Montijn en Dir. J, R. Slotemaker de Bruine. In de vacature-Prof. Is. van Dijk wordt gekozen Ds. D. J. Aris uit Drachten met 105 stommen. Ds A. J. Montijn wordt herkozen als lid der Commissie van Redactie met 173 stemmen. Daarna worden een aantal regle mentswijzigingen behandeld. Ds. Ledeboer. secretaris der Prodi- .kan ten-geheelonthouders-voreeniging, doelt mede dat 't tot nu nog niet ge lukt is den sterken drank te weren. |len lieeft nu een rondvraag gedaan nder de predikanten van de verschil lende kerkgenootschappen. 1364 predi kanten hebhen nu verzocht om den sterken drank te weren. Hedenavond is er een bijeenkomst in de Groote Kerk. Donderdag wordt een openbare ver gadering gehouden, waarin de reeds aangekondigde onderwerpen behan deld worden. Dinsdagmiddag is In 't „Blauwe Kruis" de gebruikelijke voorvergade ring van de Provinciale Comité's ge houden. Spoor- en Trtmvegperso- neel. In de gisteravond gehouden leden vergadering van de afdeeling Haar lem van do Nederlandscho Vereeni- ging van Spoor- en Tramwegperso neel hebben 14 leden zich bereid ver klaard voor eigen rekening de orga nisatie op den „Rooden Dinsdag" in Den Haag te vertegenwoordigen. Vermoedelijk zullen zich bij deze 14 nog 6 andere leden voegen. Landweer. Te Haarlem zal het 21ste bataljon Landweer, lichtingen 1907, 1908, 1910 en 1911, van 6 tot 11 Mei oefeningen houden. HET GEGOTEN HUIS. Men zal zich herinneren, dat eeni- geii tijd geleden onder leiding van de heeren Harms en Hana een huls gegoten ia. Naar vermeld werd, ge schiedde dit gieten volgens een pro cédé van Edison. De „Neue Münche- ner Nachrichte-n" berichten, naar de „Tel.' meldt, thans, dat het meest waardevolle van het procédé: het ven- vaardigen van de vloeibare specie een vinding van onzen land geboot Harms is, en dat deze het recept voor die vervaardiging zelfs niet aan Edison heeft meegedeeld. Ook een tweede deel van het procédé: het uitdeden der vormen, waarin gegoten wordt, moet op rekening van. den heer Ha'rms gesteld worden. Met andere woorden: de heele uitvinding is ee'n specifiek Hollandsche. VEILING. Uitslag der veiling van onroerende goederen in het „Algemeen Verkoop- lokaal" te Haarlem, op Dinsdag 5 September 1911, des avonds te 7 uur. 1. Het als hotel ingericht hoerenhuis „Woestduin" met bijgebouwen, wei land, water en zwaar opgaand ge boomte. Opgehouden f 18,000. 2. Een perceel weiland en water go legen aan en ten zuiden van perceel 1. Opgheouden, 3525. 3. Een perceel weiland, water en berm, grenzende aan en ten oosten van <ie beide vorige perceelen. 4. Een woonhuis met boxes, schuur, erf, berm en grond, gelegen ten wes ten en ten noorden van perceel 1. 5. Een gebouw, bestemd geweest als jockey-hotel met schuur en stookhut, erf, berm en grond, gelegen ten wes ten van perceel 4. 6. Een eebouw ingericht tot koets huis en boxes met erf, hosch- en duin- grond en weg, gelogen ten westen van de perceelen 1. 2 en 5. 36 gecombineerd, P. Hoogeveen, ƒ15425. Zwemschool. De temperatuur van het water was hedenmorgen 6 uuir en hedenmiddag 12 uur 64 gr. BUITENLANDSCHE HANDEL OP BULGARIJE. De Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier noodigt ons met den meesten aandrang uit, de aandacht van belanghebbenden er op te vesti gen, dat de beer Engelbrecht, vice- consul in algemeenen dienst, die wel dra een reis naar Bulgarije denkt te ondernemen, morgen, Donderdag 7 September 's voormiddags van 1012 uur ten Stadhuize te spreken is voor hen, die handelsbetrekkingen met go ne eind land willen aanknoopen of op andere wijze omtrent handolsaan- gelegenheden aldaa rinlichtingen zou den wenschen te ontvangen. Op verzoek geroyeerd. Op zijn verzoek is de heer Mr. H. W. Baron van Lynden alhier, wegens vertrek naar Zwolle, geroyeerd als advocaat en Drocureur bij de Arr. Rechtbank