NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2'^e Jaargang. No. 3676 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 3 OCTOBER 1911 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: per drie maanden: f Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Jr f V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1-65 (gzrfT 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Afzonderlijke nummers Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.J7H de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnnmaer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave derVennootschapTonrens Coster. Directeur J. C. PEERE300M.Drukkerij: Zuider Duitenspaarne -2. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Gndorgsteekende is voor sen week buitenslands en verzoekt brieven enz., die voor redactie, administratie en drukkerij bestemd zijn, niet aan hem persoonlijk, doch aan die afdeeüngen zelf te adresseeren. Particuliere brieven wor den doorgezonden. J. C. PEEREBOOM. AGENDA WOENSDAG 4 OCTOBER. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling, uur. Schouwburg: Opvoering van Mul- Saiuüs Vorstenschool, door do Ned. tooneel v er een i gi ng, 8 uur. De Kroon: Concert Louise ea Her- mine den Hollander, 8 uuï. KL Vereeiiigmg: Bioscoopvoorstel lingen, 2 en 8 uur. Stadsnieuws DE NIEUWE CONCERTZAAL. Een nieuwe concertzaal mag ze heulen, (ie kleine concertzaal van de Sociëteit Vereeniging, die in dit blad eens rondweg vergeleken werd bij een stal. Wie de oude localiteit nog in het gelicugen heelt, niet liaar v uilen en .versleten \loer, haar onooglijke ■wandbcklceding, Je lappen die b:j- wij ze van gordijnen voor de ramen hingen, herkent de kleine concertzaal niet meer. want terecht heeft liet be stuur geen gedeeltelijke, maai- een afdoende verbetering gewild. Alles is nieuw of vernieuwd geworden. Voor eerst dc vloer, dan liet plafond, do wanden zijn behangen niet doek, da! 'gevat is in gouden lijsten, keurig ge- schildc-ide deuren sluiten aan bij de fraaie lanibrizeering en voor de I100- ge ra-leis hangen dezelfde soort sierlijke gordijnen, die in de groote zaal de tuindeuren zoo keurig af sluiten. Natuurlijk is de zaal electrisch ver licht, door diie kronenelk van 12 lichten. Vlak tegenover liet podium is een aardige schouw gebouwd, waarin oen moderne gashaard liet lokaal zal verwarmen. Nieuwe en gemakkelijke stoeltjes zijn aangeschaft, de zaal heeft 238 zitplaatsen en het geheeie podium is vernieuwd. Dit wordt afgesloten met een rij houten pilasters, onderling door blauw kuord verbonden, en heeft In den achterwand een deur, waaidoor heen de vleugels uit de Appelaarsteeg direct naar boven kunnen worden golieschen. Binnenkort zal er ook gelegenheid zijn voor het geven van kleine toi neelvoorsteliingen, daarvoor zulle don op het podium een voordoek, liet noodige voetlicht cn her sen worden aangebracht. Boven de deur is oen allegorische voorstelling geschilderd, waarvan Chopin de hoofdfiguur is. Dc ontvangkamer, weleer een hok, gestoffeerd niet conige inuziekkasten, is eveneens totaal van gedaante ver anderd. Het is nu geheel ingericht in blauw en eikenhout, met keurige gor dijnen, nieuwe stoelen, een aardig lichlkroontje en langs de wand-i kasten voor muziek in stijl, waartus- schen zelfs een gezellig hoekje, cosy corner, is uitgespaard daarnaast is een afzonderlijk toilet voor de solis ten ingericht. Het portaal eindelijk sluit zich waaidig bij ai dit nieuwe aan, de vloer is bedekt met een soort van gekieurd houtcement, oenige passen de meubelen geven een gezellig aan zien en voor liet publiek zijn ook hier nieuwe en keurige toiletten ge maakt. Do vernieuwing van het buf fet is nog niet gereed, maar zoodra dat het geval is, zal het herschapen zijn in ecu kleine, maai' compleet» keuken, zoodat men die (het xnaal el ders bestellende) bij partijen zal kun nen gebruiken. Na ilit alles spreekt het wel van zelf, dat het trappenhuis geschilderd is en de trap een