Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De BUdt, 1 Nov. 1911. Hoogste barometerstand 7G9.9 m.M. te St. Matbieu (Westkust van Frank- lrijk) laagste 737.9 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 2 November Wind zwakke tot matigen Weste lijken, later toenemendeu Zuid-Wes telijken wind. Gesteldheid van de lucht tijdelijk opklarend, later wellicht weer re gen. Temperatuur: overdag iets zachter. Mogelijk nachtvorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 764 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. OPGAVE VANi JOH M. SCHMIDT .Optioien 85 BIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand Woensdag 1 November Hoogste gisteren 9 uur F. 59 Laagste hedennacht F. 47 Hoogste heden tot 19 uur F. 61 HOOQ- «n L A AQ WATER STA NOEN 2 November. H o og w a t er. IJmuidenv.rn.12u. m.; n.m. 19u. 14m Katwijk n.m.llu. 35m.; v.m. llu.49 Petten v.m.19 u. 90 m.; n.m. 18u.34m Laag water. IJmuldenv.m. 8 u. m.jn.m. 8u. i4m Katwijk v.m. 7 u. 40 m.; n.m. 7u. 64 m Petten v.m. 8 u. 20m n.m. 9u. 44 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 5 uur 6 min. geschieden. den, mishandeld en met een geladen revolver bedreigd te hebben. De getuive Fórtuin 7/ci ook in 't ge noemde gebouw door de stakers met een revolver bedreigd te zijn gewor den. De beklaagden ontkenden. Aan de werkwilligen, door posters binnenge bracht, was alleen de naam gevraagd, dwang werd niet gebruikt. 't Getuigenverhoor zal heden wor den voortgezet, omdat enkele getuigen o a. Molleina. gisteren nog niet van de zeereis thuis gekomen waren. MLLKVERVALSCH1NG. S. II. te Sloten is door de Rechtbank te ..msterdiim wegens melkverval- sching veroordeeld tot 2 maanden ge- vangemsstraf. POGING TOT DOODSLAG, 't O. M. hij de Alkmaarsehe Recht bank oischte 5 jaar gevangenisstraf tegen den scharenslijper J. J. F., die zijn vrouw met een scheorincs eenige gevaarlijke wonden aan den hals toe bracht. Gemengd Nieuws STAKING. Te Londen staken 4000 bestuurders van motorcabs om een fooienquaestie. DiereonescUerming. De heer i. L. Uuuma, te Arnhem, schrijft üi „Avicultura" Dat er in onze maatschappij men- schen worden aangetroffen, die die- renbe3chermi ng voorstaan, met hart en ziel zich hiervoor geven, kan iudeiduad een gelukkig verschijnsel heeton. Althans ik voor mij juich zulks van gunschor harte toe. VV aaiorn de dieren noodeloos ge kweld W aarom hen niet be schermd Bijna overal vraagt men ons heschornung voor de dioion. Wij kunnen het op borden lezen, liet mag echter niet alleen eigenbelang ziju, dut ons zoo handelen doet. Het moet voortspruiten uit ware belangstelling voor hen. Niet omdat sommige dieren nuttig voor ons zijn, niet omdat vogels door hunne kleuren onze om geving daar buiten fraaier tinten, maar bovenal, oindat wij inenschen zijn, willen we hen beschermt Ik vraag u dan ook vriendelijk die bescherming, zonder u daarvoor ook maar eenig voordeel van de (lieren wereld in ruil te willen voorspellen, slechts loutere bescherming, waarop do dieren aanspraak maken. Stip ik ter verduidelijking even hier aan, dat ons allen voorbeelden bekend zijn, dat dieren, als paarden en hon den, al zoo dikwijls hun meester of diens kind in nood redden. Zouden wij dan bij hen moeten achterblij ven Zeer zeker nietwe doen we- derkeerig gaarne hetzelfde Hoeveel liefde en gehechtheid ont vangen we van onze