RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD EEN GEFOPTE ZELFMOORDE NAAR. Een wapenhandelaar te Berlijn heeft een jongen man, di© eenSge da gen geleden een revolve'r en patronen bij hem kocht, gefopt op een manier, die wellicht navolging zou verdienen. De man verkocht dan Jongeling in plaats van scherpe patnonen onscha delijke „zelfmoo'rdenaarspatronen", d. w. z patronen met een kogel Inaar zonder kruit. Nu wilde de kooper, een 23-jarig jongmensch, zijn meisje gaan afhalen, hij t'rof het jonge meis je niet thuis en geloofde nu maar da delijk, dat zij hem ontrouw was ge worden. Het heethoofdige jongmensch kreeg een aanval van woede, trok in tegenwoordigheid van de hospita zij ner aangebedene zijn revolver, schoot zich twee kogels „door het hoofd", en viel flauw. Een door de bospiita roepen geneesheer kon natuurlijk niet de geringste kwetsuren ontdek ken en moest constat eer en, dat de Jonge man van schrik in onmacht was gevallen. Voor zijn eigen veilig heid werd de pseudo-zolfmooTdenaar naa* het bureau gebracht. EEN NIEUWE UITVINDING? Een schoenmaker te Leeds, zekere heer CoiTy, uitvinder ook al van een luchttorpedo, heeft mu naar de En- gelsche bladen meedeelen, een nieu we uitvinding gedaan, die een heeltt omwenteling zou brengen in den scheepsbouw. Corry beweert een nieuw stelsel te hebben gevonden voor de voortbeweging van schepen, die aan de vaa'rtuigen tegen veel min der kosten een aanzienlijke grooti snelliedd zou geven. Met toepass.ng van zijn stelsel zou het voor de gr<m- te transatlantische schepen mogelijk zijn in twee dagen van Liverpool naar New-York te komen. Bijzonderheden over zijn vinding, deelt Corry, die octrooi wtl aanvra gen ©n zich dan met een voorname scheepsbouwfirma of de admiraliteit in verbinding wvl stellen, natuurlijk niet mede. Men zal dus dienen af te wachten. EEN NIEUW DUITSCH MILITAIR LUCHTSCHIP. Het nieuwe militaire luchtschip ty pe Zeppelin, door de Pruisische leger- autoriteiten besteld, is in zooverre gereed, dat hei thans proeftochten kan ondernemen. Hot schip zal geen kajuit hebben, doch ingericht worden voor militaire doeleinden. Zelfs zal od het platte scherm, op den rug van het schip be vestigd, een machinegeweer opgesteld worden. Het schip kan con eigen snelheid ontwikkelen van meer dan twintig meier in de seconde. EEN REUSACHTIG KIND. Een jonv echtpaar te Mount Airy in Georgia, verheugt zich in het bezit van een zeldzamen jongen. De kleine James Adolph Cody, die pas twee jaar en drie maanden oud is. is nu al zoo groot als een kleine, volwassen man. De eetlust van dezen jongen reus kent geen grenzenh:j eet thans meer dan zijn beide ouders. die een normale lengte irebben samen. De dokter, de kinderjuffrouw en de moeder hebben reed3 al het mogelijke beproefd, om paal en perk te stellen aan James' vervaarlijken eetlust, doch te geefs. De longen van dezen Jongen Goliat hebben een dusdanig volume, dat een ieder een rilling Hoor de leden vaart, als hij zijn mond open doet en begint te schreeuwen, want dan komt er geen eind aan en rust hij niet vóór vader, moede ren eventueel ook ande re aanwezigen met welvoorziene bor den en schotels komen aangesneld. Zoo gebruikt hij bijvoorbeeld voor zijn ontbijt, 10 beschuiten met spek, boter en siroop, 2 glazen molk en 3 kop koffie. De 2-jarige reus weegt 1G0 pond en heeft een halswijdte van 38 centime ter, terwi-1 de omvang van zijn mid del een meter bedraagt. Zijn bezighe den bestaan in schreeuwen, eten en slapen. Hü is volkomen gezond en z sterk als een jongen van 12 jaar. OOK EEN COMPLIMENT. Een redenaar In een politiële© ver gadering brak zijn toespraak af. om den aanwezigen te vragen Wat denkt u daarvan, menee- ren Toen stond een der aanwezigen op. kneep een oog toe en zei bescheiden Meneer, ik geloof, dat, als u en ik samen den boer op gingen, wij met ons beiden moer leugens zouden ver tellen, dan welk ander tweetal in den lande, zonder dat het noodig zou zijn dat ik een woord sprak. