NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2Üe Jaargang. No. 8739 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 15 DECEMBER 1911 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: ^an reSe's 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 _a Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Blï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 J/J Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 (gy Cts. voor 3 plaatsingen a contant GefcstVX Zondagsblad, 'voor Haarlem' I i i i i i 037K 3 JV&Ê&ÈÊt&P-, \j Reactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 16 DECEMBER Nutsgebouw Zijlstraat: Vergadering der Aft}. Haarlem v. h. N. O. G. Spre ker: Prof. Dr. G. Scheltema, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling, 2 uur. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, O Al ONS HEEN N*. 1450 De rereljtl» in China. Freiherr von Mackay, blijkbaar een kenner van China, schrijft onder de len titel opnieuw een artikel in de CartsnHube. Hevige stor men, zegt hij, zijn ook vroeger over den overouden staat gekomen, zon der evenwel zijn wezen te verande ren. Altijd weer Week de drakentroon en het monarchistisch beginsel met alle aanvallen te spotten. Tegen het feitelijk vreemde heer- achersgeslacht der Mandscboes wor den nu de zwaarste verwijten inge bracht. Het is politiek onbekwaam, zedelijk ontaard, heeft het land over- iwermd met uitzuigers en draagt schuld aan alle vernederingen van den iaatsten tijd. Hierbij is waarheid met verdichting gemengd. In 1644 werd de heerschende dynastie ge sticht de ijuStcrschare der Maud- schoes maakte met behulp van Mon golische volkeren toen een einde aan hel wanbeheer van de familie Ming en tot belooning werdeD de Mongool- sche hoofdlieden met dezelfde voor rechten begiftigd, die de adelstand en de veroveraars zelf bezaten. Een krijgersvolk van omstreeks vijf mil- lioen menschen stelde zich aldus aan het hoofd van het Chineesche volk, dat 400 millioen zielen telde en schonk alle belangrijke ambten aan zijn vrienden. In militaire eigenschappen en rein heid van zeden stonden de overwin naars hoogcr, in beschaving en ont wikkeling veel lager dan de over wonnenen. Die tegenstelling had kwade gevolgen. De Chineesche man darijnen. trotsch op hunne ontwikke ling, voedden zonder ophouden den haat van de volksmassa jegens de vreemde overheerschers. die in het zedelijk bedorven milieu van de Chi- neezen alle betere karaktereigen schappen verloren. Dezelfde rotheid, die ten tijde van de Mings geheerscht had, breidde zich weer uit, het volk zuchtte onder den druk van een heb- zuchtigen, gewetenloozen en onbe- kwamen ambtenaarsstand en toen het Westen naar voren kwam met zijn veel betere levensvormen op het gebied van politiek, maatschappij en beschaving, bleek dat het verouderde regime in China onhoudbaar was. De wonden van het zieke organisme kwamen maar al te duidelijk voor den dag, in de keizerlijke familie zelf trad een hervormer op, Kuang Su, die deze mot het krachtig ingrijpen van een chirurg wilde genezen. Kei zerin Tsehsi .trachtte zijn overijld hervormingsplan op bedachtzame wij ze uit te voeren en sedert dien tijd, is, zooals niemand billijkerwijs loo chenen kan, onophoudelijk en met op rechten ijver aan het moderniseeren en den voorn-'trana: van den Staat ge arbeid. De gedachten van Kuang Su, die eerst verguisd werden als dc plan nen van een dwazen revolutionair, zijn nu gemeengoed der regeering en van de politici geworden. Daaruit is een belangrijke wijziging in de par tijen gevolgd