NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. FEUILLETON 29e Jaargang. No. 3756 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 8 JANUARI 1912 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER drie maanden: Van 1—5 regete 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 JK3 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der y]s^Pcv Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens'zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland „1.65 (f^ 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. asnSKZondagsblad, vo'or Haarlem i i i i Redac,ie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 In tercommtiaaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Riiitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TVV lvi^Dli T5LAD. Buitenlandsch Overzicht Se oorlog tusscben Italië en Turkije Oorlogsnieuws is er al heel weinig EEN GEVECHT heeft plaats gehad bij Iloms, waar twee Italiaansche bataljons door een sterken troep Arabieren werden aan gevallen. De strijd, die zeer hevig was, duurde drie uren. De Arabieren Jeden zware verliezen 25 Italianen werde.n gewond. Niet meer? TL'RKSCHE SDI DATEN NAAR HUIS. Sedert enkele dagen worden de re servisten, die de kust in de buurt van de groote kaap Kara-Boerocm bezet hielden, teruggeroepen, om naar huis gezonden ie worden. Tegelijkertijd is bevel ontvangen, oni de redif-butal- jons van Amret, Hissar, Geweli eu Saloniki eu de redif-brigade van Be. rut naar huis te sturen. DE ENGELSCHÉN OP SINAI. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat Engelsche troepen nu definitief liet schiereiland Sinai tusschen do Golf van Suez en de Golf van Akaba bezet hebben. De vreüeskansen. Da kansen op vrede dalen weer. Volgens den Romeinschen corres pondent van de Vossische Zci- tung is de slemiiiing in Italië gun stig voor den vrede, mits Tripolis on voorwaardelijk aan Italië afgestaan wordt en Turkije den eersten stap iloet. Hierin zijn regeering en volk het volkomen eens. Wil Turkije niet toegeven, dan zal do oorlog onverbid delijk voortgezet worden. De Italiaan sche regeering heelt zich sedert begin November niet meer in verbinding gesteld met de diplomatie der groote mogendheden over de rodes-quaea- tie. De .Ai a t i n-correspondent te Rome doet een oplossing aan de hand. Hij vraagtIs het wel noodig, dat er nu dadelijk vrede wordt gesloten Is het niet mogelijk geleidelijk er op aan te sturen, dat de vijandelijkhe den in Afrika gestaakt worden De scherpte van den bestaandeu toestand zou dan verdwijnen, en bij het aan breken van de lente zou een groot gevaar voor gisting in den Balkan zijn voorkomen. De correspondent geeft te verstaan, dut op het oogenblik tusschen de kanselarijen in dezen geest een oplos sing gezocht wordt. Alzoo EEN WAPENSTILSTAND. Reeds onlangs verklaarde Said pasja in de Turksche Kamer, dat liet tijdstip naderde, waarop vredeson derhandelingen met Italië konden worden begonnen, waartoe liet even wel noodzakelijk is, dat de regeering tc-n opzichte van de bianenlandsclie quaesiics sterk sta.it. Thans komt er evenwel een tele gram uit Konstantinopel. dat verze kert, dat de Turksche regee ring geenszins geneigd is, op de door Italië voorge stelde grondslagen vie- desonder ha n delingen to openen. In toonaangevende diplomatieke kringen te Berlijn schenkt men dan ook weinig geloof aan de geruchten over vredesouderhandclingen. 