Duitschlaod kwalijk. Andera tijn evenwel de gevoelens tegenover En geland De Engelsche verzekeringen, dat het Engelsche volk aan geen benadeeling van Duitschland ten gunste van Frankrijk denkt, gelooft hier haast niemand, daar de bedoe ling der Engelsche regeering to door zichtig is." Daarentegen wordt uit Parijs over DE STEMMING IN FRANKRIJK geseind De beschouwingen van sommige Dmtsche bladen, volgens welke «ie re levoeringen van president Fal- liëros en minister Delcassé bij de vlootrevue een slechten indruk in Duitschland zouden gemaakt liebben. omdat noch de president, noch Del cassé den lof van den vrede zongen, worden hier eenvoudig' als zotheden Ik schouwri. vooral na ds oorlogs dreigementen van een „nieuw Se dan" en andere snoeverijen, waarvan de Dnitsche pers in den laatsten tijd vol is. Men is hier ook nog gedachtig aan de ontelbare redevoeringen van den keizer over „het kruid droog en het zwaard geslepen." SPANJE EN MAROKKO. Een officieel telegram uit Melilla meldt, dat de schermutselingen van de voorposten te Oued Kert voort duren. Acht soldaten werden gewond. De artillerie sloeg de aanvallen der inboorlingen af. Een kolonne infan terie en artillerie zal een strategisch punt trachten te bezetten, waardoor ieder aanvallend optreden der op standelingen onmogelijk wordt. Stadsnieuws NATIONALE CHRISTEN-GEI1EEL> ONTHOUDERS VEREENIGING. «Vervolg van den Eersten Dag). In de voortgezette vergadering werd de Van-mijn-kameraad-zen- dmg besproken. De manier van ont- liuuding-prupaganda stamt uit Ier land, waar Ds. Patterson in twee ja ren 150.UOÜ leden won. Daar Donderdag Ds. Patterson zelf over dit onderwerp zal spreken, werd aan het Hoofdbestuur opgedra gen om, na die redevoering gehoord te hebben, maatregelen te nemen om deze manier van propaganda in te voeren. Voorgesteld wordt door Veenendaal en Enkhuizeu om aan de Regeering te verzoeken personen, jonger dan 16 jaar, thans toegang te weigeren tot verlofgelegenheden. waar sterken dl ank (andere dan alcoholh. drank) wordt verkocht. Besloten werd dit voorstel aan de N. C. A. (de nationale Commissie uit de verschillende vereenigingen) op te zenden, die het verzoek, namens de vereenigingen, zal indienen, indien zij daartoe termen aanwezig acht Een gelük besluit werd genomen om trent een voorstel Zandvoort, om bij de mogelijke wijziging der drankwet te bepalen dat de in verloflokalitei- ton aangetroffen sterken drank niet wordt teruggegeven, maar zal wor den verbeurd verklaard en vernie tigd. Naar aanleiding van het voorstel van Enkbuizen om een krachtige propaganda te voeren onder de po litiedienaren, werd besloten, dat de af ke) in ge n gegevens zullen vrestrek- ken aan het Hoofdbestuur omtrent do onthoudersbewegitrg onder de agenten. Meegedeeld werd. dat juist dezer dagen een geheelonthoudersvereeni- ging zal gesticht worden onder de Hilversumsche politie. Een der aanwezigen deelde raeo, dot de menschen, ten plattelande, de n zon ten reeds drank verstrekken om hun gunstig voor hen te stemmen, Op oen dorp, waar spr. zeven jaar was, zijn drie agenten op die ma nier dronkaards geworden. Naar aanleiding van een voorstel van de afd. Zandvoort werd aan de afdeelingen opgedragen om actie te voeren in gevangenissen, werkin richtingen voor de geheelonthouding. De heer Varenkamp, afgevaar digde van het Nederl. Onderwijzers Propagandaclub deci le mede, dat de Minister van Justitie 6000 exempla ren heeft besteld van het leesboekje „Vriend en Vijand", waarin den in vloed van de alcohol wordt bespro ken, om die leesboekjes in de gevan genissen enz. ter lezing te geven. Ds. Montijn deetie mede, dat