AM»" mftr m a m m RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD I. 'M m m 9 m m ïM m 3 m m m m m m. y' v Probleem No. 304 van Bombéke. 86 t- a 11 G 1 n L2 m B G G a B Zwart schijven op 8, 9. 11, 12, 15, 16, 17, 18. 19, 23, 29 en 36 Wit schijven op 20, 27, 28, 31, 32, 35, 37, 38. .10, 45. 47 en 48 Oplossingen van deze problemen worden gaarne ingewacht aan boven genoemd adres, uiterlijk Dinsdag 7 November a. s. Oplossing van Drobleem No. 290. van den auteur Wit 33 - 29, 30 - 24, 25 - 20, 35 - 30. 26 - 21. 43 - 39. 48 17, 37 - 32. 49 - 43. 45 1 Oplossing van probleem No. 300, van den auteurWit 28 - 22. 32 - 27, 33 11. 39 - 33, 47 - 42, 38 - 33, 26 10. 33 4. 44 - 40. 50 28 Beide problemen zijn goed opgelost door de heerenR. Bouw, D. G. Ko ning, B. A. Koper, W. J. A. Matla, C. Serodini, J. Siegerist, F. Tb. Timmer. BLADPROBLEEM, van M. Coê. opgedragen aan 'de leden van de Haarlemsche Damclub. Zwart 1 2 8 4 5 A -J a Bfll li 4b 47 48 49 60 Zwart schijven op 7, 9 ,11, 12, 24, 25 en dam op 20 Wit schijven op21. 23. 29, 32, 33, 35, 43 cn 49 Op to lossen van het blad, zonder berd of schijven. SÏMTTLTAAN-SéANGE DOOR D MEESTER-DAMMER IIERM. HOOGLAND JR. Zooals reeds gemeld, was de uit slag van deze Séance, dat door den Simultaan-speler van de 26 gespeel de partijen, 19 werden gewonnen. 6 remise gemaakt cn slechts 1 partij verloren werd. Het resultaat door den heer Hoogland bereikt, kan d.m ook met recht schitterend genoemd wor den, te meer. wijl eer. groot aantal zeer sterke spelers aan den strijd deel nam. De wereld-kampioen Weiss, die dit jaar een match van lien pnrt'it met den heer Hoogland speelde, be- 't dan ook verklaard nog nimmer zulk een sterken tegenstander aan bet bord ontmoet te hebben. De Haarlemsche Damclub hoopt dan ook. den lieer Hoogland nog menigmaal in haar mid den te zien. De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maandag avond van 8 tot 12 uur in het gebouw „De Nijverheid". Jansstraat 85. al hier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Zij, die lid wenschen te worden van deze club kunnen zich daartoe bij het bestuur aanmelden. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gende nummer bekend ge- maak Ij. IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jan Westera). Mijn geheel bestaat uit 18 letters en is een dorp in Noord-Brabant. 5 6 7 8 9 10 11 is een jongensnaam. 2 3 is een voorzetsel. 1 2 10 3 is een verkorte meisjes naam. 13 14 17 15 16 lijkt op een mensch. Met 12 4 10 18 10 14 3 spelen jon- 2. (Ingezonden door Jentien en Jo Been). Mijn eerste en tweede is niet iemand, die jong is. Mijn derde en vierde is een vloei stof. Mijn geheel is een plaats in Zuid- IIolland. 3. (Ingezonden door Joban van Donse'aur). Welk dorp in Zuid-Holland leest ge hieruit 8 9 12 12 5 7 5 18 19 2 5 18 7 4. (Ingezonden door Annie M. Ro- zenhartj. Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een spreekwoord krijgt .o..e .a.e. „i..e. .e. .e».., 5 (Ingezonden door Johanna Franc ken). Mijn geheel bestaat uit 26 letters en is een straat in Schoten. 6 7 8 12 18 2 is een viervootig dier. 10 11 12 13 14 i3 een water. 2 19 5 5 9 5 liggen op de huizen. 16 4 3 17 20 is een lekkernij. 8 12 5 1 is een verkorte jongens naam. 15 11 18 13 is een verkorte meisjes naam. 6. (Ingezonden door Piet de Veer). Welke naam van een voetbalclub in Nederland is tevens de naam van een plaats 7. (Ingezonden door Corry van Da len). Zet achter elkaar Een kleur. Een klinker. Een bij kinderen goed bekend ge bouw. Ge krijgt dan een plaatsje tn Gro ningen. 