-I 'gecischt De boteekenla 'én doorzich tigheid van dit alles is duidelijk. Men was daarmede voornemens uiting te geven aan persoonlijke antipathieën, en zich zelf schoon wasschen, om niet van nalatigheid te worden beticht. Een raad wil ik u echter geven. Laat een ieder niet alleen in zijn eigen kring, maar ook bij een ieder bij wier. hij invloed kan uitoefenen, de (inwoners der gemeente toch te over tuigen, dat isoloering in een zieken huis van lijders aan een besmettelij ke ziekte en van hen die ziektekiemen bij zich dragen noodzakelijk is en het incest afdoende. En dat zij eerst in huil woning mogen terug keer en ais ze hersteld zijn. Het groote financieele belang, dat de badplaats zou moeten derven, is deze opoffering, zooals ze menigmaal beschouwd wordt, zeker waard. Armoede voor de inwoners zou toch liet gevolg zijn, Indien zij zelf jiiet medewerken. Met onwillige hon den is het moeilijk hazen vangen, met onwillige inwoners vangt men geen bacillen. Laat ons zorgen, mijne herren, dat zoo spoedig mogelijk aan alle rede lijke hygiënische eischen voldaan zij. Het is mij aangenaam, mijne heeren, op uw steun te kunnen rekenen. Ik wonsch u geluk met het vertrouwen, 'door de kiezers In u gesteld, en heet welkom. Namens de nieuwe leden dankte de heer Van der Werf! en gaf de verze kering, dat zij de belangen van Zand- voort Neer land's tweede badplaats steeds zouden voorstaan. Hierna volgden de wethouders-ver kiezingen. In de vacature van den heer Swaan die periodiek aftrad, werd met op 1 na algemeene stemmen de heer Swaan herkozen. Een stem was uit gebracht op den heer v. d. Plas. De heer v. d. Werff, die als raads lid was afgetreden, moest dus ook als wethouder uftreden. Op hem waren 6 stemmen uitge bracht, op den heer Buckman 1 en 4 blanco. De heeren Swaan en Van der Werff namen de herbenoeming aan. Ingekomen was het provinciaal blad, waarin het afscheidswoord van Mr. G. v. Tienhoven, als Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland stond. De leden stonden op, terwijl de Voorzitter de beste wenschen voor het verdere leven van. Mr. Van Tiemhovj uitsprak. Nog werd vastgesteld het kohier van het schoolgeld, waarna de ver gadering gesloten werd. binnenland opéh luchtspel, bibliotheken* alco- holcursussen, enz. Het ledental vermeerderde. De daartoe benoemde commissie heeft rapport uitgebracht over huis- vlijt-handenarbeidcursussen. Doordien huisvlijt en handena'rbeid nog te veel naast elkaar optreden zonder samenwerking en onderlinge waardeeröig, komen de gunstige ge volgen van het onderwijs met be hoorlijk tot hun recht. Uit de opge dane ervaring is de commissie geble ken, dat het onderwijs op enkele plaatsen zeer goed is, en dat, waar veel te waard'oeren valt, echter ook veel verbeterd zal kunnen worden. Waar de toestand niet beantwoordt aan rechtmatige eischen, wijt de oom missie dit aan: gebrek aan methode bij de huisvlijtcuxsussen; gebrek aan onderling verband, hetgeen vooral geldt voor de huisvlijtcursussen, die elk op zichzelf in geenerlei verband met elkaar staan en gebrek aan geld. 70 afdeelingen waren vertegenwoor digd. Over 't voorschot van 17000 aan de commissie voor de Nat. bulsvlijtten- toonstelling werd in een geheime ver gadering ïeenroken. BRAND IN EEN STATION. Maandagavond brak brand uit in het station van de Staatsspoor te Bodegraven. Het gebouw is grooten- deels uitgebrand. De treinen loopen geregeld. Twee kinderen kregen brandwondjes, De brand is veroor zaakt door een petroleumlampje. Kechtszaken DOODSLAG OF ZWARE MISHAN DELING. Op 15 September zal voor de Am- sterdamsche rechtbank terechtstaan de 22-jarige slagersknecht uit Uit hoorn, die op 6 Augustus te.Uithoorn Ch. Goudriaan van het leven beroofd heeft, door hem met een mes in den schouder te steken. Doodslag, subsi diair zware mishandeling ls ten las te gelegd. Mr. Zeldenrust is verdediger. EEN NOODLOTTIGS MESSTEEK. Frederik Vonk, de 30-Jarige bootwer ker, die nog tijdens de zeeliedensta.