NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang. No. S777 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag i februari 1912 r HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an Wgds 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 j Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. genteen; 1.30 Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. oSffi Sgbü. "voir Wem"Redactie en Administrafe: Gro<,te Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 IntercGmniunaalTelefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertaritiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. OM ONS HEEN No. I486 Rab8trachtlng van dan Gemeenteraad. De Baad verslaat maar slecht de kunst om met zijn tijd U wreker en. Wanneer er een agenda is vol be langrijke punten, wordt niettemin aan hot begin van de lijst over zaken van geringe beteekenis een veel te uitvoe- dig debit gehouden. Er was iels won derlijks in, dat de heeren Slingenberg en Van Rossum groote bezwaren had den tegen het betalen van een salaris van f 2000 ii ƒ3000 aan een nieuwen museum-directeur en zelf /1500 k ƒ2500 wenschtcn te geven. Is het, zoo vroeg de heer Spoor terecht, nu wel de moei te waard, om zoo lang te praten over een verschil van /500? En dat het voorstel van deze twee Raadsleden ten slotte aangenomen werd, is te danken aan den heor Middelkoop, die ƒ1200 genoeg vond. Do inwendige roerselen der meerderheid bewogen zich nn in deze richting3000 is te veel, 1200 te weinig, wc kiezen het gemiddelde en ons geweten is gerust gesteld Ditzelfde resultaat had binnen een kwartier bereikt kunnen zijn. Inder daad was het viervoud er mee ge moeid, omdat vele sprekers geen be perking Hennen. Hebben zij eenmaal hunne meening over het punt in quaestie gezegd, dan lokt een tegen gestelde meening hen uit tot het weer leggen daarvan, do tegenstander voelt zicli eveneens genoopt tot re pliek en zoo wordt er weldra niet meer over de zaak, maar over de mee ningen aangaande de zaak gered e- neerd en strekt do discussie zich uit als een mulle zandweg, waarlangs de wandelaar slechts inet moeite het eindpunt nadert Deze. bcoordeeling schijnt onbillijk, omdat over een ander punt van be lang de pensioneeving van den Com missaris van politie, niemand het woord heeft gevoerd, zelfs de voor steller niet. Toch meen ik, <lat die karigheid in woorden niet op het cre dit van den Raad moot worden ge schreven. Niet uit zuinigheid met den tijd werd gezwegen, muar blijk baar omdat hier alle discussie nutte loos gevonden werd Toen eenmaal B. en W., in verband met het advies van den burgemeester, als hoofd der politie, den Raad dc aanneming van het voorstel in de gegeven om standigheden ontraadden, was het duidelük genoeg, dat de Commis saris zelf met het denkbeeld niet in stemde. En wat kan het baten, iemand iets aan te bieden, waarvan men vooruit weet, dat hij het weige ren zal Het voorstel ging, meen ik, dan ook niet ver genoeg, het had den Commis saris geheel schadeloos moeten stellen voor het opgeien van zijn ambt, niet voor twee derde. Of de Raad dat met zijn tegenstemmen be doelde, dan wel of hij niet voorne mens was, een plicht over te nemen, dien het Ri'k tot dusver verzuimt, na melijk een Rijks-ambtenaar behoor lijk te pensioneeren. is nu niet geble ken. Wc hebben er niet van verno men. En het eenigo. wat na dezen afloop duidelijk mag heeten is. dat de Commissaris blijft. Voor zoolang als het hem zelf behaagt. Leeraren en andere gemeente-ambtenaren, die op een leeftijd dat zij zelf meenen nog wel goed werk tc kunnen doen, wor den gepensioneerd, zullen op dat oogenblik wel eens wenschen, dat zijmaar liever politie-commissaris waren geworden. De groote vraag van den middag liep evenwel over asphalt. In dit blad is in de laatste maanden meermalen de vraag