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes. die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelat op den leeftijd in verband met 't aantal oplossingen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Bart Ligten- fcerg). Met M ben ik een rivier. Met K ben ik lekker. Met B moet iedere knecht mij heb ben. Met V ben ik een versiering, Met G zit ik tegen 't kippenhok. Met H ben ik oen dier. 2. (Ingezonden door Elisabeth Ver- boek). Wat leest ge hieruit Alsdevosdepassiepreektboerpasopje ganzen. 3. (Ingezonden door Jan en Jo Ver ton). Ik ben een plaats in Nederland. Noem mijn eerste letter weg en ik ben een vvsch. Neem dan nog mijn laatste letter weg en ik ben een getaL •4. (Ingezonden door Doornroosje), Mijn gahee lbestaat uit 15 letters Cn is een stad in Rusland. 7 13 15 is een lichaamsdeel. 3 8 9 is ook een lichaamsdeel. 12 13 8 3 is ook een lichaamsdeel- En 11 2 3 ook. 1 4 4 li is een tijdruimte. 5 6 10 7 is een donkere vloeistof. 5. (Ingezonden door C. J. de Paus). Kunt ge in onderstaanden zin de, jeide streepjes door gelijkluidende woorden vervangen Van dien matroos kon niet gezegd (worden, dat hij zonder neeft. 6. (Ingezonden door....). Mijn eerste is een verkorte meisjes naam. Mijn tweede is een geliefd persoon. Mijn geheel is een rivier in Rus land (geen hoofdrivier). 7. (Ingezonden door Annie Mar seille). Ik besta uit 32 letters of 9 woorden en ben een bekend spreekwoord. 22 6 31 18 20 is een stad in Neder land. 1 21 14 31 9 is een meisjesnaam. 7 8 2 5 is een verkorte jongens- fnaam. 24 13 14 26 is oen viervoetig dier, 4 11 3 is in den grond. 12 5 23 30 is «?n smaak. 15 10 17 16 gebruiken we als we spreken. 27 25 32 30 29 1 4 is een meisjes naam. 4 19 28 gebruiken we aan tafeL 8. (Ingezonden door Frifs Seuter). Vervang de puntjes zóó door mede klinkers, dat ge een bekende spreuk iirijgt. .oaa.s .e. ..o.. ..ui. .i.. .i.. ,e. .e..e.. 9. (Ingezonden door Cafch Doing). Zet onder elkaar Een jongensnaam. Een lichaamsdeel. Een metaaL Een meisjesnaam. Een vervoermiddel. De beginletters moeten een groote ■rivier in Rusland vormen. 10. (Ingezonden door Karei Keuker) Ik ben een plaats in Belgie. Doe mijn vijfdo en zesde letter weg en ik ben een dorp in Utrecht. 11. (Ingezonden door Jan Westera). O 0 0 0 O 0 0 O O OOOOOOO OOOOO 0 0 0 O Vul dit zóó in, dat ge krijgt Op den eersten regel een mede klinker. Op den tweeden regel een deel van jden dag. Op den derden regel een bloem. Op deai vierden regel een meisjes- Op den vijfden regel een lekkernij. Op den zesden regel een verkorte meisjesnaam. Op den zevenden regel een klinker. Nu leest ge iu het midden van bo ven naar beneden, zoowel als van •links naar rechts dcnzelfden meisjes naam. 12. (Ingezonden door Mies Fischer). Ik ben een polder ln Noord-IIul- Jund. Onthoofd mij en neem mijn «derde letter tot hoofd, dan ben ik iemand, die veel met kindereu om- fcaat. Raadseloplossingen Do oplossingen der raadsels van 16 September zijn 1. Beetworteisuikerfabriek. - Elba, Baflo, Beerta, Rika, week, suiker. 