NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. 8775 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 30 JANUARI 1912 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlem ƒ1.20 3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 (g/sT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. ;8*8 Redac,ie en Adrainistra<ie: Croo(e 53. n de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der"VennootschapTóurêns^ Coster, directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN No. 1484 Nederlandsche Huisindustrie. De volstrekte, door geen enkele wet beperkte vrijheid in den arbeid, kwam, zooals het wel raeor gaat, op heel wat onvrijheid neer. En de nij verheid zal, wanneer het niet al te ver gaat, op den duur ook wel aan de grenzen wennen, die do wetgever In de laatste jaren om haar heen getrok ken heeft. Zij zou zich nog wel vlug ger aanpassen wanneer niet die wet ten 'n sleep van tunbtenaron met ad ministratieve voorschriften meege bracht hadden, dio den fabrikant on ophoudelijk noodzaken tot het invul len van staten en het doen van op gaven, die lang niet altijd practisch en onmisbaar schijnen en liet slacht offer soms de vuisten deen samen knijpen van wrevel. Slaat hij in arren moede die vuist soms uit, dan troft hij licht den verkeerde, zooals de fabrikant in Gouda, dio weigerde op gaven te doen, hem gevraagd door de afdeeling Handel en Nijverheid in Den Haag. „De wet", zoo zei hij on geveer, „noodzaakt mij tot zooveel administratie waar ik niet buiten kan, dat ik voortaan alle inlichtingen weiger, waartoe jk niet verplicht ben." Maar zonder dat to bedoelen belemmerde hij daarmee het nuttige streven van Mr. Evervvijn, wiena groote verdienste jyist is, dat liij zoo weinig lijkt op een ambtenaar en zoo veel op een practisch man. Dit geval schoof mij te binnen, toen ik dezer dagen het eerste deel van de onderzoekingen naar de toestanden in de Nederlandsche huisindustrie onder de oogen kreeg. Het is bij al deze dingen namelijk zaak, den prac- tisclion kant daarvan niet uit het oog to veriiezeD. Toestanden kunnen zeker niet verbeterd worden vóórdat ze In alle ondordeelen bekend zijn en hoe wel het zeker is, dat het onderzoek naar do huisindustrie tot einddoel heeft, te komen naar verbetering van arbeidstoestanden, daarmeo kan als gevolg gepaard gaan verbetering in de openbare hygiëne, die dan van enquête het naastbij liggend prac tisch resultaat wezen zou. De wet gever toch zal niet zoo spoedig goede middelen weten te vinden, om aan. een afbeulende huisindustrie een ein de te maken, maar de publicko opi nie, uit huar aard niet bijster mede lijdend, zal uit zelfbehoud wel aan dringen op maatregelen, dio de open bare gezondheid ten goede komen. Want de ondertitel van dit eerste deel van het onderzoek: voedin gs- en genotmiddelen, schijnt voor wie het doorgebladerd heeft, af en toe vol snijdende ironie. Doorge bladerd, zeg ik, want te lezen is het haast niet, omdat de lectuur droog is. Ik kan daarom ook niet meer dan een greepje hier en daar doen. In en om Haarlem bestaut huis industrie van deze soort zoo goed al9 niet (uit volgende deelen zal wel blij ken, dat onze streek er ten opzichto ■an huis-industrie in 't algemeen niet kwaad voor staat), maar bij het be werken van groenten wordt Bever wijk toch genoemd In een van de zes gezinnen, dio daaraan zeer ongeregeld werk had den, was een lupuspatiente, in een ander een vergevorderde kmglijderes het werk. Het zijn natuurlijk juist zulke stumpers, door hun toe stand gedwongen tot thuis zitten, die mot oude, ziekelijke mannen, met vrouwen en kinderen in de huis industrie bezig zijn. En in welk een omgeving 1 „Daar, vooral in de ste den. in hoofdzaak de armste gezin nen