de Minister aan tie Haarlemsche afdee- ling heeft toegestaan, in de Haar lemsche gevangenis geheelonthou- dineslectuur te verspreiden. Almelo wilde een vereeniging stich ten die de exploitatie van geheelont houders-koffiehuizen en -logementen op zich zal nemen. Het doel is om meerdere koffiehuizen te stichten en de Vv staande te verbeteren. Dc afdeeiing stelde zich voor, dat men daarvoor oen fonds zou kunnen stichten, die dan om de vijf jaren een nieuw koffiehuis zou kunnen stich ten. Deze zaak zal woTden gesteld in de handen van een commissie. De afdeeiing Nieuwe Schans stelde voor, het volgende besluit te neinen Door en vanwege het hoofdbestuur worden in iedere provincie personen aangezocht, die bereid zijn tegen ver goeding van reis- en verblijfkosten de afdeelingen te dienen als sprekers in openbare vergaderingen. De namen doelenen, die hiertoe bereid zijn, worden aan de afdeelingen bekend gemaakt. Bij de discussie bleek, dat het pro vinciaal comité in Groningen voor sprekers wil zorgen, mits de afdeelin gen niet van de gedachte uitgaan, dat het comité daartoe verplicht is. Evenals het vorige jaar weigerde dc vereeniging een bijdrage uit do kas te geven aan de Vereeniging tot Christelijke verzorging van drank zuchtigen voor haar inrichting „Wil- heliiiiiia". De afdeeiing Lichtenvoorde stelde *0'.>r, het hoofdbestuur uit te noodi- gen, zoodanige maatregelen te ne men. dat ook m ons land geluk b. v. in Duitschland, waar het heel goede resultaten geeft anti-alkolio- Jische winkelraamtentoonstellingen kunnen worden gehouden. De bedoe ling is in ledig-staunde winkelhuizen voor dit doel te gebruiken. Noodig 1b evenwel, dat or voorwerpen ko men, om ten foon te stellen, platen, statistieken, enz. Dit voorstel werd aangenomen. Zoo mogelijk zal de vereeniging met andere veieenigingen samenwer ken. Door IJ 1st wend voorgesteld, eene lijst samen te stellen van verschil lende dranken en tevens met de aan wijzing, welke dranken niet en wel ke wel alkoholhoudend zijn. Medegedeeld werd, dat in voorbe reiding is een maatregel, om d«e fabri kanten in de gelegenheid te stellen, gewaarmerkte etiketten voor alkohol- vrijen drank te verkrijgen van drank- bestrijdende vereenigingen. Enkele voorstellen, betreffende de commissie van redactie van „De We- reldstrijd" weiden onder den hamer afgehandeld. De adviezen der com missie werden aangenomen. Hierna werd de vergadering ver daagd tot lieden. Feestvergaderin g. Des avonds half 8 was er feestver- gadering in do Groote Kerk. waar Ds. Chr. Hunningher, van Amster dam, en Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, van Utrecht, spraken. De Christelijke zangvereeniging „God is mijn lied", directeur de heer W. H. Biele, verleende baar mede werking. Nadat de organist eer.ige koralen had gespeeld, zongen de aanwezigen het toepasselijk Gezang 274 vers 6 uit den Vervolgbundel Ziet g' een uit zwakheid vallen. Reikt hem de broederhand Men help' en schraag' steeds allen I Men snoer den liefdeband 1 Komt, sluit u vaster aan I In eigen oog de kleinste. Word' eik ook graag de reinste, Op d' af te leggen baan Daarna las de hear Van Dam, voor zanger der Ned Herv. Gemeente, een gedeelte uit het 12de hoofdstuk van Jesaja. Na gebed eu gezang hield de voor zitter, Ds. C. L. \an den Broek, een toespraak, waarin bij er aau herin nerde, dat ïu 1896 de ChristeL Nat. Geheelonthouders-Vereeniguig ook met de Haariemsohe gemeente in deze kerk was samengekomen. Sedert is de Vereeniging vooruitge gaan. Naar aanleiding van Exodus 14 vers 15 „Zegt den kinderen Is raels, dat zij x oorttrekken sprak de voorzitter over het doel der Ver