2. Dakraam* a. M PET LAKEN MEKLONG BOORD A N S G 4. 'Als het kalf verdronken is, dempt men den put. Kalf, fout, hert, kalender, vest, Meppel, tennisseu, Dom, deun. 5. Nederiredejo. 6. Beerta. 7. Beurs rebus. 8. Adam Dain. 9. Geld held veld. 10. Roermond. 11. Dover ovecr. 12. Beter één vogel in de hand, don tien in de lucht. Goede oplossingen ontvangen van Lena Koele veld 10. Roos 7. Zonder naam 11. Drna en Nelly Mooren 6- Jo Verton 10. Cornells Heemskerk 10. Jentien en Jo Been 11. Jan Huijer 10 en 9 van de vorigs week. Cor Huijer 10 en 9 van de vorige week. Cornell's van Gelder 10. Bart Ligtenberg 10. Johan N. van Donselaar 10. Piet de Veer 11. Jan Westera 5 en 5 van de vorige week. Henri Fridcrtcbs 5. Jacobus van Bommel 7, Ir«s 9. Willy Germeraad 12. Jan H. Bruijn 10. Marietje Cramer 8. Nanne en Cornelis Nauta 11. Eliz. en A. Stavenuiter 11. Jacoba van der Schaar 11. BEGRAVEN JONGENS NAMEN. (Ingezonden door A li da Koestal). 1. Januari is de eerste maand van het jaar. 2. Augustus is een zomermaand. 3. Ik koop iets lekkers voor die vijf 4. Ik wou terug loopend gaan, maar ik was zoo moo. 5 Geef mij den bal. Bertha i 6. Breng die kar elders, zij hoort hij ons niet thuis. BEGRAVEN MEISJES NAMEN. 7. Lou is eergisteren al op reis ge gaan. 9. Die jongen, die daar aankomt, is Abellaat hem maar stil gaan. 10. Wij zaten samen op de bank, al was er maar één zitplaats. 11. Gaan jullie nu maar wat spe len, anders schiet ik niet op. 12. Bert had zijn boeken vergeten. 13. Jan, sta niet zoo te hangen. 14. Wat oen mooie platen staan er iu de courant* 15. Die ééne valscho stem maakte de heele uitvoering leelijk. 17. Kaneel behoord tot de spece rijen., 18. Ma riep ons opeens binnen. 20. Mie, neem daar even stof af. BEGRAVEN PLAATSEN. De oplossingen der begraven plaat- son van 16 September zijn 1. Uden. 2. Breda. 3. Kancile. 4. Deurne. 5. Eindhoven. 6. Grave. 7. Beers. 8. Os. 9. Baarle. 10. Doorn. 11. Zuilen. 12. Soest. 13. Oudewater. 14. Vreeswijk. 15. Houten. Goede antwoorden ontvangen van Lena Koeleveld 15. Roos 9. Zonder naam 12. Dina on Nelly Mooren 10. Jo Verton 10. Cornelis Heemskerk 10. Jentien en Jo Reen 15. Jan Huijer 11 en 8 van de vorige week. Cor Huijer 11 en 8 van de vorige week. Jan Westera 12 en 7 van de vort go week. Jncobiis van Rommel 8. Iris 11. Willy Germeraad 12. Marietje Cramer 5. Nanne en Cor Nauta 12. Jacoba van der Schaar 15. Eliz. en A. Stavenuiter 1L DE GESCHIEDENIS VAN DEN WONDERVOGEL EN VAN DEN GRIJZEN WOLF. Een Russisch sprookje. In een zeker koninkrijk leefde lang geleden een Tsar, Andronowitch ge naamd. Hij had drie zoons de eerste heette Prins Dmitri,- de tweede heette Prins Vassily en do jongste was Prins Ivan. De Tsar had een prachtige tuin, de mooiste uit het gansche rijk. Prachtige boomen, met en zonder vruchten, groeiden in dien tuin maar één boom was door den Tsar bijzonder geliefd, want de appels, die er aan groeiden, waren alle van zuiver goud. Nu gebeulde het dikwijls, dat er een wondervogel in den tuin vloog. Deze had vleugels van goud en oogen als edelgesteenten. lederen nacht kwam hij in den tuin, zeti e zich op den prachtigen appelboom, plukte oenige gouden appels en vloog weer weet. Dit deed den Tsar veel verdriet; daarom riep hij zijn drie zoons bij zich, en sprak tot hen: Wie van u kan dien wondervo gel in den tuin vangen? Wie hem mij levend brengt, zal ik dadelijk de hel ft van mijne koninkrijk geven en na mijn dood erft hij alles. Toen riepen de zoons als uit één mond: Lieve vader, wij zullen u zoo spoedig mogelijk dem