8. (Ingezonden door Marie Land- mei j er). Go vindt mij altijd vlak in de buurt en tocli ben ik een dorp op Ameland. Hoe kan dat 9 (Ingezonden door Arie Dunne bier). Zet onder elkaar Een stad in Duitscliland. Eon rivier in Duitscliland. Nog een rivier in Duitscliland. Een stad in Duitschland. Een haven in Pruisen. Een deel van Duitschland. Een stad in Duitscliland. Een cleel van Duitschland. Een stad in Duitscliland. De liegin letters vormen een stad eau de Donau. 10. (Ingezonden door Teunis Kok). Mijn geheel bestaat uit 22 letters en vindt altijd een plaatsje in de cou rant. 4 14 7 is speelgoed. 1 8 9 10 dient om iets te bevestigen. 15 8 20 21 22 is warm en bedek kend. 13 2 19 11 is een gebouw. 12 5 9 4 is een geldstuk. 15 3 16 17 is een getal. 18 14 6 is een hemellichaam. 11. (Ingezonden door Frits Seuter). Ik ben een plaats in Noord-Hol land. Keer mij dm cn ik ben een dorp- Ie in Noord-Brabant. 12. (Ingezonden door Betje Ver beek). ster gvan ma too akt mee ard den he vet het pa Welk spreekwoord leest go hieruit? Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. De windwijzer. 2. Klei lei ei. 3. Doorn Noord. 4. Beter één vogel in de hand, dan tien in de lucht. 5. Algemeene Nederlandsclie Wiel- rijdersbond. Wielewaal, Hoangko, gems, heemden, Chinees, rijdier, rendier, held. 0. Een pannekoek. 7. Luiaard, ga tot de mieren 1 Leiden. Utrecht. Ida. Aleida. 'Anna. Rome. Dordrecht. Groningen. Aardbei. Thomas. Oor. TieL Dirk. Elizabeth., Marken. Ina. Elza. Room. Elizabeths Gasthuis. i Ni colaas. 8. Beetsterzwaag. - Zwager, zwaar, taart, teer, baars, reet.. 9. Walvisch. 10. Vreeswijk. 11. Kerk perk zerk. 12. Blooker's Daalders Cacao. Lood, Cook, baar, kaas. Cox, daalder, bes. Goede oplossingen ontvangen van Johanna Kerkman 4. Lucie en Agatha Spaan 11 en 12 van de vorige week. Geert,ruida Boks 10. Jan de Bruijn 11. Jan Westera 12. Cornel is Heemskerk 12. Cor en Nanne Naufca 11. Coba van der Schaar 10. Sophia Hinrichs 10. Nico Drent 12. J. N. Ran 3. Marietje Cramer 11. Jan II. Bruijn 11. Annie Termes 9. Jo Verton 11. Frits Seuter 11. Anna Boersma 8. Dma en Nelly Mooren 8. Cornel is van Gelder 10. Jentien Been 10. Bart Ligtenberg 11. Zus Duursma 11. Jacobus van Bommel 11. Willem van Wilsum 10.. - Corry van Dalen 10. Marie Landmeier 10. Arie Dunnebier 8. Piet de Veer 12. Henri Friderichs 7. Lenu Koeleveld 11. Betje Verbeek 9. Betsie en Annie Stavenuiter 11. WiLly Germeraad 10. Dina van Putten 10. Jan Huijer 11. Cor Huijer 11. Johanna Francken 8. Bep en Marie Ruyzenaers 11. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Cornelis Heems kerk). 1. Ja. ik heb er genoten, het was er heerlijk. 2. Vindt u 't erg, oesters te eten 3. Hij klimt als een eekhoorntje in den boom. 4. Zeg, Madelan, denk je nog wel eens aan mij 5. Ik zeide jou, recht te zitten, kwajongen! 6. Eén tegen tien, dat is niet eer lijk. 7. De dame omhelst het arme kind. 8. Geven loeiende koeien u hoofd pijn 9. Ik ben nu zoo rijk, ik donk hui zen le koopen 10. Door het loonen in het veld heb ik blaren aan de voeten. 11. Als gij in de courant iets leest van een bom, meldt liet mij dan 12. Daar is een put, recht voor uit, pas op 1 13. Zoek het konijn in hot hol en tusschen het gras. 14. Deez' wollen rok is voor de ar me weduwe bestemd. 15. Zit die paal stevig in den grond, Barend 10. De gehecle ruimte werd door den kinderwagen ingenomen. BEGRAVEN PLAATSEN, ENZ. Antwoorden. 1. Balk. 2. Luik. 3. Sint Nicolaas. 