huisdieren. Wat ecri trouw, niet waar Kortom, ieder zal zich wel een zeer intiem verbond- je kunnen herinneren tusschcu zijn vriend, een dier en zich zelf. Hiervan zijn voorbeelden te over. om ze niet bij hoopjes uit de mouw te kunnen schudden. Velen onder u kennen allicht plaat, waarop we een hond zion spannen voor eene te groote kar. de „Wie kent ze niet, die arme zieke hondon, Door ruwe hand aan eene kar gebon- don. Te zwaar voor hunne kracht Vergeet ze niet, die roerend smee- kend' oogon Zij vragen dat uw huln uw mode- doogen Hun moeilijk lot verzacht En als we dit sprekend ploatjo lieb- ben gezien, zijn ons de oogen wüd open gegaan, zien en gevoelen wc beter dan ooit te voren, wat er door die arme honden wordt golodom Voorwaar, die goedige hondenoogen, welke in normale gevallen zooveel liefde en gehechtheid verraden, ze lijken te „trouw" om den hond te martelen. Dank zij de overheid, komt do Trekhondenwet hieraan veel tege moet. Maar er zijn nog zooveel andere treurige tafereeltjes waar te nemon door het oog van den dierenvriend Aangenaam doet het dan ook aan, dat we des winters te Arnhem bij de schipbrug een paard en voer man gepost zien, die zware voerkar- ren, met slechts één paard bespan nen, op de brug helpen, als „vader Rijn" de schuitjes er onder „zoo hoog" heeft doen rijzen. Men wil niet meer, dat van de krachten der paar den „te veel" wordt gevergd. Hier voor komt zoor reker der vereenig Lo gen van diere ubescherniing een woord van warmen dank toe. Men steune haar moreel of financieel I Moge ik eenigermate hebben aan getoond in korte trekken, dat dieren vrienden en weldenkende menschen gaarne alles in liet werk stellen der dierenbescherming, de behulpzame hand te bieden I Wij moeten onze kinderen voor-; gaan, beschermend op te treden. On ze kinderen moeton reeds heel vroeg loeren de dieren lief te hebben. Ver geten we daarbij niet, dat goed voor gaan goed volgen doet. Onaange naam doet het aan, als we zien, dat kinderen dieren plagen of kwellen. Die lust tot wreedheid werkt ook zeer nadeelig op „onze jeugd", ter wijl in de verre toekomst die ruwe kinderen, wordeu ze niet hij tijds ge leid, veel kans beloopen onverschilli- hardvochtige menschen te wor- waaraan de samenleving nu toch eenmaal absoluut niets hoeft. Veel eerder doet het weldadig aan, als we een innig verbond waarnemen tusschen kind en dier. Die onderlinge toegenegenheid, voortgesproten uit de goede hoedanigheden van beiden, dagelijks toegenomen, doet goed. Lceien we onze kinderen goed te zijn voor dieren. In de toekomst zul len de uitkomsten verrassend zijn. Maar.... Keulen en Aken werden ri'et in één dag gebouwd. We zijn op den goeden weg I Zooals ik reeds zeide, wordt er al wat meer gedaan aan dierenbescher ming. maar... nog lang niet genoeg Do uitkomsten bewijzen het ons. Wij mogen dit goede werk niet alleen op de schouders laden der desbetreffende creenigineen. In het algemeen 'heb ben zij de hande.n reeds vol, ja, wordt er misschien al te veel van haar ver langd. Wï" moeten, nl of niet lid, me- dehelpen tot het. welslagen van lu edel streven. Wij kunnen zelf om ons heen zien. hier en daar zelf optreden, als we ontdekken, dal dieren woroen mishandeld, gekweld, of wat er ook niet in den haak mocht zijn. We kunnen letten op de tuigen dor paarden. Dikwijls heeft het mij gehin derd, dat een niet behoorlijk