de behoudende partij, uit de Boxers stammende, is verdwe nen en ecu drietal andere hebben zich tot een groote partij voor den gematigden vooruitgang vereenigd. Op den achtergrond evenwel bouwt men een radicale partij op, die alle pogingen, om het volk met de Kroon le verzoenen, ruw afwijst en in dc af- schaffing der dynastie en van de j oude nveraaleverde vormen van den Staat het middel ziet om te komen tot een maatschappij op dcmocra- tisch-Europocschen grondslag, macht van die partij, bet blijkt uit de dagelijksehe telegrammen, is groot. Deze jong-Chineezen hechten niet meer aan de grootheid der dy nastie, sinds lang werd onder het op groeiende geslacht allerlei revolutio naire litteratuur verspreid. Ln het openbaar, ja in de aanwezigheid de overheid, werd gesproken over de onbekwaamheid van de regeering en de middelen om baar val te bespoe digen. Evenwel draagt, zegt von Mackay, deze beweging ook het brandmerk van Chineesche minderwaardigheid. De oproerige beweging, vroeger vrij wel tot het Zuiden beperkt, kreeg pas haar groote uitbreiding, toen zij ook doordrong in de Yangtse provinciën. Haar bevolking geldt niet alleen voor de krachtigste in strijdbaren zin, maar is ook in politiek, ontwikkeling en volhardingsvermogen rijper, dan de Zuid-Chineezen. Ilier bestaat de heerschappij van een adel, die zich in zijn trotsch machtsbewustzijn om de bevelen uit Peking in 't geheel niet bekommert en tegenover wien de onderkoning een geheel decoratieve rol speelt. Maar welk karakter deze adel heeft, is dit jaar opnieuw duidelijk gebleken. Door slechten oogst was hongersnood ontstaan en in weerwil daarvan tocht de adel, om zich te verrijken, groote massaas rijst voor uitvoer op en wist, toen de fegcering daartegen opkwam, niets beters to doen, dan de bevolking te gen de regeering op te zetten, om in de verwarring ongehinderd met het verkeerde werk voort te kannen gaan. De centralisatie van het beheer en de beteugeling van plaatselijke besturen, die in de hervormingen on der keizerin Tsehsi begon, paste na- tuutlijk dezen adel uit de Yangtse- provinciën slecht. Daarom speelden zij een dubbele rol hielden het aan de eene zijde met de voorstanders van den gematigden vooruitgang en overlegden tegelijker tijd in het ge- hein) met de revolutionairen, om de regeering in het harnas te jagen en schaakmat te zetten. Zoo waren zij tot zekere hoogte de voorloopers van den tegenwoordigen opstand. Zoo is de duffe atmosfeer, waarin zich de tegenwoordige burgeroorlo gen afspelen. Sun Yat Sen en zijn naaste omgeving mogen uit eerlijke overtuiging en met de zuiverste be doelingen voor de volkszaak strijden, de hooge zedelijke en nationale geestdrift ontbreekt aan de partij. Een boven alles uitstekende en door geniale gaven als volksleider ge schikte persoonlijkheid zoekt men er tevergeefs des te rijker is de partij aan allerlei speculatieve en hebzuch tige elementen, die de bedoelingen der partij in discrediet brengen. Von Mackay is dan ook overtuigd, dat wel door deze partij een tijdelijk succes kan worden behaald tegenover een zwakke regeering, maar dat zij de kracht mist lot het veranderen een overoud rijk, dat in de bot sing met gevaarlijke politieke orka nen toch altijd hetzelfde gebleven is. Do behoefte aan godsdienst bleef in het groote rijk tot dusver onbevre digd en al is dit de zedelijke pool van de besten onder de revolutionaire partij, zij strijdt met vergiftigde wa penen lui ar ontbreekt een godsdien stig gevoel, en haar strijd mist diepe, ethische bezieling. J. C. P. Stadsnieuws „Onderling Genoegen". De vereeniging „Onderling Genoe gen" geeft eerstdaags een uitvoering, die door een bal zal worden gevolgd. „Soli Deo Glori a". In plaats van den heer Blok. die als zoodanig bedankt heeft, Is in do gisterenavond gehouden vergadering van de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" tot penningmeester gekozen de heor Zwemmer. Ned. H e r v. Kerk. Kerkvoogden der Ned. Ilerv. Gem. alhier hebben besloten, met ingang van 1 Jan. a s. de predikantstrakte menten met 100 le verhoogen. TOONKUNST. Men meldt ons De eerste uitvoering van de Haar- lemsche afdeeling van „Toonkunst" zal plaats vinden op Dinsdag 16 Ja nuari a. s. Daartoe werd liet Orato rium „Die Logende von der Heiligen Elisabeth" van Franz Liszt gekozen. De dames Elisabeth Ohlhoff, so praan. uit Berlijn. Hermine Scholten, alt, te Haarlem, en de heer Theodor Hess van der Wijk, baryton, uit Kiel, zijn voor de vervulling der solo partijen geengageerd. Het orkest van bet Stedelijk Mu ziekkorps uit Utrecht en het koor van de afdcelings-zangvereeniging, dat zeer in aantal toenam, werken bij deze belangrijke uitvoering mede. „IIAARLEMs ZANGGENOT". Do directeur van Haarlem's Zang genot, de heer N. H. Andriessen., weet zijn zangers met jeugdig vuur te be zielen. Do uitvoering van d© nummers, die wij gisterenavond hoorden getuigde daar wederom van. Wel laten de zangers zich nog eens vervoeren, om de lorto's wat te over drijven en domineert er eens een min der mooie stem, maar vm zoetighe den is bij Zanggenot" geen sprake. Daar hoort, men mannenzangl Zoo werd ook echt mannelijk voor gedragen „De Martelaars van 't Colli- se um". Zou de heer Andriessen evenwel bet medezingen van sommige passages hiel wat zachter kuDnen doen? Ook zijn stom domineert wel eens. Op de repetitie is dit meezingen gewenscht, maar op een uilvoering niet. Maar inspireeren doet Andriessen well Het „Morgenlied" van Ph. Loots, dat veel van de zangers vraagt, werd friöcli gezongen. Tot zoover onze be vindingen over het koor. Mej. Maria Bies die eenige alt solo's zong, hadden wij te vören nog niet zoo goed gehoord, maar Widiiem Andriessens begeleiding is dan ooit wat men zou noemen suggereerend. Door hem begeleid1 is men van zijn sucoes verzekerd. Mej. Bies werd door het talrijke pu bliek hartelijk beloond voor haar mooien zang. ZIGEUNERLIEFDE. Met de pauze van Zanggenot, togen wij naar „Zigeuner-liefde", romanti sche o|>e'rette van Franz Léhar. De Kroon-zaal was tamelijk goed bezet en de uitvoerenden van het Rembrandt-Theater verdienden diit ten volle, ja ze moesten voo'r een uit verkocht huis spelen In Léhar's muziek valt vee! te ge nieten, vooral het orkestrale gedeel te is bijzonder modern verzorgd. Toch is de componist kwistig met zijn mooie melodieën en Iaat vooral dc solo-viool (de Zigeuner-speelman) zijn mooiste melodieën en passages doen hooren. Den solo-violist dan ook onze op rechte hulde voor de schoone uitvoe ring; hij was den geheelen avond uit stekend gedisponeerd. Ook wordt er veel gevergd von de hoofdrollen. Deze bleken m uiteteken- ke handen bij mevr. Gieseu Hoos, die bijzonder vod een hooge c lang kan uithouden en zich een uitstekend ac trice toonde. Dan de heer Jules Moes, die zijn rol met waar Z:geuuer-vuur vertolk te en mej. Ant. Sons, die uitstekend de verleidelijke llona imiteerde, mo gen ook met eer genoemd worden. Ook mej. Sophie van Dijk, een schalks actricetje, dat voel belooft voor de toekomst en de heor Herre do Vos die zijn ral van pantoffelbeild uitstekend vervulde. Maar zou een operette wel vol maakt zijn zonder den heer Kreeft? llij was er ook weer en fungeerilo voor den komischen Peter Dragotln. Kortom deze Operette genoot van het gezelschap een uitnemende vertol king, daarbij ferm gesteund doo. het orkest, dat in zijne benarde positie (er is nl. haast geen plaats voor de J musici om behoorlijk te zitten en kunnen ze den kapelmeester onvol doende zien) dikwijls veel schoons te genieten gaf en dat kahn maar zeker door den dirigent, den heer A. Peers werd aangevoerd. 