voor de conservenfabrieken thuis werken, spreekt het van zelf, dat dit woonvertrek in den regel tevens slaapkamer of keuken of alles tege lijk is", zegt de verslaggever; te Breda was dit laatste 71 maal het geval, te Leiden 161 maal. De eenkamerwonin gen te Breda zijn bijzonder talrijk en de toestanden daarin soms van dien aard, dat ik er mijn lezers niet mee lastig vallen wil. Zij kunnen zicli die wel voorstellen. En te Leiden kropen en lagen kleine kinderen niet zelden tusschen de groenten; wijkverpleeg sters, die zeregeld veel van deze ge zinnen bezochten, deelden dan ook mede voor goed afkeer te hebben van alle busgroenten. Achter dozen volzin volgt met- de nuchterheid der statistiek;,een borstlijder, die niet meer tot arbeiden in staat was, lag in zijn bedstedo erwten te doppen." Dit is nu housch dezelfde samenle ving, waarin zorgvuldig melk en wa ter worden onderzocht en bacillen dragers, tot hun onmetelijk verdriet en nadeel, geïsoleerd. Het tabakstrippen is eeii ander be drijf, waarin veel huisindustrie heerseht, evenals in het maken van de sigaren zelf. „Do kans op mogelij ke infectie ter zijde latende vermel den we als minder twijfelachtig de velerlei verontreiniging, die zoowel de tabak als de sigaren in de wonin gen ondergaan door het ontbreken van alle toezicht op de bewerking en door het overal neerleggen en door een ieder in handen nemen grondstof en product. Menig fabri kant beijvert zich, zijn product zoo rein mogelijk te doen bereiden volgen bijzonderheden, die ik alweer den lezer bespaar. Alleen dit „de sigarenmaker rookt zelden of nooit onder het werk, docli pruimt des te meer". En bij het dek opleggen komt het voor, dat door middel van den mond wordt besproeid of „aangebla zen", ja zelfs met speeksel bestreken. Als ik fabrikant van voedings- en genotmiddelen was, zou ik bij alles wat verpakt en verzonden werd, een behoorlijk gecontroleerde verklaring voegen, dat alles in en niets buiten do fabriek wordt vervaardigd, met dui delijke afbeeldingen van de werk lokalen er bij. Of dat in zou slaan Zoo zelfs, denk ik, dat op den duur geen verbruiker die waren meer zonder dergelijke verklaringen zou willen k0open en daarmee aan da huisindustrie een gevocligen slag zou worden toegebracht. Zeer ten nadeele, ik geef liet too, van menigeen die daarin nu nog een zuur en karig broodje haait Maar zijn we niet sen timenteel en in 't algemeen onmaat schappelijk, wanneer we ddaroni liefst maar van verkeerde dingen af kijken? Menige valide persoon, dio nu van huisindustrie bestaat, zou te werk worden gezet in de veel gunstiger om geving van de fabriek zelf, wanneer de fabrikant door do publieke opinie het niet meer waagde, zijn product in huis-industrie te geven. Van de thuis- •e-rkers zelf is in die richting niet veel te wachten zij zien niet ver ge noeg, voelen zich bovendien onmach- ig 0111 verbetering te krijgen. Dikwijls iicbben er bij dit onderzoek niet mee gewerkt om don toestand goed te doen kennen. Gezinnen waar inlichtingen geweigerd werden, komen telkens voor. Er wordt toezicht op den kinder arbeid gevreesd, die de schrale ver dienste maar weer benadeelen zou. Een derrie huis-industrie van bëtee- kenis is het garnalen pellen, waar over te lezen staat„de zindelijkheid was over het algemeen nog al goed den minst gunstigen indruk maakten Arnemuiden en Harderwijk, terwijl te Brouwershaven en tc Stellendam het nieerendeel der- gezinnen uitmuntte door bijzondere netheid." Maar er wordt aan toegevoegd, dut te Harder wijk, waar de toestand nog wel het minst gunstig was, gerekend werd op het binnentreden van den onderzoe ker en dus extra was schoongemaakt. Do bewerking der garnalen geschiedt, zooals wel van zelf spreekt, niet steeds