2-4) Maur de ring Dien zal hij misschien gekocht hebben, toen hij up zijn huwelijksreis was, v ei onderstelde do oude man. lijntjes glimlachend deze tragédie is niet het uitvloeisel van een week voorbereiding geweest, misschien lieoft hij er wel jaren over gedacht- Maar u zal mij toegeven, dat er een afschuwelijke schurk ongehangen blijft. Ik lieb u zijn portret gegeven, zooals hij een jaar geleden was en zooals hij nu is. L' ziet wel, dat hij zijn baard heeft afgeschoren, maar ook zijn knevel. Ik meen, dat hij nu een vriend van Mr. Andrew Camp bell is. Hij liet John Burton vol verbazing achter, uiot wetend wat te moeten go- ooven. En dit is dus de reden, waarom hij aiet aan zijn afspraak met Mr. Bi lliard Frobisher (van do „London Mair)_yoldeixL om rnet hem naar Do beurs is evenwel naar boven go- loopon op de vredesgeruchtcn. Uit en over PerziS. Rusland blijft gewelddadig optre den in 't land der Perzen. De krijgsraad heeft weer verschil- lendo doodvonnissen uitgesproken. Zelfs verschillende stamhoofden en ook nog eenige journalisten werden door den dood onschadelijk gemaakt. Hoe long zal dit optreden van Rus land duren Uit Petersburg wordt gemeld, dat daar een gewichtige conferentie plaats vond in liet ministerie van buitcn- landscho zaken over den tocsland in Perzie. De Engelsche, Turksche en Perzische gezanten waren daarbij te genwoordig. Een der besluiten moet zijn, om de Russische troe pen uit Perzie terug te irekkfi n. Toch gelooven we nog niet, dat Rusland daartoe genegen zal zijn. De Russen zitten nu eenmaal goed in Pcrzië en er moet heel wat gebeuren, om hen er weer uit te krijgen. Het beweerde voornemen van Duitschlaud, om een oorlogsschip naar de Perzische wateren te zenden, wordt beslist tegengesproken. De opstand In China. Een Chineeseh nieuwsagentschap te Brussel meldt dat de minister-presi dent zou hebben laten weten, dat de strijd met kracht zou worden aange vangen en doorgezel, indien de repu blikeinen niet ingaan op de laatste voorwaarden, die hij hun zou stel len. Reeds zijn de bevelhebbers aange wezen voor de afdeclingen, die legen Nanking en YVoetsjung zullen agee- ren. Generaal Tsjang, die bij de eer ste troebelen Nanking tegen de over macht, die de revolutionairen tegen over hem stelden, moest ontruimen, zal met 10.000 man dio stad weer aan de opstandelingen trachten te ontno men, terwijl 20.000 man onder gene raal Teug Tsji Yoei tegenover de op standelingen bij YVoetsjang zullen worden gesteld. Alles wijst er op, dat de burgeroor log met kracht zal worden voortgezet. DE MOGENDHEDEN nemen steeds meer maatregelen. De mogendheden hebben de spoor lijn van Peking naar zee, in overeen stemming niet het onlangs vastgestel de plan, militair doen bezetten. De buitenlanders te Peking begroetten dezen maatregel met ingenomenheid. liet 15e regiment Ameiikaanscho infanterie wordt in gereedheid ge houden om naar China te vertrekken. Dnltschlanü en Engeland. Een correspondent der Daily News Heeft een interview gehad met Lord Lonsdale over dien bezoek aan den Duitschcn Keizer. De Lord wil blijkbaar trachten de vijandige stem ming tusschen het Duitsche en En gelsche volk te bezweren, door de vriendschappelijke gevoelens, die de Duilscho Keizer persoonlijk voor En geland schijnt te bezitten, kenbaar te maken. He critiseert o. a. scherp de uitla ting van den Engelschen minister Lloyd George, gedurende de Murok- ko-onderhandelingeu. Het doel van het interview schijnt te zijn een aanslaand bezoek van Koning George aan den Duitschen Keizer mogelijk te maken, waarop dan een tegenbezoek van keizer Wil helm aan Engeland zou volgen. het dansen van Maud Allan in het Palace Theater te gaan kijken. HOOFDSTUK XII. II e t Geheim van Liver pool. Een titel een buiten landsehe titel, bedoel ik is altijd een reden geweest voor zwendelarijen en be drog, Zei de man in don hoek op zekeren dag tegen John Burton. De vernuftigste diefstullen van den laatsten tiid werden in Weenen be dreven door een man, die zichzelf Lord Seymour noemde: terwijl die zelfde klasse van dieven zich hier Graaf N. N.f altijd eindigend op een „oof Prins .