NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantaneés. 29e Jaargang. No. 8758 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 10 januari 1912 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per dr,e maanden: JW Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor mariem lzu v' Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Vooi de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd ,s.(kom der Bij AbonnenreS aaneienlijk rabat. gemeente) FSHsw/^h\&> Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 &J Zk 50 Cts. voor 3 plaatsingln contant 8 8 P p,aai5Ulg' Afzonderlijke nummers0.02'X paPfc) 4 r» j .i j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H vW Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. jde omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-BureaiTDrY. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER I "STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 11 JANUARI. Orgelbespeling in de Groote Kerk, Van 2—3 uur. Schouwburg: Roüerdarasch Too- neelgezelschap „Dokter Klaus 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert K.nder- koor „Hosanna", 8 uur. Sint Bavo: Cursus Ln de R.-K. ge- loofs- en zedenleer. Onderwerp: ,,Het bestaan, het wezen eu de kracht van het misoffer." Stadsnieuws OmOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num- me vinden onze lezers een artikel „E >e moeten wij telefoneeren in de rubriek Om Ons ileen. EERSTE BACHCONCERT. Een rijk programma was dat van fiet eerste BachconcerL Rijk en be langrijk door den aard der gekozen toonwerken en door de daaraan vol maakt geeveared gde uitvoering. Het openingsnummer, dc -ie Syrnphonie van Gustav Mahler, gaf aan dit con cert eenigszins het karakter van een hulde aan de nagedachtenis van den genialen kunstenaar die, nog geen half jaar geleden, te Weenen in de volle kracht van zijn mannelijken leef tijd overleed. Mahler stond aan de ep ts van de Duitsche toonkunst oi dagen, naast Richard Strauss, van wien hij kon gezegd worden Iegelijk dc evenknie en de tegenvoeter te zijn. Evenknie, wat betreft zijn genialen durf, zijn overbluffend meesterschap in de aanwending van het mode o'rkestmateriaal; tegenvoeter waar zijn artistiek willen en bedoelen, zijn energiek streven naar hooge idealen ter sprake komt De hier uitgevoerde 4e Syrnphonie waarvan ik mij nog zoo goed do eerste uitvoering in ons land, nu ruim zeven jaren geleden, in het Amsterdamsche Concertgebouw en onder persoonlijke leiding van den componist, herinner, behoort m. i. steil g tot de werken dio hun auteur de sympathio van tijdgenoot en nage slacht zullen bezorgen. O a. ook daar om, dat de componist hier geen bui tengewone middelen eischt, (die oen bezwaar zouden kunnen opleveren le gen eeu veelvuldig herhaalde uitvoe ring). Zijn orkest in dit werk is naar de tegenwoordige opvatting eer sober dan rijk bezet. De ongewone klankeffecten die ons nu en dan ver rassen bereikt hij door oe'n eigenaardig gebruik van slaginstru menten welke groep klankwerktui- gen zich wel in een zeer bijzondere voorliefde van dezen toon-Mahler schijnen te mogen verheugen. Maar afgezien van sommige orkestrale of ook wel harmonische en conlra-punc- tische buitensporigheden, is deze syrn phonie toch zoo ove'rrijk aan heoilijke muziek dat zij, eens gehoord voor al- lijd onvergeten moet blijven. Denk maar eens aan de beide prachtig me lodieuze thema's van het eerste deel, aan het verrukkelijk innige Andante; aan het onvergelijkelijk frissche en naieve in lijn en kleur van het slot deel met sopraan-solo (welke iualsle, tusschen twee haakjes, zoo uitnemend werd gezongen door mevr. ALda Lo- rnan, die dit ook bij de bovenbedoelde uitvoering te Amsterdam onder Mah ler s leiding doed). Mij dunkt er is re den om Mengelberg en zijn orkest recht dankbaar te zijn voor hun su- bl.eme