vogel le vend brengen Den eersten nacht ging"de oudste zoon. Prins Domitrl, in den tuin de wacht houden; maar toen hij onder den appelboom zat, viel hij spoedig in een diepen slaap. De vogel kwam, plukte de appels en verdween, maar Domitra bemerkte e'r niets van.; 's Morgens liet de Tsar Prins Do- mitri roejven en vroeg: Wel, mijn zoon, hebt gij den vogel gezien? Maar de Prins antwoordde: Neen, vader, dezen nacht is hij er niet ge weest Den tweeden nacht hield Prins Vas- s.ly de wacht. Hij ging ook onder den appelboom zitten, en, toen hij daar een uurtje gezeten had, viel ook hij in slaap. En hij sliep zoo vast, dat hij er niets van hoorde, of zag. toen de vogel kwam en wederom eenige appels plukte en daarmee wegvloog. Toen de Tsar den volgenden mo'rgen zijn zoon liet roepen en hem vroeg: Wel, mijn zoon, hebt gij den vo gel gezien? antwoordde Vassily: Lieve vader, ook dezen nacht is do vogel niet verschenen! Den derden nacht ging de jongste zoon, Prins Ivan, den tuin in en ging evenals zijn broeders onder den ap pelboom zitten. Daar zat hij een uur. twee uren, drie uren, toen plotseling de tuin helder verlicht werd. Daar kwam de wondervogel, ging in (len appelboom zitten en begon te plukken. Dadelijk kroop Prins Ivan zoo zachtjes hij kon 'naar hem toe. Heel voorzichtig stak hij de hand uit en greep den vogel bij den staart. Maar, helaas, hij kon hem niet hou den, de vogel trok zich los en in Ivan's hand bleef slechts één veder achter. Zoodra de Tsar den volgenden morgen wakker werd. kwam Prins Ivan bij hem en overhandigde hem de veer. De Tsar was zeer verheugd en bewonderde de gouden veer, die zoo prachtig schitterde, dat het in een donkere kamer geleek of de zon schoen. De Tsar borg de kostbare veer zorgvuldig in zijn geheime se cretaire weg, als een van de groot ste schatten van zijn rijk. Maar se dert dien nacht verschoen de wonder vogel riet mee'r in den tuin. Toen riep de Tsar wederom zijn drie zoons bij elkaar en sprak: Lieve zoons, gaat allen been, offn den wondervogel te zoeken. Ik geef u mijn zegen mee en hom, die mij de vogel levend brengt, zal de beloofde belooning geschonken worden. Nu waren Domitrl en Prins V issily beiden jal-.ereoh op Prins Ivan, om- dal hij een veer van den vogel be machtigd bad en dadelijk trokken zij samen er op uit om den vogel te zoe ken. Een ook Prins Ivan wilde op reis gaan. Maar de Tsar wilde Ivem graag nog wat bij zich houden: Och, mijn zoon, sprak hij, blijf hier tot de anderen zijn teruggekeerd het valt mij zoo zwaar u allen tege lijk te moeten missen! Maax Ivan had in het Paleis geen rust meer. nij smeekte zijn vader hem ook den ze gen te geven, zocht rich een prachti gen ste'rken hengst uit en reed weg zonder te weten, waar hij heen ging. Geruimen lijd had hij zoo verder gereden, toen hij aan een kruispunt kwam. Daar stond een steenen pi laar, waarop de volgende woorden geschreven waren: Wie den weg neemt naar links, zal ongedeerd blijven, maar zijn paa'rd zal gedood worden; wie den weg neemt naar rechts, zal gedood worden, maar zijn paard zal onge deerd blijven.. Prins Ivan las het, dacht een oogenbiik na en sprak bij zichzelf: terugkeeren w,l ik niet, gedood wor den ook niet, ik moet dus links af gaan, en als het moet, zal ik ook zander paard mijn doel wel bereiken. Hij reed bedaard verder, maar op dien dag gebeurde er niets bijzon ders. Ook den tweeden dag vervolg de hij rustig zijn weg. MaaT op den derden dag om 12 uur sprong er plotseling uit het struikgewas een reusachtige, grijze