-V, altijd eindigend op „off, noemde. Gelukkig voor onze hotel- en pensionhouders hier, antwoordde Burton, beginnen zij meer op hun hoede te zijn voor do manieren der zwendelaars, en worden die edellie den, die gebroken Engelsch spreken, al gauw als mogelijke zwendelaars of bedriegers beschouwd. Het resultaat daarvan is, dat dit dikwijls heel onaangenumo gevolgen heeft voor de werkelijke „grand seigneurs", die ons land zoo nu en dan met een bezoek vereeren, ant woordde de man in den hoek. —Zoo heb ie bijv. het eeval van Prins Se- De Duitsche Lokal Anzeigor meent, dat do woorden van Lord Lonsdale van groot belang zullen zijn voor de geheelo wereld. De B. Z. am M it tag oordeelt, dat hot interview een vredelievende boodschap beoogt van Keizer Wil helm aan het Engelsche volk. De Carnegie Vrefles-stichtlng. Er worden bijzonderheden bekend gemaakt over de bestemming van het fonds van 2-1 millioen gulden, dat Cainegie heeft gesticht voor de bevor dering der vredes-idèe. De Europee-; sehe groep van het fondsbestuur be staat uit een internationalen rand van bekende staatslieden uit de voor naamste Europeesche staten en zetelt te Parijs. De werkzaamheid van de zen raad zal zich in drie verschillen-! de richtingen bewegen. Men wil pro pagandistisch en opvoedend werken, op het volkenrecht oen pacificeeren- den invloed oefenen en eindelijk even eens trachten dit te doen in econo-' misch-historisch opizcht. In hot voorjaar van 1913 zul de af deeling voor volkenrecht in Den Haag openbare voorlezingen over interna tionaal recht inrichten. De econo- misch-historische afdeel ing bereidt een werk voor over de politieke en economische oorzaken van den oor log en de middelen tot voorkoming van oorlog. In Augustus van het vorige jaar kwam deze afdeeling te Bem bijeen, waar tal van gewichtige vragen be treffende internationale leeningen, de houdintr der vakvereenigingen en van het socialisme tegenover het mili tarisme e. a. worden besproken. Wat de propagauda-afdeeling be treft, deze heeft een internationaal bureau te Parijs opgericht, waarin veertig in hot openbaar leven voor aanstaande inaunen zitting hebben, o. a. prof. Luminusch, Bertha v. Suttuer, lord Moriey, D'Estournelles de Constant en anderen. De eigenlijke propaganda-arbeid is opgedragen aan het internationale vredesbureau te Bern, dat door het Carnegie-funds ondersteund wordt. Europeesche bluden en tijdschriften, die de vredes-idee propageeren, zul len (als zij dot wenschen) subsidie uit het fonds kunnen krijgen. Allerlei. DE VERKIEZINGEN IN DUITSCHLAND. De Nordd. A 11 g. Z e i t u n g schrijft naar aanleiding van do ver kiezingen, die spoedig plaats vin- dent o. a. „Wanneer ook de sociaal-democra tische partij een enkele maal haar negatieve politiek heeft laten varen, heeft zij toch bij al hetgeen strekte tot waarborg van do weerbaarheid van ons vaderland, waarvoor ook de komende Rijksdag waarschijnlijk spoedig zal bobben op te komen, ge heel gefaald. Hoe ook overigens te genstellingen onder de burgerlijke partijen t.bt uitdrukking mogen ko men, blijft toch eene zaak bestaan, en wel, dat noch bij eerste stemming, noch bij herstemming een voor de toe komst van het vaderland bezorgde man in ernstige tijden zijn stem uan een sociaal-democraat zal kunnen ge ven." SENAATSVERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. Bij do verkiezingen zijn bij de eer ste stemming gekozen 5 reactionai ren, 21 progressisten, 12 republikei nen van links, 31 radicalen en radico- socialisteii, 1 republikeinscli socia- mionicz, een man, wiens zestien kwartieren deugdelijk en wel in den Almanak de Gotha staan opgegeven, die genoeg bagage meebrengt om er iedere kamer in eon hotel minstens een week lang mee to betalen, wiens gouden ciga rotten koker, niet diaman ten en turuuozen bezet, werd gestolen zonder dat hij zich de minste moeite gaf hem terug te krijgen, diezelfde man werd ongetwijfeld met wantrou wen beschouwd door den directeur van het Liverpoolsche North-Western 'Hótel, van het oogenblik af, dat zijn secretaris een flink, eenigszins burgerlijk Franschmannetje voor; zijn meester, zichzelf en een knecht, de beste