op do meest smakelijke wijze. Do lichaamsreiniging laat veel te wein- schen over, vooral bij de kinderen, die 's morgens zoo uit bed aan het werk gaan om vóór schooltijd zoo veel mogeb'k gepeld te hebben. Ideaal Is dus ook deze huis-industrie niet. E11 van erwten- en boonen- lezen, koffie verlezen, rijst- en cacao- boonen uitzoeken en uitjesschillen worden soortgelijke ervaringen mee gedeeld. In het ©ene vak is het erger, in liet andere beter, maar in één op zicht stemmen do gegevens overeen de huis-industrie kweekt overmatigen kinderarbeid, houdt do ontwikkeling van hare beoefenaars tegen, die zij door de geringe loonen op een laag maatschappelijk peil houdt. Boven dien vermindert .zij. omdat ze alleen wat spoedig aangeleerde handigheid vereischt, de neiging om een loeren. Indien de publieke opinie, op hy giënische ronden, van de fabrikanten beter waarborgen verlangt, zou langs dezen weg een groot deel der huis industrie in de voedings- en genot middelen verdwijnen en het werk ■erplaatst worden naar de fabrieken, vaar het behoort en die veel beter onder het oog van het openbaar toe zicht kunnen blijven, J. C. P. Cuitenlandsch Overzicht Ds oorlog lusschen ItallSsn Turkije Een Engelsch officier, vroeger in structeur in Tripolis, die aan Turk- sche zijde in den oorlog vocht, is te Konstantinopel aangekomen. Hij gaf eenige meedeelingen over DE VOORUITZICHTEN IN DEN OORLOG en zei, dat 't volkomen is buitenge sloten, dat de Turken ooit een voor hen ongunstigen vrede zullen sluiten. Het zal den Italianen niet gelukken, het binnenland van Tripolis te bezet ten. NietdeTurken, maa Italianen zullen orn vredevragen. Zelfs wumieer o« j auws Turken om binnenlanrlsch-politieke j De regeering heeft ook steeds do. redenen geneigd zijn, vrede te sluiten sociaal-democraten bestreden en de dan kunnen zij dat niet doen zonder burgerlijke partijen opgewekt mede te knecht, verklaarde in een interview, dat do sociaal-democraten voorzich tig zuilen zijn en aries zullen vermij den, wat een voorwendsel zou kun nen wezen om den Rijksdag te ont binden. EEN' VERDEDIGING VAN DE REGEERINGSPOL1TIEK. De regeerïng publiceert blijkbaar geprikkeld door de op haar gerichte uanvnllen van de nederlaag bij de verkiezingen, die deze bladen weten aan de houding der regeering, die 0. a. niet voldoende gezorgd heeft voor de financieele Hervorming een vrij bitse verklaring in de Norddeutsche A Domei no Zeitung. Deze verwijten noemt de regeering ongegrond. Ze heeft steeds getracht geschillen tusschen de burgerlijke partijen uit den weg te ruimen en de ze partijen terug te brengen op den bodom van de al go meen e staatsbelang gen. Dat die pogingen mislukt zijn door de verbittering der partijen, is niet do schuld der regcering. Indien zij par- uj gekozen had in cien strijd over de waaide van de financieele hervor- d e I mingen. dan zouden haar pogingen van don beginne af geen kans op Onze Lachhoek GERUSTSTELLING. Dame. Koetsier, zal je asjeblieft voorzichtig rijden? Als je aan een hoek van een struat komt, wacht dan tot een agent je zegt, dat jo kunt doodrijden, en als de straten glibbe rig zijn, rijd dan vooral langzaam. Koetsier. Best, mevrouw, ik zal heel voorzichtig rijden. En als e'r een ongeluk gebeurt, mevrouw, naar welk ziekenhuis moet Ik u dan bren gen? Wat ben je van plan je zoon te laten worden? Advocaat. Hij heeft een onover winnelijke neiging om zich met een andermans zaken te bemoeien, en ■dan kan hij er zich tenminste voor laten betalen. r desucces gehad hebben. toestemming der Arabieren, want an ders zou het. einde van bet Turksche rijk gekomen zijn. Steels meer Ara bieren stroomen in Tripolis te zamen, en voor een kenner van het binnen land is het belachelijk, dat over de mogelijkheid van liet toegeven der verbitterde Arabische stammen ook maar gesproken wordt. OORLOGSCONTRABANDE. Een naar de afkomst der door de Turken en Arabieren te Tripolis ach tergelaten kisten met schietvoorraad, ingesteld onderzoek, heeft uitgewe zen, dat 'zij uit België afkomstig zijn. De ItaliaansoliG regeering heeft daar om do Franscho overheden verzocht in het bijzonder te letten op uit Bel gische Havens komende schepen. 