geopperd, hoe het toch wel staat met de verhouding tusschen de gemeente en de Hollondsehe Spoor, wat aangaat de vergoeding, die deze maatschopuij heeft te betalen in de kosten van bestrating. Informatie bij Raadsleden bracht geen licht zij waren op dit punt blijkbaar ook niet zeker. En in de discussie kwam uit, dat daarover allerminst eenstemmig heid beslaat. Verbazingwekkend was de opmerking van den heer De Breuk, tot tweemaal toe herhaald, dat de werken, waarvoor van de maatschap pij een bijdrage kon worden gevor derd. afgeloopen zijn. Metandere woorden voor asphalt en wat daarbij behoort, voor het beton bed onder de rails, voor het beleggen met hout, voornamelijk ten voordeelo van do trambaan, voor dat alles zou niets van de maatschappij te vorderen zijn? Daar kwam Mr. Thiol in. bijzonder krachtige taal tegen op en de heor Lasschuit steunde'dat betoog door te wijzen op een artikel in do concessie, dat bepaalt dat bij wijziging van de bestrating de Hollandsche Spoor daarin moet bijdragen. Voor den leek is het hoogst moei lijk, hierin nu het juiste steunpunt te vinden. Hij moet wel den indruk krij gen, dat de concessie gebrekkig in elkander zit en hoofdpunten niet scherp genoeg zijn geformuleerd. Zwartgallig wil ik niet wezen, maar toch schijnt uit te komen, wat ik vroeger gezegd heb, namelijk, dat een dubbele verhouding van concessie-1 gever, die uit den aard der zaak streng tegen een concessionaris op treden moet, en van leverancier van clectrischen stroom, die een goeden klant heeft te ontzien, niet geluk kig is. Maar nu de hoofdzaak, do asphal- teering zelf. De bewoners van de Anegang mogen nu wel al worden gefeliciteerd, al is dan ook het be sluit om hun straat to asphalleercn, nog niet gevallen. Er is namelijk to gen dat plan van B. en W. door nie mand geonooneewl, zoodat was de Raad aanvankelijk zuiniger met den tijd geweest die beslissing dezen middag nog wel zou zijn genomen. Minder vlot ging het met het voorstel- Rinkcma c. om Kruisweg, Kruis straat, Barlc-ljorisstraat en Groote Houtstraat tê asphalteeren. liet wis waardc kosten waren niet zoo heel zeker, nl hadden do voorstellers die aan dc stukken van B. en W. zelf ontleend, maar do bestrijding was toch ook niet kloek. Al te klakkeloos weid verklaard, dat asphalt leggen legoliik met de trambaan maken on mogelijk is. Dat geschiedde op gezag van den directeur, terwijl daartegen over staat de meening van den heer Riukema, dat het wel kan en moet kunnen, llol argument, dat dc tram rails in dc Groote Houtstraat na het proefjaar mi<« hien weer moeten wor den opgebroken, had evenmin groote boteekenis. omdat immers de meer derheid van den Raad, die tot de proef besloot, dient aan te nemen, dal zij slagen zal. F.n het motief eindelijk, dat nog niet is uitgemaakt, welk pla veisel in tramstraten het beste is, doet denken aan den vader, die voor' zijn zoontje een winterjas koopen zou, maar zooveel tijd verdeed met te on derzoeken, wat wel de allerbeste stof zou zijn, dat de stakker intuesehen van kon was omgekomen. En de heer Ilulswit, anders vaak zoo aangenaam positief in zijn verklaringen, zwalkte met zijn meening over asphalteering heen en weer, wou wel, wou toch eigenlijk niet kortom, dit bleek wel duidelijk: de groote meerderheid van B. em W. met den directeur wil de asplialtoering van onzen hoofdver- keersweg Station—Groot© Houlbrug niet. Eind en slot is geweest dat B. en W. advies zullen uitbrengen over het plan-Riukema in DE volgende verga dering. M;; dunkt, er is kans op suc ces, al is uit de stemmingen wel op te maken, dat dc meerderheid niet groot zal zijn. Principieel tegenstan der toonde zich alleen de heer Tjeenk Willink, die uitging van hot stand punt, dat Den Haag en Arnhem, die nog veel gemeentegrond hebben lig gen, wol belang hebben bij asphalt, maar Haarlem, dat