doorge schoven buikriem telkens tegen een der voornooten van het paard bengel de. Gestadig druppelen holt den steen. Welke inwerking zal dat riem- gebengel hebben Individueel kunnen we veel meer doen in het belang der dierenbescher ming. Mijn lezers begrijpen reeds, dat ik met een voorstel kom. Natuurlijk, dat spreekt van zelf. want aan ..pour parlers" ontbreekt hel tegenwoordig iet. Het komt echter maar aan op de daad Er bestaat nu in Amsterdam een Kinderbond voor Dierenbescher ming' De kinderen ontvangen daar. naar ik meen, een kaart als lid, waarop staat: „Wat gij «iet wilt, dat u ge schiedt, doe dat ook den dieren niet." Hebben kinderen zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt, dan wordt hun een medaille uitgereikt, 's Winters wordt er de toovcrlanfcaarn vertoond, en 's zomers worden openlucht-sa menkomsten gehouden. Op die samenkomsten wordt de jeugd doordrongen van het nut en het heil der dierenbescherming. Men hoopt op die wijze te geraken tot de stichting van een machtigen hond voor dieren bescherming. Herinner ik mij goed, dan nam de bekende dierenvriendm, mevrouw J. H. yan Eeghen, a costi, het initiatief tot deze oprichting. Dames, wilt haar bijstaan Maar al zijn nu allen het in beginsel er „hartroerend" over eens, dat die renbescherming bij kinderen in het bijzonder goede resultaten afwerpt voor onze maatschappij en bovenal den dieren ten goede komt, we komen niet verder als bet daarbij slechts blijft. Laten dierenvrienden toch vooral in hun kring trachten de harten voor de dieren te winnen. Immers onbekend, maakt onbemind. Wie geen dieren kent, zal er ook niets voor voelen. Bij hem, die ze eens gadesloeg, werd le vendige belangstelling geboren. Twee voorbeelden wil ik even aan halen, welke, op de keper beschouwd, op één lijn staan. Als jongeling bekommerde ik me nooit om kiiidergevveen, dat ik op straat veelvuldig hoorde. Nu tracht ik altijd de oorzaak er van te. raden. Toen ik dan ook onlangs een schrei end ventje op mijn arm nam. en het iets gaf, dat king met de dieren, lu de kiem is er bij hen reeds dierenliefde aanwezig. \V e heobijn baar nu nog muur alleen aan te kweeken. Vergis ik ine niet, dan worden er in Leeuwarden voor do schoolkinderen van gemeentewege bioscoopvoor stellingen gehouden. Ik hen er zeker van, dut ouder de „leerrijke" tooneel- tjes, welke den kinderen zullen wor den geboden, menig tufreoltje uit do diereu wereld" zal worden gegeven. Wanneer de dierenvrienden in Ne derland nu eens hun moreelen steun willen verleenen aan den „Kinder bond voor Dierenbescherming" 1 Wie kunnen nu beter voor de dieren plei ten dan zij I Under hen zijn allicht da mes en heeren, die wel eens om de beurt den kinderen iets kunnen vertel len van „Onze dieren". Schrijver's zwakke krachten hebben' te Arnhem gaarne voor baar rekening genomen Ouzo Vogels". Van een dergelnk optreden nanr buiton kan veel heil verwacht! oor waar. er is een ruim urbeiuo- KLEURENFOTOGRAFIE OP PAPIER. Met de noodig* reserve moet men net poncht aanvaarden, dat dr. J. H. bmith, die, reeds geruimen tijd vóór de uitvinding der autochrome platen van Gebr. Lumière, zich met- de kleu- ren-photografio bezig hield, in dezelf de richting voortwerkend, eene me thode heeft, uitgevonden om gekleur de fotografieën op papier te maken, /ooals men weet, liet de uitvinding- I.umière slechts toe