- king te Amsterdam op Zondag 6 Augustus zich op een werkwillige willende wreken* door Van Ingen werd gestoken, is aan de ge-vol van dien noodlottigen messteek in - t Binnengasthuis overleden. Van Ingen bevindt zich nog in voo'r- loopige hechtenis. OVERREDEN, De 16-jarige Helmóndsche jongen "A. K. reed per fiets met zijn vader over den weg tusschen Beek en Donk en Gemart, toen hij bij een bocht kwam te vallen en door de inmiddels aankomende tram over beide beenen gereden werd. Na aankomst te Hel mond, waarheen de ongelukkige ver voerd werd, overleed hij. FABRIEKSBRAND. Te Emmerik heeft een hevige brand gewoed in de oliefabrieken van de firma Noury en Van der Lande, te Emmerik en welke ook te Deventer eene fabriek en pakhuizen heeft. Een froot deel der fabriek brandde uit, e muren bleven staan. Het bedrijf kan doorgaan. De fa briek was verzekerd op bears polls. EEN GEVAARLIJKEDUIN BRAND. Nabij het dorp Den Hoorn op Texel brak een felle duinbrand uit, welke zich snel verbreidde en het dorp ernstig bedreigde. Eenige jonge lie den van Heldor hadden een vuurtje gestookt en toen zij rondom vlam men zagen, de vlucht genomen. Meer dan honderd personen had den gedurende enkele uren de han den mear dan vol om de vlammen meester te worden. Een groot gedeel te duingrond is kaal gebrand. ONDER ZAND BEDOLVEN. Te Gronau. bij Enschedé, speelden eenige kinderen in een zandkuil. Plotseling stortte de overhangende wand van den kuil in en werden twee der kleinen bedolven. Eén hunner kon bijtijds worden uitgegraven, doch van het vierjarig zoontje van den ar beider W. Hünemann werd eerst na lang zoeken het lijk gevonden. VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK. De 8ste alg. vergadering is te Al melo gehouden. De voorzitter mr. F. W. J. G. Snijder van Wissekerke hield een openingsrede, waarin hij o.a. wees op de welgeslaagde huis- vlijttentoonstellingen en op de voor bereiding van 't Internationaal Alko- liolcongres, dat te Scheveningen ge houden zal worden. Uit het jaarverslag van den secre taris, de heer W. C. v. Haeften, bleek, dat vele afdeelingen ijverig propaganda gemaakt hebben, o.a. door bevordering der huisvlijt (Haar lem Ijverde voor de huisvlijt in de kazerne), volkshuisvesting, tehuizen,. Gemengd Nieuws STAKING VAN ELËCTROTECHNICI TE HAMBURG. Maandagavond besloten de electro- technici te Hamburg in alle bedrijven het werk neer te leggen, daar de pa troons weigerden met de vereeniging van metaalarbeiders in onderhande ling te treden. DE DUURTE DER LEVENS MIDDELEN. De ongeregeldheden marktrevo- lutias noemt men ze all duren In verschillende streken van Frankrijk en België voort. Hier en daar zijn zelfs militaire maatregelen noodig gebleken. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender tiiot teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraag ik u deze regeltjes te willen plaatsen in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. De verjaardag der Koningin is voorbij, en op vele plaatsen gevierd als een echt nationaal feest. Op ande re plaatsen heb ik dien dag jaarlijks als echt volksfeest gevierd, doch in Haarlem dien dag veelal zien vie ren. Doch zooals ik het dit jaar heb zien vieren, overtreft alle voorgaande jaren. Veel had ik er al van gelezen in de courant van het groote vier- daagsche feest (het woord volksfeest wil ik maar verder weg laten), doch toen ik 31 Augustus zelf eens ging kij ken. steeg mijn en ieders verontwaar diging ten tup. er van het eigenlijke feestterrein was er afgezet met 2/3 van de politie infanterie en cavalerie. Aan den ingang Kleverpark cavalerie te paard in veldtenue, gewapend met carabijn, wat deed denken aan oen opstand of staking, die de volksmenig te niet geweld terug dreef, opdat het toch vooral niets zou kunnen zien of opvangen van het feestterrein, waar de bezittende klasse kan gaan feest vieren en de arbeidende klasse moet toekijken, en overal nog verdreven wordt. Aan de ivleveilaan was zelfs een groot gedeelte van den particulie ren weg voor alle verkeer afgezet, door politie en cavalerie te paard. Ik dacht, dat het was vuur het gevaar bi] 't vliegen, doch toen het tot 's nachts 12 uur bleef afgezet, begreep ik, dat het diende om hei publiek, dat niet op liet terrein hoorde, zoo min mogelijk van het vuurwerk te laten genieten. Van de duizend© menschen, die er om heen liepen en stonden, hoorde men dan ook niets anders dan verontwaardigde gesprekken en uit roepingen over een vereeniging, die een algemeen volksfeest verwerpt, en een eigen feestterrein aanricht, om degenen, die betalen kunnen, te laten genieten. Om toch iets voor net oogen- sciiijn ie doen. worden 20LV kindereu in den vroegen morgen een paar uur tjes onthaald en daarna w eer spoedig huiswaarts gestuurd, terwijl ar nu nog klachten over durven peuit wor den. omdat die kinderen spelend ecu paar papiertjes van de banken had den gescheurd. Dat is bar. Er werden verder, met milde hand, lOüO gratis kaarten uitgegeven i-i een kort <iogen blik, en de opdringende massa met den gummistok uit elkaar gedreven. Velen schaamden zich om op zoo'n manier een bedeeling: kaart en plaats te ontvangen, afgescheiden van ande ren .waar men niet eens alles zien kou. Op zoo'n manier wordt in Haar lom ecu nationaal volksfeest gevierd. Men spreekt van moeite en een'/ 1UU0 on kosten, die de vc-roeniging „Ko ninginnedag" gemaakt heeft. Gaarne zouden ik en duizenden met mij wel eens willen weten, waar dat geld aan uitgegeven is. Het terrein, het gas en nicer dingen worden gegeven van do gemeente, waar alle inwoners aan be talen, hetzij weinig of veel. De sloom- draaünolen, Cake Walk enz. brengen staangeld in. De vlioger vliegt .buiten gemaakte onkosten, als ik goed inge licht ben) gratis. De uitgaven voor «ie kinderen en wedstrijden zullen de in komsten niet spoedig overtreffen, ge rekend de hooge entree's. Waarom kan men in andere plaatsen zoove I beter een volksfeest vieren, o. a. in Amsterdam Een terrein, waar ieder I gratis op gaat en waar rijk en arm, jeng en oud. een echt nationaal feest vieren. Dat men op zoo'n manier algemeene ontevredenheid sticht, is niet zonder reden, u) zijn dan volgens uw schrij ven, mijnheer de redacteur, al die «lui zende ontevredenen slechte stuurlui, die aan wal staanen dut do vereeui ging nut land zooveel mogulijk produc tief maakt (er een winstzaakje van maakt). Een tweede feestterrein, schrjjft up, kan niet in de slud er bij gemaakt worden, dat wordt te duur. Dat is dan ook volstrekt niet noodig. De standen, die feest vieren moeten niet gescheiden ziju, maar bet moei een feest zijn voor rijk en arm. Jong en oud. Is er geen geld voor ecu groot feest, dan wat minder, maar ieder moet kunnen genieten, daar liet een volksfeest is, waar alle Ned«--landers recht op hebben, pdat het op een amicale wijze gevierd wordt. L' dankend voor de verleende plaats ruimte, G. L. Inzenders klacht komt in hoofdzaak hierop neur, dwt iuge-i ..