NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. S768 Verschijnt dagelijks, behalva op Zen- en Feestdagen. HAANDAG 22 JANUARI !912 B ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor HaarlemL20 a Haarlem van 1—5 tegels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 JJfAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. CeïHusfreerd Zondagsblad, voor Haarlem* I I I 0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie72d. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht De oorlog lustcben Italië on Turkije WEER EEN GEVECHT BIJ BENGHASL In den nacht van 17 op 18 Januari deden 4Ö0 Turken en Arabieren ecu aanval op een blokhuis bij Bengliasi, dit door een kleinen troep Italianen vcerd bewaakt. Terstond kwamen de bezettingen der naburige scbnnsen te hulp met zoeklicht, geschut en ma chine-geweren. Zoo slaagde men er in, den viiand terug te drijven, die 29 dooden en 2 gewonden achterliet. In den morsen van 18 Januari ver scheen een nieuwe colonne van 600 man dezo trok zich, nadat eenigo schoten gewisseld waren, terug dc groote afstand, waarop de vijand zicli bevond, liet een tegenaanval, waarop de Italianen voorbereid waren, niet toe. De kruiser „Etruria" werkte met de troepen te land samen om gewapende troepen te verdrijven. Aan Italiaan- sche zijde werden 6 man licht ge wond. HET TURKSCIIE LEGER. Een uit het Tnrksche kamp bij Zoea- ra (dicht bij Tripolis) komend ambte naar vertelde, dat do Turken geen ge brek hebben aan proviand of ammu nitie. Ook worden de troepen nog voortdurend versterkt door gewapen de mannen, en de verbinding met de kust is nog niet ondorbroken geweest. Aan artsen en apothekers is geen ge brek. De projectielen der Italianen gaan glad door de lichamen heen en meestal zijn de gewonden reeds na een week weer klaar om mee te vech ten, zoo verzekerde dezo ambtenaar. De laatste medcdeeling is nogal eigenaardig. DE ITALIAANSCHE BEVEL HEBBER. Volgens een gei uchl is generaal Ca- neva ziek en zal hij binnenkort ver vangen worden door generaal Gru- gona. Tot heden heeft Caneva niet veel ge presteerd. Zou de ziekte slechts een voorwendsel zijn. om hem terug te roepen VLOOTPLANNEN VAN ITALIë. Italië zal nog twee opper-droad- noughts bouwen. De vier andere nie- degerekend, zal het dan in 1915 ver moedelijk 6 dreadnoughts gereed heb ben. Men meent, dat dit Oostenrijk-IIon- garije zal dwingen ook zijn dread noughts te vermeerderen, hetgeen den geheelen toestand in de Middelland- sche Zee zou veranderen. Twee Fraosclie bh een Russisch schip door fle Italianen aangenomen Men weet reeds, dat de „Cuithago" weer vrij gelaten is, maar nu wordt ter verduidelijking gemold,. dat de vlieger Duval plechtig verklaard heeft, dat hy met zii vliegtoestel geen der beide oorlogspartijen zal gaan helpen. Dij wil alleen in Tunis vlieg- demouslraties houden. Welnu, lateu de bewoners van Tunis daarvan ge nieten De Franscho regcering heeft evenwel oq zich genomen te zorgen, dat Duval zijn belofte niet zal schen den. Nu waren de Italianen gerust. De „Manouba" is ook weer vrijgela ten. nadat de 29 Turksche officieren ontscheept waren. De reederij van het schip heeft tegen de ontscheping ge protesteerd, orndat het geen officieren, maar mannen voor den hospitaal- dienst waren. Algemeen wordt dit evenwel sterk betwijfeld. Do Italianen hadden dus met de aanhouding der schepen geen on