4. Emmen. 5. Delft. 6. Deventer. 7. RozendaaL 8. Helder. 9. Wilna. 10. A alten. 11. IJlst. 12. Sloten. 13. Rika 14. Go 15. Co, 16. Ka. Goede antwoorden ontvangen van Johanna Kerkman 5. Goortuida Boks 13. Jan de Bruijn 15. Jan Westera 15. Corneüs Heemskerk 13. C.or en Nq.nne Nauta 15. Coba vari der Schaar 16. Sophia Hinrichs 15. J. N. Ran 7. Marietje Cramer 15. Arie Dunnebier 15. Lena Koeleveld 16. Betsie en Annie Stavenuitcr 13. Dina van Puften 15. Annie Tenues 16. Jo Verton 13. Frits Seuter 16. Anna Boersma 12. Dina en Nelly Mooren 16. Jentien Been 15. Zus Duursma 16. Willem van Wilsum 14^ Corry van Dalen 15. Marie Landmeier 15. llenri Fridericks 16. Betje Verbeek 9. Willy Germeraad 16. Jan Huijer 12. Cor Huijer 12. Joh. Franken 16. Bep en Marie Ruyzenaers 17. DE REIS VAN PETER. In Duitschland was het vroeger een vaste gewoonte, dat elke handwerks man na zijn eerste leerjaren op zijn ambacht ging reizen. Hij trok dan van de eene plaats naar de andere, werkte nu eens hier, dan weder daar en kwam na enkele jaren als vol leerd in zijn geboorteplaats terug. r was veel voor te zeggen. Zoo'n jongen za,g wat van de wereld, leer de allerlei inenschen kennen, leerde zich in allerlei toestanden schikken .en kreeg ook velerlei soort van werk onder de oogen. Deed hij zijn best, dian kon die reis hem later van veel nut zijn. Dat meende Peier, de held van ons verhaal, ook. Zijn vader had eene flinke zaak en was als timmerman zeer geacht. Daar hij zelf zijn werk grondig verstond, had hij zijn zoon Peter bij zich gehouden en hij twij felde er niet aan, of zijn jongen zou 't wel zonder reizen bolwerken. Maar dat was Peter lang niet met hem eeus. Hij zou en hij moest op reis. Dan eeist zou hij eon flink werkman worden. Bovendien had hij zoo nu en dan wel eens gehoord, dat zoo'n wandeltijd, waarbij men van <de eene stad naar do andore trokt, nog niet zoo onaardig is. Bij elke gelegenheid had hij hel or over. Zijn vader antwoordde er niet veel op, maar zijn mooier trachtte hem steeds van dat voornemen af te brengen. Zij schilderde hem in le vendige kleuren, welke onaange naamheden en welke gevaren de reis opleveren kan. Nu weer had zij liel over ongelukken, dan weer over die ven en struikroovers, maar Peter lachte wat om haar angst. Er ging geen dag voorbij, of de reis kwam ter sprake En dan kon hij praten als Brugman. Vreemde oogen maken menschcn, heette liet dan. Wanneer ik altijd hier in het dorp blijf, zal ik nooit mijn vak grondig ieeron. U zai eens zion, hoe onze zaak vooruit gaat, wanneer ik eei-st maar eens eenige jaren de we reld in sa- Ten einde raad, riep moeder ver- scliillende tantes te hulp. Zij moesten beproeven om Peter van zijn plan af te brengen. Nu, de tantes deden haar best, de eene met praten, de andere met zuch ten en een derde zelfs met huilen. Alles te vergeefs. Maar jongen riep moeder eindelijk vol angst, kijk toch eens naar je vader. Die heeft ook nooit op zijn ambacht gereisd en hij is toch ovon goed een knap werkman als ieder ander. Ook dat hielp niet en daarom zei vader, die dat alles kalmpjes had aangezien Kort en goed, Peter gaat op reis. Maar dan laten we er ook geen gras over groeien. Morgen aan den dag wordt zijn ransel gepakt en dan moet hij het er maar onmiddellijk op wagen. Peter stond verbaasd over zoo'n plotselinge verandering. Hij werd er st.il van. Moeder ging zuchtend zijn kleeren bij elkaar pakken, zag zijn heele garderobe zorgvuldig na, en zorgde vooral voor warm ondergoed, want