eeniging, dat in overensteraming is met de leer van Jezus Christus. Dank bracht Ds. Van den Broek aan het bestuur der Tentzendmg, die dezen avond de teut op de Raaks ge sloten hield, om zoovelen als maar mogelijk is, naar de Kerk te brongen. Ook dankte hij „God is mijn lied" voor dc medewerking. Het zangkoor vergastte thans de aanwezigen op Psalm 95, waarbij iiiet-gei.oemdo solisten soli zongen. Zoowel het koor als de solisten brachien deze compositie van .Sien- delssoiin BarthoUiy up zoei verdien stelijke wijze tan gebooie. „God is mijn lied' voerde hierna nog Gezang 39 verzen 1 en 8 uit, ge toonzet door den directeur VV. 1L Biele. In dit laatste had leek ons de klankverhouding der stemmen niet zeer gunstig. Ds. Chr. Huhnmgber, van Amster dam, sprak thans over de Christelijke nuchterheidsbew'eging. Voor 5U jaar eu zelfs voor 20 jaar in de achter lijke streken zag uien in Christe lijke kringen een Christen, die :uet dronk, voor een zonderling aan. Nu worden de rollen verwisseld, nu gaat nen een Christen, die drinkt, voor een zonderling aanzien. Spreker erkent, dat socialisme en sport mede hebben gewerkt, om het drankgebruik te doen afnemen, maai' de Christelijke voormannen, als prof. Valeto-n, hebben mede deel daaraan. Sinds 1877 is het alcohol-gebruik in Nederland per hoofd verminderd van ruim 11 liter toi ruim 5 liter. Toch ls men er nog niet. Nog niet zoo ver als in Amerika, waar 41 millioen geheel onthouders zijn zeven maal zoo veel als men Nederlanders belt. Daar de Vereeniging spotxiig een vademecum zal uitgeven, waarin de bezwaren van Christenen tegen de geheelonthouding ontzenuwd worden, zou de spreker daarop niet ingaan. Breeder betoogde Ds. ilunniiiglier, dat men een voorbeeld in nuchterheid moet zijn voor degenen, die naar den lrank grijpen, om te ontkomen aan de proza, de banaliteit van de dage- lijksche zorgen. Spreker herinnerde aan Efeze 5 vers 18, luidende „Wordt niet dronken van wijn, waarin overdaad (letterlijkredde loosheid) is, maar wordt vervuld van den geest". Een sopraanzangeres en een tenor van de zangvereeniging zongen thans liet duet uit Mendelssohn's Psalm 93. De stem van de zangeres leed aan weinig-vastheid eu leek ons niet ge schoold genoeg voor het zingen in deze kerkruimte, die zooveel en zoo veel anders vergt van een zangeres. Veel gelukkiger was de tenor, die het „Onze Vader" van A. van der Sloot op te waardeeren wijze zong. Deze zanger beschikt over een vol doend klankvolume, dat hij rustig nuanceert en zeker beheersebt, uitge zonderd evon in het deel, dat aan het slot voorafgaat. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, van Utrecht, sprak naar aanleiding van 1 Samuel 17 vers 47 „De krijg is des Heeren". naar aanleiding van hij betoogde, dat de strijd tegen het drankgebruik ook een strijd is, die de belijders des Heeren moeten voeren. Daarna schilderde hij de ellende, die door don drank wordt veroorzaakt. Hierop ontwikkelde hij de twee vijanden der Christelijke geheel-ont houding zelfzucht en onwetendheid. Maar die bezwaren moeten wijken, wanneer men weet, dat de strijd te gen de onmatigheid ia een strijd des Heeren. Ten slotte zong het zangkoor het lied ,,'s Heeren Huis", op een melo die. door den heer Biele gecompo neerd en een koor uit „Die Schóp- fung". (Men zie voor het verslag van den tweeden dag het Eerste Blad). Hinderwet. B. en W. van Haarlem maken be kend, dat van heden tot 19 Septem ber ter gemeente-secretarie (7de Af deeiing) ter Inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van de firma Gebr. Merens, om vergunning tot uitbreiding van haar caoutchoucfabriek aan het Zul- der