alhier. Westerkwartier. Heden maakten de kinderen uit het Westerkwartier een uitstapje naar Zaandam. Zij trokken uit hun wijk in optocht naar 't Spaarne, waar de boet klaar lag. Drinkhal. De Drinkhal der Haarlemsche Staal- waterbronnen is gisteren door 60 personen bezocht. TERAARDEBESTELLING M. VAN OMMEREN. Onder zeer groote belangstelling had hedenmiddag twaalf uur op do alg. begraafplaats aan den Schoterweg de teraardebestelling plaats van bet stof felijk overschot van den heer M. van Ommeren. De vele corporaties, waarvan de overledene lid of bestuurder was (die we deze week reeds vermeldden) wa ren alle vertegenwoordigd, er» ook waren nor de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en de afd. Haarlem der Christ-Hisi. l'nie g»rt-or«:een- teerd. Toen de groote schare belangstellen den rond de groeve bijeen was, trad ds. Montijn naar voren, om een woord te spreken als een vriend van den overledene. Spr. rekent het zich een eer, dat laatste te kunnen zeggen, en noemt Van Ommeren een man toi wien zij, die hem kenden, hebben op gezien met groot respect een man van doorzicht, van activiteit, met een helder verstand. en een man met een warm hart I Een der vroegere ker- lcoraadsleden heeft het eens gezegd „Van Ommeren is een man Hij werkte mot doorzetting en wilskracht zoolang het voor hem dag was. Midden uit zijn werkkring is hij nu door God tot Hooger Leven opgeroepen. Spr. heeft Van Ommeren ook ge kend in ztjn arbeid in de commissie voor Evangelisatie van het Schoter kwartier. Veel voelde hij voor dat geestelijke werk hij was een man, die altijd den moed had de dingen groot te bezien, en wiens optimisme op anderen bemoedigend werkte. lede ren Zondag, als het maar ecnigszins mogelijk was, kwam hij met groote belangstelling luisteren naar de ver kondiging van het Evangelie van Je zus Christus. Ein hij heeft dat ook willen brengen aan dö veion, dia het niet kenden. Met de woorden„Cmze vriend rus te ui vrede" eindigde spr. De heer London, sprekend als twee de voorzitter van den Ned. Aanne- morsbond (waarvan do overledene voorzitter was) memoreerde, dat deze steeds in zijn veelbewogen leven be reid was de behulpzame hand te bie den. Iiij was een steun voor den Aan- nemersbond. Rust zacht. Van Om meren I De heer RINKEMA, als voorzitter der vereeniging van industrieelen en kooplieden, het woord voerend, herin nert er aan. dat in een dor Haarlem sche dagbladen heeft gestaan „er is een goed burger van Haarlem heen gegaan". Wij allen, zegt spr., beamen dat. in menigeu kring zal hij gemist worden. Van Ommeren was een bijzonder man, dio ondanks zijn drukke werk zaamheden spr. roept hier aller hulp in om die voort te zetten al tijd voor een nieuwe taak te vinden was. Zijn nagedachtenis zullen wij in eere houden. Rust zacht 1 Ook een der bestuurderen van „Wel dadigheid naar Vermogen" dankte voor het vele goede door den heer Van Ommeren als lid der vereeniging ge daan, en huldigde diens blik op socia le toestanden en zijn hoog op prijs ge stelde adviezen. Ds. Weener ten slotte brengt hulde aan do oprechtheid van Van Ommeren en aan diens ernstige, groote plichts betrachting. Dank brengt spr. hem ook voor wat hij gedaan heeft als diaken der Ned. Herv. Gemeente. Hij was een ntan van trouwe en belaugelooze vriendschap, en &pr. heeft dat in het bijzonder ondervonden. Eenvoudig guig hij zijn weg, maar o. u. bij do oprichting van zijn wijklokaai Beth-el heeft ds. Weeuer v. Ommereu's be laugelooze toewijding ondervonden. Ook leerde hij hein kennen als een man van trouwe en diepe vroomheid. -Veemanen voerde hij een venrouwe- lijk gesprek met hern, uu weet, dat er in Van Ummeren iets leefde, dat hem te heilig en te rein is geweest, om ean het daglicht te sLellen voor een iege lijk. Hij is in vrede heengegaan, en hij heeft