het liep tegen den winter. Na twee dagen was alles ge reel. Men besloot eerst le eten en dan zouden vader en moeder hem tot tiet naaste dorp wegbrengen. De zusters en broers waren allen een beetje onder den indruk. Er werd veel geschreid en gezucht en weinig gegeten. Poter zelf voaid het afscheid nemen ook lang niet prettig, maar hij hield zich goed. Eindelijk ging hij met. zijn ouders op weg. Nog herhaalde malen zag tiij om en wuifde een afscheidsgroet toe aan de huisgenooten, die met kdoeken en mutsen op de stoep stonden te zwaaien. Verschillende dorpsgenooten kwamen aan de deur. Sommigen schudden het hoofd, ande nen drukten hem de hand on wensch- hom goede reis on behouden thuiskomst. Enkele vrouwen hadden het nog over de gevaren en onge makken van zoo'n reis cn keken daarbij Peter's moeder aan, alsof zo V?ikliert zeggen „Hoe kun je er toe komen, om je jongen zoo alleen de wereld in te sturen Maar moeder zuchtte „Hij wil ntet anders", en dan ging men weer langzaam verder. Eindelijk kwam men in bet naaste dorp. Onderweg was weinig gespro ken. Vader diep in gedachten, moe der veegde telkens oen traan weg en Peter liad ook moeite, zich goed te houden. Laten we hier nog een poosje gaan zitten, zei vader, toen ze voor hij de herberg kwamen. Er werd een afscheidsmaal besteld met een flesch wijn en men klonk met elkander op de behouden thuis komst van den zoon. Peter trachtte zich goed te houden, maar hij had een brok in de keel en kon ternau wernood wat eten. verd het tijd voor hem. Hij stond op, hing zijn reiszak op den rug en nam hartelijk afscheid van zijn lieve ouders. Zijn moeder wilde nog een eindje meegaan, maar Peter stond er op, dat ze met vader stil in do herberg zou blijven zitten. En daar ging hij heen. Hij had al bijna barouw, dat hij zijn zin had doorgedreven. lederen keer stond hij stil en keek eens rond. Waar ging de weg naar toe Hoe lang moest hij nog loopen, voor liij bij 't naaste dorp was Hu, wat woei er oen koude wind En wat was die lucht grijs. Net of er sneeuw zou komen. Prettig wandelen op zoo'n manier. Hij had. eigenlijk niet tegen den winter moe ten gaan, want kwam er vandaag geen sneeuw, dan kwam zij toch vast morgen of overmorgen. Met gebogen hoofd en tragen tred schreed hij verder. Eindelijk kwam hij aan een kruisweg. Waar moest hij nu heen Vreemd, dat hier geen handwijzer stond. Hoe licht kon men verdwalen Was hier nu nog maar iemand om hem den rechten weg wijzen. Maar heinde en ver zag u niemand. Besluiteloos stond Peter stil. Dat hem zoo iets zou overkomen, had hij niet gedacht. Den eersten dag kans loopen te verdwalen En als hij verdwaalde, misschien niet eens voor donker in een dorp aan te komen. En dan die sneeuw, die vast zou ko men Hij rilde al bij do gedachte, dat hij den nacht wellicht onder den blooten hemel zou moeren doorbren gen. Eigenlijk was hij toch dwaas ge- woest, liad hij den zin zijner moedor gedaan, dan zat hij nu achter de warme kachel. Wat zou zij blij zijn, wanneer hij nu nog bijtijds terug keerde Eer hij er aan docht, had hij zich omgekeerd en plotseling rendo hij zoo hard hij kon naar het dorp terug. Maar niet langs den grooten weg, doch langs een achterpad, dat zel den begaan werd. Zoo bohoefde hij ook niet langs de herberg te gaan, waar zeer waarschijnlijk zijn ouders nog bedroefd bij elkaar zouden zit ten. En loopen dat Peter deed 1 Zoo- doendo kwam hij nog vóór den don ker weer in 't dorp terug. Heimelijk sloop hij naar huis. waar hij door zijn broers