wolf te voorschijn, die riep: Ach, ongelukkig© Prins, waa'rom zijt gij hier gekomen? Nu moet Ik uw prachtigen hengst ver scheuren! En voor de Prins tijd had zijn zwaard te trekken, greep de wolf het paard, werd hij err af ge worpen en was liet paard verscheurd. Er was niets aan te doen, hij moest nu te voet verder gaan. Den gehee- len dag liep hij, en daar hij dit niet gewend was, word hij zeer vermoeid. Eindelijk viel hij uitgeput neer en was op het punt iu slaap te vallen, toen de grijze wolf weer verscheen, en sprak: Het spijt mij werkelijk, Prins Ivan, dat je zoo vermoeid zijt. Weet ge wat, ga op mijn rug ritten en zeg mij waarheen ik u bremgen moet en wat het doel van uw tocht is. Ivan vertelde het hem en steeg op zijn 'rug. Dadelijk rende de wolf weg en liep nog vlugger dan het vlugste paard. Toen de nacht begon te vallen, kwa men zij aan een lagen, steen en muur. Hier hield de wolf stil en zcide tegen den Prins: Stijg af. Prins Ivan, en klim over dezen muur. Gij komt dan in een tuin, waar de wondervogel zit in een gouden kooi. Neem den vogel e'r uit, maar pas op dat gij do kooi niet aanraakt, want dan wordt gij gevangen genomen. De Prins deed, zooals hem gezegd was, kwam iin den tuin en zag dade lijk den vogel in een prachtigen gou den kooi. Voorzichtig nam hij den vogel er uit, en was al op den terug weg, toen hij dacht: wat moet ik met den vogel beginnen zonder kooi, ik weet niet, hoe ik hem anders be waren zall En hij keerde terug en gTeop de kooi; maar op 't zelfde oogenbiik hoorde hij een geweldig ge raas en gerommel van alle kanton, de wachters werden wakker, holden den tuin in en vonden Ivan met den vogel in de hand. Hij werd gegrepen en voor hun Tsar, d e Dalmat heette, gevoerd. Tear Dalmat was heel boos op Prins Ivan en riep hem toe: Sohaamt gij u niet, jonge man, om zoo jong als gij zijt, roeds uit stelen te gaan? Wie zijt gij, waa'r komt gij vandaan, en hoe heet uw vader? De Prins antwoordde: Ik ben de zoon van Tsar Andronovitch en mijn naam is Ivan. Uw prachtige vogel vliegt s nachts dn onzen tuin en plukt de gouden appels van mijn va ders boom: daaTom heeft mijn vader mij uitgezonden om den vogel te zoe ken en hem te brengen. —Ongelukkige jongeling! riep Tsar Dalmat, is het een Prins waardig, om te doen, wat gij gedahn hebt? Wanneer gij bij mij gekomen waart en gij hadt het mij verteld, dan zou ik u gaarne dien vogel gegeven hez- ben, maar nu, nu zal ik in alle lan den en steden uw onwaardig gedrag bekend laten maken. Of wacht, Ivan, luister: als gij mij den dienst wilt be wijzen naar het land van Tsar Af- fron te rijden en mij het ros met de gouden manen te brengen, dan zal ik uw misdaad vergeven en, wat meer zegt, u den wondervogel cadeau ge ven. Met een bedroefd hart ging Ivan weer terug naar den grijzen wolf, aan wien hij alles vertelde. Ach, waarom hebt gij ook niet beter geluisterd, toen ik u zeide de gouden kooi niet aan te raken! riep de wolf. Vergeef me maar; ik heb heel dom gedaan, antwoordde de Prins. Het zij zoo. sprak de wolL Klim op mijn rug en ik zal u bren gen, waar gij wezen moet Ivan l>esteeg den wolf weder, die als een pijl uit den boog, wegsnelde. Hoe lang hij liep, weet ik niet, maar eindelijk kwam hij tegen den nacht in het land van Tsar Affron. Toen zij bij de vorstelijke stallen kwamen, ze: de grijze wolf teger. den Prins: Ga in de stallen en neem het ros met de gouden manen, maar raak het gouden toom niet aan, dat aan dén muur hangt, want dan loopt het niet goed af. Ivan ging de