gekleurde diapo sitieven te vervaardigen, die niet voor vermenigvuldiging geschikt wa ren. Het N. v. d. B. dat aangaande dit bericht, aan de New-York Herald ontleent, een vakman raadpleegde, die evenzeer voorzichtigheid aanbe val, waar het op do geloofwaardig heid van liet nieuws aankomt, geeft het verhaal van dr. Smith over zijn uitvinding als volgt weer: „Het procédé is de eenvoudigheid zelf. Eon nieuw vol uitdrukkend pa pier utocoior genoemd is ver vaardigd. Dit papier wordt op dezelf de wijze als celloidin of gelatine pa pier en negatief met autochrome- plaat in ean drukraam in centoct gebracht. Het wordt vervolgens twee uur in de zon belicht (of langer in diffuus licht). Het papier verkrijgt do kleuren der plaat en liet is zeer belangwekkend waar »e nemen hoe de kleuren zich geleidelijk ontwikke len op de zwarte oppervlakte van het papier zonder behulp van eenige op lossing of ontwikkeling. AJs de af druk gelijke kleuren vertoont als het origineel wondt 'het papier uit het drukraam genomen en worden de verkregen tinten gefixeerd om ze blij vend te maken. Het blijvende beeld HEEMSTEDE. Over den toestand der jongens aan wie Zaterdag met de stoomtram het ongeluk is overkomen, kan gemeld worden, dat het jongetje Kraayenbeek met zijn - -blesseerde hand wel spoe dig hersteld zal zijn. Het erger ge kwetste zoontje van den heer Nies- sink is naar omstandigheden nog al bevredigend te noemen. Letteren en Kunst DE HUISHOUDGIDS, aan 28 Oct. jl. bevat: „Reoepten. Menukalender. Eenige eenvoudigo middelen tot keu ring van sommige voedingsmiddelen en dranken. Afrikoansche kaas. Moddersmaak van visschen. Meri- schon als herkauwers. De moderne stoomwasscherij. Het moederlijk gevoel in de vrouwenbeweging. Correspondentie. Feuilleton". ARCH ITECTURA van 28 Oct. Jl. bevat: „Mededeelingon betreffende het Genootschap. Geuootscliapspnjs- vragen 1912. J. H. Lelirnan-prijs- vragen 1911De Perseus van Ben- venuto Cellini (V.) Buitengewone ledenvergadering van de Club van l'trechtsche Leden van het. Genoot schap „Architecture et Amicitia". Boekbespreking. Ingezonden. Prijsvraag Officierensociëteit. Van allerlei aard. Weekbladen en Tijd schriften. DE BOUWWERELD van 25 Oct. 1911 bevat: ,,A. Keppler. De Nota-Wibaut in zake do herziening van het erfpacht- stelsel (slot volgt). Heineke en Kui pers arch. (Amsterdam). Uitbrei dingsplan Schoort (N.-H.) (met afb.) Bouwkunst in Amerika. Voor dracht van Frank M. Andrews (New- York) in de Royal Society of Arts te Londen („The Builder") (wordt ver volgd). Heemschut. Berichten en mededeelingon. Boek en Tijd schrift Verslagen van Vergaderin gen. Personalia. Alexander von Wielemans. Met eene afbeelding in den tekst" FLORALIA EN AVICULTURA van 27 Oct. jl. bevatten artikelen: „Koude bakken; Koude Sla; Wat men gewoonlijk hooft en wat men zou kunnen hebben?; Honden beoordee- len, II; Nederlandsche Zangvogels (Vervolg); Een beroep op de dames; Grondregels en wenken over do z.