NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. Ne. S660 Verschijnt dagelijks, oehalve op Zon- en Ireestdagsn. donderdag 14 septemffr tail a ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederlandl.ra Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.375-$ B de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directeur J. C. PEEREB00M. ADVERTENTIE N: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 60G en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing vaa advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Stadsnieuws Om O :i s Heen. In het Tweede Blad. van dit num ber vinden onze lezers een artikel „Zwilsersche Herinneringen" (V) in de rubriek Om Ons Heen. Jubileum. Op den Zisten September a.s. hoopt de heer H. Jetzes, meesterknecht der beddenmakerij van de firma Vroom Drocsmann, ten dag te herdenken, waarop hij vóór 12 1/2 jaar als zoo danig bij deZ© firma in dienst trad. BETOOGING VOOR ALGEMEEN KIESRECHT. A.s. Maandag, den dag aan den Rooden Dinsdag voorafgaande, zal in het Brongebouw plaats hebben eeue vergadering voor algemeen kiesrecht. De lieer A. II. Gerhard zal als sprekei optreden. Na afloop van de vergadering tal een optocht plaats hebben, gaande van het Brongebouw naar hel Sta tion, ter begeleiding van de afgevaar digden naar den Rooden Dinsdag te Den Haag. Voor den optocht is bereids ver gunning aangevraagd bij evenlueele inwilliging zal de muziekvereeniging „Vooruitgang', directeur de heer llariot, medewerking verleenen, be nevens nog oen aantal verecnigingen met vaandels en transparanten. Door de afdeelingen Haarlem en Schoten weid Woensdagavond een wandeltocht gehouden door het zoo genaamde Schoterkwartier, als mani festatie voor het aJgemeen kiesrecht. Een 45-tal leden namen daaraan deel. Na afloop van den tocht werd een groot aantal oproepen, om Maandag de vergadering bij te wonen, ver spreid. ARTISTIEKE FOTO'S. Amateur-Iotog.rafeu beroepsfoto- grafen mocen 't ook wel doen kun nen in de winkeluitstalling bij den heer M. Zwartser in de Groote Hout straat, een fraaie verzameling artis tieke foto's bewonderen, die daar ge- etaleerd zijn door den bekenden Bioeinendaalschen amateur Joh. F. J. Huysser. De lichteffccljes zijn prachtig getrof fen, maar ook op onderer gebied ver- toouen de foto's veel moois. Hinderwet. B. Cn W. van Haarlem maken be kend, dat op 26 September te 11 3/4 uur bezwaren kunnen worden inge bracht tegen het verleenen der vol gende vergunningen: Tot uitbreiding van de gemeente lichtfabrieken in den Veerpolder no. 27, kad. sectie E no. 2524, door het bijplaatsen van één stoomketel van 90 vierk. M. verwarmend oppervlak, voorzien van één stoomoververhitter, fin het bestaande ketelhuis, het plaat- sen van één motor-generator met eén vermogen van 250 K.W. in het be staande dynamolokaal, van één turbo-gonerator van 1000 K.W. en één motor-generator met een vermogen van 250 KW. in een nieuw op tc rich ten gebouw, grenzende aan het ge bouw der electrische centrale, en van één gelijkslruornmoto'r van 12 P.1L en ééu gelijkslroomniotor van 20 P.K. in den kelder van dat nieuwe gebouw. Van de firma G. J. van der Aa en Zoon, om vergunning tot uitbre ding van do stoomzeepfabriek „de Ster" in het perceel aan de Westerstraat no. 41, kad. sectie H, No. 2009, le. door de fabriek met eene verdieping te ve'hoogen; en 2e. door drie roerkui- pen te verplaatsen van de eerste ver- d cping naar te maken 2e verdieping. an J. Bruin, om vergunning tot uitbreiding van de bakkerij in het perceel aan de Hagestraat no. 47, kad. scct.c D, no. G3G4. le. door het uitbre ken van twee muren en het overdek ken van een binnenplaatsje; en 2e. door het plaatsen van eenen electro motor van 5 P.K. Alkmaar Packet. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer omtrent het aan- vangsuu'r van den wmterdienst van deze stoomboot-maatschappij. De boot d-e te 10.15 van hier ver trekt vaart door naar Wormerveer zonder dat men te Zaandam behoeft over te stappen op een andére boot- Men kan le Wormerveer een half juur vertoeven waarna de boot weer rechtstreeks naar Haarlem gaat. NIEUWE WINKEL. De firma Vroom Dreesmann heeft in de Groote Houtstraat den grootsten winkel gesticht, dien we tol dusver in Haarlem kennen. Zij bouw de op de plaats van hei voormalige magazijn van den Vereenigden Ijzer handel een geheel nieuw winkelhuis en kocht daartoe ook nog een pei- ceeltje in de Gierstraat aan. Zoo is er onder de leiding van de architec ten P. Kieiueg Dyserinck te Haarlem en F. M. J. Caron door den aanne mer Lassing een perceel gezet, dat er wezen mag, want dat weten we in Haarlem de heer Kleiweg Dyserinck bouwt solide. Wil men eenige cijfers hooreu Winkelparterre en portiek samen zijn 370 M2„ de eerste étage is 245 M2. groot, er is een voor- raadkelder van 130 M2. e:i een ver- koop-sousterruin van 205 M2. in .het laatste zal in het voorjaar de af deel ing bedden en slaapkamerameu blementen worden ondergebracht. Het gebouw heeft twee ingangen voor het publiek, aan de Grooie Hout straat en Gierstraat, het bevat 640 laden en niet minder dan 506 licht- punicAi. in winkel, bergplaats en kantoor te zamen. Wat dat zeggen wil, ruim 500 electrische lampen, zal vanavond wel blijken, wanneer ze voor het eerst branden. „Een zee van licht" mag hiervan gezegd worden. Het mooiste en natuurlijk voor ons meest interessante gedeelte zijn de winkelruimten (want er zijn er twee), die op den beganen grond van blank hout en die op de eerste étage geheel wit gehouden zijn. Die étage is vooral bestemd voor man tels en afgepaste robes, wat in de technische termen dames- en kinder- confectie heet. De bezoekster heeft door een wijde lichtopening een aar dig gezicht op den grooten winkel be neden. In 't algemeen verkoopt de ■firma hier hetzelfde als in haar win kels in de Lange en Korte Veerstraat, maar" bovendien ook nog betere qua- liteiten. Natuurlijk is in een zoo groot ge bouw de ijzerconstructie ruim toege past, maar de bouwmeesters hebben de onsierlijke kolommen aardig we ten te maskeeren, den eenen keer door een spiegelfront, den anderen door de lioele kolom in een uitstal ling te laten verdwijnen. Een ruim gebruik is gemaakt van z g. Nocodo- metaalbladen in wanden en plafonds, waardoor de brandbaarheid wordt verminderd en het hinderlijke witten verineden, omdat deze bladen geschil derd zijn. Er zijn behalve deze nog andere voorzorgen tegen brand geno men op vijf plaatsen zijn braud- kranen gemaakt, elk met tien meter slang eu op de bovenverdieping zijn nooduitgangen gemaakt, waardoor het personeel bij plotseling onheil naar brandladders vluchten kan. Ontslaat er in de groote etalage brand, dan kan uit twee zoogenaam de broezen een iualsch regentje het vuur blusschen. Natuurlijk is voor practische in richt) ug van het gebouw gezorgd, wat de ligging aan drie straten (op de Paardeiisteeg komt ook een ge deelte uit; mogelijk maakte, zoodat bijvoorbeeld aan de voor het pubhek bestemde toegangen geladen noch ge lost behoeft te worden. Kantoor, ate lier enz. ontbreken natuurlijk niet. Boven zijn o. a. de eetkamer en de slaapkamers voor het fKirsoneel, dat uit niet minder dan 24 personen zal bestaan. In een enorme keuken wordt voor hen gekookt. Zelfs 13 er een wonuig gebouwd voor den chef, zoo dat hij in de onmiddellijke nabijheid van Lel hem toevertrouwue pand kan wonen. Kleine nieuwigheidjes ontbreken naiuurlijk niet, bijvoorbeeld lint in laden, zóódanig ingelicht, dat men van buiten de kleur kan zien, elec trische stopcontacten, om overal een