-non «iie en li ée Auniiun betalen, wei van hul feest genieten en oubemiddelden niet. De klacht is niet nieuw, ze wordt elk jaar herhaald en altijd vyeer op de zelfde manier beantwoord: het kan niet anders.. Bezut de veroenigiug Ko ninginnedag genoeg vaste inkomsten, dan zou toegang tot de feesten aun teder kosteloos kunnen worden ver leend. De waarheid is evenwel, dat zij juaiiijhscii R;UU aan cuntrniutiu ont vangt, een sommetje waarmee zo^guoü ais mets kan wurnen gedaan, tiiieu- Uur weet nat zoo niet en wie hot met meegemaakt heelt, kan er zich ook moeilijk een denkbeeld van vormen, maar een dergelijk feest verslindt geld, dit laatste heeft aan de veiuoiii- ging naaf ruwe scuatliug lü.uoo ge kust. De rekening is nu natuurlijk nog mul gereed, maar zoodra z«j .naar ls. zullen wij den penningmees ter verzoeken, de hoofdposten oens te mogen pjbliceereu, ojidat inzender en andoren een denkbeeld krijgen van wat er voor een feest van dozen om vang vercischt wordt. Uitgaven tienduizend, ontvangsten tvvualfhonderd ieder begrijpt, dat IkjI gdt moet worden geuicut. Hoe l Natuurlijk door entré Lu hoewel do inzender de entrees hoog noemt, kunnen wu hein nu al meededen, dut de rekening mei een te kort zal slui ten. Zo waren dus te laag om uitga ven en inkomsten te doen sluiten. Kan een kwartje voor een staanplaats wel hoog genoemd worden i Menig een, die zich met tut de bazitienuo klasse rekent, geeft meer uit voor het bijwonen van een winteruvond-voor stelling. De vrees voor ongelukken zooals to Leeuwarden voorgevallen zijn, hoeft de'politie wat zenuwachtig gemaakt. Aanvankelijk was een zoo groot ge deelte van de politie op hot terrein aanwezig, dat de stad zelf bijna onbe waakt bleef. Dat kon natuurlijk zoo niet blijven en vandaar het optreden van militairen. Een onwaardige con currentie noodzaakte bet bestuur liet terrein met matten of te zetten en zoo aan 't ooe te onttrekken. En de Kle verlaan was afgezet op last van de politie, ook. al om ongelukkon te voor komen. Misschien zullen na__ deze toelich ting inzender en anderen inzien, dat een vereeniging als deze maar niet vrijelijk kan doen wat zij wil. maar rekening heeft te.houden met allerlei omstandigheden, Er zijn ecen duizend, maar driedui zend vrijplaatsen uitgegeven twee duizend voor de vrouwen en kinde ren van personen, die tot het welsla gen van liet feest hebben bijgedragen eu duizend aan het publiek, in de So ciëteit Vereeniging. Dat daar gedrang is gekomen, zoodat de orde moest worden gehandhaafd, is niet te wijten aan het bestuur van de vereeniging Koninginnedag, maar aan het publiek zelf, dat nog niet geleerd heeft queue te maken en rustig af te wachten, tot het elks beurt is, zooals dat in 't bui tenland geschiedt. Ten slo'.te heeft niet iedereen kun nen profiteereu. omdat hij Fokker zag vliegen Zeker, opstijgen on neerda len konden slechts weinigen bijwo nen, maar dat is aan een dergelijke demonstratie nu eenmaal onafschei delijk verbonden .Het vliegen zelf heeft elke Haarlemmer, rijk en arm, oud en jong, ze-er goed kunnen zien en dat w ii daartoe in de gelegenheid zijn gesteld, is meecun wij van dit Kon in gin nef eest de groote verdienste. REDACTIE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN t 30 Cte. per regel- Clwnpspa Hanri ibslé - Reims. jij Gsarak sas eetlust Dr. Hommsl's Haematojan ioIIo zokero werking I SO-jarip ouacca WAARSCHUWING l Men vrage uitdrukkelijk den uaain Dr. HOUMEl, Vervolg Gemeenteraad Da VOORZITTER deelt mede A. Dat zijn gesteld in honden van B. eu V.om advies lo. Een voorstel van den heer L. Modoo tot wijziging van het uitbrei dingsplan, vastgesteld bij raadsbe sluit van 1 Jul» 1011 No. 15. 