nieuwen looper heeft gekregen. Het geheel is, in één woord, keurig. Voor voordrachtavonden, concerten van kamermuziek en vergaderingen, waarop een 200 k 250 personen ver wacht worden, is de zaal bij uitstek geschikt. Onteigening. In de Staatscourant worden aange geven do Derceelen. welke kunnen worden onteigend voor de verbreeding van do Temoeliersstraat alhier. VEREENIGING EN BRONGEBOUW. In de vergadering mn Gecommit teerden der Sociëteit Vereeniging op Maandagavond heeft de heer G. van der Most van Spijk aan het bestuur inlichtingen gevraagd over een ge rucht, dat het bestuur onderhandeld zou hebben over eeue exploitatie van het Brougebouw. Do voorzitter, Dr. J. Timmer, ant woordde, dat inderdaad hot bestuur zich in verbinding heeft gesteld met liet be&tuur van het Brongebouw en daarna getracht heeft, een begjroo- ting op te maken van. een eventueölc exploitatie dödr de Sociëteit Vereen - ging, in verband mot de eischem van heit Bron bestuur. Het Societeits be stuur heelt daarna een brief geschre ven, dat hot op de zaak m.et reflec teerde. Eenigo dagen later heeft hot Bron- comité geviaagd om een bespreking. Het meende aan het Bestuur der So ciëteit zoodanige nieuwe gezichtspun ten te kunnen openen, dut 't Bestuuir op de zaak een anderen kijk zou krij gen. Daaruit is voortgevloeid een verga dering van het Societeitsbestuun* met het lJro'ncomité, waarbij ook een Commissaris en de directeur van de BTon aanwezig waren. Daarop is de zaak cboor het Societeitsbeetuur op nieuw in studie genomen, maar door den korten tijd (bedoelde vergadering werd Zaterdag gehouden) is het nog niet tot een besluit gekomen. Het be stuur heeft nieuwe gegevens gekre gen en er is uitzicht op andere gege vens geopend. Over eenige dagen zal een besluit genomen worden. Een gedachtenwiaselin g volgde daarop. Van de bestuurstafel werd gevraagd, hoé liet College van gecom- niitteerde® over de zaak in beginsel dacht, terwijl ui.t do vergadering stemmen opgingen, om het bestuur le verzoeken, het College van gecommit teerden voor de definitieve beslissing nog eens bijeen le roepen. Duidelijk werd evenwel in het licht gesteld, dat wanneer het bestuur op grond van de cijfers tot een afwijzend advr.es kwam, gecommitteerden er niet aan zouden denken, aan het be stuur oen oomb.natie met en exploita tie van liet Brongebouw op te dra gen. De meoning van de overgroote meerderheid bleek uit do aanmaning van de volgende motie: De vergadert ng van geoommit teerden, gehoord de debatten, van oordeel, dat in het algemeen een exjiloitatie van het Brongebouw door dc Sociëteit Vereeniging wenschelijk zou kunnen zijn, verzoekt van het Bestuur nade re gegevens omtrent de financi eel e mogelijkheid1 da airvan te mo gen ontvangen, om daarover met kennis van zake'n te kunnen oor deelen. In de vergadering werd nog mee gedeeld. dat al de daarvoor in de groote coucertzaal bescliikbare plaat- .»=n zijn verpacht. Na do er ga Goring begaf ztoh bet bestuur met gecommitteerden r de vernieuwde kleine concertzaal niet aangrenzende ontvangkamer. Er was slechts één oordeel over de twee lo kalen en dat was onverdeeld gunstig. Gecommitteerden prezen inrichting on afwerking om 't zeerst. Het bleek dat hot woord van lof, een oogenblik te voren in de verga dering gericht tot de heeren Van Dapperen en Bingér, die meer in het bijzander met de zorg hiervoor waren belast geweest, volkomen verdiend BRONGEBOUW. Gedurende het laatste kwartaal zul len do volgende concei"ten gegeven worden Zondag 8 en 22 October, 12 en 26 November. 3 December door het Haarlemsch Muziekkorps. Op Woens dag 1 November en 13 December wor den Stratiss-avondeii gegeven. 