-iag- vorming onzer Kanarievogels door Octavius". Nuchtere kalveren 15 stuks, ste prijs f 14, laagste f 8. Schapen 2 stuks. Paarden 5 stuks. GEMEENTERAAD Vergadering van don llaad der gemeente Haarlem, op Woensdag 1 November 1911, des middags half 2, in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorotter Jhr. Mr. J. W. G Bo red van Hogelanden, Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Schreuders en Dr. Timmer. PUNT 1. Mededeelingon ken. ingekomen stuk- 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per rogeL Nierziekte bekruipt onverwacht, - Niets is meer te vreezen dan een sass-sr r? licht en schaduw zijn weergegeven i gU u von bt;vu8t z>'1- druipt evenals de natuurlijke kleuren. Het procédé is niet kostbaar. Het nieu we papier zal niet veel meer kosten dan vijfmaal den prijs van het in den handel zijnde afdrukpa.pier en zal eerstdaags door eene speciaal voor dii't doel opgerichte Fransehe firma aan de markt gebracht worden. Laatste Berichten U11 g e st e 1 d. Overvloed van kepy noodzaakt ons verschillende stads- en oinstrekenbe- richten tot morgen te laten liggen. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de gisteren gehouden verkiezing van leden van het Kerkelijk Kiescol lege der Ned. Herv. Kerk werden alle candidaten der kiesvoreeniging Evan gelie en Belijdenis gekozen met ruim •400 van dc 658 uitgebrachte stemmen. De candidaten der kiesvoreeniging van Vrijzinnig Hervormden verkre gen ongeveer 230 stemmen. In ons volgend nummer zullen we den gedetailieerden uitslag der ver kiezing opnemen. EEN REIS DOOR EUROPA PER FIETS. Gisteren is onze stad bezocht door twee Portugeesohe studenten, die per fiets oen reis door Europa maken. 14 Mei zijn ze van Lissabon vertrokken, ze hebben 2 jaar tijd voor de reis. Het gaat om een weddenschap van 25.000. De fietsers blijven 3 dagen in Haarlem. Hedenmorgen zijn ze door den burgemeester ontvangen. In ons volgend nummer zullen we nog nadere bijzonderheden over de reizigers medecieelen. Fai lissement. Bij vonnis van 1 November 1911 door de Arrondissements Rechtbank .lhier in staat van faillissement ver klaard Immerzeel, wed. T. Bocrepoot, caféhoudster, wonende te Oude We tering. Rechter-commissaris m.r. II. van Loghern de Josselin de Jong. Harmonie. Tot directeur van de muziekveree- niging „Harmonie" is benoemd de heer Wenneker, or.d«n--kapclmoester ui de Marinekapel te Den Helder. De lieer Wenneker heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag uil den dienst aangevraagd en zal dezen met pen sioen verlaten en zich te Haarlem vestigen. J u b i 1 Onder vele blijken van belangstel- iLg viert lieden de kantoorknecht G. Pregel den dag, waarop hij 25 jaren geleden in dienst trad bij de Pi>ste- het schreien terstond rij'en. De assistenten, hoofd bos tel Iers deed verstommen, riep de toegescho ten grootmoeder uit „meneer heeft ook kinders". Ze raadde het precies. (Hel geval op zich zelf is natuurlijk „akelig" gewoon, om het eens heel „leelijk" uit te drukken). Ik wil maar zoggen, men moot zelf kinderen heb ben, om veel voor „het kind" te gevoe len. Ook dat loeren wii later, maar.... van zelf. In huisgezinnen, waar kinderen cn dieren worden aangetroffen, behoeft middelaars op te treden, doch buikriem zoo „stijf" mogelijk om zijn men evenmin dierenliefde te kwee-j aanbiedingen zijn van de hand ge- middel aangehaald waaronder de j ken... Ook dat gaat er vanzelf. I wezen, pakkende woorden» Rrenoren wii de Vinderen in onnrn.' bestellers schonken hom een pen dule met coupes. Verder gaat die dag onopgemerkt voorbij, alleen is de ju bilaris heden vrij van dienst. IJMU1DEN. De staking. Door de afdccling „IJmuiden" van „Patrimonium" en door de Scltip- persvereeniging werd aan de Ree- dersveroeniging aangeboden, -als