2o. Een verzoekschrift van de af doe Ling Haarlem der Vereeniging tol bevordering van het onderwijs In handenarbeid, om voor het jaar 1912 I cu subsiuio te verleenen. nou verzoekaciiriii van do af deel mg Haarlem eu Omstreken der Nixlerlandsctie Maaiscnappij voor iw en Plantkunde, uin voor ltut Jaar 1912 weder subsidie te ver leenen voor den tuinbouw-winter- cursus. 4o. Een verzoekschrift van de di- ictie tier liaarlemsche Katoen Maat- 'iiappij om afwijking toe te slaan ui hut bepaalde bij art. 7, la, der Bouwverordening, voor den bouw uit een ketelhuis op net fabriekster rein aan den KinderiiuissïngeJ. 5o. Eon verzoekschrift \asi mejuffr. J. II. ..ii Elsbroek, om eervol out- ilug ais onderwijzeres aan de School 'oor uitgebreid lager onderwijs, let ter B. Co. Een verzoekschrift van A. en H. van Brederode, betreffende den eigen dom van tien walgrond vóór hun per ceel a;ui het Donkere Spaarae no. 6. "o. Een verzoekschrift van J. K. F Blokhuis, om eervol ontslag als ad junct-directeur der Genieente-lichtfa- briekeu, zoo mogelijk met ingang in 1 October a s. B. Dat zijn ingekomen lo Een schrijven van B. en W., houdende aanbieding van de ontwerp- begrooting der gemeente, dienst 1912. 2o. Een schrijven van den heer A. van Rosöurn, houdende bericht van aanneming der benoeming tot lid van de Commissie van onderhoek inzake de rechtspositie der ambtenaren. C Dat op 31 Augustus j.L aan II. M. de Koninjcn en aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden, bij gelegen- be.fl van den verjaardag van H. M. de Koningin telegrammen van geluk- wensch zijn gezonden, voor welke te legrammen namens H. M. en Z. K. H. dunk is betuigd. D. Dat door aen Commissaris der Koningin in de provincie Noord-llol- land is benoemd tot buitengewoon gcinooute-veldwachter G. P. J. Ver schoor, klerk bij de politie en dat als zoodanig eervol ontslag is verleend aan J- L. Goldschmeding, eervol ontslagen klerk bij de politie. E. Dat, naai- aanleiding van een .•raag, gód aan in de vergadering van ■•J AUgustusu j.L, over den onaange- iiomen geur van het grachtwater, in zonderheid de Bakeuessergracnt, in lichting is gevraagd aan den direc te» van openbare werken, en dat liet rapport van dien unibtenaar voor de leden ter lezing is nedergelegd. Naar de meening van B. eu ver keert de gemeente ten opzichte van dit onderwerp zeer zeker in gunstige omstandigheden. F. Dat door B. en W. is benoemd tot voornian-oloemist J. Maarse. G. Dut zijn ingekomen lo. Een schrijven van Gedeputoer- de Staten der provincie Noord-Hol land, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 2G Ju li j.l. no. 17, tot verhuring van den barm van den Spaarndamschen weg voor opslagplaats. 2o. et-.. H urij\<an van dezelfden, ten gelelde van net door hen gueugekeurue Raadsbesluit van 2b Juli j.l. no. 19 tot aanvaarding van grond aan den Wagenweg 3o. ©en schrijven van dezelfden ten geleide van bet door ben goedgekeurde Raadsbesluit van 26 Juli j.L no. 20 tot verhuring van een oppervlakte wa ter 4o. een schrijven van dezelfden, ten geleide vun het door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 2b Juli j.L no. 22, tot verhuring van terreinen aan de Kloverlaan 5o. een schrijven van dezelfden, ton geleid© van liet door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 9 Aug. jl. no. 5, houdende vaststelling van het kohier der plaatselijke directe belasting, dienBt 1911 Co. een schrijven van dezelfden, ten geleide van hel door hen goedgekeurde Raadsbesluit van 9 Aug. jl- no. 6, tot vaststelling van een staat tot beschik king op den post „Onvoorziene Uitga ven". dienst 1911. 