Buiten Spaarne Nos. 74 en 76, kad. sectie K N'oe. 1943 en 1945 ged., Ie. door bijtrekking van hot noorde lijk belendend perceel No. 72, kad. Sectie K No. 1660 ged., toegankelijk door oen poort van het Zuidcr Bui ten Spaarne af 2a door het bij plaatsen van eon electromotor van 10 P.K., en 3e. door het plaatsen van eene smidse, en dat op den veertien den dag na heden, zijnde 19 Septem ber e.k.. en wel des vouriniddags te 11 3/4 uur, op het Raadhuis der ge meente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zij ner leden, bezwaren tegen het uit breiden der Inrichting in te brengen. VEREENIGING „HF.T ZUIDER- SPAARNE." Reeds meermalen werd van verschil lende zijden het plan geopperd in na volging van andere kwartieren, ook in 't Zuiderkwartier een vereeniging op te richten, om b v. ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin, den k nderen een feest te kunnen bereiden. Om een dergelijke vereeniging te stichten, had zich een commissie bestaande nit de heeren P Fabriek. Joh. van Dorsten, J. Bficker. J A. van Roon en C. Spaargaren, ge vormd. die een vergadering had uit geschreven op 6 September, des avonds te half negen in het gebouw Barendsche straat 24. Dat er velen vóór de oprichting wa ren, bleek wel hieruit, dat te half ne gen bij de opening van de vergade ring ruim 100 personen aanwezig waren. De tijdelijke voorzitter deelde mede, dat bet stichten van genoemde ver eeniging van groot nut kon zijn, ten eerste zou er tusschen de kinderen een verbroedering ontstaan, waar door de scherpe kanten van hun ka rakter wat afgerond zouden worden, en ten tweede, dat de kinderen, die elkaar grootendeels kenden, meer pleizie'r onder elkaar zouden hebben, dan thans het geval was. Dadelijk hierop werd over de finan- oïeele aangelegenheden gesproken. Na een long beraad werd besloten de contributie voor de leden der veree niging te stelleu op f 0.10 per maand en voor donateurs ais nun.mum f 1.50 per jaar. De begunstigers zouden een bijdrage van f 1 per jaar moeien stor ten. Als tweede punt werd behandeld de vaststelling van het bestuur, dat uit 6 leden zou bestaan. Op voorstel van den heer Spier werd het voorloopige bestuur bij acclamatie gekozen. Als zesde lid werd de heer Lepper geko rt u restte nog de verkiezing van 5 couim.ssanssenNa een zeer lange stemming werden de volgende heeren gekozen. H. Spier, H. van Nimwegen, K. Schippers, schuring en Heeres. De voorzitter stelde voor, nu de vereeniging opgericht was, haar den naam vau „Zuider-Spaarue te ge ven, opdat straten ais Helmerstraat, Krelagestraat, enz., dan met zouden wdrdeu uitgesloten. Na een korte bespreking werd deze naam aangenomen en sloot de voor zitter de vergadering. PLANTSOEN. Er is maar één oordeel over de ver fraaiing van onze Vesten en dat is van lof en prijs. De Raamvest zag er al laag keurig uit, met groen gras sn fraaie bloemen, daarna is de Gast- huisvest gevolgd, die vroeger een woestenij was en nu een aangename wandelplaats geworden is en ten slotte ;s ook de Kampervest verfraaid. De vaak, en ten onrechte, aange vochten heer Springer heeft voor de zen plantsoen-aanleg aller sympa thie. Maar waarom, zoo is gevraagd, houdt de verfraaiing van de Kamper vest in 't midden op, zoodat het schijnt of ze met een mes is afgesne den? Het vervolg van deze vest lijkt daardoor nóg saaier, dan het vroe ger al was. Naar wij vernemen had de heer Springer het plantsoen wel wxllen doortrekken tot aan de Turf markt, maar het gemeentebestuur was van oordeel, dat het tweede ge deelte vrij moest blijven voor lig plaats van schepen en loswal. Is deze reden nu wel een afdoend motief om een