2en Kerstdag wordt het laatste concert dcor het iloarlemsch Muziekkorps ge geven. RIJWIELDIEFSTAL. Uit do Koningstraat is een rijwiel gestolen. liet werd door iemand to koop aangeboden aan den rijwielhan delaar It. in de Anthoniostraat, dio 't zaakje niet vertrouwde en dc poli tie van liet rev al in kennis stelde. J. L J. S. te Heemstede werd daar op aangehouden, en bleek de dader te zijn. BU etn twist gedood. Gistermiddag tusschen één uur en half twee is in de Zuid Polderstraat, een straat in het Amsterdomsche kwartier, tusschen den 59-jarigen schareusl;:ner Gijsberlus Klerks en den 46-jarigen Wilhelmus Kuyte een kwestie ontstaan over een kinde- renplagerij. Daarbij liep Kuyte een verwondimr op, tengevolge van een steek met een schaar, waardoor hij even later overleed. De lezing van de politie over dit ge val is do volgende Maandagmiddag te één uur onge- _'er is in de Zuid-Polderstraat twist ontstaan tusschen den scharenslijper Gfjsbertus Klerks en den in die straat wofienden slager Wilhelmus Kuyte. Kujte werd duarbij door Klerks met een schaar in de borst gestoken. Hij kon zijn woning nog binnengaan, maar de wond bleek levensgevaarlijk. Na een uur reeds overleed Kuyte. Dr. Büekmann constateerde den dood. De aanleiding tot deze noodlottige vechtpartij blijkt een van zeer on- schuldigen aard te zijn. De 59-jarige scharensliiner Klerks (de man is ge huwd, en woont Zounesteeg no. 5) was 's middags in de Zuidpoldcrstraal bezig met de uitoefening van zijn vnk. Een puar kinderen van 'n jaar of vijf, zes kwamen 't hem toen lastig maken bij zijn werk. Volgens latere verkla ring van den man staken ze o. a. een houtje tusschen 't vliegwiel van de scharensliep, waardoor dat houije te gen hem werd aaug-osliugord. Kier les joegide kinderen weg, on die vluchtten naar huls, naar de woning van den slager Kuvtö (perceel nr. &i). Kuyte verscheen dadelijk op straat en kreeg lof maakte) ruzie met den scharenslij per. waarna de bovengemelde vecht partij ontstond. Hoe die zich precies heeft toegedragen de getuigenver klaringen daarover loopen uiteen. Een acht- k negental mensehen zijn tegenwoordig geweest bij *t vechtpar tijtje, dat spoedig geëindigd was, toen Kuyte met een schaar een steek In den bénodentepol van de linkerborst kreeg. Nadat, omstreeks een uur later Kuyte s dood geconstateerd was, werd het lijk in een verzegelde kist naar het gasthuis gebracht. De scharenslijper Klerks is dadelijk na het gebeurde door de politie gear resteerd. Hij antwoordde op hetgeen htm werd ten laste gelegd ,,'t zal wel zoo geweest zijn, ik weet liet niet." Klerks verklaarde ook, dat hij van z'n tegenstander ecu trap tegen den buik had ontvangen. Vandaag is hij ter beschikking van de justitie gesteld. liet onderzoek in deze zaak, is thans in vollen gang. Daar w» vernamen, dat de mee-nin- gen der ooggetuigen over de toedracht der zaak uiteenliepen hebben wij ter plaatse inlichtingen ingewonnen. Bii onze informaties bleek ons. dat de scharenslijper daar zeer gunstig bekend staat. Hij is een gemoedelijke oude man die in die buurt geregeld zijn ambacht uitoefent De verslagene en zijn gezin staan minder gunstig bekend. We zullen do sterke termen, waarin sommige bewo ners dezer straat over 't gezin Kuyte spraken, niet herhalen. Alleen dit willen wii er van zeggen, dat de kin deren, die de aanleid inde oorzaak van dit treurie voorval zijn geweest, de huurt voortdurend tot last zijn. Dat vertelde ons o. a. juffrouw Luyten, wier schaar het was. waarmee de verwondin" werd gepleegd. Nog Zondag luidden de jongste kin deren. twee meisjes en één jongen, het baar lastig gemaakt en haar uitge jouwd, toen zij heil verbood. Maandagmiddag omstreeks tien mi nuten over éènen, had juffrouw Luy ten haar dochter een schaar gegeven, om die door Klerks te laten slijpen. Het meisje had toon gezien, dat de kinderen van Kuyte, die ongeveer van 5 tot 8 jaar oud zijn. Klerks plaagden. De kindoren waren tot twee maal toe op de trapplank gaan staan trap pen, wat de man hen verbood. De jon gen had toen een mondorgeltje in het slijptuestel bij den slijpsteen gestoken. De man had toen met een vloek uit geroepen „Moeten jullie me alweer p Hij was de kinderen ach terna geloopen, maar dezen waren naar huis""reloopen. Verder had h niets moor van het