lichtje te kunnen maken; (vale kleur tjes kunnen hier niet vei kocht wor den, want ook overdag is het licht overvloedig); draaiende spiegels in de paskamers en gelegenheid op de tweede étage, ooi door een paar gor dijnen op te hangen, nieuwe pas kamers te maken. Kortom, een groote onderneming, die weer een nieuw bewijs is van wat wij al zoo vaak gezegd hebben de koopsters in Haarlem behoeven niet naar Amsterdam te trekken, om daar inslag te doen 1 Vanavond en Vrijdag houdt de fir ma Vroom Dreesmann uitstalling met gesloten deuren. Zaterdag heeft de opening plaats. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van G tot 12 September zijn voorgekomen Te Haarlem 1 geval van Roodvonk. Te Heemstede 1 geval van Diphthe- ritis. Te Schoten 1 geval van diphthe litis. Te Spaarndam 1 geval van diphthe- ritis. Te Zandvoort 3 gevallen van diphUie- ritis. HET ALIIAMBRA FLOTTANTE. Het drijvende bioscooptheater in 1 Spaarne blijft in hooge male de pu blieke belangstelling trekken. Gister avond waren er heel wat menschen die hun vraag om een plaats op een der lagere rangen aan het loket met een teleurstellend „uitverkocht hoordeu beantwoord. De voorstelL.rig slaagde uitstekend. Een inconvenient van het bijwonen der ,,Alhairibra"-voorstelliiigen is evenwel het gedreun en getril dat de electromotor teweegbrengt, die in do pauzes tusschen de nummers voor de electrische verlichting zorgt. Dat go- beef moet men nog a.en te verhinde ren. Want nu is het wel wat hinder lijk, ep we hebben iemand al hooren beweren dat de drijvend© bioscoop beter nog „Alhambra Iremblante" dan Alhambra fJottante zou kunnen heolen... Regen. Men schrijft ons Nadat gisteren reeds plaatselijke buitjes zijn gevallen, heeft het heden nacht en vanmorgen flink geregend, en na zoo'11 buitengewoon langdurige droogte werd (lie regen, vooral bui ten, met blijdschap ontvangen. Een paai' dagen regen was zeer noodig, voorat voor de behoeft© aan drink water <le wind, aanvankelijk in den regenhoek, namelijk Zuid-West, heji vanmorgen echter weer naar hu Noorden, waardoor vrij zeker de re gen van korten duur zal zijn. Mond- en Klauwzeer. Wegens het opnieuw voorkomen dezer besmettelijke veeziekte, is op ministeneeie aanschrijving door den burgemeester gepubliceerd, dat niet alle wettelijk© voorschriften- bui ten werking zijn gesteld. 'n B a n d j e. Door de politie wérd met emmers water eén brandje gebluscht, dat in de str ij kinrichting van H. v. D. in de Oranjestraat was ontstaan en tot oorzaak had het Ln brand raken van d© gummislang een er strijk machine. Een gedeelte behangselpapier ver brandde. Goed afgeloopen. Door achteruitrijden zonder den beugelstand te veranderen, geraakte Woensdagmiddag omstreeks half 4 een beugel van een E. S. M.-wagen aan de Turfmarkt tusschen het dra- dennet verward, waardoor de beugel totaal onbruikbaar en het net zwaar beschadigd word. Gelukkig dat geen draad is gebro ken, of rozetten uit den muur zijn losgelaten, want anders ha<l zeker een ernstig ongeluk kuimeu plaats hebben. Nu gaf het alleen last en moeite. Aanbesteding. Heden werd alhier aanbesteed het maken van verschillende woningen van het krankzinnigengesticht Duin en Bosch, te Castricum. De volgende aannemers hadden in geschreven Weyer en Schuurman, te Medem- blik, 73567. Baar en Zonen, Beverwijk, 69440. Bouwersbond, te Haarlem, 63900. Kabel, te Lastricuni. 