verfraaiing te stuiten? Voor ligplaats is de Kampersingel toch ook beschikbaar en bovendien veel geschikter, omdat daar de lage loswal is. En was er aan de Kamper vest een losplaats noodig, dan zou die toch evenals aan de Gasthuisvest zeer goed tusschen het plantsoen in kunnen worden aangelegd. Zooals de aanleg op de Kampervest nu is, maakt hij een vreemd effect en staat long niet mooL Rubriek voor Vragen Qar.bonnaerdon hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, ln te zenden bij de Redactie Tan Haarlem's Dagblad, Qroote Houtitraal 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en soo spoedig mogelijk. Aan vragen, dia niet Tolledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Wanneer Is het aangifte voor de Land- en Tuinbouwschool te Lisse? ANTWOORD: Meld de aangifte schriftelijk aan: „Den Directeur van de Landbouwschool te Lisse". VRAAG: Hoe groot is Iemands In komen, die In den* Hoofd. Omslag voor f 2000 ls aangeslagen? ANTWOORD: Volgens den fiscus is dit Inkomen f 2000 plus f 500 (aftrek noodzakelijk levensonderhoud) dus f 2500. VRAAG: Ik ben voor f 51.15 aange slagen in don Hoofd. Omslag. Hoe hoog is mijn inkomen geschat? .ANTWOORD: Daar voor elke f 100 belastbaar inkomen f 4.65 moet be taald worden, is uw belastbaar Inko men geschat op (f 51.15 f 4.65) plus f 100 zelijk f 1100. Uw inkomen is dus geschat op f 1100 plus f 500 (voor noodzakelijk onderhoud) gelijk f 1600. VRAAG: Hebben ouders het reclii om een meerderjarige z<ion, die het huis verlaten heeft, te dwingen terug te keeren? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Ik ben voor f 2 35 annpe slagen en verdien maar f 12.60. Is dat niet te veel? ANTWOORD: Neen, u ls te laag aangeslagen, nl. tegen een verdienste van ongeveer f 11. VRAAG: Ik ben voor f 9.30 aange slagen. Op hoeveel is mijn inkomen geschat. ANTWOORD: Op f 700. Men betaalt nl. f 4 65 voor elke f 100 belastbaar in komen. Uw belastbaar inkomen is dus f 200 en uw gehecle inkomen f 200 plus f 500 (noodzakelijk onderhoud) gelijk f 700. VRAAG: Waar is het nieuwe ver huurkantoor voor dienstboden van Rhodé gevestigd? ANTWOORD: Dat is ons niet be kend. VRAAG: Mag een pairoon een jon gen van 14 jaar in dienst hebben van 's morgens tot 's avonds uur? ANTWOORD: Voor winkelwerk slechts tot 7 uur. VRAAG: Mag men voor veTzuim door regentijd vorst en gebrek aan materialen aftrekken hij den aanslag in den Hoofd, Omslag? ANTWOORD: Als u kunt aantoo- nen, dat u werkloos zijt geweest, be hoort dat ln rekening te worden ge bracht. VRAAG: Mijn inkomsten zijn f 572 per jaar en een klein winstje, dat ik van een winkeltje trek ANTWOORD: U is aangeslagen voor f 650. Indien u dus niet minder dan f 7 per jaar aan uw winkel ver dient, is u niet te hoog aangeslagen. VRAAG: Mijn vrouw heeft mij kwaadwillig verlaten. Kan ik schei den? ANTWOORD: Wend u tot het Bu reau voor Consultatie, Pale.a van Jusliue in de Jansstraat. VRAAG: Kunt u mij een adres op- ven, waar ik bussen voor roomijs kan koopen? ANTWOORD: Die vraag komt in de advertenlierubriek thuis. VRAAG: Moet een contract omtrent verhuring van roerende goederen op gezegeld papier gesteld worden. ANTWOORD: Neen, maair als u later procedeeren moet omtrent bepa lingen ui dit contract, moet het wel geregeld worden. VRAAG: Wanneer is het Teyler's iluseum gratis te bezichtigen. ANTWOORD: Op den eersten Zon dag van elke maand an op Hemel vaartsdag. VRAAG: Moet ik mijn dienstbode, die op haar verzoek jaarlijksch 14 da gen vacantie krijgt, kostgeld geven? ANTWOORD: U moet haar kostgeld geven, tenzij u bij bet huren anders overeengekomen bent VRAAG: Kunt u mij 't adres