7o. oen schrijven van dezelfden, ten geleide van liet door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 9 Aug. Jl. no. 9, iu zake vestiging van de Opleidings school voor jongens en meisjes 8o. ©en schrijven van dezelfden ten geleide van liet door hen goedgekeurde Kiuad&boiluit van 9 Aug. jL nu. 12, tot het insieilon van ton rechtsvordering; Oo. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedgekeur de Raadsbesluit van 9 Aug. jl. no. 14 tot aanvaarding van het talud van de Westergracht en tot aankoop van het Molenlaantje lOo. een schrijven van dezelfden* houdende bericht van ontvangst van de verordening tot wijziging van de .Algemeene Politieverordening. (Vorvolg discussie van 10: maatre gelen tegen bedelarij). De voorzitter besluit: Maar zoolang dat niet gebeurt, moet een wettelijke bepaling treffen. De lieor THIEL vraagt hoe men dan zal doen met de menschen, die met een kraampje op de markt staan. Voorts is spr. tegen de vage aandul- l ding „en dergelijke voorwerpen." 1 Vallen daar ook fruit, bloemen en J garnalen onder? Do heer VAN STYRUM zegt, dat de Rechtsgeleerde Commissie tegen dit artikel is. De Commissie heeit echter op verzoek van B. en W. de verorde ning ontworpen. Spreker meent, dat marktkramen, die de bedoelde zaken verkoopen wel een schriftelijke ver gunning moeten hebben. De woorden „en dergelijke'' zijn ge kozen, omdat de bedelaars makkelijk andere voorwerpen ten verkoop zou den vinden, wanneer in de bepaling al de artikelen opgenoemd werden, <Le met verbocht mochten worden. Artikel 1 de'r verordening wordt goedgekeurd mei 16 tegen 12 stem men, d-e der heeren Visser, Thyssen, Do Braai, Van fityrum, Rinkeina, Lasschuit, Modoo, Thiel, Brcgouje, Spoor, filingenbsrg en Tjeenk Wil- Hei geheele voorstel van B. en W. w ordt aangenomen. De VOORZITTER deelt, £n verband met punt 16 mee, dat B. en \Y. van plan zijn binnenkort een wijziging te dieneft betreffende «ie verordening in zake d'en Ambtenaar van den Burg. Stand. PUNT 1L, Door J. A. Dering en Co., I. Pander Zoon en G. W. Smeenk is een re quest aan den Raad gericht, waarin zij er op wijzen, dat bet terrein ach ter de cellulidre gevangenis, dat d .or hen voor het kioppen van tapijten werd gebruikt, door de H. LJ. S. M. is aangekocht, en verzoeken hun een ter rein aan te wijzen, waarop zij de kiee- UéiikloDperij kunnen uitoefenen. Ver schillende perceelen weiland Lo de buurt der vuilnisbelt achten zij tot dat doel geschikt. B. en W. hebben tegen een zooda nig gebruik van gemeentegrond be denking, en praeadviseeren afwij zend. Aldus wordt besloten. PUNT 12. Tengevolge van de aansluiting van den onder de gemeente Bloemen daal aangelegden Juliana weg, aan den Zijlweg, is het nood.g, dat voor het onder de gemeente Haarlem ge legen gedeelte van eerstgenoemden ••veg een rooilijn wordt vastgesteld. Een daartoe strekkend besluit bieden B. en IV. ter bekrachtiging aan. Aldus wordt besloten. PUNT 13. Het bestuur der Hearlemsche Toyn- bee-Vereeniging, aan wie door «ie gemeente in den afgeloopen winter het gebruik van twee lokaLan in de school aan de Geuenipte (Judo Gracht, p Woensdag- en Zaterdagmiddag, as