SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad* Voetbal. 8ob.aken. sa:oc5i£.<©-57\, Paardensport. Nederlandgeha Voetbalbon!). DE WESTELIJKE EERSTE KLASSE. QUICK—HAARLEM. 4—1. Was verleden Zondag het weer on gunstig thans was het nog veel slech ter. Haarlem II, dat 's morgens tegen Quick II in Den Haag zou spelen, werd door bijna het geheele eerste elftal op reis vergezeld. De wedstrijd werd door den aanhoudenden regen gestaakt Toen de wedstrijd Quick—Haarlem om twee uur zou beginnen, woei er een harde wind dwars over het veld en het regende voortdurend. Nu de Haarlemmers er toch een maal waren, wilden zij ook spelen. Quick treft het zeer slecht met zijn thuiswedstrijden. Ook nu »s er zeei weinig publiek aanwezig. Te kwart over twee blaast scheids rechter Moorman het aanvangssig- naai en stellen de elftallen zich als volgt op Quick Ledeboer, Bla.nkert, Klicks, Loos, Romulus, Koilman, Cajus, Gardes, Richelle, Japikse, Tymstra. Haarlem: Bakker. IfoutkoopeT, De Wolff, J. Haak, A. Haak. S. Veen, Hcaley, Bouwmeester, Koster, Wilhelm, Zeilinga, Wegens do geringe prestaties van Philips in de laatste wedstrijden pro lver t Haarlem het ditmaal met A, llaak als linksbuiten. Haarlem ver liest den toss en speelt eerst met den wind een weinig in don rug mee. Direct na den aftrap zijn de Haar lemmers de sterksten. De Wolff is weer overalmaar de Quiek-verdedi- ging mot Romulus en Blonkert aan hel hoofd is den Haarlemmers de baas. Toch doen in deze periode De Wolff eu J. Haak eenige zeer 'goodo schoten, maar Ledeboer laat zich niet verschalken. Nu komt Quick weer opzetten. Do llaarlem-vendediging is echter in puike conditie. Vooral valt het spel van Bouwmeester op. Cajus en Gerdes hebben dan ook weinig in te brengen, liet grootste gevaar schuilt echter van links. Tymstra speelt oen doortastend spel en Richelle in het midden doet ook goed work. Het spel lijdt zeer onder den steeds heviger wordenden regen, waardoor het void ook steeds gladder wordt, 't Spel wordt nu wat verdeeld dan eens een uitval van Haarlem en dan weer eens van Quick. De Quick-voor- hocde speelt echter beter dan de Haarlemsche. In de Haarlem-voor hoede valt nu bet zeer laksche spel van Jur Haak op. Hij doet onge veer niets. Eens zien we A. llaak mooi langs de lijn rennen en beslui ten met een mooien voorzet. Een der Quick-backs mist, Iloutkouper hoeft slechts voor het intrappen, maar faalt jammerlijk. Even daarna mist de Haarlem- voorhoede weer een gemakkelijke kans. Bij een scrimmage voor het Haar lem-doel krijgt Richelle den bal en in- pia.-ts direct te schieten, drijft hij eerst en schiet dan tegen den uit- loopenden keeper aan. Spoedig hierna verlaat Bouwmees ter door een ongeval hot veld. Na eenige minuten is het half-time en is de stand nog steeds 0. We kunnen ons niet begrijpen, dat scheidsrechter Moorman onder zulke omstandigheden den wedstrijd nog liet doorgaan- Zulk weer is geen vjetbulwoer een sterke wmd, een lievige regen eu dan een glad veld. Enfin, de scheidsrechter dacht er blijkbaar anders over en laat na een pauzo van ongeveer een kwartier weer beginnen. Bouwmeester speelt Ook weer moe. Waren de roodhroeken de eerste drie kwartier iets in de meerderheid geweest, na half-time is Quick bijna voortdurend de aanvallende partij en de Haarlem-verdediging krijgt dan ook eon zware