recht. De Franschen hebben wel wat te vroeg geschreeuwd. Nu zijn ze met hun figuur wel wat verlegen. Wat 'n wonder I Toch wordt beweerd, dat de Fran scho regeering besloten is van Italië nog schadeloosstellingen te eischen. Ook moet de Franscho regeering van plan zijn, de uitlevering der 29 Turken te vragen, om uit te kunnen maken, of het officieren of hospitaal beambten zijn. Of do Italianen daarvoor te vindon zullen zijn mag betwijfeld worden. Een officieuss Italiaansche nota houdt vol, dat de 29 Turken officieren waren. Zo hadden eerst gepoogd, Marseille met een particulier jacht te verlaten, om dan op een eenzaam punt van de Tuneesischo of Tripoli- taanscho kust te landen. De twijfel, dat het medici zouden zijn. wordt nog versterkt door bet feitj dat zij groote sommen gelds bij zich hadden. Intus- schen is een uitgebreid onderzoek be gonnen, om de kwaliteit van do aan gehoudenen vast te stellen. Dit onder zoek is aan lieden niet speciale medi sche kennis toevertrouwd. Nu is er ook nog eeii Russisch schip aangehouden. Daarover wordt uit Sfax geseind De stoomboot „Odessa", die de Russi sche vlag voert en naar Tripolis stoomde, is evenwel niet gelost, maar door de Italianen aangehouden. De boot had een valsche cargalijst. On der do steenkolenlading werden 350 tonnen met verschillende soorten' am munitie gevonden. Twee Italiaansche torpedobooten brachten de Odessa' naar Bizerta, om daar de ammunitie te deponeereu. DUITSCHLAND EN ITALIë. De ontvangst van Von Kideiien Wachter, den Duitsclien minister van builoiitandsche zaken, door de Itali aansche pers is wel hoffelijk, maar koel. Een paar bladen vreezen, dat hij met onaannemelijke vredesvoor stellen komt. De Rüksdagverkiezingen in Duitscölanü. Zaterdag was de eerste dag der hor stemmingen. in 77 districten moesten de kiezers opkomen, met den volgenden uit slag Vrijzinnigen gekozen 17 (gewonnen 8 en verloren 1 zetel). Nationaal-1 iberalen 19 (gewonnen 8 en verloren 6}. Sociaal-democraten 9 (gewonnen 5 en verloren 5j. Conservatieven 10 (gewonnen 2 en verloren 4). Rijkspartij 2 (gewonnen 0 en ver loren 2). Anti-Semieten 6 (gewonnen 0 en verloren 3J. Centrum 7 (gewonnen 2 en verlo ren 5j. Wilden 1 (gewonnen 1 en verlo ren 0). De uitslag van eenigo districten ontbreken nog. Tlians zijn in 't geheel gekozen 37 conservatieven. 5 vrij-couservalieven. 10 anli-seinietoD. 95 Centrum. 14 Polen. 23 nationaal-liberalen. 17 vrijzinnigen. 75 sociaal-dcmocralen. 5 wilden. Dc overige herstemmingen hebben plaats heden en Donderdag. De uitslag van Zaterdag is niet heel gunstig voor links geweest Gaan de overige herstemmingen Ook in dic- zelfdo richting, dan is voortduur van het tegenwoordige regeeringsblok vrij zeker. Maar de linkschc bloden troos ten zich mot de bewering, dat dc dis tricten waar Zaterdag herstemd is, de beste kansen voor rechts boden, 't Is dus nog afwachten. Toeken énd is wat de Berlijnsche ,,HI>ld."