stallen in en zag da delijk het ros met de gouden manen. Hij pakte het paard beet en wilde juist den terugtocht ondernemen, toen hij het gouden toom aan den muur zag hangen. Dit schitterde en blonk zoo prach tig, dat hij de verzoeking geen weer stand kon bieden en het toom greep. Maar onmiddellijk hoorde hij aan alle kanten een oo'rverdoovend ge raas, de stalknechts kwamen hard aanloopen, Ivan word gegrepen en voor Tsar Affron gebracht. En de Tsar sprak: Vermetele jongeling, waar komt gij vandaan, wie is uw vader en hoe heet gij? En Ivan antwoordde: Ik ben kLe zoon van Tsar Andronovitch en mijn naam is Ivan. En is diefstal iets wat past aan een edelman? Waa'rom zijt gij niet bij mij gekomen? Ik zou u gaarne het ros met de gouden manen gegeven hebben; maar nu, nu moet ik in alle landen en steden bekend laten ma ken, dat gij een dief, een inbreker rijt Doch luister: op één voorwaar de zal ik uw schande verzwijgen. Als gij voor mij een verre reis wilt ma ken, en de schoon© Prinses Helena, naar wie ik reeds zoolang ve'rlangd heb, wilt halen, dan veTgeef ik u uw misdaad en zal u daarenboven het ros met de gouden manen en met het gouden toom cadeau geven. Toen de Prins het paleis verliet, ws hij zeer droevig gestemd. Hij kwam bij den grijzen wolf terug en ve'rtelde alles wat gebeurd was. AcH, waarom hebt gij niet beter ge luisterd toen ik u verbood het gou den loom aan te raken? riep de wolf. Ik bid u, vergeef het mij, ik heb ongelijk, antwoordde Ivan. Nu, het rij zoo! sprak de wolf. Ga op mijn rug zittem en ik zal u brengen, waar gij wezen wilt! (Slot volgt). Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan mevrouw Venema—Van Doorn. Wagenweg 88. Haarlem). In dc bus gooien, zon der aan schellen I LENA K. Het 7de was toch niet goed. Het is veel eenvoudiger dan jij dacht, maar ik vind het toch aardig, dat Je er wat van maken kon. Ja, 't begint 's avond3 al heel vroeg donker te worden, doe je ook aan dozen wed strijd mee of heb Je nog andere werk jes 's avonds? ROOS. Is het zóó naar je zin? Ja, ik denk, dat je rnadsel nu wel heel gauw komen zal. Ileb je zelf ook wel eens begraven plaatsen bedacht DINA en NELLY M. Ja. het gaat hoe langer, hoe beter, uls je geregeld mee doet Lossen jullie ieder apart op, of wie er t eerste een heeft Schrijft Dina do briefjes altijd? 7© zien er al tijd even netjes uit. dunkt me I JO V. Je stuurt een nieuw raadsel in zonder antwoord. Wil je het me nu nog eens zenden en dan het ant woord er bij schrijven ZUS D. Je moet me maar even voor uit waarschuwen als je komt. Zus, want anders ben ik misschien niet thuis. Je hebt, dunkt me. prachtig weer getroffen. Wel bedankt voor jo mooie kaart. JENTIEN en J0 B. Het derde doel zal ik dan voor je bewaren, hoor I Ja, het is prettig om door te lezen tot het uit is, maar ben ja dan niet wel eens wat suf geworden en krijg je dan geen hoofdpijn, of heb je daar tegen woordig geen last moer von Hoe was de eerste c :les? Vond je het prettig en waren er ook kennisjes van je De nieuwe raadsels zijn goed. JAN en COR H. Hoe is het nu met allo patiënten Is Coba nu ook weer beter en zijn het nog erge litteekens of roode nlekken en is Cor's heen weer heelemaal in orde? Gelukkig, dat Moeder juist thuis was 1 Is Moe der nu weer uit JOHAN v. D. Waar sparen jullie dan nu wel voor op? en heeft jullie club een goeden bal of spelen jullie niet meer tegenwoordig? PIET DE V. Het eerste raadsel is moeilijk te raden en wordt dus niet go- plaatst. maar het tweede is goed. Nu zal je het boek