be- uw nieren kunnen cel na cel tigd worden en hun kracht, bloed le filtreenon, verliezen, zonder dat gij eenig ander., waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, torneergeslagen- heid en voortdurende vonrio&idhekl, want zelfs wanneer de nieren stig ziek zijn, toomt zich dit somtijds alloen door weinig in het oog loopen- de verschijnselen. Nierziekten doen echter niet ieder een op dezelfde wijze aan. Geen en kele patiënt heeft alle verschijnse len zij loopen zeer uiteen bij ver schillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellen dig gevoel in hun rug en rheumati- •scho pijnen, doch niet liet minste kenteeken van waterzuchtander lijden aan graveel, urine-stoornissen en buitensporigen dorst, maar -heb ben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen en opgezwollen lede maten, en zijn totaal hulpeloos van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaarmoe digheid. Doch imdion gij eenig toeken van nierziekte of blaaszwakte hebt. leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, vóórdat gij eenig idee van gevaar liebL Nierziekten verhef fen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zon der voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel is zóó ernstig, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik dor échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij het eerste verschijnsel der verschrikkelijke nier ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge ven het gewenschle resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nie rengeneesmiddel kan de nieren hoo ien. Zij maken de nieren, blaas on urinewegen terdege schoon, gaan de ontsteking tegen en helpen hen op een zachte wijze om weder tot gezond heid en natuurlijke werking te gera ken. Zij doen de geringste sporen dier mei-aandoening verdwijnen, en go- aan de nieren hun kracht terug het vergiftige urinezuur af to voeren, waaruit zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen ont spruiten. Koopt geen pillen, die niet den vol- ledigen naam op het etiket hebben. Zij zijn te Haarlem Verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppingor, Groote Houtstraat 147aen K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of 10 voor zes doo- zon, Brengen wij de kinderen in aanra- Marktnieuws Veemarkt. Aangovoerd en verkocht to Haar lem op 1 November 1911 PUNT 2. B. en W. Vragen een crodiet van f 900 om eenige vertrokken e!n gan gen in het Raadhuis electrisch te verlichten. De heer R1NKEMA vraagt o fook1 de kroon in de hal van electrisch licht zal voorzien worden. Zoo ja. dan is sgr. tegen dit voorstel, want hij zou het jammer vinden als die kroon elec trisch werd. De VOORZITTER antwoordt, dat de kroon wel electrisch gemaakt worden. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 3. Mr. J. TI. Thiel c.s. stellen voor de aangifte van het belastbaar inkomen op het inschrijvingsbiljet van den Hoofd, omslag verplichtend te stellen. De meerderheid van B. en W. ont laadt de aanneming van d>t voorstel. De heer SLINGENBERG verdedigt dit voorstel. Spr. herinnert aan de mededeelingen van Wethouder Kruse- man in April jl., toen lifj op grond van een enquette van 1903 in verschil lende plaatsen, b&woerde. dat eigen aangifte niet in 't belang der gemeente zou zijn. Thans is een enquette over 1911 in gesteld. Amsterdam antwoordde, dat naast