1 Was een mooie avond. Nieuwjaarsdag. De Directeur van het postkantoor to Haarlem brengt ter kennis van het 'publiek, dat evenals vorige jaren, stukken, welke op 1 Januari a. s. moe ten worden besteld, reeds van 26 De cember af ter post kunnen worden bezorgd, indien deze stukken met een kruisstreep zijn gemerkt GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 20 timmerlieden, 9 machinale bout bewerker, wa genmaker. 3 meubelmakers, 1 mo delmaker, 12 metselaars, 5 opper lieden, 7 8tucadoors, 6 witters, 8 machinebankwerkers, 9 monteurs, 7 grofbankwerkers, 1 metaaldraaier 3 vuurwerkers, l ketelmaker, 2 burgersmeden, 5 machinisten, 6 sto kers, 1 electricians, 1 instrument makers, 1 Koperbankwerker, l ko perslagers, 3 loodgieters, l schoen makers, zadelmaker, 3 kleerma kers, 45 schilders, 3 behangers. 1 stoffee rders, 2 bloemisten, 8 tuin, lieden, 16 grondwerkers, 2 bakkers, 1 banketbakker, 1 slager. 2 krui deniersbedienden, 6 kellners, 16 ma- ^azijnitixachte,, lü loopknechts, 4 huis knechts,sigarenmaker, 7 kantoor bedienden, 4 boekdrukkers l letter zetter, 1 lithograaf, 2 binders, 26 iosse werklieden 2 dienstboden, 10 werksters, 2 naaisters, 1 kook sters, 1 huishoudsters, 6 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., steenhouwers- voegers, 7 Koetsiers en voerlieden 1 boerenknecht. BROOD- EN KOFFIE-UITDBEL1NG. De afd. „Haarlem" van den Ned. Chr. Geli. Onth. Bond heeft besloten om gedurende dezen winter gratis brood en koffie te verstrekken aan kinderen en volwassenen. Door de vereeniging „Ter verbreiding dor Waarheid" is belangeloos haar lo kaal, Ridderstraat 24, voor dit doel afgestaan, terwijl een aantal leden van bovengenoemde afd. zich bereid verklaard hebben des morgens te hel pen. De afd. wenscht niet alléén honge- rigen brood te verschaffen, maar wil langs dezen weg bekend worden met do gezinnen, die door den drank in armoede zijn vervallen en deze ge zinnen bezoeken. Het bestuur heeft een oproep tot geldclijken steun verspreid. Giften kunnen gezonden worden aan den penningmeester, Mr. J. C. L. Vlaan deren, Schoteraingel 153, alsmede aan alle bestuurders der afdeeling, de heeren W. ten Boom, voorzitter, God. Oude Gracht 11 r. H. Visser, 2e voor zitter, Frans Halsstraat 13 r. C. J. Tjaden, secretaris, Reitzstraat 67, Schoten mej. E. J. Verkruijsen, se cretaresse, Leidschestraat 60 mej. P. Hulsbosch, penningmeesteres, (Door gangshuis) P. J. Blankwater, pen ningmeester, Esschilderstraat 3 L. Faber, Alg.-Adjunct, Kamperstraat 7. Baldadige jongens. Hedenmorgen wisten een vijftal jongens hun schafttijd niet anders zoek te brengen dan door het werpen met verschillende voorwerpen. Eén hunner gooide van de Kampervest naar de overzijde een grooten steen, welke terecht kwam tegen het groote spiegelruit van den heer Kloppers, die geheel werd verbrijzeld. De jon gens in hun blauwe kiel zullen er wel spoedig meer van hooren, daar de politie hen op liet spoor is. KOLONIAAL MUSEUM. De voordrachten van het Kolohiaal Museum blijven steeds druk bezocht. Zoo ook de voordracht van Donder dagavond. De heer