den Heer gekend i Ds. Barbas ging ten slotte in gebed voor, waarna de oudste broeder van den overledeno dankte voor de vele belangstelling en deelneming. WOESTDUIN. Men schrijft ons: De VogeJzangsche weg loopt als een eenzame landweg eerst door de bos- schen van Casa Nuova, achter langs Woestduin en Legduin, en door de bösscheii va'u Boekenrode. Aan den rand van boschrijk binnenduin met een breede grasrijke duinvlakte in 'e westen. Bij de dorpskom dringt qö kerk als een wig daarin met de bos- schen van het voormalige grafelijke slot aan den overkant Hollands dulnland vertoont zich hier in een eigenaardige landelijke bekoorlijkheid, waar geen buitens of kunat vormen de eenvoudige liijten der natuur verstoren. Langs den weg ziet men nu telkens paaltjes staan met roodgeverfde koppen. Vele wijzen op wegverbreeding, maar eenige wij zen stellig op perceelverdeeiing van Woestduln. Heden heeft de veiling plaats. Een lange geschiedenis heeft dit buiten niet. „Het Zeegenpralend Kennemer- lant" noemt het nog niet. Waarschijn lijk was toen het heele terrein nog woes*, duin. Wij vonden een opgave van een 60 jaar geleden, die spreekt van „met de gronden 44 bunders, 60 vierkante roeden en 68 vierkante el len." Toen was Mr. H. S. van Wicke- voort Crommelin te Bloemendaal ei genaar Het behoorde vóór de veree niging van Aelbrechtsberg, Tetterode en de Vogelensanck tot laatstgenoem de heerlijkheid, evenals Mariènbosch en Leyduin. In 1874 werd Jhr. V. J. J. Barnaart te Vogelensang eigenaar. Ongeveïr 20 jaar geleden bewoonde Mr. A. J. Enschedé des zomers vaak dit bulten Het is vooral opmerkelijk door hat wilcri schilderachtige hout van zijn lange lanen. Bekend even- wö weid het door zijn wedrennen. Onze lezers weten, hoe die 's Zondags plaats hadden en dat er extra-treinen voor reden. Maar daar kwam vorig jaar een eind aan. Wosatduin is ook famiüepension sinds een jaar of vijftien, maatr het is een publiek geheim, dat me!n het er van de wedrennen hebben moet. Wat zai er van worden? Zal het in tal van boschpartijtjes worden verka veld, zal 't ontbosebt worden en ver- snderd in aardapr-e'- of tuinland? Wie woo,', Urocger had men er vrije waiid'ehng, evenals op 't Vogelsang- sche hosch, maar de onhebbelijkheid van sommige bezoekers 'noodzaakten do bezitters dit voorrecht slechts aan belcmde pe'rsonsn ice te staan. Op hol O pden Dreef schrok Dinsdagmid dag een paard voor een auto. Het dier rende tegen het hekwerk langs den Dreef en tegen een lantaarnpaal aan. Van de lantaarnpaal werd de kap vernield. Het paard werd daarna weer gevat. Heden is door de Arr.- Rechtbank alhier in staat van faillis sement verklaard C. v. Santen, koop man, wonende te Wijk aan Zee. Rechter-Commissaris Mr. J. D. Pas teur. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: N. Langenhuizem, Spao^nwoudteir- straat 100, een wit beenen broche, C. Veen, P. Kiesstraot 45 rood, een strooien hoed M. Jansen, Voorzorgst'raat 24, een broche met mansportret. M. Vcrbenie, Brouwersvaart 72, een kwartje. J. Timmer, Damstraat 20, een hond. A. van W'averen, Lombardsteeg 12, een medaille. J. van Hondschoten, Luitensteeg 23 een witten strooien kinderhoed. A. Lom en, Giehberstraat S3, een reticule. W. F. Mdhringen, Paul Krugerstr. 