enkele nadeel en vele voordee- len staan. Men zou daar die regeling riet gaarne missen, omdat die een eerlijke belastingheffing- in de hand werkt. Uit Dordrecht, Leiden, Breda en Den Haag komen dergelijke antwoor den. Al deze plaatsen hebben voor deel van de eigen aangifte. Wat de kwestie betreft, dat de Ge meente den bewijslast omtrent het in komen zou hebben, si ijst spr. op de uitspraak van Gedep. Staten van Gel derland, nl. deze „Wie stolt bewijst". Editor is deze moeilijkheid to voorko men, door een goede redactie te ge ven aan liet betreffende artikel. Wan- •neer men nl meent, dat op de Gemeen te en niet op de belastingbetalers de bewijslast rust, wordt liet bezwaar door de voorgestelde redactie ondor- Vangen. Soreker kotnt nog êens terug op de circulaire van B. en W. om trent de aangifte van het inkomen, waarover reeds in April in den Raad is gesproken. Daarin staat„Deze vragen zijn al le te beantwoorden." Wie zoo'n vra genlijst krijgt, maakt uit dezen zin op, dat h's die vragen moet beant woorden. Uit die circulaire blijkt nu, dat de belastinerontroleur en B. en W. do noodzakelijkheid van eigen aangifte inzien, maar hebben het recht niet, om dat bij de tcgenwoordi- eg regeling te eischen. Daarom hoopt spr., dat men thans 'zal overgaan tot de invoering van eigen aancrifte. Do heer THYSSEN spreekt tegen het vonrstel-Thlel. Hij heeft zijn erva-1 ring opgedaan in de Commissie van Bezwaarschriften. Veel menschen heb ben niet hot flauwste begrip van hun inkomen. De winkeliers bv. weten niet, hoeveel zij verdienen, maar ook anderen weten niet, hoe zij hun inko men moeten berekenen. En als zij dit doen, gebeurt dat voor 't ineerendeel geheel foutief. Daarom is spr. tegen het voorstel. Weliswaar zullen eenige Inkomens juister geschat worden, ma v wanneer men bij andoren, di<v hoewel ter goeder trouw, hun ïnko- j men verkeerd opgeven, het opgegeven cijfer verandert, maakt men dien man tot leugenaar Spr, houdt vol, dat dc bewijslast om gekeerd wordt, 't Is wel een theore tisch bezwaar, maar de heer Slingen- berg vindt 't noodig, om er zelf op in le gaan. De heer Süngenberg zegt „Wie stelt bewijst Goed, men kan dan den belastingplichtigen dwingen te bewijzen, dat het opgegeven cijfer juist is. Maar als de Gemeente een cijfer wijzigt, dan heeft de belasting plichtige het recht te zoggen tot do Gemeente„Bewijs, hoe ge aan dat cijfer komt 1" (Ongecorrigeerd). (De zitting duurt voort). Hedenavond is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende Velden, 3. v. d Berg en A. J. M. Marsman, A. v. d. Heuvel en A. Heert jes, A. B. Koppen en M. II. J. v. Kor. delaar. BEVALLEN Oct. 30. A. MooijFortgons, e., 81. M J. van Norden—Bertholee. d., M. J. Gaartman Oerleinans, d. OVERLEDEN Oct. 30. L. J. M„ 2 j., d. v. J. B. Jonckbloedl Lange Heerenstr., 81. G. A., 14 d., z. v. W. J. Tervoort, Kam perstraat. M. G.. 3 m.. d. v. H. Vink, Sint Anthoniesteeg. Amsterdamscbs Sears Openingskoersen van 1 November 1911, LABOUCHEHE Ui ENS Co.'8 BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No.- 1 en 3. Tol. No. 577 STAAT'SFONDSENMARKT. 2 1/2 Cerlific. N. W. S. 69 1/8, 3 pCt. Obiig. N. W. S. 81 5/8—3/4. FETROLEUM-AANDEELEN. Vast. Koninklijke Petr. 4611/2, Dordt- 8chc Olie 1601/2, Geconsolideerde 389 1/2—388. Orion 1101/2. M1JNAANDEELEN. Ketahoens 82 1/2. Pref. Ketah. 