zoo goed als vol gebouwd is, niet. Moeten wij dan niets doen. om de ingezetenen, die wij hebben, te houden, niets om de om wonenden te gerieven, die toch ook genieten tullen van een modern pla veisel in Haarlem's hartader? De heer Tjeenk Willink heeft hier Haar lem's belangen losgemaakt van die der omstreken, die toch zoo innig sa men verbondon zijn. Bij de rondvraag toonden de heeren Timmer en Van den Borg er ontstem ming over, dat er geen medicus met de hoeren llavelaar eu De Breuk mee- geweest is naar Berlijn, om daar de maatregelen tegen diphtorie mee te bestudeeren. Daarmee ben ik 't eens. Ook had een straatkundige mee ge moeten, 0111 tc onderzoeken hoe men daar over asphalt denkt, een lid van de Commissie van toezicht op het mu seum, om een restaurateur te vragen aan professor Haus, dio do andere Halsen kan behandelen, en een jour nalist, om van dat alles verslag te geven. Het zou een vroolijk gezelschap geweest zijn en het publiek zou (aan genomen, dat ik voor die functie ware uitverkoren) heel wat meer van de resultaten hebben gehoord, dan nu. Zelfs de Raad krijgt vooreerst het rapport van don heer Havelaar niet onder de oogen. j. C. P. buitenlandsch Overzicht De oorlog tusschen ItaliS en Turkije EEN PROTEST VAN TURKIJE. Turkije protesteert met kracht te gen hot uitbreiden van het terrein van- den oorlog. Italië hooft bij de oorlogsverklaring gezegd, dat de oor log alleen zou worden gevoerd aan de kust van Tripolis en in de Middel- landsche Zee. Turkije w ijst er verder op, dat Italië, zonder dat er geprotes teerd wordt, Engelsche schepen aan houdt on dc passagiers gevangen neemt, terwijl onder gelijke omstan digheden door Frankrijk niet succes vei-zet is aangeteekend. Buiten de steden aan do Roode Zee, die door de Italiaansche schepen worden be dreigd, wordt nu ook gezegd dat er plannen bestaan Mekka tc beschie ten. EEN ENGF.LSCn VAARTUIG IN BESLAG GENOMEN. Een Italiaan scho torpedojager heeft thans oen EngeLselie motorboot in Vsqslag genomen. ECHTE DOKTERS EN' ZIEKEN VERPLEGERS. De 29 Turksche passagiers van de „Manouba" zijn, in de Fransche lw- ven Frioul, op last van de Fransche autoriteiten door oen officier van ge zondheid geëxamineerd. 't Resultaat was, dat bleek, dat on der hen 3 goneesheeron, 2 apothekers, 22 ziekenverplegers en 2 bedienden zijn. Zijn de Italianen nu tevreden Uit den Fruisiscken Landdag. De Pruisische minister van h innen- landsche zaken, de heer Von Dalhvitz, heeft EEN REDE OVER DE SOCIAAL DEMOCRATEN, DIE AANDACHT TREKT, 'gehouden. Hij zei o. a., dat „een ambténaar, die den regeerenden vorst den eed van trouw gezworen heeft, zich niet houdt, aan dezen eed. wanneer hij, direct of indirect, een ar.n-monarchistische partij steunt. Een ambtenaar moet zoodra hij meent- zich te moeten aansluiten bij do sociaal-democratie, daaruit ook dc consequentie trekken en z ij n be trekking neerleggen. Doet hij dit niet, dan wordt hij een 'leugenaar en breekt hij zijn eed. Dn kan niet geduld worden in het belang van den staat, die ambtenaren, welke hunnen «eed schenden, niet kau ge bruiken, in het belang van het veilt, dat nog andere begrippen van eerlijk heid en trouw heeft, dan bij dc so ciaal-democraten schijnen te bestaan, en in het belang van den ambtenaars stand, die niets te domi wil hebben met leugenaars en huichelaars." Rechts en de Landdag is over» gend rechts werd do rode me', g juich begroet. Vooral na don uitslag der Rijksda verkiezingen zal deze rede ook buiten Pruisen druk besproken worden. Minister von Dallwitz heeft ook meegedeeld, dat de negeering dit jaar GEEN ONTWERP TOT WIJZIGING VAN HET PRUISISCHE STEMRECHT zal indienen, omdat de partijen 't over deze zaak onderling zoo oneens zijn. dat de regeering geen kans Ziet de klove te overbruggen. In 1913 zullen de verkiezingen voor den Landdag