wel uit hebben. Piet, maar je inoet toch nog een weekje ge duld hebben. Heb je het tweede ook. gelezen ANDRé S. II. Vragen over het rul len van plaatjes worden nooit ge plaatst, And ré, want dan komen er zóóveel, dat daarmee alleen onze Brie venbus al gevuld zou zijn. Het spijt me, dat ik je er niet mee kan helpen kan je ze op school niet ruilen JAN W. Je hebt heel wat nieuwe raadsels gestuurd, hoor! Ze worden geplaatst, ais ze aan de beurt zijn. Vind je raadsels-bedenken een prettig werk, of heb je ze ergens gevonden LENA K. Ja, je mn- nog wel mee doen, en je >s?nt nog niet eens een van de oudsten. Ik vind het aardig, datje er zoo'n plezier in hebt I Doet Alida ook mee HENRI FR. Natuurlijk mag je met ons meedoen. Het nieuwe raadsel is al vast goed en wordt geplaatst, als het aan de beurt is Met welke cou rant heb je vroeger wel eens meege daan en heb je toen ook wel eens ©en prijs gewonnen JACOBUS v. B. Dan ben jij zeker Mij, dat Moeder deze courant geno men heeft en ga je zeker heel trouw met ons meedoen. Vind je de raadsels moeilijk en heb je lung werk om ze to vinden WILLY G. Dat was een grappige plaatWas het een reclameplaat en waarvoor Ja. je zult het nu wel weer erg druk hebben Moet je veel hand werkjes maken En het pïano-studee- ren mag er ook niet bij Inschieten Heerlijk, dat je zoo goed vooruit gaat f Je maakt, op school in je taalwerk ze ker heel weinig fouten, want je brief jes zijn ook altijd goed in orde Of kijkt Moeder die wel eens voor je na IRIS. Alleen is wel lastiger, dan toen B. ook nog meedeed, want nu kan er zeker geen hamer of zaag bij gebruikt worden. Kan je van een ge schikt doosje niet een klein poppe- bedjo maken of een leeg kistje be plakken en inrichten als winkeltje van poppekieertjes of mutsjes of hand werkjes Als je dat niet te groot maakt, gaat het wel gauw en jij bent met naald en draad nogal handig, geloof ik. Een poppeschortje met een gehaakt stukje kan misschien ook wel, maar ik denk, dat jij zelf nog beter Iets bedenken kunt, dan ik. Op dat an dere zal ik maar niet antwoorden, want dan is je geheimpje meteen ver klapt JAN H. B. De ïwee laatste raadsels zijn goed, maar het eerste is wat las tig. Neen, ik had van jou geen raad sels meer in voorraad. Vind je ze te genwoordig moeilijker dan \roeger? Jk denk, dat dal toevallig is, hoor 1 Aardig, dat de machine zoo goed werkt en dat je or nog meer bij hebt gekregen Wat doe je meestul op Toynbee Ja, voor den wedstrijd zal je nog wel een uurtje overhouden zoo nu en dauik ben nieuwsgierig, of het weer zoo aardig uitvalt als verle» den jaar. MARIETJE C. De nieuwe begraven plaatsen zijn goed en het raadsel ook. Gezellig, dat je ook me© gaat doen. Ik denk. dat je er hoe langer hoe meer goed oplost, els je een poosje met ons meegedaan hebt. NANNE en COR N. Ja, om half ne gen heb je natuurlijk niet veel lust meer om te werken en dan is het ook tijd om te gaan slapen, want je zult 's morgens ook wei weer bijtijds op zijn. Maar voor de briefjes heb jij toch, geloof ik. meor tijd dan Cor, of speelt Cor liever buiten JACOBA v. d. S. Ik ben erg nieuws gierig, hoe dat examen afloopen zal. Je moet mij maar eens precies schrij ven ,hoe alles gegaan is. Hoe is het toch afgeloopen met de albums zijn z© al verloot en ben jij ook gelukkig geweest ELIZ. en ANNIE S. Hebben jullie veel plezier in Amsterdam g©had Vertel nri maar eens, waar je geweest bent en wat je gezien hebt Mevr. VENEMA—v. DOORN. 30 September 1911.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 19