-correspondent seint, n.l.: „De vrijzinnigen hebben niet overal gevolg gegeven aan het voorschrift, dc s» ciaal-democraten to steunen". De nieuwe Rijksdag zal vermoede lijk 6 Februari goopend worden. De opstand In Cbina. Men verneemt uit Peking, dat daar elk oogenblik de verschijning ver wacht werd van het keizerlijk decreet waarbij de afstand des keizers en de instelling der Republiek worden afge kondigd. Tal van regeringsambtena ren hebben met het oog op die beide verwachte gebeurtenissen ontslag ge nome». Allerlei. Edward Grey, de Engc-lscho minis ter van buitenlandsche zaken, verde digde zich in een redevoering, te North Sunderland gehouden, tegen de aanvallen, op zijn politiek gericht. IJ'j verklaarde, dat er oen strooming is, die wenscht dat Engeland in de geheelo wereld tusschenbeiden zal tre den, bijv. ook in Mongolië on in ste den van Middèn-Azié, die ver verwij derd liggen van do Indischo grenzen. Een dergelijke politiek zou de kosten voor leger en vloot 'aanzienlijk ver- hoogèn en tevens ten gevolge hebben, dat Engeland in Europa geen enkelen vriend zou behouden, 't Is de plicht van elke rogeering, liberaal of ion- servaticf, om aan dergelijke stroo- mingeu weerstand te bieden. Engeland dus geen wereld-scheids rechter. Is, do tusschenkomst in de Marokko-zaak te slecht bevallen DB SPANJAARDEN IN MAROKKO. De Spaanscho minister-president zei üi de Kamer „Wij gaan niet uit op een verove ringsoorlog, maar wij moeten ons lioudon aan de bekende en de gehei me verdragen. Dat is voor ons een eeiezaak." Dit is blijkbaar ook voor de Fran schen, om in hun ooren te knoopen. Maarof deze zich aan de Spaan scho waarschuwing veel zullen storen is een andere zaak 1 LIT ECUADOR. Uit Guayaquil wordt geseind El-u geheelen nacht is er gevuehten tusschen dc aanliangers van generaal Ptazu. en dro van generaal Aifaro; de eersten wei de u vorslugen. Ernstige verliezen zijn aan beide zijden geie- dcu. ken paniek heerscht in de stad, uit vrees voor een aanval van generaal Andrade, een aanhanger van Plaza, die de troepen uit Guayaquil in een voorufguand geecht verslagen had. Stadsnieuws Ter navolging. Door eehige werklieden is Zaterdag op do Werf Conrad een collecte ge houden tot steun aan de Vereeniging welke gral.s Brood en Koffie geeft. Deze collecte heeft opgebracht f 38. Haarl. Schietgebouw. Aaïi den Kon. Ned. Bond van oud- OnderofficiCren is door mev'n de douairière Mr. D. Visser van Ha zeis- woude, ten geschenke aangeboden liet prachtig in kleurendruk uitgevoerde en in vergulde lijst gezette portret van.H. K. 11. Prinses Juliana. Tevens is de Bond door tusschen komst van een harer loden in do go legenheid gesteld, het goed gelijkend portret van wijlen den lieer F. M. baron van Lijnden, eere-voorz.Uei der schietvereeniging „Generaal van Merien," in haar sch.etgebouvv op te hangen. Gooi geen schillen op straat 1 Zondagmorgen liep een bejaarde juffrouw op aen Schoterwog. Zij had het ongeluk op een stuk sinaasappel schil fe trappen en viel ook door de gladheid, met haar hoofd tegen een kozijn. De vrouw maakte een leelij- ken val, en weixl mot een bloedende hoofdwonde door voorbijgangers naar haar huis gebracht. „WELDADIGHEID NAAR VER MOGEN". Van 25 December 1911—8 Jon. 1912 is aan extia-gip.cn ontvangen: 2248.39 1/2 9—18 Januari 1912: B. V. f 25.— G. H. L. V.; P. II. C. ieder f 10.— Mej. C. M. M. T.; Mr. A. A. S.; G. R.; ieder f 5.— V. B.: Dames R.; ieder f 3 Dames B. f 2.50 N. N.; Domes N.; ieder f 1. Totaal f_ 2318.89 1/2 Thans zijn ontvangen: 170 kaarten, terwijl er 1500 verzonden zijn, er ont breken nog: 1330 kaarten. 