5, ean boek en twee schriften. Van 't Kantongerecht UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: J. P. K. en J. E. B. te Haarlem, overtreding Arbeidswet, f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. K. en 2 anderen, te Haarlem, overtreding Spoorwet, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. v. d. 11., te Amsterdam, straat schenderij, f 2 boet© of 2 dagen hech tenis. A. v. R., t© Haarlem, nachtrumoer, f 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. de K te Haarlem, en 14 ande ren, loopen op verboden grdnd, f 3 boet© of 3 dagen hechtenis en f 1 boe te of 1 dag hechtenis. C. J. W. I., te Haarlem, en 9 ande ren, overtreding Politieverordening Haarlem, f 3 boet© of 3 dagen h^hte- nis, en f 1 boet© of 1 dag hechtenis. A. J. S. en A. S zonder bekende woonplaats, overt reling Politieveror dening Schoten, f 2 boet© of 2 dagen hechtenis. G. C. v. L. te VGravefnhage. en 7 anderen, overtreding motorverorde ning Bloemendaal, f 15 boet© of 5 da gen hechtenis, f 10 boete of 4 dagen hechtenis, en f 5 boete of 1 dag hech tenis. J. W. S., te Amsterdam, en 7 ande ren, overtreding motoTverordening Heemstede, no. 1 f 20 boete of 5 da gen hechtenis, de anderen f 15 boete of 5 dagen hechtenis, F. van S., te Haarlem en 51 anderen, overtreding Motor- en Rijwiel Reglement, f 1 boete of 1 dag hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voorts werden ©r nog 38 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21 en 3 dagen hechtenis, f 10 boete of 3 dagen hechtenis, f 6 boete of 3 dagen hechtenis, f 5 boet© of 3 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis en f 2 boet© of 2dagen hechtenis. Landbouw. De afdeeling Haarlem en Omstre ken van de Hollandsche Maatscfiap- pij van Landbouw vergadert Vrijdag avond. De agenda vermeldt o.a rekening en verantwoording over het jaar 1910 van den penningmeester verkiezing van afgevaardigden voor de alge- meene vergadering van de Holland- sch© Maatschappij van Landbouw op 13 September te Leiden punten van beschrijving voor die vergadering. Treurig ongeval. Dinsdagmiddag werd een sproei wagen in de Vooruitgangstraat aan een der putten van de waterleiding gevuld. Toen de wagen weer weg ging, gooide een der aanwezige kin deren het 6-jarig dochtertje van den heer B., wonende Vooruitgangstraat, tegen den wagen, waardoor het kind met een handje onder het wiel ge raakte, waardoor alle vingers ge wond werden. In het Gasthuis werd de hand verbonden. (Zie verder Stadsnieuws onder laat- sio berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. Raadsvergadering. De vergderirig werd gisteren gepre sideerd door den oudsten wethouder, den heer G. Stam. Alle leden waren tegenwoordig. Na het lezen der notulen werden de nieuwbenoemde leden, de heeren H. "van der Vossen en S. Roozen beéa- digd. De Voorzitter sprak enkele woorden tot den heer Van der Vossen, die vroeger langen tijd als raadslid en wethouder de vergaderingen van den Raad heeft bijgewoond. Hij wenscht© hem toe, dat hij met dezelfde opge wektheid ook nu de belangen der ge meente mocht helpen bevorderen. Den heer Roozen wenschte den voor zitter geluk met zijn herbenoeming als raadslid en met het vertrouwen door de kiezers in hem gesteld. Moge uwe krachten en uwe gezondheid er toe bijdragen, aldus sprak de voor zitter, om mede te werken aan den bloei onzer gemeente. Ingekomen was een bericht van den oud-Commissaris der Koningin in N.- Holland, inr. G. van Tienhoven, in houdende, dat hem met ingang van 1 Augustus 1911 eervol ontslag werd werd verleend uit genoemde betrek king. De heer Stam herinnerde aan de medewerking, die zoo dikwijls van Mr. v. Tienhoven werd ondervonden bij de uitvoering van raadsbesluiten. De minzame wijze, waarop hij bij officieele bezoeken aan de gemeente met de raadsleden omging is ons al len levendig bijgebleven. Het beste zij hem in zijn verder le ven toegewenscht, zoo zei spreker. Op initiatief van de heeren J. B. M. Coebergh en M. L. Q. van Ledden Hulsebosch, Inspecteurs van de Volks gezondheid, is het plan gevormd een waterleida ng op te richten yoot ge deelten van de provinciën Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht. Een boring tot hei bekomen van goed drinkwater heeft plaats gehad. Tot het houden van eene voorloopige bespreking en het bezichtigen van de uitkomsten der boring, werd