wedergave van dit schoone werk. .Maar do avond bracht moer aan belangrijke product.eve en reproduc tieve kunst. Want de solist van den avond, de beroemde pianist Raoul Pugno, had zich ter voordracht ge kozen het 3e Piano-concert (C.mol) van Beethoven en do „Variations syiuphoniques" van C. Franck. Pugno heeft zijn eerste jeugd al een poosje achter den rug; maar wie onder de jongere pianisten is meer ad rem, meer slagvaardig, speelt met meer Schwung, elastic.telt en souplesse dan hij? Naar ik vernam heeft hij al vroe ger op ,,Bach" gespeeld; ik wil het graag gelooven want welke groot- beid op muzikaal gebied is eigenlijk niet ai eens bij „Bach" opgetreden maar voor mij had zijn spel al het be- tooverende van het ongedacht en verwacht schoone. Technisch absoluut vlekkeloos en muzikaal fijngevoelig en natuurlijk, zonder de minste af fectatie. Voeg ik hierbij dat liet orkest in zijn begeleiding zoowel van de gevaarlijke „Variations" aJs van het Beethoven-conce'rt zich volmaakt bij den solist aansloot, dan behoef ik over de hoedanigheid van deze praes- taties eu over de hoegrootheid van ons muzikaal genot niet verder uit te weiden. Het spreekt van zelf dat de publieke-geestdrift-therruomctc'r hoog steeg: reeds na de eerste Concert-sals ging er een luid eu artistiek gespro ken: zeer ongewenscht applaus op, eu de toejuichingen aan het einde van het piano-concert werden alleein over troffen door die na de „Variatoins symphomques" daar kwam geen eind aan, dan nadat de solist eenige malen den weg van de solistenkamer naar den voorgrond van het podium had afgelegd. Met de Ouverture-Fantas.e „Romeo et Juliette" van Tschaikowsky werd door het orkest deze interessante avond gesloten. PHILIP LOOTS. KOFFIE EN BROOD. Men schrijft ons 'k Heb vanmorgen even kennis ge maakt met het bestuur en eenige wakkere dames-leden van den Chr. Ned. Geheelonthoudersbond afdee- ling Haarlem terwijl ze druk be zig waren, de ruim 125 kinderen (meer kan de zaal niet bevatten) in de zaal der „Vereeniging tot verbreiding der Waarheid", te voeden en te la ven. Buiten wachtten zeker nog wel zoo veel om ook binnengelaten te worden en toch was hei pas zeven uur, het uur van openen. Eenige loden dor afdeeling waren reeds om vijf uur present om water voor do koffie te Koken; dit gebeurt op vier toestellen, daartoe in bruikleen afge staan door de directie der Gasfabriek. Misschien wordt het gas later ook wel kosteloos afgestaan Wat mij dadelijk opviel was de or de, die er heerschtc. Het bestuur heeft dan ook den zeer wijzen regel aangenomen, om bij elke groep na dat zo gezeten is een kort, zakelijk gebed uit te spreken, waarna brood en koffie door rappe handen worden rondgedeeld, om, 15 minuten later, evenzoo met dankgebed te sluiten, waarna de gasten, door een andere deur vertrekkende, in de Nieuwe Kruisstraat uitkomen en huiswaarts of schoolwaarts gaan. Ik heb drie keer de zaal vol zien worden en ben toen ook heengegaan, na eerst zelf een kropje en een kop koffie genuttigd te hebben. Het smaak to bepaald goed. De heer Fran ken, wien de leverantie is opgedra gen .heeft er eer van, ook (naar ik hoor) wat de prijsberekening aangaat. Later keerde ik nog eens terug, toen do mannen en vrouwen kwa men. De algemeene indruk, dien ik ontving, was zeer guustig het wil ruij voorkomen, dat dit de beste wijze is, om de hongerigen te spijzigen. Wat kan er toch veel gedaan den, als de zaken practisch worden aongevatl Waarlijk, eere aan do wak kere geheelonthouders van de Park laan 21 want daar is hun verga derlokaal ik zeido hun die oere in woorden toe, doch daar wilden zo niets van weten. Eenparig was hun antwoord „God alleen de eer en den menschen, dio ons in staat stel len, dit te doen Wij zijn al meer dan tevreden, nu we door onze be moeienissen propaganda kunnen ma ken voor geheelonhouding." Toen ik op