kamers besprak, die er in het hotel te krijgen waren. Blijkbaar was dit wantrouwen on gegrond, want de kleine secretaris deponeerde, xuodra Prins Semionicz was aangekomen, een stapeltje bank noten bij dep hotelhouder, evenals papieren eu effecten, waarvan de waarde tienvoudig de buitensporigste rekening, die do adellijke bezoeker zou kunnen malton, zou overtreffen. Bovendien verklaarde Mr. Albert Lambert, dat de Prins, die plan had maar enkele dagen in Liverpool to blijven, op weg was naar Chicago, waar hij Prinses Anna Semionicz, zijn zuster, wenschte te bezoeken, dio getrouwd was met Mr. Girwan, den .groeten koperkoning en milliardair. list. Er zijn 28 herstemmingen. De progressisten winnen 1 zetel, de link- sclio republikeinen 2, de reactionai ren verliezen 1 en de radicalen en radlco-socialisten 2. Stadsnieuws GELDLEEN ING. Ten laste dei- provincie Noord-Hol land zal op 24 Jan. een inschrijving plaats hebben, waarbij voor den mee*! biedende beschikbaar gesteld worden zes honderd aandoe! en ad f 1000 ie der, uitmakende eene geldleen Ing groot f 600.000, re'nte 4 's jaars. LEENING GEMEENTE HAARLEM. Naar vernomen wordt, worden de inschrijvingen op de f 2.000.000 gold- Leening dier gemeente Haarlem te'n volle toegewezen. SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. Het spoor- en tramwegpersoneel hield Zaterdagavond een feest in liet Brongèbouw. Tot het welslagen van dit feestje werd medegewerkt door de muziek- en de tooneeivereeniging „Vooruit gang". Na eenlgo aardige muzieknummers van het korps trad de voorzitter der |afd. Haarlem naar voren cu sprak de aanwezigen toe. Hij doelde hun in ee eerste plaats mede, dat de bondsvoor zitter, dio heer H. Sneevliet, verhin derd was als spreker op lo treden, docli dat in zijn plaats de hoer Kraan- bo-.-k uit Zutphen zou optreden. Vervolgens schetste hij de toestan den, waarin het trampersoneel thans verkeert, dio wel geen aanleiding tot klagen, maar toch ook geen reden tot feestviering geven. Na hem t'rad de heer Kraantoeek uit Zutphen op Deze lrold niet, zooals er op het programma stond, een feestrede, maar tiprak geruimen tijd over do orga'ni- safio van het spoor- en tramwegper- jsoncel om zoodoende allen aan le spo- 1 ren zich bij deze organisatie aan te sluiten. Na een toespraak van ruim ee'n uur ouidigde hij en was het de tooneelver- eeniging, die do feestelijke stemming onder het publiek bracht Opgevoerd we'rd ,,De Heilige Diensti' tooneelschets in één bedrijf va'n Into Onsmann. Het stuk, dat in de spoorwegtoe standen speelt, trok aller aandacht. 1 Vooral de hierin voorkomende dienst weigeraar. Na dit stuk werd later 'nog opge voerd „Als men meisjes fopt", een blij spel in 1 bedrijf van Honri Orvan', wolk stuk ook goed werd volbracht- Nog geruimen tijd bleef men gezellig b een om latei- aan het bal, dat den avond besloot, deel te nemdn. D.t feest kan door het bestuur als een welgeslaagden avond beschouwd worden, REMONSTRANTSCHE KERK. Do heer H. J. de Jamaer Jr. alhier is tot collectant benoemd der Remon- strantsehe kerk; zulks ter vervanging va'n den heer A. J. E. Ferf. Toch, zooals ik u al vertelde, in weerwil van al deze onloochenbaar geruststellende feiten, bleef er bij allo bewoners van Liverpool, die za ken met den Prins moesten doen, wantrouwen tegen hem bestaan. 1-lij was twee dogen in het North-Western Hótel geweest, toen hij zijn secretaris naar Winslow en Vassal], da juwe liers uit de Boldstraat, zond, met een verzoek om een vertegenwoordi ger der firma naar het Hotel te zen den met eenige mooie sieraden, dia- j manteu en parelen hoofdzakelijk, die hij uls een cadeau voor zijn zuster in Chicago wilde meenemen. Mr. Winslow nam de bestelling van -Mr. Albert met een vriendelijke buiging aan. Toen ging hij naar zijn particulier kantoor en ruadpleegüe met zijn compagnon, Mr. Vassull, o\ er do beste houding, die zij hierbij zouden kunnen