J. Hubert Hoeben, publicist te Brussel, hield voor een talrijk ge hoor een voordracht met lichtbeelden ver de „Economische ontwikkeling an Brazilië". Spreker begon met een kort over zicht van den staat te geven. Deze ts in 2 Oafzor.deriijke staten verdeeld, d.e ieder een verschillende wetgeving hebben. De oppervlakte, die Brazilië beslaat, is 25.000.000 K.M.2. De be volking is er niet dicht, 217 per KM2. De republiek BrazJië is voor een schitterende toekomst vatbaar. Er zijn verschillende groote steden. Het eerst besprak spreker de stad Rio de Janeiro. Met eenige fraaie lichtbeelden gaf hij don aanwezigen een denkbeeld van de groote straten i en gebouwen. De stad is geheel ver licht met electrisch licht en gas. Do bedrijvigheid is er zeer groot. Het spoorwegnet is in den Iaatsten tijd zeer uitgebreid. In 1910 was 22000 KM. weg in exploitatie, terwijl 15000 KM. in aanleg was. Uit de KchtbocJden bleek, hoe gTOot de moeilijkheden wa ren, waarmede men te kampen had gehad bij den aanleg. Door da wils kracht dor Brazilianen worden er steeds groote re werken volbracht. De nijverheid komt ook tot grooten bloei. Katoen wordt er jaarlijks meer verplant. Toch wordt nog veel van Europa ingevoerd. De metaal-industrie komt ook al op, maar de voornaamste en grootste fa brieken zijn do bierbrouwerijen. Het bier, dat luer in groote hoeveelheden gebrouwd wordt, kan concur roeren tegen de Duitsche bieren. Het gebrek aan steenkolen wordt vergoed door de vele watervallen, die de beweegkracht leveren. Als sen zedr grooten vol noemde spreker dien van St. Valentin. Ook van S. Paulo gaf hij verschei dene bijzonderheden. Deze stad is op 't. oogenbük ook zeer bloeiênd. Groot© gebouwen, zooais musea en schouw burgen s.ereu dezo stad. Verschillende talen worden in Bra- zü.e gesproken, wat echter niet ver hindert, dat het onderwijs er zeer goed is. Er bevinden zich groote hoo- gescholen, «ie beroemd zijn gewor den. De stad Santos, die geruimen tijd ais zeör ongezond bekend stond, be hoort thans tot een dér gezondste plaatsen. De gele koorts, die or vroeger lieerschte, is door het flinke optraden van de negeering geheel verdreven. De aanleg van kanalen, de instelling van een gezondheidsdienst en nog ander© instellingen, hebben in korten tijd do ziekte doen wijken. Van deze stad uit wordt zeer veel koffie uitgevoerd. Ook suikerriet, ba nanen en ananassen worden in groo te hoeveelheden in Brazilië geteeld. .Aan het slot van zijn voordracht wees spreker er op hoe de veeteelt er eenigszins is verwaarloosd. Door het gouvernement is er een „midden post" ingesteld, waar ve'rscbillende soorten vee uit andere landen worden geteeld en gekruist. De directeur is oen Belg. die in België hoofd van een veeartsenijschool is geweest. Koste loos kunnen de Brazilianen h er les krijgen. Deze instelling heeft de veeteelt weer doen toenemen. H:e'ma eindigde de heer Hubert Hoeben zijn voordracht. Het pubkek uitte zijn tevredenheid door een luid applaus. Gevonden voorwerpen: Terug te bekomen bij: B. Schouten, Fabriciusstraat 8, een hondje. L. Miezenbeok, Spaarnwoudclrstr. 110 ,een kinderbont. J. Vaete, Zijlweg 101, een hand schoen en een breikous. A. de Graaf, BaTendsestraat 2 8r., een rozenkrans. A. Schouten, de Witstr. een griffeJkoker. K. F. Meijer, Heemskerkstr. 