en zusters met groot ge lach ontvangen werd. Haast zou hij zich boos gemaakt hdbben. maar dan moest hij van zelf nijdig de deur uitloopen en dat ging nu niet. Je hebt wel vlug je reis vol bracht, spotte zijn oudste zuster. Zeker de laarzen van den reuzenman geleend. Peter zal wel honger hebben, lach to een tweede. Zet hem maar achter de kachel en geef hem een flinke boterham. Nu, Peter kroop maar gauw in zijn warme 1 Kiek je. En pas zat hij daar, of zijn ouders traden binnen. Moeder was nog bedroefd over het afscheid nemen en zei zuchtend Och, lieve hemel, waar zou nu mijn best jongen wel zijn V 't Is voor de eerste maal, dat ik ze 's avonds niet allen om me vereenigd zie. Dat kon Peter niet aanhoorem. Schuchter kroop hij uit zijn hoekje, en zei Ilier ben ik al 1 Met oen juichkreet sloeg moeder de armen om zijn hals. Maar vader sprak Wat, ben je nu al terug 't Is net gegaan als ik gedacht had. Moe der merkte er niets van. maar ik wist wel hoe ver de reis gaan zou. Moeder was evenwel zóó in de wolken, dat ze riep Knor nu niet op hem. "t Ls im mers veel beter zoo. We liebben on zen Petor nu gezond en wel terug. Dat is me een pak van mijn hark Die ontvangst viel Peter mee. Hij begon zich weer op zijn gemak te ge voelen. En hij durfde zelfs tegen zijn moeder te zoggen Ja, als ik niet vast had geloofd, dat het zou gaan sneeuwen en als ik niet aan dien kruisweg had gestaan, zonder te weten waarheen, dan was ik vast niet terug gekomen. („De Av."). Brievenbus (Brieven aan de Redactie Yan de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw Venernuv. Doorn, Wagenweg 88. Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellenl MARIETJE C. Ik ben nieuwsgie rig, of hij mooi wordt en of jij_ al net jes gelijk werken kuut. Ja, de 7de was ook wel wat lastig: toch is er nog meer dan één goed antwoord op ge vonden. ANNIE T. Het nieuwe raadsel is goed. JO V. Het nieuwe raadsel is goed. FRITS S. Ik geloof niet, dat ik rog veel van jou in voorraad heb. Maar als je nog eens nieuwe inzen den wilt heb ik liefst verschillende soorten en niet zoo heel erg moeilijk. ANNA B. Ik heb in Amsterdam een meisje gekend, dat precies heette als iij. Was dat familie van je? Neen. vergeet je naam maar niet r, want meestal raad ik het niet DINA en NELLY M. Ja, dat is ook gopd, dar zie ik jullie wel schijnen. LENA K. Ik heb gelukkig een heeleboel geduld. Lena! Ga jij maar kalm je gang, hoor! en ik hoop, dat 'ij ook geduld'- blijft, als je knie wat ang duurt. Wat zegt de doktor er toch van? BETJE V. De nieuwe begraven plaatsen zijn goed. Ja. denk maar goed om je naam voortaan, want een brief zonder naam. dat gaat ook niet! JOHANNA K. Ja. dat zullen wel een paar nrettige avonden zijn. Wat leer je er allemaal? Waar was je eerst on school? Do begraven namen zijn zóó wat te gemakkelijk; probeer eens, of je ze nog beter wegstoppen kunt. nieuwe raadsels zijn goed. LUCIE L. S. Het nieuwe raadsel is goed. Ja. het is moeilijk om alle weken op ttjd te zijn, want er is op Woensdag zoo dikwijls iets bijzonders. Het. is haast veiliger, om ze maar een dagje eerder te sturen.. Gerarda is ze ker nog te klein, om mee te raden, of kan ze al lezen? GEERTRUIDA B. Ja, kom dan de volgende week maar! Het nieuwe raadsel is goed. JAN DE B. Ik vind, dat jij al heel goed oplost. Heb je er lang werk aan gehad? Wat vind je aardiger, de raad sels, of de begraven namen? NETJE en SOPHIE D. Je zal het van den wi.'tor dan wel druk hebben als oudste dochter thuis! En wat zoek