taak. Bouwmeester begaat nu de fout, zijn wing veel te veel vrij spoi te laten. Hoe do Haar lem verdediging ook werkt, de pressie wordt te sterk en na pi.m. tien minu ten scoort Richelle Quick's 1ste goal. Spoedig hierna scourt Japikso we derom uit een voorzet van links. Deze goal was beslist voor Zeiiinga houd baar. De Haarlem-voorhoede komt nu weer iets in actie, maar tegen de hechte Quick-veniediging is zij niet opgewassen eu Ledeboer keept uit muntend. Dun krijgt Cajus den bal, hij vliegt langs de lijn, zet voor en Ja- pi kse schiet mooi in. (3—0). Nu komt eindelijk de Haarlem- voorhoede weer 106. Do Wolff pas seert verscheidene spelers, zet mooi voor en J. Haak, die alleen nog Lede boer voor zich heeft, geeft met een kalm geplaatst schot hem het na kijken. Maar nu vindt de roodgebroekte voorbood© het al mooi genoeg en de Haarlem-verdediging krijgt dan ook de handen vol. Het duurt da» ook niet lang, of No. 4 ligt in Haarlem's net. Ook deze goal had Zeilinga zeker kunnen voorkomen. Nog even tracht De Wolff het v in de voorhoede te brengen, maar het lukt hem niet- Kort daarop is het tijd en heeft Quick door zijn meer doortastend voorhoede-spel welver diend, ofschoon wel wat geflatteerd, gewonnen. Nu iets over de spelers. Bij Quick speelden Romulus, Lede boer. Richelle en Japikse uitstekend. Bij Haarlem was vandaag Zeilinga niet goed, hij had beslist twee goals moeten houden. De achterhoede was overigens goed en verdient een pluimpje voor haar harde werken. In de voorhoede echter school weer groote fout. In het veld mooi handig spel samenspelen tot in het oneindige. Tot op enkele meters voor doel wordt er nog gecenterd. Dan het zeer lak sche spel van J. Haak, die weinig uitvoerde. Albert Haak werkte hard, maar was niet erg productief. De Wolff evenwel was de eenige, die een gunstige uitzondering maakte. Hij heeft van het begin tot hot einde ge- workt als een paard en goed ge speeld. Wanneer de Haarlem-voorhoede dit spel blijft spelen, dan zal Haar lem niet veel overwinningen boeken. Daarbij komt nog, dat de voorhoede de achterhoede geen moment hielp in haar zware taak. Scheidsrechter Moorman leidde den wedstrijd correct H. F. C.—V. O. C., 1—2. (Gestaakt wegens regen). Onder een voortdurende regenbui en een hevigen wind, die van goal tot goal woei, had deze wedstrijd te Rotterdam plaats, op een zoer afge legen en vrij slecht veld, aan één dier oevers van de Maas. Om kwart over twee stellen de bei de elftallen zich als volgt op H. F. C. Steup, A. Verwey, J. Beynes, De Klerck, J. Verwey, L. Verwey, Reydon, La Bastide, Ten Cate, II. J. M. Francken, J. Franckan. V. O. G. Driel, Ant. Hörburger, J. v.d. Slu;s, C. v. d. Sluis, Brand, Arn. Hörburger, D. v. Prooye, Stenger, N. v. Prooye, Bronger, Hagen. We zien Reydon weer in de voor hoede. Mannus Francken verliest den toss en V. O C. verkiest met den wind in den rug te spelen. Als scheidsrechter Mutters begin nen fluit ontwikkelt zich dadelijk een vlug spei. V. O. C. is dadelijk da meerdere, gesteund door den hevi- gen wind en den reeen. zoodat er in de eerste minuten hoofdzakelijk op de H. F. C.-helft gespeeld wordt. Francken. wetende, dat de V. O. C.- aanval hoofdzakelijk het eerste kwartier het moest te duchten is, laat IL F. C. in het begin met vier half backs spelen, zoodat Ten Cate de ach terhoede komt versterken, wat met dezen wind wel noodig was. Nog maar enkele minuten is er gespeeld, als de V. O. C.