straat liep, hoorde ik een groepje kinderen arm in arm zingen, op de wijze „Daar schutters" Daar komen we, jongens, daar komen we an En lusten graag een boterham Maar boter op je brood dat krijgen wo niet, De Onthouders zeggen, dat 't er niet ovorachiet. Dat teekent 11 Brood- en Koffi è-u i t d e e- ling. Aan de brood- on koffic-uitdeeling van den Ned. Chr. Geh. Ontb. Bond namen hedenmorgen 314 kinderen en 80 volwassenen deel. Benoemd. Bij koninklijk besluit is o, a. be noemd tot gedelegeerde der Neder- landsche Regeering voor het tn de maand Mei 1912 te Philadelphia te houden Xllde internationale scheep-, vaaricongres, de lieer U. WorUnan, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat, te Haarlem. Vriaggesprek van dsn i MET EEN RAADSLID. De medédeoling in do Nieuwjaars rede van den Burgemeester, dat B. en W. zullen voorstellen een proef te ne men mot de asphalteering, door de Anegaug met dit moderne plavedsed te bedekken, heeft hij den Raad veel voldoening gewekt Ben Raadslid heeft er mij van ver teld, dat d.t voorstel eigenlijk de voor- en tegenstanders van asphalt tevreden stelt De tegenstanders zeg gen: „Och, laat men dat stukje Ane gaug maar eens probeeren" en de voorstanders redêneeren: „Als men maar eenmaal de Anegang beasphait heeft, dan zal de asphalt-Anegang zoo gunstig afsteken bij de keien- Houtstraat, dat men al dra over zal gaan tot het asphalteeïen van de overige hoofdstraten, al is men er aan Openbare Werken met voor". Waarom willen B. en W. een „proef" nemen? Ja, zeide mijn zegsman, dit woord proef schijnt men niet zoo in zijn oigenüijke beteekenös te moeten opvatten. Moet men hier bog een proef nemen? Amsterdam beeft im mers al tientallen van jaren asphalt! En 't buitenland dan. Blijkbaar wil len B. en W. er mee zeggen: „We zullen nu maar eens met dit stuk be ginnen, dan komt later de rest wel". Of men de Anegang een geschikt terrein voor oo'n begin vond. Eigenlijk niet! 't Was beter, als men b.v. de Barteljorkssiraat nam. Immers, als men eens zien wil, hoe 'i asphalt zich houdt, dan is 't daar oen veeü geschiktere plaats, om een proef te nemen. Men heeft er de tram, een druk gerij inet rijtuigen en auto's. En bovendien, juist door 't drukke gerij is 't daar zoo heel erg noodig. Van de week stond ik or op een trot toir, toen een auto voorbij kwam. Toen ze gepasseerd was, zat ik tot op mijn hoed vol met modder. En nu de tram? Ja, we vinden 't wel jammer, dat de asphalteeriug der tramstraten niet gebeurt, gelijk met de raiisleggLhg, maar als men de hoofdstraten niet herstraat, wanneer de lijn aangelegd wordt, kunnen we geeu bezwaren ma ken. En wannedr men nu de tramstra ten toch berstraatte? Ja, dan zou daartegen uit den Raad een vrij sterke oppositie ko nven. Want men vat in den Raad de motie-Visser omtre'nt de osphalteering zoo op, dat B. en W. gehouden zijn, om wanneer het noodig blijkt de in dezo motie opgesomde straten op nieuw te bestraten, te komen met een voorstel, om de bedoelde straten te asphalteeren. De lieer Visser heeft dit indertijd zoo voorgesteld, omdat ar toen kans was, dat do tra maan leg langer op zich zou laten wachten. Door 't noe men der straten voorkwam men "nu, dat de asplialteering geheel zou moe ten wachten op de trant. Werd de aanleg vertraagd, dan zou men met de stralen, waar de tram niet door kwam, kunnen beginnen Hoeveel denkt u, dat do kosten van het asphalteoren van de Anegang zullen bedragen? - Zoo ongeveer f 7000. Eq wanneer zou men er mee kunnen beginnen? Er is toegezegd, dat 't „zoo spoe dig mogelijk" zal gebeuren. We zullen dus maar eens afwacli- te'nl Rijwieldiefstal. Do stalhouder J. v. V. uit de Zuid polderstraat heeft uit een ongesloten woning in de Spaarnworlderstraat een hem toebehoorde damesfiets ver mist J u b i 1 e u m. Maandag 22 Jan. is dc rechercheur E. Kamp 25 jaar in