dus nog volgens het be staande drie-klassen-stemreeht plaats hebben, zoodat in de verhouding der partijen wel weinig wijziging zal ko men. Tn do troonrede van 1908 wérd her vorming van 't kiesrecht reeds drin gend noodzakelijk ge-noemd. Onrust In Portugal. José Azecastcllo, de laatste minis ter van' buitenlandse lie zaken der mo narchie, is gearresteerd, beschuldigd van pogingen om de orde te versto ren. Hij is evenwel lang niet de eeni- go, die opgesloten is. Zeshonderd personen, die bijeen waren in het gebouw van den Bond der werklieden-syndicaten, dat dooi de troepen omsingeld is, gaven zich over oh worden daarop aan boord van de oorlogsschepen gebracht. Thans zijn reeds 1000 personen ge vangen gezet. De spoorwegbeambten besloten, zich niet bij de stakers aan te sluiten. De elcctrische trams trachtten gister- weer te rijden, maar de bestuurders moestan 't opgeven, daar wederom met bommen gegooid werd. Do Engel sche .tram-maatschappij wil de regee ring voor de schade aansprakelijk stellen. Do militaire commandant te Lissa bon heeft den staat van beleg afge kondigd en dc grondwettelijke waar borgen voor het district Lissabon op geheven. I).e troepen hielden in do straten van Lissabon klopjachten en bezetten de- poorten der stad. De woningen van den president der Republiek en van de ministers wor den door troepen bewaakt, evenzoo.de banken; omdat men bang is voor een plundering. Ook zijn troepen gezonden naar Al- degalla, Moita en Setubnl. Dc bestuurder van Moita is aange vallen en met bijlslagen zoo ontzet tend verminkt, dat hij In het hospitaal overleed. Uit Lissabon wordt geseind, dat de gezanten van ENGELAND EN DUITSCHLAND HULP. AANGEBODEN De opstand in CMua. Mén verneemt uit Peking, dat de. politieke zaken nog altijd op hetdou- de punt staan, liet adres van de ge neraals der regeeringetroepen aan dc-n troon blijkt achteraf niets anders te behelzen dan een aansporing op 't nemen van een onverwijld besluis, in zake het al of niet afstand doen, op dat de generaals, die het adres 0:1- der teckel id hebben, zullen weten wal er gebeuren zal. Het Adres aan den troon geeft allerminst te verstaan, dal de troepen zouden weigeren om den strijd tê hervatten. Bovendien is gebleken, dat op het adres verschei dene valsche handteekeningen, zg. geplaatst door invloedrijke generaals, voorkomen. Wat vaststaat is, dat de regeering het nemen van een besluit nog steeds uitstelt. Inmiddels wordt de lijfwacht Onze Lachhosk WAT IS GELUK 7 Och, filosofeerde droomerig een van liet clubje, op laten sooeavond, geluk is niet dat wat we bereiken, maar datgene wat we trachten te be reiken... Zoo vroeg nuchter een der an deren, heb jij al een9 ooit 's avonds laat. in een stortregen, achter een tram aangehold dagelijks met nieuwe troepen ver sterkt. Volgens bevoegde beoordeelaars zou overigens het afstand doen van den Keizer niets nader brengen tot de beantwoording der vraag, wie eigenlijk de macht zal hebben. DE JAPANNERS IN MOERDEN. Naar aanleiding van de inhechte nisneming van een groot aantal Ja panners, die verdacht werden zich aan revolutionnaire propaganda te hebben schuldig gemaakt, is een Ja- panscii detachement tot bescherming van leven en eigendom der Japanners Moekden binnengetrokken. In Moekden zijn 37 revolutionnai- ren terechtgesteld. In de stad heerscht groote opge wondenheid, de winkels zijn voor een deel gesloten en vele inwoners verla ten Moekden. Allerlei. DÜITSCHLAND EN ENGELAND. Ër wordt weer eens een poging ge waagd tot verbetering der betrekkin gen tusschen deze landen. Te Glasgow heeft een vergadering van vertegenwoordigers uit alle deo- le.n vnu Schotland een motie aange nomen. waarin de beweging tot be vordering van vriendschappelijke be trekkingen tusschen Duitschland en Engeland wordt toegeluicht en de Britsche regeering wordt