-voorhoede goed samenspelend op het IL F. C.- doel afgaat, de achterhoede passeert en Van der Sluis, in off side positie staande, zendt een goed geplaatst schot in, dat Steup door zijn handen laat gaan. Maar deze goal wordt na tuurlijk niet toegekend. Daarna komt H. F. C. geweldig opzetten, Mannus vangt den bal op en plaatst mooi r zijn broer, die den bal eoed op brengt, maar dien even later ver liest, waarvan Bronger gebruik maakt, om hem weer aan zijn voor hoede te geven, die er weer handig spelend mee- van door gaat. Hörbur ger krijgt den bal, drijft De Klerck voorbij en centert naar Van Driel, die mooi voor doel plaatst. We zien er twee V. O. C.'ers op afstormen, maar Beynes kopt den bal op het- laatste moment goed weg. De regen begint nu zeer hinderlijk te worden, wat aan het spel veel af breuk doet Het H. F. C.-doel beleeft nu ettelijke gevaarlijke momenten, waarvan er één noodlottig wordt. Hörburger en Van der Sluis nemen den bal mooi samenspelend mee, en hoewel telkens gehinderd door Jo Verwey, weten ze den bal toch voor goal te krijgen en een onverwacht schot geeft V. O. C. de leiding. Een matig applaus begroet dit eerste punt. H. F. C., een klein beetje ontmoe digd, begint nu flink aan te pakken. La Bastide onderneemt een mooien rush, centert naar Reydon, die heel mooi Hörburgor voorbij loopt, en een harden, zuiveren voorzet geeft, Man nus is er meteen bij, maar glijdt op het laatste moment uit. Even later krii.gt hij weer den bal. plaatst naax Ten Cate, die mooi opbrengt en weer aan Mannus geeft, die met een goed geplaatst schot gelijk maakt. Het Sparta-gezinde deel van het publiek langs het lijntje juicht, en H. F. C.'s kansen beginnen weer te rijzon. Eens zien we Hagen het ge heele veld overtrappen, wat zeker een bewijs voor de sterkte van den wind is. V. O. C. zet or nu alles op, doch de half-baek-linie, waarin Leo Verwey ook zeer verdienstelijk werkt, weet menigen aanval te kee- ren. Steup zien we één koer heel goed uitloopon, waardoor hij een goal voorkomt, maar even later moet hij voor een bal van Van der Sluis zwich ten. H. F. C. pakt nog eens flink aan, maar weet geen doelpunten meer te maken. Even later is het half time en gaan de natte spelers naar de kleed kamer. waaruit zij na een zeer korte rust wcor to voorschijn komen. Do regen is nog niet opgehouden en evenmin de wind. Na den aftrap gaan de H. F. C.'ers met den bal cr van door en al gauw worden enkele corners geforceerd, die evenwel op niets uitloopon. V. O. C. heeft nu weinig meer in te brengen, en wordt vrijwel ingesloten. Na ongeveer 10 minuten gespeeld te hebben, fluit de scheidsrechter, en vraagt aan do captains, of hij den wedstrijd maar zal staken. De captain van V. O. C. is er sterk voor, en Francken, die nu met zijn elftal de voordeelen van wind en re gen heeft gekregen, wilde liever door spelen. Na eenig ovor-eii-woer-geproat fluit de scheidsrechter voor het laatst, en verlaten de spelers liet veld, door nat. De wedstrijd zal nu een ando ren keer overgespeeld moeten wor den. Bij H. F. C. was de half-baek-linie wel liet best. In de voorhoede speel den Mannus en Reydon goed, terwijl La Bastide ook zeer goed work ver richtte. Beynes in de achterhoede speelde go©d en trapte ondanks den wind zeer zuiver. Steup in liet doel kreeg weinig te doen, maair keepte zeer verdienstelijk. Drie ontmoetingen in deze afdee- ling zijn ditmaal gespeeld. V. O. C. II. F. C. word eenige minuten na rust wegens regen gestaakt, voor Ajax—H. V. V. werd het terrein af gekeurd. Van do restende drie ont moetingen was de belangrijkste D. F. C.