740Ö0. P. Dubbel, Alkmaar, 65395. Henneman, Heemskerk, 6ii90. Langcd:jk, Beverwijk, ƒ64200. Schuddebuom, Zaandam, 66780. v. Deursen, Haarlem, 82000. Adeina, Velsen, 66400. P. Rings, Santpoort, 69200. Gebr. Rozendaal, Uitgeest, 70400. Kroon, Uitgeest, ƒ71900. Ruiter, Uitgeest, ƒ82250. llengland, Uilhoorn, 65990. Machielse, Haarlem, 5964S. Schol ten, Haarlem, 82888. Spruit en Wils, Alkmaar, 749S0. J. Zwart, Alfen, 74980. Gebr. Apeldoorn, Egmond, 72900. J. Yerhage, Haarlem, 82890. P. Smit, Alkmaar, 78257. J. A. Jonker, Haarlem, 77400. Hoek, Haarlem, 81990. J. v. Schagen, Haarlem, 67918. Laagste inschrijver was dus de heer J. Machielse Jr. Heden werd bij onderhaudschö in schrijving door den architect J. van den Ban te Haarlem aanbesteed: het vergroeien van de Caoutchoucfahriek van Gebrs. Merens, alhier. liet minst werd ingeschreven door de hoeren Geijl, firma Mariens Zoon, te Haarlem, voor 18850. Faillissement Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam is vernietigd het faillisse ment van A. Routing Vergers, brood fabrikant te Haarlem, welk faillisse ment door de Rechtbank alhier was uitgesproken 8 Augustus jL Uit de Omstreken BENNEBROEK. Uitslag verkooping van een boeren woning aan den Meerweg ie Benne- broek. Perceel I, weiland 1 H.A. 90 A. 80 c.A. Kooper P. Warmerdam, ƒ3775. Perceel II, weiianfd, 1 11. A. 90 A. 90 c.A. Kooper: P. Verdegaal Jr., ƒ4000. Perceel III, weiland, 1 H.A. 65 A. 10 c.A. Kooper L. van Maris, 3350. Perceel IV, weiland, 1 H.A. 38 A. 40 c.A. Kooper L. van Maris, 3000. Perceel V, weiland, 1 H.A. 24 A. 50 c.A. Verkocht voor 2650. Perceel VI. weiland, 1 H.A. 23 A. 80 c.A. KooperBijnsdorp, te Haarlem, ƒ2450. Perceel VH, weiland, 1 H.A. 22 A. 80 c.A. Kooper H. J. Koog, 1900. Perceel VIII, weiland, 1 II.A. 22 A. Kooper P. Warmerdam VN z., voor ƒ2050. De bovengenoemde 8 perceel en ge- combineeid kooper Groene veld, tc Uithoorn, ƒ23.475. Perceel IX Boerenwoonhuis. uit do hand verkocht. Kooper: J. C. van der Laan, te Bennebroek. HA A RLEMMERLEEDE. Gisteren (Woensdag) trouwde al hier een paartje, w aarvan de bruid haar onderste ledematen miste, en die door den bruigom werd gedra gen naar en van het raadhuis, van en naar het rijtuig 1 HAARLEMMERMEER. Tot. tijdelijk onderwijzer aan school no. 4 to Hoofddorp is door B. en W. benoemd de hoer A. de Nijs te Putten (Gelderl.). Aangesteld. Tot agent van politie 3e klasse te Amsterdam is aangesteld onze plaats genoot J. van Vuureu, die bereids reeds in functie is getreden. LJMUIDEN. HET GYMNAST1EKFEEST. Zooals we ïeeds meldden, zal hier a.s. Zondag 17 September, een ge westelijke tu'rndag met daaraan ver bonden wedstrijden worden gehou den, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der plaatselijke gymuastiek- vereeniging IJmuiden. Des morgens 10.30. Driekanip voo'r heeren (persoonlijke wedstrijd), staande uit: Ver-, hoogspringen., steens tooien en 100 M. liardloopen. Tijdens dezen wedstrijd, zullen de dames korfbal, tambourijnbaJ- en vuistbalspelen beoefenen, waarna ee nige repetit es voor de middaguitvoe- ring plaats vinden. Des middags te 2 30 vangt de uit voering aan, met de vrije- en stok- oefeningen, nadat eerst een optocht door de plaats is gehouden. Verder bestaat hel programma u t tuestelturnen en vereeougmgswed strijden, nl.: Estaletteuloop, 500 M. (afdeelingen van 5 man), en idem, 250 (afd. van 5 dames). De uitvoering zal des middags wor den opgeluisterd door een tnatinés van de njuzakvereeniging „Concor dia." De deelneming belooft zeer belangrijk te worden, daar zich reeds een 300-tal deelnemers hebben aan gemeld, terwijl nog meerdere opga ven verw acht worden. Het terrein is gelegen aan den Rijks straatweg. eervol ontslag werd verleend als eldwacfcter der gemeente Tubbergen, is thans benoemd tot gemeenteveld wachter van Oldemarkt. ONTSLAG BIJ HUWELIJK. Indertijd werd door den Gemeente raad van Amsterdam bepaald, dat onderwijzeressen bij het openbaar voorbereidend onderwijs bij huwelijk voor ontslag zouden worden voorge dragen. Tot dusver leverde deze maat regel geen bezwaar op. daar de be trokkenen uit e.gen beweging voor 't in liet huwelijk treden haar ontslag indienden- Thans