18 Junuuri 1911 waren 180 kaarten ii f 2352.92 1/2 ontvangen. Inden zachtcn winter van het vorige jaar was minder behoefte dan in deze koude dagen. W. n, V. heeft dringend behoefte aan fljnke ondersteuning. Mogen vo- len zich gedrongen gevoelen eene ex tra-gift te zenden. „VOOR ALLEN DER II. IJ. S. M." Donderdag 1 Februan geeft de coö peratieve vereeniging „Voor Allen der H. IJ. S. M." een feestavond voor hare leden. EEN TREURIG GEVAL. Ben vader klaagt er tegen do N. C. over, dat zijn zoon die hier twee jaar govangouisstraf had ondergaan, maai in Duifschland ecu nieuw leven wil de beginnen (hij kent 5 tulen, steno grafie enz.) en daar een goed© be- trekking gevonden had van 200 mark salaris per maand, ontslagen is, door dat de Duitsclie politic zijn patroon kennis gaf zijn verblijf in de gevan genis. Nu is de jongeman naar Amerika getrokken om daar nog etuis een kansje te wagon. Do red. der N. C. noemt dit een zeer trcuri"© zaak. De Nedcilandsche Justitie moet, volgens een gesloten vei drag, inlichtingen geven over Ne derlanders, die zich in Duitschland vestigen. ij veronderstellen ,dat de wijze waarop door de Berlijnsche politie in het bovenvermelde geval te werk is gegaan, behoort tot de eigenaardige behandeling welke in Pruisen wordt toegepast tegenover „lastige Auslan- dcr" of hen van wie men vreest dat zij liet kunnen worden. Maar die toepassin» is in dit geval eenvoudig b3rbaarsch en wij vertrou- w en dan ook, dat onze Regcering deze zaak zal onderzoeken en ernstig na gaan of er geen reden is tot. protest Legen do.wijze waarop van haar in lichtingen ~ebiuik is gemaakt. Stel lig moet, hetzij door een bepaalde toe zegging, hetzij door het binden van dat gebruik aan bepaalde voorvvaar- waaiden, hetzij in liet uiterste geval door opzegging van het tractaat, voor komen worden, dat de menschlieven- do zorg die hier te lande door de Ro geering aan de weder-o^beuring van ontslagen gevangenen wor«Ji gewijd, met haar eigen medewerking, geheel tegen haar bedoeling; in het buiten land wordt verijdeld". HINDERWET. B. en W. hebben aan M. A. ïaccb- son vergunning verleend tot uitbrei ding van de steendrukkerij in het perc. aan den Junsweg 47, door bijtrek King vuil het perceel aan de Park laan No. 40. en bijplaatsing van eeneu electromotor van 1 1,2 PK. niet snij machine, onderscheidenlijk op de eer ste en tweede verdieping van eerstge noemd perceel, benevens het ver plaatsen van ecne schuurmachine in liet bij te trekken perceel. VOOR DE RECHTBANK. Do dagvaarding tegen de gebroe ders K dio Donderdag hier terecht staan, gel::k wij reeds meldden, luidt als volgt: Aan K J., en J. A. van de K. wordt ten laste golegd: dat zij op 5 Novem ber 1911 to Ben neb roek met het voor nemen tc zamen opzettelijk den in sur veillance zijnden gem. Veldwachter Faeko Bosch van het leven te beroo- ven, althans aan dezen opz. zwaar lichamelijk letsel toe te brengen daar toe B. voornoemd achterover op een ijzeren hek hebben geduwd, waar door B. achterover half op zijn rug en zijdo over liet hek kwam te han gen en vervolgens onder 't uitroepen van woorden als: „slaat hern dood, maak hem al", opzettelijk B. voor meld met alle kraeui tegen t lichaam hebben geslagen, hebbende het voor nemen an beklaagden zich duor een begin van uitvoering geopenbaurd ais in voege" voormeld en zijnde de uit voering* niet voltooid tengevolge van de van hun wil onafhankelijke om standigheden dat Bosch werd ontzet dw ;r do hulp van Simon Daniel Kohier en van Hendrik van der Eist die ver dere feite! ikhedeA legen Bosch voor noemd beletten. Althans: dat zij op tijd en plaats te