'T FRANSCH-ITALIAANSCHE INCIDENT. Het stoomschip „St. Augustin' met de bekende 29 Turksche hospitaalsol daten aan boord, is gisterenavond te Marseille aangekomen. Ha is Rüksdagvarklazingen In Dultscbland. Nog wordt er in de Duitsche pers veel nagepleit over de verkiezingen. Veel nieuw licht wordt daarbij niet meer ontstoken. Eigenaardig is evenwel wat graaf Von Roon in doKreuz Zcitung schrijft- Hij meent, „dat nu gebleken is. dat het Duitsche volk politiek niet rijp is Voor het algemeene, gelijke, directe en geheime kiesrecht". Daar om dringt hij aan op afschaffing van het kiesrecht. "DE NIEUWE MEERDERHEID. Tegenover do opmerkingen van rechts, dat de nieuwe Imksche meer derheid in den Rijksdag geen meer derheid is, wijl zij niet in staat is po sitieven arbeid te verrichten, staat do meening der liberalen, dat de nieuwe meerderheid, zonder naar onhereik- bare utopieën te streven, in vrijzinni gen geest zal samenwerken, j De Kölnische Zeitung for- I muleert reeds de arbeidsvoorwaarden voor de liberaal-socialistische meer derheid. De nieuwe socialistische afgevaar digde voor Potsdam, dr. Karl Licb- werken tot deze bestrijding. Aan de rogeering is de schuld dus niet. Juist j in dezen tijd moeten de bladen, die 1 opkomen voor de versterking van de I staatsjutoriteit, dergelijke onrecht vaardige verwijten tegen de regee ring niet uiten. Onrust In Portugal. Uit Lissabon wordt geseind, dat de staking van de landbouwers in do provincie Algarve steeds dreigender aanneemt, niettegenstaande de officioèlo verklaring, dat de sta king geëindigd is. De stakers hebben de staxl Evora verlaten, 0111 zich in liet veld en in de bergen to verdedigen mét geweren en pistolen. De arbeiders in Lissabon hebben als protest tegen het optreden van de mi litaire autoriteiten tegen de stakers in Evora, EEN ALGEMEENE STAKING afgekondigd. Bijna alles ligt stil, zelfs do tramwagens hebben den dienst ge staakt. 'n Enkele tram, die nog reed werd door een bom vernield. De trei nen loopen evenwel nog, zii 't ook on geregeld. Couranten werden gisteren niet uitgegeven. De regeering treft maatregelen om de oixlo te handhaven. Een officieuze mededeeling zegt, dat de oorlogssche pen onder stoom liggen, dat leger en vloot gewapend zijn. De bevolking in Lissabon koopt le vensmiddelen in, om voorbereid te zijn op alle gebeurlijkheden. Gisteravond hadden de meeste win keliers hun zaken gesloten, uit vrees voor plundering. Ook de schouwburgen waren g< sloten. Ds opstand in China. EEN ULTIMATUM AAN T HOF. Woc-ting-fang. de leider der revo- lutionnairen, seinde, dat hij oogen- blikkeluk de afkondiging van den troonsafstand der Mantsjoe-dynastie eischt, anders zouden de vijandelijk- lieden dadelijk worden hervat. De regéering poogde den wapenstilstand te verlengen, maar 't is nog niet be kend. of ze daarin geslaagd is. Opnieuw zijn te Moekden POLITIEKE MOORDEN gepleegd, hu op den voorzitter van den gemeenteraad en twee aanzienlij ke leien van do vooruit|trevenda partij. Langzamerhand worden alle perso nen. die verdacht worden tot de revo- lutionnairen te behooren, in hechte nis genomen en terechtgesteld zoo wordt uit Moekden geseind. In 5 dagen hebben te Moekden 32 bom- en revolveraanslagen plaats ge had. DUITSCHE TROEPEN. 