echter is, naar het N. v. d. D. meldt, een onderwijzeres bij het lager onderwijs in het huwelijk ge treden zonder zelve ontslag aan te vragen. Vermoedelijk houdt d.t ver band met de gewijzigde same.istel- ljig van den Raad. Het staat wel vast, dat B. en W. niet van hun standpunt zullen afwij ken en dus deze onderwijzeres voor ontslag zullen voordragen. Destijds, in 1909, stemden 16 raads leden tegen ontslag bij huwelijk. Thans zullen zich zoo schrijft de Tel. bij de 17 democratische stem men, die in elk geval tegen ontslag stemmen, ailicht oog de stemmen van eenige andere raadsleden voegen, o.a. d e van de heeren Wijnmalen en Van Gigch, cLe ook bij de vorige gelegen heid tegeustemden. De kans, dat dc oppositie het tot een meerderheid zal brengen, is dus niet gering. VERLENGING HERHALINGS OEFENINGEN. Naar de lezer weet. kunnen do manschappen van de infanterie der lichtingen 1907 en 1908, die voor 26 dagen tot het' houden van herhalings oefeningen onder de wapenen zijn, thans nog hoogstens 23 dagen langer onder de wapenen worden gehouden. Niet algemeen bekend is 't misschien, dat die lichtingen in twee ploegen zijn opgeroepen. De eerste ploeg, zes regimenten omvattend, heeft voor die herhalingsoefeningen het tijdperk van 15 Augustus tot 9 September. Voor hen is de hoogor bedoelde ver lenging dus reeds ingegaan. De tweede ploeg, ook zes regimen ten omvattend, is onder de wapens van 4 tot 29 September. Ook voor hen geldt het Koninklijk besluit der ver lenging. Zoodat over hen desnoods tot 22 October kan worden beschikt. („N. Ct.") VELDPOST. Van 15 tot en met 20 dezer zullen door de Isie divisie in de omstreken van Harderwijk manoeuvres worden ge houden, terwijl den 21sten September e.k. de legermanoeu vres zullen aan vangen. waaraan de 1ste en 3de di visie zullen deelnemen. Deze zullen tot 27 September e.v. duren. Tijdens de leger manoeuvres is niet vast te stellen naar welke plaats de correspondentie is te zenden. Aangezien er echter prijs op wordt gesteld, dat de brieven enz. zoo spoe- die mogelijk 111 handen van geadres seerden komen, is het duidelijk eu volledig adresseeren der stukken van het grootste belang. De adressen be- Looren te luiden, d,y. Veldleger 1ste divisie. Aan den Sergeant Telegraaf af deeling. Veldleger Illöe divisie. oinnenlaiiü DE REPUBLIEK PORTUGAL ERKEND. Wij vernemen, dat ook de Neder- landsche Regeering de Republiek van Portugal heeft erkend. C,Hbl(L"). DE TAR1EFWET. De Middenstandsbond zal, op ver zoek van de vereeuiging Handel en Nijverheid te Arnhem, gesteund door Si andere aangesloten miudenstands- vereenigingeai, op 16 October te Utrecht een buitengewoon congres houden ter behandeling van het ont- werp-Tariefwet. WEDER IN POLITIEDIENST. De uit de Tubbergsche politickwes tie bekende A. Heuver, wien op ver zoek met ingang van 1 Februari j.l. den Korporaal •ie Compagnie, 4e Bataljon, 3e lteg. Infanterie. INBRAAK TE HILVERSUM. De heer T., schoonvader van den heer Mispelblom Beijer, welke iaut- ste woont iu de villa „Maria Louise" aan het Melkpad te Hilversum, doch t:jdelijk buitenslands vertoeft, con stateerde gistermorgen bij zijn be zoek aan genoemde villa, dat inbraak gepleegd was. Hij waarschuwde de politie, die het geheel© huis door zocht en overal de kasten opengebro ken vond en kleedingstukken en der gelijke over den grond verspreid zag; ook waren twee schrijfbureaus gefor ceerd. NV ijl de bewoners afwezig waren, kon niet uitgemaakt worden wat ont vreemd is. Telegrafisch werden zij met het gepleegde feit in kennis ge steld. Aan het huis waren geen spo ren van inbraak aanwezig, vermoed wordt, dat de dieven door een open staand tuimelraam aan de achter zijde van het huis zijn geklommen. HOE DF. PRAATJES IN DE WERELD KOMEN. Men schriift