opgewekt de Duitsr.be regeering bekend te ma ken niet de vriendschappelijke stem ming jegens Duitschland onder het Engelsche volk heerscbend. Eveneens werd aangenomen een motie om de kerken uit te noodigen, de vredesbeweging te steunen. AEHRENTHAL. De toestand van dien minister van buitenlandsche zaken van Oostenrijk- Hongarije, graaf A eh ren thai, 9chijnt iets verbeterd te zijn. Stadsnieuws Moderne literatuur Over bovenstaand onderworp hoopt Dr. A. H. de Hartog in de maand Maart, op uitnoodiglng von de Chr. Reciteer vereen iging „Excelsior-' eeno lezing te houden. Feestavond. Dinsdagavond hadden de teerlingen van de Rijkskweekschool voor Onder wijzers een feestavond In het gebouw St. Bqvo. Op dit feest werden verschillende muzieknummers zoowel door de leer lingen als door de leeraren ten beste gegeven. Ook letterkundige voor drachten werden gedaan. Tot laat in den nacht bleef men bij een. Dit zoo goed geslaagde feest was besloten, waardoor de gezelligheid aanmerkelijk was verhoogd. bUlLLETON Het Nest van den Sperwer. Een roman uit de 17de eeuw. Naar het En gelach door de schrijfster van .,,d e Roode Pimpernel" enz. 20) Een groot gevoel van dankbaarheid kwam over hem, dat zijn geliefd meis je de onschuldige, t eed ere, inooio Lady Sue niet met. lmur voogd meegegaan was naar Londen. Terwijl hij keek naar de wonderen van de Westminster Hall en van den ouden St. Paul, bad hij verlangd, dat zij bij hem zijn zou, zoodat hij do schitte ring viui haar óogen en den gloed van genot, die zeker in haar wangen zou zijn opgestegen, had kunnen ga deslaan, als men haar de schoonheden vsn de groote stad had laten zien. Maar nu was hij blij heel blij, dat Sir Marmaduke zoo streng bevo len had, dut zij deze enkele dagen alleen op Acol moe6t blijven onder de hoede van Charit" en Master Busy. Op dat oogenblik had hij zich ge- ergerd over zijn gedwongen stilzwij gen hij zou alles, wat hij op de we reld bezat, hebben willen geven voor liet recht om Sir Marmaduke de Cha- vasse te waarschuwen, dat er des avonds een wolf op de loer lag. Hij had gezien hoe de oosen van Lady Sue schitterenden toen haar gezegd werd, dat zij thuis moest blijven zij zeiden hem in welsprekende taal, hoe verheugd zij, was twee dagen vrij te zijn, in welken tijd zij haar prins ongestoord zou kunnen ontmoeten. Maar al deze gedachten en vreezen waren verdwenen op het oogenblik. dat Lambert tusschen deze menschen kwam, die hij onschuldig voor groote dames en edele heeren aanzag, omdat zij vrienden waren van zy.n chef Sir Marmaduke de Chavasse. Plotseling was het hem, alsof eer hier in deze kamer iets was dat hij niet graag onder de oogen van Lady Sue zou brengen. Hij was onliandig en links in zijn bewegingen, teen hij de hand aan nam. die Mrs. Endicott naar hem uit stak, maar hij trachtte de begroeting ua te bootsen die hij zijn chef op de dikke niet heel nette ingertop- pen van de dame had zien geven. Zij was bijzonder vriendelijk jegen3 hem, terwijl zij op melancholieken toon zei O, u komt van het land. nietwaar master Verrukkelijk is het daar, ja... Melk aan het ontbijt, nietwaar?... bij zonsongang het bed uit en bij zonsondergang gaan slapen Ik ken het buitenleven goed ofschoon, hejaas I mim plichten mij nu in de stad houden.... Maar het is geen won der,, dat u er zoo jong uitziet I Hij trachtte met haar te praten over het buitenleven, want hiermee had zij een onderwerp aangeroerd, dat hem heel na aan het hart lag. Hij wist alles omtrent vogels en andere die ren, omtrent do bosschon en do wei don, on ongewoon aan de kunst, oni belangstelling te huichelen, nam hij do luide betuigingen van geestdrift der dame, waarmee zij zoo nu en dan zijn welsprekend verbaal onderbrak, voor ware sympathie op. Sir Marmaduke do Chavasse, die den jongen man koortsachtig scherp gadesloeg, had