— SPARTA, 2—3. Sparta verschijnt volledig, mot De Korver weer in het elftal, te Dordt. D. F. C. is eveneens compleet. Een 4-000 toeschouwers zijn present als de strijd aanvangt. In den aanvang is het spel ver deeld, maar vrij spoedig scoort De Korver, die een schitterend spei te zien geeft, Sparta's eerste doelpunt. Door een misverstand iu de D. F. C.- verdcdiglng maken de Rotterdam mers No. 2. Mot rust is do stand 2—0 voor Sparta. Daarna valt D. F. C. hevig aan, maar heeft voor dool woinig geluk. Tenslotte loopt Sunderman in, en schiet. Van Driel stopt den bal, maar laat dien dan nog glippen, en de stand is 12. Onder groot enthousiasme van het publick wordt de strijd voortgezet. De Groot maakt heel mooi Sparta's derde doelpunt, en tenslotte krijgt D. F. C. ©en penalty, waaruit Sunder man doelpunt. Sparta wint met 32. H. B. S.VELOCITAS, 0—0. In dezen weinig-interessanlen wed strijd is het spel niet fraai geweest. II. B. S. verschijnt inet drie inval lers, Velocitas met vijf. De Hagenaars spelen een slap spelletje, tenminste in de voorhoede. Velocitas valt af eu toe aari, maar stuit steeds op het achter-trio vail II. B. S. Rust 0—0. In de tweede helft is Velocitas ster ker, maar kan niet scoren. Hel spel wordt ettelijke malen voor overtre dingen onderbroken, an tijd komt met 0—0 gelijk spel. De stand in de ©erslo klasse *s nu 1 Si i p- r4 u f s sc p. -5 D. F. C. 8 6 2 0 12 22—13 h. f. a 7 5 2 0 10 26-11 h. v. v. 7 4 2 1 9 15-12 v. o. c. 5 3 2 9 6 9-6 Sparta 5 3 2 0 6 10-8 Quick 8 3 3 2 8 15—12 h. b. s. 2 3 2 0 10-13 Haarlem 8 3 5 0 6 15-25 Velocitas 4 0 3 1 1 5—IS Ajax 5 0 5 0 0 5-17 Reserve Eerst© Klasse. QUICK II—HAARLEM II. Deze wedstrijd werd tegen elf uur in Den Haag gespeeld, opdat de spe lers 's middags do ©erste-klasse-ont- moeting van Quick on Haarlem kon den bijwonen. Het weer liet echter- veel te wenschen over ©n de regen viel bij stroomen neer. Scheidsrech ter en spelers slaken hun neuzen bij elkaar, om te beraadslagen of er nog wel gespeeld zou worden. Na een hee- le discussie besloot men dan toch den wedstrijd aan te vangen. Haarlem komt vrij volledig op met: J. Scholte, M. Visser, H. de Boer, P. Angonont, J. Muller, J. Smit, K. Helm, K. Schravcndijk, J. Oosten broek, J. Bijlcveld, C. Nuyens. Quick is geheel volledig. Onder een stortbui wondt afgetrapt en Haarlem, dat den stevigen wind in hot voordeel heeft, is dadelijk de aanvallende partij. Het blijkt echter, dat de Quick-spolers niet voor do poes zijn. Zij verdedigen zich keurig. Men denkt telkens Haarlem de leiding te zullen zien nemen, maar altijd komt op het juiste moment een Quick- schoeD, die het bruine monster weer naar de andere zijd© plaatst. De Quick-aanvallen, die door den wind lang niet zoo veelvuldig zijn, blijken echter veel gevaarlijker. Vooral de middenvoor en rechtsbui ten maken het der Haarlem-achter hoede soms lastig. Zoo wordt door beide partijen hard gewerkt, totdat ongeveer een kwar tier voor rust Quick's middenvoor uit een algemeen opbrengen netjes