zamcif en ill vereenigiug den in sur veillance nde in uniform gekieeden gem. veldvv. tevens onbez. rijksveld wachter Faeke Bosch hébbeu mishan deld, door opzettelijk dezen met alle krachten tegen 't lichaam te slaan en pijnlijk daardoor te treffen. Wat betreft alle beklaagden: Dat zij op 5 November 1911 te Ben- nebrock zich niet geweld met vereenig- do krachten hebben verzet tegen de in surveillance zijnde ambtenaren Faek.v Bosch en do onb. rijksv. J. v. Grootvcld en H. Broekhof, die K. J. v. d. K. op den openbaren weg aan- Onze Lachhoek 'N TRUC. Boer llaunes komt in do stad voer do paardenmarkt en besluit een bor reltje te nemen, in de herberg ziet hij een tiennis nogal een grappenmaker. Dezo vraagt: —Zeg, Hannes, weet je wat 'n truc is? Daor hè 'k nooit van heurd, zegt Hannes. Zijn vriend legt nu de hand op den hoek van dc tafel en zegt: Nou, dan moet je eens hard op mijn hand slaan. ITannes -eniet al van to voren van de klap die hij zal uitdeelen, maar na con f linken zwaai van zijn arm be zeert hij zich leelijk aan de punt van de tafel, daar zijn vriend ondertus- schen zijn hand heeft weggetrokken. Hannes besluit dit te onthouden. In 't dorp teruggekeerd ontni- et hij op zijn erf zijn knecht Pleun. Sjonge, denkt Hannes, die zei ik d'r ook es In laten loopen. Pleun, zegt hij, weet jij wèt 'n truuk is? ti Truuk. zegt Pleun, nee da wee 'k nio. Boer Hannes kijkt rond, maar ziet geen tafeltje staan, doch dat geeft niet En ?"n hand op zijn wang leg gende zegt hij tot Pleun: Nou, dan moet je hard op mien hand sluon. Terwijl Pleun slaat trekt Hannes zijd hand weg en krijgt tot zijn groo te verbazing een fiinkon slog op zijn gezicht. treffende ia staat van dronkenschap de orde verstorende, dezen hadden vastgegrepen en aangehouden tij delijke in bewaring stelling in een voor dronken lieden bestemd lokaal en daarna ter voorgeleiding aan den heer Burgemeester Hulp-Officier van Justitie te Ben nebroek beklaagde sub. 1 en 2, door opzettelijk gemelden ambtenaren te slaan en to trappen bekl. sub. 3 door opzettelijk gomeldén ambtenaar Bosch bij de keel te grij- pén, hem op den grond te werpen, bo ven op hem te gaan liggen en hem op 't hoofd te slaan: door allo welke fei te) ijkheden Bosch voornoemd twee bloedige wondjes aan zijn vingers heeft iiekomen, van Grootveld voore noemd een ontvelling aan 't linker been heeft bekomen en Broekhof voornoemd krabwonden aan linkere wang en hond beeft gekregen. Postduiven. De vereenigiug „De Vrijheid" hield Zondag haar 3-jaarlijksche tentoon stelling. waar door de keurmeesters, de heeieu G. Stouten en P. J. v. Daa- len verschillende prijzen zijn toege kend Eere-prijzen 5 aan G. J. Broekhui zen, 1 aan F. Böke, 2 aan H. Huy- boom, 2 aan M. Luiten, 3 aan j. Vaars, en 2 aan H. Th. v. Wel. Eerste prijzen 3 aan G. J. Broek huizen. 3 aan H. Huyboom, 3 aan M. Luiten, 1 aan H. Th. v. Wel, 2 aan J. Vaars en 1 aan F. Böke. Tweede prijzen 3 aan C. v. d. Aar, 2 aan F. Bóke. 1 aan J. Vaars en 1 aan J. Hantigraaf. Derde prijzen 2 aan J. Vaars, 2 aan C. v. d. Aar, 2 aan H. Huyboom, 2 aan M. Luiten, 1 aan F. Buke. Brood- en Koffie-uitdee- ling. Aan de brood- en koffie-uitdee ling vanwege den Ned. Chr. Geheel-ont houders Bond namen hedenmorgen 425 kinderen en 87 volwassenen deel. UUUiLLU i ON Het Idlest van den Sperwer. Een'roman uit de 17de eeuw. Naar het Engelsch door de schrijfster