de voldoening op te merken, dat Richard spoedig zijn lan delijke verlegenheid, zijn onbewus te», maar toch duidelijk morkbaroö tegenzin In het gezelschap, waarin luj gebracht was. begon af te leggen. Hij zocht zijn schoonzuster op en maakte haar opmerkzaam op Lam bert, die in druk gesprek was met Mrs. Endicott. Is alles in orde vroeg hij binnensmonds. Alles, antwoordde zij. Geen moeite met onze assisten ten Een beetje.... maar zij hebben zich nn onderworpen. Hoe zal het gebeuren Haal den jongen Lambert over,' om deel te nemen aan hot spel. Endicott zal het overige doen. Wie is in het geheim vroeg hii, na even gezwegen te hebben, in wélk oogenblik bij zijn niets kwaads vermoedend slachtoffer met eon die pen rimoel vol ongeduld en haat had gadegesfn^n. Alleen do Endicott?, zei zo. Maar denk je, dat hij er toe te bren gen zal oin te spelen voegde 7-ij er bij; terwijl zij haar schoonbroe der ongerust aankeek. Hij knikte bevestigend. Ja zei hij kortaf. Daar zul ik voor zorgen, zoodra je klaar boni. Zij keerde zich om en liep naar de tafel in hot midden van het vertrek. Zij blocf oen poesje naar het »i>el staan kijken, opmerkend dat de jonge Segrave ncvg altijd aan do winnende hand was, en dat Lord Wolterten zeer rood zag en erg opgewonden was. Toen ving zij een blik van Endicott op en sloeg tweemaal achtereenvol gens haar oogen neer. Ik bedank er voor. zei Endi cott, ik betaal niet meer.... Do bank is gesprongen.... ik heb to veel geld verloren.... Mr. Segrave heeft mij bij na geheel geplunderd en toch kan ik de kans niei keeren. Ilij stond haastig van zijn stoel op, juist toen Mrs De Chavasse zich 'kalm van de tafel afwendde. Maar Lord \Vuiterton legde zijn bevende hand kalmeerend op do mouw van Endicott. -— Neen. neen! dat gaat niet waarde Master Endicott.. zei hij met zeer dikke tong. Ik wil nog meer spelen., op mijn eer, dat wil ikIk heb bijna alles verloren wat ik van plan was te verliezen. U kan niet zoo plotseling uit scheiden, master, zei Segrave, wiens oogen onnatuurlijk schitterden en wiens wangen met een terhigachti- gen blos bedekt waren, u kan ons niet zoo in den steek laten. 0 1 ik twijfel er met aan, jonge vriend, antwoordde Endicott knor rig, -- of ie zoudt den geheelen nacht wel willen doorspelen.... Je hebt al mijn geld gewonnen en dat van Lord VV alterton ook. En van mij ook het grootste deel. voegde Sir Michael Ishervvood er geërgerd aan toe. W aarom zou Mr. Segrave de bank niet nemen, klonk nu op schrillep toon dc stem van Mrs. En dicott, die onder haar gesprek met Lambert voortdurend een oogje had gehouden op hetgeen er aan de tafel van haar echtgenoot gebeurde. Hij schijnt de eenige man onder u allen, die geld heeft, voegde zij er bij, met een lachje, dat Richard bijzonder onaangenaam in het oor klonk. Ik zal met genoegen de bank overnemen zei Segrave begeerig Het kau mij niet schelen wie de bank heeft. zei Lord Walterton, met de langzame uitspraak van den niet meer nuchtere» man. Mijn systeem vereischt tijd.... En ik zou veel verliezen, tenzij hik... tenzij ik win Je bent nog niet waar je bij het begin was, merkte Sir Michael grimmig op. Neen hik Maar dat doet et niet toe.... Geef mij den tijd Ik meende zoooven Sir Marma duke do Chavasse te zien, zeido ndicött, om zich heen kijkend. O, jadaar komt onzo waarde baron, voegde iiij er opgewekt bij, toen het kale hoofd van Sir Marmaduke, het geen zoer in het oog viel bij al die pruiken uit de groep te voorschijn kwam, die Mrs. Endicott omringde. Spoelt u mee. sir? Dank u antwoordde Sir Mar maduke, zijn best doende om zijn ge wonen knorrige» toon in een vrienae- lijken te veranderen. Mijn geluk heeft mij al lang den rug toegedraaid, als ik het ooit heb bezeten. Een feit, waaraan ik dagelijks meer ga twij felen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5