opge- ven van den Consul van Argentinië, die Maandag 2S Augustus de aan dacht vestigde op de landverhuizing? ANTWOORD: Wend u tot den heer Carlos F. Saquier, consul-generaal van de Argentijnse he republiek te Amsterdam. VRAAG: Kah men mijn zoontje den toogng weigeren tot de zwemschool? Hij heeft een zwemkaart.. ANTWOORD: Ons dunkt, als hij een zwemkaart heeft, behoort hij toe gelaten te worden. Maar ga eer eens met den directeur over spreken. Uit de Omstreken SANTPOORT. Aanbesteed is het maken van een postkantoor te Santpoort. De laagste inschrijvers waren de boeren Ouds hoorn en Slingerland, te Velseroord, voor 15.998. BENNEBROEK. De heer P. Bakker, ln de vergade ring van den Raad van den 5en Sep tember benoemd tot wethouder, heeft deze benoeming aangenomen. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. In de gisteravond gehouden voltal lige raadsvergadering werden de hee ren Faas, Van der Vlugt en Vriese- koop als herkozen en de heer N. v. Lieshout als gekozen raadsleden be- eëedigd en doocr den Voort, welkom geheeten; in het bijzonder spreekt hij den heer Van Lieshout toe daarbij den wensch uitende, dat deze vele ja ren op de bekende, protttge en aan gename wijze in het belang der ge- mconto mag medewerken; ook her dacht de voorzitter den heer Kroon als niet herkozen raadslid, wien hij bij een woord van vaarwel, een rus tig bestaan toeweiischt ln zijn fami liekring. Benoeming Wethouders; de heeren D. Vriesekoop en B. P. Vink werden met respectievelijk algemoene, en 10 stemmen herbenoemd tot wethouders, waarmede de voorzitter hen geluk- wenscht. Ingekomen is een schrijven van den Inspecteur der Volksgezondheid waar in in overweging wordt gegeven het maken van een uitbreidingsplan van het.gedeelte der gemeente bij de Is raëlitische begraafplaats; de Raad droeg zulks aan het Dag. Bestuur op. Rekening Armbestuur en Legaat Broekhuizen, over 1910. De®e rekeningen respectievelijk in ontvang f 7004.64 en (n uitgaaf f 6694.39 1/2, batig saldo f 310.24 1/2. en ontvang f 583 65, uitgaaf f 440 32 saldo f 143.33, zullen worden nage zien door de commissie der gemeen terekening waarvan de heer S. P. Vink als lid van het Armbestuur werd vervangen door den héér Ba- rendregt. Begrooting Armbestuur. De ingediende begrooting vah het Burg. Armbestuur voor 1912 werd na artdkelLsgewijze lezing met alge- irieene stemmen goedgekeurd op eon bedrag van f 6653.08 in ontvang en uitgaaf. In de geldleening der gemeente van 1892 werd uitgeloot aandeel no. 10 groot f 500, blijkens aanteekening in het bezit van den heer J. v. Duyn- hoven. Op een adres van den Gem. Ontvan ger tot opheffing van hot verband ge legd op eene Inschrijving Grootboek ad f 6400 ten behoeve van zijn beheer (borgtocht), nu vanwege de vereeni ging van tot Zekerhe.dslelling ver plichte Gemeenteambtenaren zijne nieuwe borgtocht Ls gesteld, besliste de Raad gunstig en gaf de vereischte machtiging met algemoene stemmen. Door den gemeentewerkman Van Laar was een verzoek ingediend om •zijne belüonmg van f 11 per week te brengen op f 13 waarbij Dag. bestuur voorsield voor 1912 f Lper week eu ui 1913 weder f 1— verhoog.ug toe te staan; de heer Biesheuvel weuschl het m den vorm eener grati ficatie te verleenen. terwijl de heer Van Warmerdam voorstelt voor iyi2 f 1.per week meer te geven en dan later indien daartoe termen zijn we der eene verhooglng toe te staan; het voorstel van het Dag. Bestuur werd met 6 tegen 5 stemmen, zijnde die van de heeren B. P. Vink, Vriesekoop Cos, Faas en Van der Vlugt verwor pen, waarna dat van den heer Van Warmerdam met algemeene stemmen werd aangenomen. In geheime zitting behandelde de Raad daarop het eerste supp. kohier van den Hoofd. Omslag dienst 1910. Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Van der Vlugt herzie ning van het pa ardenpad en den Oudenweg, terwijl de heer Biesheuvel klaagde over de fruitkarren, tLe Zon dags te Halfweg midden op den weg blijven staan, en daardoor de pas sage belemmeren; de voorzitter be loofde aan beide klachten tegemoet te zullen komen. HA ARLEMM ERMEER. Pa ardenmark t. Te Haarlemmermeer zal dit jaar de groote najaarspaardenmarkt gehou den worden te Hoofddorp op 19 Octo ber a.s. Door de afd. Haarlemmer meer van de Holl. Mantsch. van Land bouw is aau deze markt verbonden een groote verloting van paarden en lanclbouwartikelen enz., welke den volgenden dag op 20 Oct. zal plaats hebben ten gemeentehuize aldaar. Openbare raadsvergadering te Haarlemmermeer van den 5den Sep tember j.l. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren Kisumiaker, Los en De Breuk. VoorzitterMr. A. Slob, Burge meester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. 1. Worden beëedigt de nieuw be noemde leden. Nadat door den Voorzitter deze le den zijn gelukgewenscht met het ver trouwen. dat door de gemeentenaren in hen wordt gesteld, wordt overge gaan tot het benoemen van een wet houder (vacalure-Verkuyl). Wordt met algemeene stommen herbenoemd de heer J. H. M. Evelein, die eveneens door den Voorzitter met dat vertrouwen wordt gelukge wenscht. 2. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een schrijven van den lieer Commissaris der Koningin, waarin Z. E. mededeelt, dat aan hem als zoodanig ontslag is verleend en dank betuigt voor de medewerking van het gemeentebestuur in zijn 14- jarig ambt Wordt besloten dit schrijven te be an twooiden. Vervolgens zijn nog Ingekomen een dankbetuiging van don gemeente-ont vanger, inzake het cadeau, door hem ontvangen van den voorzitter en do leden bij gelegenheid van zijfl 50-ja- rig huwelijksfeest, en nog een dank betuiging van den gemeente-secreta ris. betreffende het tot wederopzeg- gings toe bewonen van het gemeente huis. Vervolgens brengt de Voorzitter nog ter tafel een adres van de burge meesters van Abcoude en Harmeien, leien eener commissie, tot samenwer king van een drinkwaterleiding. Tot afgevaardigde voor die verga- doring wordt benoemd Mr. A. Slob, Burgemeester. 8. Wordt eervol ontslag verleend aan Mei. C. A. Grimmou. als onder wijzeres aan school 10, en wei tegen 1 November a.s. 4. Worden benoemd tot leden dei commissie voor de financiën, de hee< ren G. A. A. Knaap, A. Rombout en J. van Zijverden. 5. l'ot leden der commissie voor de gemeentewerken worden benoemd de lieeren J. Kooy, K. Kistemalter en J. Suidgeest. 6. Wordt vastgesteld de gemeente- rekening, dienst 1910 en de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Het saldo der gen teen terekei i ing be draagt 5627.67 1/2. 7 Wordt aangeboden de gemeente- begrooting, dienst 1912, en gesteld in handen der financieele commissie. 8. Wordt aangeboden een ontwerp besluit tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1911. 9. De Voorzitter deelt mede, dat nog is ingekomen een adres van mej. P. Klaver, onderwijzeres aan schooi 1. Wordt besloten aan adressante te berichten, dat aan haar tegen 1 No vember a.s. eervol ontslag is ver leend. Hierop wordt de openbare vergade ring gesloten om over te gaan in eene vergadering met gesloten deu ren, ter behandeling van ©enige re clames Hoofd. Omslag. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: Stibbe, Amsterdam, Tramstraat 7— 9, 5 pers. Salomon, Neuwied, id. Beum, Berlijn, idem. Barende, Am sterdam, idem, 2 pers. Goudsmid, Amsterdam, idein, 3 pers. van Miilmann, Hagenaar, Beau Rivage, 5 pers. Gosse, Londen, idem, Kempen, Groningen, Groot Badhuis, Tollenaar, Delft, idem. Soleffer, Delft, idem, 3 pers. Wiener, Ber lijn, idem. Riezler, Berlijn, idem. Criddle, New Castle, idem. 4 pers. Cooper, Londen, idem. G. Boisse- vain, Londen, idem, 3 pers. Schaedt- Ier, Duren, idem. Schuil, Duren, idem, 2 pers. Graas, Hilversum, idem. Harnus, Hannover, idem. Bunant, Haag, idem. Flaum, War- scliau, idein. Hobe, Keulen, idem. Gerling. Keulen, idem. van Wes sein, Amsterdam, idem. Binnenland ONDERSCHEIDINGEN. (Vervolg). Zijn benoemd tot broeder in dc orde van den Ne- derlandschen Leeuw J. Kwakoe, drukker 1ste klasse ter Landsdrukkerij te Weltevreden R. W. Ni.ist, deurwaarder bij den raad van justitie te Padang H. Vierstraeten, Europeesch ver pleger der lste klasse bij het krank zinnigengesticht te Buitenzorg P. J. Horn, gegageerd adjudant- onderofficior-kwartiermeester van 't Nederlandsch-Indisch leger, gewezen schrijver bij het commissariaat van afmonstering te Amsterdam is bevorderd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau D. F. W. van Rees, vice-president van den Raad van Nederlandsch- Indië is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau Mohammed Tsafioedin, sultan van Sambas (Wosterafdeeling van Bor neo zijn bevorderd tot officier >n de orde van Oranje- Nassau H. W. de Vrioudt, inspecteur van het lager onderwijs in Nederlandsch- Indië M. Nassy, buitengewoon lid van den Raad van Bestuur en districts commissaris in de kolonie Surina me H. C. Kronouer, kolonel, chef van het wapen der artillerie, tevens chef van de lilde afdeeiing van het de partement van oorlog in Neder- landsch-Indië Zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau A. A. Gobius, secretaris van het departement van landbouw te Bui tenzorg J. E. Bijlo, inspecteur van finan ciën Ln de lste afdeeiing te Batavia mr, dr. H. Zaalberg, lid van den gemeenteraad van Batavia, en direc teur van de postspaarbank in Ned. Indié A. F. Welilburg, inspecteur van het boschwezen in Ned.-Indie P. L. Chr. Lesueur, assistent-resi dent voor de politie te Padang (Su matra's Westkust) J. H. Ziesel, tijdelijk inspecteur voor het inlandsch gemeente-onder wijs in Ned.-In«lië J. A. C. dc Koek van Leeuwen, ge wezen superintendent voor de onder nemingen en het geldelijk beheer der Mangkoenegaran (Soerakarta) raden mas adipati ario Poorboadl- ningrat, regent van Seinarang dr. II. S. Pruys, zendeling-arts, ge neesheer-directeur van het Petronel- la-hospitaal te Djokjakarta J. D. Opdenkamp, pastoor te Ma- lang (residentie Pasoeroean) ds. P. Nieuwenhuis, vice-president vaji het bestuur over de Protestant- sche Kerken in Ncderlandsch-Indië, predikant bij do Evangelische ge meente te Batavia J. Haringhuizen, ingenieur bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Nederlaudsch- Indië, met den titel van ingenieur der lste klasse; F. A. Th. Wamecke, chef der firma Erdinamn en Sielcken, te Semarang; H. C. van Ruyven, gepensioiiriecra Oost-Indisch ambtenaar te 's-Graven- hage R. A. Tammenga. lid van de Kolo niale Staten van Suriname J, H. R. Beau jon. notaris op Cu racao, oud-gezaghebber van SL Mar tin (Nederlandsch gedeelte) en oud lid-plaatsvervanger vau het hof van justitie in de kolonie Curasao E. J. Rochemont, luitenant-kolonel der genie van het Nederlondsch-Indi- sche leger, met verlof tot ridder in do orde van Oranje- Nassau W. H- H Snell, gepensionneerd al gemeen ontvanger in Nederlandsch- Indië W. L. Begemann. referendaris bij

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6