weet te doelpunten. Haarlem tracht dezen achterstand in te halen, maar het mag haar niet gelukken. Na de mst is het weer er niet beter op geworden. Regen, sneeuw en ha gel wisselen elkander af. Haarlem, dat nu den sterk aangewokkerden wind bovendien in bet nadeel heeft, kan het nu vrijwel op verdedigen aanleggen. Quick bestookt het doel steeds heviger, maar ieder speler vecht met den moed der wanhoop. Plotseling klinkt het fluitje en de scheidsrechter heeft besloten, het hierbij te laten. Het weer is van dien aard, dat verder spelen onmoge lijk is. Quick, dat met 10 leidde, doot al het mogelijke om den scheidsrechter weer in het veld te krijgen evenwel te vergeefs. Hierdoor blijft doze wedstrijd on beslist, wat voor Haarlem niet onfor tuinlijk is. En door de overwinning van H. F. C. li op V. O. C. II staat Haarlem II thans No. 1 op de compe- titielijst der Reserve eerste klasse. Verdere uitslagen zijn Haarlem H. F. C. II—V. O. C. II. 4-0. Don Haag II. V. V. II—A. F. C. II, 0-0. Voor de Oostelijke eerste klasse speelden Wageningen G. V. C.Quick 31. Deventer Go aheadWilhelmina, 2—1. Zwolle Z. A, C.Vitesse, 01. Enschedé P. W.—U. D„ 2—3. De stand is diaar nu A 1 i s f bl t> a -3 U. D. 6 4 1 1 9 14-5 G. V. C. 4 3 1 0 6 13-8 Wilhelmina 5 3 2 0 6 16—11 Go ahead 5 3 2 0 6 12—10 Vitesso 7 3 3 1 7 5- 9 P. W. 6 1 3 2 4 12—18 Quick (N.) 4 1 0 3 2 4-8 Z. A. C. 5 0 3 2 2 4-11 Westelijk© tweed© klasse 2c KLASSE A. N. V. B. E. D. 0. I—R. F. C., 2—1. Niettegenstaande het zeer slechte weer in do laatst© dagen 'is het E. D. O.-veld zeer droog, dus ook goed be speelbaar. Do Schotensche Harmonie-kapel had voor dozen wedstrijd welwillend haar medewerking aangoboden. Als we van haar ©enigo goed uitgevoerde marschen hebben gehoord, geeft den hoor Kappenburg 't sein tot den aan vang en zien we Edo met een 3-tal in- valle'rs verschijnen. R. F. C. is volle dig. In het bogiu zijn de R. F. C.- spelers met den wind in den rug iets sterker, maar zo benutten do kansen niet. Langzamerhand nemen de E.D. O.'ers hot. spel in handen en nadat ee- nigo aanvallen van hen op niets uit- loopen, maakt spoedig hidrna d© linksbuiten E. D. O.'s eerste doelpunt, dat wel gehouden had kunnen wor den. D t schijnt R. F. C. t© prikke len, want als bij een der aanvallen van R. F C. E.D.O.'s keeper over een zacht rollertjo hoen trapt, 6taan bei de partijen op gelijken voet. Spoedig hierna krijgt het muziek korps het woord als de pauze aange kondigd wordt, wat zeefr veel vroolijk- heid op het veld verwekt. Als weer wordt begonnen wegen in de eerste oogenbükken beide partijen vrijwel tegen elkaar op. Toch is de R. F. C.- voorhocde bij doel gekomen, totaal de kluts kwijt. De E. D. O.-voorhoede is zoor gevaarlijk door haar snelle, fa natieke aanvallen, meestal geleid door den li nksbuiten. Als bij een de- ze'r uitvallen oon R. F. C. speler bin nen het strafschopgebied eer» fout begaat, laat E. D. O. deze kans niet verlaren gaan en heeft zij met 21 de leiding. Nu zetten de R. F. C.'ers nogmaals alles in het werk om gelijk te maken, doch het gewenschte schot ontbreekt. Spoedig wordt hot einde door den heer Kappenburg aangekondigd en heeft E. D. 0. weer twee punten in Haarlem weten te houden. De heer Kappenburg fungeerde tot ieders genoegen. BLAUW WIT—BLOEMENDAAL 1—1. Als om 2 uur dc heer J. C. de Haan beginnen