aannemen. Beide hee- ren waren tuk op het doen van zaken, w ant hei was zeer slap in zaken den laatsten tijdgeen van beiden wenschte eon mogelijken klant weg te jagen, of Mr. Pcttitt, den directeur van het hotel, die lien aan den Prins had aanbevolen, te beleedigen. Maar die buitenlandscho titel en het bur gerlijke Franschniunuetje zaten den beiden wel nestelden en achtbaren Li- verpoolschen juweliers dwars, en sa men kwamen zij overeen, eerstens, dat zij geen credlet zouden geven, en IIAARL. SCHIETBOND. Zaterdag schoot 'die sclvietvereeni- ging Dloemendaal Commando haar 3e rondo.. Zij belraeld© in 49 treffers 863 punten. Rubriek voor Vragen Genbonneerden hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te renden bij de Jlednctio van Haarlem's Dagblad, Groote Hou:? ti nat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven on zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en vroonplaats van den inzender vermelden vrorut geen aandacht geschonken. VRAAG Waar is de Woning gids voor Haarlem te verkrijgen? ANTWOORD: Aan bet kantoor van oir//- Vennootschap, Groote Hout straat 53. VRAAG. Als men vast salaris en vrij wonen heeft, wie moet dan de personeele belasting betalen, l'k of de werkgever? ANTWOORD. Dat hangt van de overeenkomst af. Indien niet uitdruk kelijk liet tegendeel' is bedongen, is de- ,b o w o n e i> de belasting ver schuldigd. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Diefstal. Uit eon vest, hangende in de kleed kamer van de voetbalclub H. F. C. aan do Spanjaardslaan js een zilve ren horloge ontvreemd, de politie doet onderzoek. Gomeonterekenfng. Door de Gedeputeerde Staten is goedgekeurd do rekening der gemeen te over 1910. De inkomsten op f 432.712.42, de uit gaven cp f 383.009.25, -batig saldo f 49.703.17. BEVERWIJK. „Kennémerland Uit het jaarverslag der Coop. Tuin- ders-Vereeniging „Kennemerland" te Beverwijk, die beoogt de pivducten harer teilen 2elf te exporteeren, spreekt een opgewekte geest, dio ge tuigenis geeft van den greoten bloei, waarin zij zich mag verheugen. Na dat zij in haar eerste oprichtingsjaren m/et alter]©! treurige ervaringen, door verkeerde bedrijfsleiders had te kampen,.kan zij, terwijl in 1909 de omzet ruim f 42.000 bedroog, nu in de rekening over 1911 wijzen op een om zet aun. aardbeien f 120.9ii,46, dop erwten f 14,218.43, boonen f 42,970.10.4 f ran Lbo zen f 180.21. Voor de reserve kas wordt f 748 30J uitgetrokken. Aan de tuinders-leden konden tot tevre denheid stemmende prijzen worden uitgekeerd. Het gebrek aan spoonvegwaggons deed aan den handel veel schade. Met voldoening wordt verder melding ge maakt van den aankoop van een eigen gebouw voor woning van den administrateur, kantoor en opslag plaats- De vooruitzichten voor dit jaar zijn weder gunstig. 1JMU1DEN. De Stoomboot Roederij voor het slepen van schenen aan liet Nicuwe- diep en te IJmuiden van en naar zee heeft een inschrijving op 300 obliga tion ad 11000 tot den koers van 100 Ct. opengesteld op 18 Jan ten kan- ten tweede, dat, als er een clièquo of zelfs een wissel op een bankier zou worden afgegeven, zij de juweolen niet zouden afgeven totdat die cheque of wissel getoekend was. Toen kwam do vraag, wiö de ju- weelen naar het hotel zou brongen. Het streed heclemaal tegen de ge woonten der firma, om zoo'n bood schap zelf te doen bovendien dacht men, dat een bediende gemakkelijker de boodschap zou kunnen overbren gen zonder iemand te belee3igeu, om dat hij do verantwoordelijkheid voor een wissel of een cheque niet op zich zou kunnen nemen zonder die eerst geïncasseerd te bobben. Verder was het waarschijnlijk nood zakelijk, om zich van een vreemde taal te bedienen. De eerste bediende, Charles .Nc-cdham, die at twaalf jaar lang bij Winslow eu Vassall in be trekking was, kende, op echt Engel sche w ijze «een andere taal dan zijn eigen daarom werd besloten, Mr. Schwurz er heen te