van „de Roode Pimpernel" enz. m Zij was in een ©enigszins overmoe dig© stemming. Hctgoon hij haar in hot oor gefluisterd had, was haar naar het hoofd gestegen als wijn. Zij voelde zieli omgeven door ©en at mosfeer van gelieimzinnigheid, van zelfopofferende voderlandsllefdo, van groote en weer verdwenen vermogens, waarmee hij zichzelf zoo uitstekend wist to omringen. Het is mogelijk, dat or op dit oogen- •hlik in het diepst van haar ziel ©en verlangen bestond om ©en crisis te verhaasten, om het er op to wagen en haar voogd voor liet feit van haar liefde te stellen. Zij weigerde afscheid van hem te nemen anders dan voor de tuindeur. Di ie treden brachten iemand direct van het met stcenen geplaveide pad, dat om het hius heenliep, in de eet kamer. Zh snelde vlug en zoo zacht als een muisje dit trapje op en keerde zich toen niet een trotsch en gelukkig gelaat naar hem om. Goedermacht, geliefde prins, fluisterde zij, haar fijn handje naar hem uitstekend. Zij stond daar boven aan het trapje in het volle licht der maan als een heerlijk vizioeu van jeugd, schoon heid en romantiek. Hij nam zijn breedgeranden hoed af, maar zóó. dat zijn gelaat nog in de schaduw bleef, want do zware pruik viel in dikke, donkere krullen om hem heen en bedekte zijn beide wangen, llij boog zich heel diep en kuslo de toppen van haar vingers. Wanneer zullen wij elkaar weer ontmoeten, mijn prins vroeg zij. Vandaag over ©en week, als liet u heilaagt, mijn koningin, fluis terde hij. En daarop keerde liij zich om, om heen te gaan. Zij wilde daar blijven staan en hem nakijken als hij over het grasveld en het bruggetje liep, en hij to midden van de groote schadu wen van liet park verdween. Maar hij had nauwelijks een paar passen gedaan, toen ©en stem uit de deuropening achter haar, haar noop te plotseling verschrikt om te kijken. Sue in hemelsnaam wat do© je hier en dan om dezen tijd? De crisis, die het jong© meisje bijna had uitgelokt, was werkelijk daar. Mis. De Chavasse stond met een brandend©, walmende kaars in de hand vlak achter haar. Op het geluid van haar stom, en van Sue's lichten kreet, meer van verbazing dan van vrees, was Prins Amédé d Orleans ook blijven staan, met ©on onderdruk te voruenschirg op zijn lippen en woedend met zijn voeten op den grond stampend. Maar het zou een dapper gentleman van het ridderlijks!© hof ter wereld onwaardie- geweest zijn, om de plaat te poetsen terwijl de dame van zijn hart gevaar liep ©en heel onaange naam kwartiertje te moeten door brengen. Sao was meer don ooit geneigd om een uitdagende houding aan te ne men. Mrs. De Chavasse, zei zo be daard, wil u zoo goed zijn mij te vertellen, met welk recht u mij van avond bespied heeft? Heeft mijn voogd u misschien verzocht mijn voet stappen to volgen Ik dacht er niet over, je te be spieden, waard© lady, antwoordde Mrs. De Chavasse op kouden toon. Ik werd eestoord in mijn slaap en kwam beneden, omdat Ik een geluid hoorde en hang was voor die nachte lijke booswichten, waarover wij den luatsteu t' <1 zooveel gehoord hebben. Ik had zelf deze deur gesloten en was nu zeer verbaasd haar ongesloten te vindeul. Ik maakte huar open en zag je daar staan. Dan «aan wij nu allen naur bed, liev© mevrouw, antwoordde Sue vroolijk. Zij was te gelukkig, te zeker van zichzelf en van haar miumuir, om deze plotselinge ontdekking vau haar geheim met schrik of angst