126, Cultuur Vorstenlanden 168, Winst- l>ew. 130 1/2. AMKRIKAANSCHE MARKT prijsh. Denver 24 1/4, Erie 32 1/2, Kansas 29, Preferente 66, Missouri 31 7/8, 32, Rocls Island 25 7/8, Southern Rails 29 1/2, Union Pacific 164 1/2, C. Wabash 12, Wabash Pittsburg 21/8, Steel 561/2, Carrcn 481/4. 1/2. Preferente 14 7/8, Amalgamated 533/8. C. Cigara 45, Bonds 64 1/2. &!WEïrrERmËD! Getrouwd: J. KONING Jb.z. en E. G. DRIEHUIZEN, die, mede namens wederzijdsche fa milie, hunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele bewijzen van be langstelling. bij him huwelijk onder vonden. Geboren: ALBERTUS JOHANNES ANTHONIUS, Zoon van D. J VAN DAM en W. G. v. DAM—KLOMP. Haarlem, 31 October 1911. Gcboron ANNA MARIA. Dochter van J. G. TAVENIER. T. P. TAVENIER—DE JONG. Heemstede, 31 October 1911. Met deze betuigen wij onzen harte lijken dank, voornamelijk aan de plantsoen wachters en opzichters der gemeente Haarlem, voor de laatste onzen geliefden Echtgenoot en Vader bewezen. Wed. II. SCHOON—PREVOT en Kinderen. Haarlem, 1 November 191L Wouwermanstraat 6 rood. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, JOHANNA MARGARETHA DE WOLF. Weduwe van den Heer W. J. MAZZOLA, in den ouderdom van 77 Jaar. M. M. HASSINK—MAZZOLA. TI. M. HASSINK. J. M. v. BURKOM—HASSINK. JOH. II. VAN BURKOM. S. II. P. MAZZOLA. M. M. MAZZOLA. W. J. MAZZOLA. E. P. W. VAN BURKOM. Haarlem, 30 October 1911. Zijlweg 81. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. II. N. MUL, Kruisstraat 25. Boekhandel FA. VOOGD (A. Wiesen- haan)., Groote Houtstraat 94. A. ARONS Jr., Sigarenmagazijn, Spaarnwonderstraat 138. J VAN DER MOOLEN, Sigarenwin kel, Croiijéstraat 5. B. C. VAN DIJK, Kruidenierswinkel. Wesfergracht 45, hoek Oranjeboom straat. AAN ONZE BUREAUX: Zuider Bui- tenspaarne 12 en Gr. Houtstraat 53. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD Nov. 1. .1. L. van Weercn en M. S. Godefrooi, B. Sininia en J C. Geisder- fcr, R. Mulder en C. J. Woudenborg, K. C. Lugtig en C. Beijk, J. v. d. Wa teren en W. de Wit A. Meerwijk' en C. E. Werner, J. H. v. d. llorst en C. v. Burkum. Ti. de Mon en H. A. Kion, II. G. do Bruijne en A. M. Bos. GETROUWD Nov. 1. J. P. v. Tongeren en J. van Wooning, J. Schranders cn D. San ders. S. Kruijd en C. Hoetjes, H. Mijnders en J. C. v. d. Lely, J. Jong-, kind en C. L. Oudhoff. L. lloman en C. Bos, D. A. Raaphorst en H. v. d. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het zoo smartelijk verlies van mijn innig geliefden Echtgenoot en der kinderen zorgzamen Vader, den hear AURAM BIJ LAND. Uit aller naam Wed. A. E. BIJ LAND—DALMAN. Een eerste klas Levensverzekoring- Maalschappij vraagt, een DAME uit den beschaafden stand, om opgeleid te worden tot INSPECTRICE tegen zeer gunstige voorwaarden. Br., no. 30197, hur. van dit blad. Slenc-Typisto Op een handelskantoor alhier wordt GEVRAAGD, voor onmiddellij ke indiensttreding eene Typiste goed kunnende stenografeeren, ka nis der moderne talen strekt tot aan beveling. Figcn handig geschreven brieven, onder No. 30211, aan het Bureau van dit Blad. Juffrouw goede hand schrijvende en die veel vrijen tijd over heeft, vraagt schrijf werk aan huis. Br. fr., no. 30162, bur. v. d. hlnxL Een net'e Weduwe zoekt tegen December een botrekking als huishoudster, bij een net werk man, groot salaris geen vcreischte. Br., no. 30195, bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 2