toegestaan, deelt mede, dat be; door de groote aanvraag met Sep tember a.s. uitbreiding aan de lessen zal moeten geven. Het bestuur ver zoekt daarom, aan ue verèenigiuë met ingang van September liet ge bruik van drie lokalen in die school toe te staan en wel op Woensdag- eu Zaterdagmiddag en op iederen werk dag bovendien van 57 uur 's mid dags, op de gewone voorwaarden. Aldus wordt besloten. PUNT 14. De heer C. H. Stoel, bouwkundige, vraagt afwijking van het bepaalde bij art. 7, la, der Bouwverordening, ten behoeve van den bouw van een gebouwtje voor oliekokerij op zijn terrein aan den Harmenjansv. eg No. 45 (kacL Sectie E No. 321Ü). B. en W. stellen voor, dit toe te staan. Aldus wordt besloten. PUNT 15. Benoeming van twee wethouders. Er treden af Dr. H. D. Krusema'n en Vincent Loosjes. De aftredenden worden herbenoemd en aanvaarden hun benoemingen on der applaus van den Raad. De VOORZITTER wenscht de her benoemden geluk met hun benoe ming. (Applaus). In de vacature-Kruseman verkreeg de lieer Middelkoop één stem. I'n de vacature-Loosjes verkreeg Dr. Timmer. 2 stemmen en de heer Schrouders één stem. Bij beide stemmingen werden twee stemmen in blanco uitgebracht. PUNT 16. In de vacature wijlen üir. F. M. baron van Lynden hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt ter benoeming van een onbezoldigd Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, tevens lid van dan gemeente raad: 1. de heer V. Loosjes; 2. de heer J. Schreuders. Benoemd wordt de heer Vincent Loosjes. De heer Loosjes neemt zijn benoe ming aam PUNT 17* Benoeming vaste Commission. Commissie tot het ontwerpen eu her zien van verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd (art. 166 Gemeentewet}. De heeren: Jlir. mr. F. W. van Sty- rum, mr. J. Spoor, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen en Mr. P. Tjeenk Willink worden herkozen. Commissie van bijstand in het be heer der ganeonti financiën. De nearan Mr. J. N. J. E. Hearkens Thijssen, B. E. C. Seignett© en Z. Middelkoop worden herkozen. Gekozen wordt de heer J. Schxeu- dera. Commissie van bijstand In bot be heer der openbare werken. De heeren J. IL Welsenaar, L. Mo doo, A. Rinkeina en J. L. E. L Breda Klaijnenfaerg worden herkozen. Comxïissie van bijstand in het be heer dar gemeente-bedrijven. De heeren A. Rinkema, E. Levert, W. A. J. van de Kamp, C. G. Loo- meijtfr Jr., J. L E. L Breda Kleijnen- berg, EL van den Berg. A. van Ros- sum en Mr. J. H. Thiel worden her kozen. Commissie van bijstand in het be heer en het onderhoud van den Hout en de plantsoenen. De hoar E. H_ Kreiage wordt geko zen. Bij nieuwe vrije stemming wordt als tweede lid gekozen de heer E. Le vert. Commissie van bijstand in zake het verleenen van pensioen en onder stand. De heeren L. Modoo ea W. A. J. van de Kamp worden hei-kozen. De gekozenen, voor zoover aanwe zig, nemen bua benoeming e PUNT 18. Benoeming Regent Bt. Elisabeth's of Groote Gasthuis (aftreding-H. van den Berg). De heer H. van den Borg w ordt her benoemd. PUNT ia Benoeming lid Commissie bezwaar schriften in zake de pihhtseiijke di recte belasting (nflreÜlng-Mr J. N. 1 E. Heerkens Thijssen), De aftredende wordt herbenoemd. PUNT 2R Benoeming drie lenen rramamfc missie (aftreding-Mr. J. N. J. E. Heeft) kens Thijssen, L. Modoo en A. Rin^ kema). De aftrcCejHXGn wonden herbenoemd. PUNT 21. Benoeming twee leden commissie zwem- en badinrichting (aftreding- W. A. J. v. d. Kamp en A. Rinkema; De aftredenden worden her benoemd. PUNT 22. Benoeming drie lenen aummissie onderzoek Wethouderspensioen (af treding-Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs sen eu L. Modoo eu vacature F. M. Baron van Lynden). De aftredeiideo worden herbenoemd. In de vacature-Van Lijnden wordt na tweede vrije stemming, bij heistem- rning, tusschen de heeren Van Ros- sum eu fanngenberg, de heer Van Rossum gekozen. PUNT 23. Benoeuiiug twee leden Commiss.o onderzoek in zake rechtspositie amb tenaren (aftred:.;g-Mr. J. N. J. E Heerkens Thijssen en A. v. Rossom.) De aftredenden worden herbenoemd. PUNT 24. Benoem mg lid Commissie van toe- x.cht Haarlems Muziekkorps (uftre- ding-H. van den Berg). De heer Van den Berc wordt herb; noemd. PUNT 25. Benoeming Commissaris Bank van Leaning (aftreding J. H. Visser;. In de plaats van den heer Visser, die niet-herkiesbaar is. wordt na tweede vri ng. bij he re tem ing tusscneu <1© heeren Spoor en Lasschuit, gekozen de heer Spoor. PUNT 26. Benoeming id. ld. (aftredlng-Mr. W'. N. J. ,\L Smit). In de vacature-Sinit wordt bij twee i' vrije stemming gekozen de heer Wilkena PUNT 27, Benoeming twee Commissarissen Studs-Apuiheek (aftrftdmg-Dr. J. 1 im mer en J. Winkierj. De aftredende*wordt herbenoemd. Iu de vacature- V. inkier wordt j.;oko- zeu Dr. Merens. PUNT 28. In de v ucature-Dr. II. M. B. tor Haar Romany bevelen B. en W. uls conrector van het Gymnasium aan Dr. H. O. de Jong, sedert 1898 leeraar aan deze inrichting. De voorgedragend wordt benoemd. PUNT 29. Duar de aanstellings-termijn van don heer dr. L. Polak, leeraar in de Hoogduitsche taal aan liet Gymna sium, met den loopenden cursus weer verstrijkt, stellen B. en W. voor (ge lezen een desbetreffend schrijven van curatoren) genoemden leeraar defi nitief te benoemen op een jaarwedde van 1800. Aldus wordt besloten. PUNT 30. B. en W. stellen den Raad voor, het onderwijzend personeel aan de Herha lingsschool, benoemd voor den cursus 19IU11, voor den nieuwen cursus wederom aan ie stellen. «Villus wordt besioien. PUNT 31. B. en W. deelen den Raad mede, dat van de heeren A. F. Sinit Kleine en W. T. T. Pasdeioup, onderschei den !.jk leeraar in de electro-tectuiick on .i de stoomwerktuigkunde bericht is ontvangen, dat zij niet voor ecu herbenoeming voor den nieuwen cur sus aau de Burger Avondschool in aanmerking wenschen te komen. li. en W. steilen voor da overige tij delijke leeraaren, de heeren A. van ner ape a, A. vvensmg, i'. Hage, J. P. Strijuus, B. Bouinan, H. Kornnga, J. iieyei.ga, II. B. Groeueveld, W. T. A. Pothui st, EL J. Rutters, E. Hindrikfi, J. Willing, A. van Harreveld en A. J. de Koningh, voor den cursus 1011— 1912 te benoemen aan de Burgar- AvondschooL Aldus wordt besloten. PUNT 32. In le vacature-A. EL D. Wepster bevelen B. en W. aan als onderwij- aau de Buitengewone School voor lager onderwijs den lieer H. de Ruij- ter, onderwijzer aan school No. 3, die reeds tijdelijk aan de schooi werkzaam is. De wedde bedraagt 1300. De voorgedragene wordt benoemd. PUNT 33. Ter voorziening in de vacature aan de school voor Lager Onderwijs No. 9, opengekomen door het verleenen van eervol ontslag aan den onder wijzer S. D le Febre, hebben B. en W. do volgende voordracht opge maakt L M. J. F. Ehrbecker, te Schoten. 2. G. C- Spruyt, te Schoten, en 8. J. H. de Vriend, te Haarlemmer meer. Benoemd wordt de heer M. J. F. Erbecker. PUNT 84. De gemeente-vroedvrouw A. H. J. Stelte verzoekt herbenoemd te wor den, daar haar «Lensuijd in Septem ber verstreken la. Mej. A. H. J. Stelt* wordt herbe noemd. PUNT 35. Trekken afdeelingen van den Raad.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 7