te be schouwen. Over drio maanden zou zij vjrij zijn en hij zou haar trouw blij ven. Volgons het spreekwoord lacht de liefde met sloten en grondels, en zolfs als haar strenge voogd, op de hoogte gebracht van haar avond wandelingen, wist te voorkomon, dat zij do eerste drio maanden haar prins terug zag, wat nood 1 over honderd dagen op zijn meest zou niets liaar van zijn z;'d© kunnen liouden. Goedennaclit, gelieldo prins, lierkuukle zij teeder, nog eens haat hand naar haar minnaar uitstekend, terwijl zij een trotschen, uitdagend.cn blik op Mrs. Do Cliavosse wierp. Hij kon niet anders doen dun naar den voet van het trapje terugkeeren iedere kleinmoedigheid van zijn kant op dit oogenblik, elke aarzeling om van aangezicht tot aangezicht tegen over Editba te komen slaan en haai stortvloed van verwijten en van ste kelige opmerkingen aan l© hooren, kon niet anders dan het romantisch© van zijn persoonlijkheid in de oogen van Sue verminderen. Daarom greep liij stoutmoedig haar hand eu kuste die met stommen geestdrift. Zij liet een gelukkig laciije hooren voegde er brutaal aan tce Goedonnacht, mevrouw.... Ik zal u verlaten, opdat u zelf afscheid kan nemen van Mons«?igneur den Prins an Orleans. Ik w il wedden, dat u en liij in weerwil van het lat© uur elkaar veel te vertellen zult hebben. En zonder het gevolg van haar woordon af te wachten, met oogen die ondougond tintelden, keerde zij zich om en snelde zingend en lachend het huis in. HOOFDSTUK VIII. Prins Amédé d' Orlé'ana. Eerst scheen het alsof de vreemde ling van plan was haastig en niet al to v\aardig den aftocht te blazen, nu do hem vereerende oogen van Lady Suo niet meer op hem gevestigd wa ren. Maar Mrs. De Chavasse was niet van plan, hém zoo gemakkelijk aan een onaungename positie te laten ontkomen. Een oegenbikje, master, zei ze op luiden en gebiedenden toon. Prins, of ho© gij u zelf ook wenscht te noemenvoordat gij mij uw hie len laat zien, zou ik gaarne eeu ver klaring van uw aanwezigheid op de stoep van Sir Marmaduke s huis, om tien uur 's avonds en in gezelschap van zijn pleegdochter, willen hooren. Eén ondeelbaar oogenblik sclieeri de vreenideliue te aarzelen. Hij zweeg, met één voet nog op de onderste trede van bet trapje, de ander op het straatje, met gebogen hoofd en opge heven hand, om zijn breedgeranden hoed recht te zetten. Toen scheen plotseling een gedachte hem in te vallen, hij wierp zijn hoofd achterever, lachte even alsof <lio ge dachte hem aanlokto, keerdo zich teen een huiven slag om en keek Mis. De Chavasse recht in do oogen. Hij wierp zijn hoed af op het trapje, en kruist© zijn armen over de borst. Twee minuten, mevrouw zei hij met een ironisch© buiging. Ik heb niet eons twee minuten noodig. Eigenlijk heb ik u alles al verklaard. Verklaard 1 ho© dan ant woordde -iij neen I ik wensch een ernslig antwoord, master, en mij dunkt, dat u toch wel zal begrijpen, dut Sir Marmaduke do Chavasse een verklaring van uw oubescliaiumte handelingen verwacht, die wel zal blijken onaaugeiiauin voor u te zijn. Hij stak zijn hand in edele veront waardiging in de hoogte. Onbeschaamde handelingen O, mevrouw 2«i hij op verwijtenden toon. Wees er van verzekerd, master, ging zij met meedoogenloozo strengheid voort, dat u verstandig zwu doen met nu dadelijk naur uw woning törug te keerenüw bezit-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5