je dan in het voorjaar? Heb je al be ducht. wat je eigenlijk wik? 1IORNFI.IS H. Hei nieuwe raad sel is gooi. COR cn NANNE N. Gezedig, dat J. naast je zit. cian kan je nog eens over de uhiiek praten, via 1 je niet? Ja, Nnnne zal ld langzamerhand wei hoe lang je het nog volhoudt, werk? COBA v. d. S. Ik ben nieuwsgie- maar als je raden prefti" vindt, heb je er altijd nog wel een oogenblikje voor over SOPHIA H. Neen. alloen het uur tje van t tot 2 houd ik er voor. maar als je er niet om 1 uur kan zijn, dan zijn jullie toch ook wel vóór 2 uur klaar, denk ik. Je nnttm deed me een beetje san een Duitsche naam denken, misschien komen je overgrootouders er wel vandaan! Komen Truida en jij dan samen? R. De be era ven namen en raadsels worden niet bij elkaar ge teld. Wat vind je prettiger? MARIE L. Ja, nu zend je me do oplossing wel, maar ben ik het raad sel vergeten. Wil je me nu het raad sel nog eens opschrijven met het ant woord erbij? Ja, het weer was Zon dag erg slecht, maar we hebben voor- loopig ook niet veel moois te wachten, geloof je wel? ARIE D. Het cnot hoe langer hoe beter, denk ik. Bedenk jij ook wol eens nieuwe raadsels? PIET DE V. Voor de briefjes heb jij zeker niet veel tijd. Nu dan zend je jo oplossingen maar alleen, dot is ook best. hoor! HENRI FR. Ja, als het stormt is het er prachtig en dat doet het heel dikwijls in Den II. Aan boord van do :iorlogsschopen ben i'k ook dikwijls geweest toen ik'zoo oud was nis jij, en ik kan me best begrijpen, dat je daj heerlijk vindt. Is je Pa nu in Indiö? JAN H. Wat moet je er aan doen om de pezen wat losser te maken? Veel wandelen? Of zou dat niet helpen? JENTIEN B. 't Was geen mooi weer voor Jo, om ze weg te brengen; is zo erg nat geworden? En heb je nu al wat meer tijd gehad om te lezen? 't Is anders wel weer om veel thuis te zitten tegenwoordig! BART L Ja. dat mag wel. Heb weinig tijd tegenwoordig? Hoe ko men jullie aan dat grappige naampje voor ZÜS D. Ja, dat beeld is heel mooL Maar op de heenreis hield het jullie zeker té lang op om alles te bezien. Ik ben verlangend te hooren, hoe lang de reis naar W. duurdo. Krijg ik de volgende week weer een vervolg? WILLEM v. W. Deze begraven namen zijn goed. liet is best, als je er nog wat meer bedenkt. Hoe het daar mee gegaan is, zie je de volgende week wel in de courant. CORRY v. D. Hoe werk je dat? Met de kruissteek» wat maak jo nog meer? Vind je 't niet moeilijk om telkens nieuwe patroontjes te 1 «den ken, of is er iemand, die je er aan helpt? BETSIE en ANNIE S. Neen, jullie zijn daar niet te groot voor. want dan gaat het ook weer zooveel netter. Ja, kom dan maar op een Woensdagmid dag tusschen 1 en 2 uur. Dit was oen lange brief. Wie van jo beidjes had hem nu "«schreven Hebben julLis over dat 7de raadsel ook zoo lang moe ten raden? WILLY G. Het eerste raadsel goed. maar bij het 2de heb je het ant woord verbeten. Hoe is T met je keel Kan je alweer gewoon hardop pra ten t Is wel gezellig, als 't licht zoo vroeg opgaat, vind je niet? Wat voor lijm gebruik je er bij Hebben jullie wel eens tube's met secectinc Die houden prachtig BEP en MARIE R- Ik ben blij, dat jullie het zoo mooi vinden. Lees jo jfc, boeken ook wel eens voor een twee den keer Ja. het wordt nu ook ho« langer hoe drukker met de raadsels. JOHANNA F. De Begraven Namen zijn goed en de raadsels ook. Ja. ik vind elf pond erg veel. Begin! zo a ecu beetje te lachen? Mevr. VBKEMA—v. DOORN. 28 October 1911.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 19