uit Den Haag aan het „Hbld." Dinsdagavond en ook nog gisteren drongen de menschen zich b.j net sluduuis aan de zijde van het Kerk* dein, vóór een daar aangeplakt Dit- houdende de oproeping van de ichtiugen 1907—1910 van ue Nationa le Militie, druk besprekende allerlei oorlogskansen, cn er niet op lettende dat bedoelde oproeping dateert van Maart j.L Het biljet bevindt zich dus reels maandenlang nun den muur, zonder dat er buiten gewone belang stelling aan werd gewijd. Doch nu 111 deze dagen werden er doch geheel ten onrechte allerlei vet oud 1 rstel- lingen aan vastgeknoopt, omdat de oppervlakkige lezer alleen kijkt uaar het niet dikke zwarte letters gedrukte opschriftOproeping, enz., zonder te letten op de onderteekening en dag- teekeningnamelijk: „Maart 1311. Burgemeester Sweerts." GEVALLEN. De bejaarde werkman G. de Graaf, te Hilversum, bezig met het herstel len van het dak der voormalle.- kost school „Bill-House" aan dei; s-Gra- velandschen weg aldaar, had het on geluk naar beneden te storten, met het noodlottige gevolg, dat hij zijn nek brak. Dr. Beukers kon niet anders dan den dood conslateeren. GETROFFEN. Gistermorgen kreeg bij het lossen van ijzeren staven voor de firma lleesink en Co. te Zutphen, de arbei der E. een staaf op het hoofd en was dadelijk dood. verdronken. Te Nleuw-Helvoet is een 3-jarig meisje van den tergcanl-toi-pedist Vis ser in een sloot verdronken. AUTO-ONGEVAL. Men meldt ons uit Doesburg Nabij Doesburg reed de heer Hear- kulens uit Arnhem niet zijn auto den Drentschen dijk uf. De hoer H. werd uit de auto geslingerd en met ten beenbreuk opgenomen en naar Arn hem vervoerd. De auto werd bescha digd en ligt ln de Drentse he Kolk. Een viertal ingezetenen van Goes maakten Dinsdag met den chauffeur der waterleidmg-maatscliappij en een beambte dier maatschappij een autotocht naar Ellewoutsdijk, om andaar uit den grooten houtbrand te Antwerpen te kunnen zien. Onder .-Gravenpolder geraakte de auto door een defect aan het stuurtoestel, naar het schijnt, bals over k<;p in een diepe sloot. De inzittenden gin gen mee kopje onder en liepen allen dermate kwetsuren op, dat ze per rijtuig naar Goes teruggebracht moesten worden. De auto v.erd hoven dien zwaaï gehavend, wat voor den chauffeur des te érger is, omdat hij het voertuig buiten kennis der eige naresse uit de garage had gehaald. BOTSING. Men meldt ons uit Arnhem Woensdagavond kwam de electri sche train op den Velperweg in bot sing met een w&schwuceii, waarop een vrouw was gezeten. Zij viel er al en werd naar het Ziekenhuis ver eerd, alwaar zij kort daarna over leed. landbouwtentoonstelling Op deze tentoonstelling werden o.a. bekroond. Voor Kom:jne kaas. le prijs uiet ee- reprijs, een verguld zilveren medail le, uitgeloofd door den burgemeester van Lealen, A. Heemskerk, Hillegom; 2e prijs J. Heemskerk, H.llegom. Leidsche kaas: le prijs A. Heems* kerk; 2c J. Hc-cmskerk, beiden te Htl- legom. ln de afdeel ing Akkerbouw: Voor granen 2e prijs, B. Verhulp, Haarlemmermeer. Haver, le prijs B. Verhulp, Haar lemmermeer. Kle ne groene erwten, le prijs: B. Verhulp, Haarlemmermeer Duivenboonen, le prijs B. Verhulp, Haarlemmermeer. Karwijzaad 2e prijs B. Verhulp, Haarlemmermeer. Knol- en w ortelgewassen, le prijs, J. Heemskerk, Hillegom; B. Vcrhulp, Haarlemmermeer; 2e pttjs A. Heems kerk, Hillegom. ln de afdeeling Tuinbouw: Groenteirteelt (open a'.leen voor kweekers), le prijs A. Heemskerk. Iu de afdeeling Paarden, (merriën met ruins, veb. 1910), „Bruin" van D. HoutkoopoT, Haarlemmermeer, 3e pr. Nog werden bekroond in de afdee ling Pluimvee en Konijnen, onze stadgenooten: G. H. Stoulen, met 4 eerste prijzen, vier eereprijzen. drio 2e en een 3e prijs, en J. Bruigom

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1