500 man Duitsche versterkingstroe pen worden uit Tsingtau te Tientsin verwacht. Allerlei. DUITSCHLAND EN ITALItf. Uit Rome seint men, dat de Ita-° liaansche minister van buitenland- sche zaken in het voorjaar von Iti- deiien's bezoek zal beantwoorden. UIT SERVIë. Uit Belgrado wordt geseind, dat de twist tusschen den kroonprins en den minister van Oorlog schijnt bij gelegd te zijn. Het plan om 40 officie ren, in verband met do samenzwering tegen do regeering, over te plaatsen, wordt gehandhaafd. DE ONRUST IN BRAZILIë. Te Bahia is thans de orde her steld. Uit de reeds bekende uitslagen van de verkiezing voor gouverneur van den staat blijkt, dat de overwinning van Scabra verzekerd is. Stadsnieuws AFSCHAFFING DER KERMIS, Dit is een onderwerp, dat nu weer actueel is en vaak besproken wordt. Niets nieuws onder de zon, geldt ook hier. Want al eeuwen geleden gingen stemmen op, die de kermis 't liefst zagen verdwijnen. Reeds kerkvaders schreven traktaatjes tegen de kermis. De éen betoogde, dal het niet aanging de „kermisse" voor den handel te ge bruiken, een ander, dat *t ongepast was zijn kerkpatroon te vereeren met spel, zang en dans. De predikanten bonden na de her vorming ook den strijd aan, evenmin met succes. Wel werd in sommige be narde jaren de kermis niet gehouden, maar tot afschaffen kwam het nief. Zoo gingen 0. a in 1672, 't rampjaar, de kermissen niet door. daar ,.Sijne Majesteit van Franckrijk" „mit al te FEUILLETON Het Nest van den Sperwer. Een roman uit de 17de eeuw. Naar het Eugelschdoor de schrijfster van „de Roode Pimpernel" enz. 18) Een geheele tragédie lag opgeslo ten in dip enkele gcinopipeldo woor den, in de bevende handen, het voch tig voorhoofd. Geld weggenomen van een niets kwaads vermoedenden bloedverwant, voogd of meester, wie weet Wat deed het er toe Een heel gewone tragédie, zelfs in deze dagen, nu de standen opgeheven heetten te zijn door het Parlement zelf. Inlusscheu was Lord Walterton be zig, stotterend en niet vost ter been meer, 11a het gebruik van zijn derde glus Spaanschen wijn, aan Sir .Mi chael Isherwood de geheimen van zijn systeem, 0111 het edele spel van primero te spelen, dit te leggen. Daardoor moet de bunk op een fegeven oogenblik springen, zei ii op vertrouweliiken toon. Ik ben van plan naar Parijs te gaan, waar men hoog speelt, en niet in zoon hoi ais dit behoeft te gaan zitten om die verwenschte PuriteinscHe denkbeel den lé ontzien. Vertel mij je geheim, Walterton, drong daarop Sir Michael aan, op wiens uitgestrekte landgoe deren zware hypotheken drukten, na allo plunderingen en verwoestingen van den burgeroorlog. Ocli Ik kan het je eigenlijk maar gedeeltelijk vertellen, waarde vriend, hernam do ander, toch is het meer dan eenvoudig. Je begint met een gouden kroon.... en verliest, hem dan zot je er twee op en ver liest weer. Meer dan eenvoudig, stemde Sir Michael ironisch toe. Maar daarna zet je vier kro nen op. En verliest ze? Ja 1 ja I misschien verlies je ze.... maar dan --et je acht kronen op.... en wint.... Waarna je nog even ver bent als te voren. En met een eenigszina onvaste hand bracht de ionge man weer een glos naar zijn lippen, terwijl hij Sir Mi chael aankeek met de schichtige en vragende oogen, aan beschonk enen eigen. Het komt mij voor, dat als men maar heelemaal van het spelen af zag, het resultaat hetzelfde zijn sou. zei Sir Michael ongeduldig. En verondersteld nu, dat je de acht kro nen verliest, wat dan O 1 dat is hesgsi eenvoud» floh zet je er ïèsttêil op. Maar als jo die ook weer ver liest? Dan twee-en-dertig... Maar als jo nu geen twee-en- dertig kronen meer hebt om op te zetten. drong Sir Michael aan, die koppig was. Wel vriend., in dat geval zei Lord Walterton met een lachje, dat spoedig in een