gebeurde gezien. Juffrouw Rootlieb, die verder in de straat woont, had in de deuropening \an haar woning c'-mde, meer ge zien. Haar 15-jarig zoontje Piet had de toedracht van de zaak van zeer nabij gezien, want die was bij 't rel letje gaan kijken. Volgons hun verklaringen was de oudere dochter van Kuyte, die het huishouden doet, hot huis uitgeloo- pen. toen de kinderen naar binnen waren gevlucht. „Moet Jij m'n broertje slaan trad zij Klerks toegevoegd. En meteen had zij den man een slag op zijn gezicht gegeven. Daarop was ook Kuyte naar buiten komen loopen en had Klerks geslagen en getrapt. Klerks had niets terugge daan, want juffrouw Rootlieb had te gen haar buurvrouw gezegd „Die man doet niets terug, hij laat zich ge moedereerd slaan 1" Toen was Kuyte weer begonnen te slaan cn te trappen Ihj die gelegenheid moet de man rn e t de borst in de scliaarzijn geloopen. Deze verklaring werd ons ook door andere straatbewoners bevestigd Ook deze getuigenis, dat Kuyte niet nuch ter was, toen hij den scharenslijper aanviel. Do dochter had daarop haar vader naar hinnen geleid. Een oogenblik ia- ter was zf weer noar buiten gekomen en had haar twee zusters gehaald, die in de buurt waren. Nadat zij even thuis waren geweest, kwamen zij naar buiten en sloegen den scharenslijper onder het geroep van „Je hebt m'n vader vermoord I" De man moet, volgens juffrouw Rootlieb, eerst toen teruggeslagen hebben. Eén der dochters had aan juffrouw R. verteld, dat haar vader nog naar de keuken was geloopen, om te drin ken en dat hij onderweg had uitgeroe pen „Ik sterf Inmiddels was de geheele Zuid-Pol derstraat vol volk geraakt. De scha- lenslijper wus toen met zijn toestel aan den hoek van hei Teylerplein ge komen. Iemand had hem toen ge dreigd il ik jou ook eens je dar men uit je lijf halen?" Een ouder had hem echter -esust door te zeggen, dat hij niet wist, hoe de vork in den steel zat. Toen was de politie gekomen. In het huls van Kuyte waren ach tereenvolgens drie geneeskundigen ge weest de lieeren Van dor Berg. Dr. ten Oever en Dr. Büekmann. De 16-jarige Wilhelniina Kuyte. dej dochter van den verslagene, verklaar-* de ons het volgende Maandncmiddag omstreeks kwart over éénen, toen Klerks voor de buren scharen stond te slijpen, stond zii \óor haar woning in de Zuid Pol derstraat. Zij hoorde, dat haar broer tjes en zusjes den man nariepen „Scharensliep D.e man werd hier over boos. Hij nam do kindoren bij den arm en duwde hen de gang in. Het meisje vroeg toen aan K. wat dit te beteekenen had en voegde hem daarbij toe „Gooi je soort Klerks moet haar toen hebben uitge-sctiolden voor „viezerik", enz. Zij lachte hem hierom uit. Haar vader» die thuis was, hoorde do twist, en kwam naar builen. Hij vreeg Waarom scheld je m'n doch ter uit? Als ik je vandaag in -je.... krijg, heb ie het goed bij mij 1"' Klerks liep toen van den wagen, naar haar vader met een halve schaar in de hand, green hem bij den onderarm en bracht hem tegelijkertijd eeri steek in de linkerborst toe. Haar vader begon daarop hevig te bloeden. Zij heeft hem toen naar huis gebracht en in de keuken op een stoel neergezet. Onge veer een half uur daarna viel hij dood voorover. Zij had inmiddels naar Dr. Büek mann gezonden, maar Dr. Van deü Berg, die ook te hulp was geroepen, kwam eerder. Deze verklaarde om half 3, dat haar vader dood was. DE ROTTERDAMMERS. Men schrijft ons Het Rotterdamsch Tooneelgezel- schap, dir. P. I). van Eysden, komt met liet nieuwe Engelsche blijspel van Elisabeth van Armln, getiteld „De vlucht van Priscilla". Elsa Mauhs en Henri Poolman vervullen de hoofdrol len. Het Tooneel". maandblad van het Tooneel verbond, schreef er het vol gende over „De uitnemende vertolking van de hoofdrollen, gespeeld door Eisa Mauhs, als do prinses, en Henri Pool man ,als de groothertog, haar vader, hebben van dit stuk het succes verze kerd. Voornaam en innig bekoorlijk, waarlijk een prinses, heeft Elsa Mauhs, met fijne schakeeriug in haar spel, de