blaast, verschijnt BJoemen- daal met twee. Blauw Wit met een invaller. Bloemend aal wint den toss eh verliest eerst met den sterken wind mede te spelen. Blauw Wit trapt af, maar de witte voorhoede vliegt naar voren, echter zonder auoces. Ook Blauw Wit zit niet stil en uit een misverstand van Houtgraaf en Lansdorp, geeft hun middenvoor De Vries geen kans. Nu ia Bloemendaal niet moer te houden on 1s dan ook de sterkere. Spoedig maakt Van Maren met een mooi schot gelijk. Neg eens denken we Bloemen daal to zien scoren, maar Van Ma ren schiet keihard tegen de bovenlat. Als de rust ingaat staan de partijen nog gelijk. Direct wordt verder ge speeld eu hooft Blauw Wit het voor- doel van den horden wind. Toch is Bloemendaal nog eenigszins sterker en menige gevaarlijke doorbraak werd nog bijtijds gestopt. Nu neemt Blauw Wit eenigszins het spel in handen, maar De Vries en Van -Rietschoten zijn niet t© passeeren, zoodat de score uitblijft. Blauw Wit probeert alles om fe winden, maar als de tijd daar is, heeft Bloemendaal een gelijk spel ge forceerd. Bij Bloemendaal waren allen goed, maar De Vries was wel de beste, het keepen was dezen keer schi tterend. De volgende week tegen V. V. A. op ons terrein net zoo aangepakt, wit ten! Amsterdam V. V. A.Allen Weer baar, 43 Biauw-Wit—Bloemendaal, 1—1. Den Haag D. V. V.—Xerxes, 2—1. Haarlem E. D. O.—R. F. C., 2—1. UtrechtU. V. V.Kampong, 4—0. E. D. O. en vooral Bloemendaal (dit laatste door een gelijk spel met liet sterke Blauw-Wit) hebben dus ver dienstelijke resultaten behaald. De stand in hunne afdeeling is nu V. V. A. Blauw-Wit V. U. C. Allen Weerbaar E. O. Neptunus Bloemendaal R. F. C. I i Be to bfi e, 6 5 1 0 10 8 5 1 2 12 7 5 2 0 10 9 5 4 0 10 8 3 4 1 7 5 14 0 2 1 3 0 2 6 15 20-6 16-8 15-6 17-13 12—18 8-16 4—14 4-15 Voor de Westelijke 3de klasse speel den De Spartaan en de Zandv. V. V. te Amsterdam. Z. V. V. verloor den wedstrijd met 04. Uaarismsche Voetbalbond. EERSTE KLAS IL V. B. VICTRIX—H. F. C. Hl, 0—6. Tot ieders verbazing keurde de scheidsrechter het terrein goed. Vic- trix komt uit met tien man, waaron der drie invallers. H. F. C. is voltal lig. II. F. C. is direct sterker eu weet dan ook na een kwartier spelen do leiding t© nemen. Victnix valt nu flinkt aan, maar weet hot II. F. C.-doel niet te vinden, lxoo- wcl zij oen paar goede kansen krijgt. Met een zeer gelukkig schot gelukt het H. F. C. ten tweed© male te doel punten. Drie minuten later maakt zij haar 3o doelpunt. Met de pauze wordt direct gedraaid en wordt oen saai 3pel gespeeld. Vic- trix is ontmoedigd en laat den moed zakken, Hiervan maakt H. F. C. go- bruilc, wat zij door driemaal te doel punten, uitdrukt. Het einde komt met een eenigszins geflatteerde H. F. C.-overwinning. HAARL. V. V. 2V. V. H. 2—0. Circa lialf elf laat scheidsrechter Zandstra beginnen. H. V. V. heeft zich voor deze gelegenheid met een veteraan versterkt .terwijl V. V. II. 3 invallers telt en tot even vóór rust met 10 man speelt. Hierdoor schijnen de Herculanen zwaar gehandicapt, want de rood-witten zijn terstond overwe gend sterker. Hun voorhoede combi neert goed terwijl de halfbacks dik wijls goed aangeven. Het zware, glad de terrein is evenwel oorzaak, dat uit glijden of ontijdig missen aan de orde van den dag is. Na eenige goed ge plaatste schoten op het V. Y. H.-deel, ■welke alle retour gaan, ontsnajrt het II. V. V.