dienst der po litie. Hij is sedert 16 jaar recher cheur. noeuw en regen hebben den watersta'nd in de omliggende polders vet* boven peil doen stijgen; stoomge malen zijn in working maar de pol ders met molenbemaluvg konden gis teren cin hedenmorgen door het stille weer niets looaeu. EEN BELANGRIJK VONNIS. De Ai'rondissements-Rechlbabk te Amsterdam heeft op 8 Januari jL een vonnis gewezen, dat voor de positie der Rijkspostspaarbank tegenover don Staat van overwegende beteekenis ia Een paar jaar geleden overleed te Halfweg oen boerenvrouwtje, dat op een te haren name staand spaarbank boekje een bedrag van ruim f 700 had ingelegd. Haar man en kinderen wenschten na haar overlijden, dat be drag op te vragen en te verdeelen. De daarvoor benoodigde stukken werden in gereodlieid gebracht, waarmede een van hen zich om betaling aan meldde aan het hulppostkantoor te Halfweg De dienstdoende brieven gaarder, een zekere V., maakte echter den aanvrager wijs, dal hij de gequit teerde betaimgsstukken met het spaarbankboekje had af te geven, om dan een paar dagen later het geld in ontvangst te nemen. Een paar da gen later echter was de brievengaar der reeds in arrest gesteld, wegens verduistering van verscheidene be dragen, waaronder dat van het be wuste spaarbankboekje. De erfgenamen van de inlegeter wendden zich nu om terugbetaling der ingelegde gelden tol de Directie der Rijkspostspaarbank en tot den Minis ter van Waterstaat, onder wiens de partement de Rijkspostspaarbank res sorteert. Tevergeefs echter. Terugbe taling werd geweigerd, omdat do Rijkspostspaarbank behoorlijke qui- tantie benevens liet spaarbankboekje in haai' bezit had, en zich op dieln grond van ventere betaling ontslagen kon rekenen. Het was immers aau dè eigen schuld der erfgenamen te wij ten, dat zij geen betaling hadden ont vangen. Zij hadden zoo verstandig moeten zijn, geen quitantie af te ge ven aan den brievengaarder zonder betaling. Daarop hebben de erfgenamen der üüegster zoowel de Rijkspostspaar bank als den Staat, die voor de terug betaling der bij de 11. P. S. ingelegde gelden borg is, voor de Rechtbank te Amsterdam gedagvaard ten Cm de tot terugbetaling te wo'rden veroordeeld. In deze procedure werd allereerst vanwege den Staat cle Rechtspersoon lijkheid der Rijkspostspaarbank be twist Deze zou niet meeT zijn dan een Rijksinstelling, zonder zelfstan digheid en zoïider eigen ve'rmogen, en vanwege de Regeea'fcng ingericht en bestuurd. Dc Spaarbank had dus niet tot betaling mogen worden gedag vaard. De Rechtbank, op dit punt beslis sende, heeft echter uitgemaakt, dat de Rijkspostspaarbank een zelfstan dige, "rechtspersoonlijkheid bezitten de in steil, ng is, met een eigen vermo gen, geheel afgesclieiden van dat van den Staat. De Rechtbank kwam tot deze beslissing op grond van tal van artikelen uit de wet, waarbij de R. P. S. is ingesteld. Deze beslissing, die van principieeüe boteekeins is voor de verhouding der Rijkspostspaarbank tegetoover den Staat deir Nederlanden, wijkt af van vroegere beslissingen van andere rechtscolleges. Nog in het voorjaar van 1911 besliste de Rechtbank te 's- Hertogonbosch in tege'oovergestelden zin. Op de hoofdzaak besliste de Recht bank, dat de brievengaarder V. de verduisteringen heeft gepleegd i n zijne qualiteit ten nadeele van de Rijkspostspaarbank, en niet ten nadeele van de betrokken inleggers. Ondanks het feit, dat de R. P. S. in het bezit is van volledige qu-itont'o, werden dan ook zoowel de Spaarbank als de Staat hoofdelijk veroordeeld, om alsnog aan de erfgenamen dor bovenbedoelde inlegster het bedrag der ingelegde gelden met renten en kosten u-t te betalen. Voor den Staat en de Rijkspost spaarbank werd in deze zaak gepleit door Mr. J. R. Tllorbocke te 's-G raven- hage, en voor de erfgenamen der in legster dodr Mr. J. H. Tinei te Haar lem. RECHTER-PLAATSVERVANGERS. Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot rechtcr-plaatsvcrvanger in de a'rr.- rechtb. te Haarlem m'r. D. H. Andreae. advocaat en procureur en nir. S. II. Veiling Meinesz, hoofdcommies ter prov. griffie van Noord-Holland. NIEUWE VOETBELLEN AAN DE E. S. M.-WAGENS. Door do E. S. M. zijn thans aan eenige tramwagens nieuwe voetbellen aangebracht, die een zelfde geduid maken als die van de Amsterdamsche gemeentetrams. Het moet in de bedoeling liggen, alle wagens van dezo bellen te voor zien. Een aanrijding. Dezer dagen meldden we dat een aanrijding tusschen een auto en een steen kolen wage n op de Raambrug had plaats gehad.De auto werd daarbij be schadigd. waarop de eigenaar van dit vervoermiddel, jhr. D. v. L., een aan klacht bij de politie indiende. Na ge houden onderzoek is nu proces-ver baal opgemaakt tegen den auto-eige naar, wegens belemrae'ring van het openbaar verkeer op de Raambrug, door er gedurende 8 minuten met z"n auto te blijven staan. De tram onder vond eir vertraging door. Benoeming. Tot tijdelijk loeraar aan de Kunst nijverheidsschool te dezer stede is be noemd de heer A. M. J. Sevenhuijsen. Inbraak en diefstal. Voor enkele dagen maakten wij melding van de brutale inbraak en diefstal in de onbewoonde villa der dames Sluvternian van Loo in de ge meente Beverwijk. Veel-kostbaar nor edein en andere waardevolle voor werpen werden daar door den later opgespeurden dader, zekeren D. Pfun, ontvreemd en aan verscliillende opkoopers verkocht. Heden werd in deze zaak instructie gehouden en wei den tal van perwmen uit Beverwijk en Velsen gehoord. ZAL DE KERMIS VERDWIJNEN Voor- en tegenstanders van de ker- mis vragen zich. naar aanleiding van het voorstel-JBregonje af „Zal de konnis dezen keer worden afgeschaft T' In de Raadsvergadering van Apiil J909 deden zich als voorstanders van de afschaffing kennen de hoe ren Schram, Thiel, Van Rossum, Xhijssen, Lusschuit, Kr el age, Loosjes, De Braai, Tjeeuk Willink, Modoo en Middelkoop; van de nieuwe loden re kenen wij nog tot de voorstanders der afschaffing de heerea Bregonjc, Slin- genborg, Weijlund en Elffers. Te zamen 15 stemmen vóór «le af schaffing. Tegen dé afschaffing bleken 14 April 1909 te zijn de hoeren Rinkema, W eisen aar, Hulswit, Spoor, Schreu- ders, Timmer, Krusemau, Van Sty- rum, Kieijnenberg, Van den Berg, Seignette, De Breuk, Loomeyer, Vis ser en Van de Kamp. Tc zamen ook 15 leden tegen de af schaffing. De beslissing hangt dus uf van de hoeren Levert. Wilkeus en Dr. Me- zijn tegen stonde re van de afschaf fing (do heer Wxlkens is uit de stad, zoodat wij zijn meaning niet konden hooren), waaruit dus \olgt, dat in dien al de Raadsleden hij de beslis sing aanwezig zijn en geen hunner van opinie veranderd is, de kermis ook nu noc niet zal worden afgoschaft. Maar we zien meteen, dat haar voortbestaan op een winderig hoekje ligt FEEST LN HET BUITENHUIS. Jaren geleden, toen de z.g. ronde tafel nog in haar goeden tijd was, werden do oudjes in het Buitenhuis, die toch al zooveel moeten ontberen, éénmaal per jaar meestal tegen St. Nicolaas recht hartelijk ont haald door de leden van genoemde ciub. Echter de ronde tafel is opgehe ven en daarmede zijn de oudjes aan den Schotersingel van hun vreugde vol avondje beroofd nu sedert enkele jaren. Gelukkig heeft zich een men- schenvriend hun lot aangetrokken en zoo wij thans vernemen, krijgen de oudjes de volgende week hun avondje terug, zal weer een zonne straaltje op hun pad wonden gewor pen. De hier ter stede zoo gunstig be kend staande Tooneol vereeniging „Jacob van Lenaep" heeft tot het wel slagen van dien avond haar mede werking toegezegd en ook enkele so listen waren dadelijk bereid voor dit doel belangeloos op te treden. Zoodat een avond vol genot den oudjes wacht. Later hopen wij mede te doelen, welk een pret zo