onheilspellend gehik oierging ui dat geval moet je niet volgens ini!'n systeem spelen. Goed gesproken, mylord. kwam hier Endicott tusschenbeidon. die heel matig van een kop hypocras had ge dronken en wiens oog en hand nog even vast waren als te voren. Goed gesproken. Mijn oude vriend de Mar kies van SwarUunore placht dikwijls in do goedo oude dagen van de Go- ring's Club to zeggen, dat liet beter was volgens een systeem te verliezen, dun zonder systeem te spelen. Een flinko vent, dio oude Swarth- inore, stemde Sir Michael knorrig toe, en toch een echt vriend voor jou, Endicott. voegde hij er veel- beteokenend bij. Zullen wij weer beginnen, Mas ter Endicott zei Sograve, dio het laatste kwartier vergeefs getracht had de aandacht van don bankhouder to trekken. Ook had Lord Walterton hier niets tenen. Hoe meer hem do wijn naar het hoofd steeg, hoe onvaster zijn hand werd, des te sterker werd zijn verlangen om to 9pelen. U heeft gelijk, Mr. Segrave, zei hij met een dikke tong, wij vermorsen hier kostboren tijd. Wie weet of de politie-patrouille van den ouden Nol (dat is Croimvell) niet om dit moordenaarshol heen rondtoert? Endicott, neem de bank weerIk zal jo ruïneeren eer de maan die ik niet zie achter don horizon verdwijnt. Sir Michael, pro beer nu mijn systeem.... Üverbury-, huust je wat ILaat ons lachen en vroolijk zijn, nog een glosSpuan- sche- of muskaatwijn.... neen, niot van dien dunnen Rijnwijn I Hoeren, ga zitten.... Mevrouw Endicott. is er gc-en van de dames, dio wat muziek kan maken, terwijl wij Fortuna eeren Aan tafel.... aan tafel, heo- ren.... Dit is op Koning Karei «n ten spijt van Mylord Protector I HOOFDSTUK XV." Een Conflict, In het geroezemoes, dat onmiddel lijk op de tirade von Lord Walterton volgde, verzocht Editha do Chavaase aan de bloeiende vrouw die haar I assistente scheen tc zijn even met huar mee te gaan in een afgelegen heek vee het vertrek fels bezet waren, en waar het nu onderdrukt gebrom van de stemmen, vermengd met de muziek va» eenige snaar-instrumenten, een dof geluid vormde, waardoor liet gesprek der twee vrouwen voor oningewijden to taal verloren ging. Heeft u alles geregeld, Mrs. Endi cott vroeg Editha op fluisterenden toon. Alles, mevrouw, antwoordde de ander. Heeft Endicott het begrepen Volkomen, zei de vrouw,- merkbaar aarzelend, maar.... Wut is er, mevrouw vroeg Exlatha uit de hoogte, haar aarzeling opmerkend en daarover ongeduldig de wenkbrauwen fronsend. Mijn echtgenoot vindt het spel al te gevaarlnk. Ik was mij niët bewust, ant woordde Mrs. De Chavasse droogjes, dut ik naar de ojanie van Master Endicott over dit onderwerp had ge vraagd. Misschien niet, antwoordde de ander, niet minder droog, maar u v.enschte zijn hulp in dezj zaak. en hij schijnt niet van plan die te geven, Waarom niet Zooals ik al gezegd hebhet spel is te "evaarlijk Of de betaling onvoldoende "SÖlthü YMnïg. Wat Is hei - jnt eigenlijk Beide misschien, stemde Mrs. Endicott toe. met een onverschillig ophalen van haar dikke schouders, de gevaren zijn to groot. Vanavond vooral Waarom vooral vanavond? Omdat voortdurend, terwijl u van hier is geweest, dit huis, of schoon wij ons best deden het er ver laten te doen uitzien bewaakt is geworden daarvan ben ik over tuigd... Do wacht van Mylord Pro- 'tector heeft een vermoeden van onze onze avondpartijen.... cn ik twij fel niet, of zij wenscht zelf te zien, hoe onze "asten zich op deze avon den vermaken. Welnu antwoordde Editha luchtig. Wat hindert dnt? Zooals u weet, hebben wij in twaalf maanden niet gespeeld En dicott vond het te gevaarlijk.... Zij zweeg plotseling, want Editha had haar met woedend gelaat en schitterende oogen aangekeken. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5