-doel aan een zeker doelpunt. De H. V. V.-keej?er werkt een hal on voldoende weg, glijdt uit en de toeloo- pende V. V. H.'er schiet den liggenden keeper keihard in 't gelaat. Thans is liet do II. V. V.-voorhoede. die goed samenspelend het V. V. H.-doel na dert ©en schermutseling voor doel volgt, de bal belandt bij de achterlijn, wordt zacht voor goal geplaatst en Op- huijsen scoort no. 1. Ofschoon hij be slist offside stond, kent de scheids rechter hot doelpunt toe. Dit succes schijnt de V. V. Il.-menschen te prik kelen en werkelijk komt er meer pit in hun voorhoede. Hun middenvoor hoewel zeer handig zijnde, pingelt ontzettend, zoodat spelverdeeling te zoeken is. Na ©enig overwicht van V. V. H.'s kant. komen de rood-witten woderom los. Piet passeert handig eenige tegenstanders, zet keurig voor en do V. V. H.-keeper kan met recht wederom visschen. Als daarna van beide kaüten nog eenige mooie kan sen zijn verknoeid, breekt de rust aan. Terstond wordt gedraaid en weer neemt H. V. V. het spel in han den verre schoten hebben geen suc ces en voor doel zuivert de V. V. H.- achterhoede met verre trappen het terrein. Het laat zich dan ook aan zien. dat V. V. H. zal tegenscoren. Maar neen. de rood-witten willen hun voorsprong behouden en leggen zich op verdedigen toe. Er wordt thans van beide kanten beter gespeeld als voor rustgeheel V. V. H. staat op de II. V. V.-helft, doch doelpunten büjft uit. Nadat H. V. V. 2 nog een kwartier en thans met 10 man fana tiek heeft verdedigd, breekt het ©inde aan en heeft zij een welverdiendo overwinning behaald met 20. Zou den do blauw-witten de H. V. V.-reser ves niet een weinig onderschat heb ben lste KLASSE. P. J. I—HAARLEM HL Deze wedstrijd werd door den scheidsrechter gestaakt wegens den 2d© KLASSE. HEEMSTEDE 2-EDO 3. Hoewei het de laatste dagon zeer slecht weer geweest was, en den ge- heelen morgen de regen nog met stroo- rncn was neergekomen, was liet ter rein .hoewel bij de doelen wat glad, toch goed bespeelbaar. Scheidsrechter Rasch laat om 2 uur beginnen. Edo wint den opgooi en verkiest eerst den wind mee, waardoor zij bijna gedurig de meerdere is, hoewel door bet ver re opdringen der Edo-backs Heemsle de eenige malen mooi doorbreekt. Maar voor doel wordt gemist. Na een half uur passeert de uiterst- lipks den half-back van Heemstede, zendt een ver schot in den bovenhoek en Edo heeft de leiding (1—0). Na den aftrap denkon we Heemstede golijk te zien maken, als de linksbuiten mooi doorbreekt en goed voorzet, maar do middenvoor V. d. Putten schiet voor open doel meters naast. Nog weet Edo haar voorsprong te vergrooten, als de middenvoor M. Schouten met een ver schot in den bovenhoek plaatst. 2—0. Zoo gaat rust in. Na de rust krijgt Heemstede win© mee, en nog maar een paar minuten is gespeeld als Heemstede een penalty ten deel valt, welke door Tuin in een dcelpunt wordt omgezet. Dit schijnt de overwinning voor Heemstede te verzekerenverschillende aanvallen worden ondernomen, maar er wordt gewacht met schieten tot er een Edo- back komt. die den bal afneemt, en dat deden de backs verdienstelijk. Zoo verloopt de tijd, en nog altijd blijft de gelijkmaker uit. Ja zelfs denken we Edo liaar leiding te zien vergrooten. De keeper weet echter door eenige ma len mooi uit te loopen, scooren t© voorkomen. Ook dient nog vermeld, dat bij een hard schot van Heemste- do de keener wel stopt, maar den bal laat vallen waarop deze op de doellijn rolt, waarna hij door den keeper nog wordt weggewerkt. Het einde komt dan met een 2—1 voor Edo. Had ech ter de voorhoede van Heemstede wat vluger geschoten,zeker was de over winning aan haar geweest. S. V. V.