hebben gehad. Feestavond. Zaterdag houdt de Haarlemsclie vereeniging van Spoorwegambtenaren een gezellige bijeenkomst in de So-| cleteit Vereeniging. DE ATAX. Met 1 Maart begint nu de dienst dor A tax in Haarlem. Op 't Stations plein, de Groote Markt en 't Hout plein worden om te beginnen, zes ot zeven auto's gesiationneerd. legen Donderdagavond zijn de chauffeurs opgeroepen. A a n r ij d i n g. Dinsdagmiddag om half zes werd op het Spaarne hij de Turfsteeg een handkar, geladen met een k«st l>e^ schuil door een wagen der E. N. E. T. aangereden. Het gevolg laat zich begrijpen; de kist beschuit kwam op do straat te recht en het lichtbreekbaar goedje was vrijwel verloren. Eeu schadcpostje voorden eigenaar. Van 't Kantongerecht Geen belangrijke overtredingen wer den hedenmorgen behandeld. Alleen was rijden zonder licht of bel aan de orde. AJle zaken weiden aangehou den, opdat getuigen gehóórd konden worden. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. W., te 's-Gravenhage, en 11 an- deien, overtreding Jachtwet, 14 dagen heoht.7 dogen hecht., f ID hoete of 4 dagen hecht., en f 3 boete of 3 dagen hecht. L. va» K„ te Haarlcmmerliede, en E. van R., te Haarlem, overtreding Leerplichtwet, no. 1 10 boete of 3 d. hecht., no. 2/1 boete of 1 dag li. J. A., te Haarlem, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 3 boete of 3 dagen hecht. 11. M., te Velsen, oen valsehem naam opgeven, 10 boete of 10 dagen hecht 1L M., le Velsen. en 48 anderen, loojten op verboden grond 5 boete ol 3 dagen hecht, 3 boete of 3 dagen hecht., 2 boete of 2 dagen hecht-, en f 1 boete of 1 dag hecht. A. S., te Haarlem, overtreding poli tieverordening Haarlem, vrijgespro ken. H J. O., te Haarlem, overtreding Verkeersverordening Bloemend a al, [2 boete of 1 dag hecht. C. R.. te Haarlem, en 17 anderen, overtreding Motor- en Rijwielregle ment, ƒ2 boete of 1 dag hecht., /I boete of 1 dag hecht., en 0.50 boete of 1 dag hecht. Voorts werden er nog 10 jrersonen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 6 boete of 3 dagen h., f 5 boete of 3 dagen liecht., 4 boete of 3 dagen hecht., «en ƒ2 boete of 2 dagen hecht. Tooneelv oorstelling. Donderdag 25 dezer zal dooi bet Amsterdainsch Toonedgezeischap „Vriendschap en Genoegenonderuf- deolirig van de Coöperatieve Vereeni ging „Voor Allen" der IL IJ. S. M., in de Concertzaal van de Soc. Vereeni ging een tooneelvoorstelling gegeven worden. Opgevoerd zal worden „Dc Fabrieksbaas", drama in 4 bedrijven dcor Arthur Jones. Jongedochter s-ve r etni- ging. In het gebouw „Het Blauwe Kruis' aan de Oude Groenmarkt hield Dins dagavond de Jonged. Vereen. „Kom tot Jezus" haar 17e jaarfeestviering. Bij afwezigheid van den hoor Roelee werd de bijeenkomst geleid door den hoer Planting. Deze opende te half acht met gebed en heette de aanwe zigen -hartelijk welkom. Door secreta resse en penning mees ter esse werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging in gunsti ge» toestand verkeert. Aanwezig wa ren verschillende afgevaardigden van zustorvereenigingen. Door een meis jeskoor werd een mooi lied gezongen, waarna verschillende voordrachten weiden gehouden. Af en toe weiden versnaperingen rondgediend. Te elf uur werd de bijeenkomst niet dank zegging gesloten. Gunning schoolbouw. Het bouwen der school aan de Parklaan ten behoeve dezer gemeeu- is door B. en W. gegund aan «te laagste inschrijvers, gebroedere Jous- tra. alhier. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Van 25 December 19118 Januari 1912 werden de volgende extra-giften ontvangen A. S. 500. N. N. 150. N. N„ Mej. H. F. S. v. L„ A. v. R., ieder 100 H. H. B. ƒ60. Mevr. Wed. W., Mevr. Douair. Q. v. U.. W. A. v. V. Mevr. Douair. T. v. B„ ieder 50. Mevr. H. d. P., Jkvr. Q. v. U., Da mes K-, ieder 40. B. G. t. B. 35.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1