ver zocht een afgevaardigde te benoemen. Hiertoe werd aangewezen de gemeen te-secretaris, de heer H. J. Calkoen Jr. Het laatste punt der agenda, de be noeming van een wethouder nam nog al eenige'n tiid in beslag. Bij eerste stemming werd gekozen de heer H. van der Vossen. Op eefl Vraag van den voorz.tter of hij tig be noeming wilde aanvaarden, ontving deze echter ©en ontkennend ant- woord. Aldus de tweede stemming, waarbij de naam van den heer baron Van li ters urn met volstrekte meerderheid uit de bus kwam. Hoewel vereerd met het vertrouwen door den Raad in hem gesteld, verklaarde hij de benoe ming niet te willen aanvaarden. Ten slotte verkreeg de heer P. Bakker 5 stemmen, de heer J. F. Reydon 1 stem. De héér Bakker ze.de overwe ging toe en zal binnen 24 uren, hem door de wet toegestaan, ©ene beslis sing nemen. Bij de rondvraag besprak de heer Reydon nog eens de wenschelijkheid van krachtige stofbestrijding. In Beonebroek waren particulieren 'reeds bezig geweest. Deze pogingen echter hadden ge faald, en de gemeente behoorde nu in te grijpen. B. en W. zullen een en onder nader overwegen. Vermelden we nog, dat de raads zaal geheel was vernieuwd en door de welwillendheid van het gemeente- bestuut- voor de pers een lessenaar en gasornament was aangebracht. Nu nog een nieuw kleed in de zaal en alles ziet er „up to date" uit. BEVERWIJK. Vergadering van den Raad de'r ge meente van Dinsdag 5 September 1911, 's morgens half tien. De Burgemeester is afwezig. De wethouders zijn beiden afgetreden, waarom het oudste lid, de heer G. Poel de vergadering opent en den heer Moe'ns, die herkozen is, dc vcr- eischte eeden afneemt, waarna liij hem welkom heet en het presidium overgeeft. De heer Moens deelt als voorzitter mede, dat de heer P. Langend ijk met kortnisgevlng afwezig is en laat de nieuw gekoze'n en herkozen raadsle den binnenkomen om de vereischte oeden af te leggen, waarna hij hen welkom heet. Deze zijn de hoeren H. Burger Mz!n., Th. Corneiissen, 11. Kockx, I. Velthuizen v. Zanten en C. v. Santen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Bij loting wordt uitgemaakt, dat van de nieuwbenoemde raadsleden de heer Corneiissen zal aftreden in 1915, de andere 4 in 1917. Bij de wethoudersverkiezing we gens periodieke aftreding van den heer Moens werden 2 stemmen uitge bracht op den heer Zwage'r, 9 op den heer C. II. Moens en 1 blanco, zoodat de aftredende herkozen is. Met dezelfde stemmen wordt de wethouder Burger herkozen. Beiden aanvaarden de herbenoeming. De heeren G. Poel en B. Sluiter worden met algemeene stemmen her kozen als leden van de lahdeïijen- cominissie, de heeren Th. J. Corneiis sen en J. F. Braun als ledeu der gas- comnüssie. Tot ambtenaar van den Burgerlij ken Stand in plaats van den heer G. T. D. Slaap, die naar Nijuiegeu ver trok, wordt benoemd de heer C. A. Zwager met 10 stemmen. Tot onderwijze* aan de O. L. school wordt benoemd de heer H. J. Zuid- weg te Spaarndam; 2 stemmen wer den uitgebracht op den heer J. Poen te Amsterdam. Het afscheidsschrijven van den af getreden Commissaris der Koningin in N.-Holland wordt gelezen. Aan hem zal door den gemeenteraad een dankbetuiging worden gezonden met de beste wenschen voor zijn verder leven. De N.-HolL Fruitvereen. te Hoorn vraagt f 10 subsidie voor deelneming aan de tentoonstelling te Eist, wclko met algemeene stemmen wordt ver leend. In beliandeling komt het verzoek van de bewoners der C. Amsestraat, om thans tol overneming der straat door de gemeente over te gaan. B. en \V. adviseéren afwijzend te beschikken, omdat de straat nog te veel zal kosten (f 2333) om die in or de te brengen. De heer ELJKING raadt sterk over- heming aan, want anders krijgt d« gemeente last met de bewoners, meent hij.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1