—KJ. HAARLEM II, 2-0. Als de sche dsrechter beginnen blaast, stellen beide elftallen zich op. KI. Haarlem is volledig, S. V. V. beeft 1 invaller. KI. Haarlem hoeft den toss gowonne'n en verkiest tegen wind in spelen. S. V. V. trapt af en gaat met. een vaartje op het KI. Ilaarlem- doel af, maa'r dit levert niets op. 'S, V. V. is gedurig sterker en doelpun ten kan dan ook niet uitblijven. Zo scooz"t door den middenvoor. Als er weer afgetrapt is, vertoont zich het- zolfde spel. Ais de linksbuiten den bal bemachtigd heef', zendt, hij een vér schot in. De keeper wil wegslaan, maar mist en S. V. V. heeft lvanr lei ding vergroot, wel eenigszins geluk kig. Spoedig hierop is het rust en leidt S. V. V. met 2—0. Als or weer afgetrapt wordt, heeft KI. Haarlem het voordeel van den wind. Maar nu zijn do partijen gelijk verdeeld. Nu wee'r is het KI. Haarlem, dan S. V. V. dat gevaarlijk aahvalt. Zoo blijft liet voortdurend en als de scheidsrechter eindigen blaast lreeft S. V. V. welver diend gewonnen met 20. F. C. A.KINIIEIM, 1—2. Te even 2 uur trapt Aohilles togen den wind inspelende af, en is direct veel sterkdr. De voorhoede belegert het Kinhcüm- doel, maar vindt den keeper op zijn post. Vele schoten stopt deze op mees terlijke wijze. it oen snelle doorbraak doelpunt Kinheim zeer gelukkig. Dit punt had met tijdig uitloopen wel kunnen voor komen worden. Achilles geeft niet op, integendeel, het spel wordt veel boter. Toch kan Ach lies niet verhinderen, dat Kin heim ten tweeden male doelpunt uit een froekick, die door een misverstand niet gestopt wordt; een der Achilles- si>el©rs oordeelde dat dez© niet in een trap genomen raag worden, en liet het schot langs zich heen gaan. Door deze groote fout is de wed strijd voor Achilles verloren. Na de rust neeuat Ach, lies gehool het spel in handen, praclit.g dringen de vij-f voorhoedespelcrs tusschen do verdediging door, en doelpunten dan ook direct. Alles wordt er nu op gezet om ge lijk te maken, maar dit gelukt niet, de mooiste schoten worden door den keeper gestopt. Enkele doorbraken van Kinhem, meest geleid door den binnonlmks, loopen op niets uit. liet einde komt met 2—1 voor Kin heim. Bij Kinheim de keeper uitmuntend, hij heeft den wedstrijd gewonnen; bij Achilles alien goed. H. F. C. IV—B. V. V. II. 3-1. Om 10 uur stellen beide elftallen zich op het matchveld van If. F. C. op onder leiding van scheidsrechter Hop. Het veld is zeer glibberig en de regen ,öio onafgebroken blijft druppe len doorweekt spelers en veld meer en meer. Het spel lijdt er natuurlijk ouder en vooral de respectievelijke achterhoe des missen erg. Aan heide zijden wordt met vuur gestreden, Bloemendaal ueenit de lei ding inet ©en laag schot dat de kee per door zijn beenen laat rollen. II. F. C. valt nu verwoed aan. een cor ner wordt geforceerd en dank zij glad heid van den hal en daardoor missen van den keeper, maakt H. F. C. gelijk 1—1. Voor de rust blijft de score on veranderd.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 6