smart en wanhoop weergege ven san de desillusies en de vernede ringen, die zij had te doorstaan. Haar talent heeft zich vooral in den laat Sten tijd. krachtiger ontwikkeld, haar spel is straffer geworden, minder zoetelijk dun" vroeger. Met recht mogen wij dan ook van deze talentvolle actrice nog mooie dingen verwachten. De groothertog is een Serenissinius- type. waaraan Henri Poolman al den kostelijken humor heeft gegeven, waarover hij beschikt." Pr ij zen schietwedstrijd. Bij den heer H. Stinis, Kruisweg, zijn ten toon gestold de prijzen, uitge loofd voor den schietwedstrijd door de vereeniging „Claudius Civilis Haarlem, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan georganiseerd. Onder de prijzen zijn medailles van de Ko ningin en van Prins Hendrik. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Installatie. Maandagmorgen te 9 uur had hier in hot Lokaal van Chr. Belan gen de instaliatie plaats van het nieuwbenoemde hoofd der Bijz. Prot. Scliiool in plaats van wijlen den heer G. Klijn. De voo'rzltter van liet be stuuir, Ds. Wol tors, sprak eerst een gebed uit en heette toen de belang stellenden en de kinderen, maar het bijzonder liet meuwe hoofd, den heer Van der Stam, hartelijk wel kom. Spreker sloeg ec-n blik In het verleden, als de heer Klijn nog hoofd dor school was, met zijne beproefde leiding,jnet zijn liefdevol hart kinderen, met zijn zeke'r plichtsge voel, met -zijne hooggeselwitte én ge zonde, princ'pieele opvattingen. Maar naast eon blik in hot verleden, zei spireker, past ons thans den blik in de toekomst te slaan. En dan wen- schea wij den lieer Van der Stam een rijken en gezagenden werkkring aan deze school, hopend, dat van het op treden van het nieuwe hoofd nog rij ke vruchten mogen worden gezien, tot zegen dér gemeente. Vervolgons sprak spreker de kinde ren toe en zongen deze daairnn oen. welkomstlied. Daarna sprak do heer J. L. Zegers, I secretaris van het bestuur, B., de noodlottige gebeurtenisfer WOTrflU, mr>) ■hlmem alrem ïonire kindéren te-; menwerking tusschen hot schijnem alleen jonge kindéren genwoordig geweest te zijn. Van de omwonenden vernamen we nog de eenparige getuigenis, dut Kuy te voel misbruik maakte van sterken drank. Over Klerks spreekt men met voel lof. De oude man was als het ware versuft door het gebeurde. En toen hij door twee agenten naa'r hiet bureau werd gebracht, was hij a. h. w wezenloos. Toen men hem zeide, wat er ge beurd was. gaf hij ten antwoord, dat het wel zoo "zou kunnen zijn. Het gebeurde wordt in dé buurt natuurlijk zeer druk besproken. J ubilé Zaterdatr zal 't 25 jaar geleden zijn, dat de herstelplaats van machinerie- en yan de 1 weren D. Bortling en Zoon in de Oranicsfroot word opge richt. Van een klein smederijtje is de zaak uitgebreid tot ccn der grootste burger-werkpluatsen hier ter slede. Protestantenbond. Heden had de verloting plaats, waarvan de opbrengst koint aan de installeering van het Bondsgebouw. De trekking geschiedde onder toe zicht van een inspecteur van politf Deduretijd. Ook aan do werklieden bij do Am sterdamsche waterleid ng is, wegens den duren tijd, door do directie e toelage op hot weekgeld toegezegd. hoofd en degenen, d.e hem in zijn werk bij staan. Hij wenschte eon gezonden, prcttigem geest tusschen hoofd, per soneel en kandoren en drong er voor al op aan, monschen van één stuk te zijn, met groote liefde voor het werk, hetwelk men in zoo ruime mate van wijlen den heer Klijn steeds had on dervonden. Namens de ouders sprak nog de hoer Br. Hoekendijk, en gaf het nieu we hoofd de verzekering van de lief de der belangstellende ouders. Toen trad het nieuw benoemde hoofd naar voren en aanvaardde met een zeör passend woord zijn ambt, het bestuur dankend voor het ver trouwen, don wonsch uitend, in voetstappen to willen wandelen hom, die hier door den dood werd ontnomen, door velen betreurd, ho pend, dat eeije zegenrijke samenwer king tusschen hem en de overige leerkrachten zou plaats