48, guminioverschoen. N. Alleman, Schoterdèg 50 rood, een koperen 5 IIG. gewicht. J. v. d. Vaart, Gen. de la Reijstraat 26, een taschjo en oen knipmes. F. v. d. Pluijm, God. Oude Gracht IA, een damostaschje met inhoud. Bureau van politie eon ring mot sleutels. L. E GERDESSEN'. Hedenmorgen werd het stoffelijk hulsel van wijlen den heor L. E. Ger- dessen naar liet crematorium te Gotha overgebracht De overledene, die den ouderdom van 74 jaar bereikie, wai oud-kapitein der infanterie en a!a majoor gepensioneerd. Hij bekleedde de functie van vooratter der Schuur man Schimmelvan Outerensticiiling en was voorts nog van verschillende vereerd gingen bestuursled. In allen eenvoud hed hedenmorgen te 8 uur de overbrenging van het stoffelijk overschot van iiet sterfhuis naar het station plaats, vanwaar het pe'r spoor naar het crematorium te Gotha werd vervoerd. Gndor do aanwezigen, diie de over brenging bijwoonden, merkten we o.a. op den heer J. B. A. Saeys en den heer U. J. K. Versfeit. Een viertal kransen dekte de baar. De heer Versfeit dankte voor de be toonde belangstelling. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Gemeenteraad. De Raad is Donderdagmiddag om twee uur bijeengekomen onder presi dium van den burgemeester, jhr. BAS BACKER. Bij opening dor vergade ring zijn de heeren Van Hooff en Roo- zen afwezig. Bij de ingekomen stukken komt er o.a. een van de Binnenlahdschc Ex ploitatie-Maatschappij aan dc orde. Er is nl. nog niet bepaald hoeveel 't aan- dool zal bedragen dat de maatschappij moet betalen in de kosten van aanleg der waterleidingbuis door Kweek- duin. B. en W. stellen voor dat aan deel op 50 der som (f 550) te stellen. Aldus wordt besloten. Eveneens wordt besloten om, gezien de onvoldoende verlichting in liet Bloemendaalsche bosch en omgeving, daar een aantal lichtpunten te doen plaatsen. Kosten zuMen zijn f 30 per 6tuk en per jaar. Aan de orde komt eeti voorstel tot overneming van een strook gronds voor f 1 van den heer Eldering, ter verbreeding van den Bioanendaal- scheweg. De heer KOOLHOVEN brengt hulde aan het goede voorbeeld, door den heer Eldering gegeven, en hoopt dat dit dobr velen zal worden gevolgd. Onder dankbetusging wordt het aanbod van den heer Eldering aan vaard. Tevens wordt besloten tot overne ming van een strook grond van de provincie, ier verbreeding van den Meerenbergschen weg. Aangenomen wordt een voorstel t-'t regeling van den borgtocht van den gemeenteontvanger. Besloten wordt tot wijziging van 't reglement van orde van den Raad (het luiden der raadhuisbei bij aan vang-der zitting wordt afgeschaft). Keuringsdienst der levensmiddelen. De VOORZITTER deelt mede, dat in de vereeniging van burgemeeetei s van Haarlem en de omstreken de wen- schehjkheid is uitgesproken van een gemeenscha ppelij ken keuringsdienst van levensmiddelen. Zandvoort heeft aan dit plan reeds adhaesio betuigd; spr. gelooft dat het aanbeveéing ver dient dat Bloemandaal dit ook zal doen. Spr. wijst op de voordeek-ii van een gezamenlijken keuringsdienst: men heeft in rechtskwesties een ge meenschappelijke verordening met (le andere gemeenten, en het is veel min der kostbaar dan wanneer men ecu ecgen keuringsdienst heeft, die nogal in de papieren zou loopen. Nadat eenige leden inlichtingen heb ben gevraagd, die door den voorzitter beantwoord zijn, wordt zonder debat besloten om adhaeaie aan het voor stee te betuigen. Nog komt aan de orde een voorstel van B. en W. om oen crediet voor een technisch onderzoek naar de wenschelijkheid van wijzigingen in de tarieven enz., vervat in de conces sie der Kemiemer Electriciteits-Maat schappij; waartoe deze Mij. voorstel len heeft gedaan. Hiertoe wordt be sloten. Het bureau v. d. Hegge Zijnen te Utrecht biedt aan dit werk voor f 125 te verrichten.

Haarlem's Dagblad | 1911 | | pagina 1