zenden, een jonge Duitschei-, dio nog maar pas bij de firma werkte. Mr. Schwurz was een neef en naamgenoot van Mr. Winslow, een zuster van Item was namelijk ge trouwd met het hoofd van do groote Duitsche firma Scliwarz eu Co.. zil versmeden to Hamburg en Berlijn. De joïige man was spoedig een groote gunsteling van zijn oom ge- Onze Lachhoek A. Ik wou van den winter naar Italië gaan, maar ik kon niet weg, met het oog op mijn zaken. B. Mot mij was t net zoo ib had ook geen gold. MISKEND GENIE. Geniaal individu. Ik moet uwe aandacht er op vestigen,dat u spreekt tot een man, die zijn tijd ver vooruit is. Huisbaas. Zoo, noem jij dat vet vooruit, uls je mij negen maanden huur schuldig zijt! DE VERSTANDIGE VADER. Wat doet meneer Goedbloed, als zijn dochter zoo miserabel piano speelt? Hij maakt bonne mine a mau- vais jeu. tore van de Kasvereeniging te Am sterdam. Houders van obligation in de 5 pCt. leening van 1894, alsmede houders van bewijzen van deel gerechtigheid*' in de Stoomboot Roederij. welke op naam staan, hebben recht van voor keur tot het bekomen van obligatiën. De Stoom boot reed er ij enz. wenscht te voorzien in de behoefte aan geld middelen, ontstaan door den aan bouw van krachtiger en moderner sleep- en bergingsinaterieel, waar door haar vloot nu o. m. bestaande uit de sk-epbooten Atlas, Titan, Her cules. Simson, Cyclop, Achilles en Assistent niet moer aan den eiscli van den tijd blijft beantwoorden, zoo wel voor sleeptochten op groote af standen, alsook voor 't hulp verleencn aan schepen in nood. Binnenland HOFBERICHTEN. Zaterdag bezocht de Koningin do Isruèls-ten toonstelling. Niet de Koningin doch de. Konin gin-Moeder heeft Vrijdagavond te "s-Gravenhage de inzegening bijge woond van 12 pleegzusters tot diaco nessen. EEN MOTORSCHUIT GESTRAND. De motorschuit van schipper Kooi man, gel aden met hout en bestemd voor de Kocksdorp is door storm op den westwal van de Roggesloot geloo- pen. De bemanning werd met een vlet van boord gehaald. DE PEST OP JAVA. Rogeeringstelegram betreffende pestigevallen op Java gedurende do week van 27 December t.m. 2 Januari: Afdeeling Mulang vijf nieuwe pest- gevallen, drie doodieai; Toeloenga- goeng zeven doodelijke gevallen; Ma- dioen vijf nieuwe gevallen; Soerabaja een uit Singapore geïmporteerd pest- geval, vorige weekperiode nog een doodelijk geval tc Tooloengagoer.g en te Mathoen. KAMERVERKIEZING TE HIL VERSUM Donderdag a.s. vergadert de Cen trale antlrevol. kiesvereeniging te Bussum om zoo mogelijk tot definitie ve candidaatstelling te geraken. (Zie vervolg Binnenland op pag. 2 worden, wiens erfgenaam hij waar schijnlijk zou worden, omdat Mr. Winslow o-een kindereu had. Eerst uitte Mr. Vassull eenige be scheiden tegenwerpingen tegen het Elan oni Schwarz met zooveel kost- are juweelen er op uit le sturen in een stad, die hij nog geen gelegen heid gehad had coed te keren ken nen maar eindelijk liet hij zich door zijn ouderen compagnon overhalen, en er werd besloten, dal Mr. Scliwarz den volgenden dag omtrent drie uur 's middags in een cub naar 't North western Hótel zou rijden, voorzien van een mooie verzameling colliers, medaillons en armbanden, te ramen een waarde van 16.0W pond bedra gend. Dit gebeurde den volgenden dag, cp een Donderdag. In den winkel gingen de zaken in- tusschen haar gang onder de leiding van den eersten bediende, tot om streeks zeven uur, toen Mr. Winslow terugkeerde uit zijn club, waar hij gewoonlijk 's middags een uur lang zijn couranten zut te lezen, en vroeg dadelijk naar zijn neef. Tot zijn ver bazing berichtte Mr. Needham hem, dat Mr. Schwarz nog niet was terug-- gekeerd. Dit kwant hem wat vreemd voor, en met oen eenigszins bezorgde uitdrukking op liet gelaat gincr Mr. Winslow het andere kantoor binnen, omzijn jongeren compagnon over het geval te raadplegen. Mr, Vassall stel-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5