hebben, tot bloei der school en een beroep doei de op de medewerking, liefde en 't go- duld der oudors voor het moeilijke work der opvoeding. Ook de kinderen sprak de heer Van der Stam toe. Nog wend een gezamenlijk lied gezongen en eindigdie de heer Zegers met dank gebed. liet waarnemende hoofd wea g. Do Burgemeester en Schoolop ziener zonden bericht van verhinde ring. SCHOTEN. LEZING DR. OÜTMAR. Niettegenstaande het slechte weer waren toch vele ouders naar de O. L. school in de Soendaslraat eegaan, om de lezing van den schoolarts Dr. Oot- ir.ar bij te wonen, die spreken zou over hc-t -evaar voor dipbtheritis en over wat de ouders daar tegen kun nen doen. In een zakelijke en toch voor ieder duidelijke rede zette de spreker zijn denkbeelden uiteen, weid de vooral in den breede uit over het gevaar van besmetting en den vooruit gang in de geneeskunde, om zulke be smettingshaarden te loealiseeren en bracht dit alles in verband met de ge constateerd© aanwezigheid der diph- theritisbacil. Spr.'s betoog werd met ernsüge aan dacht gevolgd. Door velen weid gé bruik gemaakt van de gelegenheid om ragen te stellen, die de heer Ootmar zooveel mogelijk beantwoordde. De heer Rijs, hoofd dezer school, dankte ten slotte namens de aanwezi gen dc-n heer Ootmar voor zijn interes santé rede. Samensmelting Woensdagavond vergaderen alhier in een gecombineerde ledenvergade ring de liberale kiesvereeniging Bur gerplicht en de Vrijzinnige Kicsvorec- i.igrng. Als spreker zal optreden de heer \V. O. A. Koster van 's-Graven- hage, met het onderworp Naast vrij zinnig ook democraat HAARLEMMERMEER. Woonwagerilast. Telken iare, wanneer te Lisse de kermisvveek gevierd wordt, wordt door een groot aantal woonwagonlieden. Lisscrbroek als staanplaats voor hun ne wagens gekozen. Hierdoor onder vinden de bewoners op velerlei wijze last van deze oneenoode gasten. Thans hebben zij zich met een door velen geteekeud verzoekschrift tot usa Burgemeester gewend, ten einde ge daan te kri'gon, dat het vort-reven met woonwagens aldaar absoluut verbo den wordt Wij twijfelen niet, of zulks mogelijk is, zal het gedane verzoek wel wor den ingewilligd. W ie de lusten geniet, moet ook de lasten dragen. IJ MUIDEN. Flesch aangespoeld. Onze correspondent schrijft: Tusschen lJmu»den en Wijk aan Zee is -aangespoeld een wijiillesch waarin een briefje van den volgen den inhoud. Nous nous trouvons sur mor et de- mandons secou-rs le plus vite passible Paul W. Stephan B. et Joseph G. Zou dat eeai misselijk© grap zijn? Of verkeeren de inenscheu werkelijk in nood? Waarom dan geen duideiij ker aanwijzingen gedaan? Bclnpbreukelingen.- Door den stoomtrawler Irene wer den hedenmorgen 8 schipbreukelingen aangebracht, zijnde de volledige t equipage van den Deenschen brik Atlas, kapitein Kuhle, niet hout van Caresbo naar Seaham, die door den trawler op sleep genomen wand, doch op 50 mijl van Umutden in zinkenden staat moest worden achtergelaten StoTmgevolgen. Gisterenavond is door den stoom trawler Pluto in hulpcloozen toe stand op de Noordzee aangetroffen de bomschuit Katwijk 40. De trawler heeft de bom te IJ mui den binnengesleept. Binnenland DE „KONINGIN DER NEDERLANDEN". De directie van de stoonivaart-inaat- schappii „Nederland" te Amsterdam" heeft gisteren een telegram ontvangen van den gezagvoerder van het stoom schip „Koningin der Nederlanden", te Colombo, meldende, dat de gezond heidstoestand van de passagiers, be- munning en overige leden van het de tachement troepen en schepelingen goed is. VERDRONKEN. Het lijk van den sinds eenige da gen vermisten ontvanger der gemeen te Voorst is gistermiddag bij Vliet- berg uit dan IJsel opgehaald. DE STORM.. Hot Nederlandsch sleepschip „Fen- nechiéna II" mot eeue lading stuk goederen van Rotterdam naar Bed- dlö, is Zaterdagavond van zijn sleep boot „Prima" losgebroken en storm de tot voorbij Sla verf'.sse, alwaar het hoog tegen den dijk gestrand zit.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1